Resultater for TYR Invite
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
TYR Invite |
|
Utskriftsdatum |
28 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
18:10 |
|
|
Arrangör |
Täby sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 april 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
33.26 |
1:10.95 |
1:50.63 |
|
2:32.27 |
|
2 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.55 |
1:21.55 |
2:10.30 |
|
2:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.83 |
1:14.33 |
1:56.67 |
|
2:38.34 |
|
2 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
35.24 |
1:16.27 |
1:57.89 |
|
2:40.13 |
|
3 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.34 |
1:13.70 |
1:59.26 |
|
2:46.76 |
|
4 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
35.17 |
1:18.26 |
2:02.53 |
|
2:47.73 |
|
5 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.13 |
1:21.73 |
2:09.82 |
|
2:58.38 |
|
6 |
Angelica Blomberg |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.65 |
1:24.48 |
2:14.88 |
|
3:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.56 |
1:16.82 |
2:00.12 |
|
2:42.30 |
|
2 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.88 |
1:20.48 |
2:03.90 |
|
2:46.44 |
|
3 |
Smilla Malm |
2003 |
Täby Sim |
|
35.72 |
1:16.44 |
2:01.79 |
|
2:47.12 |
|
4 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
|
35.90 |
1:18.25 |
2:03.35 |
|
2:49.57 |
|
5 |
Anna Mattila |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.68 |
1:19.74 |
2:04.93 |
|
2:51.08 |
|
6 |
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
36.65 |
1:20.14 |
2:06.63 |
|
2:51.68 |
|
7 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.27 |
1:20.88 |
2:07.74 |
|
2:51.77 |
|
8 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.16 |
1:19.23 |
2:05.31 |
|
2:51.88 |
|
9 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.72 |
1:18.70 |
2:04.72 |
|
2:52.58 |
|
10 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.98 |
1:21.03 |
2:08.17 |
|
2:53.61 |
|
11 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.16 |
1:17.88 |
2:04.86 |
|
2:53.88 |
|
12 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.57 |
1:23.38 |
2:09.50 |
|
2:55.97 |
|
13 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.28 |
1:24.80 |
2:13.78 |
|
3:00.53 |
|
14 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.15 |
1:24.54 |
2:15.96 |
|
3:06.91 |
|
- |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
18:10 |
|