Resultater for TYR Invite
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 27 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:15 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | 1:09.22 | 2:23.52 | 3:37.89 | 4:52.19 | 9:47.14 | |||
Täby Sim | 9:29.10 | 6:06.41 | 7:20.56 | 8:34.38 | ||||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | 1:11.00 | 2:27.55 | 3:45.62 | 5:04.10 | 10:20.46 | |||
Spårvägen Simförening | 10:33.98 | 6:23.01 | 7:42.46 | 9:02.08 | ||||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | 1:16.98 | 2:36.33 | 3:54.78 | 5:13.48 | 10:20.50 | |||
Spårvägen Simförening | 10:08.87 | 6:31.50 | 7:48.41 | 9:05.91 | ||||||
4 | Hanne Melin Romstad | 1999 | 1:13.94 | 2:34.07 | 3:53.61 | 5:13.54 | 10:23.62 | |||
Väsby Simsällskap | 10:14.12 | 6:33.20 | 7:52.19 | 9:09.72 | ||||||
5 | Alida Lilljequist | 1998 | 1:14.28 | 2:32.74 | 3:51.60 | 5:11.72 | 10:28.74 | |||
Stockholmspolisens IF SF | 10:19.10 | 6:31.56 | 7:51.24 | 9:10.74 | ||||||
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:05.84 | 2:15.71 | 3:26.01 | 4:36.01 | 9:16.69 | |||
Täby Sim | 9:05.39 | 5:46.55 | 6:57.20 | 8:07.72 | ||||||
2 | Ebba Andersson | 2001 | 1:07.85 | 2:21.68 | 3:36.11 | 4:51.49 | 9:53.44 | |||
Väsby Simsällskap | 9:24.63 | 6:06.53 | 7:24.54 | 8:40.55 | ||||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | 1:10.52 | 2:25.06 | 3:39.33 | 4:53.92 | 9:53.58 | |||
Skuru Idrottsklubb | 9:33.81 | 6:09.08 | 7:25.55 | 8:41.59 | ||||||
4 | Julia Holmberg | 2002 | 1:09.80 | 2:24.70 | 3:39.72 | 4:55.93 | 10:00.54 | |||
Västerås Simsällskap | 9:49.59 | 6:13.09 | 7:29.73 | 8:46.55 | ||||||
5 | Lovisa Malm | 2002 | 1:11.30 | 2:26.43 | 3:42.44 | 4:59.20 | 10:05.04 | |||
Spårvägen Simförening | 9:51.26 | 6:15.57 | 7:32.40 | 8:49.17 | ||||||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | 1:10.41 | 2:26.07 | 3:42.13 | 4:59.20 | 10:08.35 | |||
Täby Sim | 9:35.97 | 6:16.07 | 7:34.50 | 8:52.13 | ||||||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | 1:10.56 | 2:28.33 | 3:46.19 | 5:05.36 | 10:12.95 | |||
Västerås Simsällskap | 9:36.84 | 6:23.89 | 7:40.96 | 8:58.10 | ||||||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | 1:12.96 | 2:30.98 | 3:48.71 | 5:06.16 | 10:13.96 | |||
Väsby Simsällskap | 10:16.03 | 6:23.34 | 7:40.52 | 8:58.97 | ||||||
9 | Therese Baltzarsson | 2001 | 1:11.33 | 2:29.40 | 3:48.38 | 5:07.16 | 10:17.43 | |||
Solna Sundbyberg SS 04 | 9:56.46 | 6:25.48 | 7:43.89 | 9:01.44 | ||||||
10 | Adelina Walldén | 2002 | 1:10.00 | 2:25.13 | 3:41.24 | 4:58.53 | 10:18.96 | |||
Västerås Simsällskap | 9:42.38 | 6:18.25 | 7:40.53 | 9:01.53 | ||||||
11 | Lina Rehnman | 2002 | 1:14.11 | 2:33.56 | 3:52.36 | 5:11.28 | 10:24.50 | |||
Västerås Simsällskap | 10:00.99 | 6:30.59 | 7:49.10 | 9:08.22 | ||||||
12 | Kristina Isacson | 2001 | 10:31.79 | |||||||
Täby Sim | 11:01.25 | |||||||||
13 | Sofia Båvenäs | 2002 | 1:14.45 | 2:34.92 | 3:56.41 | 5:19.20 | 10:51.99 | |||
Västerås Simsällskap | 10:10.68 | 6:42.53 | 8:06.40 | 9:29.43 | ||||||
14 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | 1:17.29 | 2:43.07 | 4:09.45 | 5:35.74 | 11:12.29 | |||
Väsby Simsällskap | 10:51.05 | 7:01.38 | 8:26.73 | 9:50.46 | ||||||
15 | Mira Myllylä | 2002 | 11:28.22 | |||||||
Västerås Simsällskap | 11:10.20 | |||||||||
16 | Ella Langell Högblom | 2001 | 11:40.80 | |||||||
Skuru Idrottsklubb | 11:01.09 | |||||||||
17 | Maria Tavemark | 2001 | 11:53.05 | |||||||
Täby Sim | 11:04.06 | |||||||||
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Thilda Ström | 2003 | 1:07.90 | 2:21.75 | 3:35.83 | 4:49.76 | 9:43.74 | |||
Täby Sim | 9:21.20 | 6:03.65 | 7:17.46 | 8:31.61 | ||||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | 1:09.73 | 2:24.71 | 3:39.96 | 4:55.93 | 10:00.25 | |||
Södertälje Simsällskap | 9:37.78 | 6:12.48 | 7:29.65 | 8:46.85 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | 1:13.39 | 2:31.45 | 3:49.08 | 5:07.09 | 10:16.44 | |||
Täby Sim | 9:57.22 | 6:24.48 | 7:42.73 | 9:00.59 | ||||||
4 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | 1:10.41 | 2:27.82 | 3:46.84 | 5:06.54 | 10:24.34 | |||
Stockholmspolisens IF SF | 10:16.88 | 6:26.75 | 7:47.01 | 9:06.79 | ||||||
5 | Linnea Zetterlund | 2003 | 1:17.26 | 2:36.20 | 3:55.47 | 5:14.57 | 10:26.66 | |||
Järfälla Simsällskap | 10:10.98 | 6:34.09 | 7:53.49 | 9:11.85 | ||||||
6 | Astrid Engström | 2004 | 1:12.11 | 2:32.27 | 3:53.68 | 5:15.33 | 10:35.83 | |||
Västerås Simsällskap | 10:36.78 | 6:38.16 | 8:00.11 | 9:20.00 | ||||||
7 | Elina Lejonqvist | 2004 | 1:15.08 | 2:36.24 | 3:57.92 | 5:19.86 | 10:44.30 | |||
Järfälla Simsällskap | 10:41.32 | 6:42.13 | 8:04.60 | 9:26.31 | ||||||
8 | Emelie Bergvall | 2003 | 1:15.19 | 2:36.10 | 3:57.42 | 5:19.70 | 10:46.22 | |||
Täby Sim | 10:38.52 | 6:41.62 | 8:04.11 | 9:26.47 | ||||||
9 | Ella Törnqvist | 2003 | 1:15.89 | 2:37.25 | 3:59.81 | 5:20.38 | 10:50.07 | |||
Tyresö Simsällskap | 10:00.35 | 6:42.69 | 8:04.22 | 9:27.38 | ||||||
10 | Josefin Andersson | 2003 | 1:16.49 | 2:39.33 | 4:01.74 | 5:24.86 | 10:56.23 | |||
Järfälla Simsällskap | 10:39.81 | 6:47.58 | 8:10.64 | 9:33.73 | ||||||
11 | Louise Hertegren | 2004 | 1:17.27 | 2:40.07 | 4:02.79 | 5:25.86 | 10:56.70 | |||
Järfälla Simsällskap | 10:43.93 | 6:48.87 | 8:12.13 | 9:35.90 | ||||||
12 | Alva Udell | 2003 | 1:16.54 | 2:38.33 | 4:02.93 | 5:27.93 | 11:07.55 | |||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 10:34.13 | 6:53.32 | 9:44.42 | |||||||
13 | Felicia Göthberg | 2004 | 11:26.48 | |||||||
Järfälla Simsällskap | 11:06.22 | |||||||||
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Olivia Halfar | 2005 | 11:28.68 | |||||||
Järfälla Simsällskap | 11:05.12 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:15 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 27 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:51 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:04.05 | 2:12.88 | 3:21.20 | 4:29.88 | 8:54.06 | ||
5:36.94 | 6:44.31 | 7:50.26 | ||||||||
2 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:05.68 | 2:15.67 | 3:26.15 | 4:36.93 | 9:16.69 | ||
5:46.99 | 6:58.18 | 8:09.35 | ||||||||
3 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:04.05 | 2:14.26 | 3:24.60 | 4:36.08 | 9:39.75 | ||
5:50.23 | 7:06.31 | 8:23.23 | ||||||||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:06.17 | 2:18.58 | 3:31.86 | 4:46.79 | 9:42.46 | ||
6:02.16 | 7:17.76 | 8:33.34 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:04.29 | 2:13.14 | 3:21.50 | 4:30.15 | 8:58.43 | ||
5:37.24 | 6:44.83 | 7:51.78 | ||||||||
2 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:06.35 | 2:15.65 | 3:26.26 | 4:37.40 | 9:17.37 | ||
5:47.56 | 6:58.54 | 8:09.64 | ||||||||
3 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:03.32 | 2:13.30 | 3:24.31 | 4:35.75 | 9:22.00 | ||
5:48.08 | 7:00.60 | 8:12.93 | ||||||||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:05.44 | 2:16.48 | 3:26.94 | 4:38.22 | 9:23.34 | ||
5:49.81 | 7:01.83 | 8:13.59 | ||||||||
5 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.83 | 2:21.61 | 3:36.56 | 4:52.08 | 9:41.88 | ||
6:06.84 | 7:20.61 | 8:33.74 | ||||||||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:08.60 | 2:23.13 | 3:38.20 | 4:53.43 | 9:47.04 | ||
6:08.33 | 7:22.94 | 8:36.64 | ||||||||
7 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:07.98 | 2:22.80 | 3:38.48 | 4:53.96 | 9:49.19 | ||
6:09.58 | 7:24.75 | 8:38.30 | ||||||||
8 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:10.36 | 2:26.36 | 3:43.27 | 4:59.49 | 10:08.28 | ||
6:14.45 | 7:31.74 | 8:49.23 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:08.68 | 2:23.89 | 3:38.45 | 4:54.00 | 9:46.95 | ||
6:08.28 | 7:23.07 | 8:37.45 | ||||||||
2 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 1:09.67 | 2:24.89 | 3:40.38 | 4:56.24 | 9:56.97 | ||
6:12.69 | 7:28.47 | 8:44.09 | ||||||||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:07.33 | 2:20.94 | 3:37.46 | 4:54.81 | 9:57.53 | ||
6:12.53 | 7:28.89 | 8:45.10 | ||||||||
4 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 1:08.15 | 2:22.25 | 3:37.76 | 4:54.68 | 9:57.79 | ||
6:11.59 | 7:28.58 | 8:45.06 | ||||||||
5 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:11.47 | 2:28.53 | 3:45.71 | 5:03.17 | 10:09.25 | ||
6:20.36 | 7:37.73 | 8:55.05 | ||||||||
6 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:13.98 | 2:33.59 | 3:53.53 | 5:13.70 | 10:24.71 | ||
6:29.49 | 7:48.65 | 9:07.67 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:51 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 27 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 20:02 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 27.96 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 28.54 | ||||||
3 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.92 | ||||||
4 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 29.25 | ||||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.54 | ||||||
6 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.83 | ||||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.94 | ||||||
8 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 30.34 | ||||||
9 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 30.95 | ||||||
10 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.17 | ||||||
11 | Matilda Hägesten | 2000 | A4 Idrottsförening | 31.30 | ||||||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.37 | ||||||
13 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.41 | ||||||
13 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 32.41 | ||||||
15 | Caroline Magnusson | 1956 | Täby Sim | 35.42 | ||||||
16 | Mimmi Kvissberg | 1962 | Täby Sim | 43.08 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 28.41 | ||||||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.72 | ||||||
3 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 29.04 | ||||||
4 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.20 | ||||||
5 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 29.55 | ||||||
6 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 29.65 | ||||||
7 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.99 | ||||||
8 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.16 | ||||||
9 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 30.70 | ||||||
10 | Emilia Boberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.89 | ||||||
11 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.06 | ||||||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 31.71 | ||||||
13 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.86 | ||||||
14 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.32 | ||||||
15 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.46 | ||||||
- | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 28.37 | ||||||
2 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.26 | ||||||
3 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 29.34 | ||||||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 29.37 | ||||||
5 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 29.53 | ||||||
6 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.60 | ||||||
6 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.60 | ||||||
8 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.82 | ||||||
9 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.01 | ||||||
10 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.07 | ||||||
11 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 30.25 | ||||||
12 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 30.49 | ||||||
13 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 30.51 | ||||||
14 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.65 | ||||||
15 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.86 | ||||||
16 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.91 | ||||||
17 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 30.92 | ||||||
18 | Stella Brinne Roos | 2004 | A4 Idrottsförening | 31.38 | ||||||
19 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 31.69 | ||||||
20 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.72 | ||||||
21 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.81 | ||||||
22 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 31.85 | ||||||
23 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 31.87 | ||||||
24 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 31.88 | ||||||
25 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 31.95 | ||||||
26 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 32.10 | ||||||
27 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | ||||||
28 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 32.59 | ||||||
29 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
30 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 32.75 | ||||||
31 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 32.94 | ||||||
32 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 32.99 | ||||||
33 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.04 | ||||||
34 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 33.43 | ||||||
35 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 33.57 | ||||||
36 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.97 | ||||||
37 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 38.94 | ||||||
38 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 39.88 | ||||||
39 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 40.84 | ||||||
- | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 29.91 | ||||||
2 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 30.69 | ||||||
3 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 30.80 | ||||||
4 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 31.38 | ||||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 31.73 | ||||||
6 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.85 | ||||||
7 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 32.07 | ||||||
8 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 32.24 | ||||||
9 | Elin Björklund | 2005 | A4 Idrottsförening | 32.81 | ||||||
10 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 32.83 | ||||||
11 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 32.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 20:02 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 27 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 20:13 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 25.16 | ||||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 25.27 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.42 | ||||||
4 | Johan Carlén | 1976 | Täby Sim | 26.59 | ||||||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 26.75 | ||||||
6 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 26.88 | ||||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.23 | ||||||
8 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 27.29 | ||||||
9 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 27.68 | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 26.57 | ||||||
2 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.69 | ||||||
3 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 26.76 | ||||||
4 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 27.01 | ||||||
5 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.13 | ||||||
6 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.30 | ||||||
7 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.34 | ||||||
8 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 27.40 | ||||||
9 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.54 | ||||||
10 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.67 | ||||||
11 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.83 | ||||||
12 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.92 | ||||||
13 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 27.98 | ||||||
14 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.04 | ||||||
15 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 28.47 | ||||||
16 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.72 | ||||||
17 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 28.93 | ||||||
18 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 29.27 | ||||||
19 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.89 | ||||||
- | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 26.58 | ||||||
2 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.00 | ||||||
3 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.16 | ||||||
4 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 27.31 | ||||||
5 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.46 | ||||||
6 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 27.64 | ||||||
7 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 27.85 | ||||||
8 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 28.06 | ||||||
9 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 28.36 | ||||||
10 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 28.47 | ||||||
10 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 28.47 | ||||||
12 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 28.75 | ||||||
13 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 28.80 | ||||||
14 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 29.04 | ||||||
15 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.16 | ||||||
16 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 29.24 | ||||||
17 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 29.60 | ||||||
18 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 29.85 | ||||||
19 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 30.20 | ||||||
20 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 30.59 | ||||||
21 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 31.47 | ||||||
22 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 31.62 | ||||||
- | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 30.73 | ||||||
2 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 33.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 20:13 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 27 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 20:25 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 5, 4X200m Frisim Damer, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Woman 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 8:54.26 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 1:04.77 | 2:13.43 | 2:13.43 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 1:03.05 | 2:11.02 | 4:24.45 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 1:03.09 | 2:10.28 | 6:34.73 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 1:06.13 | 2:19.53 | 8:54.26 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 9:13.51 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 1:08.64 | 2:25.41 | 2:25.41 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:03.99 | 2:12.14 | 4:37.55 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 1:07.61 | 2:21.42 | 6:58.97 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 1:03.83 | 2:14.54 | 9:13.51 | ||||||
3 | Väsby SS Woman 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 9:15.77 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 1:07.23 | 2:17.94 | 2:17.94 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 1:08.21 | 2:20.35 | 4:38.29 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 1:05.98 | 2:16.77 | 6:55.06 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 1:07.33 | 2:20.71 | 9:15.77 | ||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2003 | Täby Sim | 9:23.05 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 1:07.83 | 2:20.08 | 2:20.08 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 1:08.05 | 2:54.50 | 5:14.58 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 2:23.12 | ||||||||
Thilda Ström | 2003 | 9:23.05 | 9:23.05 | |||||||
5 | Väsby SS Woman 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 9:42.45 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 1:08.65 | 2:22.85 | 2:22.85 | ||||||
Emelie Lindström | 2003 | 1:11.57 | 2:28.60 | 4:51.45 | ||||||
Lucrezia Vespertini | 2002 | 1:07.68 | 2:22.18 | 7:13.63 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 1:10.56 | 2:28.82 | 9:42.45 | ||||||
6 | Spif SF Damer Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 10:17.26 | ||||||
Ida Lindström | 2004 | 1:13.89 | 2:34.72 | 2:34.72 | ||||||
Emma Thur | 2004 | 1:15.26 | 2:40.35 | 5:15.07 | ||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 1:09.88 | 2:29.44 | 7:44.51 | ||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 1:12.18 | 2:32.75 | 10:17.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 20:25 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 27 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 20:35 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 6, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Man 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 8:11.38 | ||||||
Robert Palosaari | 1992 | 59.68 | 2:01.70 | 2:01.70 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 56.96 | 1:58.88 | 4:00.58 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 1:00.65 | 2:06.27 | 6:06.85 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 58.08 | 2:04.53 | 8:11.38 | ||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 8:17.45 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 58.39 | 2:02.38 | 2:02.38 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 58.54 | 2:02.48 | 4:04.86 | ||||||
Adam Karlsson | 2000 | 59.10 | 2:00.98 | 6:05.84 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 59.01 | 2:11.61 | 8:17.45 | ||||||
3 | Väsby SS Man 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 8:34.22 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 1:01.48 | 2:06.87 | 2:06.87 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 59.84 | 2:04.84 | 4:11.71 | ||||||
Ivar Simonsson | 2002 | 1:03.76 | 2:10.68 | 6:22.39 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 1:02.85 | 2:11.83 | 8:34.22 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 8:44.18 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 1:01.95 | 2:10.19 | 2:10.19 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 1:02.28 | 2:13.93 | 4:24.12 | ||||||
Axel von Goës | 2002 | 1:02.15 | 2:11.48 | 6:35.60 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 1:01.88 | 2:08.58 | 8:44.18 | ||||||
5 | Polisen 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 9:08.33 | ||||||
Erik Falk | 2003 | 1:03.84 | 2:15.89 | 2:15.89 | ||||||
Oliver Rasool | 2003 | 1:03.98 | 2:15.22 | 4:31.11 | ||||||
Hugo Seemann | 2003 | 1:06.99 | 2:18.67 | 6:49.78 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 1:06.31 | 2:18.55 | 9:08.33 | ||||||
6 | SS04 Herrar | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 9:22.23 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 1:08.11 | 2:22.31 | 2:22.31 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 1:05.00 | 2:16.63 | 4:38.94 | ||||||
Simon Brouzell | 2003 | 1:06.20 | 2:19.94 | 6:58.88 | ||||||
Tim Carlberg | 2003 | 1:08.27 | 2:23.35 | 9:22.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 27 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 20:35 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 29.06 | 1:01.20 | |||||
2 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 29.66 | 1:02.96 | |||||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.73 | 1:03.81 | |||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.54 | 1:04.32 | |||||
5 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 30.83 | 1:04.79 | |||||
6 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.74 | 1:05.10 | |||||
7 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.46 | 1:06.30 | |||||
8 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.36 | 1:06.48 | |||||
9 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.17 | 1:06.55 | |||||
10 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.55 | 1:07.89 | |||||
11 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 32.82 | 1:09.29 | |||||
12 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.76 | 1:09.53 | |||||
13 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.04 | 1:09.85 | |||||
14 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 33.87 | 1:11.23 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.68 | 1:01.01 | |||||
2 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.81 | 1:01.52 | |||||
3 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.36 | 1:01.91 | |||||
4 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.05 | 1:02.77 | |||||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.86 | 1:03.20 | |||||
6 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 30.12 | 1:03.36 | |||||
7 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 29.84 | 1:03.67 | |||||
8 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.09 | 1:03.68 | |||||
9 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 30.84 | 1:04.06 | |||||
10 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.58 | 1:04.15 | |||||
11 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.16 | 1:04.33 | |||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.79 | 1:04.40 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.26 | 1:04.66 | |||||
14 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.45 | 1:05.43 | |||||
15 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.67 | 1:05.66 | |||||
16 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.10 | 1:05.81 | |||||
17 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.13 | 1:05.90 | |||||
18 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.30 | 1:05.97 | |||||
19 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.19 | 1:06.40 | |||||
20 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.24 | 1:06.85 | |||||
21 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 32.01 | 1:06.86 | |||||
22 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 32.35 | 1:07.35 | |||||
23 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 32.77 | 1:07.58 | |||||
24 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.04 | 1:07.65 | |||||
25 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.94 | 1:08.08 | |||||
26 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 32.31 | 1:08.31 | |||||
27 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 32.38 | 1:08.50 | |||||
28 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.50 | 1:08.93 | |||||
29 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.73 | 1:09.51 | |||||
30 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.56 | 1:09.66 | |||||
31 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.43 | 1:09.80 | |||||
32 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.59 | 1:10.22 | |||||
33 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.42 | 1:10.42 | |||||
34 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.47 | 1:11.27 | |||||
35 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.65 | 1:12.09 | |||||
36 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.09 | 1:12.20 | |||||
37 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.63 | 1:12.42 | |||||
38 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.69 | 1:12.50 | |||||
39 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.73 | 1:13.08 | |||||
40 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.40 | 1:20.31 | |||||
- | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.49 | 1:02.73 | |||||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.74 | 1:02.83 | |||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.40 | 1:03.42 | |||||
4 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.12 | 1:03.48 | |||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 30.17 | 1:03.48 | |||||
6 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.96 | 1:04.07 | |||||
7 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 30.78 | 1:04.28 | |||||
8 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 30.88 | 1:04.65 | |||||
9 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 31.20 | 1:04.67 | |||||
10 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.80 | 1:04.68 | |||||
11 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.14 | 1:04.72 | |||||
12 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 30.84 | 1:05.08 | |||||
13 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.18 | 1:05.09 | |||||
13 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.81 | 1:05.09 | |||||
15 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 30.42 | 1:05.15 | |||||
16 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.22 | 1:05.33 | |||||
17 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 30.13 | 1:05.45 | |||||
18 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 30.78 | 1:05.58 | |||||
19 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 30.72 | 1:05.62 | |||||
20 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.44 | 1:05.70 | |||||
21 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.43 | 1:05.73 | |||||
22 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 30.79 | 1:05.77 | |||||
23 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.70 | 1:05.83 | |||||
24 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.61 | 1:05.90 | |||||
24 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.33 | 1:05.90 | |||||
26 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.42 | 1:05.92 | |||||
27 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.65 | 1:06.01 | |||||
28 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 31.36 | 1:06.08 | |||||
29 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.12 | 1:06.17 | |||||
30 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 32.17 | 1:06.22 | |||||
31 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 31.31 | 1:06.39 | |||||
32 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.59 | 1:06.51 | |||||
32 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.38 | 1:06.51 | |||||
34 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.64 | 1:06.72 | |||||
35 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | 1:06.79 | |||||
36 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.69 | 1:06.95 | |||||
37 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.12 | 1:07.01 | |||||
38 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:07.12 | |||||
39 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.64 | 1:07.33 | |||||
40 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.54 | 1:07.38 | |||||
41 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.66 | 1:07.56 | |||||
42 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.41 | 1:07.80 | |||||
43 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.09 | 1:07.83 | |||||
44 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.33 | 1:08.35 | |||||
45 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.93 | 1:08.47 | |||||
46 | Stella Brinne Roos | 2004 | A4 Idrottsförening | 32.73 | 1:08.48 | |||||
47 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.02 | 1:08.68 | |||||
48 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.36 | 1:08.76 | |||||
49 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | 1:08.85 | |||||
50 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.40 | 1:08.98 | |||||
51 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.58 | 1:09.03 | |||||
52 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.29 | 1:09.10 | |||||
53 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.15 | 1:09.12 | |||||
54 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 33.57 | 1:09.41 | |||||
55 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.07 | 1:09.60 | |||||
56 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.37 | 1:09.64 | |||||
57 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.87 | 1:09.77 | |||||
58 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 33.87 | 1:10.00 | |||||
59 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 32.67 | 1:10.10 | |||||
60 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.69 | 1:10.21 | |||||
61 | Elsa Wennerstrand | 2004 | A4 Idrottsförening | 32.86 | 1:10.64 | |||||
62 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.67 | 1:10.66 | |||||
63 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.38 | 1:10.77 | |||||
64 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 32.73 | 1:10.96 | |||||
65 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.50 | 1:11.03 | |||||
66 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.96 | 1:11.25 | |||||
67 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 33.47 | 1:11.33 | |||||
68 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 33.06 | 1:11.34 | |||||
69 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.45 | 1:11.43 | |||||
70 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 33.69 | 1:11.46 | |||||
71 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 33.60 | 1:11.57 | |||||
72 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 33.70 | 1:11.69 | |||||
73 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.94 | 1:11.81 | |||||
74 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.51 | 1:11.90 | |||||
75 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.22 | 1:12.19 | |||||
76 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.26 | 1:12.74 | |||||
77 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:12.89 | |||||
78 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | 1:13.46 | |||||
79 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.32 | 1:13.66 | |||||
80 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.37 | 1:14.06 | |||||
81 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 34.91 | 1:14.42 | |||||
82 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.80 | 1:15.08 | |||||
83 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.64 | 1:15.09 | |||||
84 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.10 | 1:15.22 | |||||
85 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.34 | 1:15.56 | |||||
86 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.61 | 1:15.63 | |||||
87 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.17 | 1:15.82 | |||||
88 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 34.55 | 1:16.21 | |||||
89 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.52 | 1:16.62 | |||||
90 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 34.86 | 1:18.24 | |||||
91 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.98 | 1:18.86 | |||||
92 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.79 | 1:20.33 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 31.18 | 1:04.91 | |||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.56 | 1:05.87 | |||||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.27 | 1:06.55 | |||||
4 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 32.18 | 1:06.87 | |||||
5 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 31.66 | 1:07.18 | |||||
6 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 32.14 | 1:07.41 | |||||
7 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.31 | 1:08.18 | |||||
8 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.02 | 1:08.33 | |||||
9 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 33.67 | 1:08.81 | |||||
10 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.46 | 1:09.09 | |||||
11 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.38 | 1:09.56 | |||||
12 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.58 | 1:10.28 | |||||
13 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.22 | 1:10.48 | |||||
14 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 33.77 | 1:11.62 | |||||
15 | Olivia Lyrberg | 2005 | A4 Idrottsförening | 33.49 | 1:12.24 | |||||
16 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.12 | 1:12.92 | |||||
17 | Elin Björklund | 2005 | A4 Idrottsförening | 33.45 | 1:13.58 | |||||
18 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.55 | 1:13.87 | |||||
19 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.18 | 1:14.18 | |||||
20 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 34.22 | 1:14.26 | |||||
21 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 34.53 | 1:14.59 | |||||
22 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.67 | 1:15.08 | |||||
23 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.21 | 1:15.38 | |||||
24 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.54 | 1:16.54 | |||||
25 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.00 | 1:17.10 | |||||
26 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.45 | 1:18.91 | |||||
27 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.75 | 1:20.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:02.15 | 2:07.58 | 3:12.87 | 4:14.76 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:02.02 | 2:08.48 | 3:13.74 | 4:16.05 | |||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:03.02 | 2:10.24 | 3:18.49 | 4:25.60 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:05.52 | 2:15.59 | 3:26.57 | 4:33.42 | |||
5 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:02.47 | 2:10.89 | 3:21.87 | 4:34.21 | |||
6 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:05.20 | 2:16.24 | 3:29.65 | 4:40.11 | |||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 1:06.50 | 2:18.64 | 3:32.17 | 4:42.07 | |||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:04.10 | 2:13.40 | 3:21.96 | 4:28.55 | |||
2 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:02.81 | 2:10.28 | 3:19.59 | 4:29.45 | |||
3 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:04.66 | 2:13.84 | 3:22.71 | 4:29.99 | |||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:05.72 | 2:16.00 | 3:25.75 | 4:32.54 | |||
5 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:06.10 | 2:16.64 | 3:26.47 | 4:32.61 | |||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:06.11 | 2:18.19 | 3:31.42 | 4:42.09 | |||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:06.78 | 2:17.19 | 3:29.12 | 4:42.67 | |||
8 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:06.23 | 2:18.67 | 3:30.86 | 4:42.89 | |||
9 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:05.94 | 2:18.07 | 3:32.07 | 4:43.29 | |||
10 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:04.54 | 2:14.92 | 3:27.85 | 4:47.22 | |||
11 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:08.55 | 2:22.09 | 3:36.42 | 4:48.03 | |||
12 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:09.16 | 2:22.29 | 3:36.02 | 4:50.95 | |||
13 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:09.65 | 2:24.25 | 3:40.22 | 4:52.27 | |||
14 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.74 | 2:22.48 | 3:39.75 | 4:56.24 | |||
15 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:08.67 | 2:25.00 | 3:43.79 | 5:00.39 | |||
16 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:08.40 | 2:25.12 | 3:45.01 | 5:04.57 | |||
17 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.79 | 2:26.48 | 3:47.51 | 5:08.62 | |||
18 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:11.66 | 2:32.82 | 3:54.84 | 5:14.03 | |||
19 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:13.34 | 2:36.98 | 4:05.38 | 5:32.05 | |||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:05.82 | 2:15.81 | 4:36.32 | 4:36.32 | |||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 1:02.57 | 2:12.99 | 3:25.29 | 4:38.22 | |||
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:06.70 | 2:17.65 | 3:29.48 | 4:39.29 | |||
4 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:08.78 | 2:21.46 | 3:33.68 | 4:42.44 | |||
5 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:07.69 | 2:19.59 | 3:32.48 | 4:44.05 | |||
6 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:06.17 | 2:17.90 | 3:32.07 | 4:44.87 | |||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 1:08.96 | 2:21.79 | 3:35.18 | 4:47.56 | |||
8 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 1:09.11 | 2:25.43 | 3:41.74 | 4:52.25 | |||
9 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 1:09.54 | 2:25.27 | 3:40.97 | 4:52.55 | |||
10 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:07.67 | 2:22.66 | 3:39.50 | 4:53.42 | |||
11 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:08.73 | 2:24.45 | 3:39.53 | 4:53.47 | |||
12 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:08.56 | 2:24.30 | 3:40.92 | 4:53.67 | |||
13 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:05.57 | 2:19.99 | 3:37.48 | 4:54.70 | |||
14 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:10.57 | 2:27.44 | 3:45.90 | 5:01.43 | |||
15 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:11.66 | 2:31.12 | 3:51.08 | 5:09.23 | |||
- | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.45 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.89 | ||||||
3 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.99 | ||||||
4 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.22 | ||||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.24 | ||||||
6 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.33 | ||||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.47 | ||||||
8 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.83 | ||||||
9 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.84 | ||||||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.08 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | ||||||
12 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.61 | ||||||
13 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.46 | ||||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.38 | ||||||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.55 | ||||||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.86 | ||||||
5 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.98 | ||||||
6 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.19 | ||||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.27 | ||||||
8 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.61 | ||||||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.16 | ||||||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.45 | ||||||
11 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.91 | ||||||
12 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 33.95 | ||||||
13 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.01 | ||||||
14 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 34.12 | ||||||
15 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.17 | ||||||
16 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.33 | ||||||
17 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.39 | ||||||
18 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.57 | ||||||
19 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.97 | ||||||
20 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.08 | ||||||
21 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.43 | ||||||
22 | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | 36.30 | ||||||
23 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.69 | ||||||
24 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.09 | ||||||
25 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 40.18 | ||||||
- | Emma Danielsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.18 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.47 | ||||||
3 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.68 | ||||||
4 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.78 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.27 | ||||||
6 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.28 | ||||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.42 | ||||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 32.43 | ||||||
9 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.44 | ||||||
10 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.62 | ||||||
11 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 32.95 | ||||||
12 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 33.14 | ||||||
12 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.14 | ||||||
14 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.23 | ||||||
15 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.24 | ||||||
16 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | ||||||
17 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.67 | ||||||
18 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 33.68 | ||||||
19 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.04 | ||||||
20 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
21 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.12 | ||||||
22 | Stella Brinne Roos | 2004 | A4 Idrottsförening | 34.27 | ||||||
23 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.37 | ||||||
24 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 34.43 | ||||||
25 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.73 | ||||||
26 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.07 | ||||||
27 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 35.20 | ||||||
28 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.26 | ||||||
29 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.30 | ||||||
30 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.42 | ||||||
31 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 35.49 | ||||||
32 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 35.76 | ||||||
33 | Elsa Wennerstrand | 2004 | A4 Idrottsförening | 35.87 | ||||||
34 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.95 | ||||||
35 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 36.07 | ||||||
36 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 36.38 | ||||||
37 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.48 | ||||||
38 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.57 | ||||||
39 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 36.94 | ||||||
40 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.38 | ||||||
41 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 37.67 | ||||||
42 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 38.08 | ||||||
43 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.75 | ||||||
44 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 38.91 | ||||||
45 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.17 | ||||||
46 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.25 | ||||||
47 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.41 | ||||||
48 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.00 | ||||||
49 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 45.36 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 31.17 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | ||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 31.85 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 32.80 | ||||||
5 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 33.60 | ||||||
6 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.32 | ||||||
7 | Olivia Lyrberg | 2005 | A4 Idrottsförening | 35.70 | ||||||
8 | Elin Björklund | 2005 | A4 Idrottsförening | 36.06 | ||||||
9 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 36.44 | ||||||
10 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 37.68 | ||||||
11 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.43 | ||||||
12 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.11 | ||||||
13 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 42.16 | ||||||
14 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 32.11 | 1:08.17 | |||||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.27 | 1:10.39 | |||||
3 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.85 | 1:10.85 | |||||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.73 | 1:12.56 | |||||
5 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 34.94 | 1:16.62 | |||||
6 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.57 | 1:21.30 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.04 | 1:11.65 | |||||
2 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:12.58 | |||||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.91 | 1:12.86 | |||||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.12 | 1:13.61 | |||||
5 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.81 | 1:15.52 | |||||
6 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.01 | 1:15.65 | |||||
7 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 35.83 | 1:15.88 | |||||
8 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.01 | 1:15.95 | |||||
9 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.04 | 1:16.26 | |||||
10 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.71 | 1:17.01 | |||||
11 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.22 | 1:18.88 | |||||
12 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.92 | 1:19.49 | |||||
13 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.59 | 1:19.79 | |||||
14 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.59 | 1:19.99 | |||||
15 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.09 | 1:21.02 | |||||
16 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 38.14 | 1:22.76 | |||||
17 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.16 | 1:23.74 | |||||
18 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.03 | 1:24.20 | |||||
19 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.80 | 1:25.87 | |||||
20 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.94 | 1:29.17 | |||||
21 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.25 | 1:33.83 | |||||
22 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.12 | 1:34.61 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.64 | 1:11.90 | |||||
2 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.86 | 1:14.22 | |||||
3 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 35.14 | 1:15.60 | |||||
4 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.03 | 1:16.41 | |||||
5 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.22 | 1:16.58 | |||||
6 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.16 | 1:17.56 | |||||
7 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 36.70 | 1:18.92 | |||||
8 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 36.75 | 1:19.04 | |||||
9 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 36.32 | 1:19.21 | |||||
10 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.50 | 1:20.03 | |||||
11 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.97 | 1:20.18 | |||||
12 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:20.56 | |||||
13 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.11 | 1:21.23 | |||||
14 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.37 | 1:21.26 | |||||
15 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.63 | 1:21.48 | |||||
16 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.43 | 1:21.59 | |||||
17 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.00 | 1:21.68 | |||||
18 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.95 | 1:21.69 | |||||
19 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.45 | 1:21.87 | |||||
20 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 39.49 | 1:23.12 | |||||
21 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.43 | 1:23.47 | |||||
22 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 39.31 | 1:23.56 | |||||
23 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.89 | 1:24.73 | |||||
24 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.47 | 1:27.57 | |||||
25 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.66 | 1:28.98 | |||||
26 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.15 | 1:33.43 | |||||
27 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.14 | 1:37.14 | |||||
- | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 43.66 | 1:32.23 | |||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 44.57 | 1:33.72 | |||||
- | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.59 | 1:08.73 | 1:52.24 | 2:28.13 | |||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 32.23 | 1:12.24 | 1:56.27 | 2:30.61 | |||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.37 | 1:12.35 | 1:58.34 | 2:31.78 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.47 | 1:15.11 | 1:56.83 | 2:32.86 | |||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.91 | 1:12.44 | 1:56.02 | 2:33.38 | |||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.50 | 1:14.34 | 2:00.08 | 2:36.64 | |||
7 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.35 | 1:14.63 | 2:02.45 | 2:39.63 | |||
8 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 33.39 | 1:17.42 | 2:01.70 | 2:40.48 | |||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.14 | 1:16.51 | 2:06.08 | 2:42.53 | |||
10 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.28 | 1:18.26 | 2:03.03 | 2:42.99 | |||
11 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.25 | 1:17.37 | 2:04.79 | 2:44.79 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 33.15 | 1:15.50 | 1:55.76 | 2:31.19 | |||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.05 | 1:16.54 | 1:59.41 | 2:36.05 | |||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 33.82 | 1:14.17 | 1:59.74 | 2:36.70 | |||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.84 | 1:15.46 | 2:01.66 | 2:37.40 | |||
5 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.68 | 1:14.86 | 2:02.80 | 2:38.36 | |||
6 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.77 | 1:14.68 | 2:01.88 | 2:38.52 | |||
7 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.46 | 1:17.86 | 2:01.52 | 2:38.96 | |||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.26 | 1:16.72 | 2:04.67 | 2:40.21 | |||
9 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.77 | 1:18.20 | 2:03.56 | 2:40.30 | |||
10 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.77 | 1:15.39 | 2:06.35 | 2:42.04 | |||
11 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.78 | 1:16.26 | 2:06.07 | 2:43.84 | |||
12 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 35.14 | 1:15.61 | 2:07.75 | 2:45.06 | |||
13 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.96 | 1:18.77 | 2:05.38 | 2:45.63 | |||
14 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.05 | 1:20.55 | 2:05.45 | 2:45.68 | |||
15 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.99 | 1:17.41 | 2:07.48 | 2:46.46 | |||
16 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.46 | 1:20.36 | 2:08.57 | 2:47.32 | |||
17 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.26 | 1:21.36 | 2:10.20 | 2:48.39 | |||
18 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 38.24 | 1:23.68 | 2:09.42 | 2:50.21 | |||
19 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.66 | 1:30.35 | 2:20.30 | 3:04.10 | |||
20 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.59 | 1:31.75 | 2:32.27 | 3:15.75 | |||
- | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.59 | 1:10.56 | 1:55.42 | 2:30.96 | |||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.48 | 1:13.03 | 1:59.06 | 2:32.99 | |||
3 | Felicia Rogell | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.69 | 1:11.79 | 1:56.87 | 2:33.51 | |||
4 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.81 | 1:13.26 | 1:59.14 | 2:34.12 | |||
5 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.26 | 1:14.57 | 1:58.53 | 2:34.60 | |||
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.62 | 1:15.72 | 2:00.55 | 2:36.29 | |||
7 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 31.98 | 1:13.21 | 1:57.98 | 2:37.00 | |||
8 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.17 | 1:16.64 | 2:03.88 | 2:37.93 | |||
9 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.37 | 1:16.49 | 2:03.89 | 2:39.89 | |||
10 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.38 | 1:17.01 | 2:03.89 | 2:40.05 | |||
11 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.36 | 1:14.35 | 2:01.07 | 2:40.17 | |||
12 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 34.06 | 1:16.53 | 2:04.25 | 2:42.70 | |||
13 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.07 | 1:18.91 | 2:04.37 | 2:43.17 | |||
14 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.12 | 1:20.29 | 2:05.09 | 2:43.25 | |||
15 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 34.58 | 1:19.01 | 2:07.13 | 2:43.28 | |||
16 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.73 | 1:12.89 | 2:04.35 | 2:43.95 | |||
17 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 35.20 | 1:17.04 | 2:04.40 | 2:43.98 | |||
18 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.50 | 1:16.85 | 2:07.48 | 2:44.73 | |||
19 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.77 | 1:15.94 | 2:07.46 | 2:45.94 | |||
20 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.64 | 1:20.15 | 2:08.21 | 2:46.40 | |||
21 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.63 | 1:17.50 | 2:07.49 | 2:46.71 | |||
22 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.00 | 1:21.33 | 2:07.37 | 2:47.48 | |||
23 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.71 | 1:21.30 | 2:08.71 | 2:47.89 | |||
24 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.02 | 1:23.38 | 2:08.78 | 2:48.19 | |||
25 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.55 | 1:20.25 | 2:10.23 | 2:49.52 | |||
26 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 36.14 | 1:20.41 | 2:10.56 | 2:49.66 | |||
27 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.64 | 1:21.89 | 2:11.39 | 2:50.15 | |||
28 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.09 | 1:20.18 | 2:11.99 | 2:50.56 | |||
29 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.98 | 1:21.61 | 2:11.37 | 2:51.03 | |||
30 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.63 | 1:18.11 | 2:12.67 | 2:51.79 | |||
31 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 36.89 | 1:22.53 | 2:13.12 | 2:52.48 | |||
32 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.01 | 1:24.16 | 2:14.90 | 2:53.30 | |||
33 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.81 | 1:22.76 | 2:13.10 | 2:54.07 | |||
34 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.19 | 1:24.60 | 2:12.64 | 2:54.53 | |||
35 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.16 | 1:22.54 | 2:13.01 | 2:55.34 | |||
36 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.29 | 1:24.67 | 2:17.01 | 2:55.65 | |||
37 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.13 | 1:24.13 | 2:17.54 | 2:56.09 | |||
38 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.29 | 1:25.06 | 2:18.91 | 2:56.40 | |||
39 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:27.16 | 2:19.50 | 3:00.29 | |||
40 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.78 | 1:26.84 | 2:20.63 | 3:00.45 | |||
41 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 39.88 | 1:28.63 | 2:19.97 | 3:02.69 | |||
42 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 37.65 | 1:24.62 | 2:20.43 | 3:02.87 | |||
43 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 38.78 | 1:24.60 | 2:21.99 | 3:04.00 | |||
44 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 39.60 | 1:28.40 | 2:19.95 | 3:04.11 | |||
45 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.37 | 1:29.51 | 2:22.14 | 3:07.19 | |||
46 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.75 | 1:31.93 | 2:28.59 | 3:10.11 | |||
47 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.99 | 1:29.98 | 2:27.02 | 3:12.53 | |||
48 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.00 | 1:32.95 | 2:32.46 | 3:17.95 | |||
- | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.14 | 1:15.75 | 2:03.68 | 2:40.94 | |||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 34.13 | 1:17.73 | 2:08.59 | 2:45.35 | |||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 33.98 | 1:17.64 | 2:08.20 | 2:45.35 | |||
4 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.64 | 1:21.90 | 2:09.96 | 2:47.04 | |||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 35.14 | 1:21.92 | 2:10.39 | 2:48.46 | |||
6 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.99 | 1:19.49 | 2:09.70 | 2:48.71 | |||
7 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.10 | 1:20.26 | 2:09.98 | 2:49.44 | |||
8 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.30 | 1:24.43 | 2:15.94 | 2:51.97 | |||
9 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.62 | 1:27.30 | 2:15.23 | 2:54.81 | |||
10 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.74 | 1:20.85 | 2:14.89 | 2:55.59 | |||
11 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.69 | 1:25.31 | 2:16.20 | 2:55.63 | |||
12 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.04 | 1:28.31 | 2:18.77 | 2:58.62 | |||
13 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.87 | 1:27.72 | 2:18.52 | 2:58.85 | |||
14 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 39.83 | 1:31.96 | 2:22.36 | 2:59.13 | |||
15 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 37.98 | 1:22.31 | 2:22.20 | 3:02.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.40 | 1:01.00 | 1:35.38 | 2:10.07 | |||
2 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.46 | 1:03.34 | 1:38.58 | 2:15.84 | |||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.92 | 1:05.24 | 1:42.58 | 2:20.84 | |||
4 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.54 | 1:09.52 | 1:49.25 | 2:29.53 | |||
5 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.65 | 1:10.82 | 1:52.24 | 2:37.31 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.08 | 1:09.52 | 1:48.83 | 2:30.42 | |||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.50 | 1:10.65 | 1:54.04 | 2:38.26 | |||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.52 | 1:11.32 | 1:54.65 | 2:38.47 | |||
4 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.34 | 1:11.99 | 1:55.53 | 2:42.80 | |||
- | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.03 | 1:09.90 | 1:51.61 | 2:32.67 | |||
2 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.92 | 1:09.44 | 1:49.80 | 2:34.42 | |||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.22 | 1:13.38 | 1:55.15 | 2:35.11 | |||
4 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.00 | 1:13.34 | 1:56.14 | 2:42.81 | |||
5 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 34.82 | 1:15.26 | 1:58.57 | 2:42.96 | |||
6 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 33.18 | 1:15.23 | 2:00.60 | 2:46.92 | |||
7 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.65 | 1:18.30 | 2:02.44 | 2:49.45 | |||
8 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.41 | 1:19.38 | 2:08.14 | 2:58.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Woman 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:34.13 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 33.35 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 36.54 | 1:18.39 | 2:26.17 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 30.66 | 1:07.54 | 3:33.71 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 28.72 | 1:00.42 | 4:34.13 | ||||||
2 | Väsby SS Woman 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:43.05 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 35.48 | 1:14.59 | 1:14.59 | ||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 36.00 | 1:19.10 | 2:33.69 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 30.61 | 1:08.36 | 3:42.05 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 28.93 | 1:01.00 | 4:43.05 | ||||||
3 | Spårvägen Damer Lag 1 | 1999 | Spårvägen Simförening | 4:43.55 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 35.74 | 1:14.18 | 1:14.18 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 34.47 | 1:14.73 | 2:28.91 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 32.13 | 1:10.74 | 3:39.65 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 30.27 | 1:03.90 | 4:43.55 | ||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2003 | Täby Sim | 4:43.87 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 35.53 | 1:13.33 | 1:13.33 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 36.84 | 1:19.26 | 2:32.59 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 31.78 | 1:09.52 | 3:42.11 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 29.43 | 1:01.76 | 4:43.87 | ||||||
5 | SS04 Damer Lag 1 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:44.75 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 35.16 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 38.41 | 1:22.53 | 2:34.46 | ||||||
Tova Magnusson | 2002 | 31.34 | 1:06.94 | 3:41.40 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 29.23 | 1:03.35 | 4:44.75 | ||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2003 | Täby Sim | 4:45.10 | ||||||
Emilia Forsberg | 2003 | 34.28 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 36.64 | 1:18.69 | 2:30.06 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 31.07 | 1:09.75 | 3:39.81 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.29 | 1:05.29 | 4:45.10 | ||||||
7 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 4:49.52 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 33.86 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 37.48 | 1:22.21 | 2:32.97 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.79 | 1:13.69 | 3:46.66 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 30.08 | 1:02.86 | 4:49.52 | ||||||
8 | Västerås Damer | 0 | Västerås Simsällskap | 4:50.08 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 36.68 | 1:14.23 | 1:14.23 | ||||||
Adelina Walldén | 2002 | 37.27 | 1:20.11 | 2:34.34 | ||||||
Felicia Rogell | 2003 | 33.40 | 1:12.65 | 3:46.99 | ||||||
Emelie Hellgren | 2001 | 30.30 | 1:03.09 | 4:50.08 | ||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 4:55.02 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 35.81 | 1:15.80 | 1:15.80 | ||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 36.93 | 1:20.14 | 2:35.94 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 33.86 | 1:14.95 | 3:50.89 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 29.11 | 1:04.13 | 4:55.02 | ||||||
10 | Tyresö SS Damer | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:56.34 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 35.49 | 1:13.86 | 1:13.86 | ||||||
Sofia Björkman | 2002 | 37.41 | 1:22.33 | 2:36.19 | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 33.43 | 1:13.85 | 3:50.04 | ||||||
Ella Törnqvist | 2003 | 31.06 | 1:06.30 | 4:56.34 | ||||||
11 | Spif SF Damer [2003] | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 4:57.30 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 33.97 | 1:12.58 | 1:12.58 | ||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 38.79 | 1:24.87 | 2:37.45 | ||||||
Maria Bang | 2003 | 33.07 | 1:12.14 | 3:49.59 | ||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 32.07 | 1:07.71 | 4:57.30 | ||||||
12 | SS04 Damer | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:57.81 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 35.45 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Emilia Long | 2004 | 41.41 | 1:29.01 | 2:41.46 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 32.53 | 1:11.92 | 3:53.38 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 30.60 | 1:04.43 | 4:57.81 | ||||||
13 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:58.04 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 34.88 | 1:10.77 | 1:10.77 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 38.68 | 1:23.53 | 2:34.30 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 33.29 | 1:14.50 | 3:48.80 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 32.67 | 1:09.24 | 4:58.04 | ||||||
14 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2003 | Täby Sim | 5:01.49 | ||||||
Dina Larsson | 2004 | 35.99 | 1:15.22 | 1:15.22 | ||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 39.76 | 1:24.80 | 2:40.02 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 34.87 | 1:17.77 | 3:57.79 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 30.09 | 1:03.70 | 5:01.49 | ||||||
15 | Väsby SS Woman [1919] | 0 | Väsby Simsällskap | 5:03.09 | ||||||
Louise Peacock | 2001 | 35.38 | 1:13.17 | 1:13.17 | ||||||
Matilda Pfeiff | 2001 | 40.42 | 1:27.13 | 2:40.30 | ||||||
Emelie Lindström | 2003 | 35.45 | 1:17.43 | 3:57.73 | ||||||
Lucrezia Vespertini | 2002 | 31.23 | 1:05.36 | 5:03.09 | ||||||
16 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:12.62 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 39.30 | 1:20.64 | 1:20.64 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 39.14 | 1:24.80 | 2:45.44 | ||||||
Noémi Andras | 2001 | 36.08 | 1:18.23 | 4:03.67 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 32.62 | 1:08.95 | 5:12.62 | ||||||
17 | Spif SF Damer Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 5:14.23 | ||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 37.82 | 1:19.91 | 1:19.91 | ||||||
Vinona Bothe | 1999 | 39.39 | 1:27.15 | 2:47.06 | ||||||
Ida Lindström | 2004 | 34.54 | 1:17.50 | 4:04.56 | ||||||
Ljuba Berg | 2000 | 31.78 | 1:09.67 | 5:14.23 | ||||||
18 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 5:18.36 | ||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 38.00 | 1:20.13 | 1:20.13 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 44.71 | 1:35.11 | 2:55.24 | ||||||
Felicia Heintz | 2004 | 33.69 | 1:16.79 | 4:12.03 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 31.43 | 1:06.33 | 5:18.36 | ||||||
19 | Södertälje Damer [2001] | 2000 | Södertälje Simsällskap | 5:24.81 | ||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 39.80 | 1:20.51 | 1:20.51 | ||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 43.45 | 1:30.61 | 2:51.12 | ||||||
Angelica Blomberg | 2002 | 35.82 | 1:18.89 | 4:10.01 | ||||||
Lisa Vinger | 2003 | 34.33 | 1:14.80 | 5:24.81 | ||||||
20 | Södertälje Damer | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:40.08 | ||||||
Ella Sörensen | 2004 | 42.33 | 1:25.86 | 1:25.86 | ||||||
Oliwia Lange | 2004 | 48.07 | 1:41.95 | 3:07.81 | ||||||
Frida Bengtsson | 2003 | 37.32 | 1:22.89 | 4:30.70 | ||||||
Emilia Tshibanda | 2004 | 32.30 | 1:09.38 | 5:40.08 | ||||||
- | Botk-Rönn Damer [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Södertälje Damer [2000] | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 26.70 | 55.29 | |||||
2 | Martin Magnusson | 1995 | Täby Sim | 26.30 | 55.69 | |||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.67 | 55.71 | |||||
4 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 27.16 | 56.25 | |||||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.35 | 56.39 | |||||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.19 | 56.41 | |||||
7 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.83 | 56.43 | |||||
8 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.57 | 58.73 | |||||
9 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 27.53 | 58.78 | |||||
10 | Johan Carlén | 1976 | Täby Sim | 28.30 | 1:00.24 | |||||
11 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 28.39 | 1:01.61 | |||||
12 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.43 | 1:02.02 | |||||
13 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.60 | 1:02.38 | |||||
14 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.30 | 1:05.10 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.11 | 56.64 | |||||
2 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.32 | 58.02 | |||||
3 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.65 | 58.03 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.92 | 58.15 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 27.75 | 58.25 | |||||
6 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 28.12 | 58.31 | |||||
7 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.78 | 58.55 | |||||
8 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.56 | 59.03 | |||||
9 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.29 | 59.35 | |||||
10 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.58 | 59.61 | |||||
11 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.57 | 59.69 | |||||
12 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 28.71 | 59.70 | |||||
13 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 28.94 | 59.75 | |||||
14 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.16 | 59.77 | |||||
15 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 28.18 | 59.87 | |||||
16 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.44 | 1:00.59 | |||||
17 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.39 | 1:00.77 | |||||
18 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.88 | 1:00.99 | |||||
19 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.30 | 1:01.27 | |||||
20 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.14 | 1:01.42 | |||||
21 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 30.32 | 1:01.47 | |||||
22 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.26 | 1:01.50 | |||||
23 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.68 | 1:01.64 | |||||
24 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 29.22 | 1:01.75 | |||||
25 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.62 | 1:01.78 | |||||
26 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.57 | 1:02.08 | |||||
27 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.38 | 1:02.46 | |||||
28 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.31 | 1:03.00 | |||||
29 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 30.19 | 1:03.18 | |||||
30 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.71 | 1:03.38 | |||||
31 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 31.81 | 1:04.76 | |||||
32 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.52 | 1:05.09 | |||||
33 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.33 | 1:05.26 | |||||
34 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.25 | 1:05.28 | |||||
35 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.73 | 1:05.91 | |||||
36 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 32.23 | 1:05.96 | |||||
37 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.07 | 1:07.62 | |||||
38 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.43 | 1:08.26 | |||||
39 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.76 | 1:08.79 | |||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 26.55 | 56.39 | |||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 28.47 | 58.66 | |||||
3 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 28.34 | 59.68 | |||||
3 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 28.51 | 59.68 | |||||
5 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 28.63 | 1:00.07 | |||||
6 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.33 | 1:00.22 | |||||
7 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 28.81 | 1:00.29 | |||||
8 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 29.97 | 1:00.70 | |||||
9 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 28.81 | 1:00.72 | |||||
10 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.09 | 1:00.87 | |||||
11 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 29.20 | 1:00.98 | |||||
12 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 29.72 | 1:01.39 | |||||
13 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.32 | 1:01.59 | |||||
14 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.19 | 1:01.72 | |||||
15 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 28.85 | 1:02.05 | |||||
16 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 29.01 | 1:02.06 | |||||
17 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 29.98 | 1:02.30 | |||||
18 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.70 | 1:02.40 | |||||
19 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 29.29 | 1:02.65 | |||||
20 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.86 | 1:02.95 | |||||
21 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.17 | 1:03.32 | |||||
22 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 30.54 | 1:03.51 | |||||
23 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 31.18 | 1:03.82 | |||||
24 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 30.64 | 1:03.88 | |||||
24 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 30.27 | 1:03.88 | |||||
26 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.98 | 1:04.09 | |||||
27 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.59 | 1:04.44 | |||||
28 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.00 | 1:04.64 | |||||
29 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.06 | 1:04.86 | |||||
30 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.11 | 1:04.96 | |||||
31 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.56 | 1:04.98 | |||||
32 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.00 | 1:05.32 | |||||
33 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.80 | 1:05.89 | |||||
34 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.02 | 1:06.51 | |||||
35 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.40 | 1:06.84 | |||||
36 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.14 | 1:06.98 | |||||
37 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.32 | 1:07.31 | |||||
38 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.44 | 1:07.45 | |||||
39 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.77 | 1:07.60 | |||||
40 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | 1:07.61 | |||||
41 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.23 | 1:07.66 | |||||
42 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:07.74 | |||||
43 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 31.01 | 1:08.23 | |||||
44 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 32.67 | 1:08.41 | |||||
45 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.31 | 1:09.09 | |||||
46 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 33.46 | 1:10.11 | |||||
47 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.84 | 1:13.28 | |||||
48 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.28 | 1:14.05 | |||||
49 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.36 | 1:14.63 | |||||
- | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.60 | 1:06.70 | |||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 33.94 | 1:08.89 | |||||
3 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 34.80 | 1:12.31 | |||||
4 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.64 | 1:16.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:06.95 | 2:20.44 | 3:34.97 | 4:46.58 | |||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:08.93 | 2:22.74 | 3:36.38 | 4:47.99 | |||
3 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:12.16 | 2:27.59 | 3:43.22 | 4:58.03 | |||
4 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:12.03 | 2:31.64 | 3:52.65 | 5:10.98 | |||
5 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.10 | 2:47.07 | 4:12.22 | 5:35.35 | |||
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:06.10 | 2:16.03 | 3:26.22 | 4:34.98 | |||
2 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.64 | 2:18.38 | 3:28.43 | 4:36.61 | |||
3 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:08.15 | 2:21.32 | 3:32.50 | 4:42.18 | |||
4 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:10.00 | 2:23.57 | 3:36.73 | 4:48.57 | |||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:09.90 | 2:23.24 | 3:37.21 | 4:49.00 | |||
6 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:08.58 | 2:23.16 | 3:38.04 | 4:51.58 | |||
7 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:09.11 | 2:25.40 | 3:40.73 | 4:52.53 | |||
8 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.04 | 2:23.24 | 3:38.28 | 4:52.65 | |||
9 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.53 | 2:24.75 | 3:41.35 | 4:56.52 | |||
10 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.39 | 2:25.10 | 3:40.36 | 4:56.96 | |||
11 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:09.79 | 2:24.91 | 3:40.76 | 4:57.25 | |||
12 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:09.33 | 2:25.35 | 3:42.49 | 4:58.33 | |||
13 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:11.01 | 2:28.08 | 3:45.10 | 4:59.17 | |||
14 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:11.00 | 2:30.08 | 3:48.28 | 5:02.93 | |||
15 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:13.51 | 2:35.16 | 3:56.18 | 5:16.86 | |||
16 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:14.78 | 2:38.24 | 4:02.04 | 5:23.53 | |||
17 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:16.94 | 2:42.69 | 4:08.77 | 5:32.74 | |||
18 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.03 | 2:40.42 | 4:08.29 | 5:33.77 | |||
19 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:17.59 | 2:44.15 | 4:12.20 | 5:38.40 | |||
20 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:20.28 | 2:47.43 | 4:14.07 | 5:39.29 | |||
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:08.35 | 2:21.11 | 3:33.76 | 4:44.47 | |||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.93 | 2:23.99 | 3:36.08 | 4:45.61 | |||
3 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:08.36 | 2:21.86 | 3:35.24 | 4:48.93 | |||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:11.13 | 2:26.61 | 3:42.87 | 4:56.06 | |||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:09.01 | 2:23.83 | 3:39.48 | 4:57.23 | |||
6 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.20 | 2:25.49 | 3:41.77 | 4:57.53 | |||
7 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 1:11.99 | 2:27.92 | 3:44.81 | 4:59.19 | |||
8 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:09.15 | 2:24.97 | 3:40.98 | 4:59.39 | |||
9 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:13.77 | 2:31.14 | 3:47.74 | 5:00.06 | |||
10 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:13.39 | 2:31.70 | 3:49.83 | 5:04.47 | |||
11 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:11.96 | 2:30.51 | 3:48.63 | 5:04.53 | |||
12 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 1:11.50 | 2:29.00 | 3:48.98 | 5:07.10 | |||
13 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 1:10.56 | 2:29.77 | 3:48.98 | 5:07.40 | |||
14 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:13.67 | 2:34.68 | 3:53.77 | 5:09.59 | |||
15 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:13.66 | 2:34.41 | 3:53.55 | 5:09.62 | |||
16 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:14.04 | 2:33.26 | 3:52.39 | 5:10.93 | |||
17 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:11.56 | 2:31.34 | 3:52.60 | 5:11.60 | |||
18 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:14.12 | 2:34.01 | 3:54.63 | 5:12.44 | |||
19 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 1:15.85 | 2:35.44 | 3:55.23 | 5:14.31 | |||
20 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:14.84 | 2:36.23 | 3:57.44 | 5:15.30 | |||
21 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:13.34 | 2:35.08 | 3:57.19 | 5:15.36 | |||
22 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:15.35 | 2:36.28 | 3:56.89 | 5:15.66 | |||
23 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 1:15.31 | 2:36.33 | 3:57.88 | 5:18.86 | |||
24 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:15.17 | 2:38.23 | 4:02.10 | 5:22.67 | |||
25 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:16.29 | 2:38.30 | 4:02.22 | 5:24.70 | |||
26 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.94 | 2:40.65 | 4:07.00 | 5:26.22 | |||
27 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:18.13 | 2:43.95 | 4:07.98 | 5:27.00 | |||
28 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.38 | 2:42.21 | 4:07.24 | 5:27.09 | |||
Gren 15, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Västerås Simsällskap | 1:11.08 | 2:28.85 | 3:47.31 | 5:03.44 | |||
2 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.92 | 2:33.64 | 3:51.56 | 5:05.96 | |||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.27 | 2:31.18 | 3:51.24 | 5:08.20 | |||
4 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:17.88 | 2:43.39 | 4:07.75 | 5:25.89 | |||
5 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:16.24 | 2:40.73 | 4:06.48 | 5:25.95 | |||
6 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:18.53 | 2:45.12 | 4:08.41 | 5:26.14 | |||
7 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:17.27 | 2:42.32 | 4:07.47 | 5:29.09 | |||
8 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:18.32 | 2:43.41 | 4:07.32 | 5:29.50 | |||
9 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 1:17.26 | 2:43.31 | 4:09.52 | 5:30.40 | |||
10 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:17.38 | 2:43.69 | 4:10.50 | 5:36.75 | |||
11 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:17.73 | 2:43.89 | 4:10.79 | 5:37.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 26.46 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.97 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.03 | ||||||
4 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.22 | ||||||
5 | Adam Karlsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 27.85 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 27.85 | ||||||
7 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 28.18 | ||||||
8 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.21 | ||||||
9 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 28.36 | ||||||
10 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 29.33 | ||||||
11 | Johan Carlén | 1976 | Täby Sim | 29.35 | ||||||
12 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.58 | ||||||
13 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.37 | ||||||
14 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 30.62 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.46 | ||||||
2 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.53 | ||||||
3 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.56 | ||||||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.59 | ||||||
6 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.61 | ||||||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.74 | ||||||
8 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 28.79 | ||||||
9 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.17 | ||||||
10 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.34 | ||||||
11 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 29.64 | ||||||
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.75 | ||||||
13 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.83 | ||||||
14 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.99 | ||||||
15 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.06 | ||||||
16 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.17 | ||||||
17 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.19 | ||||||
18 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.29 | ||||||
19 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 30.33 | ||||||
20 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.25 | ||||||
21 | Peter Khabarov | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.22 | ||||||
22 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.67 | ||||||
23 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 34.21 | ||||||
24 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.76 | ||||||
25 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.67 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 28.25 | ||||||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 28.96 | ||||||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 29.24 | ||||||
4 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 29.31 | ||||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.34 | ||||||
6 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.35 | ||||||
7 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.63 | ||||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.77 | ||||||
9 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.87 | ||||||
10 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.80 | ||||||
11 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.81 | ||||||
12 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | ||||||
13 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 31.28 | ||||||
14 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.30 | ||||||
15 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.13 | ||||||
16 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.29 | ||||||
17 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 33.64 | ||||||
18 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 33.86 | ||||||
19 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.61 | ||||||
20 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.74 | ||||||
21 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 34.79 | ||||||
22 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.81 | ||||||
23 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.05 | ||||||
24 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.28 | ||||||
25 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.39 | ||||||
26 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.79 | ||||||
27 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 36.51 | ||||||
28 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.18 | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 37.66 | ||||||
2 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:16.07 | |||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.72 | 1:18.90 | |||||
3 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.32 | 1:21.15 | |||||
4 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.49 | 1:23.63 | |||||
5 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.58 | 1:23.91 | |||||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 39.54 | 1:24.82 | |||||
7 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.87 | 1:27.60 | |||||
8 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 40.37 | 1:28.81 | |||||
9 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.31 | 1:32.56 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.10 | 1:20.78 | |||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.61 | 1:21.19 | |||||
3 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 39.62 | 1:22.57 | |||||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | 1:22.94 | |||||
5 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.10 | 1:23.31 | |||||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.52 | 1:24.25 | |||||
7 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.52 | 1:25.02 | |||||
8 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.22 | 1:26.45 | |||||
9 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.70 | 1:26.69 | |||||
10 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.30 | 1:27.06 | |||||
11 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.15 | 1:28.10 | |||||
12 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.00 | 1:28.21 | |||||
13 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 41.49 | 1:28.68 | |||||
14 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.49 | 1:30.74 | |||||
15 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 43.99 | 1:32.99 | |||||
16 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 43.08 | 1:33.64 | |||||
17 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.26 | 1:33.73 | |||||
18 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 44.13 | 1:36.66 | |||||
19 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 46.99 | 1:41.53 | |||||
20 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:47.30 | ||||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.70 | 1:19.30 | |||||
2 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 38.20 | 1:19.39 | |||||
3 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.13 | 1:20.30 | |||||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:20.55 | |||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.38 | 1:20.89 | |||||
6 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 38.77 | 1:21.50 | |||||
7 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.61 | 1:21.84 | |||||
8 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.99 | 1:22.61 | |||||
9 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.71 | 1:23.18 | |||||
10 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 38.64 | 1:23.28 | |||||
11 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.50 | 1:24.11 | |||||
12 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:24.32 | |||||
13 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.92 | 1:24.55 | |||||
14 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.76 | 1:24.66 | |||||
15 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 39.66 | 1:24.85 | |||||
16 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.23 | 1:27.14 | |||||
17 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.78 | 1:27.25 | |||||
18 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.03 | 1:28.25 | |||||
19 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.26 | 1:28.54 | |||||
20 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 41.58 | 1:29.25 | |||||
21 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.05 | 1:29.32 | |||||
22 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.15 | 1:29.62 | |||||
23 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 42.64 | 1:29.77 | |||||
24 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 43.20 | 1:32.20 | |||||
25 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.47 | 1:32.69 | |||||
26 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.15 | 1:32.83 | |||||
27 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.88 | 1:33.89 | |||||
28 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.95 | 1:34.48 | |||||
29 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.64 | 1:34.66 | |||||
30 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.53 | 1:34.90 | |||||
31 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.25 | 1:35.01 | |||||
32 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.34 | 1:35.40 | |||||
33 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.87 | 1:35.70 | |||||
34 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 43.62 | 1:35.85 | |||||
35 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 45.79 | 1:36.97 | |||||
36 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 44.78 | 1:37.65 | |||||
37 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.44 | 1:38.89 | |||||
38 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 44.75 | 1:38.98 | |||||
39 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 47.03 | 1:39.35 | |||||
40 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.03 | 1:42.69 | |||||
41 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 1:43.37 | ||||||
42 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 47.81 | 1:44.23 | |||||
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 38.64 | 1:22.71 | |||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 40.63 | 1:26.80 | |||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.28 | 1:29.34 | |||||
4 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.63 | 1:30.35 | |||||
5 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.36 | 1:30.81 | |||||
6 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.28 | 1:31.00 | |||||
7 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.28 | 1:32.24 | |||||
8 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 45.09 | 1:34.61 | |||||
9 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.25 | 1:35.12 | |||||
10 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.17 | 1:37.04 | |||||
11 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.29 | 1:37.07 | |||||
12 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.86 | 1:38.75 | |||||
13 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.39 | 1:39.25 | |||||
- | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.95 | 1:01.54 | 1:42.72 | 2:14.29 | |||
2 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.52 | 1:04.68 | 1:44.27 | 2:15.50 | |||
3 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.33 | 1:06.58 | 1:48.08 | 2:18.75 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.56 | 1:08.37 | 1:49.38 | 2:22.10 | |||
5 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.16 | 1:11.71 | 1:57.86 | 2:33.15 | |||
6 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 29.77 | 1:07.42 | 1:57.62 | 2:33.94 | |||
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.73 | 1:09.13 | 1:49.08 | 2:20.44 | |||
2 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:09.55 | 1:52.09 | 2:24.90 | |||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.20 | 1:09.29 | 1:52.28 | 2:25.29 | |||
4 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.45 | 1:08.99 | 1:51.88 | 2:25.32 | |||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 29.94 | 1:10.14 | 1:51.70 | 2:26.62 | |||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.81 | 1:11.51 | 1:53.52 | 2:27.52 | |||
7 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.61 | 1:11.77 | 1:54.89 | 2:27.91 | |||
8 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.01 | 1:11.92 | 1:56.04 | 2:28.72 | |||
9 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.69 | 1:14.77 | 1:56.11 | 2:29.33 | |||
10 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.25 | 1:09.53 | 1:55.68 | 2:30.09 | |||
11 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.83 | 1:11.68 | 1:55.61 | 2:31.60 | |||
12 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.12 | 1:11.70 | 1:58.96 | 2:33.86 | |||
13 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.89 | 1:13.44 | 2:02.21 | 2:33.96 | |||
14 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 31.59 | 1:12.18 | 2:03.20 | 2:36.37 | |||
15 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.98 | 1:17.15 | 2:02.11 | 2:37.12 | |||
16 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.69 | 1:15.17 | 2:01.81 | 2:38.06 | |||
17 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.53 | 1:16.66 | 2:04.13 | 2:38.83 | |||
18 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.83 | 1:15.81 | 2:04.02 | 2:39.25 | |||
19 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.91 | 1:16.42 | 2:05.25 | 2:39.85 | |||
20 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 33.98 | 1:18.07 | 2:04.87 | 2:42.62 | |||
21 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 35.44 | 1:20.24 | 2:05.51 | 2:42.97 | |||
- | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.88 | 1:07.62 | 1:50.82 | 2:24.93 | |||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.24 | 1:10.41 | 1:51.68 | 2:25.44 | |||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.17 | 1:10.55 | 1:52.98 | 2:26.97 | |||
4 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 30.64 | 1:10.17 | 1:53.67 | 2:29.04 | |||
5 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.65 | 1:12.84 | 1:53.53 | 2:29.47 | |||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 30.89 | 1:11.41 | 1:54.41 | 2:29.89 | |||
7 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.36 | 1:13.11 | 1:57.65 | 2:31.08 | |||
8 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 34.69 | 1:17.90 | 1:59.66 | 2:34.46 | |||
9 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 33.59 | 1:14.14 | 2:00.76 | 2:34.99 | |||
10 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.09 | 1:11.61 | 2:00.16 | 2:35.15 | |||
11 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.07 | 1:15.74 | 2:00.56 | 2:35.27 | |||
12 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.64 | 1:12.93 | 1:59.87 | 2:35.42 | |||
13 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 32.94 | 1:14.18 | 1:59.75 | 2:36.65 | |||
14 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.98 | 1:12.47 | 2:01.52 | 2:36.83 | |||
15 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.24 | 1:10.34 | 2:01.38 | 2:36.98 | |||
16 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 34.30 | 1:16.71 | 2:02.16 | 2:37.80 | |||
17 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 33.65 | 1:17.10 | 2:02.91 | 2:39.17 | |||
18 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.80 | 1:19.14 | 2:02.85 | 2:40.01 | |||
19 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 33.99 | 1:18.73 | 2:02.53 | 2:40.63 | |||
20 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 34.95 | 1:18.01 | 2:07.11 | 2:42.61 | |||
21 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.71 | 1:16.34 | 2:06.85 | 2:42.99 | |||
22 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.66 | 1:19.73 | 2:06.02 | 2:43.45 | |||
23 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:20.34 | 2:05.71 | 2:44.03 | |||
24 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.07 | 1:18.22 | 2:06.79 | 2:44.51 | |||
25 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.76 | 1:18.15 | 2:09.22 | 2:45.39 | |||
26 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.90 | 1:18.52 | 2:09.94 | 2:46.96 | |||
27 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.90 | 1:22.04 | 2:10.87 | 2:48.18 | |||
28 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.12 | 1:22.63 | 2:14.69 | 2:49.51 | |||
29 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.62 | 1:18.58 | 2:09.83 | 2:50.28 | |||
30 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.25 | 1:23.73 | 2:11.18 | 2:51.71 | |||
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.94 | 1:18.24 | 2:09.03 | 2:45.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.26 | 1:10.95 | 1:50.63 | 2:32.27 | |||
2 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.55 | 1:21.55 | 2:10.30 | 2:59.79 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 34.83 | 1:14.33 | 1:56.67 | 2:38.34 | |||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.24 | 1:16.27 | 1:57.89 | 2:40.13 | |||
3 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.34 | 1:13.70 | 1:59.26 | 2:46.76 | |||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 35.17 | 1:18.26 | 2:02.53 | 2:47.73 | |||
5 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.13 | 1:21.73 | 2:09.82 | 2:58.38 | |||
6 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.65 | 1:24.48 | 2:14.88 | 3:05.80 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.56 | 1:16.82 | 2:00.12 | 2:42.30 | |||
2 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:20.48 | 2:03.90 | 2:46.44 | |||
3 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 35.72 | 1:16.44 | 2:01.79 | 2:47.12 | |||
4 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 35.90 | 1:18.25 | 2:03.35 | 2:49.57 | |||
5 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.68 | 1:19.74 | 2:04.93 | 2:51.08 | |||
6 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 36.65 | 1:20.14 | 2:06.63 | 2:51.68 | |||
7 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.27 | 1:20.88 | 2:07.74 | 2:51.77 | |||
8 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.16 | 1:19.23 | 2:05.31 | 2:51.88 | |||
9 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.72 | 1:18.70 | 2:04.72 | 2:52.58 | |||
10 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 36.98 | 1:21.03 | 2:08.17 | 2:53.61 | |||
11 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.16 | 1:17.88 | 2:04.86 | 2:53.88 | |||
12 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.57 | 1:23.38 | 2:09.50 | 2:55.97 | |||
13 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.28 | 1:24.80 | 2:13.78 | 3:00.53 | |||
14 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.15 | 1:24.54 | 2:15.96 | 3:06.91 | |||
- | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 28 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 20, 4X100m Medley Herrar, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Man 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:07.80 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 31.77 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Robert Palosaari | 1992 | 31.05 | 1:06.96 | 2:12.72 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 27.95 | 1:00.04 | 3:12.76 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 25.89 | 55.04 | 4:07.80 | ||||||
2 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:09.80 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 30.39 | 1:01.99 | 1:01.99 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 33.34 | 1:11.70 | 2:13.69 | ||||||
Adam Karlsson | 2000 | 27.48 | 59.65 | 3:13.34 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.78 | 56.46 | 4:09.80 | ||||||
3 | Väsby SS Man 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:14.88 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 31.90 | 1:06.37 | 1:06.37 | ||||||
William Lernå | 2002 | 31.98 | 1:11.07 | 2:17.44 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 27.34 | 1:00.39 | 3:17.83 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 27.13 | 57.05 | 4:14.88 | ||||||
4 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 4:17.63 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 30.71 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 33.30 | 1:12.22 | 2:15.53 | ||||||
Gellert Szabo | 2001 | 28.55 | 1:02.25 | 3:17.78 | ||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 28.49 | 59.85 | 4:17.63 | ||||||
5 | SS04 Herrar Lag 1 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:25.43 | ||||||
Leo Jakobsson | 2002 | 34.27 | 1:10.27 | 1:10.27 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 35.14 | 1:14.30 | 2:24.57 | ||||||
Kalle Voigt | 2001 | 28.88 | 1:03.16 | 3:27.73 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 26.58 | 57.70 | 4:25.43 | ||||||
6 | Polisen 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 4:27.95 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 31.63 | 1:40.98 | 1:40.98 | ||||||
Hugo Seemann | 2003 | 41.45 | 1:11.11 | 2:52.09 | ||||||
Oliver Rasool | 2003 | 36.59 | 1:04.83 | 3:56.92 | ||||||
Erik Falk | 2003 | 31.03 | 31.03 | 4:27.95 | ||||||
7 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 4:29.45 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 33.98 | 1:10.90 | 1:10.90 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 34.74 | 1:14.96 | 2:25.86 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 30.21 | 1:05.04 | 3:30.90 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 27.43 | 58.55 | 4:29.45 | ||||||
8 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2003 | Täby Sim | 4:30.66 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 32.57 | 1:06.76 | 1:06.76 | ||||||
Simon Seel | 2003 | 34.78 | 1:15.58 | 2:22.34 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 31.28 | 1:07.93 | 3:30.27 | ||||||
David Alonso | 2003 | 28.56 | 1:00.39 | 4:30.66 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:32.55 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 34.65 | 1:10.70 | 1:10.70 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 33.31 | 1:13.35 | 2:24.05 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 30.14 | 1:07.11 | 3:31.16 | ||||||
Aaron O´malley | 2002 | 28.83 | 1:01.39 | 4:32.55 | ||||||
10 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 0 | Täby Sim | 4:39.47 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 35.19 | 1:12.90 | 1:12.90 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 35.95 | 1:18.41 | 2:31.31 | ||||||
Axel von Goës | 2002 | 30.61 | 1:08.02 | 3:39.33 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 28.26 | 1:00.14 | 4:39.47 | ||||||
11 | Polisen 2 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 4:43.93 | ||||||
Emil Frisendahl | 2003 | 33.42 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Axel Lewander | 2004 | 37.88 | 1:22.29 | 2:32.34 | ||||||
Alexander Suei | 2004 | 31.77 | 1:10.74 | 3:43.08 | ||||||
David Macleod | 2001 | 27.98 | 1:00.85 | 4:43.93 | ||||||
12 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2003 | Täby Sim | 4:45.49 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 35.46 | 1:15.16 | 1:15.16 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 38.19 | 1:21.38 | 2:36.54 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 29.97 | 1:06.84 | 3:43.38 | ||||||
Tor Stein | 2003 | 29.77 | 1:02.11 | 4:45.49 | ||||||
13 | Väsby SS Man 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:48.01 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 35.64 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Ragnar Simonsson | 2004 | 38.18 | 1:22.09 | 2:35.12 | ||||||
William Malmborg | 2003 | 32.34 | 1:08.67 | 3:43.79 | ||||||
Kevin Rathnasiri | 2003 | 30.91 | 1:04.22 | 4:48.01 | ||||||
14 | SS04 Herrar | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:48.56 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 32.84 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 37.29 | 1:19.97 | 2:28.87 | ||||||
Simon Brouzell | 2003 | 33.71 | 1:15.74 | 3:44.61 | ||||||
Tim Carlberg | 2003 | 29.64 | 1:03.95 | 4:48.56 | ||||||
15 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:50.13 | ||||||
Jannis Siotis | 2003 | 35.69 | 1:14.01 | 1:14.01 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 34.56 | 1:14.86 | 2:28.87 | ||||||
Nils Backlund | 2002 | 34.74 | 1:13.97 | 3:42.84 | ||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 31.53 | 1:07.29 | 4:50.13 | ||||||
16 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 4:50.31 | ||||||
Siavash Vatani | 2003 | 39.51 | 1:22.29 | 1:22.29 | ||||||
Lukas Malmström | 2003 | 33.89 | 1:16.95 | 2:39.24 | ||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 28.64 | 1:09.52 | 3:48.76 | ||||||
Edvin Eskilsson | 2002 | 28.85 | 1:01.55 | 4:50.31 | ||||||
17 | Botk-Rönn Herrar | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 4:51.07 | ||||||
Mattias Moreno | 2002 | 40.54 | 1:20.79 | 1:20.79 | ||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 36.74 | 1:17.63 | 2:38.42 | ||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 30.24 | 1:07.91 | 3:46.33 | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 30.95 | 1:04.74 | 4:51.07 | ||||||
18 | Södertälje Herrar | 0 | Södertälje Simsällskap | 5:27.88 | ||||||
Emil Berg | 2003 | 40.38 | 1:22.15 | 1:22.15 | ||||||
Rafael Pyötsiä | 2003 | 40.33 | 1:33.94 | 2:56.09 | ||||||
Spencer Karlström Huerta | 2004 | 37.65 | 1:26.42 | 4:22.51 | ||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 31.28 | 1:05.37 | 5:27.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 28 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 21, 400m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:01.00 | 2:18.77 | 3:33.57 | 4:40.00 | |||
Gren 21, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:08.11 | 2:31.88 | 4:01.61 | 5:11.30 | |||
2 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:11.31 | 1:54.85 | 5:11.75 | 5:11.75 | |||
3 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.56 | 2:36.41 | 4:02.05 | 5:15.64 | |||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:11.29 | 2:34.31 | 4:11.36 | 5:24.61 | |||
5 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:11.68 | 2:38.03 | 4:09.02 | 5:24.76 | |||
Gren 21, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:10.22 | 2:34.71 | 4:03.81 | 5:15.77 | |||
2 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 1:07.47 | 2:30.56 | 4:02.60 | 5:17.66 | |||
3 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:16.91 | 2:42.47 | 4:11.59 | 5:25.54 | |||
4 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 1:14.96 | 2:43.67 | 4:19.04 | 5:36.78 | |||
5 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:25.31 | 3:13.71 | 5:14.71 | 6:49.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.48 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.88 | ||||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.66 | ||||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.08 | ||||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.33 | ||||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.59 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.71 | ||||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.78 | ||||||
9 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.94 | ||||||
10 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.41 | ||||||
11 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.21 | ||||||
- | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.35 | ||||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.72 | ||||||
3 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.46 | ||||||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.62 | ||||||
5 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.04 | ||||||
6 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.28 | ||||||
7 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.55 | ||||||
8 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.81 | ||||||
9 | Emilia Boberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.22 | ||||||
10 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.41 | ||||||
11 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.86 | ||||||
12 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.12 | ||||||
13 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.89 | ||||||
14 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 37.01 | ||||||
15 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.04 | ||||||
16 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.06 | ||||||
17 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.61 | ||||||
18 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.64 | ||||||
19 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.74 | ||||||
20 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.21 | ||||||
21 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.07 | ||||||
22 | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | 42.12 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.76 | ||||||
2 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 33.12 | ||||||
3 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 33.28 | ||||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 33.58 | ||||||
5 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.78 | ||||||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.25 | ||||||
7 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.88 | ||||||
8 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.75 | ||||||
9 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.77 | ||||||
10 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.47 | ||||||
11 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.72 | ||||||
12 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.76 | ||||||
13 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 36.88 | ||||||
14 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.05 | ||||||
15 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.14 | ||||||
16 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 37.27 | ||||||
17 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 37.86 | ||||||
18 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.99 | ||||||
19 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | ||||||
20 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.41 | ||||||
21 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.58 | ||||||
22 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 38.78 | ||||||
23 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 38.86 | ||||||
24 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.04 | ||||||
25 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.05 | ||||||
26 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.18 | ||||||
27 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.38 | ||||||
28 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.67 | ||||||
29 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 39.71 | ||||||
30 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 39.99 | ||||||
31 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.10 | ||||||
32 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 40.24 | ||||||
33 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 40.25 | ||||||
34 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 40.57 | ||||||
35 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 40.86 | ||||||
36 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.20 | ||||||
37 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.46 | ||||||
38 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.70 | ||||||
39 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 47.75 | ||||||
40 | Elin Hammarqvist | 2004 | Täby Sim | 48.36 | ||||||
41 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 51.74 | ||||||
- | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.45 | ||||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.79 | ||||||
3 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 35.60 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 37.14 | ||||||
5 | Elin Björklund | 2005 | A4 Idrottsförening | 38.58 | ||||||
6 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.59 | ||||||
7 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.98 | ||||||
8 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.03 | ||||||
9 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 39.77 | ||||||
10 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 40.26 | ||||||
11 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.53 | ||||||
12 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.77 | ||||||
13 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.43 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.82 | ||||||
3 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.10 | ||||||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.83 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.62 | ||||||
6 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 34.12 | ||||||
7 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.66 | ||||||
8 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.67 | ||||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.02 | ||||||
10 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 35.23 | ||||||
11 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 35.25 | ||||||
12 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.12 | ||||||
- | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.08 | ||||||
2 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.14 | ||||||
3 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.91 | ||||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.15 | ||||||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.39 | ||||||
6 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.48 | ||||||
7 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.54 | ||||||
8 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.90 | ||||||
9 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.35 | ||||||
10 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 34.38 | ||||||
11 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.42 | ||||||
12 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.04 | ||||||
13 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.07 | ||||||
14 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 38.43 | ||||||
15 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.77 | ||||||
16 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 42.91 | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.02 | ||||||
2 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.21 | ||||||
3 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.65 | ||||||
4 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 34.18 | ||||||
5 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.27 | ||||||
6 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 35.57 | ||||||
7 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.79 | ||||||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
9 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.08 | ||||||
10 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.21 | ||||||
11 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.88 | ||||||
12 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.28 | ||||||
13 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.43 | ||||||
14 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.62 | ||||||
15 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.94 | ||||||
16 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 38.01 | ||||||
17 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 38.58 | ||||||
18 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.04 | ||||||
19 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.32 | ||||||
20 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.88 | ||||||
21 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.90 | ||||||
22 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.17 | ||||||
23 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 41.84 | ||||||
24 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.99 | ||||||
- | Anton Kanth | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 41.31 | ||||||
2 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.30 | ||||||
3 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.38 | 1:10.32 | |||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.40 | 1:10.45 | |||||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.33 | 1:13.95 | |||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.04 | 1:14.33 | |||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.97 | 1:14.62 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.54 | 1:17.14 | |||||
7 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.57 | 1:20.94 | |||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.68 | 1:06.10 | |||||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.04 | 1:09.08 | |||||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.33 | 1:10.33 | |||||
4 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.87 | 1:11.40 | |||||
5 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 33.76 | 1:11.71 | |||||
6 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:12.84 | |||||
7 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.47 | 1:14.39 | |||||
8 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.93 | 1:16.31 | |||||
9 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:17.47 | |||||
10 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:17.75 | |||||
11 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.40 | 1:17.95 | |||||
12 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.16 | 1:18.18 | |||||
13 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.20 | 1:21.69 | |||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.30 | 1:07.56 | |||||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.68 | 1:07.73 | |||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 32.05 | 1:09.94 | |||||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.41 | 1:10.78 | |||||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 32.70 | 1:11.43 | |||||
6 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 32.71 | 1:12.28 | |||||
7 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.36 | 1:12.99 | |||||
8 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.82 | 1:13.32 | |||||
8 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.85 | 1:13.32 | |||||
10 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 33.65 | 1:13.42 | |||||
11 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.45 | 1:13.49 | |||||
12 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.76 | 1:13.75 | |||||
13 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.59 | 1:14.07 | |||||
14 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:14.28 | |||||
15 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.79 | 1:14.49 | |||||
16 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 34.44 | 1:14.70 | |||||
17 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.57 | 1:14.71 | |||||
18 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.79 | 1:14.73 | |||||
19 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.87 | 1:14.79 | |||||
20 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.69 | 1:15.47 | |||||
21 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.29 | 1:17.09 | |||||
22 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.44 | 1:17.67 | |||||
23 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.88 | 1:18.59 | |||||
24 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.62 | 1:18.70 | |||||
25 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.41 | 1:18.75 | |||||
26 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.96 | 1:18.80 | |||||
27 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | 1:19.44 | |||||
28 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.63 | 1:19.87 | |||||
29 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.43 | 1:21.16 | |||||
30 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 37.58 | 1:21.36 | |||||
31 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.64 | 1:21.74 | |||||
32 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 35.04 | 1:22.05 | |||||
33 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.77 | 1:23.08 | |||||
34 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.99 | 1:24.00 | |||||
35 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 38.30 | 1:25.41 | |||||
36 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.25 | 1:25.55 | |||||
37 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.98 | 1:25.91 | |||||
38 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 37.57 | 1:26.29 | |||||
39 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.30 | 1:26.92 | |||||
40 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.18 | 1:28.18 | |||||
41 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.38 | 1:29.32 | |||||
42 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.05 | 1:29.58 | |||||
43 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 41.17 | 1:36.17 | |||||
- | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.79 | 1:13.82 | |||||
2 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.98 | 1:16.57 | |||||
3 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.79 | 1:18.52 | |||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 35.75 | 1:22.81 | |||||
5 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.78 | 1:24.74 | |||||
6 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.18 | 1:27.45 | |||||
7 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.77 | 1:33.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.36 | 1:02.61 | |||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.97 | 1:05.61 | |||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.05 | 1:05.87 | |||||
4 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.80 | 1:05.94 | |||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.51 | 1:06.19 | |||||
6 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.81 | 1:06.24 | |||||
7 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.05 | 1:08.99 | |||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 34.30 | 1:11.98 | |||||
9 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.26 | 1:12.77 | |||||
10 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.89 | 1:16.10 | |||||
11 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.63 | 1:16.48 | |||||
12 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 35.90 | 1:17.34 | |||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.13 | 1:01.86 | |||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.20 | 1:03.83 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.52 | 1:06.16 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.69 | 1:08.36 | |||||
5 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.05 | 1:08.86 | |||||
6 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 34.21 | 1:09.48 | |||||
7 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.85 | 1:09.54 | |||||
8 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.90 | 1:10.93 | |||||
9 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.31 | 1:11.03 | |||||
10 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.08 | 1:11.14 | |||||
11 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 35.20 | 1:11.34 | |||||
12 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.47 | 1:11.51 | |||||
13 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.57 | 1:11.54 | |||||
14 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.78 | 1:12.60 | |||||
15 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.65 | 1:12.69 | |||||
16 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.27 | 1:13.00 | |||||
17 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.49 | 1:13.89 | |||||
18 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.15 | 1:15.65 | |||||
19 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.57 | 1:15.78 | |||||
20 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 37.66 | 1:16.78 | |||||
21 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.04 | 1:18.86 | |||||
22 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.02 | 1:22.07 | |||||
23 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.54 | 1:23.80 | |||||
- | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.48 | 1:04.99 | |||||
2 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.41 | 1:08.09 | |||||
3 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.58 | 1:08.18 | |||||
4 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.71 | 1:08.49 | |||||
5 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.59 | 1:08.55 | |||||
6 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:09.03 | |||||
7 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 33.68 | 1:10.13 | |||||
8 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.94 | 1:10.97 | |||||
9 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.88 | 1:11.78 | |||||
10 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.99 | 1:12.43 | |||||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 35.09 | 1:13.12 | |||||
12 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.40 | 1:13.83 | |||||
13 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.46 | 1:16.25 | |||||
14 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.16 | 1:18.28 | |||||
15 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.20 | 1:18.42 | |||||
16 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.48 | 1:19.00 | |||||
17 | Anton Kanth | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.82 | 1:19.38 | |||||
18 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.33 | 1:19.87 | |||||
19 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.15 | 1:20.04 | |||||
20 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 38.95 | 1:20.39 | |||||
21 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.85 | 1:21.34 | |||||
22 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.19 | 1:22.25 | |||||
23 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 40.26 | 1:22.75 | |||||
24 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 40.11 | 1:23.40 | |||||
25 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 40.33 | 1:24.23 | |||||
26 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.22 | 1:24.35 | |||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 33.99 | 1:11.39 | |||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.51 | 1:15.76 | |||||
3 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.36 | 1:34.48 | |||||
4 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.15 | 1:38.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 26, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 31.34 | 1:05.28 | 1:40.09 | 2:14.43 | |||
2 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.08 | 1:08.59 | 1:44.95 | 2:20.31 | |||
3 | Emelie Rudert | 1999 | Täby Sim | 32.24 | 1:07.77 | 1:44.16 | 2:20.87 | |||
4 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 32.43 | 1:07.81 | 1:44.99 | 2:21.07 | |||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.61 | 1:07.27 | 1:44.11 | 2:21.47 | |||
6 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.73 | 1:09.56 | 1:46.38 | 2:24.18 | |||
7 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:08.98 | 1:46.54 | 2:25.05 | |||
8 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.73 | 1:12.10 | 1:51.94 | 2:31.34 | |||
9 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.45 | 1:14.05 | 1:54.77 | 2:35.58 | |||
Gren 26, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:02.97 | 1:37.00 | 2:10.21 | |||
2 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.67 | 1:04.35 | 1:38.33 | 2:11.02 | |||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.46 | 1:05.48 | 1:41.13 | 2:15.03 | |||
4 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.56 | 1:06.39 | 1:42.17 | 2:17.54 | |||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.04 | 1:06.03 | 1:43.06 | 2:18.55 | |||
6 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.80 | 1:06.27 | 1:42.78 | 2:19.23 | |||
7 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.22 | 1:07.82 | 1:44.13 | 2:19.58 | |||
8 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.94 | 1:06.91 | 1:43.56 | 2:19.97 | |||
9 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 33.27 | 1:11.07 | 1:46.84 | 2:20.74 | |||
10 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.12 | 1:09.05 | 1:45.24 | 2:20.99 | |||
11 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.41 | 1:08.22 | 1:45.25 | 2:22.22 | |||
12 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.14 | 1:09.58 | 1:47.29 | 2:24.89 | |||
13 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.99 | 1:10.35 | 1:47.90 | 2:25.83 | |||
14 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.57 | 1:12.50 | 1:51.75 | 2:29.60 | |||
15 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.46 | 1:13.05 | 1:53.39 | 2:32.72 | |||
16 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.56 | 1:16.07 | 1:55.99 | 2:34.81 | |||
17 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:14.32 | 1:54.69 | 2:36.53 | |||
18 | Mira Myllylä | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.72 | 1:16.26 | 1:58.84 | 2:40.63 | |||
- | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 26, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.18 | 1:07.36 | 1:42.05 | 2:14.98 | |||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.98 | 1:06.47 | 1:41.63 | 2:15.51 | |||
3 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.96 | 1:07.59 | 1:44.34 | 2:20.06 | |||
4 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.22 | 1:07.78 | 1:44.09 | 2:20.13 | |||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 32.12 | 1:07.38 | 1:44.69 | 2:20.45 | |||
6 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.04 | 1:07.86 | 1:46.48 | 2:21.77 | |||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:10.29 | 1:47.79 | 2:22.33 | |||
8 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | 1:07.79 | 1:44.87 | 2:22.61 | |||
9 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 33.46 | 1:09.96 | 1:48.12 | 2:22.78 | |||
10 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 33.57 | 1:09.92 | 1:47.36 | 2:23.16 | |||
11 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.95 | 1:08.88 | 1:46.25 | 2:24.17 | |||
12 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.06 | 1:11.09 | 1:48.80 | 2:24.82 | |||
13 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 32.98 | 1:10.27 | 1:47.28 | 2:25.17 | |||
14 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 32.26 | 1:09.32 | 1:47.25 | 2:25.48 | |||
15 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 32.77 | 1:09.21 | 1:48.12 | 2:25.53 | |||
16 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.50 | 1:09.50 | 1:47.59 | 2:25.56 | |||
17 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 33.53 | 1:10.04 | 1:48.83 | 2:26.63 | |||
18 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.95 | 1:09.59 | 1:48.12 | 2:26.65 | |||
19 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.29 | 1:10.73 | 1:48.95 | 2:26.78 | |||
20 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.19 | 1:10.22 | 1:49.28 | 2:27.09 | |||
21 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.67 | 1:12.05 | 1:50.02 | 2:27.17 | |||
22 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 32.84 | 1:10.30 | 1:50.17 | 2:27.82 | |||
23 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.47 | 1:10.73 | 1:49.13 | 2:28.37 | |||
24 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 33.40 | 1:11.48 | 1:51.05 | 2:28.62 | |||
25 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.46 | 1:10.12 | 1:49.39 | 2:28.67 | |||
26 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.29 | 1:12.32 | 1:51.53 | 2:28.70 | |||
27 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.31 | 1:11.65 | 1:51.72 | 2:28.95 | |||
28 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:14.37 | 1:52.68 | 2:29.03 | |||
29 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.38 | 1:12.29 | 1:50.02 | 2:29.07 | |||
30 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 33.78 | 1:12.22 | 1:51.41 | 2:29.15 | |||
31 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.34 | 1:12.39 | 1:51.73 | 2:29.51 | |||
32 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:12.28 | 1:52.15 | 2:31.06 | |||
33 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 33.17 | 1:11.63 | 1:51.64 | 2:32.04 | |||
34 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.86 | 1:13.33 | 1:54.03 | 2:33.21 | |||
35 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.65 | 1:14.11 | 1:53.48 | 2:33.97 | |||
36 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | 1:14.43 | 1:54.46 | 2:35.36 | |||
37 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.87 | 1:15.23 | 1:56.90 | 2:35.56 | |||
38 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.29 | 1:14.82 | 1:55.04 | 2:35.62 | |||
39 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.80 | 1:13.91 | 1:55.85 | 2:37.19 | |||
40 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.42 | 1:12.58 | 1:53.50 | 2:37.76 | |||
41 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.69 | 1:16.13 | 1:58.50 | 2:37.88 | |||
42 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.64 | 1:15.92 | 1:58.54 | 2:38.45 | |||
43 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.10 | 1:16.03 | 1:58.30 | 2:38.81 | |||
44 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.03 | 1:17.13 | 1:59.62 | 2:39.41 | |||
45 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 36.13 | 1:17.88 | 2:00.73 | 2:41.78 | |||
46 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.32 | 1:16.08 | 1:59.08 | 2:41.98 | |||
47 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 34.30 | 1:16.16 | 1:59.97 | 2:42.06 | |||
48 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.35 | 1:18.43 | 2:01.18 | 2:42.47 | |||
49 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.72 | 1:17.39 | 2:00.64 | 2:42.93 | |||
50 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.82 | 1:18.58 | 2:02.05 | 2:44.35 | |||
51 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.81 | 1:17.10 | 2:01.55 | 2:45.61 | |||
52 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.65 | 1:20.40 | 2:05.40 | 2:49.92 | |||
53 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 36.68 | 1:22.57 | 2:07.40 | 2:50.88 | |||
54 | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | 38.18 | 1:21.20 | 2:07.69 | 2:52.49 | |||
55 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.89 | 1:23.02 | 2:08.88 | 2:54.00 | |||
56 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 39.52 | 1:26.54 | 2:14.38 | 3:02.07 | |||
- | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 26, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.62 | 1:10.92 | 1:48.63 | 2:26.09 | |||
2 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.22 | 1:12.52 | 1:49.92 | 2:27.33 | |||
3 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 34.78 | 1:14.87 | 1:54.32 | 2:29.72 | |||
4 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.48 | 1:13.01 | 1:52.92 | 2:30.19 | |||
5 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.65 | 1:13.88 | 1:54.64 | 2:33.54 | |||
6 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.54 | 1:16.28 | 1:57.21 | 2:36.59 | |||
7 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.92 | 1:17.89 | 1:59.85 | 2:39.20 | |||
8 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.46 | 1:17.10 | 1:58.93 | 2:39.90 | |||
9 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.77 | 1:19.63 | 2:02.55 | 2:40.52 | |||
10 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 35.65 | 1:16.49 | 1:59.99 | 2:41.69 | |||
11 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.03 | 1:18.19 | 2:00.49 | 2:42.39 | |||
12 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.75 | 1:18.41 | 2:00.74 | 2:42.83 | |||
13 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.89 | 1:18.50 | 2:01.41 | 2:42.93 | |||
14 | Elin Björklund | 2005 | A4 Idrottsförening | 36.73 | 1:19.66 | 2:04.99 | 2:47.68 | |||
15 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.13 | 1:22.58 | 2:08.26 | 2:51.68 | |||
16 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.02 | 1:26.36 | 2:11.00 | 2:53.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.61 | 1:10.10 | 1:45.90 | 2:22.35 | |||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.18 | 1:14.90 | 1:55.68 | 2:37.03 | |||
- | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.84 | 1:16.23 | 1:58.83 | 2:40.93 | |||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.03 | 1:19.48 | 2:02.48 | 2:41.94 | |||
3 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.66 | 1:18.05 | 2:01.55 | 2:43.57 | |||
4 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.97 | 1:18.88 | 2:02.09 | 2:43.58 | |||
5 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.63 | 1:19.12 | 2:02.36 | 2:45.15 | |||
6 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.07 | 1:20.18 | 2:03.01 | 2:47.41 | |||
7 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | 1:21.83 | 2:06.11 | 2:49.34 | |||
8 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 40.70 | 1:26.35 | 2:14.22 | 3:00.10 | |||
Gren 27, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.33 | 1:13.68 | 1:53.60 | 2:34.90 | |||
2 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 36.08 | 1:18.19 | 2:01.08 | 2:43.37 | |||
3 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.50 | 1:20.57 | 2:04.01 | 2:48.37 | |||
4 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.79 | 1:20.56 | 2:05.30 | 2:50.54 | |||
5 | Gustaf Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | 39.00 | 1:22.61 | 2:07.75 | 2:50.85 | |||
6 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.74 | 1:24.21 | 2:08.64 | 2:52.71 | |||
7 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.57 | 1:23.29 | 2:09.23 | 2:54.77 | |||
8 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.52 | 1:23.67 | 2:10.15 | 2:56.28 | |||
9 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.41 | 1:22.08 | 2:09.87 | 2:56.49 | |||
10 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.35 | 1:24.99 | 2:12.57 | 2:58.34 | |||
11 | Viktor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.27 | 1:22.61 | 2:10.86 | 2:58.90 | |||
12 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.02 | 1:26.68 | 2:12.47 | 2:59.30 | |||
13 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.74 | 1:22.36 | 2:15.10 | 3:07.10 | |||
14 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.64 | 1:33.34 | 2:24.06 | 3:10.91 | |||
15 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.93 | 1:36.30 | 2:29.66 | 3:22.60 | |||
16 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 42.85 | 1:34.12 | 2:27.27 | 3:23.95 | |||
17 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.45 | 1:39.25 | 2:35.18 | 3:29.13 | |||
- | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.05 | 1:12.20 | 1:48.88 | 2:24.11 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.90 | 1:15.98 | 1:54.80 | 2:33.62 | |||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.84 | 1:17.13 | 1:58.38 | 2:38.95 | |||
4 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.57 | 1:18.48 | 1:59.04 | 2:39.24 | |||
5 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 37.82 | 1:19.74 | 2:04.43 | 2:47.46 | |||
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.65 | 1:11.38 | 1:48.47 | 2:23.33 | |||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.31 | 1:12.69 | 1:51.46 | 2:28.85 | |||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.22 | 1:15.26 | 1:53.95 | 2:32.32 | |||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.71 | 1:15.86 | 1:56.37 | 2:35.27 | |||
5 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 36.92 | 1:15.95 | 1:57.13 | 2:37.67 | |||
6 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.54 | 1:16.62 | 1:56.94 | 2:37.70 | |||
7 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.96 | 1:17.82 | 1:59.29 | 2:39.78 | |||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:19.56 | 2:00.65 | 2:40.36 | |||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.20 | 1:18.99 | 1:59.80 | 2:40.44 | |||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.82 | 1:18.17 | 2:00.38 | 2:40.61 | |||
11 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.90 | 1:19.99 | 2:02.33 | 2:43.44 | |||
12 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.80 | 1:32.02 | 2:23.62 | 3:15.08 | |||
- | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.15 | 1:14.48 | 1:52.36 | 2:29.32 | |||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.44 | 1:15.63 | 1:54.89 | 2:35.14 | |||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.16 | 1:14.64 | 1:54.82 | 2:35.18 | |||
4 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 37.29 | 1:18.44 | 2:00.08 | 2:39.80 | |||
5 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.36 | 1:18.81 | 2:00.40 | 2:40.37 | |||
6 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.21 | 1:19.03 | 2:00.48 | 2:40.47 | |||
7 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.53 | 1:16.75 | 1:59.18 | 2:41.76 | |||
8 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.85 | 1:18.65 | 2:01.17 | 2:42.02 | |||
9 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.84 | 1:21.66 | 2:02.15 | 2:42.20 | |||
10 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.49 | 1:20.87 | 2:03.51 | 2:44.55 | |||
11 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.08 | 1:22.95 | 2:04.70 | 2:44.62 | |||
12 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 39.23 | 1:21.26 | 2:04.66 | 2:44.79 | |||
13 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.52 | 1:23.60 | 2:05.64 | 2:46.50 | |||
14 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.73 | 1:22.82 | 2:06.23 | 2:50.45 | |||
15 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.77 | 1:24.09 | 2:08.34 | 2:51.67 | |||
16 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.80 | 1:23.47 | 2:08.36 | 2:52.02 | |||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.05 | 1:24.48 | 2:09.13 | 2:53.24 | |||
18 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 40.06 | 1:24.71 | 2:10.26 | 2:55.56 | |||
19 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.49 | 1:27.98 | 2:14.03 | 2:56.01 | |||
20 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.85 | 1:25.45 | 2:12.67 | 2:58.36 | |||
21 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.18 | 1:27.78 | 2:14.08 | 2:59.53 | |||
22 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.03 | 1:30.42 | 2:20.20 | 3:09.27 | |||
23 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 44.56 | 1:32.85 | 2:22.65 | 3:10.86 | |||
- | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.61 | 1:19.12 | 2:02.96 | 2:47.12 | |||
2 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 39.56 | 1:23.91 | 2:08.87 | 2:50.69 | |||
3 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 41.07 | 1:26.01 | 2:10.75 | 2:54.24 | |||
4 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.38 | 1:28.10 | 2:12.53 | 2:54.28 | |||
5 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.92 | 1:29.25 | 2:16.60 | 3:01.78 | |||
6 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.53 | 1:30.19 | 2:18.41 | 3:05.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 29, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Man 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:39.88 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 26.82 | 54.85 | 54.85 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 26.41 | 55.54 | 1:50.39 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 25.57 | 54.83 | 2:45.22 | ||||||
Robert Palosaari | 1992 | 26.09 | 54.66 | 3:39.88 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar | 95 | Täby Sim | 3:45.29 | ||||||
Martin Magnusson | 1995 | 25.90 | 55.09 | 55.09 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 25.90 | 54.07 | 1:49.16 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 27.12 | 57.55 | 2:46.71 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 27.48 | 58.58 | 3:45.29 | ||||||
3 | Väsby SS Man 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:52.82 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 28.32 | 59.65 | 59.65 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 26.34 | 55.93 | 1:55.58 | ||||||
Theodor Sköld | 2001 | 28.06 | 1:00.30 | 2:55.88 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 26.91 | 56.94 | 3:52.82 | ||||||
4 | Väsby SS Man 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 3:53.00 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 27.94 | 59.13 | 59.13 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 27.07 | 56.55 | 1:55.68 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 28.16 | 58.64 | 2:54.32 | ||||||
William Lernå | 2002 | 27.33 | 58.68 | 3:53.00 | ||||||
5 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 3:54.07 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 28.50 | 59.06 | 59.06 | ||||||
Axel von Goës | 2002 | 28.04 | 58.86 | 1:57.92 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 27.68 | 57.80 | 2:55.72 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 27.77 | 58.35 | 3:54.07 | ||||||
6 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 3:54.93 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 26.27 | 54.52 | 54.52 | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 27.94 | 1:00.97 | 1:55.49 | ||||||
Max Fahlén | 2001 | 28.55 | 1:00.11 | 2:55.60 | ||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 28.22 | 59.33 | 3:54.93 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:55.29 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 27.45 | 56.89 | 56.89 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 27.37 | 58.60 | 1:55.49 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 27.94 | 58.92 | 2:54.41 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 28.15 | 1:00.88 | 3:55.29 | ||||||
8 | SS04 Pojkar Lag 1 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:59.18 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 28.17 | 59.39 | 59.39 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 28.75 | 1:01.06 | 2:00.45 | ||||||
Kalle Voigt | 2001 | 27.58 | 57.97 | 2:58.42 | ||||||
Isac Böschen | 2002 | 28.13 | 1:00.76 | 3:59.18 | ||||||
9 | Polisen 1 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 4:01.75 | ||||||
Erik Falk | 2003 | 28.45 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Hugo Seemann | 2003 | 28.15 | 1:00.30 | 1:59.79 | ||||||
Oliver Rasool | 2003 | 27.79 | 1:00.22 | 3:00.01 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 29.08 | 1:01.74 | 4:01.75 | ||||||
10 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:03.18 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 26.99 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Jannis Siotis | 2003 | 29.49 | 1:02.76 | 2:00.73 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 29.04 | 1:01.52 | 3:02.25 | ||||||
Aaron O´malley | 2002 | 28.75 | 1:00.93 | 4:03.18 | ||||||
11 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2003 | Täby Sim | 4:05.38 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 28.19 | 59.51 | 59.51 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 29.80 | 1:02.88 | 2:02.39 | ||||||
Simon Seel | 2003 | 28.95 | 1:02.33 | 3:04.72 | ||||||
David Alonso | 2003 | 28.51 | 1:00.66 | 4:05.38 | ||||||
12 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 4:06.91 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 29.25 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 28.58 | 1:00.48 | 2:01.75 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 29.67 | 1:03.74 | 3:05.49 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 29.30 | 1:01.42 | 4:06.91 | ||||||
13 | Polisen 2 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 4:07.53 | ||||||
Emil Frisendahl | 2003 | 29.60 | 1:02.18 | 1:02.18 | ||||||
Axel Lewander | 2004 | 29.31 | 1:03.62 | 2:05.80 | ||||||
David Macleod | 2001 | 27.98 | 59.02 | 3:04.82 | ||||||
Alexandr Sidorov | 2002 | 29.29 | 1:02.71 | 4:07.53 | ||||||
14 | Södertälje Herrar | 0 | Södertälje Simsällskap | 4:12.07 | ||||||
Robert Hellberg | 2001 | 27.07 | 57.37 | 57.37 | ||||||
Theo Oerther | 2003 | 28.79 | 1:00.40 | 1:57.77 | ||||||
Casper Runfjäll | 2002 | 31.81 | 1:07.78 | 3:05.55 | ||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 31.76 | 1:06.52 | 4:12.07 | ||||||
15 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 4:12.71 | ||||||
Edvin Eskilsson | 2002 | 29.25 | 1:03.34 | 1:03.34 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 29.87 | 1:04.48 | 2:07.82 | ||||||
Victor Bäckström | 2003 | 30.87 | 1:05.81 | 3:13.63 | ||||||
Lukas Malmström | 2003 | 27.66 | 59.08 | 4:12.71 | ||||||
16 | Botk-Rönn Herrar | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 4:13.30 | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 31.12 | 1:05.18 | 1:05.18 | ||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 28.38 | 59.54 | 2:04.72 | ||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 28.39 | 1:01.26 | 3:05.98 | ||||||
Mattias Moreno | 2002 | 32.06 | 1:07.32 | 4:13.30 | ||||||
17 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2003 | Täby Sim | 4:21.46 | ||||||
Tor Stein | 2003 | 30.61 | 1:03.41 | 1:03.41 | ||||||
Jousef Hanna | 2003 | 30.90 | 1:06.02 | 2:09.43 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 33.39 | 1:09.38 | 3:18.81 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 29.86 | 1:02.65 | 4:21.46 | ||||||
18 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:32.27 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 30.65 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 31.76 | 1:07.59 | 2:12.19 | ||||||
Nils Backlund | 2002 | 31.64 | 1:05.67 | 3:17.86 | ||||||
Markus Annas | 2004 | 33.62 | 1:14.41 | 4:32.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 30, 400m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:11.23 | 2:33.78 | 4:06.10 | 5:20.85 | |||
Gren 30, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:15.07 | 2:33.71 | 4:05.66 | 5:15.51 | |||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.34 | 2:48.55 | 4:21.59 | 5:33.51 | |||
3 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:20.45 | 2:44.97 | 4:19.50 | 5:35.58 | |||
4 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:12.40 | 2:43.95 | 4:21.40 | 5:39.73 | |||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.33 | 2:42.93 | 4:23.35 | 5:40.75 | |||
6 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 1:18.94 | 2:49.34 | 4:23.65 | 5:42.94 | |||
7 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:15.75 | 2:46.76 | 4:29.86 | 5:44.82 | |||
Gren 30, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:11.01 | 2:36.97 | 4:08.54 | 5:20.23 | |||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:15.32 | 2:36.35 | 4:09.21 | 5:20.59 | |||
3 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.63 | 2:46.96 | 4:29.65 | 5:45.03 | |||
4 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:22.36 | 2:49.20 | 4:31.65 | 5:48.81 | |||
5 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:21.55 | 2:51.92 | 4:27.05 | 5:49.26 | |||
6 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:17.05 | 2:50.16 | 4:31.93 | 5:50.68 | |||
7 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:19.60 | 2:54.35 | 4:37.01 | 5:59.71 | |||
8 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:24.27 | 2:54.91 | 4:40.65 | 6:05.36 | |||
9 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 1:23.66 | 3:01.77 | 4:45.33 | 6:06.92 | |||
10 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:22.39 | 2:55.45 | 4:44.82 | 6:07.64 | |||
11 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.14 | 3:04.10 | 4:48.77 | 6:10.91 | |||
12 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:28.31 | 3:12.80 | 5:05.08 | 6:37.84 | |||
13 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:43.70 | 3:25.40 | 5:16.35 | 6:38.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.38 | ||||||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.42 | ||||||
3 | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | 30.71 | ||||||
4 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.13 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.25 | ||||||
6 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.07 | ||||||
7 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 33.90 | ||||||
8 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.81 | ||||||
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.70 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.74 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.89 | ||||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.43 | ||||||
5 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 31.96 | ||||||
6 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.85 | ||||||
7 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.86 | ||||||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.92 | ||||||
9 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.41 | ||||||
10 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.84 | ||||||
11 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.60 | ||||||
12 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 35.58 | ||||||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.65 | ||||||
14 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.74 | ||||||
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.21 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.58 | ||||||
3 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.41 | ||||||
4 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.91 | ||||||
5 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.94 | ||||||
6 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.37 | ||||||
7 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 34.11 | ||||||
8 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.84 | ||||||
9 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.20 | ||||||
10 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.27 | ||||||
11 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.49 | ||||||
12 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.65 | ||||||
13 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.03 | ||||||
14 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.69 | ||||||
15 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 37.95 | ||||||
16 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.27 | ||||||
17 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 38.31 | ||||||
18 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 38.62 | ||||||
18 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.62 | ||||||
20 | Oliver Stafferöd | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.36 | ||||||
21 | Joel Herlitz | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.03 | ||||||
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 33.12 | ||||||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 34.71 | ||||||
3 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 38.12 | ||||||
4 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.60 | ||||||
5 | Eddie Sjöberg | 2005 | A4 Idrottsförening | 42.70 | ||||||
6 | Mikael Lanestrand | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.65 | ||||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.64 | ||||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 37.60 | ||||||
4 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.70 | ||||||
5 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.09 | ||||||
6 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.41 | ||||||
7 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.09 | ||||||
8 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.05 | ||||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.14 | ||||||
10 | Mimmi Kvissberg | 1962 | Täby Sim | 45.22 | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adelina Walldén | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.75 | ||||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.31 | ||||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.65 | ||||||
4 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 37.20 | ||||||
5 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.62 | ||||||
6 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.93 | ||||||
7 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.44 | ||||||
8 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.48 | ||||||
9 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.81 | ||||||
10 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.92 | ||||||
11 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.77 | ||||||
12 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.94 | ||||||
13 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.61 | ||||||
14 | Emelie Liljeblad | 2002 | Täby Sim | 45.00 | ||||||
- | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.28 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
3 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.25 | ||||||
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.90 | ||||||
5 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 37.73 | ||||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.20 | ||||||
7 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 38.38 | ||||||
8 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.53 | ||||||
9 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.61 | ||||||
10 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.35 | ||||||
11 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.45 | ||||||
12 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.49 | ||||||
13 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 40.00 | ||||||
14 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.48 | ||||||
15 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.57 | ||||||
16 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.58 | ||||||
17 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.86 | ||||||
18 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.93 | ||||||
19 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.24 | ||||||
20 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.32 | ||||||
21 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.34 | ||||||
22 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.38 | ||||||
23 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.51 | ||||||
24 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 41.56 | ||||||
25 | Emilia Tshibanda | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.74 | ||||||
26 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.90 | ||||||
27 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.17 | ||||||
28 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 42.30 | ||||||
29 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.80 | ||||||
30 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 42.93 | ||||||
31 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.35 | ||||||
32 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.97 | ||||||
33 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 44.07 | ||||||
34 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 44.24 | ||||||
35 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 44.85 | ||||||
36 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 44.97 | ||||||
37 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.16 | ||||||
38 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 46.11 | ||||||
39 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.70 | ||||||
40 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 48.77 | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 38.77 | ||||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 39.03 | ||||||
3 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.95 | ||||||
4 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.03 | ||||||
5 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.23 | ||||||
6 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.75 | ||||||
7 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.73 | ||||||
8 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.17 | ||||||
9 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.30 | ||||||
10 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 44.62 | ||||||
11 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.14 | 57.62 | |||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.28 | 1:00.57 | |||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.61 | 1:01.02 | |||||
4 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.67 | 1:01.13 | |||||
5 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.56 | 1:03.47 | |||||
6 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.81 | 1:03.50 | |||||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 29.62 | 1:04.43 | |||||
8 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 30.48 | 1:05.92 | |||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.91 | 1:01.27 | |||||
2 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.49 | 1:01.78 | |||||
3 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.17 | 1:02.05 | |||||
4 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.04 | 1:04.42 | |||||
5 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.22 | 1:04.80 | |||||
6 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.18 | 1:05.79 | |||||
7 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.51 | 1:06.03 | |||||
8 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.55 | 1:06.13 | |||||
9 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.49 | 1:06.16 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.54 | 1:06.29 | |||||
11 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.84 | 1:06.69 | |||||
12 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.17 | 1:06.94 | |||||
13 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 31.12 | 1:07.80 | |||||
14 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.86 | 1:07.97 | |||||
15 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.94 | 1:07.99 | |||||
16 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.76 | 1:08.62 | |||||
17 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.30 | 1:08.70 | |||||
18 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.14 | 1:09.15 | |||||
19 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.40 | 1:17.22 | |||||
20 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.45 | 1:25.97 | |||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.74 | 1:06.34 | |||||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.61 | 1:06.35 | |||||
3 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 31.13 | 1:06.89 | |||||
4 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 30.64 | 1:07.15 | |||||
5 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.11 | 1:07.51 | |||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.87 | 1:07.56 | |||||
7 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.36 | 1:09.76 | |||||
8 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.33 | 1:10.13 | |||||
9 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.15 | 1:11.40 | |||||
10 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.98 | 1:11.70 | |||||
11 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 33.02 | 1:11.90 | |||||
12 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.54 | 1:12.25 | |||||
13 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.59 | 1:12.85 | |||||
14 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 32.67 | 1:12.96 | |||||
15 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.88 | 1:13.48 | |||||
16 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.11 | 1:13.92 | |||||
17 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.05 | 1:15.89 | |||||
18 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.41 | 1:20.73 | |||||
19 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.11 | 1:22.33 | |||||
20 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.55 | 1:25.15 | |||||
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.43 | 1:13.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.89 | 1:06.37 | |||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 34.07 | 1:10.41 | |||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.21 | 1:12.13 | |||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 35.67 | 1:12.15 | |||||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.67 | 1:15.42 | |||||
6 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 36.76 | 1:18.28 | |||||
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 32.15 | 1:05.97 | |||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.94 | 1:10.13 | |||||
3 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.39 | 1:10.15 | |||||
4 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.58 | 1:11.42 | |||||
5 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:13.15 | |||||
6 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.16 | 1:13.93 | |||||
7 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.40 | 1:14.77 | |||||
8 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 36.14 | 1:14.96 | |||||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.15 | 1:15.62 | |||||
10 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.73 | 1:15.76 | |||||
11 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.19 | 1:17.15 | |||||
12 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:17.31 | |||||
13 | Emilia Boberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.59 | 1:17.79 | |||||
14 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 38.00 | 1:21.07 | |||||
15 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.39 | 1:22.20 | |||||
16 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.52 | 1:22.86 | |||||
17 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.23 | 1:23.84 | |||||
18 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 45.23 | 1:36.53 | |||||
- | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.46 | 1:10.97 | |||||
2 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.37 | 1:12.97 | |||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 35.43 | 1:13.28 | |||||
4 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 35.86 | 1:14.03 | |||||
5 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.43 | 1:14.25 | |||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.85 | 1:14.79 | |||||
7 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.24 | 1:15.10 | |||||
8 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.95 | 1:15.53 | |||||
9 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.44 | 1:15.60 | |||||
10 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 36.04 | 1:15.86 | |||||
11 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.19 | 1:16.67 | |||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.81 | 1:17.12 | |||||
13 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.30 | 1:17.19 | |||||
14 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 37.95 | 1:17.75 | |||||
15 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.92 | 1:17.93 | |||||
16 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.84 | 1:18.18 | |||||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.40 | 1:19.01 | |||||
18 | Estelle Gyoni | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.00 | 1:19.48 | |||||
19 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.02 | 1:20.09 | |||||
20 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.12 | 1:20.39 | |||||
21 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.33 | 1:20.62 | |||||
22 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.83 | 1:20.97 | |||||
23 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.38 | 1:20.99 | |||||
24 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:21.10 | |||||
25 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 39.39 | 1:21.39 | |||||
26 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.15 | 1:21.59 | |||||
27 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.90 | 1:21.74 | |||||
28 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.51 | 1:21.84 | |||||
29 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.64 | 1:22.04 | |||||
30 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.24 | 1:22.53 | |||||
31 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.04 | 1:23.45 | |||||
32 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.17 | 1:23.53 | |||||
33 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 40.47 | 1:23.75 | |||||
34 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.58 | 1:23.95 | |||||
35 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.92 | 1:23.97 | |||||
35 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.94 | 1:23.97 | |||||
37 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 41.31 | 1:24.77 | |||||
38 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 41.75 | 1:25.77 | |||||
39 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 41.83 | 1:25.79 | |||||
40 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 41.13 | 1:25.82 | |||||
41 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 41.21 | 1:26.20 | |||||
42 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.55 | 1:26.32 | |||||
43 | Tuva Sikström | 2003 | Västerås Simsällskap | 40.88 | 1:26.76 | |||||
44 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.85 | 1:27.35 | |||||
45 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.58 | 1:27.58 | |||||
46 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.68 | 1:27.84 | |||||
47 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.13 | 1:29.23 | |||||
48 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.98 | 1:29.55 | |||||
49 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 47.51 | 1:38.04 | |||||
- | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Darcey Mae Bailey | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.54 | 1:16.40 | |||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.07 | 1:16.86 | |||||
3 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 38.17 | 1:17.43 | |||||
4 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.13 | 1:17.84 | |||||
5 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.36 | 1:20.82 | |||||
6 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.48 | 1:20.96 | |||||
7 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.54 | 1:23.20 | |||||
8 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 40.81 | 1:24.00 | |||||
9 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.39 | 1:25.56 | |||||
10 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.13 | 1:25.76 | |||||
11 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.32 | 1:26.98 | |||||
12 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.00 | 1:28.83 | |||||
13 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.81 | 1:29.87 | |||||
14 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.46 | 1:31.98 | |||||
15 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.00 | 1:32.25 | |||||
16 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.62 | 1:32.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 35, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 26.72 | 56.08 | 1:26.46 | 1:57.36 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.45 | 1:00.48 | 1:31.32 | 2:01.36 | |||
3 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.65 | 1:00.68 | 1:33.71 | 2:07.11 | |||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.95 | 1:01.14 | 1:35.11 | 2:08.22 | |||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.55 | 1:00.68 | 1:34.86 | 2:08.78 | |||
6 | Victor Halldén | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.72 | 1:01.62 | 1:35.74 | 2:09.10 | |||
7 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.02 | 1:05.87 | 1:40.89 | 2:14.37 | |||
Gren 35, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.59 | 1:00.06 | 1:31.89 | 2:02.71 | |||
2 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.90 | 1:00.80 | 1:32.56 | 2:04.63 | |||
3 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.31 | 1:01.06 | 1:34.33 | 2:07.55 | |||
4 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.78 | 1:02.69 | 1:35.39 | 2:08.45 | |||
5 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.37 | 1:03.31 | 1:36.63 | 2:09.20 | |||
6 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.35 | 1:03.86 | 1:37.84 | 2:09.41 | |||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.31 | 1:02.70 | 1:36.45 | 2:09.98 | |||
8 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.58 | 1:03.20 | 1:37.89 | 2:10.56 | |||
9 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 30.39 | 1:03.46 | 1:38.67 | 2:10.86 | |||
10 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.86 | 1:03.92 | 1:37.76 | 2:11.20 | |||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.57 | 1:04.57 | 1:38.35 | 2:11.26 | |||
12 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.72 | 1:04.36 | 1:38.74 | 2:12.55 | |||
13 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.89 | 1:05.02 | 1:38.83 | 2:12.57 | |||
14 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.85 | 1:03.66 | 1:38.53 | 2:12.96 | |||
15 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 31.73 | 1:06.44 | 1:41.09 | 2:13.66 | |||
16 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.35 | 1:04.61 | 1:39.51 | 2:13.73 | |||
17 | Linus Thörn | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.32 | 1:05.20 | 1:40.30 | 2:13.96 | |||
18 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.67 | 1:05.17 | 1:41.05 | 2:14.97 | |||
19 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.78 | 1:05.59 | 1:41.44 | 2:16.58 | |||
20 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.78 | 1:06.14 | 1:42.53 | 2:16.65 | |||
21 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.61 | 1:08.95 | 1:45.75 | 2:21.40 | |||
22 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 32.61 | 1:08.55 | 1:45.54 | 2:22.22 | |||
23 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 34.29 | 1:11.90 | 1:50.78 | 2:27.26 | |||
24 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.05 | 1:11.50 | 1:50.35 | 2:27.80 | |||
25 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.69 | 1:11.06 | 1:51.26 | 2:32.42 | |||
26 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.39 | 1:14.86 | 1:56.87 | 2:36.88 | |||
Gren 35, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.52 | 1:02.35 | 1:35.36 | 2:08.46 | |||
2 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 29.13 | 1:02.26 | 1:36.28 | 2:09.13 | |||
3 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 30.56 | 1:04.31 | 1:38.20 | 2:11.75 | |||
4 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.27 | 1:03.80 | 1:38.46 | 2:12.56 | |||
5 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 29.77 | 1:03.44 | 1:38.58 | 2:14.20 | |||
6 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 30.36 | 1:05.08 | 1:40.31 | 2:15.12 | |||
7 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.28 | 1:05.13 | 1:40.88 | 2:16.40 | |||
8 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.05 | 1:05.20 | 1:41.33 | 2:16.43 | |||
9 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 32.34 | 1:07.28 | 1:43.01 | 2:16.83 | |||
10 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 31.25 | 1:06.57 | 1:42.81 | 2:17.94 | |||
11 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 31.69 | 1:07.49 | 1:44.17 | 2:17.95 | |||
12 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 31.88 | 1:07.04 | 1:43.40 | 2:18.53 | |||
13 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.02 | 1:08.58 | 1:45.23 | 2:21.38 | |||
14 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.77 | 1:08.89 | 1:46.49 | 2:21.63 | |||
15 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.92 | 1:09.99 | 1:47.85 | 2:24.19 | |||
16 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.34 | 1:09.71 | 1:47.62 | 2:24.92 | |||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.11 | 1:08.59 | 1:48.10 | 2:25.77 | |||
18 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:09.90 | 1:49.20 | 2:26.90 | |||
19 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 32.68 | 1:11.99 | 1:51.16 | 2:27.83 | |||
20 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.39 | 1:11.98 | 1:51.24 | 2:28.96 | |||
21 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.40 | 1:15.27 | 1:53.03 | 2:30.12 | |||
22 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | 1:14.81 | 1:56.84 | 2:34.29 | |||
23 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.62 | 1:14.78 | 1:56.08 | 2:34.32 | |||
24 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 34.58 | 1:15.20 | 1:55.80 | 2:35.54 | |||
25 | Albin Kappling | 2003 | Täby Sim | 34.44 | 1:14.44 | 1:55.51 | 2:35.76 | |||
Gren 35, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.19 | 1:13.24 | 1:50.01 | 2:26.41 | |||
2 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 35.87 | 1:16.45 | 1:57.96 | 2:35.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.93 | 1:19.01 | 2:02.06 | 2:44.36 | |||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.65 | 1:24.86 | 2:11.67 | 2:59.63 | |||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.72 | 1:27.48 | 2:13.16 | 3:00.79 | |||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 40.52 | 1:27.20 | 2:14.57 | 3:01.71 | |||
5 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 42.01 | 1:32.63 | 2:22.44 | 3:15.10 | |||
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 37.13 | 1:18.20 | 2:01.61 | 2:44.39 | |||
2 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.98 | 1:22.58 | 2:07.05 | 2:50.86 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.78 | 1:23.68 | 2:07.59 | 2:51.04 | |||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 40.47 | 1:25.30 | 2:10.29 | 2:55.89 | |||
5 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 39.30 | 1:23.19 | 2:09.74 | 2:56.80 | |||
6 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.44 | 1:26.64 | 2:13.95 | 2:59.95 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.60 | 1:26.16 | 2:13.76 | 3:00.15 | |||
8 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.21 | 1:27.67 | 2:15.23 | 3:02.56 | |||
9 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 40.05 | 1:25.58 | 2:14.21 | 3:03.40 | |||
10 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:27.80 | 2:16.18 | 3:04.98 | |||
11 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.41 | 1:28.45 | 2:17.15 | 3:05.50 | |||
12 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.19 | 1:29.75 | 2:18.48 | 3:08.28 | |||
13 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.86 | 1:30.54 | 2:19.75 | 3:08.59 | |||
14 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 42.27 | 1:31.06 | 2:20.52 | 3:09.07 | |||
15 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.57 | 1:30.44 | 2:20.87 | 3:13.68 | |||
16 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 45.20 | 1:36.75 | 2:30.93 | 3:25.00 | |||
- | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:24.43 | 2:11.26 | 2:55.20 | |||
2 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.83 | 1:23.00 | 2:10.45 | 2:57.89 | |||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Täby Sim | 40.28 | 1:26.16 | 2:11.00 | 2:58.09 | |||
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.74 | 1:24.66 | 2:11.08 | 2:58.20 | |||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.96 | 1:24.87 | 2:10.44 | 2:58.23 | |||
6 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 41.30 | 1:30.46 | 2:19.48 | 3:05.90 | |||
7 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.18 | 1:29.62 | 2:18.52 | 3:07.39 | |||
8 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.61 | 1:29.44 | 2:19.08 | 3:08.03 | |||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Täby Sim | 40.93 | 1:28.38 | 2:17.92 | 3:08.45 | |||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 40.72 | 1:29.18 | 2:18.31 | 3:08.83 | |||
11 | Amanda Sandberg | 2003 | Täby Sim | 42.74 | 1:30.98 | 2:21.58 | 3:10.79 | |||
12 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.96 | 1:32.35 | 2:21.60 | 3:11.98 | |||
13 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.38 | 1:31.68 | 2:21.27 | 3:13.11 | |||
14 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:31.67 | 2:24.22 | 3:16.07 | |||
15 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 43.23 | 1:33.58 | 2:25.45 | 3:16.92 | |||
16 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.83 | 1:33.83 | 2:25.92 | 3:17.36 | |||
17 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 43.08 | 1:33.98 | 2:27.78 | 3:20.44 | |||
18 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.97 | 1:36.43 | 2:28.17 | 3:21.71 | |||
19 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.05 | 1:36.12 | 2:29.95 | 3:23.76 | |||
- | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 36, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 40.24 | 1:27.97 | 2:15.60 | 3:01.24 | |||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 42.48 | 1:30.55 | 2:20.73 | 3:08.58 | |||
3 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.12 | 1:33.60 | 2:21.20 | 3:08.71 | |||
4 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 41.43 | 1:30.12 | 2:20.02 | 3:09.95 | |||
5 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.62 | 1:33.30 | 2:23.29 | 3:14.60 | |||
6 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.17 | 1:37.09 | 2:29.84 | 3:19.87 | |||
7 | Julia Kantolouto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.79 | 1:37.11 | 2:31.14 | 3:24.33 | |||
8 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.20 | 1:49.33 | 2:44.46 | 3:40.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.82 | 1:11.64 | 1:50.60 | 2:27.53 | |||
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.83 | 1:08.76 | 1:45.04 | 2:20.01 | |||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.85 | 1:09.64 | 1:47.50 | 2:24.16 | |||
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.32 | 1:11.19 | 1:48.29 | 2:25.35 | |||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.49 | 1:11.77 | 1:50.92 | 2:31.29 | |||
5 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 37.34 | 1:15.74 | 1:54.23 | 2:32.03 | |||
6 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.38 | 1:14.12 | 1:54.46 | 2:34.10 | |||
7 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.80 | 1:17.41 | 1:58.40 | 2:36.90 | |||
8 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.27 | 1:17.63 | 2:00.18 | 2:42.30 | |||
9 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.39 | 1:29.24 | 2:16.98 | 3:00.30 | |||
- | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.46 | 1:12.82 | 1:50.94 | 2:28.33 | |||
2 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.03 | 1:13.39 | 1:51.62 | 2:28.35 | |||
3 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.67 | 1:13.38 | 1:52.19 | 2:29.08 | |||
4 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.98 | 1:13.58 | 1:53.50 | 2:33.57 | |||
5 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.87 | 1:14.31 | 1:54.45 | 2:33.61 | |||
6 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 35.62 | 1:14.34 | 1:54.60 | 2:33.77 | |||
7 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 35.89 | 1:15.07 | 1:55.00 | 2:34.09 | |||
8 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.97 | 1:16.60 | 1:57.85 | 2:36.50 | |||
9 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.09 | 1:17.98 | 1:58.72 | 2:38.56 | |||
10 | Gustav Ulfvebrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.25 | 1:19.47 | 2:01.33 | 2:40.97 | |||
11 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.94 | 1:18.74 | 2:00.78 | 2:42.97 | |||
12 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.32 | 1:22.70 | 2:06.50 | 2:49.74 | |||
13 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.81 | 1:23.02 | 2:08.40 | 2:51.41 | |||
14 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 40.06 | 1:24.72 | 2:09.20 | 2:52.88 | |||
15 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.60 | 1:23.73 | 2:10.60 | 2:56.69 | |||
16 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.80 | 1:28.95 | 2:16.56 | 2:58.05 | |||
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Brewitz | 2005 | Västerås Simsällskap | 36.89 | 1:17.64 | 1:59.42 | 2:38.60 | |||
2 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 40.18 | 1:24.65 | 2:11.42 | 2:51.00 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2018 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Täby sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 april 2018 |
Gren 38, 4X100m Frisim Damer, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Woman 1 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:06.32 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 29.95 | 1:01.30 | 1:01.30 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 28.99 | 1:00.58 | 2:01.88 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 29.21 | 1:01.30 | 3:03.18 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 30.57 | 1:03.14 | 4:06.32 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2001 | Täby Sim | 4:12.42 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 30.16 | 1:03.20 | 1:03.20 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 30.95 | 1:03.02 | 2:06.22 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 30.96 | 1:03.36 | 3:09.58 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 30.33 | 1:02.84 | 4:12.42 | ||||||
3 | SS04 Damer Lag 1 | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:15.82 | ||||||
Sofia Voigt | 2003 | 30.42 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 30.47 | 1:04.68 | 2:09.22 | ||||||
Isabel Nordström | 2001 | 30.53 | 1:04.10 | 3:13.32 | ||||||
Tova Magnusson | 2002 | 29.27 | 1:02.50 | 4:15.82 | ||||||
4 | Väsby SS Woman 2 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:15.89 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 30.71 | 1:04.90 | 1:04.90 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 29.17 | 1:02.18 | 2:07.08 | ||||||
Linnea Lindgren | 2001 | 31.02 | 1:04.52 | 3:11.60 | ||||||
Michelle Wissinger | 2004 | 30.43 | 1:04.29 | 4:15.89 | ||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2003 | Täby Sim | 4:16.94 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 29.80 | 1:02.39 | 1:02.39 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.79 | 1:05.77 | 2:08.16 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 30.20 | 1:04.44 | 3:12.60 | ||||||
Tove Pettersson | 2004 | 30.45 | 1:04.34 | 4:16.94 | ||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2003 | Täby Sim | 4:19.59 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 31.15 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 30.28 | 1:04.32 | 2:09.64 | ||||||
Emilia Forsberg | 2003 | 30.32 | 1:04.97 | 3:14.61 | ||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 30.45 | 1:04.98 | 4:19.59 | ||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 1 | 1999 | Spårvägen Simförening | 4:20.31 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 31.18 | 1:04.35 | 1:04.35 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 30.87 | 1:03.81 | 2:08.16 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 31.67 | 1:06.19 | 3:14.35 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 31.90 | 1:05.96 | 4:20.31 | ||||||
8 | Spif SF Damer [2003] | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 4:23.06 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 30.83 | 1:04.46 | 1:04.46 | ||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 30.63 | 1:04.51 | 2:08.97 | ||||||
Maria Bang | 2003 | 32.36 | 1:07.42 | 3:16.39 | ||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 32.03 | 1:06.67 | 4:23.06 | ||||||
9 | Väsby SS Woman 3 | 0 | Väsby Simsällskap | 4:24.39 | ||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 30.74 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 31.33 | 1:07.52 | 2:13.71 | ||||||
Anna Mattila | 2004 | 30.16 | 1:04.84 | 3:18.55 | ||||||
Elin Bergman | 2003 | 30.49 | 1:05.84 | 4:24.39 | ||||||
10 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2001 | Täby Sim | 4:27.55 | ||||||
Stella Alin | 2002 | 32.72 | 1:07.50 | 1:07.50 | ||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 32.62 | 1:08.31 | 2:15.81 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 33.08 | 1:09.00 | 3:24.81 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 29.33 | 1:02.74 | 4:27.55 | ||||||
11 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2001 | Spårvägen Simförening | 4:30.78 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 32.11 | 1:07.42 | 1:07.42 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 32.27 | 1:08.07 | 2:15.49 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 32.18 | 1:06.39 | 3:21.88 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 31.97 | 1:08.90 | 4:30.78 | ||||||
12 | Spif SF Damer Lag 2 | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 4:36.01 | ||||||
Emelie Söderström | 2003 | 33.27 | 1:09.57 | 1:09.57 | ||||||
Emma Thur | 2004 | 33.81 | 1:11.01 | 2:20.58 | ||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 33.21 | 1:07.60 | 3:28.18 | ||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 31.79 | 1:07.83 | 4:36.01 | ||||||
13 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 4:36.30 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 32.35 | 1:07.97 | 1:07.97 | ||||||
Felicia Heintz | 2004 | 32.71 | 1:10.60 | 2:18.57 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 31.48 | 1:07.26 | 3:25.83 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 33.33 | 1:10.47 | 4:36.30 | ||||||
14 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:36.61 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 31.84 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Sara Torstensson | 2004 | 33.16 | 1:42.54 | 2:47.73 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 1:10.26 | ||||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 4:36.61 | 4:36.61 | |||||||
15 | Botk-Rönn Damer [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 4:40.32 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 32.76 | 1:11.19 | 1:11.19 | ||||||
Ida Nygren | 2004 | 32.65 | 1:09.53 | 2:20.72 | ||||||
Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | 31.94 | 1:09.74 | 3:30.46 | ||||||
Alva Udell | 2003 | 32.36 | 1:09.86 | 4:40.32 | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 5 | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Mathilda Sandberg | 2005 | 31.65 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Amanda Sandberg | 2003 | 31.89 | 1:09.05 | 2:17.12 | ||||||
Moa Nyblom | 2005 | 32.65 | 1:10.65 | 3:27.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 29 april 2018 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:27 |