Tulokset Brøndby Sommer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 202 | 37.19 | 1:25.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
2 | Loui Krag | 2007 | 194 | 40.32 | 1:26.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.63 | |||||||||
3 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 172 | 41.95 | 1:30.43 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:30.51 | |||||||||
4 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 170 | 40.82 | 1:30.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.83 | |||||||||
5 | David Bergmann | 2008 | 165 | 41.94 | 1:31.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.89 | |||||||||
6 | Adam Wagner | 2007 | 161 | 43.93 | 1:32.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.34 | |||||||||
7 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 156 | 44.73 | 1:33.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.00 | |||||||||
8 | Oscar David Morthorst | 2007 | 155 | 43.95 | 1:33.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.59 | |||||||||
9 | Asbjørn Zeller | 2007 | 144 | 47.97 | 1:35.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.14 | |||||||||
10 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 143 | 43.07 | 1:36.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
11 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 138 | 44.97 | 1:37.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.91 | |||||||||
12 | Peter Damsø | 2007 | 136 | 46.38 | 1:37.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.12 | |||||||||
13 | Rasmus Groule | 2007 | 135 | 47.21 | 1:37.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.90 | |||||||||
14 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 134 | 45.04 | 1:38.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.21 | |||||||||
15 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 127 | 45.51 | 1:39.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
16 | Ludvig Hedegaard | 2007 | 123 | 47.80 | 1:41.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.61 | |||||||||
17 | Anton Wiuf | 2008 | 123 | 46.57 | 1:41.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.57 | |||||||||
18 | Jacob Hwaiz | 2007 | 111 | 50.29 | 1:44.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:50.09 | |||||||||
19 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 108 | 51.63 | 1:45.30 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:49.97 | |||||||||
20 | Carl Hertel | 2009 | 108 | 47.17 | 1:45.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.96 | |||||||||
21 | August Thygesen | 2007 | 100 | 52.94 | 1:48.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.01 | |||||||||
22 | Louis Pries | 2008 | 93 | 56.24 | 1:51.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
23 | Laust Madsen | 2008 | 91 | 52.72 | 1:51.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.16 | |||||||||
24 | Luka Kepser | 2007 | 91 | 54.85 | 1:51.70 | |||||
Albertslund IF | 1:53.84 | |||||||||
25 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 70 | 57.68 | 2:01.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.03 | |||||||||
26 | Leif E. Haunstrup Larsen | 2010 | 67 | 59.04 | 2:03.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Julius Karl Johannsson | 2009 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
- | Nicky Kort | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:07.29 | |||||||||
- | Vitus Schrøder Esmann | 2008 | DNS | |||||||
Albertslund IF | 2:24.48 | |||||||||
- | Frederik Billing | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.10 | |||||||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | DSQ | Brystsvøm eft. 75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.00 | |||||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | DSQ | Brystsvøm eft. 75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.00 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | DSQ | Ej samt.berør/75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.93 | |||||||||
- | Jeppe Nielsen | 2007 | DSQ | Mavelig.eft.vend/25m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | DSQ | Mavelig.i afslut/50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | DSQ | Arme v hofte 75m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.00 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Olesen | 2005 | 309 | 36.01 | 1:14.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 279 | 35.46 | 1:16.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.65 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 243 | 38.47 | 1:20.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.04 | |||||||||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 217 | 37.77 | 1:23.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.26 | |||||||||
5 | Ditlev Queitsch | 2006 | 204 | 38.36 | 1:25.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.76 | |||||||||
6 | Finn Elbo Card | 2005 | 185 | 40.65 | 1:28.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.59 | |||||||||
7 | Josef Shukri | 2006 | 176 | 39.83 | 1:29.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.42 | |||||||||
8 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 174 | 42.17 | 1:29.95 | |||||
Næstved IF | 1:31.32 | |||||||||
9 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | 170 | 41.87 | 1:30.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
10 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 167 | 43.75 | 1:31.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.31 | |||||||||
11 | Sebastian Nymark-Jensen | 2006 | 155 | 43.70 | 1:33.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.50 | |||||||||
12 | Noah Sanchez | 2006 | 148 | 42.53 | 1:35.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.73 | |||||||||
13 | August Juel Bragge | 2005 | 140 | 45.64 | 1:36.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:54.39 | |||||||||
14 | Daniel Poulsen | 2005 | 138 | 49.28 | 1:37.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.65 | |||||||||
15 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 135 | 47.29 | 1:37.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.82 | |||||||||
16 | Magne Riedel Pedersen | 2006 | 128 | 44.28 | 1:39.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.20 | |||||||||
17 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 110 | 50.53 | 1:44.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:54.17 | |||||||||
18 | Emil Hass | 2006 | 110 | 53.08 | 1:44.81 | |||||
Næstved IF | 1:41.56 | |||||||||
19 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | 100 | 52.89 | 1:48.02 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:47.15 | |||||||||
20 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 99 | 52.31 | 1:48.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:53.82 | |||||||||
21 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | 87 | 55.44 | 1:53.19 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:47.10 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 399 | 33.79 | 1:08.30 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 332 | 34.28 | 1:12.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.63 | |||||||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | 331 | 33.99 | 1:12.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.12 | |||||||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | 326 | 33.85 | 1:13.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
- | Lasse Albrechtsen | 2004 | DSQ | Mavelig.i afslut/50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DSQ | Ej samt. berør/75m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.67 | |||||||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | 424 | 29.81 | 1:06.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
2 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 367 | 32.15 | 1:10.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
3 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 305 | 32.07 | 1:14.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
4 | Oliver Lorentzen | 2002 | 219 | 37.62 | 1:23.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:55 |