Tulokset Vest junior/senior, kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 29.24 | 1:04.52 | |||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.55 | 1:05.89 | |||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.78 | 1:06.19 | |||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.82 | 1:06.19 | |||||
5 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.01 | 1:06.22 | |||||
6 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.18 | 1:06.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.39 | 1:06.33 | |||||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.51 | 1:06.59 | |||||
9 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.45 | 1:07.26 | |||||
10 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | 1:07.43 | |||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.73 | 1:07.59 | |||||
12 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 30.93 | 1:07.63 | |||||
13 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 30.84 | 1:07.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.21 | 1:07.86 | |||||
15 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.48 | 1:07.90 | |||||
16 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.48 | 1:08.05 | |||||
17 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.54 | 1:08.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.90 | 1:08.62 | |||||
19 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.90 | 1:08.79 | |||||
20 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.47 | 1:08.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
21 | Louise Jensen | 2003 | DeltaSwim | 30.35 | 1:09.14 | |||||
22 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 31.07 | 1:09.26 | |||||
23 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.84 | 1:09.36 | |||||
24 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.94 | 1:09.53 | |||||
25 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 32.10 | 1:09.75 | |||||
26 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.64 | 1:10.13 | |||||
27 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.32 | 1:10.59 | |||||
28 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.13 | 1:10.69 | |||||
29 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.10 | 1:10.74 | |||||
30 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 32.32 | 1:10.88 | |||||
31 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 33.50 | 1:11.19 | |||||
32 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 32.47 | 1:11.24 | |||||
33 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.35 | 1:11.34 | |||||
34 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 32.48 | 1:11.36 | |||||
35 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.49 | 1:11.40 | |||||
36 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.96 | 1:11.48 | |||||
37 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.43 | 1:11.49 | |||||
38 | Karoline L. Kristensen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 32.53 | 1:11.62 | |||||
39 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 34.32 | 1:11.99 | |||||
40 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.11 | 1:12.07 | |||||
41 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 34.13 | 1:12.08 | |||||
42 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 34.30 | 1:12.17 | |||||
42 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.00 | 1:12.17 | |||||
44 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.21 | 1:12.29 | |||||
45 | Julia Harpøth | 2002 | Viborg Svømme Klub | 34.48 | 1:12.33 | |||||
46 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.74 | 1:12.61 | |||||
47 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.58 | 1:12.76 | |||||
48 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 33.62 | 1:12.77 | |||||
49 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 34.69 | 1:12.89 | |||||
50 | Nicoline Dyrman | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.66 | 1:13.00 | |||||
51 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.02 | 1:13.10 | |||||
52 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.85 | 1:13.13 | |||||
53 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 34.95 | 1:13.19 | |||||
54 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.60 | 1:13.29 | |||||
55 | Freja Romanski | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.14 | 1:13.30 | |||||
56 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.50 | 1:13.34 | |||||
57 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.84 | 1:13.95 | |||||
58 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.90 | 1:13.99 | |||||
59 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 33.87 | 1:14.37 | |||||
60 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 34.84 | 1:15.03 | |||||
61 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 36.33 | 1:15.25 | |||||
62 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | 1:15.58 | |||||
63 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.05 | 1:15.72 | |||||
64 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.08 | 1:16.05 | |||||
65 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.42 | 1:18.12 | |||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Laura Rønn Danielsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |