Resultater for Vest junior/senior, kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Finale 16.30
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.64 | 1:11.17 | |||||
2 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.86 | 1:12.11 | |||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.14 | 1:12.31 | |||||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | 1:13.05 | |||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | 35.07 | 1:13.13 | |||||
6 | Caroline Lysgaard | 2003 | Lyseng IF | 35.31 | 1:13.68 | |||||
7 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.53 | 1:14.08 | |||||
8 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 34.78 | 1:14.11 | |||||
9 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.81 | 1:14.13 | |||||
10 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.21 | 1:14.37 | |||||
11 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.05 | 1:14.45 | |||||
12 | Julie D. Hald | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.66 | 1:14.47 | |||||
13 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.11 | 1:14.53 | |||||
14 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.71 | 1:15.16 | |||||
15 | Maiken Hougaard | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.62 | 1:15.21 | |||||
16 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.69 | 1:15.87 | |||||
17 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.11 | 1:16.52 | |||||
18 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 36.17 | 1:16.60 | |||||
19 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.13 | 1:16.69 | |||||
20 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.21 | 1:16.93 | |||||
21 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 36.26 | 1:17.05 | |||||
22 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.49 | 1:17.07 | |||||
23 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.49 | 1:17.33 | |||||
24 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.95 | 1:17.58 | |||||
25 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 36.52 | 1:17.69 | |||||
26 | Julia Harpøth | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.22 | 1:17.83 | |||||
27 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.75 | 1:18.05 | |||||
28 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 36.19 | 1:18.07 | |||||
29 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.73 | 1:18.08 | |||||
30 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 36.14 | 1:18.10 | |||||
31 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 36.35 | 1:18.42 | |||||
32 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 37.04 | 1:18.90 | |||||
33 | Laura Marie Dige | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.59 | 1:19.00 | |||||
34 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 37.25 | 1:19.22 | |||||
35 | Eva Hjort | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.42 | 1:19.23 | |||||
36 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 37.79 | 1:19.51 | |||||
37 | Nicoline Dyrman | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.59 | 1:19.53 | |||||
38 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.30 | 1:19.72 | |||||
39 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.67 | 1:19.88 | |||||
40 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.11 | 1:19.93 | |||||
41 | Mathilde Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub | 37.62 | 1:20.24 | |||||
42 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.29 | 1:20.32 | |||||
43 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | 1:20.45 | |||||
44 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.81 | 1:20.62 | |||||
45 | Freja Kruse | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 38.17 | 1:21.03 | |||||
46 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.59 | 1:21.81 | |||||
47 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 38.71 | 1:22.55 | |||||
48 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.52 | 1:23.36 | |||||
49 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.48 | 1:23.54 | |||||
50 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.37 | 1:23.86 | |||||
51 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.87 | 1:23.98 | |||||
52 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 40.22 | 1:24.36 | |||||
53 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.93 | 1:24.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |