Results for Øst Junior/Senior, Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 16.00
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 20:04 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Damer A | 0 | Sigma Swim | 8:12.50 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:00.36 | 2:03.62 | 2:03.62 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 58.25 | 2:00.60 | 4:04.22 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 59.90 | 2:03.12 | 6:07.34 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 59.85 | 2:05.16 | 8:12.50 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 8:14.20 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 58.52 | 2:00.84 | 2:00.84 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:00.33 | 2:04.61 | 4:05.45 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:00.41 | 2:04.28 | 6:09.73 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 1:00.59 | 2:04.47 | 8:14.20 | ||||||
3 | Hovedstadens Damer 1 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:22.43 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 58.84 | 2:02.40 | 2:02.40 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:00.52 | 2:04.57 | 4:06.97 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:01.38 | 2:08.41 | 6:15.38 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:01.03 | 2:07.05 | 8:22.43 | ||||||
4 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 8:26.46 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:02.16 | 2:09.18 | 2:09.18 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:00.80 | 2:05.30 | 4:14.48 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:03.15 | 2:08.59 | 6:23.07 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 59.56 | 2:03.39 | 8:26.46 | ||||||
5 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 8:26.64 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 1:00.58 | 2:04.95 | 2:04.95 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:00.01 | 2:05.24 | 4:10.19 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:01.88 | 2:06.72 | 6:16.91 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:01.38 | 2:09.73 | 8:26.64 | ||||||
6 | Triton Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:32.61 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:01.86 | 2:07.52 | 2:07.52 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:02.27 | 2:08.28 | 4:15.80 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 1:02.50 | 2:09.00 | 6:24.80 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:00.68 | 2:07.81 | 8:32.61 | ||||||
7 | Hovedstadens Damer 3 | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:35.96 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:01.76 | 2:06.03 | 2:06.03 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 1:04.09 | 2:13.07 | 4:19.10 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:02.56 | 2:10.05 | 6:29.15 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:01.32 | 2:06.81 | 8:35.96 | ||||||
8 | Sigma Damer B | 0 | Sigma Swim | 8:43.23 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:01.29 | 2:07.95 | 2:07.95 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:02.84 | 2:09.30 | 4:17.25 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:04.34 | 2:13.76 | 6:31.01 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 1:03.50 | 2:12.22 | 8:43.23 | ||||||
9 | Hovedstadens Damer 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:45.70 | ||||||
Emilie Krog | 2002 | 1:02.62 | 2:09.16 | 2:09.16 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:04.02 | 2:12.45 | 4:21.61 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:02.33 | 2:08.64 | 6:30.25 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:05.01 | 2:15.45 | 8:45.70 | ||||||
10 | Triton Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:53.68 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:04.59 | 2:12.36 | 2:12.36 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 1:04.25 | 2:13.29 | 4:25.65 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:03.46 | 2:12.13 | 6:37.78 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 1:05.94 | 2:15.90 | 8:53.68 | ||||||
11 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 9:03.07 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:06.84 | 2:17.78 | 2:17.78 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:05.62 | 2:16.93 | 4:34.71 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:05.82 | 2:13.83 | 6:48.54 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:05.40 | 2:14.53 | 9:03.07 | ||||||
12 | Vordingborgnia Gurls | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 9:35.09 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 1:06.79 | 2:21.54 | 2:21.54 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 1:05.45 | 2:21.38 | 4:42.92 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 1:07.87 | 2:19.31 | 7:02.23 | ||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 1:13.61 | 2:32.86 | 9:35.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:04 |