Tulokset Øst Junior/Senior, Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag Finale 16.30
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 19:58 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger A | 0 | Sigma Swim | 4:07.15 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.06 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 31.72 | 1:07.53 | 2:11.92 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.64 | 59.18 | 3:11.10 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.79 | 56.05 | 4:07.15 | ||||||
2 | A6 Piger 1 | 1998 | A6 | 4:08.44 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.57 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.54 | 1:11.76 | 2:11.26 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 28.21 | 1:01.38 | 3:12.64 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.73 | 55.80 | 4:08.44 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:13.23 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 30.83 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 34.24 | 1:13.05 | 2:16.47 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.23 | 1:00.72 | 3:17.19 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 26.63 | 56.04 | 4:13.23 | ||||||
4 | Gentofte Damer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:14.77 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 30.99 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 32.59 | 1:09.31 | 2:13.16 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.89 | 1:03.26 | 3:16.42 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 27.97 | 58.35 | 4:14.77 | ||||||
5 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT Copenhagen | 4:19.04 | ||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 32.87 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 32.36 | 1:08.95 | 2:17.01 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.28 | 1:03.12 | 3:20.13 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 28.15 | 58.91 | 4:19.04 | ||||||
6 | Triton Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.94 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.66 | 1:03.55 | 1:03.55 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 33.64 | 1:12.88 | 2:16.43 | ||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 30.22 | 1:06.45 | 3:22.88 | ||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.13 | 59.06 | 4:21.94 | ||||||
7 | Holbæk Damer | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:22.09 | ||||||
Zara Wendel | 2002 | 31.84 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 34.77 | 1:14.60 | 2:21.14 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.04 | 1:02.07 | 3:23.21 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 27.84 | 58.88 | 4:22.09 | ||||||
8 | Sigma Piger B | 0 | Sigma Swim | 4:22.50 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 32.07 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 33.76 | 1:12.67 | 2:18.86 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 28.79 | 1:02.81 | 3:21.67 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.84 | 1:00.83 | 4:22.50 | ||||||
9 | A6 Piger 2 | 0 | A6 | 4:24.62 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 32.48 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.92 | 1:13.32 | 2:19.51 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 30.17 | 1:04.32 | 3:23.83 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 28.23 | 1:00.79 | 4:24.62 | ||||||
10 | Herlev Damer I | 2002 | Herlev Svømning | 4:24.74 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.09 | 1:05.68 | 1:05.68 | ||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 34.37 | 1:14.86 | 2:20.54 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 30.41 | 1:05.68 | 3:26.22 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.66 | 58.52 | 4:24.74 | ||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:26.30 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 31.99 | 1:06.30 | 1:06.30 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 35.48 | 1:16.68 | 2:22.98 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 28.58 | 1:03.58 | 3:26.56 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 28.25 | 59.74 | 4:26.30 | ||||||
12 | Helsingør Damer 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:26.67 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 32.41 | 1:07.38 | 1:07.38 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 35.98 | 1:16.80 | 2:24.18 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 29.30 | 1:04.37 | 3:28.55 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 27.10 | 58.12 | 4:26.67 | ||||||
13 | Stv Damer | 0 | Slagelse Svømmeklub | 4:27.32 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 32.62 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 34.58 | 1:14.96 | 2:23.10 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 29.18 | 1:04.75 | 3:27.85 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 28.06 | 59.47 | 4:27.32 | ||||||
14 | Triton Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:30.14 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 32.20 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 34.40 | 1:12.91 | 2:20.37 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.95 | 1:10.00 | 3:30.37 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 28.39 | 59.77 | 4:30.14 | ||||||
15 | Sigma Piger C | 0 | Sigma Swim | 4:31.30 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 33.12 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 35.01 | 1:16.80 | 2:24.29 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 30.27 | 1:05.62 | 3:29.91 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 28.89 | 1:01.39 | 4:31.30 | ||||||
16 | Piger Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 4:37.11 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 34.25 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 36.26 | 1:17.76 | 2:30.49 | ||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 30.13 | 1:04.29 | 3:34.78 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.36 | 1:02.33 | 4:37.11 | ||||||
17 | Vat Cph Damer 2 | 2000 | VAT Copenhagen | 4:37.12 | ||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 32.55 | 1:07.05 | 1:07.05 | ||||||
Lærke Blond | 2003 | 35.44 | 1:16.39 | 2:23.44 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 33.72 | 1:12.30 | 3:35.74 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.76 | 1:01.38 | 4:37.12 | ||||||
18 | Triton Damer 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.42 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.01 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 36.03 | 1:17.69 | 2:28.92 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.67 | 1:09.04 | 3:37.96 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 29.67 | 1:01.46 | 4:39.42 | ||||||
19 | Søllerød Junior | 0 | Søllerød Svømmeklub | 4:39.53 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 33.72 | 1:09.08 | 1:09.08 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 36.42 | 1:17.26 | 2:26.34 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 31.88 | 1:09.58 | 3:35.92 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 30.16 | 1:03.61 | 4:39.53 | ||||||
20 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:44.79 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 35.10 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 36.82 | 1:19.14 | 2:30.70 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.65 | 2:14.09 | 4:44.79 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 4:44.79 | ||||||||
21 | Holbæk Damer 2 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:52.08 | ||||||
Mai Andersen | 2000 | 35.47 | 1:13.63 | 1:13.63 | ||||||
Maja Buck | 2004 | 38.11 | 1:21.42 | 2:35.05 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 32.40 | 1:14.97 | 3:50.02 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 1:02.06 | 1:02.06 | 4:52.08 | ||||||
- | Helsingør Damer 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
- | Herlev Damer Ii | 2000 | Herlev Svømning | DSQ | sw 10.11 tyvstart | |||||
Thea F. Johansen | 2003 | 33.18 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 36.91 | 1:18.73 | 2:26.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:58 |