Resultater for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
735 |
30.78 |
1:04.16 |
1:38.23 |
|
2:12.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
694 |
31.09 |
1:04.80 |
1:39.73 |
|
2:14.62 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Palmund |
2002 |
|
687 |
31.28 |
1:05.31 |
1:40.19 |
|
2:15.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
665 |
31.50 |
1:05.56 |
1:40.86 |
|
2:16.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
662 |
32.52 |
1:06.85 |
1:41.92 |
|
2:16.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Stampe |
2002 |
|
659 |
32.11 |
1:06.42 |
1:41.77 |
|
2:16.98 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
633 |
32.13 |
1:06.99 |
1:43.25 |
|
2:18.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
627 |
32.40 |
1:07.34 |
1:43.22 |
|
2:19.24 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
625 |
32.79 |
1:08.22 |
1:43.82 |
|
2:19.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
622 |
33.46 |
1:08.62 |
1:44.19 |
|
2:19.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
618 |
32.18 |
1:07.55 |
1:43.82 |
|
2:19.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
617 |
33.65 |
1:08.94 |
1:44.75 |
|
2:19.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
610 |
33.63 |
1:09.05 |
1:44.38 |
|
2:20.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
609 |
32.88 |
1:08.39 |
1:44.17 |
|
2:20.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Krog |
2002 |
|
607 |
33.47 |
1:09.05 |
1:45.10 |
|
2:20.78 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
605 |
33.45 |
1:09.68 |
1:45.95 |
|
2:20.94 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
594 |
33.00 |
1:08.59 |
1:45.00 |
|
2:21.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
593 |
32.85 |
1:08.37 |
1:44.95 |
|
2:21.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marie Christensen |
2002 |
|
587 |
34.11 |
1:09.68 |
1:45.91 |
|
2:22.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
586 |
33.04 |
1:08.36 |
1:45.31 |
|
2:22.40 |
|
|
Herlev Svømning |
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
|
580 |
33.21 |
1:09.57 |
1:46.51 |
|
2:22.90 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
578 |
33.07 |
1:08.40 |
1:45.53 |
|
2:23.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
|
577 |
34.65 |
1:09.97 |
1:46.15 |
|
2:23.21 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
576 |
33.86 |
1:10.17 |
1:47.16 |
|
2:23.26 |
|
|
H2Odense |
2:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
574 |
34.21 |
1:10.55 |
1:46.89 |
|
2:23.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emilie Meng |
2003 |
|
572 |
32.55 |
1:08.19 |
1:45.88 |
|
2:23.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
561 |
32.95 |
1:09.48 |
1:47.15 |
|
2:24.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
561 |
34.31 |
1:10.39 |
1:47.26 |
|
2:24.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holstebro Svømme Club |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Zara Wendel |
2002 |
|
557 |
32.55 |
1:09.05 |
1:47.01 |
|
2:24.90 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
556 |
34.07 |
1:10.19 |
1:47.69 |
|
2:24.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
556 |
33.46 |
1:10.00 |
1:47.62 |
|
2:24.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
|
555 |
33.17 |
1:10.10 |
1:47.37 |
|
2:25.01 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
549 |
35.21 |
1:11.35 |
1:48.00 |
|
2:25.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
544 |
34.51 |
1:11.06 |
1:48.69 |
|
2:26.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
542 |
34.19 |
1:10.55 |
1:48.39 |
|
2:26.15 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
|
542 |
35.43 |
1:13.01 |
1:50.16 |
|
2:26.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
535 |
34.72 |
1:11.39 |
1:48.86 |
|
2:26.79 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
534 |
33.06 |
1:10.47 |
1:48.94 |
|
2:26.95 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
531 |
35.60 |
1:13.48 |
1:50.84 |
|
2:27.15 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
531 |
34.29 |
1:11.18 |
1:49.85 |
|
2:27.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
|
530 |
33.98 |
1:11.35 |
1:49.82 |
|
2:27.24 |
|
|
Kolding SK |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
518 |
35.42 |
1:13.35 |
1:51.35 |
|
2:28.37 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
517 |
35.26 |
1:12.60 |
1:50.67 |
|
2:28.46 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
509 |
35.63 |
1:13.59 |
1:51.74 |
|
2:29.30 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
|
507 |
34.64 |
1:11.50 |
1:49.97 |
|
2:29.48 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Freja Gjerløv |
2003 |
|
504 |
34.90 |
1:12.63 |
1:51.23 |
|
2:29.79 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Kathrine Weide |
2004 |
|
503 |
35.12 |
1:12.75 |
1:52.15 |
|
2:29.90 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
|
498 |
34.10 |
1:12.39 |
1:51.91 |
|
2:30.42 |
|
|
DeltaSwim |
2:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
496 |
35.86 |
1:14.48 |
1:53.32 |
|
2:30.58 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Sille Andersen |
2003 |
|
496 |
34.98 |
1:13.59 |
1:52.89 |
|
2:30.61 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
487 |
35.33 |
1:13.94 |
1:52.94 |
|
2:31.53 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
|
484 |
36.34 |
1:14.14 |
1:52.90 |
|
2:31.81 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
482 |
36.38 |
1:14.74 |
1:53.63 |
|
2:31.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
481 |
36.58 |
1:15.49 |
1:54.98 |
|
2:32.08 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
476 |
35.57 |
1:13.48 |
1:52.87 |
|
2:32.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
467 |
35.70 |
1:14.50 |
1:54.43 |
|
2:33.61 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
458 |
34.26 |
1:13.07 |
1:53.82 |
|
2:34.62 |
|
|
Herlev Svømning |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Julie Dumstrei |
2004 |
|
452 |
37.05 |
1:16.97 |
1:56.81 |
|
2:35.31 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Clara Skrydstrup |
2004 |
|
445 |
35.92 |
1:14.99 |
1:55.77 |
|
2:36.11 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Amalie Holst |
2004 |
|
444 |
37.07 |
1:16.37 |
1:56.70 |
|
2:36.22 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
442 |
36.29 |
1:15.40 |
1:56.02 |
|
2:36.42 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
442 |
36.15 |
1:15.95 |
1:56.27 |
|
2:36.49 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Sarah Carugati |
2004 |
|
428 |
36.24 |
1:15.91 |
1:56.67 |
|
2:38.16 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
427 |
37.38 |
1:17.51 |
1:58.56 |
|
2:38.28 |
|
|
Albertslund IF |
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
425 |
37.20 |
1:17.98 |
1:59.27 |
|
2:38.55 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Claudia Sperling |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Efb v 125, sw 6,4 |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:24 |
|