Results for DM Junior, Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 08 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 726 | 28.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.61 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 705 | 28.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 676 | 29.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | 670 | 29.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | |||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 654 | 29.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 652 | 29.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.16 | |||||||||
7 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 648 | 29.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.84 | |||||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 645 | 29.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
9 | Louise Jensen | 2003 | 634 | 29.87 | ||||||
DeltaSwim | 29.87 | |||||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | 630 | 29.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.21 | |||||||||
11 | Ella Stenholt | 2003 | 622 | 30.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
11 | Melanie Eggertsen | 2002 | 622 | 30.07 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.44 | |||||||||
11 | Mia Rindshøj | 2003 | 622 | 30.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.81 | |||||||||
14 | Lærke Rask Sander | 2002 | 621 | 30.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 30.37 | |||||||||
15 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 619 | 30.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
15 | Caroline Broholm | 2003 | 619 | 30.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.95 | |||||||||
17 | Linnea Hietala | 2004 | 615 | 30.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
18 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 614 | 30.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
19 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 612 | 30.23 | ||||||
Kalundborg SK | 30.51 | |||||||||
20 | Julie Stampe | 2002 | 604 | 30.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.13 | |||||||||
21 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 597 | 30.48 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
22 | Marlene Reitan | 2003 | 590 | 30.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.20 | |||||||||
23 | Isabella Bach | 2002 | 586 | 30.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.27 | |||||||||
24 | Alma Heyn Stage | 2004 | 578 | 30.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.51 | |||||||||
25 | Maria Lund | 2003 | 578 | 30.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.39 | |||||||||
26 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 572 | 30.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
27 | Anna Toft Petersen | 2004 | 571 | 30.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
27 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 571 | 30.93 | ||||||
H2Odense | 31.56 | |||||||||
29 | Katrine Bonefeld | 2004 | 571 | 30.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.20 | |||||||||
30 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 566 | 31.03 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.59 | |||||||||
31 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 552 | 31.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.30 | |||||||||
32 | Marie Christensen | 2002 | 548 | 31.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.66 | |||||||||
33 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 547 | 31.38 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
33 | Maj Jensen | 2003 | 547 | 31.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
35 | Celia Puggaard | 2003 | 544 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.39 | |||||||||
36 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 543 | 31.45 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
37 | My Phuong Bui | 2003 | 541 | 31.49 | ||||||
H2Odense | 32.13 | |||||||||
38 | Claudia Sperling | 2002 | 541 | 31.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
39 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 540 | 31.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.39 | |||||||||
40 | Frederikke Falk-List | 2004 | 538 | 31.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
41 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 537 | 31.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.80 | |||||||||
42 | Thea F. Johansen | 2003 | 531 | 31.70 | ||||||
Herlev Svømning | 31.61 | |||||||||
43 | Cecilie Christiansen | 2003 | 524 | 31.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.90 | |||||||||
44 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 522 | 31.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
45 | Frida Saks Justesen | 2004 | 521 | 31.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.78 | |||||||||
46 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 518 | 31.95 | ||||||
DeltaSwim | 31.95 | |||||||||
47 | Ida S Olesen | 2003 | 518 | 31.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
48 | Nikoline Andersen | 2003 | 514 | 32.04 | ||||||
H2Odense | 32.70 | |||||||||
49 | Sille Andersen | 2003 | 511 | 32.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.69 | |||||||||
50 | Esther Else Grubert | 2003 | 509 | 32.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
51 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 503 | 32.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
52 | Louise Houe Andersen | 2003 | 503 | 32.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.64 | |||||||||
53 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 501 | 32.32 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
54 | Anna Skovmand | 2003 | 499 | 32.35 | ||||||
H2Odense | 32.00 | |||||||||
54 | Christina M. Glargaard | 2004 | 499 | 32.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
56 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 498 | 32.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | |||||||||
57 | Caroline Veggerby | 2003 | 496 | 32.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.19 | |||||||||
58 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 495 | 32.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
59 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 492 | 32.51 | ||||||
Kolding SK | 32.23 | |||||||||
60 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 491 | 32.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
60 | Sarah Carugati | 2004 | 491 | 32.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.26 | |||||||||
62 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 490 | 32.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
63 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 490 | 32.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.86 | |||||||||
64 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 488 | 32.60 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.91 | |||||||||
65 | Karoline K. Larsen | 2004 | 486 | 32.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
66 | Elma Gabela | 2004 | 481 | 32.75 | ||||||
Kolding SK | 32.51 | |||||||||
67 | Clara Skrydstrup | 2004 | 481 | 32.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.83 | |||||||||
68 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 476 | 32.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.25 | |||||||||
69 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 474 | 32.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
70 | Caroline Madsen | 2004 | 470 | 33.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
71 | Sofie Le Fevre | 2004 | 468 | 33.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
72 | Zophia Henriks | 2004 | 468 | 33.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.36 | |||||||||
73 | Daphne Sander | 2003 | 466 | 33.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.53 | |||||||||
73 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 466 | 33.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
73 | Thea Kaiser | 2004 | 466 | 33.09 | ||||||
Kalundborg SK | 33.68 | |||||||||
76 | Lærke Asmussen | 2003 | 465 | 33.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.56 | |||||||||
77 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 465 | 33.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
78 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 460 | 33.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
79 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 455 | 33.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.44 | |||||||||
80 | Julie Dumstrei | 2004 | 454 | 33.38 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.66 | |||||||||
81 | Anna Larsen | 2004 | 448 | 33.54 | ||||||
Kalundborg SK | 34.09 | |||||||||
82 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 438 | 33.78 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.55 | |||||||||
83 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 425 | 34.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
84 | Amalie Holst | 2004 | 423 | 34.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
85 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 421 | 34.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.53 | |||||||||
86 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 405 | 34.69 | ||||||
H2Odense | 33.68 | |||||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
- | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | DSQ | over 15 m udsvøm u v | ||||||
Herlev Svømning | 29.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |