Resultater for Handelsbanken Grand-Prix 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2009 | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub |
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 31.77 | ||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 34.20 | ||||||
3 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.31 | ||||||
4 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 36.16 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
2 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.15 | ||||||
3 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 33.23 | ||||||
4 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.26 | ||||||
5 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.63 | ||||||
6 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.96 | ||||||
7 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 34.59 | ||||||
8 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
9 | Tina Bæk | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.25 | ||||||
10 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.10 | ||||||
11 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 44.15 | ||||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.47 | ||||||
2 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.95 | ||||||
3 | Line Augustesen Obel | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.35 | ||||||
4 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.48 | ||||||
5 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.49 | ||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.84 | ||||||
7 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.26 | ||||||
8 | Cecilie Christensen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.63 | ||||||
9 | Lærke B Pedersen | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.05 | ||||||
10 | Maria Mxldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 43.22 | ||||||
11 | Christine Hammergaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 45.89 | ||||||
12 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.02 | ||||||
13 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 48.76 | ||||||
14 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 49.09 | ||||||
15 | Malena Bajlum | 1995 | Durup IF | 1:06.23 | ||||||
- | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.71 | ||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.08 | ||||||
3 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | ||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.22 | ||||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 37.28 | ||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.37 | ||||||
7 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 38.72 | ||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.66 | ||||||
9 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.10 | ||||||
10 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 41.31 | ||||||
11 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.27 | ||||||
12 | Trine G. Sxrensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 44.31 | ||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.18 | ||||||
14 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 48.22 | ||||||
15 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 50.15 | ||||||
16 | Anne Mølgaard | 1997 | Durup IF | 55.31 | ||||||
17 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:01.45 | ||||||
- | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Møller | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 38.64 | ||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.68 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.57 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.40 | ||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.06 | ||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.52 | ||||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 45.68 | ||||||
8 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 46.53 | ||||||
9 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.05 | ||||||
10 | Julie Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 55.49 | ||||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 57.48 | ||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 58.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.24 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |