Resultater for DGI Sprint stævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martine Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 44.75 | ||||||
2 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 45.67 | ||||||
3 | Louise Damm | 1998 | Rødekro Svømmeklub | 54.71 | ||||||
- | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.37 | ||||||
2 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.57 | ||||||
3 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.90 | ||||||
4 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.66 | ||||||
5 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 39.39 | ||||||
6 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.16 | ||||||
7 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 41.52 | ||||||
8 | Caroline Petersen | 2003 | Rødekro Svømmeklub | 42.33 | ||||||
9 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 42.83 | ||||||
10 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.61 | ||||||
11 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.76 | ||||||
12 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.04 | ||||||
13 | Mette Warncke | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 45.61 | ||||||
14 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.80 | ||||||
15 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.90 | ||||||
16 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 45.91 | ||||||
17 | Line Boger | 2002 | Rødekro Svømmeklub | 47.10 | ||||||
18 | Johanne Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 48.86 | ||||||
19 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.07 | ||||||
20 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.39 | ||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Nanna Føns Lundsgaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Thea Jürgensen | 2003 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.43 | ||||||
2 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.67 | ||||||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.87 | ||||||
4 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 40.87 | ||||||
5 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.20 | ||||||
6 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.22 | ||||||
7 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.47 | ||||||
8 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.62 | ||||||
9 | Liv Foldager Skov-Pederse | 2005 | Rødding Svømmeklub | 44.78 | ||||||
10 | Line Duborg | 2004 | Rødding Svømmeklub | 44.94 | ||||||
11 | Signe Rosenmeyer | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.01 | ||||||
12 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.78 | ||||||
13 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.34 | ||||||
14 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 46.40 | ||||||
15 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.47 | ||||||
16 | Alberte Sloth Benkjær | 2005 | Rødding Svømmeklub | 46.56 | ||||||
17 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 47.78 | ||||||
18 | Maiken Hansen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 47.88 | ||||||
19 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.83 | ||||||
20 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 52.18 | ||||||
21 | Maja Jessen | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 53.73 | ||||||
22 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.75 | ||||||
23 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 54.89 | ||||||
24 | Isabell Chelina Diab Fros | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 54.93 | ||||||
25 | Katrine Hesselager Rothe | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 57.79 | ||||||
26 | Emilie Dam Hansen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.11 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.97 | ||||||
2 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.34 | ||||||
3 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.56 | ||||||
4 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.85 | ||||||
5 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.06 | ||||||
6 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.84 | ||||||
7 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 50.06 | ||||||
8 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 52.08 | ||||||
9 | Emma Sisgaard | 2006 | Nord-Als Svømmeklub | 52.15 | ||||||
10 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.20 | ||||||
11 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 53.12 | ||||||
12 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.66 | ||||||
13 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.06 | ||||||
14 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.37 | ||||||
15 | Sara Als | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 58.80 | ||||||
16 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.38 | ||||||
- | Clare Fyhn | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Iben Zenk | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Marie Lynggaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.30 | ||||||
- | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 13:07 |