Resultater for DGI Sprint stævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2018 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 34.59 | ||||||
2 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 36.41 | ||||||
3 | Louise Damm | 1998 | Rødekro Svømmeklub | 49.41 | ||||||
- | Olivia Steenstrup | 2000 | Rødding Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.89 | ||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.56 | ||||||
3 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.80 | ||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.60 | ||||||
5 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.22 | ||||||
6 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.39 | ||||||
7 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.50 | ||||||
8 | Iben Mønsted | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 35.81 | ||||||
9 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.13 | ||||||
10 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 37.39 | ||||||
11 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.59 | ||||||
12 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.76 | ||||||
13 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 38.64 | ||||||
14 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.85 | ||||||
15 | Caroline Petersen | 2003 | Rødekro Svømmeklub | 40.49 | ||||||
16 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 42.39 | ||||||
17 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.80 | ||||||
18 | Mette Warncke | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 43.79 | ||||||
19 | Thea Jürgensen | 2003 | Svømmeklubben Opnør | 51.72 | ||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Line Boger | 2002 | Rødekro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Manja Laursen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sille Bramann | 2003 | Nord-Als Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 30.45 | ||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.93 | ||||||
3 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.03 | ||||||
4 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.17 | ||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.19 | ||||||
6 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.62 | ||||||
7 | Maria Crisan | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 36.64 | ||||||
8 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 38.19 | ||||||
9 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 38.72 | ||||||
10 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 38.95 | ||||||
11 | Signe Rosenmeyer | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.02 | ||||||
12 | Line Duborg | 2004 | Rødding Svømmeklub | 40.54 | ||||||
13 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.56 | ||||||
14 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.87 | ||||||
15 | Liv Foldager Skov-Pederse | 2005 | Rødding Svømmeklub | 41.65 | ||||||
16 | Maiken Hansen | 2005 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 41.84 | ||||||
17 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 43.95 | ||||||
18 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 44.00 | ||||||
19 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 45.90 | ||||||
20 | Laura Holmgaard Jordt | 2004 | Nord-Als Svømmeklub | 49.20 | ||||||
21 | Josephine Maja Madsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 49.48 | ||||||
22 | Lærke Kirkedal Laursen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.02 | ||||||
23 | Sara Kaas Vestbo | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 50.23 | ||||||
24 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.34 | ||||||
25 | Maja Jessen | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 56.27 | ||||||
26 | Isabell Chelina Diab Fros | 2005 | Nord-Als Svømmeklub | 56.88 | ||||||
- | Emilia Maria Fugl Have | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.08 | ||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.06 | ||||||
3 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.69 | ||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.51 | ||||||
5 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.86 | ||||||
6 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.30 | ||||||
7 | Clara Wesselhoff | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.38 | ||||||
8 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.10 | ||||||
9 | Sigrid Sand Jürgensen | 2007 | Svømmeklubben Opnør | 44.23 | ||||||
10 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rødekro Svømmeklub | 45.48 | ||||||
11 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.61 | ||||||
12 | Sara Als | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 48.69 | ||||||
13 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.71 | ||||||
14 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.63 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.08 | ||||||
2 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 59.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:56 |