Resultater for Holbæk Youth Festival 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 4 (Dir)
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2018 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 38.13 | 1:21.98 | 2:08.43 | 2:45.83 | |||
2 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.14 | 1:22.31 | 2:09.27 | 2:47.86 | |||
3 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.93 | 1:25.06 | 2:13.59 | 2:53.77 | |||
4 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 41.99 | 1:27.57 | 2:16.09 | 2:54.66 | |||
5 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.07 | 1:20.09 | 2:14.81 | 2:57.72 | |||
6 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 45.82 | 1:39.02 | 2:33.53 | 3:16.69 | |||
7 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 45.27 | 1:40.86 | 2:35.95 | 3:18.83 | |||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 52.64 | 1:46.40 | 2:45.54 | 3:30.15 | |||
- | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | flere flyben e 100m | |||||
- | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | afst på mave v 100m | |||||
- | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | afs på mave v 100m | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.74 | 1:18.77 | 2:08.13 | 2:48.24 | |||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 39.38 | 1:20.34 | 2:11.98 | 2:50.14 | |||
3 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 38.97 | 1:25.54 | 2:17.11 | 2:59.63 | |||
4 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 39.80 | 1:27.24 | 2:18.67 | 3:00.07 | |||
5 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.84 | 1:29.21 | 2:19.83 | 3:01.79 | |||
6 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 39.10 | 1:29.86 | 2:22.08 | 3:05.84 | |||
7 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 46.67 | 1:35.99 | 2:35.85 | 3:15.54 | |||
8 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 47.69 | 1:37.32 | 2:35.62 | 3:22.39 | |||
9 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | 1:38.46 | 2:44.60 | 3:29.17 | |||
10 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 54.64 | 1:54.94 | 2:53.65 | 3:42.72 | |||
- | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | afs på mave v 100m | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 42.48 | 1:29.28 | 2:21.89 | 3:05.31 | |||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.39 | 1:32.12 | 2:29.16 | 3:10.26 | |||
3 | Line L. Antvorskov | 2007 | A6 | 41.40 | 1:29.44 | 2:29.12 | 3:12.31 | |||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.87 | 1:24.26 | 2:26.77 | 3:14.08 | |||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.81 | 1:35.21 | 2:29.99 | 3:15.90 | |||
6 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 41.95 | 1:37.51 | 2:35.06 | 3:17.19 | |||
7 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 48.17 | 1:41.53 | 2:38.03 | 3:25.85 | |||
8 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 51.33 | 1:45.58 | 2:49.52 | 3:34.88 | |||
9 | Camille Miolane | 2007 | A6 | 51.10 | 1:42.64 | 2:47.59 | 3:37.30 | |||
10 | Viktoria Larsen | 2007 | A6 | 51.50 | 1:46.00 | 2:50.74 | 3:41.20 | |||
11 | Lærke Victoria Jørgensen | 2007 | A6 | 56.30 | 1:48.35 | 2:59.23 | 3:48.44 | |||
12 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 53.52 | 1:56.10 | 3:07.34 | 3:57.36 | |||
- | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | afs på mave v 100m | |||||
- | Melanie Arentoft Petersen | 2007 | A6 | DSQ | async ben v 10m | |||||
- | Mira Capito | 2007 | A6 | DSQ | efb v 75m | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | A6 | 40.72 | 1:26.09 | 2:18.82 | 2:58.57 | |||
2 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 49.70 | 1:41.93 | 2:47.50 | 3:33.34 | |||
3 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.52 | 1:40.49 | 2:47.86 | 3:33.42 | |||
4 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 53.36 | 1:55.03 | 2:56.61 | 3:51.59 | |||
5 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | A6 | 57.30 | 1:54.18 | 3:02.83 | 3:54.20 | |||
6 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 55.56 | 2:00.44 | 3:04.10 | 3:54.70 | |||
7 | Kornelia Eg | 2008 | A6 | 54.82 | 1:53.34 | 3:08.63 | 4:00.23 | |||
- | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | DSQ | efb v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |