Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | 349 | 35.25 | 1:13.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 349 | 35.50 | 1:13.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 347 | 35.65 | 1:14.06 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
4 | Laura Toftgaard | 2007 | 326 | 35.51 | 1:15.59 | |||||
Kolding SK | 1:17.14 | |||||||||
5 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 305 | 37.18 | 1:17.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
6 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 296 | 38.11 | 1:18.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
7 | Signe Kristensen | 2006 | 294 | 35.77 | 1:18.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
8 | Sara Alexandra Trøite | 2006 | 294 | 37.70 | 1:18.27 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:20.10 | |||||||||
9 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 285 | 36.88 | 1:19.05 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.06 | |||||||||
10 | Alma Bach Larsen | 2006 | 283 | 36.57 | 1:19.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.17 | |||||||||
11 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 276 | 38.35 | 1:19.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.43 | |||||||||
12 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 255 | 40.24 | 1:22.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.98 | |||||||||
13 | Annemone Rasmussen | 2006 | 252 | 38.30 | 1:22.35 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.02 | |||||||||
14 | Sofia Jørgensen | 2006 | 238 | 40.64 | 1:24.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.47 | |||||||||
15 | Stella Harpøth | 2006 | 236 | 39.63 | 1:24.16 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
16 | Patricia Nættermann | 2007 | 235 | 40.50 | 1:24.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.59 | |||||||||
17 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 234 | 40.01 | 1:24.41 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
18 | Julie Bjørn | 2006 | 234 | 39.92 | 1:24.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
19 | Nikoline Sejr | 2006 | 232 | 40.86 | 1:24.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.74 | |||||||||
20 | Jessie Ann Nilsen | 2006 | 229 | 39.73 | 1:25.10 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:28.09 | |||||||||
21 | Amanda Revheim-Foss | 2006 | 227 | 40.23 | 1:25.26 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:27.99 | |||||||||
22 | Luanna Russo | 2006 | 223 | 39.27 | 1:25.74 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:27.60 | |||||||||
23 | Maja Brøndum | 2006 | 218 | 41.40 | 1:26.41 | |||||
Swim Team Neptun | 1:31.69 | |||||||||
24 | Isabella Bertelsen | 2007 | 210 | 42.32 | 1:27.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.14 | |||||||||
25 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 203 | 41.55 | 1:28.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.38 | |||||||||
26 | Silje Valvik | 2006 | 201 | 41.17 | 1:28.79 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:31.47 | |||||||||
27 | Mia Plougman | 2007 | 195 | 41.96 | 1:29.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.73 | |||||||||
28 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 192 | 42.54 | 1:30.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.93 | |||||||||
29 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 190 | 42.40 | 1:30.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
30 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 190 | 42.25 | 1:30.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.61 | |||||||||
31 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 187 | 44.96 | 1:30.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:37.96 | |||||||||
32 | Sille Augustesen | 2008 | 161 | 42.62 | 1:35.68 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
33 | Emma Andersen | 2007 | 145 | 46.37 | 1:39.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
34 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 139 | 45.90 | 1:40.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.63 | |||||||||
35 | Reka Szephalmi | 2009 | 132 | 46.98 | 1:42.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:46.87 | |||||||||
36 | Mathilde Christiansen | 2007 | 121 | 49.77 | 1:45.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.67 | |||||||||
37 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 117 | 47.56 | 1:46.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:52.64 | |||||||||
38 | Åslaug Loennechen | 2008 | 114 | 49.82 | 1:47.16 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
39 | Amalie Vangsted Jensen | 2007 | 114 | 51.84 | 1:47.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:06.13 | |||||||||
40 | Johanne Jespersen | 2008 | 88 | 49.47 | 1:57.04 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Maya van der Hagen | 2007 | 77 | 54.88 | 2:01.89 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 2:04.22 | |||||||||
42 | Sara Johannessen | 2007 | 56 | 1:05.13 | 2:15.89 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 560 | 30.52 | 1:03.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.30 | |||||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 515 | 30.91 | 1:04.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 513 | 32.01 | 1:05.01 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.48 | |||||||||
4 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 504 | 30.53 | 1:05.43 | |||||
Kolding SK | 1:06.32 | |||||||||
5 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 493 | 32.01 | 1:05.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
6 | Agnes Bryne Narvestad | 2004 | 480 | 31.78 | 1:06.46 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:07.88 | |||||||||
7 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 468 | 32.56 | 1:07.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
8 | Karoline Kristensen | 2004 | 465 | 31.73 | 1:07.18 | |||||
DeltaSwim | 1:05.77 | |||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 462 | 32.69 | 1:07.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.71 | |||||||||
10 | Sarah Kildahl | 2004 | 453 | 32.60 | 1:07.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.89 | |||||||||
11 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 448 | 31.72 | 1:08.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.67 | |||||||||
12 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 443 | 32.30 | 1:08.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.53 | |||||||||
13 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 440 | 32.79 | 1:08.44 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
14 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 432 | 33.30 | 1:08.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.54 | |||||||||
15 | Tilde Søe Bach | 2005 | 420 | 32.87 | 1:09.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
16 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 407 | 33.97 | 1:10.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
17 | Melanie Petersen | 2004 | 406 | 33.44 | 1:10.29 | |||||
Kolding SK | 1:08.16 | |||||||||
18 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 401 | 33.79 | 1:10.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.75 | |||||||||
19 | Clara Skrydstrup | 2004 | 394 | 34.09 | 1:10.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.32 | |||||||||
20 | Maja Friis | 2005 | 394 | 34.27 | 1:11.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
21 | Andrea Bergsholm Berg | 2004 | 383 | 34.47 | 1:11.67 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:11.39 | |||||||||
22 | Emilie Bie Bock | 2005 | 383 | 35.37 | 1:11.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
23 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 382 | 34.61 | 1:11.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.78 | |||||||||
24 | Camilla Lohne | 2004 | 379 | 34.84 | 1:11.91 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.64 | |||||||||
25 | Line Knudsen | 2005 | 379 | 34.18 | 1:11.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
26 | Nina Seirup | 2005 | 378 | 34.88 | 1:11.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
27 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 377 | 34.32 | 1:12.02 | |||||
Kolding SK | 1:09.21 | |||||||||
28 | Thea Brøndum | 2004 | 370 | 35.90 | 1:12.52 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.77 | |||||||||
29 | Nanna Langvad | 2005 | 365 | 34.50 | 1:12.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.30 | |||||||||
30 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 363 | 35.12 | 1:12.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.14 | |||||||||
31 | Mie Asmussen | 2005 | 360 | 35.15 | 1:13.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.09 | |||||||||
32 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 353 | 35.76 | 1:13.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.99 | |||||||||
33 | Tuva Bjørnestad | 2004 | 351 | 36.31 | 1:13.75 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:13.44 | |||||||||
34 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 347 | 35.75 | 1:14.03 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.52 | |||||||||
35 | Sara Baumgartner | 2005 | 341 | 35.62 | 1:14.49 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.47 | |||||||||
36 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 337 | 36.17 | 1:14.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.19 | |||||||||
37 | Laura Riber Memborg | 2004 | 329 | 36.36 | 1:15.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.37 | |||||||||
38 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 324 | 36.62 | 1:15.80 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:16.67 | |||||||||
39 | Karoline Iversen | 2005 | 323 | 36.05 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.88 | |||||||||
40 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 319 | 36.35 | 1:16.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.57 | |||||||||
41 | Zenia Christensen | 2005 | 315 | 36.38 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.31 | |||||||||
42 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | 314 | 37.36 | 1:16.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
43 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | 308 | 36.89 | 1:17.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.63 | |||||||||
44 | Alma van der Hagen | 2005 | 307 | 36.98 | 1:17.12 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:21.53 | |||||||||
45 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 301 | 36.00 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.68 | |||||||||
46 | Ella Ryberg | 2004 | 299 | 36.93 | 1:17.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
47 | Cathrine Høst | 2004 | 295 | 36.03 | 1:18.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
48 | Line Grøndved Holt | 2004 | 289 | 37.75 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.16 | |||||||||
49 | Alice Fossen | 2004 | 286 | 36.78 | 1:19.02 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:17.19 | |||||||||
50 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 283 | 37.67 | 1:19.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:20.89 | |||||||||
51 | Emma Oleander | 2004 | 279 | 38.17 | 1:19.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
52 | Josefine Høgh | 2005 | 269 | 37.38 | 1:20.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.04 | |||||||||
53 | Mathilde Olesen | 2005 | 235 | 38.12 | 1:24.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
54 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 221 | 38.85 | 1:26.09 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.76 | |||||||||
- | Freya Mikkelsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | 1:15.83 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 581 | 29.41 | 1:02.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.75 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 550 | 31.46 | 1:03.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
3 | Nor Larsen Selvik | 2002 | 548 | 30.80 | 1:03.62 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:03.36 | |||||||||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 536 | 30.99 | 1:04.07 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
5 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 536 | 30.62 | 1:04.09 | |||||
DeltaSwim | 1:05.19 | |||||||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 515 | 31.31 | 1:04.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 510 | 31.29 | 1:05.16 | |||||
DeltaSwim | 1:03.47 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 509 | 31.21 | 1:05.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.96 | |||||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 508 | 31.62 | 1:05.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.46 | |||||||||
10 | Sarah Bundgaard | 2003 | 505 | 30.92 | 1:05.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.86 | |||||||||
11 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 492 | 31.96 | 1:05.95 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.90 | |||||||||
12 | Therese Mardal | 2002 | 489 | 31.66 | 1:06.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.17 | |||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 488 | 31.83 | 1:06.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 482 | 31.68 | 1:06.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.59 | |||||||||
15 | Cecilie Batz | 2003 | 475 | 32.96 | 1:06.71 | |||||
Kolding SK | 1:06.84 | |||||||||
16 | Julia Harpøth | 2002 | 473 | 31.99 | 1:06.80 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
17 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 449 | 32.24 | 1:07.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.25 | |||||||||
18 | Kari Ystrøm Lærdal | 2003 | 444 | 32.05 | 1:08.22 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:06.18 | |||||||||
19 | Caroline Liboriussen | 2002 | 443 | 33.21 | 1:08.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
20 | Lea Adalia Strømman | 2002 | 441 | 32.28 | 1:08.39 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | 1:08.00 | |||||||||
21 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 438 | 32.31 | 1:08.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.31 | |||||||||
22 | Mailin Løland | 2003 | 438 | 32.92 | 1:08.55 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:05.35 | |||||||||
23 | Daphne Sander | 2003 | 437 | 33.01 | 1:08.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.64 | |||||||||
24 | Laura Arentsen | 2003 | 433 | 32.99 | 1:08.82 | |||||
Kolding SK | 1:07.67 | |||||||||
25 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 432 | 32.70 | 1:08.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.83 | |||||||||
26 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 431 | 33.00 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.69 | |||||||||
26 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 431 | 32.95 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.74 | |||||||||
28 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 420 | 32.89 | 1:09.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.75 | |||||||||
29 | Cecilie V Jensen | 2002 | 414 | 32.47 | 1:09.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.70 | |||||||||
30 | Nikoline V Gallop | 2003 | 409 | 32.65 | 1:10.10 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:06.62 | |||||||||
31 | Pernille Christensen | 2003 | 405 | 33.53 | 1:10.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.80 | |||||||||
32 | Ida Kjærgaard | 2003 | 400 | 33.45 | 1:10.64 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
33 | Amalije Kristensen | 2002 | 397 | 34.01 | 1:10.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.96 | |||||||||
34 | Mille Winther | 2003 | 388 | 33.74 | 1:11.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.50 | |||||||||
35 | Annie Mushom | 2002 | 388 | 33.44 | 1:11.38 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:06.89 | |||||||||
36 | Jasmin Jespersen | 2002 | 385 | 34.40 | 1:11.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
37 | Caroline Lysgaard | 2003 | 381 | 34.85 | 1:11.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.99 | |||||||||
38 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 381 | 34.29 | 1:11.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.34 | |||||||||
39 | Lykke Kanstrup | 2002 | 363 | 33.93 | 1:12.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.98 | |||||||||
40 | Camilla Falck | 2003 | 357 | 34.70 | 1:13.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
41 | Andrea Wågbø | 2003 | 344 | 35.61 | 1:14.30 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:11.64 | |||||||||
42 | Emma Jensen | 2003 | 343 | 35.22 | 1:14.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.44 | |||||||||
43 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | 343 | 35.08 | 1:14.35 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
44 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 341 | 35.19 | 1:14.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
45 | Sofie Jakobsen | 2003 | 339 | 35.24 | 1:14.63 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.67 | |||||||||
46 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 333 | 35.23 | 1:15.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.56 | |||||||||
47 | Sara Bundgaard | 2003 | 331 | 35.79 | 1:15.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.29 | |||||||||
48 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 293 | 36.91 | 1:18.37 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.66 | |||||||||
- | Sofie Bach Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 640 | 29.45 | 1:00.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.64 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 607 | 29.83 | 1:01.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 593 | 30.27 | 1:01.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
4 | Helena V. Elling | 2000 | 589 | 30.39 | 1:02.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
5 | Anne Rødseth | 2001 | 561 | 30.52 | 1:03.10 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:01.73 | |||||||||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 510 | 31.09 | 1:05.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
7 | Nete Lund Madsen | 2001 | 504 | 31.36 | 1:05.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 474 | 32.07 | 1:06.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.16 | |||||||||
9 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 461 | 31.83 | 1:07.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
10 | Celine Abrahamsen | 2001 | 455 | 32.24 | 1:07.69 | |||||
Stavanger Svømme Club | 1:06.10 | |||||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 439 | 32.86 | 1:08.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
12 | Trine G. Sørensen | 1997 | 424 | 32.79 | 1:09.27 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:07.07 | |||||||||
13 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 388 | 34.09 | 1:11.37 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
14 | Klea Christensen | 2001 | 383 | 34.07 | 1:11.65 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | 368 | 34.22 | 1:12.62 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.94 | |||||||||
16 | Emma Steen | 2000 | 357 | 35.30 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:46 |