Resultat för Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 17:00
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 06 maj 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | 328 | 39.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ikast Svømmeklub | 39.43 | |||||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 326 | 39.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
3 | Signe Kristensen | 2006 | 315 | 39.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.35 | |||||||||
4 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 304 | 40.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
5 | Annemone Rasmussen | 2006 | 300 | 40.42 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
5 | Laura Toftgaard | 2007 | 300 | 40.42 | ||||||
Kolding SK | 38.06 | |||||||||
7 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 288 | 40.94 | ||||||
Aarhus Swim | 44.82 | |||||||||
8 | Luanna Russo | 2006 | 287 | 41.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.98 | |||||||||
9 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 279 | 41.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | |||||||||
10 | Laura Wittenhagen | 2006 | 263 | 42.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.66 | |||||||||
11 | Anna Ancker | 2006 | 258 | 42.48 | ||||||
Aarhus Swim | 43.61 | |||||||||
12 | Paula Lindberg | 2007 | 248 | 43.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
13 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 247 | 43.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.92 | |||||||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 227 | 44.35 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 47.32 | |||||||||
15 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 224 | 44.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.95 | |||||||||
16 | Patricia Nættermann | 2007 | 205 | 45.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.65 | |||||||||
17 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 203 | 46.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 52.21 | |||||||||
18 | Silje Valvik | 2006 | 200 | 46.21 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 46.96 | |||||||||
19 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 189 | 47.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.10 | |||||||||
20 | Jessie Ann Nilsen | 2006 | 177 | 48.19 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 50.15 | |||||||||
21 | Sille Augustesen | 2008 | 166 | 49.21 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 47.24 | |||||||||
22 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 161 | 49.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.75 | |||||||||
23 | Emma Andersen | 2007 | 155 | 50.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.40 | |||||||||
24 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 153 | 50.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
25 | Reka Szephalmi | 2009 | 153 | 50.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 53.91 | |||||||||
26 | Mathilde Christiansen | 2007 | 151 | 50.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 53.41 | |||||||||
27 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 148 | 51.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.98 | |||||||||
28 | Amalie Vangsted Jensen | 2007 | 124 | 54.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 56.69 | |||||||||
29 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 118 | 55.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 55.46 | |||||||||
30 | Johanne Jespersen | 2008 | 97 | 58.81 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
31 | Maya van der Hagen | 2007 | 92 | 59.87 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 1:03.36 | |||||||||
32 | Åslaug Loennechen | 2008 | 90 | 1:00.26 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Sara Johannessen | 2007 | 75 | 1:04.01 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 536 | 33.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aarhus Swim | 32.58 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 534 | 33.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.96 | |||||||||
3 | Amalie Tolderlund | 2005 | 473 | 34.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
4 | Martha Bjerg | 2004 | 461 | 35.01 | ||||||
Aarhus Swim | 34.94 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 458 | 35.10 | ||||||
Aarhus Swim | 36.08 | |||||||||
6 | Agnes Bryne Narvestad | 2004 | 452 | 35.24 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 35.54 | |||||||||
7 | Ester Lauritsen | 2005 | 445 | 35.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
8 | Frida Saks Justesen | 2004 | 443 | 35.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aarhus Swim | 34.79 | |||||||||
9 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 428 | 35.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.20 | |||||||||
10 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 422 | 36.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
11 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 402 | 36.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
12 | Amalie Holst | 2004 | 399 | 36.74 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
13 | Melanie Petersen | 2004 | 395 | 36.87 | ||||||
Kolding SK | 35.52 | |||||||||
14 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 389 | 37.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.49 | |||||||||
15 | Mette Holstein | 2005 | 386 | 37.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
16 | Victoria Broch | 2004 | 383 | 37.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
17 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 383 | 37.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.48 | |||||||||
18 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 368 | 37.76 | ||||||
Aarhus Swim | 40.37 | |||||||||
19 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 355 | 38.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.91 | |||||||||
20 | Maja Friis | 2005 | 349 | 38.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
21 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 343 | 38.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
22 | Mie Asmussen | 2005 | 340 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.84 | |||||||||
23 | Mathilde Thirup | 2005 | 339 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.19 | |||||||||
24 | Karoline Iversen | 2005 | 339 | 38.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.15 | |||||||||
25 | Camilla Lohne | 2004 | 337 | 38.88 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 34.80 | |||||||||
26 | Cathrine Høst | 2004 | 326 | 39.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
27 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 315 | 39.76 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.25 | |||||||||
27 | Thea Brøndum | 2004 | 315 | 39.76 | ||||||
Swim Team Neptun | 41.86 | |||||||||
29 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 312 | 39.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
30 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 299 | 40.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.73 | |||||||||
31 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | 297 | 40.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
32 | Tuva Bjørnestad | 2004 | 290 | 40.84 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 39.34 | |||||||||
33 | Zenia Christensen | 2005 | 290 | 40.86 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.82 | |||||||||
34 | Emma Oleander | 2004 | 288 | 40.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
35 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 244 | 43.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
36 | Alma van der Hagen | 2005 | 243 | 43.35 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 45.08 | |||||||||
37 | Line Grøndved Holt | 2004 | 234 | 43.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.69 | |||||||||
38 | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | 194 | 46.67 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.11 | |||||||||
39 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 172 | 48.62 | ||||||
Aarhus Swim | 50.71 | |||||||||
- | Mathilde Olesen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 654 | 31.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 604 | 32.01 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 601 | 32.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 527 | 33.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.56 | |||||||||
5 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 514 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
6 | Lærke Asmussen | 2003 | 497 | 34.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | 483 | 34.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
7 | Mailin Løland | 2003 | 483 | 34.47 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 33.68 | |||||||||
9 | Daphne Sander | 2003 | 478 | 34.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.00 | |||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 471 | 34.76 | ||||||
Aarhus Swim | 34.09 | |||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 465 | 34.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
12 | Selma Pruzljanin | 2003 | 457 | 35.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | 456 | 35.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.52 | |||||||||
14 | Josefine Heuer | 2003 | 451 | 35.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.12 | |||||||||
15 | Cecilie Batz | 2003 | 442 | 35.51 | ||||||
Kolding SK | 34.96 | |||||||||
16 | Cecilie V Jensen | 2002 | 439 | 35.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.72 | |||||||||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 430 | 35.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
18 | Annie Mushom | 2002 | 416 | 36.23 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 33.82 | |||||||||
19 | Emilie Egerup | 2003 | 412 | 36.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
20 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 395 | 36.86 | ||||||
DeltaSwim | 37.74 | |||||||||
20 | Laura Arentsen | 2003 | 395 | 36.86 | ||||||
Kolding SK | 35.45 | |||||||||
22 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 392 | 36.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.41 | |||||||||
23 | Selma Lindberg | 2003 | 370 | 37.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
24 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 362 | 37.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
25 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 357 | 38.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.76 | |||||||||
26 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 352 | 38.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.31 | |||||||||
27 | Ida Kjærgaard | 2003 | 338 | 38.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 336 | 38.92 | ||||||
Aarhus Swim | 37.71 | |||||||||
29 | Andrea Wågbø | 2003 | 318 | 39.62 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 37.42 | |||||||||
30 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 315 | 39.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 308 | 40.05 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.69 | |||||||||
32 | Camilla Falck | 2003 | 270 | 41.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.68 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 626 | 31.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 606 | 31.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.36 | |||||||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 558 | 32.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Boye | 2001 | 464 | 34.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.72 | |||||||||
5 | Nete Lund Madsen | 2001 | 460 | 35.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 416 | 36.23 | ||||||
Aarhus Swim | 35.15 | |||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 407 | 36.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Rødseth | 2001 | 403 | 36.61 | ||||||
Stavanger Svømme Club | 35.94 | |||||||||
9 | Klea Christensen | 2001 | 329 | 39.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.34 | |||||||||
10 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | 266 | 42.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 maj 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:41 |