Results for Aarhus Open 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Damer 1 | 0 | 635 | 4:29.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:28.80 | |||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 32.32 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 35.04 | 1:14.86 | 2:21.95 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.22 | 1:05.01 | 3:26.96 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.87 | 1:02.42 | 4:29.38 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 603 | 4:34.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 34.99 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 35.33 | 1:16.82 | 2:28.63 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 29.69 | 1:05.76 | 3:34.39 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.78 | 59.68 | 4:34.07 | ||||||
3 | Ssk Damer 1 | 2005 | 592 | 4:35.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:44.19 | |||||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 35.19 | 1:13.61 | 1:13.61 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 34.26 | 1:14.20 | 2:27.81 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.89 | 1:08.52 | 3:36.33 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 28.47 | 59.37 | 4:35.70 | ||||||
4 | Thisted Piger 1 | 0 | 587 | 4:36.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:36.00 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 31.72 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 37.45 | 1:19.73 | 2:24.98 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 31.86 | 1:09.86 | 3:34.84 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.30 | 1:01.61 | 4:36.45 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 | 0 | 550 | 4:42.61 | ||||||
Aarhus Swim | 4:25.00 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 35.13 | 1:11.96 | 1:11.96 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 35.54 | 1:15.88 | 2:27.84 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 32.43 | 1:10.65 | 3:38.49 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.94 | 1:04.12 | 4:42.61 | ||||||
6 | Agf Damer 2 | 0 | 528 | 4:46.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:40.50 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 34.85 | 1:10.62 | 1:10.62 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.06 | 1:22.13 | 2:32.75 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.78 | 1:09.90 | 3:42.65 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.98 | 1:03.73 | 4:46.38 | ||||||
7 | Aalborg Damer 2 | 0 | 519 | 4:48.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 35.89 | 1:13.55 | 1:13.55 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 38.91 | 1:23.21 | 2:36.76 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 31.93 | 1:09.64 | 3:46.40 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.39 | 1:01.60 | 4:48.00 | ||||||
8 | Agf Damer 3 | 0 | 497 | 4:52.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:50.50 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 35.75 | 1:12.61 | 1:12.61 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 37.88 | 1:21.52 | 2:34.13 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 32.82 | 1:11.51 | 3:45.64 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.91 | 1:06.54 | 4:52.18 | ||||||
9 | Aarhus Swim 2 | 0 | 494 | 4:52.75 | ||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 36.83 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 36.85 | 1:18.84 | 2:33.84 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 34.16 | 1:13.40 | 3:47.24 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 31.25 | 1:05.51 | 4:52.75 | ||||||
10 | Aarhus Swim 3 | 0 | 488 | 4:54.00 | ||||||
Aarhus Swim | 4:50.00 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.26 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 37.42 | 1:20.20 | 2:33.72 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 33.66 | 1:14.03 | 3:47.75 | ||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 30.90 | 1:06.25 | 4:54.00 | ||||||
11 | Delta Piger 1 | 0 | 485 | 4:54.62 | ||||||
DeltaSwim | 4:55.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 35.88 | 1:13.96 | 1:13.96 | ||||||
Janni S Hansen | 2001 | 38.83 | 1:23.39 | 2:37.35 | ||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 33.83 | 1:12.86 | 3:50.21 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 30.57 | 1:04.41 | 4:54.62 | ||||||
12 | S68 | 2002 | 373 | 5:21.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:45.00 | |||||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 38.82 | 1:20.64 | 1:20.64 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 39.74 | 1:24.58 | 2:45.22 | ||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 38.06 | 1:25.79 | 4:11.01 | ||||||
Emma Jensen | 2003 | 32.72 | 1:10.64 | 5:21.65 | ||||||
13 | Aarhus Swim 4 | 0 | 353 | 5:27.42 | ||||||
Aarhus Swim | 5:05.00 | |||||||||
Emmalina Long | 2004 | 41.04 | 1:24.38 | 1:24.38 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 42.73 | 1:31.78 | 2:56.16 | ||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 35.52 | 1:20.43 | 4:16.59 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 33.73 | 1:10.83 | 5:27.42 | ||||||
14 | Agf Damer 4 | 0 | 350 | 5:28.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:10.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 38.86 | 1:20.48 | 1:20.48 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 44.24 | 1:32.98 | 2:53.46 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 37.23 | 1:22.28 | 4:15.74 | ||||||
Freja Bjørn | 2005 | 33.54 | 1:12.68 | 5:28.42 | ||||||
15 | Delta Piger 2 | 0 | 334 | 5:33.67 | ||||||
DeltaSwim | 6:00.00 | |||||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 1:27.17 | 2:09.99 | 2:09.99 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 51.38 | 1:25.42 | 3:35.41 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 44.35 | 1:20.06 | 4:55.47 | ||||||
Mathilde Jensen | 2003 | 38.20 | 38.20 | 5:33.67 | ||||||
16 | Agf Damer 5 | 0 | 309 | 5:42.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:25.40 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 42.29 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 39.77 | 1:24.85 | 2:50.61 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 43.77 | 1:37.34 | 4:27.95 | ||||||
Orchide Kiyani | 2003 | 34.00 | 1:14.18 | 5:42.13 | ||||||
17 | 1900 Tøser | 2003 | 245 | 6:09.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 40.87 | 1:25.57 | 1:25.57 | ||||||
Asta Kofod Nielsen | 2003 | 47.73 | 1:42.44 | 3:08.01 | ||||||
Lea Wallén | 2005 | 46.77 | 1:36.59 | 4:44.60 | ||||||
Sofie Hjarbæk | 2004 | 39.32 | 1:25.17 | 6:09.77 | ||||||
- | Ssk Damer 2 | 2005 | DSQ | tyvstart 4. svømmer | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:20.74 | |||||||||
Selma Lindberg | 2003 | 37.71 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 42.50 | 1:30.86 | 2:47.79 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 34.54 | 1:16.89 | 4:04.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:56 |