Resultat för Vantaa Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
aamu
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:15 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Severi Tammihovi | 2009 | 148 | 39.46 | ||||||
Cetus Espoo | 38.71 | |||||||||
2 | Leo Tuomainen | 2008 | 139 | 40.31 | ||||||
Cetus Espoo | 42.36 | |||||||||
3 | Lauri Rantsi | 2008 | 121 | 42.25 | ||||||
Vanders | 45.61 | |||||||||
4 | Antony Tran | 2009 | 117 | 42.74 | ||||||
Stadin Delfiinit | 39.40 | |||||||||
5 | Kevin Kajava | 2009 | 113 | 43.14 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 43.54 | |||||||||
6 | Nikita Dzura | 2010 | 112 | 43.35 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 42.91 | |||||||||
7 | Adam Isaev | 2008 | 107 | 43.97 | ||||||
Vanders | 44.26 | |||||||||
8 | Juho Risto | 2008 | 100 | 44.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Arthur Patteri | 2008 | 78 | 48.89 | ||||||
Vanders | 57.60 | |||||||||
10 | Amos Åberg | 2009 | 62 | 52.58 | ||||||
Helsingin Uimarit | 55.03 | |||||||||
11 | Elias Nord | 2008 | 59 | 53.60 | ||||||
Vanders | 53.75 | |||||||||
12 | Konsta Hiltunen | 2009 | 58 | 53.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.32 | |||||||||
13 | Eino Tervo | 2008 | 53 | 55.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Timur Seksenov | 2011 | 40 | 1:00.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Laxmi Avadhanula | 2008 | 31 | 1:06.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Justus Lipiäinen | 2009 | 27 | 1:09.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Artem Shmykov | 2009 | 21 | 1:14.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Joona Meuronen | 2009 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 267 | 32.44 | ||||||
Stadin Delfiinit | 31.60 | |||||||||
2 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 234 | 33.89 | ||||||
Stadin Delfiinit | 34.81 | |||||||||
3 | Mihhail Janson | 2006 | 170 | 37.73 | ||||||
Stadin Delfiinit | 38.40 | |||||||||
4 | Benjami Kinnunen | 2006 | 154 | 38.99 | ||||||
Vanders | 47.14 | |||||||||
5 | Ville Tolppala | 2007 | 138 | 40.40 | ||||||
ORCA Helsinki | 44.61 | |||||||||
6 | Markus Malmivaara | 2006 | 134 | 40.84 | ||||||
Vanders | 44.00 | |||||||||
7 | Akseli Kantomaa | 2007 | 128 | 41.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.56 | |||||||||
8 | Iivari Sippola | 2007 | 122 | 42.07 | ||||||
Vanders | 44.55 | |||||||||
9 | Jooa Katavisto | 2006 | 114 | 43.02 | ||||||
ORCA Helsinki | 41.74 | |||||||||
10 | Eemi Niskanen | 2006 | 108 | 43.79 | ||||||
ORCA Helsinki | 48.48 | |||||||||
11 | Aaro Mäkelä | 2006 | 98 | 45.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.30 | |||||||||
12 | Onni Sidoroff | 2006 | 94 | 45.89 | ||||||
Cetus Espoo | 46.62 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 462 | 27.03 | ||||||
Vanders | 26.51 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 406 | 28.22 | ||||||
Salon Uimarit | 28.03 | |||||||||
3 | Alexander Malyshkov | 2004 | 360 | 29.37 | ||||||
Salon Uimarit | 29.15 | |||||||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 352 | 29.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.23 | |||||||||
5 | Samuli Masalin | 2004 | 296 | 31.37 | ||||||
Cetus Espoo | 31.73 | |||||||||
6 | Nuutti Laitinen | 2004 | 295 | 31.40 | ||||||
Cetus Espoo | 31.76 | |||||||||
7 | Lucas Lönnblad | 2004 | 292 | 31.50 | ||||||
Cetus Espoo | 31.77 | |||||||||
8 | Justus Holtari | 2004 | 280 | 31.93 | ||||||
Cetus Espoo | 31.39 | |||||||||
9 | Kaius Kulmala | 2004 | 280 | 31.96 | ||||||
Simmis Grani | 31.85 | |||||||||
10 | Joona Saarnio | 2004 | 258 | 32.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.26 | |||||||||
11 | Arttu Anttonen | 2004 | 221 | 34.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.04 | |||||||||
12 | Veikko Kauhanen | 2005 | 211 | 35.10 | ||||||
Simmis Grani | 34.64 | |||||||||
13 | Urho Ahtola | 2004 | 210 | 35.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.18 | |||||||||
14 | Henri Piipponen | 2005 | 123 | 41.94 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.78 | |||||||||
15 | Anton Koronen | 2005 | 114 | 43.12 | ||||||
HTU Stadi | 43.74 | |||||||||
16 | Lauri Mäkelä | 2005 | 111 | 43.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | 45.58 | |||||||||
17 | Aleksanteri Patrakka | 2005 | 103 | 44.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | 43.78 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Kukkonen | 2002 | 480 | 26.70 | ||||||
ORCA Helsinki | 26.12 | |||||||||
2 | Pauli Rantamäki | 2003 | 479 | 26.71 | ||||||
Octopus Lohja | 26.99 | |||||||||
3 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 455 | 27.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.21 | |||||||||
4 | Joonas Cranston | 2003 | 442 | 27.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 27.89 | |||||||||
5 | Markus Nuorinko | 2003 | 420 | 27.90 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 28.29 | |||||||||
6 | Roni Severinkangas | 2003 | 408 | 28.19 | ||||||
Cetus Espoo | 27.42 | |||||||||
7 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 391 | 28.59 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.36 | |||||||||
8 | Otto Sormunen | 2002 | 383 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | 29.48 | |||||||||
9 | Elias Filippovits | 2002 | 379 | 28.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 27.50 | |||||||||
10 | Aarne Myllynen | 2002 | 376 | 28.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.72 | |||||||||
11 | Kalle Kauppinen | 2002 | 374 | 29.01 | ||||||
ORCA Helsinki | 28.73 | |||||||||
12 | Verneri Hauska | 2003 | 346 | 29.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.56 | |||||||||
13 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 344 | 29.84 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.23 | |||||||||
14 | Karri Suuronen | 2003 | 333 | 30.16 | ||||||
Cetus Espoo | 29.80 | |||||||||
15 | Sam Zamanimehr | 2003 | 322 | 30.50 | ||||||
Cetus Espoo | 30.19 | |||||||||
16 | Atte Poikela | 2003 | 263 | 32.62 | ||||||
Cetus Espoo | 32.71 | |||||||||
17 | Ilmari Laitala | 2003 | 146 | 39.69 | ||||||
Cetus Espoo | 38.05 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexey Belfer | 2000 | 600 | 24.79 | ||||||
ORCA Helsinki | 24.45 | |||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 550 | 25.52 | ||||||
Vanders | 24.72 | |||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 542 | 25.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.52 | |||||||||
4 | Tuomas Ikonen | 1996 | 526 | 25.89 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 25.46 | |||||||||
5 | Eetu Isosuo | 2000 | 489 | 26.54 | ||||||
Cetus Espoo | 25.49 | |||||||||
6 | Aleksi Seger | 2001 | 483 | 26.64 | ||||||
Octopus Lohja | 26.42 | |||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 478 | 26.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.51 | |||||||||
8 | Veeti Laine | 2000 | 477 | 26.75 | ||||||
Cetus Espoo | 26.03 | |||||||||
9 | Alex Lassila | 2000 | 465 | 26.99 | ||||||
Cetus Espoo | 26.07 | |||||||||
10 | Ruslan Panschin | 2001 | 454 | 27.19 | ||||||
ORCA Helsinki | 27.01 | |||||||||
11 | Eetu Einto | 2001 | 443 | 27.41 | ||||||
Vanders | 26.68 | |||||||||
12 | Ville Lauslahti | 2001 | 383 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | 28.30 | |||||||||
13 | Matias Blomfelt | 2000 | 371 | 29.10 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.39 | |||||||||
14 | Jon Byskov | 2000 | 362 | 29.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.00 | |||||||||
15 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 314 | 30.76 | ||||||
Cetus Espoo | 29.32 | |||||||||
- | Valtteri Eloranta | 1992 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 25.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:15 |