Results for ARVO-kisat
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Arvo-kisat |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 toukokuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
10:00 |
|
|
Järjestäjä |
Porin uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 toukokuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
275 |
39.12 |
|
|
|
1:19.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
|
275 |
39.13 |
|
|
|
1:19.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felix Kandolin |
2007 |
|
233 |
39.72 |
|
|
|
1:24.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomas Laine |
2006 |
|
198 |
43.57 |
|
|
|
1:28.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ruben Honko |
2006 |
|
183 |
44.81 |
|
|
|
1:31.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Kallio |
2007 |
|
177 |
45.18 |
|
|
|
1:32.29 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Saarinen |
2006 |
|
164 |
44.88 |
|
|
|
1:34.54 |
|
|
Uinti-Vakka |
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Kvist |
2006 |
|
164 |
46.18 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
Nokian Pyry |
1:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saku Pietilä |
2006 |
|
153 |
47.23 |
|
|
|
1:36.79 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tommi Elers |
2006 |
|
127 |
49.91 |
|
|
|
1:42.95 |
|
|
Porin Pyrintö |
1:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Max Lausi |
2006 |
|
126 |
50.11 |
|
|
|
1:43.35 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linus Korin |
2006 |
|
124 |
50.29 |
|
|
|
1:43.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Benjamin Salo |
2006 |
|
79 |
58.50 |
|
|
|
2:00.82 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jasper Jakonen |
2006 |
|
68 |
58.98 |
|
|
|
2:06.65 |
|
|
Porin Pyrintö |
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kinnunen |
2004 |
|
320 |
36.00 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
293 |
37.40 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samu Virtanen |
2004 |
|
279 |
38.29 |
|
|
|
1:19.27 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aron Forslund |
2005 |
|
276 |
38.44 |
|
|
|
1:19.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leevi Jalava |
2004 |
|
263 |
37.69 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Törmä |
2005 |
|
253 |
39.34 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Elo |
2004 |
|
248 |
37.57 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Einari Palmu |
2004 |
|
239 |
40.78 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
225 |
41.06 |
|
|
|
1:25.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
222 |
41.65 |
|
|
|
1:25.52 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikita Semach |
2005 |
|
221 |
41.07 |
|
|
|
1:25.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
220 |
41.90 |
|
|
|
1:25.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
208 |
42.98 |
|
|
|
1:27.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alex Laitiainen |
2005 |
|
201 |
42.79 |
|
|
|
1:28.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Topi Salminen |
2004 |
|
192 |
42.82 |
|
|
|
1:29.79 |
|
|
Nokian Pyry |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oskari Pere |
2005 |
|
163 |
46.05 |
|
|
|
1:34.74 |
|
|
Harjavallan Uimaseura |
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
159 |
46.21 |
|
|
|
1:35.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Mäkinen |
2005 |
|
158 |
46.58 |
|
|
|
1:35.88 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Max Allén |
2005 |
|
156 |
46.99 |
|
|
|
1:36.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Konsta Kohonen |
2005 |
|
128 |
49.03 |
|
|
|
1:42.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joonas Arponen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Laine |
2002 |
|
568 |
30.04 |
|
|
|
1:02.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
548 |
31.20 |
|
|
|
1:03.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
468 |
31.71 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
417 |
33.83 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
342 |
36.18 |
|
|
|
1:14.09 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
313 |
37.12 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jaakko Lehvonen |
2002 |
|
289 |
37.88 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Dan Lampinen |
2003 |
|
277 |
38.38 |
|
|
|
1:19.48 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
258 |
40.37 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
245 |
40.84 |
|
|
|
1:22.78 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Väinö Syrjä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Su P-12-14-16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
547 |
31.01 |
|
|
|
1:03.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
495 |
31.33 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kause |
1997 |
|
474 |
31.43 |
|
|
|
1:06.49 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
434 |
32.45 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matias Pennanen |
2001 |
|
430 |
32.43 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
418 |
33.52 |
|
|
|
1:09.33 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
380 |
34.22 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
Nokian Pyry |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Nurmi |
2001 |
|
360 |
35.67 |
|
|
|
1:12.84 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Aaltonen |
2001 |
|
288 |
37.43 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:00 |
|