Tulokset Nordea Midsommercup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.45 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 27.69 | ||||||
3 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 28.68 | ||||||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.27 | ||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 30.26 | ||||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.42 | ||||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 30.48 | ||||||
8 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.66 | ||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 28.04 | ||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.34 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.44 | ||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
5 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 29.85 | ||||||
7 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.22 | ||||||
7 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.22 | ||||||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.31 | ||||||
10 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.45 | ||||||
11 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.76 | ||||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.87 | ||||||
13 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.93 | ||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
15 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 31.15 | ||||||
16 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 31.32 | ||||||
17 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 31.34 | ||||||
18 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.39 | ||||||
19 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.57 | ||||||
20 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.58 | ||||||
21 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 31.76 | ||||||
22 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.02 | ||||||
23 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
24 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.31 | ||||||
25 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 32.47 | ||||||
26 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.57 | ||||||
27 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.69 | ||||||
28 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.78 | ||||||
29 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.26 | ||||||
30 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 33.32 | ||||||
31 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 33.55 | ||||||
31 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 33.55 | ||||||
33 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 34.08 | ||||||
34 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.40 | ||||||
35 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.53 | ||||||
36 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.79 | ||||||
37 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.57 | ||||||
38 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 35.65 | ||||||
39 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.39 | ||||||
40 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.57 | ||||||
41 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.28 | ||||||
42 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.81 | ||||||
43 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 45.01 | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 28.81 | ||||||
2 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 28.84 | ||||||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 29.58 | ||||||
4 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 30.07 | ||||||
5 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 30.23 | ||||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.25 | ||||||
7 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.37 | ||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.49 | ||||||
9 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 30.51 | ||||||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 30.64 | ||||||
11 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 30.66 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.83 | ||||||
13 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.07 | ||||||
14 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
15 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.84 | ||||||
16 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.18 | ||||||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 32.25 | ||||||
18 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 32.29 | ||||||
19 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.34 | ||||||
20 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 32.40 | ||||||
21 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 32.48 | ||||||
22 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 32.54 | ||||||
23 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 32.74 | ||||||
24 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.04 | ||||||
25 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 33.13 | ||||||
26 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.22 | ||||||
27 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 33.24 | ||||||
28 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 33.34 | ||||||
29 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 33.67 | ||||||
30 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.69 | ||||||
31 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.76 | ||||||
32 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.04 | ||||||
33 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.26 | ||||||
34 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.51 | ||||||
35 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.53 | ||||||
36 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.54 | ||||||
37 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.64 | ||||||
38 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.66 | ||||||
39 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.82 | ||||||
40 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 34.83 | ||||||
41 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 35.23 | ||||||
42 | Maria Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 36.49 | ||||||
43 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.75 | ||||||
44 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 36.82 | ||||||
45 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 36.88 | ||||||
46 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
47 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 37.56 | ||||||
48 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.96 | ||||||
49 | Silje Pedersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.97 | ||||||
50 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 38.30 | ||||||
51 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 38.67 | ||||||
52 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.72 | ||||||
53 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.85 | ||||||
54 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.48 | ||||||
55 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.93 | ||||||
56 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.50 | ||||||
57 | Cecilie Kaarde | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.04 | ||||||
58 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.18 | ||||||
59 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 41.20 | ||||||
60 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.39 | ||||||
61 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.04 | ||||||
62 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 42.55 | ||||||
63 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 46.20 | ||||||
64 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.35 | ||||||
- | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | tyvstart | |||||
- | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej berør v 25m | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 31.71 | ||||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.03 | ||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 32.72 | ||||||
4 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.63 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.16 | ||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.20 | ||||||
7 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.54 | ||||||
8 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.30 | ||||||
9 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.30 | ||||||
10 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.50 | ||||||
11 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 36.84 | ||||||
12 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.00 | ||||||
13 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.41 | ||||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 37.65 | ||||||
15 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.00 | ||||||
16 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.02 | ||||||
17 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 38.20 | ||||||
18 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.91 | ||||||
19 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.65 | ||||||
20 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.34 | ||||||
21 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 41.72 | ||||||
22 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.94 | ||||||
23 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 42.52 | ||||||
24 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 42.90 | ||||||
25 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | ||||||
26 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.17 | ||||||
26 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 43.17 | ||||||
28 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 43.49 | ||||||
29 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.52 | ||||||
30 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.67 | ||||||
31 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.70 | ||||||
32 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.82 | ||||||
33 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.00 | ||||||
34 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.10 | ||||||
35 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.91 | ||||||
36 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:02.42 | ||||||
- | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rebecca Skov Daugaard | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Egeberg Borch | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 36.48 | ||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 37.94 | ||||||
3 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.20 | ||||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 42.54 | ||||||
5 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.96 | ||||||
6 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 46.32 | ||||||
7 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 47.82 | ||||||
8 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 50.88 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 56.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |