Resultater for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 24.76 | 50.95 | |||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 26.26 | 53.54 | |||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 25.74 | 53.77 | |||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.88 | 55.16 | |||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.22 | 56.06 | |||||
6 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.34 | 56.34 | |||||
7 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 27.55 | 56.54 | |||||
8 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.28 | 56.79 | |||||
9 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.59 | 57.38 | |||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.85 | 59.27 | |||||
11 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.31 | 59.83 | |||||
12 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 29.43 | 1:00.59 | |||||
13 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 29.28 | 1:01.43 | |||||
14 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.18 | 1:01.67 | |||||
15 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.51 | 1:01.74 | |||||
16 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.82 | 1:01.90 | |||||
17 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.20 | 1:01.94 | |||||
18 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.40 | 1:01.97 | |||||
19 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 29.99 | 1:03.02 | |||||
20 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 30.58 | 1:03.20 | |||||
21 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.47 | 1:03.39 | |||||
22 | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 30.63 | 1:04.13 | |||||
23 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.95 | 1:07.93 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 25.24 | 52.97 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 27.12 | 55.89 | |||||
3 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.45 | 56.81 | |||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.07 | 57.25 | |||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 28.44 | 57.61 | |||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 27.74 | 57.66 | |||||
7 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 28.13 | 59.29 | |||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.70 | 59.85 | |||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.42 | 1:00.83 | |||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.30 | 1:01.19 | |||||
11 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.09 | 1:01.44 | |||||
12 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.20 | 1:01.56 | |||||
13 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 29.58 | 1:02.05 | |||||
14 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.38 | 1:02.40 | |||||
15 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.96 | 1:03.08 | |||||
16 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.77 | 1:03.31 | |||||
17 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 30.94 | 1:04.40 | |||||
18 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.44 | 1:04.49 | |||||
19 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.64 | 1:04.64 | |||||
20 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.00 | 1:04.71 | |||||
21 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 30.47 | 1:04.80 | |||||
22 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.29 | 1:04.87 | |||||
23 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.15 | 1:05.94 | |||||
24 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 32.49 | 1:07.32 | |||||
25 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 31.29 | 1:07.65 | |||||
26 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.75 | 1:07.75 | |||||
27 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.42 | 1:08.26 | |||||
28 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 33.35 | 1:09.08 | |||||
29 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 34.08 | 1:10.84 | |||||
30 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 35.24 | 1:13.95 | |||||
31 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.45 | 1:14.02 | |||||
32 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.05 | 1:15.21 | |||||
33 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | H.G.F. Svømning | 36.44 | 1:17.06 | |||||
34 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.46 | 1:21.16 | |||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 27.94 | 57.30 | |||||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 28.40 | 58.57 | |||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.17 | 1:00.23 | |||||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 30.51 | 1:02.47 | |||||
5 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.43 | 1:03.70 | |||||
6 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 31.55 | 1:04.50 | |||||
7 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.19 | 1:04.53 | |||||
8 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 32.23 | 1:05.54 | |||||
9 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 31.38 | 1:05.66 | |||||
10 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.75 | 1:05.75 | |||||
11 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 31.29 | 1:05.88 | |||||
12 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.59 | 1:06.01 | |||||
13 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 31.77 | 1:06.13 | |||||
14 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.32 | 1:07.29 | |||||
15 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.72 | 1:09.42 | |||||
16 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.07 | 1:09.54 | |||||
17 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.76 | 1:09.93 | |||||
18 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | 1:11.24 | |||||
19 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 34.38 | 1:11.58 | |||||
20 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 34.67 | 1:13.76 | |||||
21 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.07 | 1:14.12 | |||||
22 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 36.41 | 1:16.50 | |||||
23 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.00 | 1:16.88 | |||||
24 | Markus Wennerberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.98 | 1:17.00 | |||||
25 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.01 | 1:17.27 | |||||
26 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.87 | 1:18.50 | |||||
27 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 37.77 | 1:19.69 | |||||
28 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.37 | 1:20.54 | |||||
29 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.13 | 1:22.93 | |||||
30 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.25 | 1:24.52 | |||||
31 | Mads Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 39.46 | 1:26.53 | |||||
32 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.56 | 1:26.59 | |||||
33 | Nordin Max Præstegaard | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.74 | 1:29.12 | |||||
34 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.41 | 1:30.54 | |||||
35 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.52 | 1:31.74 | |||||
36 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 44.24 | 1:31.99 | |||||
37 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 41.80 | 1:32.84 | |||||
- | Daniel Peick | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Noah Schou | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.24 | 1:08.06 | |||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.79 | 1:10.28 | |||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.34 | 1:10.37 | |||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.36 | 1:10.69 | |||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.58 | 1:11.60 | |||||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.47 | 1:12.86 | |||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.74 | 1:16.17 | |||||
8 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.84 | 1:17.20 | |||||
9 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 37.41 | 1:19.82 | |||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.31 | 1:20.39 | |||||
11 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 1:21.22 | ||||||
12 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.25 | 1:21.51 | |||||
13 | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.20 | 1:21.73 | |||||
14 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.93 | 1:22.53 | |||||
15 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.67 | 1:23.26 | |||||
16 | Sebastian Stormes | 2007 | H.G.F. Svømning | 40.67 | 1:23.54 | |||||
17 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.22 | 1:24.89 | |||||
18 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.52 | 1:25.43 | |||||
19 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.58 | 1:25.80 | |||||
20 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.31 | 1:26.37 | |||||
21 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.79 | 1:29.28 | |||||
22 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.95 | 1:35.82 | |||||
23 | Theis Lindhardt | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 43.62 | 1:36.36 | |||||
24 | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 1:39.15 | ||||||
25 | Johannes Toft | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.72 | 1:41.88 | |||||
- | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.53 | 1:19.59 | |||||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 41.75 | 1:28.90 | |||||
3 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 43.13 | 1:33.44 | |||||
4 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 46.20 | 1:38.17 | |||||
5 | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.91 | 1:39.93 | |||||
6 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 48.00 | 1:41.99 | |||||
7 | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.73 | 1:42.52 | |||||
8 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 47.19 | 1:44.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |