Results for Nordea Midsommercup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.64 | 1:04.83 | 1:41.28 | 2:11.85 | |||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.95 | 1:06.01 | 1:42.91 | 2:14.99 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.67 | 1:08.99 | 1:51.14 | 2:23.38 | |||
- | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | Bryst arm 50 m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.00 | 1:08.54 | 1:51.88 | 2:23.96 | |||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.29 | 1:10.32 | 1:53.75 | 2:26.98 | |||
3 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.81 | 1:12.65 | 1:53.88 | 2:28.69 | |||
4 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.90 | 1:10.34 | 1:56.87 | 2:31.95 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.89 | 1:09.32 | 1:58.00 | 2:32.43 | |||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.30 | 1:14.87 | 1:59.23 | 2:36.09 | |||
7 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.92 | 1:15.91 | 2:03.12 | 2:37.96 | |||
8 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.12 | 1:17.10 | 2:11.10 | 2:49.06 | |||
9 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 39.04 | 1:23.76 | 2:15.10 | 2:55.33 | |||
10 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 42.84 | 1:32.34 | 2:31.05 | 3:14.49 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.55 | 1:11.19 | 1:52.83 | 2:26.17 | |||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 33.47 | 1:14.08 | 2:01.26 | 2:36.73 | |||
3 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.45 | 1:21.60 | 2:09.44 | 2:45.82 | |||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.90 | 1:19.95 | 2:11.06 | 2:46.14 | |||
5 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.19 | 1:18.31 | 2:09.51 | 2:46.62 | |||
6 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 37.11 | 1:26.03 | 2:24.83 | 3:05.21 | |||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 44.68 | 1:31.07 | 2:23.60 | 3:04.98 | |||
2 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.22 | 1:37.58 | 2:34.70 | 3:15.49 | |||
3 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.30 | 1:36.27 | 2:35.68 | 3:23.49 | |||
4 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.19 | 1:38.66 | 2:41.39 | 3:29.18 | |||
5 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 54.32 | 1:45.34 | 2:54.11 | 3:39.68 | |||
6 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 55.80 | 1:49.59 | 3:00.80 | 3:47.87 | |||
- | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB 75 m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.97 | 1:29.20 | 2:28.58 | 3:12.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |