Results for Nordea Midsommercup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.75 | 1:08.43 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.69 | 1:10.46 | |||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | 1:13.16 | |||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:13.81 | |||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.01 | 1:14.80 | |||||
6 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.70 | 1:17.08 | |||||
7 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.14 | 1:17.27 | |||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.72 | 1:18.85 | |||||
9 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.09 | 1:18.89 | |||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 38.55 | 1:20.41 | |||||
11 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.86 | 1:20.68 | |||||
12 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.40 | 1:22.50 | |||||
13 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.79 | 1:24.48 | |||||
14 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.80 | 1:50.21 | |||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.84 | 1:09.46 | |||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.56 | 1:09.66 | |||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.37 | 1:10.61 | |||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.27 | 1:10.66 | |||||
5 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.34 | 1:10.72 | |||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.55 | 1:11.72 | |||||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.91 | 1:12.09 | |||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 33.67 | 1:15.00 | |||||
9 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 35.93 | 1:16.40 | |||||
10 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.71 | 1:17.29 | |||||
11 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.78 | 1:17.34 | |||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.68 | 1:17.47 | |||||
13 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.00 | 1:17.89 | |||||
14 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.76 | 1:18.11 | |||||
15 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.85 | 1:18.52 | |||||
16 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.56 | 1:18.53 | |||||
17 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.31 | 1:18.81 | |||||
18 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.81 | 1:19.12 | |||||
19 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.65 | 1:19.36 | |||||
20 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | 1:19.60 | |||||
21 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.23 | 1:20.50 | |||||
22 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.28 | 1:21.02 | |||||
23 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.50 | 1:21.16 | |||||
24 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.05 | 1:22.24 | |||||
25 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.86 | 1:22.66 | |||||
26 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.16 | 1:22.69 | |||||
27 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 38.33 | 1:22.76 | |||||
28 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.62 | 1:24.01 | |||||
29 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.91 | 1:24.02 | |||||
30 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.86 | 1:24.81 | |||||
31 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.97 | 1:25.44 | |||||
32 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 39.96 | 1:26.24 | |||||
33 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.58 | 1:26.78 | |||||
34 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.08 | 1:27.22 | |||||
35 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.77 | 1:27.43 | |||||
36 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 41.03 | 1:28.66 | |||||
37 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 39.58 | 1:28.82 | |||||
38 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 40.07 | 1:29.18 | |||||
39 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.74 | 1:29.66 | |||||
40 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.97 | 1:30.28 | |||||
41 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.05 | 1:31.41 | |||||
42 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.76 | 1:34.96 | |||||
43 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.49 | 1:35.32 | |||||
44 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.01 | 1:48.03 | |||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.97 | 1:11.63 | |||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.48 | 1:13.34 | |||||
3 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 35.83 | 1:14.20 | |||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.42 | 1:15.30 | |||||
5 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.12 | 1:15.39 | |||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.37 | 1:17.55 | |||||
7 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | 1:17.65 | |||||
8 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:18.04 | |||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.65 | 1:18.19 | |||||
10 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.60 | 1:18.88 | |||||
11 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.61 | 1:19.16 | |||||
12 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.49 | 1:19.22 | |||||
13 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.56 | 1:20.21 | |||||
14 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.85 | 1:20.28 | |||||
15 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.43 | 1:21.89 | |||||
16 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.25 | 1:22.41 | |||||
17 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.62 | 1:22.51 | |||||
18 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 40.47 | 1:23.31 | |||||
19 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 38.97 | 1:23.62 | |||||
20 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.89 | 1:23.93 | |||||
21 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 39.93 | 1:24.23 | |||||
22 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 39.98 | 1:24.66 | |||||
23 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.98 | 1:24.68 | |||||
24 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.81 | 1:24.97 | |||||
25 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 40.32 | 1:25.57 | |||||
26 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.70 | 1:25.83 | |||||
27 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.42 | 1:26.17 | |||||
28 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 40.06 | 1:26.52 | |||||
29 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.46 | 1:26.79 | |||||
30 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.05 | 1:27.31 | |||||
31 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.40 | 1:27.35 | |||||
32 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.41 | 1:27.53 | |||||
33 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.44 | 1:27.72 | |||||
34 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 40.78 | 1:28.50 | |||||
35 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 41.87 | 1:29.33 | |||||
36 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.84 | 1:29.57 | |||||
37 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 41.05 | 1:29.82 | |||||
38 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.39 | 1:29.91 | |||||
39 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 41.32 | 1:30.11 | |||||
40 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 42.13 | 1:31.32 | |||||
41 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 42.07 | 1:31.59 | |||||
42 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.14 | 1:31.89 | |||||
43 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.57 | 1:31.94 | |||||
44 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.56 | 1:32.07 | |||||
45 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 42.85 | 1:32.25 | |||||
46 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.75 | 1:33.36 | |||||
47 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.50 | 1:34.32 | |||||
48 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.79 | 1:34.49 | |||||
49 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.19 | 1:35.44 | |||||
50 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.24 | 1:39.74 | |||||
51 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.30 | 1:40.63 | |||||
52 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 49.54 | 1:42.67 | |||||
53 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 48.80 | 1:42.92 | |||||
54 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.59 | 1:43.23 | |||||
55 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.00 | 1:43.32 | |||||
56 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 49.60 | 1:43.70 | |||||
57 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 50.14 | 1:43.96 | |||||
58 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.54 | 1:45.32 | |||||
59 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.10 | 1:47.80 | |||||
60 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.14 | 1:50.33 | |||||
61 | Mathilde Vammen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:50.49 | ||||||
62 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 55.92 | 1:54.72 | |||||
63 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.37 | 1:56.81 | |||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 1 hånd i vend 75 m | |||||
- | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.17 | 1:19.09 | |||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.28 | 1:21.71 | |||||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.59 | 1:22.83 | |||||
4 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.16 | 1:23.97 | |||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.35 | 1:26.45 | |||||
6 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 41.29 | 1:28.54 | |||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.21 | 1:29.05 | |||||
8 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.05 | 1:30.94 | |||||
9 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.56 | 1:31.55 | |||||
10 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 47.42 | 1:33.89 | |||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 44.63 | 1:33.99 | |||||
12 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.16 | 1:34.22 | |||||
13 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 45.18 | 1:34.38 | |||||
14 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 44.76 | 1:36.15 | |||||
15 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.26 | 1:37.11 | |||||
16 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.09 | 1:37.31 | |||||
17 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 47.55 | 1:37.58 | |||||
18 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 48.59 | 1:38.38 | |||||
19 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 49.26 | 1:41.90 | |||||
20 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | 1:42.07 | |||||
21 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.51 | 1:43.91 | |||||
22 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.14 | 1:45.35 | |||||
23 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.64 | 1:45.56 | |||||
24 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.84 | 1:47.02 | |||||
25 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 52.38 | 1:47.44 | |||||
26 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.24 | 1:48.25 | |||||
27 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.92 | 1:48.45 | |||||
28 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 52.55 | 1:48.96 | |||||
29 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 55.12 | 1:53.53 | |||||
30 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 54.51 | 1:55.41 | |||||
31 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.03 | 1:58.54 | |||||
32 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 58.74 | 2:00.12 | |||||
33 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.82 | 2:03.33 | |||||
34 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:03.54 | 2:08.50 | |||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | DSQ | Afslt på mave 50m | |||||
- | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Assym arm fly | |||||
- | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Assym arme i fly | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.21 | 1:38.56 | |||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 47.47 | 1:41.62 | |||||
3 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 52.10 | 1:47.68 | |||||
4 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 49.91 | 1:48.03 | |||||
5 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 54.13 | 1:56.10 | |||||
6 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 1:04.74 | 2:21.24 | |||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |