Resultater for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.88 | ||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.22 | ||||||
3 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.36 | ||||||
4 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.57 | ||||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.04 | ||||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.11 | ||||||
7 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.24 | ||||||
8 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.35 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.07 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.37 | ||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.85 | ||||||
4 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 35.99 | ||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.48 | ||||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.04 | ||||||
7 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.90 | ||||||
8 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.20 | ||||||
9 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.36 | ||||||
10 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.37 | ||||||
11 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.38 | ||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 40.77 | ||||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.29 | ||||||
14 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.10 | ||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.14 | ||||||
16 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 46.84 | ||||||
17 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.98 | ||||||
18 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.09 | ||||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 48.79 | ||||||
20 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 49.02 | ||||||
21 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.57 | ||||||
22 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 51.47 | ||||||
23 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.48 | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.27 | ||||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 36.22 | ||||||
3 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.25 | ||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.19 | ||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 39.20 | ||||||
6 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.21 | ||||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.44 | ||||||
8 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.20 | ||||||
9 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.49 | ||||||
10 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.80 | ||||||
11 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.94 | ||||||
12 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.07 | ||||||
13 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 41.10 | ||||||
14 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.23 | ||||||
15 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 41.55 | ||||||
16 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.67 | ||||||
17 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.91 | ||||||
18 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 42.11 | ||||||
19 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.33 | ||||||
20 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.47 | ||||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.80 | ||||||
22 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 42.84 | ||||||
23 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.90 | ||||||
24 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 42.92 | ||||||
25 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 42.97 | ||||||
26 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | ||||||
27 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 44.92 | ||||||
28 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.40 | ||||||
29 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.56 | ||||||
30 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 46.07 | ||||||
31 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.13 | ||||||
32 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.47 | ||||||
33 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.64 | ||||||
34 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.70 | ||||||
35 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 46.88 | ||||||
36 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 47.15 | ||||||
37 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.72 | ||||||
38 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 48.62 | ||||||
39 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 48.77 | ||||||
40 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.38 | ||||||
41 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.68 | ||||||
42 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.29 | ||||||
43 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.31 | ||||||
44 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.35 | ||||||
45 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.53 | ||||||
46 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.84 | ||||||
47 | Silje Pedersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 51.92 | ||||||
48 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 52.29 | ||||||
49 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.53 | ||||||
50 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 52.65 | ||||||
51 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 54.07 | ||||||
52 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 54.37 | ||||||
53 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.38 | ||||||
54 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 56.50 | ||||||
55 | Mathilde Vammen | 2004 | Swim Team Neptun | 58.27 | ||||||
56 | Joy Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 59.65 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.99 | ||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.39 | ||||||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.23 | ||||||
4 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 44.07 | ||||||
5 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.86 | ||||||
6 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.49 | ||||||
7 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 46.93 | ||||||
8 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 47.21 | ||||||
9 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.36 | ||||||
10 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.41 | ||||||
11 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.87 | ||||||
12 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.64 | ||||||
13 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 51.39 | ||||||
14 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 52.40 | ||||||
15 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.91 | ||||||
16 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 54.02 | ||||||
17 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.04 | ||||||
18 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 54.53 | ||||||
19 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.80 | ||||||
20 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.97 | ||||||
21 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 55.75 | ||||||
22 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 55.85 | ||||||
23 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 56.19 | ||||||
24 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 56.90 | ||||||
25 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.32 | ||||||
26 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.73 | ||||||
27 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 58.33 | ||||||
28 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 58.45 | ||||||
29 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 59.16 | ||||||
30 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:00.27 | ||||||
31 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:04.08 | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Ida Mørup | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Egeberg Borch | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ejsyn ben v 27 m | |||||
- | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | hoved bryd ef 2 armt | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 53.25 | ||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 56.63 | ||||||
3 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 58.58 | ||||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 59.62 | ||||||
5 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:02.90 | ||||||
6 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:11.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |