Tulokset DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | DM-JDM | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Simrishamn | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2018 |
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Funktionsnedsättning: |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.07 | 1:14.71 | |||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.63 | 1:15.02 | |||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.02 | 1:15.08 | |||||
4 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.59 | 1:17.26 | |||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 37.16 | 1:17.43 | |||||
6 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 36.10 | 1:17.93 | |||||
7 | Klara Juliusson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.33 | 1:18.55 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.15 | 1:19.55 | |||||
9 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.23 | 1:19.67 | |||||
10 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.85 | 1:19.97 | |||||
11 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.18 | 1:20.46 | |||||
12 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.72 | 1:20.67 | |||||
13 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.12 | 1:21.02 | |||||
14 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.66 | 1:21.04 | |||||
15 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.93 | 1:21.42 | |||||
16 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.66 | 1:21.52 | |||||
17 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.03 | 1:21.67 | |||||
18 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.54 | 1:21.99 | |||||
19 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.78 | 1:22.13 | |||||
20 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.83 | 1:22.23 | |||||
21 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.05 | 1:22.39 | |||||
22 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.41 | 1:22.68 | |||||
23 | Frida Jansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.95 | 1:22.78 | |||||
24 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.57 | 1:23.01 | |||||
25 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.37 | 1:23.02 | |||||
26 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 38.34 | 1:23.21 | |||||
27 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 39.11 | 1:23.24 | |||||
28 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.24 | 1:23.43 | |||||
29 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.10 | 1:23.71 | |||||
30 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.55 | 1:24.37 | |||||
31 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 39.07 | 1:24.70 | |||||
32 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.80 | 1:25.03 | |||||
33 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.51 | 1:25.49 | |||||
34 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 41.01 | 1:25.50 | |||||
35 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.37 | 1:26.03 | |||||
36 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.05 | 1:26.04 | |||||
37 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.28 | 1:26.36 | |||||
38 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.54 | 1:26.74 | |||||
39 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.42 | 1:27.31 | |||||
40 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 41.39 | 1:28.74 | |||||
41 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 40.70 | 1:29.99 | |||||
- | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Funktionsnedsättning: |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.07 | 1:14.71 | |||||
2 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.63 | 1:15.02 | |||||
3 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 35.02 | 1:15.08 | |||||
4 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.59 | 1:17.26 | |||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 37.16 | 1:17.43 | |||||
6 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Poseidon | 36.10 | 1:17.93 | |||||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.15 | 1:19.55 | |||||
8 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.23 | 1:19.67 | |||||
9 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.18 | 1:20.46 | |||||
10 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.72 | 1:20.67 | |||||
11 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.12 | 1:21.02 | |||||
12 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.66 | 1:21.04 | |||||
13 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 37.93 | 1:21.42 | |||||
14 | Emmie Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.66 | 1:21.52 | |||||
15 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.03 | 1:21.67 | |||||
16 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.54 | 1:21.99 | |||||
17 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 37.78 | 1:22.13 | |||||
18 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.83 | 1:22.23 | |||||
19 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 38.05 | 1:22.39 | |||||
20 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.41 | 1:22.68 | |||||
21 | Frida Jansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 37.95 | 1:22.78 | |||||
22 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.57 | 1:23.01 | |||||
23 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.37 | 1:23.02 | |||||
24 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 38.34 | 1:23.21 | |||||
25 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 39.11 | 1:23.24 | |||||
26 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.24 | 1:23.43 | |||||
27 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 39.10 | 1:23.71 | |||||
28 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.55 | 1:24.37 | |||||
29 | Selma Seipp | 2005 | Osby Simsällskap | 39.07 | 1:24.70 | |||||
30 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.80 | 1:25.03 | |||||
31 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 40.51 | 1:25.49 | |||||
32 | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | 41.01 | 1:25.50 | |||||
33 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.37 | 1:26.03 | |||||
34 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.05 | 1:26.04 | |||||
35 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.28 | 1:26.36 | |||||
36 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.54 | 1:26.74 | |||||
37 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.42 | 1:27.31 | |||||
38 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 41.39 | 1:28.74 | |||||
39 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 40.70 | 1:29.99 | |||||
- | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Funktionsnedsättning: SB14 |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 47.56 | 1:44.82 | |||||
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Funktionsnedsättning: SB14 |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 47.56 | 1:44.82 | |||||
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Funktionsnedsättning: SB6 |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.24 | 2:02.22 | |||||
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Funktionsnedsättning: SB6 |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Andersson-Wulf | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.24 | 2:02.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |