Resultater for DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | DM-JDM | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Simrishamn | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 02 juni 2018 |
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsättning: |
Sponsor: Äppelriket |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Björk | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 29.77 | 1:00.90 | |||||
2 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.97 | 1:01.01 | |||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.01 | 1:01.76 | |||||
4 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.13 | 1:02.04 | |||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.15 | 1:03.11 | |||||
6 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.60 | 1:03.99 | |||||
7 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.46 | 1:04.64 | |||||
8 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.66 | 1:04.68 | |||||
9 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.51 | 1:05.51 | |||||
10 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.46 | 1:05.60 | |||||
11 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.23 | 1:05.89 | |||||
12 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.24 | 1:06.00 | |||||
13 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.09 | 1:06.26 | |||||
13 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.32 | 1:06.26 | |||||
15 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.16 | 1:06.47 | |||||
16 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.53 | 1:06.67 | |||||
17 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.02 | 1:06.74 | |||||
18 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:06.86 | |||||
19 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.94 | 1:06.91 | |||||
20 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.64 | 1:07.42 | |||||
21 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.37 | 1:08.27 | |||||
22 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.91 | 1:08.37 | |||||
23 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.94 | 1:08.43 | |||||
24 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.82 | 1:08.44 | |||||
25 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:08.46 | |||||
26 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.24 | 1:08.67 | |||||
27 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.18 | 1:09.15 | |||||
28 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.06 | 1:09.53 | |||||
29 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:09.78 | |||||
30 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.00 | 1:10.06 | |||||
31 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.10 | 1:10.42 | |||||
32 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.85 | 1:10.61 | |||||
33 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.18 | 1:10.64 | |||||
34 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.31 | 1:12.04 | |||||
35 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.57 | 1:12.16 | |||||
36 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 34.54 | 1:12.93 | |||||
37 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 36.25 | 1:14.79 | |||||
- | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsättning: |
Sponsor: Äppelriket |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Varga | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.97 | 1:01.01 | |||||
2 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.01 | 1:01.76 | |||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.13 | 1:02.04 | |||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.15 | 1:03.11 | |||||
5 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.60 | 1:03.99 | |||||
6 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.46 | 1:04.64 | |||||
7 | William Kerman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.66 | 1:04.68 | |||||
8 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.51 | 1:05.51 | |||||
9 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.46 | 1:05.60 | |||||
10 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.23 | 1:05.89 | |||||
11 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.24 | 1:06.00 | |||||
12 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.09 | 1:06.26 | |||||
12 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.32 | 1:06.26 | |||||
14 | Tim Brinkhagen | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.16 | 1:06.47 | |||||
15 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.53 | 1:06.67 | |||||
16 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.02 | 1:06.74 | |||||
17 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:06.86 | |||||
18 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.94 | 1:06.91 | |||||
19 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.64 | 1:07.42 | |||||
20 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 33.37 | 1:08.27 | |||||
21 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.91 | 1:08.37 | |||||
22 | Olle Olsson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.94 | 1:08.43 | |||||
23 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.82 | 1:08.44 | |||||
24 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:08.46 | |||||
25 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.24 | 1:08.67 | |||||
26 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.18 | 1:09.15 | |||||
27 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.06 | 1:09.53 | |||||
28 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:09.78 | |||||
29 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.00 | 1:10.06 | |||||
30 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.10 | 1:10.42 | |||||
31 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.85 | 1:10.61 | |||||
32 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.18 | 1:10.64 | |||||
33 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.31 | 1:12.04 | |||||
34 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.57 | 1:12.16 | |||||
35 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 34.54 | 1:12.93 | |||||
36 | Jakob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 36.25 | 1:14.79 | |||||
- | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsättning: S14 |
Sponsor: Äppelriket |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 38.28 | 1:18.71 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsättning: S9 |
Sponsor: Äppelriket |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Claeson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.54 | 1:23.54 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Funktionsnedsättning: S9 |
Sponsor: Äppelriket |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Claeson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.54 | 1:23.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |