Tulokset Harboe Water Games 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 08:55 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1 Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.32 | ||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 38.91 | 1:14.24 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 36.34 | 1:50.58 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 27.74 | 2:18.32 | |||||||
2 | Næstved Piger 1 | 0 | Næstved IF | 2:18.92 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 37.11 | 1:11.91 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 34.50 | 1:46.41 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 32.51 | 2:18.92 | |||||||
3 | Haslev Sommerpiger 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:23.49 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 39.59 | 1:14.29 | |||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | 40.18 | 1:54.47 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 29.02 | 2:23.49 | |||||||
4 | Gti2 Piger | 2004 | GTI | 2:23.52 | ||||||
Clara Schmedes | 2004 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 40.07 | 1:16.61 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 35.95 | 1:52.56 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 30.96 | 2:23.52 | |||||||
5 | Albertes Prinser | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.40 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Laura Pedersen | 2007 | 46.84 | 1:22.23 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 33.47 | 1:55.70 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 29.70 | 2:25.40 | |||||||
6 | Piger 2 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:31.05 | ||||||
Pauline Andersen | 2005 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Anna Marott Hansen | 2004 | 40.42 | 1:22.26 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 37.14 | 1:59.40 | |||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 31.65 | 2:31.05 | |||||||
7 | Hils 2 Piger 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.88 | ||||||
Caroline Henning | 2005 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 40.46 | 1:19.32 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 36.52 | 1:55.84 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 36.04 | 2:31.88 | |||||||
8 | Værløse Piger 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 2:32.83 | ||||||
Amalie Helfelt | 2006 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 45.03 | 1:24.51 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 35.25 | 1:59.76 | |||||||
Martha Bødker Thomsen | 2005 | 33.07 | 2:32.83 | |||||||
9 | Gti3 Piger | 2005 | GTI | 2:34.33 | ||||||
Julie Segato | 2005 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 43.24 | 1:21.06 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 38.42 | 1:59.48 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 34.85 | 2:34.33 | |||||||
10 | Næstved Piger 2 | 0 | Næstved IF | 2:35.14 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Olivia Nielsen | 2004 | 42.82 | 1:20.83 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 42.29 | 2:03.12 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 32.02 | 2:35.14 | |||||||
11 | Svøm Korsør Piger 1 | 0 | Svøm Korsør | 2:35.94 | ||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 44.26 | 1:23.55 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 36.14 | 1:59.69 | |||||||
Benedichte Hallengreen | 2005 | 36.25 | 2:35.94 | |||||||
12 | Køge Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:36.33 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 44.57 | 1:19.95 | |||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 40.43 | 2:00.38 | |||||||
Celina Lindholm Hansen | 2006 | 35.95 | 2:36.33 | |||||||
13 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.18 | ||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 43.24 | 1:23.14 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 38.29 | 2:01.43 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 35.75 | 2:37.18 | |||||||
14 | Gsc Piger 1 | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:39.57 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 47.53 | 1:28.11 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 35.05 | 2:03.16 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 36.41 | 2:39.57 | |||||||
15 | Gti Piger B | 2004 | GTI | 2:39.95 | ||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Malene Dithmar | 2006 | 47.17 | 1:27.78 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 38.11 | 2:05.89 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 34.06 | 2:39.95 | |||||||
16 | Phoebes Prinser | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.31 | ||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 49.82 | 1:33.72 | |||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 45.16 | 2:18.88 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | 34.43 | 2:53.31 | |||||||
17 | Næstved Piger 3 | 0 | Næstved IF | 2:54.62 | ||||||
Masha Jul Pedersen | 2006 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Asta Marie R. Jensen | 2007 | 46.08 | 1:28.69 | |||||||
Dicte Maar | 2006 | 43.18 | 2:11.87 | |||||||
Sille Christensen | 2006 | 42.75 | 2:54.62 | |||||||
18 | Stv Piger 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:57.99 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | 51.38 | 51.38 | |||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 47.11 | 1:38.49 | |||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 42.80 | 2:21.29 | |||||||
Amalie Sams | 2007 | 36.70 | 2:57.99 | |||||||
19 | Stv Piger 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 3:00.00 | ||||||
Emma Attrup | 2007 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 46.54 | 1:34.33 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 44.30 | 2:18.63 | |||||||
Ida Lauritzen | 2006 | 41.37 | 3:00.00 | |||||||
20 | Julias Prinser | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.29 | ||||||
Vigga Skou | 2008 | 45.84 | 45.84 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 47.65 | 1:33.49 | |||||||
Kirsten Vedsted | 2008 | 49.23 | 2:22.72 | |||||||
Smilla Hauge | 2007 | 37.57 | 3:00.29 | |||||||
21 | Gsc Piger 2 | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.08 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 46.28 | 46.28 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 53.64 | 1:39.92 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 43.78 | 2:23.70 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 38.38 | 3:02.08 | |||||||
22 | Haslev Sommerpiger 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 3:10.32 | ||||||
Camila Hansen | 2006 | 49.44 | 49.44 | |||||||
Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | 51.16 | 1:40.60 | |||||||
Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 45.76 | 2:26.36 | |||||||
Anna Baad Clausen | 2007 | 43.96 | 3:10.32 | |||||||
23 | Stv Piger 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 3:10.58 | ||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 47.52 | 47.52 | |||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 50.30 | 1:37.82 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 47.43 | 2:25.25 | |||||||
Emma Grøntved | 2009 | 45.33 | 3:10.58 | |||||||
24 | Gsc Piger 3 | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.21 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 46.16 | 46.16 | |||||||
Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 53.88 | 1:40.04 | |||||||
Sarah Zargarov Hansen | 2008 | 50.95 | 2:30.99 | |||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 45.22 | 3:16.21 | |||||||
- | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | |||||||||
Melanie Degner | 2000 | |||||||||
Vica Lucia Axen | 2008 | |||||||||
Augusta Bollmann | 2009 | DNS | ||||||||
- | Roskilde Skjoldmøer | 0 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:55 |