Resultater for Harboe Water Games 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 28.29 | 1:00.29 | 1:33.05 | 2:06.14 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.18 | 59.44 | 1:30.58 | 2:02.11 | |||
2 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 29.20 | 1:02.73 | 1:37.00 | 2:11.30 | |||
3 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 32.34 | 1:08.40 | 1:46.12 | 2:23.19 | |||
4 | Mikkel Schøler Petersen | 2001 | Svøm Korsør | 33.57 | 1:12.39 | 1:52.93 | 2:33.26 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.14 | 1:02.22 | 1:36.51 | 2:10.87 | |||
2 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.38 | 1:04.38 | 1:37.75 | 2:10.92 | |||
3 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 30.26 | 1:02.79 | 1:37.29 | 2:13.30 | |||
4 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.96 | 1:04.06 | 1:41.21 | 2:16.01 | |||
5 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.59 | 1:09.51 | 1:45.61 | 2:21.99 | |||
6 | Thomas Trebbien | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.37 | 1:11.35 | 1:51.40 | 2:30.79 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | 1:06.78 | 1:42.31 | 2:16.10 | |||
2 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 31.45 | 1:07.15 | 1:44.29 | 2:21.36 | |||
3 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.47 | 1:09.47 | 1:46.43 | 2:22.31 | |||
4 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.29 | 1:10.24 | 1:48.06 | 2:25.47 | |||
5 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 34.52 | 1:12.56 | 1:52.12 | 2:29.59 | |||
6 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.09 | 1:14.41 | 1:53.27 | 2:30.96 | |||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.46 | 1:11.64 | 1:52.41 | 2:32.38 | |||
8 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.87 | 1:12.67 | 1:53.03 | 2:33.31 | |||
9 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.70 | 1:16.15 | 1:56.97 | 2:34.68 | |||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.93 | 1:16.83 | 1:57.93 | 2:37.10 | |||
11 | Samuel Veje | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.48 | 1:19.79 | 2:02.23 | 2:39.95 | |||
12 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 35.69 | 1:16.76 | 1:59.36 | 2:40.09 | |||
13 | Casper Pedersen | 2004 | Svøm Korsør | 36.27 | 1:16.93 | 2:00.36 | 2:42.56 | |||
14 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.44 | 1:16.61 | 2:00.22 | 2:43.43 | |||
15 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 37.05 | 1:21.36 | 2:05.59 | 2:49.16 | |||
16 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.73 | 1:18.29 | 2:05.95 | 2:51.90 | |||
17 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.65 | 1:24.92 | 2:13.04 | 2:56.87 | |||
18 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.12 | 1:26.52 | 2:14.27 | 2:59.65 | |||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.09 | 1:08.57 | 1:46.12 | 2:22.70 | |||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Svøm Korsør | 32.49 | 1:09.78 | 1:48.94 | 2:29.34 | |||
3 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.58 | 1:12.03 | 1:52.00 | 2:29.89 | |||
4 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.84 | 1:15.11 | 1:56.88 | 2:37.26 | |||
5 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.00 | 1:19.20 | 2:00.68 | 2:38.94 | |||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 36.78 | 1:17.54 | 1:59.74 | 2:39.22 | |||
7 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.71 | 1:15.00 | 1:57.95 | 2:40.13 | |||
8 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 34.78 | 1:14.94 | 1:57.85 | 2:40.15 | |||
9 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.76 | 1:16.36 | 1:59.14 | 2:40.16 | |||
10 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.66 | 1:21.31 | 2:04.93 | 2:46.00 | |||
11 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 37.70 | 1:22.10 | 2:07.55 | 2:47.50 | |||
12 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.38 | 1:20.47 | 2:05.91 | 2:47.63 | |||
13 | Storm Melgaard | 2007 | Haslev Svømmeklub | 36.34 | 1:19.59 | 2:03.24 | 2:47.86 | |||
14 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.89 | 1:21.34 | 2:05.38 | 2:48.02 | |||
15 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.13 | 1:22.59 | 2:06.40 | 2:48.32 | |||
16 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.85 | 1:24.65 | 2:11.92 | 2:54.51 | |||
17 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.41 | 1:24.65 | 2:11.57 | 2:56.07 | |||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.86 | 1:22.94 | 2:09.22 | 2:56.15 | |||
19 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.20 | 1:27.65 | 2:14.21 | 2:56.29 | |||
20 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 38.64 | 1:22.51 | 2:03.56 | 2:57.71 | |||
21 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.54 | 1:27.32 | 2:15.68 | 2:59.03 | |||
22 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 41.35 | 1:29.17 | 2:15.29 | 3:01.47 | |||
23 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 41.92 | 1:29.07 | 2:18.29 | 3:04.60 | |||
24 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 41.27 | 1:29.51 | 2:18.50 | 3:06.03 | |||
25 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 41.98 | 1:29.94 | 2:19.84 | 3:06.19 | |||
26 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 39.26 | 1:28.32 | 2:17.95 | 3:07.95 | |||
27 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 42.77 | 1:32.40 | 2:23.21 | 3:09.38 | |||
28 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.64 | 1:33.96 | 2:24.35 | 3:11.26 | |||
29 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.82 | 1:31.74 | 2:25.07 | 3:16.02 | |||
30 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.78 | 1:32.98 | 2:26.29 | 3:18.71 | |||
31 | Storm Geiker | 2007 | Svøm Korsør | 45.64 | 1:37.99 | 2:31.34 | 3:21.96 | |||
32 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 45.10 | 1:37.62 | 3:28.83 | ||||
33 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.52 | 1:39.26 | 2:32.09 | 3:40.30 | |||
- | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |