Results for Harboe Water Games 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.32 | 1:10.87 | |||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.76 | 1:11.22 | |||||
3 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.31 | 1:11.55 | |||||
4 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 35.47 | 1:13.07 | |||||
5 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.97 | 1:16.60 | |||||
6 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.86 | 1:16.74 | |||||
7 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 37.09 | 1:17.62 | |||||
8 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.48 | 1:17.87 | |||||
9 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.34 | 1:22.31 | |||||
10 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 44.89 | 1:32.46 | |||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.05 | 1:14.07 | |||||
2 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 37.25 | 1:16.33 | |||||
3 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.18 | 1:16.75 | |||||
4 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.42 | 1:17.09 | |||||
5 | Julie Segato | 2005 | GTI | 37.71 | 1:17.47 | |||||
6 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.59 | 1:21.77 | |||||
7 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.26 | 1:21.83 | |||||
8 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 40.14 | 1:21.98 | |||||
9 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.11 | 1:22.35 | |||||
10 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.04 | 1:22.52 | |||||
11 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.52 | 1:22.85 | |||||
12 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 40.79 | 1:23.55 | |||||
13 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 40.53 | 1:23.61 | |||||
14 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.63 | 1:25.01 | |||||
15 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 41.95 | 1:26.66 | |||||
16 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 42.28 | 1:26.84 | |||||
17 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.07 | 1:26.90 | |||||
18 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 44.57 | 1:30.62 | |||||
19 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.40 | 1:31.23 | |||||
20 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 45.48 | 1:31.48 | |||||
21 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.13 | 1:33.45 | |||||
22 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.17 | 1:35.91 | |||||
- | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.39 | 1:11.21 | |||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.59 | 1:16.13 | |||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | GTI | 40.61 | 1:22.92 | |||||
4 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.56 | 1:23.51 | |||||
5 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.51 | 1:25.46 | |||||
6 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 42.76 | 1:27.06 | |||||
7 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 43.99 | 1:27.58 | |||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.87 | 1:27.90 | |||||
9 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 44.44 | 1:29.20 | |||||
10 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.82 | 1:30.50 | |||||
11 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.78 | 1:31.24 | |||||
12 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.57 | 1:31.43 | |||||
13 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 44.14 | 1:32.02 | |||||
14 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.65 | 1:32.78 | |||||
15 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 46.21 | 1:33.60 | |||||
16 | Smilla Hauge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.75 | 1:33.83 | |||||
17 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.95 | 1:34.98 | |||||
18 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 46.93 | 1:35.21 | |||||
19 | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.90 | 1:36.58 | |||||
20 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.17 | 1:37.10 | |||||
21 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.22 | 1:38.06 | |||||
22 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.19 | 1:40.39 | |||||
23 | Emma Andersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.53 | 1:41.70 | |||||
24 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.62 | 1:41.82 | |||||
25 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 50.70 | 1:43.87 | |||||
26 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 49.94 | 1:44.59 | |||||
27 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.16 | 1:45.16 | |||||
28 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.63 | 1:46.77 | |||||
29 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.34 | 1:50.01 | |||||
30 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.11 | 1:50.16 | |||||
- | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v/25m | |||||
- | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.96 | 1:31.81 | |||||
2 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.27 | 1:34.79 | |||||
3 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.31 | 1:36.83 | |||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 47.38 | 1:38.41 | |||||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.28 | 1:38.43 | |||||
6 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.13 | 1:39.52 | |||||
7 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.69 | 1:39.85 | |||||
8 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 49.35 | 1:41.10 | |||||
9 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.13 | 1:41.52 | |||||
10 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.14 | 1:45.66 | |||||
11 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.35 | 1:46.95 | |||||
12 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.97 | 1:53.46 | |||||
13 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 54.46 | 1:55.12 | |||||
14 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 57.20 | 1:58.37 | |||||
15 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 1:02.05 | 2:08.31 | |||||
16 | Agnes Thøfner | 2009 | Haslev Svømmeklub | 1:12.95 | 2:33.11 | |||||
- | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | EFB v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |