Results for Harboe Water Games 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.74 | 1:53.29 | 2:31.82 | ||||
2 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.95 | ||||||
3 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:18.35 | 2:01.39 | 2:43.66 | ||||
4 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.39 | 2:54.00 | |||||
5 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 44.84 | 1:34.80 | 2:24.91 | 3:14.30 | |||
- | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/ 50 m | |||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 1:17.78 | 2:00.95 | 2:43.35 | ||||
2 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 40.08 | 1:21.67 | 2:05.34 | 2:48.27 | |||
3 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:23.19 | 2:07.53 | 2:49.19 | 2:49.19 | |||
4 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 1:22.38 | 2:07.75 | 2:52.78 | 2:52.78 | |||
5 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:23.61 | 2:10.01 | 2:54.18 | 2:54.18 | |||
6 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.96 | 1:25.38 | 2:11.88 | 2:56.51 | |||
7 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.93 | 1:28.41 | 2:14.60 | 2:57.51 | |||
8 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.85 | 1:27.95 | 2:14.72 | 2:58.67 | |||
9 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 42.96 | 1:28.92 | 2:16.08 | 3:01.56 | |||
10 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.65 | 1:30.20 | 2:20.45 | 3:06.18 | |||
11 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 44.43 | 1:31.99 | 2:20.38 | 3:06.31 | |||
12 | Laura Kroman | 2004 | Svøm Korsør | 43.92 | 1:30.73 | 2:20.28 | 3:08.02 | |||
13 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.46 | 1:34.13 | 2:23.19 | 3:10.38 | |||
14 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.16 | 2:24.00 | 3:12.07 | 3:12.07 | |||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.95 | 1:41.25 | 2:33.67 | 3:23.94 | |||
- | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 40.59 | 1:24.70 | 2:09.96 | 2:55.20 | |||
2 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 41.59 | 1:26.67 | 2:12.20 | 2:56.56 | |||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.12 | 1:27.01 | 2:12.89 | 2:57.61 | |||
4 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | GTI | 42.95 | 2:59.36 | 2:59.36 | ||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.03 | 1:28.53 | 2:14.85 | 3:00.04 | |||
6 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.11 | 1:31.59 | 2:20.24 | 3:05.98 | |||
7 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.89 | 1:32.22 | 2:21.38 | 3:08.52 | |||
8 | Marie Skole Sørensen | 2006 | GTI | 45.49 | 1:33.93 | 2:23.08 | 3:08.76 | |||
9 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.58 | 1:35.31 | 2:27.33 | 3:18.19 | |||
10 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.16 | 1:37.17 | 2:30.27 | 3:23.69 | |||
11 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 46.25 | 3:26.86 | 3:26.86 | ||||
12 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.84 | 1:42.21 | 2:36.06 | 3:28.22 | |||
13 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.13 | 1:50.05 | 2:43.26 | 3:33.90 | |||
14 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.88 | 1:51.67 | 2:49.58 | 3:46.81 | |||
15 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 51.11 | 1:51.25 | 2:49.60 | 3:47.23 | |||
16 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.88 | 1:54.73 | 2:56.67 | 3:57.64 | |||
- | Amanda Aidinian | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | EFB v/ 25 m | |||||
- | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/ 25 m | |||||
- | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Neddyk v/ 200 m | |||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.76 | 1:33.88 | 2:24.38 | 3:13.31 | |||
2 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.69 | 1:38.84 | 2:30.66 | 3:21.82 | |||
3 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.97 | 1:39.71 | 2:35.84 | 3:26.38 | |||
4 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.93 | 1:45.62 | 2:44.84 | 3:34.08 | |||
- | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v/ 50 m | |||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | EFB v/ 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |