Tulokset Harboe Water Games 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.32 | 1:00.06 | |||||
2 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.24 | 1:02.80 | |||||
3 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 31.45 | 1:05.49 | |||||
4 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 37.30 | 1:16.08 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.07 | 1:02.38 | |||||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 30.71 | 1:03.14 | |||||
3 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.60 | 1:03.83 | |||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 31.30 | 1:04.34 | |||||
5 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.72 | 1:04.37 | |||||
6 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | 1:04.66 | |||||
7 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.19 | 1:04.94 | |||||
8 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.23 | 1:05.16 | |||||
9 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.20 | 1:06.62 | |||||
10 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.10 | 1:07.38 | |||||
11 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.84 | 1:07.40 | |||||
12 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.87 | 1:07.42 | |||||
12 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.62 | 1:07.42 | |||||
14 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.27 | 1:07.66 | |||||
15 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 32.36 | 1:07.87 | |||||
16 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.55 | 1:10.21 | |||||
17 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 33.69 | 1:10.24 | |||||
18 | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.34 | 1:13.57 | |||||
19 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.27 | 1:13.90 | |||||
20 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.78 | 1:14.93 | |||||
21 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.87 | 1:18.56 | |||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.03 | 1:06.77 | |||||
2 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.17 | 1:07.14 | |||||
3 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 32.01 | 1:07.35 | |||||
4 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.30 | 1:07.55 | |||||
5 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.15 | 1:07.58 | |||||
6 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.37 | 1:07.97 | |||||
7 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.22 | 1:08.93 | |||||
8 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 33.13 | 1:08.94 | |||||
9 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.32 | 1:09.32 | |||||
10 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.20 | 1:09.33 | |||||
11 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.29 | 1:09.59 | |||||
12 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.63 | 1:09.91 | |||||
13 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 33.11 | 1:09.92 | |||||
14 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.83 | 1:09.95 | |||||
15 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.53 | 1:11.55 | |||||
16 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.70 | 1:11.63 | |||||
17 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 34.84 | 1:12.19 | |||||
18 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.84 | 1:12.58 | |||||
19 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 35.49 | 1:12.94 | |||||
20 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 35.83 | 1:13.56 | |||||
21 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.00 | 1:14.32 | |||||
22 | Julie Segato | 2005 | GTI | 35.43 | 1:14.33 | |||||
23 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.71 | 1:15.53 | |||||
24 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.01 | 1:15.72 | |||||
25 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 36.97 | 1:15.85 | |||||
26 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 36.86 | 1:16.33 | |||||
27 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:16.76 | |||||
28 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.27 | 1:18.60 | |||||
29 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.30 | 1:25.96 | |||||
30 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.50 | 1:26.71 | |||||
31 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 45.76 | 1:36.41 | |||||
- | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.81 | 1:05.13 | |||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | 1:09.33 | |||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.82 | 1:09.69 | |||||
4 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.74 | 1:10.63 | |||||
5 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 33.86 | 1:11.81 | |||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.01 | 1:12.23 | |||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.26 | 1:13.34 | |||||
8 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.77 | 1:13.50 | |||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.18 | 1:14.94 | |||||
10 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.59 | 1:15.01 | |||||
11 | Marie Skole Sørensen | 2006 | GTI | 36.56 | 1:15.27 | |||||
12 | Mille Giolbas | 2006 | GTI | 36.39 | 1:15.58 | |||||
13 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.84 | 1:16.03 | |||||
14 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.15 | 1:16.50 | |||||
15 | Astamaja Rought | 2006 | Svøm Korsør | 37.72 | 1:17.12 | |||||
16 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.88 | 1:17.48 | |||||
17 | Mathilde Willumsen | 2006 | GTI | 37.90 | 1:17.59 | |||||
18 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.41 | 1:17.62 | |||||
19 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 37.59 | 1:18.84 | |||||
20 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 38.24 | 1:20.39 | |||||
21 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.33 | 1:20.48 | |||||
22 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.76 | 1:21.30 | |||||
23 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.94 | 1:21.54 | |||||
24 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.34 | 1:22.84 | |||||
25 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 39.02 | 1:23.23 | |||||
26 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.76 | 1:23.63 | |||||
27 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 39.84 | 1:24.28 | |||||
28 | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.67 | 1:24.77 | |||||
29 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.59 | 1:25.37 | |||||
30 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.27 | 1:25.39 | |||||
31 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.04 | 1:25.43 | |||||
32 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.72 | 1:26.22 | |||||
33 | Malene Dithmar | 2006 | GTI | 40.56 | 1:26.30 | |||||
34 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.22 | 1:26.48 | |||||
35 | Andrea Boss | 2006 | Næstved IF | 41.67 | 1:28.25 | |||||
36 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Svøm Korsør | 42.40 | 1:28.59 | |||||
37 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.21 | 1:28.99 | |||||
38 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 42.68 | 1:29.14 | |||||
39 | Smilla Hauge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | 1:29.44 | |||||
40 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.04 | 1:29.92 | |||||
41 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 43.38 | 1:30.22 | |||||
42 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Svøm Korsør | 42.21 | 1:30.44 | |||||
43 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.26 | 1:32.43 | |||||
44 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.04 | 1:32.86 | |||||
45 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 47.17 | 1:35.23 | |||||
46 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.26 | 1:36.22 | |||||
47 | Laura Christoffersen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.71 | 1:37.54 | |||||
48 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 45.47 | 1:37.58 | |||||
49 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.05 | 1:38.73 | |||||
50 | Anna Baad Clausen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 45.98 | 1:38.81 | |||||
51 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 46.73 | 1:40.08 | |||||
52 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.08 | 1:44.91 | |||||
53 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 48.14 | 1:45.48 | |||||
54 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 50.58 | 1:47.12 | |||||
55 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.69 | 1:50.70 | |||||
- | Emma Andersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.31 | 1:28.50 | |||||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Korsør | 41.97 | 1:29.83 | |||||
3 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 43.82 | 1:32.17 | |||||
4 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 42.28 | 1:33.16 | |||||
5 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.92 | 1:34.45 | |||||
6 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.95 | 1:36.51 | |||||
7 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 44.67 | 1:37.01 | |||||
8 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.71 | 1:38.17 | |||||
9 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.78 | 1:38.20 | |||||
10 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.45 | 1:38.43 | |||||
11 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.99 | 1:38.64 | |||||
12 | Vigga Skou | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.91 | 1:39.98 | |||||
13 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 47.16 | 1:45.81 | |||||
14 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 49.98 | 1:46.25 | |||||
15 | Victoria Moon Rosendal | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.53 | 1:49.25 | |||||
16 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.04 | 1:51.17 | |||||
17 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 51.68 | 1:51.28 | |||||
18 | Mille Reimer | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.68 | 1:51.48 | |||||
19 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.63 | 1:51.85 | |||||
20 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.46 | 1:57.89 | |||||
21 | Agnes Thøfner | 2009 | Haslev Svømmeklub | 53.38 | 2:01.38 | |||||
22 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 57.28 | 2:06.41 | |||||
23 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.61 | 2:13.24 | |||||
24 | Anja Poulsen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.64 | 2:15.95 | |||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |