Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 592 | 30.78 | 1:05.47 | 1:40.12 | 2:14.52 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.54 | |||||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 573 | 31.03 | 1:05.17 | 1:41.04 | 2:16.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.27 | |||||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 571 | 31.47 | 1:05.97 | 1:41.26 | 2:16.14 | |||
JGI Svømning | 2:17.88 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 545 | 31.80 | 1:07.68 | 1:44.17 | 2:18.31 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.97 | |||||||||
5 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 544 | 31.63 | 1:06.55 | 1:42.91 | 2:18.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.40 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 537 | 31.79 | 1:07.57 | 1:44.28 | 2:18.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 523 | 31.15 | 1:05.69 | 1:43.08 | 2:20.17 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.99 | |||||||||
8 | Silja Brage | 2005 | 522 | 32.97 | 1:07.98 | 1:45.00 | 2:20.25 | |||
JGI Svømning | 2:21.30 | |||||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | 522 | 31.85 | 1:07.57 | 1:44.11 | 2:20.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:18.48 | |||||||||
10 | Amalie Østerlund | 2005 | 521 | 31.07 | 1:06.38 | 1:43.59 | 2:20.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.91 | |||||||||
11 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 513 | 32.23 | 1:07.53 | 1:43.38 | 2:21.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.23 | |||||||||
12 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 511 | 32.43 | 1:08.73 | 1:45.72 | 2:21.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.73 | |||||||||
13 | Asta Palmund | 2005 | 511 | 32.22 | 1:08.27 | 1:45.31 | 2:21.28 | |||
Roskilde Svømning | 2:23.43 | |||||||||
14 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 501 | 32.72 | 1:09.06 | 1:46.01 | 2:22.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.14 | |||||||||
15 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 491 | 32.12 | 1:08.61 | 1:46.48 | 2:23.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.77 | |||||||||
16 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 488 | 31.41 | 1:08.80 | 1:46.98 | 2:23.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
17 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 488 | 32.30 | 1:08.70 | 1:46.50 | 2:23.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:22.92 | |||||||||
18 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 488 | 32.89 | 1:08.86 | 1:46.58 | 2:23.50 | |||
Swim Team Neptun | 2:23.53 | |||||||||
19 | Malou Sejr | 2005 | 487 | 32.78 | 1:09.22 | 1:46.79 | 2:23.55 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.89 | |||||||||
20 | Tilde Søe Bach | 2005 | 484 | 32.69 | 1:09.91 | 1:47.66 | 2:23.81 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.14 | |||||||||
21 | Lise Refsgaard | 2005 | 483 | 32.48 | 1:09.28 | 1:46.75 | 2:23.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.98 | |||||||||
22 | Caroline Koch | 2005 | 481 | 32.44 | 1:08.26 | 1:46.21 | 2:24.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.24 | |||||||||
23 | Anna Rønn | 2005 | 480 | 32.05 | 1:08.16 | 1:46.32 | 2:24.25 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:28.31 | |||||||||
24 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 479 | 32.94 | 1:10.15 | 1:48.04 | 2:24.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.99 | |||||||||
25 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 477 | 32.59 | 1:08.94 | 1:46.99 | 2:24.55 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.12 | |||||||||
26 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 470 | 33.56 | 1:10.98 | 1:48.85 | 2:25.27 | |||
Swim Team Neptun | 2:24.99 | |||||||||
27 | Filippa Eiler | 2005 | 469 | 32.97 | 1:10.37 | 1:48.12 | 2:25.41 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.85 | |||||||||
28 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 463 | 33.09 | 1:10.43 | 1:48.69 | 2:25.95 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.79 | |||||||||
29 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 461 | 32.17 | 1:08.90 | 1:48.31 | 2:26.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
30 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 460 | 34.08 | 1:10.88 | 1:48.79 | 2:26.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:25.55 | |||||||||
31 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 460 | 33.74 | 1:10.93 | 1:48.77 | 2:26.35 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:24.43 | |||||||||
32 | Cille Kirketerp | 2005 | 459 | 32.91 | 1:10.50 | 1:48.32 | 2:26.37 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.36 | |||||||||
33 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 458 | 33.82 | 1:10.56 | 1:48.82 | 2:26.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.05 | |||||||||
34 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 449 | 31.96 | 1:09.06 | 1:49.10 | 2:27.54 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:28.77 | |||||||||
35 | Elida Thornsen | 2005 | 444 | 33.70 | 1:12.12 | 1:50.68 | 2:28.09 | |||
SVØM Korsør | 2:25.26 | |||||||||
36 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 440 | 33.26 | 1:11.01 | 1:49.95 | 2:28.53 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:24.48 | |||||||||
37 | Victoria W. Stahl | 2005 | 439 | 33.37 | 1:10.15 | 1:49.24 | 2:28.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.19 | |||||||||
38 | Asta Højberg | 2005 | 437 | 33.75 | 1:11.00 | 1:50.57 | 2:28.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.41 | |||||||||
39 | Natacha Munch | 2005 | 435 | 32.54 | 1:09.60 | 1:49.53 | 2:29.10 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:28.60 | |||||||||
40 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 434 | 33.56 | 1:11.86 | 1:51.99 | 2:29.13 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:26.39 | |||||||||
41 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 432 | 33.72 | 1:12.33 | 1:51.44 | 2:29.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.51 | |||||||||
42 | Antoinette Zafra | 2005 | 432 | 32.52 | 1:10.44 | 1:50.76 | 2:29.42 | |||
Roskilde Svømning | 2:24.99 | |||||||||
43 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 430 | 33.26 | 1:10.80 | 1:50.15 | 2:29.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.09 | |||||||||
44 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 427 | 34.53 | 1:14.09 | 1:53.07 | 2:29.93 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:28.77 | |||||||||
45 | Jazmin Jensen | 2005 | 422 | 33.45 | 1:12.29 | 1:51.46 | 2:30.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.71 | |||||||||
46 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 418 | 34.14 | 1:12.83 | 1:53.26 | 2:31.06 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:44.49 | |||||||||
47 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 418 | 33.75 | 1:12.13 | 1:51.64 | 2:31.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
48 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 418 | 33.17 | 1:11.62 | 1:51.13 | 2:31.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.90 | |||||||||
49 | Maja Stamholt | 2005 | 416 | 33.83 | 1:13.06 | 1:53.36 | 2:31.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:33.07 | |||||||||
50 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 413 | 34.60 | 1:12.86 | 1:52.90 | 2:31.65 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:29.62 | |||||||||
51 | Josephine Frederiksen | 2005 | 409 | 34.34 | 1:13.04 | 1:52.86 | 2:32.10 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.90 | |||||||||
52 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 408 | 33.19 | 1:11.45 | 1:52.21 | 2:32.21 | |||
Roskilde Svømning | 2:28.11 | |||||||||
53 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 400 | 34.15 | 1:14.26 | 1:55.48 | 2:33.25 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:29.29 | |||||||||
54 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 364 | 34.55 | 1:14.81 | 1:57.12 | 2:38.13 | |||
H2Odense | 2:38.90 | |||||||||
55 | Mie Asmussen | 2005 | 339 | 34.63 | 1:15.85 | 2:00.23 | 2:42.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:45.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 624 | 30.48 | 1:04.64 | 1:38.78 | 2:12.18 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.54 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 611 | 31.06 | 1:04.79 | 1:39.42 | 2:13.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.40 | |||||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 609 | 31.07 | 1:04.87 | 1:39.18 | 2:13.27 | |||
JGI Svømning | 2:17.88 | |||||||||
4 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 598 | 30.98 | 1:05.02 | 1:39.69 | 2:14.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.27 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 555 | 31.25 | 1:06.08 | 1:41.96 | 2:17.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
6 | Fenja Romanski | 2005 | 552 | 31.05 | 1:06.08 | 1:41.90 | 2:17.72 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.97 | |||||||||
7 | Silja Brage | 2005 | 535 | 32.00 | 1:07.36 | 1:43.51 | 2:19.11 | |||
JGI Svømning | 2:21.30 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 517 | 32.26 | 1:07.10 | 1:43.52 | 2:20.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.99 | |||||||||
9 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 566 | 31.62 | 1:06.70 | 1:42.83 | 2:16.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.73 | |||||||||
10 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 536 | 31.49 | 1:06.83 | 1:43.76 | 2:19.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
11 | Ellen Jensen | 2005 | 535 | 32.09 | 1:07.48 | 1:43.74 | 2:19.13 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:18.48 | |||||||||
12 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 523 | 31.24 | 1:06.67 | 1:43.84 | 2:20.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.23 | |||||||||
13 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 515 | 32.96 | 1:08.88 | 1:45.12 | 2:20.88 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.14 | |||||||||
14 | Asta Palmund | 2005 | 503 | 32.37 | 1:08.32 | 1:45.39 | 2:22.05 | |||
Roskilde Svømning | 2:23.43 | |||||||||
15 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 492 | 32.67 | 1:08.93 | 1:45.93 | 2:23.03 | |||
Swim Team Neptun | 2:23.53 | |||||||||
16 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 471 | 32.81 | 1:09.64 | 1:47.35 | 2:25.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 542 | 29.07 | 1:00.52 | 1:33.50 | 2:05.07 | |||
Lyseng IF | 2:03.24 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 540 | 30.98 | 1:03.64 | 1:34.08 | 2:05.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.49 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 529 | 29.25 | 1:01.66 | 1:33.96 | 2:06.10 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:02.90 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 518 | 29.67 | 1:02.18 | 1:35.00 | 2:07.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.58 | |||||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | 513 | 29.27 | 1:00.91 | 1:34.06 | 2:07.37 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringe Svømme Klub | 2:08.18 | |||||||||
6 | Elias Noe | 2004 | 494 | 29.88 | 1:02.47 | 1:36.06 | 2:08.95 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:07.06 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 494 | 29.56 | 1:01.87 | 1:35.17 | 2:08.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.16 | |||||||||
8 | Casper Madsen | 2004 | 488 | 29.67 | 1:02.50 | 1:36.28 | 2:09.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.02 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 486 | 29.76 | 1:03.32 | 1:36.93 | 2:09.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.13 | |||||||||
10 | Mads Mikkelsen | 2004 | 477 | 31.12 | 1:04.71 | 1:37.99 | 2:10.48 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:08.98 | |||||||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 476 | 30.26 | 1:03.44 | 1:37.21 | 2:10.56 | |||
Odder Svømmeklub | 2:12.45 | |||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 475 | 30.12 | 1:03.08 | 1:37.22 | 2:10.70 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.16 | |||||||||
13 | William Ølshøj | 2004 | 467 | 29.84 | 1:03.90 | 1:38.56 | 2:11.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.42 | |||||||||
14 | Nicklas Plank | 2004 | 463 | 30.52 | 1:04.23 | 1:37.91 | 2:11.82 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.13 | |||||||||
15 | Mikkel Roed | 2004 | 460 | 29.71 | 1:03.42 | 1:38.08 | 2:12.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:13.37 | |||||||||
16 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 459 | 29.64 | 1:03.93 | 1:38.43 | 2:12.20 | |||
Herlev Svømning | 2:12.67 | |||||||||
17 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 457 | 29.96 | 1:03.39 | 1:38.22 | 2:12.35 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:13.51 | |||||||||
18 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 449 | 30.03 | 1:03.65 | 1:38.24 | 2:13.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.00 | |||||||||
19 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 445 | 30.60 | 1:04.49 | 1:39.04 | 2:13.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.69 | |||||||||
20 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 444 | 30.95 | 1:03.92 | 1:38.50 | 2:13.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.88 | |||||||||
21 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 442 | 30.07 | 1:04.29 | 1:39.32 | 2:13.86 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:16.74 | |||||||||
22 | Lukas Hedegaard | 2004 | 433 | 30.08 | 1:04.09 | 1:38.86 | 2:14.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:15.61 | |||||||||
23 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 430 | 30.62 | 1:04.74 | 1:40.61 | 2:15.09 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:11.02 | |||||||||
24 | Silas Waterval | 2004 | 427 | 30.75 | 1:05.30 | 1:40.70 | 2:15.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.25 | |||||||||
25 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 425 | 31.67 | 1:06.31 | 1:42.09 | 2:15.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.39 | |||||||||
26 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 418 | 30.90 | 1:06.00 | 1:41.94 | 2:16.36 | |||
Greve Svømmeklub | 2:16.94 | |||||||||
27 | Lukas Frederiksen | 2004 | 414 | 31.18 | 1:05.40 | 1:41.65 | 2:16.76 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:17.29 | |||||||||
27 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 414 | 32.01 | 1:07.61 | 1:42.60 | 2:16.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:16.28 | |||||||||
29 | Julian Birch | 2004 | 414 | 30.88 | 1:05.63 | 1:41.56 | 2:16.84 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.31 | |||||||||
30 | Kasper Hansen | 2004 | 409 | 31.72 | 1:06.38 | 1:42.07 | 2:17.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.37 | |||||||||
31 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 407 | 31.19 | 1:05.87 | 1:41.80 | 2:17.54 | |||
Greve Svømmeklub | 2:14.71 | |||||||||
32 | William Studsgaard | 2004 | 404 | 31.97 | 1:07.03 | 1:43.14 | 2:17.97 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:21.77 | |||||||||
33 | Lasse Thulstrup | 2004 | 400 | 31.33 | 1:06.77 | 1:43.23 | 2:18.41 | |||
Kolding SK | 2:19.78 | |||||||||
34 | Emil Neumann | 2004 | 400 | 31.01 | 1:06.07 | 1:42.53 | 2:18.42 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:16.04 | |||||||||
35 | Stefan Rasmussen | 2004 | 398 | 31.86 | 1:07.38 | 1:43.49 | 2:18.57 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:19.63 | |||||||||
36 | Esben Rasmussen | 2004 | 395 | 30.82 | 1:07.18 | 1:44.35 | 2:18.93 | |||
Vest-Brøndby | 2:16.14 | |||||||||
37 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 393 | 32.25 | 1:08.37 | 1:44.72 | 2:19.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.61 | |||||||||
38 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 385 | 31.51 | 1:07.07 | 1:44.11 | 2:20.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.91 | |||||||||
39 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 385 | 31.96 | 1:07.31 | 1:44.16 | 2:20.16 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:17.71 | |||||||||
40 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 381 | 32.53 | 1:08.50 | 1:44.88 | 2:20.69 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:23.74 | |||||||||
41 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 363 | 31.91 | 1:07.57 | 1:45.63 | 2:22.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 583 | 30.47 | 1:00.91 | 1:31.68 | 2:02.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.49 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 565 | 29.05 | 1:00.28 | 1:31.73 | 2:03.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:02.90 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 546 | 29.02 | 1:00.54 | 1:33.16 | 2:04.77 | |||
Lyseng IF | 2:03.24 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 539 | 29.36 | 1:01.05 | 1:33.15 | 2:05.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:07.58 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 507 | 30.05 | 1:02.99 | 1:35.52 | 2:07.86 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.02 | |||||||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 489 | 29.31 | 1:02.76 | 1:37.03 | 2:09.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.13 | |||||||||
7 | Elias Noe | 2004 | 487 | 29.89 | 1:02.69 | 1:36.37 | 2:09.62 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:07.06 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 473 | 30.71 | 1:03.39 | 1:36.65 | 2:10.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.16 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 512 | 28.95 | 1:01.46 | 1:34.87 | 2:07.48 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:08.98 | |||||||||
10 | Oscar Isberg | 2004 | 490 | 30.12 | 1:02.81 | 1:36.42 | 2:09.36 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.16 | |||||||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 482 | 29.46 | 1:02.04 | 1:35.99 | 2:10.05 | |||
Odder Svømmeklub | 2:12.45 | |||||||||
12 | William Ølshøj | 2004 | 476 | 29.80 | 1:03.37 | 1:37.52 | 2:10.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.42 | |||||||||
13 | Nicklas Plank | 2004 | 467 | 29.94 | 1:03.21 | 1:37.36 | 2:11.41 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.13 | |||||||||
14 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 466 | 30.62 | 1:04.65 | 1:39.07 | 2:11.56 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:13.51 | |||||||||
15 | Mikkel Roed | 2004 | 461 | 30.73 | 1:05.23 | 1:39.34 | 2:12.01 | |||
Køge Svømmeklub | 2:13.37 | |||||||||
16 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 454 | 30.16 | 1:03.31 | 1:37.97 | 2:12.64 | |||
Herlev Svømning | 2:12.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 641 | 29.86 | 1:03.22 | 1:37.18 | 2:11.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 629 | 29.98 | 1:03.05 | 1:37.51 | 2:11.84 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.67 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 598 | 31.49 | 1:05.84 | 1:40.92 | 2:14.03 | |||
Kolding SK | 2:14.79 | |||||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | 589 | 31.00 | 1:05.09 | 1:39.95 | 2:14.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.08 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 587 | 31.07 | 1:05.41 | 1:40.37 | 2:14.88 | Deltager ikke i finalen | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.03 | |||||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 582 | 30.98 | 1:05.44 | 1:41.27 | 2:15.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.49 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 582 | 31.22 | 1:05.21 | 1:40.46 | 2:15.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.14 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 577 | 31.23 | 1:05.54 | 1:40.95 | 2:15.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.98 | |||||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 576 | 31.63 | 1:05.79 | 1:41.65 | 2:15.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Kalundborg SK | 2:15.45 | |||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 575 | 32.10 | 1:06.24 | 1:41.87 | 2:15.86 | |||
Lyseng IF | 2:13.58 | |||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 569 | 31.25 | 1:05.94 | 1:41.48 | 2:16.33 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.77 | |||||||||
12 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 568 | 31.25 | 1:04.63 | 1:40.10 | 2:16.40 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.55 | |||||||||
13 | Fiona Andrea Have | 2004 | 568 | 31.86 | 1:06.19 | 1:41.82 | 2:16.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.68 | |||||||||
14 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 567 | 30.63 | 1:04.37 | 1:40.28 | 2:16.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
15 | Aurelia Pedersen | 2004 | 554 | 31.36 | 1:06.56 | 1:42.38 | 2:17.52 | |||
H2Odense | 2:19.26 | |||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 548 | 31.22 | 1:05.42 | 1:41.79 | 2:18.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.18 | |||||||||
17 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 538 | 31.34 | 1:06.37 | 1:42.74 | 2:18.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.05 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 538 | 31.28 | 1:06.05 | 1:42.34 | 2:18.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.36 | |||||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | 536 | 31.52 | 1:06.83 | 1:43.08 | 2:19.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.36 | |||||||||
20 | Emma Ekman | 2004 | 518 | 32.73 | 1:08.35 | 1:44.67 | 2:20.66 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:21.06 | |||||||||
21 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 515 | 31.88 | 1:06.80 | 1:43.40 | 2:20.94 | |||
Swim Team Neptun | 2:19.96 | |||||||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 515 | 31.49 | 1:06.80 | 1:43.57 | 2:20.94 | |||
Greve Svømmeklub | 2:18.83 | |||||||||
23 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 513 | 31.99 | 1:07.67 | 1:44.26 | 2:21.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.01 | |||||||||
24 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 512 | 32.67 | 1:08.72 | 1:44.91 | 2:21.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.50 | |||||||||
25 | Elisabeth Roskær | 2004 | 507 | 32.83 | 1:07.91 | 1:45.12 | 2:21.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.88 | |||||||||
26 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 502 | 31.35 | 1:07.39 | 1:45.05 | 2:22.08 | |||
Køge Svømmeklub | 2:20.44 | |||||||||
27 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 500 | 32.31 | 1:08.53 | 1:46.20 | 2:22.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:22.97 | |||||||||
28 | Frida Saks Justesen | 2004 | 498 | 33.07 | 1:09.99 | 1:46.72 | 2:22.47 | |||
Lyseng IF | 2:22.16 | |||||||||
29 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 498 | 32.16 | 1:08.26 | 1:46.55 | 2:22.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.88 | |||||||||
30 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 496 | 32.70 | 1:09.02 | 1:46.67 | 2:22.66 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.63 | |||||||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 494 | 33.01 | 1:09.59 | 1:47.10 | 2:22.86 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:22.69 | |||||||||
32 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 491 | 33.46 | 1:09.27 | 1:46.35 | 2:23.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.20 | |||||||||
33 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 490 | 32.84 | 1:09.33 | 1:46.90 | 2:23.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
34 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 490 | 31.89 | 1:07.48 | 1:44.79 | 2:23.26 | |||
Swim Team Neptun | 2:17.31 | |||||||||
35 | Anne Terp | 2004 | 486 | 32.47 | 1:09.62 | 1:47.23 | 2:23.61 | |||
Struer Svømmeklub | 2:21.14 | |||||||||
36 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 484 | 32.64 | 1:09.30 | 1:46.70 | 2:23.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:21.52 | |||||||||
37 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 481 | 32.16 | 1:09.22 | 1:46.68 | 2:24.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.29 | |||||||||
38 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 479 | 32.45 | 1:09.34 | 1:46.89 | 2:24.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.78 | |||||||||
39 | Nønne Christensen | 2004 | 477 | 32.10 | 1:08.85 | 1:46.67 | 2:24.50 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:19.77 | |||||||||
40 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 476 | 32.59 | 1:09.20 | 1:47.47 | 2:24.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:24.83 | |||||||||
41 | Liva Søby | 2004 | 476 | 32.33 | 1:09.32 | 1:47.54 | 2:24.68 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.79 | |||||||||
42 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 472 | 33.42 | 1:10.73 | 1:47.87 | 2:25.08 | |||
Farum Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
43 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 465 | 33.07 | 1:09.87 | 1:48.01 | 2:25.77 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:25.47 | |||||||||
44 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 463 | 34.26 | 1:11.50 | 1:48.67 | 2:26.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.03 | |||||||||
45 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 441 | 31.86 | 1:10.82 | 1:50.82 | 2:28.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:22.34 | |||||||||
46 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 438 | 33.96 | 1:12.04 | 1:50.74 | 2:28.70 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:24.87 | |||||||||
47 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 395 | 33.55 | 1:11.87 | 1:53.37 | 2:33.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:24.54 | |||||||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 695 | 29.31 | 1:01.30 | 1:34.12 | 2:07.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.42 | |||||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 641 | 29.99 | 1:02.59 | 1:37.05 | 2:10.97 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.67 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 637 | 30.23 | 1:03.54 | 1:37.93 | 2:11.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.49 | |||||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | 635 | 30.76 | 1:04.05 | 1:37.95 | 2:11.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.08 | |||||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 587 | 30.78 | 1:04.65 | 1:40.32 | 2:14.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.98 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 576 | 30.85 | 1:04.63 | 1:39.81 | 2:15.73 | |||
Kolding SK | 2:14.79 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 571 | 31.10 | 1:05.42 | 1:41.05 | 2:16.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.14 | |||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 565 | 32.22 | 1:07.37 | 1:42.14 | 2:16.63 | |||
Lyseng IF | 2:13.58 | |||||||||
9 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 598 | 31.08 | 1:04.66 | 1:39.25 | 2:14.03 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.55 | |||||||||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | 593 | 31.74 | 1:06.40 | 1:41.14 | 2:14.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.68 | |||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 571 | 30.65 | 1:04.76 | 1:40.39 | 2:16.18 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.77 | |||||||||
12 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 564 | 31.08 | 1:05.84 | 1:41.17 | 2:16.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.05 | |||||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 558 | 32.39 | 1:07.72 | 1:42.81 | 2:17.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.36 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 554 | 32.01 | 1:07.04 | 1:42.76 | 2:17.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.18 | |||||||||
15 | Aurelia Pedersen | 2004 | 538 | 31.61 | 1:06.26 | 1:42.75 | 2:18.84 | |||
H2Odense | 2:19.26 | |||||||||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 535 | 32.26 | 1:07.15 | 1:43.37 | 2:19.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 607 | 27.24 | 57.03 | 1:28.55 | 2:00.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:00.63 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 593 | 28.17 | 58.91 | 1:30.46 | 2:01.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.15 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 579 | 28.35 | 59.37 | 1:30.89 | 2:02.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.24 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 578 | 28.01 | 58.79 | 1:30.20 | 2:02.40 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.79 | |||||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | 572 | 28.96 | 1:00.29 | 1:31.88 | 2:02.86 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.45 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 554 | 28.64 | 59.87 | 1:32.18 | 2:04.19 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.80 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 535 | 28.14 | 59.66 | 1:32.57 | 2:05.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.42 | |||||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | 534 | 29.17 | 1:01.16 | 1:34.13 | 2:05.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Kalundborg SK | 2:01.81 | |||||||||
9 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 523 | 29.06 | 1:01.54 | 1:35.01 | 2:06.59 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:06.12 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 521 | 29.64 | 1:01.68 | 1:34.62 | 2:06.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.22 | |||||||||
11 | Daniel Damsbo | 2003 | 517 | 29.57 | 1:01.71 | 1:35.23 | 2:07.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:06.87 | |||||||||
12 | Mathias Knudsen | 2003 | 510 | 28.71 | 1:00.94 | 1:34.48 | 2:07.59 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:06.25 | |||||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | 509 | 28.61 | 1:01.07 | 1:34.36 | 2:07.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.63 | |||||||||
14 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 507 | 28.85 | 1:01.24 | 1:34.97 | 2:07.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.09 | |||||||||
15 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 506 | 30.99 | 1:02.63 | 1:35.20 | 2:07.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.17 | |||||||||
16 | Mikkel Hjelm | 2003 | 502 | 28.72 | 1:00.78 | 1:34.23 | 2:08.29 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.88 | |||||||||
17 | Frederik Jørgensen | 2003 | 499 | 28.60 | 1:01.06 | 1:34.71 | 2:08.57 | |||
Farum Svømmeklub | 2:08.32 | |||||||||
18 | Tobias Davidsen | 2003 | 494 | 30.03 | 1:03.16 | 1:35.75 | 2:08.98 | |||
Vest-Brøndby | 2:11.61 | |||||||||
18 | Valdemar Kristensen | 2003 | 494 | 29.11 | 1:01.32 | 1:35.65 | 2:08.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.65 | |||||||||
20 | Ole Hovmand | 2003 | 483 | 29.42 | 1:02.25 | 1:36.46 | 2:09.96 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:09.49 | |||||||||
21 | Malthe Elkjær | 2003 | 483 | 29.28 | 1:02.03 | 1:36.14 | 2:09.97 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:07.11 | |||||||||
22 | Noah Bred | 2003 | 482 | 29.94 | 1:03.09 | 1:37.15 | 2:10.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.41 | |||||||||
23 | Emil Lykke Grann | 2003 | 482 | 30.27 | 1:03.00 | 1:36.55 | 2:10.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:12.34 | |||||||||
24 | Mikkel Stilling | 2003 | 476 | 29.88 | 1:02.87 | 1:36.73 | 2:10.63 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:12.92 | |||||||||
25 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 470 | 29.54 | 1:02.52 | 1:37.03 | 2:11.17 | |||
JGI Svømning | 2:10.40 | |||||||||
26 | Daniel Østerballe | 2003 | 457 | 30.02 | 1:03.89 | 1:37.42 | 2:12.40 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:11.46 | |||||||||
27 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 452 | 29.12 | 1:01.81 | 1:37.35 | 2:12.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:06.64 | |||||||||
28 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 448 | 29.99 | 1:03.48 | 1:38.06 | 2:13.30 | |||
H2Odense | 2:10.44 | |||||||||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | 442 | 30.58 | 1:04.47 | 1:39.35 | 2:13.83 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 440 | 29.51 | 1:03.70 | 1:38.76 | 2:14.03 | |||
Næstved IF | 2:11.32 | |||||||||
31 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 438 | 31.23 | 1:04.83 | 1:39.32 | 2:14.23 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:15.83 | |||||||||
32 | Victor Holm Larsen | 2003 | 434 | 30.00 | 1:04.46 | 1:39.94 | 2:14.68 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:16.98 | |||||||||
33 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 398 | 30.70 | 1:06.14 | 1:42.56 | 2:18.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:19.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 654 | 27.40 | 57.62 | 1:28.23 | 1:57.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:00.63 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 628 | 28.32 | 58.49 | 1:28.76 | 1:59.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.24 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 598 | 27.88 | 58.21 | 1:29.47 | 2:01.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.15 | |||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 579 | 27.51 | 57.79 | 1:29.61 | 2:02.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.42 | |||||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | 568 | 28.78 | 59.76 | 1:31.74 | 2:03.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:03.45 | |||||||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | 524 | 29.02 | 1:00.89 | 1:34.09 | 2:06.45 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:03.80 | |||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 520 | 29.42 | 1:02.07 | 1:34.75 | 2:06.80 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:06.12 | |||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 495 | 29.87 | 1:02.16 | 1:35.59 | 2:08.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.22 | |||||||||
9 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 554 | 28.97 | 1:00.21 | 1:32.10 | 2:04.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.09 | |||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | 517 | 29.13 | 1:01.83 | 1:34.74 | 2:07.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:10.63 | |||||||||
11 | Valdemar Kristensen | 2003 | 514 | 29.67 | 1:02.53 | 1:35.20 | 2:07.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.65 | |||||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 513 | 30.11 | 1:02.35 | 1:35.27 | 2:07.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.17 | |||||||||
13 | Daniel Damsbo | 2003 | 509 | 29.55 | 1:02.41 | 1:35.82 | 2:07.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:06.87 | |||||||||
14 | Mathias Knudsen | 2003 | 507 | 29.18 | 1:02.22 | 1:36.01 | 2:07.89 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:06.25 | |||||||||
15 | Frederik Jørgensen | 2003 | 491 | 29.55 | 1:02.67 | 1:36.37 | 2:09.29 | |||
Farum Svømmeklub | 2:08.32 | |||||||||
16 | Tobias Davidsen | 2003 | 482 | 29.72 | 1:02.88 | 1:36.52 | 2:10.06 | |||
Vest-Brøndby | 2:11.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 597 | 33.53 | 1:09.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.78 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 581 | 34.01 | 1:09.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 564 | 34.31 | 1:10.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.07 | |||||||||
4 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 544 | 34.70 | 1:11.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
5 | Malou Sejr | 2005 | 538 | 34.87 | 1:11.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.62 | |||||||||
6 | Lise Refsgaard | 2005 | 517 | 33.92 | 1:12.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.40 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 517 | 35.39 | 1:12.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
8 | Josephine Thomsen | 2005 | 515 | 35.30 | 1:12.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.73 | |||||||||
9 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 502 | 35.05 | 1:13.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
10 | Rebecca Petersen | 2005 | 485 | 36.25 | 1:13.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
11 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 476 | 35.83 | 1:14.40 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.09 | |||||||||
12 | Amalie Østerlund | 2005 | 472 | 36.40 | 1:14.60 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | 459 | 36.49 | 1:15.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.05 | |||||||||
14 | Amalie Tolderlund | 2005 | 459 | 37.05 | 1:15.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
15 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 458 | 37.07 | 1:15.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.41 | |||||||||
16 | Liva Lund Hansen | 2005 | 457 | 36.27 | 1:15.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.35 | |||||||||
17 | Stine Mejdahl | 2005 | 454 | 36.96 | 1:15.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | 453 | 36.62 | 1:15.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.40 | |||||||||
19 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 449 | 36.70 | 1:15.89 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.85 | |||||||||
19 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 449 | 36.63 | 1:15.89 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
21 | Annika Britt Larsen | 2005 | 447 | 37.34 | 1:16.01 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.85 | |||||||||
22 | Louise Lie Thisted | 2005 | 442 | 36.80 | 1:16.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.52 | |||||||||
23 | Emilie Moberg | 2005 | 442 | 36.39 | 1:16.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
24 | Malou Nielsen | 2005 | 441 | 36.84 | 1:16.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.93 | |||||||||
25 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 435 | 36.68 | 1:16.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
26 | Ida Marie Platzer | 2005 | 434 | 37.19 | 1:16.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
27 | Alma Olivarius | 2005 | 432 | 37.20 | 1:16.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
28 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 432 | 36.79 | 1:16.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.65 | |||||||||
29 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 429 | 36.99 | 1:17.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
30 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 426 | 37.51 | 1:17.22 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.49 | |||||||||
31 | Laura S. Olesen | 2005 | 424 | 37.00 | 1:17.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
32 | Josefine Nielsen | 2005 | 421 | 37.67 | 1:17.53 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
33 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 420 | 37.31 | 1:17.56 | |||||
Frem Odense | 1:13.16 | |||||||||
34 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 419 | 37.14 | 1:17.63 | |||||
Kolding SK | 1:15.23 | |||||||||
35 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 419 | 38.26 | 1:17.67 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.73 | |||||||||
36 | Victoria W. Stahl | 2005 | 418 | 37.29 | 1:17.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.56 | |||||||||
37 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 417 | 37.92 | 1:17.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.77 | |||||||||
38 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 416 | 37.86 | 1:17.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.03 | |||||||||
39 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 415 | 37.52 | 1:17.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.42 | |||||||||
40 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 412 | 37.58 | 1:18.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
41 | Jazmin Jensen | 2005 | 411 | 37.76 | 1:18.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
42 | Louise Sunesen | 2005 | 405 | 38.04 | 1:18.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.25 | |||||||||
43 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 404 | 38.15 | 1:18.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
44 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 397 | 36.88 | 1:19.02 | |||||
Næstved IF | 1:17.41 | |||||||||
45 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 397 | 38.46 | 1:19.06 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
46 | Signe Eie | 2005 | 396 | 38.19 | 1:19.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.24 | |||||||||
47 | Karoline Iversen | 2005 | 395 | 38.60 | 1:19.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:19.73 | |||||||||
48 | Camilla Porsdal | 2005 | 390 | 39.52 | 1:19.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.31 | |||||||||
49 | Josefine Staudt | 2005 | 386 | 38.44 | 1:19.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
50 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 382 | 38.97 | 1:20.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.70 | |||||||||
51 | Kristine Vestergaard | 2005 | 377 | 38.72 | 1:20.41 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.99 | |||||||||
52 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 374 | 40.33 | 1:20.64 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:26.11 | |||||||||
53 | Maja Friis | 2005 | 361 | 39.47 | 1:21.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.11 | |||||||||
54 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 328 | 40.13 | 1:24.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
- | Cecilie G. Mortensen | 2005 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 652 | 32.24 | 1:07.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.78 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 617 | 33.43 | 1:08.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 576 | 33.88 | 1:09.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.07 | |||||||||
4 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 543 | 35.01 | 1:11.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
5 | Malou Sejr | 2005 | 528 | 34.88 | 1:11.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.62 | |||||||||
6 | Josephine Thomsen | 2005 | 524 | 35.22 | 1:12.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.73 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 519 | 34.40 | 1:12.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.40 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 493 | 35.83 | 1:13.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | 495 | 35.74 | 1:13.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
10 | Amalie Østerlund | 2005 | 491 | 35.70 | 1:13.67 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
11 | Amalie Tolderlund | 2005 | 481 | 36.28 | 1:14.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
12 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 463 | 36.19 | 1:15.08 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.09 | |||||||||
13 | Stine Mejdahl | 2005 | 458 | 37.09 | 1:15.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
14 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 443 | 37.53 | 1:16.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.41 | |||||||||
15 | Liva Lund Hansen | 2005 | 442 | 36.66 | 1:16.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.35 | |||||||||
- | Catrine Porsdal | 2005 | DSQ | SW 6,4 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 567 | 30.13 | 1:02.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.53 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 506 | 31.78 | 1:05.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.23 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 474 | 32.42 | 1:06.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.09 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 455 | 33.15 | 1:07.41 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.59 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2004 | 452 | 32.63 | 1:07.53 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | 441 | 33.15 | 1:08.10 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.20 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 425 | 32.81 | 1:08.91 | |||||
Lyseng IF | 1:08.55 | |||||||||
8 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 422 | 33.67 | 1:09.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.56 | |||||||||
9 | Mads Mikkelsen | 2004 | 419 | 33.41 | 1:09.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.48 | |||||||||
10 | Jonathan Beck | 2004 | 418 | 34.18 | 1:09.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.00 | |||||||||
11 | Sebastian Greisen | 2004 | 410 | 33.94 | 1:09.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.23 | |||||||||
12 | Nicklas Plank | 2004 | 407 | 33.69 | 1:09.92 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.71 | |||||||||
13 | Viggo Prehn | 2004 | 407 | 33.87 | 1:09.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.31 | |||||||||
14 | Eigil Sigfusson | 2004 | 399 | 34.05 | 1:10.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
15 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 392 | 34.27 | 1:10.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
16 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 389 | 33.22 | 1:10.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.30 | |||||||||
17 | Gustav Hansen | 2004 | 388 | 34.44 | 1:11.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.74 | |||||||||
18 | Emil Søby | 2004 | 386 | 34.53 | 1:11.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.32 | |||||||||
19 | Tobias Gammelvind | 2004 | 382 | 34.48 | 1:11.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.49 | |||||||||
20 | Asger Mathiasen | 2004 | 382 | 33.91 | 1:11.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
21 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 377 | 34.66 | 1:11.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
22 | Oscar Pedersen | 2004 | 367 | 34.87 | 1:12.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.83 | |||||||||
23 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 355 | 35.63 | 1:13.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.31 | |||||||||
24 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 353 | 34.92 | 1:13.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.80 | |||||||||
25 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 353 | 35.45 | 1:13.35 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:11.06 | |||||||||
26 | Casper Johannesen | 2004 | 352 | 35.50 | 1:13.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
27 | Mikkel Roed | 2004 | 352 | 35.92 | 1:13.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
28 | Jeppe Kjær | 2004 | 352 | 35.45 | 1:13.43 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.56 | |||||||||
29 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 343 | 35.91 | 1:14.03 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.75 | |||||||||
30 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 302 | 35.79 | 1:17.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
31 | Alexander Hillhouse | 2004 | 263 | 38.38 | 1:20.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.92 | |||||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 587 | 30.19 | 1:01.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.53 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 530 | 30.75 | 1:04.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.23 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 484 | 32.09 | 1:06.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.09 | |||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 460 | 32.33 | 1:07.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | 444 | 33.01 | 1:07.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.20 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 436 | 32.85 | 1:08.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.48 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 434 | 33.60 | 1:08.46 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.59 | |||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | 393 | 33.81 | 1:10.76 | |||||
Lyseng IF | 1:08.55 | |||||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | 442 | 33.38 | 1:08.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.00 | |||||||||
10 | Viggo Prehn | 2004 | 439 | 33.44 | 1:08.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.31 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 408 | 34.22 | 1:09.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
12 | Sebastian Greisen | 2004 | 404 | 34.40 | 1:10.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.23 | |||||||||
13 | Eigil Sigfusson | 2004 | 396 | 34.26 | 1:10.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
14 | Nicklas Plank | 2004 | 395 | 33.99 | 1:10.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.71 | |||||||||
15 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 387 | 33.74 | 1:11.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.30 | |||||||||
16 | Gustav Hansen | 2004 | 378 | 34.80 | 1:11.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 642 | 32.57 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.53 | |||||||||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | 612 | 33.60 | 1:08.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.01 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 599 | 33.62 | 1:08.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.46 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 593 | 33.54 | 1:09.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.88 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 588 | 33.38 | 1:09.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.09 | |||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 584 | 33.85 | 1:09.51 | |||||
H2Odense | 1:08.03 | |||||||||
7 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 570 | 34.09 | 1:10.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.52 | |||||||||
8 | Emma Hansen | 2004 | 560 | 32.90 | 1:10.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 555 | 33.71 | 1:10.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
10 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 554 | 34.20 | 1:10.74 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.23 | |||||||||
11 | Sarah Carugati | 2004 | 548 | 33.80 | 1:11.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.91 | |||||||||
12 | Karoline K. Larsen | 2004 | 538 | 34.91 | 1:11.45 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
13 | Frederikke Falk-List | 2004 | 534 | 34.30 | 1:11.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.73 | |||||||||
14 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 533 | 35.20 | 1:11.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
15 | Victoria Svensson | 2004 | 530 | 35.01 | 1:11.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
16 | Kathrine Weide | 2004 | 527 | 35.59 | 1:11.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.68 | |||||||||
17 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 520 | 34.63 | 1:12.25 | |||||
Kolding SK | 1:13.34 | |||||||||
18 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 510 | 34.79 | 1:12.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
19 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 508 | 35.76 | 1:12.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.64 | |||||||||
20 | Anna Toft Petersen | 2004 | 500 | 35.37 | 1:13.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
21 | Anne Sofie Evald | 2004 | 497 | 35.10 | 1:13.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.56 | |||||||||
22 | Anastasia Smirnov | 2004 | 496 | 35.64 | 1:13.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
22 | Christina M. Glargaard | 2004 | 496 | 34.84 | 1:13.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.63 | |||||||||
24 | Laura Marie Dige | 2004 | 491 | 36.09 | 1:13.65 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.52 | |||||||||
25 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 487 | 36.10 | 1:13.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
26 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 486 | 35.79 | 1:13.92 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 482 | 36.00 | 1:14.12 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.77 | |||||||||
28 | Caroline Madsen | 2004 | 475 | 35.32 | 1:14.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
29 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 475 | 35.99 | 1:14.46 | |||||
JGI Svømning | 1:12.86 | |||||||||
30 | Zophia Henriks | 2004 | 469 | 36.68 | 1:14.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.71 | |||||||||
31 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 462 | 35.82 | 1:15.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
32 | Josefine Krumbak | 2004 | 456 | 36.24 | 1:15.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
33 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 449 | 36.40 | 1:15.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.40 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 441 | 36.45 | 1:16.32 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.21 | |||||||||
35 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 434 | 37.17 | 1:16.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.81 | |||||||||
36 | Liva Søby | 2004 | 427 | 37.11 | 1:17.16 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.67 | |||||||||
37 | Laura L. Hørning | 2004 | 426 | 36.69 | 1:17.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
38 | Thea Kaiser | 2004 | 425 | 36.76 | 1:17.25 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.92 | |||||||||
39 | Emily Maack | 2004 | 379 | 38.87 | 1:20.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.43 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 638 | 32.49 | 1:07.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.53 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 629 | 32.80 | 1:07.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.46 | |||||||||
3 | Katrine Bonefeld | 2004 | 623 | 33.41 | 1:08.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.01 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 585 | 33.81 | 1:09.48 | |||||
H2Odense | 1:08.03 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 581 | 33.70 | 1:09.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.09 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 579 | 34.03 | 1:09.73 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.88 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2004 | 562 | 33.05 | 1:10.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 558 | 34.13 | 1:10.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.52 | |||||||||
9 | Linnea Hietala | 2004 | 581 | 33.54 | 1:09.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
10 | Karoline K. Larsen | 2004 | 559 | 34.49 | 1:10.53 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
11 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 540 | 35.01 | 1:11.37 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.23 | |||||||||
12 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 534 | 35.24 | 1:11.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
13 | Sarah Carugati | 2004 | 531 | 34.78 | 1:11.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.91 | |||||||||
14 | Frederikke Falk-List | 2004 | 523 | 34.91 | 1:12.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.73 | |||||||||
15 | Victoria Svensson | 2004 | 516 | 35.00 | 1:12.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
16 | Kathrine Weide | 2004 | 511 | 35.74 | 1:12.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 607 | 29.77 | 1:01.22 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.01 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 578 | 29.79 | 1:02.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 546 | 30.86 | 1:03.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.45 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 534 | 30.80 | 1:03.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 510 | 31.19 | 1:04.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
6 | Carl Heyn Stage | 2003 | 504 | 31.51 | 1:05.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.34 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 494 | 32.46 | 1:05.57 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.81 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 485 | 32.05 | 1:05.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
9 | Oscar Cleemann | 2003 | 474 | 31.90 | 1:06.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.66 | |||||||||
10 | Mikkel Hjelm | 2003 | 473 | 31.94 | 1:06.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.63 | |||||||||
11 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 466 | 32.42 | 1:06.84 | |||||
H2Odense | 1:05.78 | |||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 464 | 32.01 | 1:06.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.12 | |||||||||
13 | Christian Lorey | 2003 | 456 | 31.97 | 1:07.32 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.47 | |||||||||
14 | Christopher G. Trandum | 2003 | 455 | 33.17 | 1:07.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.78 | |||||||||
15 | Jonas Kjær | 2003 | 451 | 32.51 | 1:07.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
16 | Zilas Aarestrup | 2003 | 442 | 32.96 | 1:08.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
17 | Marco Knudsen | 2003 | 440 | 33.03 | 1:08.15 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
18 | Daniel Østerballe | 2003 | 435 | 32.70 | 1:08.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.41 | |||||||||
19 | Marcus Hiort | 2003 | 434 | 32.18 | 1:08.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
20 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 430 | 32.00 | 1:08.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.02 | |||||||||
21 | Alex Søndergaard | 2003 | 429 | 32.83 | 1:08.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
22 | Tobias Davidsen | 2003 | 429 | 33.15 | 1:08.74 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.33 | |||||||||
23 | Anders Elsborg | 2003 | 417 | 34.10 | 1:09.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.65 | |||||||||
24 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 405 | 33.93 | 1:10.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.03 | |||||||||
25 | Phillip Quist | 2003 | 372 | 35.22 | 1:12.06 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:10.31 | |||||||||
26 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 367 | 35.01 | 1:12.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
27 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 367 | 34.38 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.09 | |||||||||
28 | Jakob Legaard | 2003 | 336 | 36.10 | 1:14.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.78 | |||||||||
- | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | DNS | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.55 | |||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 1:01.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 617 | 29.54 | 1:00.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.01 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 576 | 30.43 | 1:02.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 537 | 30.62 | 1:03.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.45 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 531 | 31.07 | 1:03.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 523 | 31.86 | 1:04.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 523 | 31.58 | 1:04.35 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.81 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 514 | 31.32 | 1:04.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.34 | |||||||||
8 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 489 | 32.02 | 1:05.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 503 | 31.36 | 1:05.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.63 | |||||||||
10 | Oscar Cleemann | 2003 | 493 | 31.73 | 1:05.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.66 | |||||||||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 467 | 32.87 | 1:06.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.12 | |||||||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 463 | 32.39 | 1:06.98 | |||||
H2Odense | 1:05.78 | |||||||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | 463 | 32.82 | 1:07.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.78 | |||||||||
14 | Jonas Kjær | 2003 | 445 | 32.99 | 1:07.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
15 | Christian Lorey | 2003 | 435 | 32.67 | 1:08.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.47 | |||||||||
16 | Zilas Aarestrup | 2003 | 424 | 33.17 | 1:08.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 562 | 38.18 | 1:20.62 | 2:04.88 | 2:48.50 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.64 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 525 | 39.88 | 1:24.17 | 2:08.91 | 2:52.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.58 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 518 | 40.13 | 1:24.86 | 2:09.67 | 2:53.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.80 | |||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 515 | 39.47 | 1:23.23 | 2:08.49 | 2:53.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.91 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 511 | 39.54 | 1:23.36 | 2:08.84 | 2:53.98 | |||
Herlev Svømning | 2:54.54 | |||||||||
6 | Caroline Villum Færch | 2005 | 478 | 41.83 | 1:27.72 | 2:14.06 | 2:57.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.07 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 478 | 38.41 | 2:08.82 | 2:57.89 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.39 | |||||||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 476 | 40.75 | 1:26.51 | 2:12.93 | 2:58.15 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:57.78 | |||||||||
9 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 463 | 40.87 | 1:26.32 | 2:12.87 | 2:59.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:03.39 | |||||||||
10 | Anna Rønn | 2005 | 459 | 40.59 | 1:26.74 | 2:13.50 | 3:00.32 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.12 | |||||||||
11 | Caroline Koch | 2005 | 455 | 41.71 | 1:28.07 | 2:14.54 | 3:00.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.27 | |||||||||
12 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 451 | 40.41 | 1:25.46 | 2:12.67 | 3:01.38 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:58.94 | |||||||||
13 | Ida Marie Platzer | 2005 | 448 | 42.53 | 1:29.80 | 2:16.70 | 3:01.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:03.91 | |||||||||
14 | Thea Mikkelsen | 2005 | 444 | 41.91 | 1:28.36 | 2:15.70 | 3:02.23 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:00.93 | |||||||||
15 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 444 | 41.41 | 1:28.17 | 2:15.32 | 3:02.24 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.45 | |||||||||
16 | Asta Højberg | 2005 | 439 | 41.85 | 1:29.46 | 2:16.42 | 3:02.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.30 | |||||||||
17 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 439 | 41.59 | 1:28.49 | 2:16.15 | 3:02.94 | |||
Slangerup Svømmeklub | 3:01.22 | |||||||||
18 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 434 | 40.96 | 1:28.98 | 2:17.43 | 3:03.71 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:08.43 | |||||||||
19 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 428 | 40.94 | 1:28.23 | 2:16.73 | 3:04.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:08.31 | |||||||||
20 | Anna R. Strøbek | 2005 | 427 | 42.73 | 1:29.97 | 2:18.24 | 3:04.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.57 | |||||||||
21 | Emma S. Kristensen | 2005 | 426 | 41.47 | 1:29.55 | 2:17.54 | 3:04.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.47 | |||||||||
22 | Marie Jensen | 2005 | 426 | 41.64 | 1:28.81 | 2:16.99 | 3:04.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.83 | |||||||||
23 | Cille Kirketerp | 2005 | 425 | 42.12 | 1:29.49 | 2:16.97 | 3:04.91 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:06.49 | |||||||||
24 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 421 | 41.41 | 1:28.95 | 2:18.03 | 3:05.58 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.27 | |||||||||
25 | Agnete Habermann | 2005 | 419 | 41.45 | 1:28.47 | 2:17.26 | 3:05.83 | |||
H2Odense | 3:01.84 | |||||||||
26 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 415 | 42.32 | 1:29.68 | 2:17.93 | 3:06.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:07.23 | |||||||||
27 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 407 | 41.31 | 1:28.57 | 2:18.06 | 3:07.68 | |||
Køge Svømmeklub | 3:06.01 | |||||||||
28 | Anna Mundt Karup | 2005 | 397 | 41.62 | 1:29.26 | 2:19.16 | 3:09.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:08.50 | |||||||||
29 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 395 | 43.06 | 1:31.46 | 2:21.13 | 3:09.46 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.20 | |||||||||
30 | Johanne Weber | 2005 | 392 | 42.80 | 1:30.95 | 2:20.72 | 3:10.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:07.80 | |||||||||
31 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 390 | 43.57 | 1:32.66 | 2:22.38 | 3:10.24 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:07.10 | |||||||||
32 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 384 | 44.21 | 1:32.26 | 2:22.48 | 3:11.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.15 | |||||||||
33 | Emma Nygaard | 2005 | 372 | 43.82 | 1:34.15 | 2:25.08 | 3:13.36 | |||
Frem Odense | 3:10.60 | |||||||||
34 | Agnete Høyer | 2005 | 371 | 44.42 | 1:34.26 | 2:24.37 | 3:13.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.13 | |||||||||
35 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 366 | 44.92 | 1:35.89 | 2:25.67 | 3:14.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.42 | |||||||||
36 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 337 | 44.89 | 1:36.67 | 2:29.61 | 3:19.87 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:15.71 | |||||||||
37 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 315 | 46.43 | 1:37.95 | 2:31.33 | 3:24.26 | |||
Frem Odense | 3:01.89 | |||||||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | DSQ | SW 7.6 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:07.92 | |||||||||
- | Mathilde Thirup | 2005 | DSQ | S.W. 4.4 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:08.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 580 | 37.69 | 1:19.37 | 2:03.27 | 2:46.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.64 | |||||||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 553 | 38.24 | 1:21.34 | 2:05.06 | 2:49.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.91 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 527 | 39.47 | 1:23.68 | 2:08.07 | 2:52.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.58 | |||||||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | 513 | 39.87 | 1:23.74 | 2:09.34 | 2:53.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.07 | |||||||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 496 | 41.17 | 1:26.05 | 2:11.26 | 2:55.73 | |||
Herlev Svømning | 2:54.54 | |||||||||
6 | Rebecca Petersen | 2005 | 495 | 40.95 | 1:25.09 | 2:10.65 | 2:55.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.80 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 474 | 38.98 | 1:24.59 | 2:11.39 | 2:58.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.39 | |||||||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 466 | 42.00 | 1:28.13 | 2:14.33 | 2:59.41 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:57.78 | |||||||||
9 | Ida Marie Platzer | 2005 | 489 | 40.35 | 1:25.93 | 2:12.71 | 2:56.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:03.91 | |||||||||
10 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 470 | 40.74 | 1:26.10 | 2:12.83 | 2:58.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:03.39 | |||||||||
11 | Anna Rønn | 2005 | 468 | 40.43 | 1:26.51 | 2:13.33 | 2:59.09 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:05.12 | |||||||||
12 | Caroline Koch | 2005 | 457 | 40.73 | 1:26.79 | 2:13.74 | 3:00.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.27 | |||||||||
13 | Asta Højberg | 2005 | 450 | 41.05 | 1:27.67 | 2:15.13 | 3:01.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.30 | |||||||||
14 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 443 | 41.16 | 1:27.80 | 2:15.84 | 3:02.44 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.45 | |||||||||
15 | Thea Mikkelsen | 2005 | 435 | 42.14 | 1:29.25 | 2:16.73 | 3:03.57 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:00.93 | |||||||||
16 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 411 | 41.05 | 1:27.89 | 2:16.37 | 3:07.10 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:58.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 539 | 36.01 | 1:15.57 | 1:56.15 | 2:36.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.28 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 535 | 35.70 | 1:14.97 | 1:55.72 | 2:36.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.98 | |||||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 507 | 1:15.04 | 1:57.46 | 2:39.22 | 2:39.22 | |||
Greve Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | 485 | 36.87 | 1:17.98 | 1:59.64 | 2:41.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.40 | |||||||||
5 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 485 | 1:16.49 | 2:00.59 | 2:41.65 | 2:41.65 | |||
JGI Svømning | 2:37.87 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 478 | 36.55 | 1:18.57 | 2:00.70 | 2:42.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 2:39.07 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 465 | 37.05 | 1:19.33 | 2:02.27 | 2:43.90 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.76 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 464 | 1:19.41 | 2:02.25 | 2:43.95 | 2:43.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.09 | |||||||||
9 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 446 | 38.00 | 1:20.65 | 2:03.85 | 2:46.23 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:46.24 | |||||||||
10 | Mads Liechti | 2004 | 442 | 37.50 | 1:19.54 | 2:02.50 | 2:46.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.98 | |||||||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 440 | 1:20.55 | 2:04.36 | 2:46.94 | 2:46.94 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:50.13 | |||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 424 | 39.46 | 1:24.33 | 2:07.47 | 2:49.03 | Deltager ikke i finalen | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:52.45 | |||||||||
13 | Linus Folke Jensen | 2004 | 421 | 38.26 | 1:22.95 | 2:07.72 | 2:49.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.70 | |||||||||
14 | Villads Arfelt | 2004 | 419 | 39.23 | 1:23.11 | 2:07.15 | 2:49.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.17 | |||||||||
15 | Julian Birch | 2004 | 416 | 1:22.34 | 2:06.77 | 2:50.11 | 2:50.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.29 | |||||||||
16 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 412 | 38.67 | 1:22.76 | 2:06.96 | 2:50.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.45 | |||||||||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 410 | 38.83 | 1:22.00 | 2:06.51 | 2:50.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.61 | |||||||||
18 | Andreas Torp | 2004 | 404 | 1:22.50 | 2:07.26 | 2:51.70 | 2:51.70 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:54.75 | |||||||||
19 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 402 | 37.02 | 1:21.61 | 2:07.25 | 2:52.02 | |||
H2Odense | 2:55.82 | |||||||||
20 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 391 | 1:23.51 | 2:08.30 | 2:53.55 | 2:53.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.96 | |||||||||
21 | Asger Mathiasen | 2004 | 388 | 39.36 | 1:23.95 | 2:08.96 | 2:54.12 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:52.47 | |||||||||
22 | Alexander Griffin | 2004 | 382 | 40.42 | 1:25.61 | 2:10.38 | 2:54.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.12 | |||||||||
23 | Lucas Rosenborg | 2004 | 370 | 1:24.73 | 2:11.11 | 2:56.83 | 2:56.83 | |||
Lyseng IF | 2:52.01 | |||||||||
24 | Joost Rijkhoff | 2004 | 356 | 39.93 | 1:25.46 | 2:12.32 | 2:59.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.55 | |||||||||
25 | Mads Naver | 2004 | 352 | 39.46 | 1:24.04 | 2:10.29 | 2:59.79 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.71 | |||||||||
26 | Silas Fessel | 2004 | 343 | 39.46 | 2:13.49 | 3:01.36 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.31 | |||||||||
27 | Kasper Henriksen | 2004 | 342 | 39.41 | 1:25.36 | 2:13.02 | 3:01.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.54 | |||||||||
27 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 342 | 38.33 | 1:24.90 | 2:13.05 | 3:01.58 | |||
Næstved IF | 2:58.12 | |||||||||
- | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:49.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 560 | 35.45 | 1:14.80 | 1:54.55 | 2:34.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.28 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 558 | 34.56 | 1:13.67 | 1:53.70 | 2:34.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.98 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 491 | 36.19 | 1:18.33 | 2:01.14 | 2:40.92 | |||
JGI Svømning | 2:37.87 | |||||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | 486 | 36.95 | 1:17.90 | 2:00.24 | 2:41.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.40 | |||||||||
5 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 485 | 35.49 | 1:16.87 | 1:59.33 | 2:41.56 | |||
Greve Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
6 | Troels Fode | 2004 | 474 | 36.66 | 1:18.81 | 2:00.89 | 2:42.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.09 | |||||||||
7 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 449 | 37.96 | 1:20.34 | 2:03.70 | 2:45.81 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:46.24 | |||||||||
8 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 441 | 37.17 | 1:19.75 | 2:03.97 | 2:46.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.76 | |||||||||
9 | Julian Birch | 2004 | 467 | 36.79 | 1:17.81 | 2:00.88 | 2:43.63 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.29 | |||||||||
10 | Mads Liechti | 2004 | 458 | 37.15 | 1:18.59 | 2:01.38 | 2:44.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.98 | |||||||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 443 | 38.20 | 1:21.17 | 2:04.04 | 2:46.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:50.13 | |||||||||
12 | Linus Folke Jensen | 2004 | 428 | 37.36 | 1:21.18 | 2:05.65 | 2:48.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.70 | |||||||||
13 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 417 | 37.84 | 1:20.80 | 2:04.95 | 2:49.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.61 | |||||||||
14 | Villads Arfelt | 2004 | 404 | 40.15 | 1:23.90 | 2:08.12 | 2:51.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.17 | |||||||||
15 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 401 | 39.30 | 1:23.26 | 2:08.10 | 2:52.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.45 | |||||||||
16 | Andreas Torp | 2004 | 398 | 38.84 | 1:23.41 | 2:08.20 | 2:52.58 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:54.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 638 | 37.32 | 1:17.90 | 1:59.62 | 2:41.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.67 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 614 | 36.41 | 1:17.97 | 2:00.43 | 2:43.61 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:42.25 | |||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 614 | 37.04 | 1:18.24 | 2:00.44 | 2:43.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.85 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 589 | 36.81 | 1:18.98 | 2:01.76 | 2:45.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 588 | 37.67 | 1:20.44 | 2:03.97 | 2:45.98 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:51.66 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 580 | 37.91 | 1:20.51 | 2:04.22 | 2:46.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
7 | Caroline Holm | 2004 | 553 | 38.05 | 1:21.08 | 2:05.18 | 2:49.41 | |||
Kalundborg SK | 2:52.98 | |||||||||
8 | Sarah Kildahl | 2004 | 553 | 38.13 | 1:20.58 | 2:04.98 | 2:49.43 | |||
Lyseng IF | 2:48.00 | |||||||||
9 | Emma Stoltz | 2004 | 547 | 37.76 | 1:20.36 | 2:05.30 | 2:50.01 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:46.45 | |||||||||
10 | Josefine Zebitz | 2004 | 545 | 38.65 | 1:21.40 | 2:06.04 | 2:50.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.65 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 535 | 39.63 | 1:23.58 | 2:07.46 | 2:51.34 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:48.65 | |||||||||
12 | Dagmar Boeck | 2004 | 530 | 37.42 | 1:21.85 | 2:06.43 | 2:51.86 | |||
Farum Svømmeklub | 2:57.84 | |||||||||
13 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 524 | 38.42 | 1:22.56 | 2:07.91 | 2:52.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.23 | |||||||||
14 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 518 | 40.26 | 1:25.75 | 2:10.46 | 2:53.13 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.00 | |||||||||
15 | Freja Møller | 2004 | 515 | 39.34 | 1:23.72 | 2:08.73 | 2:53.48 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:58.30 | |||||||||
16 | Clara Toft | 2004 | 510 | 38.94 | 1:22.49 | 2:08.15 | 2:54.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.38 | |||||||||
17 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 505 | 39.47 | 1:23.88 | 2:09.96 | 2:54.64 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.08 | |||||||||
18 | Laura Marie Dige | 2004 | 502 | 39.58 | 1:23.88 | 2:09.24 | 2:54.95 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:52.51 | |||||||||
19 | Freja Søndergaard | 2004 | 502 | 39.08 | 1:23.42 | 2:09.38 | 2:55.02 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:54.22 | |||||||||
20 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 500 | 38.58 | 1:23.55 | 2:09.48 | 2:55.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:56.68 | |||||||||
21 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 486 | 39.20 | 1:24.12 | 2:10.39 | 2:56.85 | |||
Swim Team Neptun | 2:51.40 | |||||||||
22 | Anne Sofie Evald | 2004 | 479 | 39.82 | 1:24.77 | 2:10.60 | 2:57.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.27 | |||||||||
23 | Mathilde Østergaard | 2004 | 477 | 38.70 | 1:24.26 | 2:11.05 | 2:58.00 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:56.23 | |||||||||
24 | Freja Kruse | 2004 | 477 | 39.29 | 1:24.60 | 2:11.81 | 2:58.01 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:00.56 | |||||||||
25 | Laura Vangkilde | 2004 | 473 | 40.13 | 1:25.91 | 2:12.01 | 2:58.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | |||||||||
26 | Signe Krag Andersen | 2004 | 472 | 39.43 | 1:24.23 | 2:11.73 | 2:58.57 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.16 | |||||||||
27 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 471 | 40.49 | 1:25.21 | 2:11.62 | 2:58.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:52.09 | |||||||||
28 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 468 | 41.28 | 1:26.49 | 2:12.91 | 2:59.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:58.96 | |||||||||
29 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 463 | 40.94 | 1:27.72 | 2:14.09 | 2:59.77 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:52.89 | |||||||||
30 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 462 | 41.10 | 1:26.62 | 2:13.17 | 2:59.87 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:59.88 | |||||||||
31 | Line Thode Møller | 2004 | 458 | 40.44 | 1:26.97 | 2:13.93 | 3:00.40 | |||
Farum Svømmeklub | 2:59.93 | |||||||||
32 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 449 | 40.51 | 1:27.43 | 2:14.93 | 3:01.61 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.88 | |||||||||
32 | Malou Soelberg | 2004 | 449 | 43.87 | 1:29.56 | 2:16.49 | 3:01.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.01 | |||||||||
34 | Maja Buck | 2004 | 448 | 40.43 | 1:27.36 | 2:15.21 | 3:01.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:02.11 | |||||||||
35 | Olivia Callesen | 2004 | 448 | 41.52 | 1:28.22 | 2:15.15 | 3:01.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.27 | |||||||||
36 | Søs Freund | 2004 | 447 | 41.14 | 1:28.71 | 2:15.14 | 3:01.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.52 | |||||||||
37 | Anja Xin Andersen | 2004 | 444 | 41.29 | 1:28.32 | 2:14.83 | 3:02.22 | |||
Herlev Svømning | 3:00.17 | |||||||||
38 | Nønne Christensen | 2004 | 442 | 41.00 | 1:27.46 | 2:15.01 | 3:02.52 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:55.78 | |||||||||
39 | Martha Bjerg | 2004 | 438 | 42.70 | 1:29.75 | 2:16.68 | 3:03.16 | |||
Lyseng IF | 3:01.12 | |||||||||
40 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 425 | 41.91 | 1:29.47 | 2:18.33 | 3:05.00 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:58.72 | |||||||||
41 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 424 | 41.32 | 1:28.99 | 2:17.78 | 3:05.08 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:04.34 | |||||||||
42 | Laura Pedersen | 2004 | 421 | 41.37 | 1:28.56 | 2:16.79 | 3:05.48 | |||
Herning Svømmeklub | 3:00.45 | |||||||||
43 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 419 | 42.48 | 1:31.01 | 2:18.61 | 3:05.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.54 | |||||||||
44 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 418 | 43.00 | 1:31.33 | 2:19.70 | 3:05.98 | |||
Frem Odense | 2:52.22 | |||||||||
45 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 414 | 41.56 | 1:28.70 | 2:17.41 | 3:06.55 | |||
Albertslund IF | 3:00.98 | |||||||||
46 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 413 | 42.19 | 1:30.13 | 2:18.78 | 3:06.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.04 | |||||||||
47 | Nicoline Dyrman | 2004 | 395 | 41.06 | 1:28.11 | 2:18.61 | 3:09.52 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:58.82 | |||||||||
48 | Laura L. Hørning | 2004 | 369 | 41.81 | 1:30.16 | 2:20.66 | 3:13.78 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:02.98 | |||||||||
49 | Emily Maack | 2004 | 362 | 44.29 | 1:33.31 | 2:24.31 | 3:15.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 662 | 36.03 | 1:16.21 | 1:57.82 | 2:39.60 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:42.25 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 641 | 37.14 | 1:17.30 | 1:59.02 | 2:41.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.67 | |||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 607 | 37.54 | 1:19.17 | 2:01.81 | 2:44.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.85 | |||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 592 | 37.45 | 1:17.67 | 2:00.72 | 2:45.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 585 | 37.42 | 1:20.12 | 2:03.44 | 2:46.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
6 | Sarah Kildahl | 2004 | 573 | 37.83 | 1:20.43 | 2:03.63 | 2:47.44 | |||
Lyseng IF | 2:48.00 | |||||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | 571 | 37.99 | 1:21.07 | 2:04.69 | 2:47.61 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:51.66 | |||||||||
8 | Caroline Holm | 2004 | 532 | 38.73 | 1:22.91 | 2:07.35 | 2:51.61 | |||
Kalundborg SK | 2:52.98 | |||||||||
9 | Dagmar Boeck | 2004 | 555 | 37.95 | 1:21.21 | 2:06.43 | 2:49.24 | |||
Farum Svømmeklub | 2:57.84 | |||||||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | 539 | 37.92 | 1:20.78 | 2:06.01 | 2:50.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:46.45 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 533 | 39.25 | 1:23.03 | 2:07.74 | 2:51.50 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:48.65 | |||||||||
12 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 527 | 39.12 | 1:23.12 | 2:08.20 | 2:52.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.23 | |||||||||
13 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 525 | 40.30 | 1:24.51 | 2:09.33 | 2:52.42 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.00 | |||||||||
14 | Freja Møller | 2004 | 507 | 39.64 | 1:24.19 | 2:09.34 | 2:54.37 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:58.30 | |||||||||
15 | Clara Toft | 2004 | 504 | 39.65 | 1:24.06 | 2:08.95 | 2:54.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.38 | |||||||||
16 | Josefine Zebitz | 2004 | 499 | 39.09 | 1:23.08 | 2:09.54 | 2:55.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 574 | 33.77 | 1:12.10 | 1:52.33 | 2:32.77 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.36 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 557 | 34.52 | 1:14.24 | 1:54.74 | 2:34.35 | |||
H2Odense | 2:34.47 | |||||||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | 555 | 35.51 | 1:14.85 | 1:55.08 | 2:34.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.62 | |||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 531 | 36.80 | 1:16.43 | 1:56.22 | 2:36.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.95 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 523 | 35.62 | 1:15.33 | 1:56.38 | 2:37.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.81 | |||||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | 520 | 33.03 | 1:12.43 | 1:54.03 | 2:37.88 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
7 | Elias Rought | 2003 | 517 | 35.49 | 1:15.19 | 1:57.19 | 2:38.23 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 502 | 34.97 | 1:15.06 | 1:57.19 | 2:39.80 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:33.08 | |||||||||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | 500 | 35.20 | 1:15.87 | 1:57.60 | 2:39.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:42.26 | |||||||||
10 | Tobias Svenningsen | 2003 | 493 | 36.03 | 1:16.99 | 1:58.37 | 2:40.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.26 | |||||||||
11 | Christian Johannesen | 2003 | 488 | 34.95 | 1:15.35 | 1:57.74 | 2:41.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:44.25 | |||||||||
12 | Oliver Christensen | 2003 | 484 | 37.26 | 1:18.60 | 2:00.77 | 2:41.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.98 | |||||||||
13 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 473 | 36.83 | 1:18.19 | 2:00.22 | 2:42.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.29 | |||||||||
14 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 464 | 35.61 | 1:17.66 | 2:00.88 | 2:43.98 | |||
H2Odense | 2:40.62 | |||||||||
15 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 463 | 37.20 | 1:19.77 | 2:01.99 | 2:44.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.64 | |||||||||
16 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 454 | 37.26 | 1:20.38 | 2:02.87 | 2:45.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
17 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 445 | 38.05 | 1:20.51 | 2:03.14 | 2:46.36 | |||
Lyseng IF | 2:47.86 | |||||||||
18 | Villads Kruse | 2003 | 440 | 37.79 | 1:20.34 | 2:04.49 | 2:46.95 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:43.23 | |||||||||
19 | Simon Degn | 2003 | 437 | 38.14 | 1:20.45 | 2:03.83 | 2:47.28 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:40.50 | |||||||||
20 | Sune Schaarup | 2003 | 436 | 37.52 | 1:20.56 | 2:04.03 | 2:47.48 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.05 | |||||||||
21 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 434 | 38.32 | 1:21.22 | 2:04.52 | 2:47.66 | |||
Greve Svømmeklub | 2:44.43 | |||||||||
22 | Harald Riisager | 2003 | 428 | 38.64 | 1:21.37 | 2:04.72 | 2:48.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.04 | |||||||||
23 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 428 | 36.32 | 1:19.19 | 2:04.20 | 2:48.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:52.49 | |||||||||
24 | Marcus Hiort | 2003 | 423 | 36.52 | 1:18.65 | 2:03.20 | 2:49.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.26 | |||||||||
25 | Tobias Lindberg | 2003 | 418 | 39.14 | 1:24.22 | 2:09.66 | 2:49.77 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:54.25 | |||||||||
26 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 417 | 39.26 | 1:22.58 | 2:06.17 | 2:49.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.80 | |||||||||
27 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 417 | 38.10 | 1:22.03 | 2:06.88 | 2:49.99 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.58 | |||||||||
28 | Jakob Legaard | 2003 | 413 | 39.44 | 1:22.14 | 2:06.54 | 2:50.52 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.96 | |||||||||
29 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 408 | 38.91 | 1:22.89 | 2:07.63 | 2:51.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.70 | |||||||||
30 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 407 | 37.44 | 1:20.71 | 2:05.53 | 2:51.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.46 | |||||||||
31 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 403 | 37.19 | 1:20.68 | 2:06.46 | 2:51.83 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:55.31 | |||||||||
32 | Mathias Parkhøi | 2003 | 397 | 39.75 | 1:24.62 | 2:08.66 | 2:52.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.51 | |||||||||
33 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 389 | 38.22 | 1:22.63 | 2:08.52 | 2:53.87 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:51.77 | |||||||||
34 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 382 | 38.61 | 1:23.16 | 2:08.62 | 2:55.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:56.56 | |||||||||
35 | Casper Bang Clausen | 2003 | 378 | 38.24 | 1:22.86 | 2:09.04 | 2:55.55 | |||
H2Odense | 2:46.74 | |||||||||
36 | Victor Toftehøj | 2003 | 375 | 38.73 | 1:23.44 | 2:09.41 | 2:56.12 | |||
JGI Svømning | 2:45.95 | |||||||||
37 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 364 | 38.77 | 1:23.18 | 2:09.70 | 2:57.80 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:51.73 | |||||||||
38 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 355 | 37.55 | 1:23.42 | 2:12.09 | 2:59.28 | |||
Herlev Svømning | 2:51.05 | |||||||||
39 | August B Bjerregaard | 2003 | 309 | 41.00 | 1:28.07 | 2:17.95 | 3:07.76 | |||
H2Odense | 3:07.79 | |||||||||
- | Dion Drejer Delaney | 2003 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:02.97 | |||||||||
- | Jesse Refsgaard | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:52.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 577 | 33.37 | 1:11.77 | 1:51.61 | 2:32.54 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.36 | |||||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | 575 | 34.62 | 1:13.77 | 1:53.61 | 2:32.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.62 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 570 | 36.67 | 1:15.79 | 1:54.69 | 2:33.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.95 | |||||||||
4 | Asger Johansen | 2003 | 541 | 34.50 | 1:14.29 | 1:55.61 | 2:35.80 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 525 | 35.22 | 1:15.11 | 1:56.15 | 2:37.38 | |||
H2Odense | 2:34.47 | |||||||||
6 | Elias Rought | 2003 | 523 | 34.48 | 1:14.75 | 1:55.46 | 2:37.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 499 | 35.40 | 1:15.70 | 1:57.14 | 2:40.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.81 | |||||||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | 486 | 36.22 | 1:17.32 | 1:59.07 | 2:41.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:42.26 | |||||||||
9 | Oliver Christensen | 2003 | 499 | 35.70 | 1:17.09 | 1:59.16 | 2:40.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.98 | |||||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 490 | 36.26 | 1:16.86 | 1:58.58 | 2:41.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.29 | |||||||||
11 | Tobias Svenningsen | 2003 | 488 | 35.84 | 1:17.04 | 1:58.88 | 2:41.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.26 | |||||||||
12 | Christian Johannesen | 2003 | 482 | 36.21 | 1:16.29 | 1:59.32 | 2:41.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:44.25 | |||||||||
13 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 480 | 36.96 | 1:17.79 | 1:59.89 | 2:42.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.64 | |||||||||
14 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 470 | 35.49 | 1:16.48 | 1:59.44 | 2:43.33 | |||
H2Odense | 2:40.62 | |||||||||
15 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 460 | 36.66 | 1:18.79 | 2:01.50 | 2:44.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
16 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 437 | 38.06 | 1:20.73 | 2:03.24 | 2:47.27 | |||
Lyseng IF | 2:47.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 613 | 30.39 | 1:05.49 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.42 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 583 | 32.07 | 1:06.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
3 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 566 | 31.28 | 1:07.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 513 | 32.91 | 1:09.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.52 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 507 | 34.13 | 1:09.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 505 | 31.93 | 1:09.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
7 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 484 | 33.53 | 1:10.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 473 | 33.08 | 1:11.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 472 | 33.98 | 1:11.45 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.05 | |||||||||
10 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 469 | 33.73 | 1:11.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.87 | |||||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 455 | 33.56 | 1:12.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
12 | Ellen Jensen | 2005 | 450 | 33.67 | 1:12.58 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.86 | |||||||||
13 | Liva Lund Hansen | 2005 | 449 | 33.70 | 1:12.63 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.59 | |||||||||
14 | Josephine Thomsen | 2005 | 442 | 33.26 | 1:13.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.26 | |||||||||
15 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 436 | 33.38 | 1:13.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:14.60 | |||||||||
16 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 433 | 34.16 | 1:13.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
17 | Louise Sunesen | 2005 | 423 | 34.45 | 1:14.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.26 | |||||||||
18 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 422 | 34.70 | 1:14.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.26 | |||||||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 421 | 34.57 | 1:14.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.29 | |||||||||
20 | Josephine Frederiksen | 2005 | 420 | 34.46 | 1:14.26 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.06 | |||||||||
21 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 418 | 34.06 | 1:14.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.33 | |||||||||
22 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 411 | 35.21 | 1:14.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.28 | |||||||||
23 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 403 | 34.05 | 1:15.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
24 | Sara Baumgartner | 2005 | 401 | 34.33 | 1:15.43 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.28 | |||||||||
25 | Thea Mikkelsen | 2005 | 398 | 35.37 | 1:15.61 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
26 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 395 | 34.19 | 1:15.83 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.43 | |||||||||
27 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 394 | 34.52 | 1:15.86 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
28 | Antoinette Zafra | 2005 | 390 | 34.87 | 1:16.12 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.30 | |||||||||
29 | Ida Hovmark | 2005 | 378 | 36.18 | 1:16.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.96 | |||||||||
30 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 376 | 35.22 | 1:17.03 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
31 | Liv Salhauge | 2005 | 370 | 36.93 | 1:17.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.93 | |||||||||
32 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 365 | 33.95 | 1:17.80 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:21.43 | |||||||||
33 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 360 | 36.30 | 1:18.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
34 | Agnete Habermann | 2005 | 360 | 36.44 | 1:18.20 | |||||
H2Odense | 1:18.43 | |||||||||
35 | Anna Rønn | 2005 | 359 | 35.33 | 1:18.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.43 | |||||||||
36 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 359 | 35.38 | 1:18.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
37 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 353 | 35.56 | 1:18.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
38 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 345 | 34.64 | 1:19.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.87 | |||||||||
39 | Annika Britt Larsen | 2005 | 342 | 35.72 | 1:19.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.22 | |||||||||
40 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 337 | 35.18 | 1:19.89 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.59 | |||||||||
41 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 336 | 36.12 | 1:19.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.26 | |||||||||
42 | Emilie Bie Bock | 2005 | 334 | 37.31 | 1:20.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
43 | Elida Thornsen | 2005 | 333 | 35.37 | 1:20.23 | |||||
SVØM Korsør | 1:14.83 | |||||||||
44 | Clara Jensen | 2005 | 330 | 36.30 | 1:20.48 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
45 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 330 | 35.09 | 1:20.49 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:23.18 | |||||||||
46 | Malene Reynolds | 2005 | 328 | 36.46 | 1:20.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.87 | |||||||||
47 | Laura S. Olesen | 2005 | 316 | 38.19 | 1:21.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.11 | |||||||||
48 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 314 | 37.03 | 1:21.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:19.99 | |||||||||
49 | Alma Gotfredsen | 2005 | 312 | 36.48 | 1:21.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
50 | Filippa Eiler | 2005 | 307 | 36.83 | 1:22.43 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.07 | |||||||||
51 | Catrine Porsdal | 2005 | 283 | 38.05 | 1:24.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.56 | |||||||||
52 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 276 | 38.22 | 1:25.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.18 | |||||||||
53 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 276 | 39.35 | 1:25.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
54 | Maja Rolighed | 2005 | 271 | 37.79 | 1:25.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.02 | |||||||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Akut Syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 632 | 31.42 | 1:04.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 624 | 30.34 | 1:05.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.42 | |||||||||
3 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 576 | 31.13 | 1:06.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 529 | 32.47 | 1:08.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 502 | 32.91 | 1:10.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 499 | 33.18 | 1:10.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.52 | |||||||||
7 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 469 | 33.86 | 1:11.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 451 | 33.25 | 1:12.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | 474 | 33.77 | 1:11.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.86 | |||||||||
10 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 464 | 33.70 | 1:11.84 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.05 | |||||||||
11 | Louise Sunesen | 2005 | 448 | 33.92 | 1:12.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.26 | |||||||||
12 | Josephine Thomsen | 2005 | 447 | 33.04 | 1:12.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.26 | |||||||||
13 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 440 | 33.88 | 1:13.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
14 | Liva Lund Hansen | 2005 | 434 | 34.62 | 1:13.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.59 | |||||||||
15 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 426 | 34.24 | 1:13.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.87 | |||||||||
16 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 419 | 35.30 | 1:14.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 515 | 28.68 | 1:02.12 | |||||
H2Odense | 1:03.36 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 514 | 29.33 | 1:02.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.59 | |||||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | 501 | 28.99 | 1:02.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.20 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 479 | 29.38 | 1:03.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.24 | |||||||||
5 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 471 | 29.61 | 1:03.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 469 | 30.05 | 1:04.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.75 | |||||||||
7 | Frederik Lindholm | 2004 | 467 | 30.58 | 1:04.19 | |||||
Lyseng IF | 1:04.14 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 460 | 30.77 | 1:04.51 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
9 | Elias Noe | 2004 | 440 | 30.12 | 1:05.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 433 | 30.76 | 1:05.83 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
11 | Tobias Gammelvind | 2004 | 422 | 31.96 | 1:06.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
12 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 416 | 31.19 | 1:06.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
13 | William Ølshøj | 2004 | 411 | 31.00 | 1:06.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.02 | |||||||||
14 | Mads Iversen | 2004 | 403 | 30.54 | 1:07.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
15 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 402 | 31.04 | 1:07.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
16 | Pelle Colmorten | 2004 | 401 | 31.15 | 1:07.54 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.73 | |||||||||
17 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 401 | 31.29 | 1:07.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.45 | |||||||||
18 | Casper Madsen | 2004 | 397 | 32.19 | 1:07.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
19 | Linus Folke Jensen | 2004 | 393 | 31.37 | 1:08.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
20 | Oscar Isberg | 2004 | 385 | 31.82 | 1:08.48 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.89 | |||||||||
21 | Silas Waterval | 2004 | 377 | 31.31 | 1:08.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.02 | |||||||||
22 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 369 | 30.82 | 1:09.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.15 | |||||||||
23 | Nicklas Plank | 2004 | 369 | 30.68 | 1:09.44 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.02 | |||||||||
24 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 368 | 32.09 | 1:09.48 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.81 | |||||||||
25 | Alexander Slente | 2004 | 364 | 32.62 | 1:09.72 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.53 | |||||||||
26 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 361 | 32.51 | 1:09.96 | |||||
JGI Svømning | 1:12.41 | |||||||||
27 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 360 | 31.74 | 1:10.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.54 | |||||||||
28 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 359 | 32.02 | 1:10.08 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.18 | |||||||||
29 | Mathias Lindgaard | 2004 | 358 | 33.04 | 1:10.11 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.76 | |||||||||
30 | Kasper Thorn | 2004 | 357 | 32.46 | 1:10.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
31 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 355 | 32.70 | 1:10.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.52 | |||||||||
32 | Lucas Nielsen | 2004 | 355 | 32.43 | 1:10.34 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
33 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 351 | 32.90 | 1:10.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
34 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 349 | 31.25 | 1:10.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.91 | |||||||||
35 | Noah Tranum | 2004 | 348 | 32.23 | 1:10.81 | |||||
JGI Svømning | 1:12.44 | |||||||||
36 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 347 | 32.29 | 1:10.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
37 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 345 | 32.08 | 1:10.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.20 | |||||||||
38 | Oliver Schultz | 2004 | 344 | 31.87 | 1:11.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
39 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 341 | 30.61 | 1:11.26 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
40 | Lucas Kaavé | 2004 | 336 | 32.74 | 1:11.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.17 | |||||||||
41 | William Studsgaard | 2004 | 332 | 33.34 | 1:11.93 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:11.51 | |||||||||
42 | Anders Mose | 2004 | 330 | 33.42 | 1:12.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
43 | Victor Dyrhauge | 2004 | 323 | 33.83 | 1:12.54 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
44 | Anton Skov Grell | 2004 | 323 | 33.50 | 1:12.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.80 | |||||||||
45 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 323 | 31.97 | 1:12.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.19 | |||||||||
46 | Malte Rasch | 2004 | 317 | 33.70 | 1:13.02 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:15.94 | |||||||||
47 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 312 | 32.62 | 1:13.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
48 | Tobias Mølbak | 2004 | 310 | 32.75 | 1:13.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.91 | |||||||||
49 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 309 | 31.59 | 1:13.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.62 | |||||||||
50 | Johannes Forsbæk | 2004 | 308 | 32.73 | 1:13.73 | |||||
SVØM Korsør | 1:17.82 | |||||||||
51 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 306 | 33.60 | 1:13.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.74 | |||||||||
52 | Gustav Hansen | 2004 | 293 | 33.73 | 1:14.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
53 | Lauritz Johansen | 2004 | 272 | 32.46 | 1:16.89 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
54 | Alexander Hillhouse | 2004 | 233 | 36.99 | 1:20.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 547 | 28.57 | 1:00.89 | |||||
H2Odense | 1:03.36 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 538 | 28.23 | 1:01.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.47 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 528 | 29.16 | 1:01.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.59 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 508 | 29.08 | 1:02.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.20 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 499 | 29.07 | 1:02.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.24 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 462 | 30.32 | 1:04.41 | |||||
Lyseng IF | 1:04.14 | |||||||||
7 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 434 | 30.16 | 1:05.76 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 431 | 30.47 | 1:05.93 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
9 | William Ølshøj | 2004 | 442 | 30.04 | 1:05.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.02 | |||||||||
10 | Tobias Gammelvind | 2004 | 433 | 31.74 | 1:05.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
11 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 428 | 30.34 | 1:06.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
12 | Mads Iversen | 2004 | 415 | 30.29 | 1:06.74 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
13 | Pelle Colmorten | 2004 | 412 | 30.99 | 1:06.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.73 | |||||||||
14 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 412 | 31.17 | 1:06.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
15 | Casper Madsen | 2004 | 409 | 31.65 | 1:07.09 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
16 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 402 | 31.05 | 1:07.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:11 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 617 | 30.52 | 1:05.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.51 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 577 | 31.31 | 1:06.82 | |||||
Kolding SK | 1:06.06 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 553 | 31.65 | 1:07.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.85 | |||||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 542 | 31.88 | 1:08.23 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.97 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 531 | 32.47 | 1:08.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 526 | 31.97 | 1:08.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.31 | |||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 521 | 31.80 | 1:09.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.09 | |||||||||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | 512 | 32.10 | 1:09.54 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
9 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 507 | 32.32 | 1:09.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.64 | |||||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 504 | 32.79 | 1:09.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.09 | |||||||||
11 | Wilma Anker | 2004 | 503 | 31.77 | 1:09.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.73 | |||||||||
12 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 498 | 32.83 | 1:10.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 490 | 32.57 | 1:10.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
14 | Christina M. Glargaard | 2004 | 486 | 33.05 | 1:10.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.58 | |||||||||
15 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 484 | 32.57 | 1:10.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
16 | Josephine Larsen | 2004 | 482 | 33.44 | 1:10.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.06 | |||||||||
17 | Eva Hjort | 2004 | 481 | 32.70 | 1:10.98 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.33 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 476 | 33.56 | 1:11.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.64 | |||||||||
19 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 469 | 32.84 | 1:11.61 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.70 | |||||||||
20 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 468 | 33.50 | 1:11.65 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.44 | |||||||||
21 | Malou Soelberg | 2004 | 465 | 32.48 | 1:11.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
22 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 465 | 33.10 | 1:11.81 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
23 | Anna Nørskov | 2004 | 462 | 32.56 | 1:11.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
24 | Ida Juul Grønning | 2004 | 460 | 32.78 | 1:12.05 | |||||
H2Odense | 1:15.58 | |||||||||
24 | Nele Schulze | 2004 | 460 | 33.69 | 1:12.05 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.23 | |||||||||
26 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 459 | 32.87 | 1:12.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.60 | |||||||||
27 | Jasmin Philip | 2004 | 456 | 32.95 | 1:12.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
28 | Fiona Andrea Have | 2004 | 445 | 34.99 | 1:12.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
29 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 444 | 33.17 | 1:12.93 | |||||
Kolding SK | 1:11.65 | |||||||||
30 | Anastasia Smirnov | 2004 | 443 | 33.84 | 1:12.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.57 | |||||||||
31 | Olivia Callesen | 2004 | 436 | 34.03 | 1:13.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
32 | Aurelia Pedersen | 2004 | 429 | 33.47 | 1:13.74 | |||||
H2Odense | 1:14.65 | |||||||||
33 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 428 | 34.69 | 1:13.83 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
34 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 427 | 34.40 | 1:13.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
35 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 427 | 34.27 | 1:13.88 | |||||
Frem Odense | 1:09.76 | |||||||||
36 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 425 | 34.92 | 1:13.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.16 | |||||||||
37 | Clara Skrydstrup | 2004 | 421 | 34.30 | 1:14.21 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.15 | |||||||||
38 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 420 | 34.10 | 1:14.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.20 | |||||||||
39 | Victoria Svensson | 2004 | 417 | 34.01 | 1:14.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
40 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 415 | 33.95 | 1:14.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
41 | Victoria Underbjerg | 2004 | 410 | 34.01 | 1:14.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
42 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 403 | 34.50 | 1:15.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
43 | Frida Saks Justesen | 2004 | 401 | 34.21 | 1:15.45 | |||||
Lyseng IF | 1:16.12 | |||||||||
44 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 399 | 34.92 | 1:15.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
45 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 399 | 35.02 | 1:15.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.03 | |||||||||
46 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 398 | 33.74 | 1:15.60 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.26 | |||||||||
47 | Liva Søby | 2004 | 394 | 34.21 | 1:15.88 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.74 | |||||||||
48 | Josefine Krumbak | 2004 | 392 | 34.15 | 1:16.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
49 | Freja Søndergaard | 2004 | 389 | 35.18 | 1:16.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:15.38 | |||||||||
50 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 387 | 34.32 | 1:16.29 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:15.43 | |||||||||
51 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 381 | 34.88 | 1:16.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.06 | |||||||||
52 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 380 | 35.83 | 1:16.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.75 | |||||||||
53 | Nicoline Dyrman | 2004 | 375 | 34.75 | 1:17.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.19 | |||||||||
54 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 372 | 35.27 | 1:17.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.51 | |||||||||
55 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 372 | 36.57 | 1:17.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
56 | Anna Larsen | 2004 | 364 | 35.13 | 1:17.87 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.34 | |||||||||
57 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 363 | 34.59 | 1:17.96 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
58 | Pernille Nedergaard | 2004 | 361 | 35.68 | 1:18.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
59 | Freja Friborg | 2004 | 349 | 33.91 | 1:18.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.78 | |||||||||
60 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 341 | 36.72 | 1:19.61 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
61 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 336 | 36.83 | 1:19.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
62 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 312 | 37.57 | 1:21.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 616 | 29.99 | 1:05.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.51 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 603 | 30.95 | 1:05.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.85 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 581 | 31.37 | 1:06.66 | |||||
Kolding SK | 1:06.06 | |||||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 553 | 31.81 | 1:07.76 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.97 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 542 | 31.87 | 1:08.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 528 | 31.86 | 1:08.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.31 | |||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 516 | 31.84 | 1:09.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.09 | |||||||||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | 515 | 32.00 | 1:09.41 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 518 | 32.10 | 1:09.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.58 | |||||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 504 | 32.17 | 1:09.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.09 | |||||||||
11 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 501 | 33.11 | 1:10.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
12 | Wilma Anker | 2004 | 495 | 32.86 | 1:10.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.73 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 493 | 33.64 | 1:10.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.06 | |||||||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 488 | 32.90 | 1:10.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
15 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 488 | 31.54 | 1:10.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.64 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 458 | 33.41 | 1:12.14 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 719 | 26.15 | 55.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 614 | 26.92 | 58.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 584 | 27.32 | 59.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.43 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 560 | 28.26 | 1:00.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.46 | |||||||||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 531 | 28.31 | 1:01.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.48 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 521 | 29.19 | 1:01.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
7 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 516 | 28.93 | 1:02.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.94 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 513 | 29.12 | 1:02.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | 512 | 28.83 | 1:02.26 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.01 | |||||||||
10 | Thor Brunsgaard | 2003 | 509 | 27.72 | 1:02.37 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.42 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 501 | 30.42 | 1:02.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.70 | |||||||||
12 | Mathias Knudsen | 2003 | 486 | 29.78 | 1:03.33 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:03.20 | |||||||||
13 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 476 | 29.89 | 1:03.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.24 | |||||||||
14 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 470 | 29.61 | 1:04.06 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
15 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 470 | 29.54 | 1:04.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.77 | |||||||||
16 | William Kristensen | 2003 | 461 | 29.62 | 1:04.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
17 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 456 | 29.99 | 1:04.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.09 | |||||||||
18 | Noah Bred | 2003 | 448 | 30.07 | 1:05.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
18 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 448 | 29.55 | 1:05.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.38 | |||||||||
20 | Silas Lykke | 2003 | 448 | 29.50 | 1:05.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.35 | |||||||||
21 | Andreas Hoffmann | 2003 | 447 | 30.24 | 1:05.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.70 | |||||||||
22 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 445 | 30.30 | 1:05.21 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:04.73 | |||||||||
23 | Malthe Elkjær | 2003 | 442 | 30.18 | 1:05.36 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
24 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 440 | 30.70 | 1:05.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.21 | |||||||||
25 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 439 | 29.83 | 1:05.55 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
26 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 437 | 30.43 | 1:05.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.56 | |||||||||
27 | Ole Hovmand | 2003 | 435 | 30.76 | 1:05.71 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.91 | |||||||||
28 | Jonas Kjær | 2003 | 428 | 30.67 | 1:06.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
29 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 426 | 30.71 | 1:06.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.50 | |||||||||
30 | Jeppe Egholm | 2003 | 423 | 30.81 | 1:06.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.45 | |||||||||
31 | Mads Stamholt | 2003 | 422 | 31.20 | 1:06.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.94 | |||||||||
32 | Mikkel Hjelm | 2003 | 421 | 30.46 | 1:06.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.91 | |||||||||
32 | Niklas Højbjerg | 2003 | 421 | 29.24 | 1:06.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.43 | |||||||||
34 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 415 | 30.88 | 1:06.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
35 | Oscar Cleemann | 2003 | 415 | 30.15 | 1:06.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.11 | |||||||||
36 | Frederik Venø Elling | 2003 | 412 | 30.77 | 1:06.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
37 | Alex Søndergaard | 2003 | 412 | 30.94 | 1:06.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.18 | |||||||||
38 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 404 | 30.84 | 1:07.34 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
39 | Laurits Sigaard | 2003 | 403 | 30.34 | 1:07.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.38 | |||||||||
40 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 399 | 30.83 | 1:07.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
41 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 398 | 31.39 | 1:07.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.44 | |||||||||
42 | Asger Johansen | 2003 | 397 | 30.50 | 1:07.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
43 | William Sloth | 2003 | 396 | 31.14 | 1:07.82 | |||||
Lyseng IF | 1:09.37 | |||||||||
44 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 388 | 31.59 | 1:08.30 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
45 | Emil Lykke Grann | 2003 | 387 | 31.81 | 1:08.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
46 | Mikkel Stilling | 2003 | 385 | 30.91 | 1:08.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
47 | Daniel Damsbo | 2003 | 381 | 31.39 | 1:08.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
48 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 373 | 30.91 | 1:09.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.06 | |||||||||
49 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 372 | 31.20 | 1:09.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.40 | |||||||||
50 | Simon Degn | 2003 | 361 | 32.25 | 1:09.91 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.28 | |||||||||
51 | Jeppe Haurum | 2003 | 345 | 32.19 | 1:11.00 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:12.45 | |||||||||
52 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 224 | 35.58 | 1:22.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 687 | 26.31 | 56.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.60 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 639 | 27.04 | 57.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 619 | 26.64 | 58.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.43 | |||||||||
4 | Christopher G. Trandum | 2003 | 554 | 28.83 | 1:00.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.46 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 548 | 28.49 | 1:00.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.94 | |||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 533 | 28.32 | 1:01.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.48 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 532 | 28.72 | 1:01.45 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.01 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 516 | 29.03 | 1:02.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 530 | 28.94 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.70 | |||||||||
10 | Thor Brunsgaard | 2003 | 501 | 27.79 | 1:02.69 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.42 | |||||||||
11 | Mathias Knudsen | 2003 | 473 | 30.27 | 1:03.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:03.20 | |||||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 457 | 30.05 | 1:04.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.77 | |||||||||
13 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 450 | 30.37 | 1:04.98 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
13 | William Kristensen | 2003 | 450 | 30.01 | 1:04.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
15 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 446 | 30.11 | 1:05.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.38 | |||||||||
- | Malte Egholm Brøns | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 541 | 31.68 | 1:07.10 | 1:43.00 | 2:18.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.56 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 523 | 31.95 | 1:07.90 | 1:44.82 | 2:20.14 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:29.30 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 513 | 32.65 | 1:08.30 | 1:44.99 | 2:21.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.23 | |||||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 499 | 31.66 | 1:07.32 | 1:45.15 | 2:22.44 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:24.36 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 489 | 33.13 | 1:08.97 | 1:46.42 | 2:23.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
6 | Naja Færgemann | 2006 | 489 | 32.93 | 1:10.51 | 1:46.84 | 2:23.36 | |||
H2Odense | 2:25.47 | |||||||||
7 | Mille Frydendahl | 2006 | 482 | 32.28 | 1:08.31 | 1:46.20 | 2:24.02 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:24.49 | |||||||||
8 | Mathilde Severs | 2006 | 479 | 31.43 | 1:07.31 | 1:45.30 | 2:24.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.81 | |||||||||
9 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 479 | 33.63 | 1:10.25 | 1:48.48 | 2:24.34 | |||
Roskilde Svømning | 2:30.56 | |||||||||
10 | SIF Bramm | 2006 | 472 | 33.03 | 1:08.76 | 1:47.27 | 2:25.06 | |||
JGI Svømning | 2:25.18 | |||||||||
11 | Alberte Pedersen | 2006 | 463 | 32.67 | 1:09.34 | 1:47.45 | 2:26.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.21 | |||||||||
12 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 443 | 33.24 | 1:10.50 | 1:49.52 | 2:28.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.40 | |||||||||
13 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 424 | 33.52 | 1:11.07 | 1:50.80 | 2:30.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.19 | |||||||||
14 | Molly Szczepanski | 2006 | 424 | 34.76 | 1:12.48 | 1:52.32 | 2:30.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.78 | |||||||||
15 | Clara Kapke | 2006 | 422 | 33.75 | 1:12.18 | 1:51.95 | 2:30.52 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:31.51 | |||||||||
16 | Molly Namensen | 2006 | 422 | 34.16 | 1:12.09 | 1:52.23 | 2:30.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.09 | |||||||||
17 | Amalie Backhausen | 2006 | 421 | 34.40 | 1:12.68 | 1:52.75 | 2:30.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.21 | |||||||||
18 | Ida Rønnow | 2006 | 421 | 33.34 | 1:11.31 | 1:51.59 | 2:30.67 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:35.19 | |||||||||
19 | Silje Mathiasen | 2006 | 418 | 34.02 | 1:12.17 | 1:51.54 | 2:31.09 | |||
SVØM Korsør | 2:36.79 | |||||||||
20 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 413 | 35.07 | 1:13.65 | 1:53.24 | 2:31.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.55 | |||||||||
21 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 409 | 34.88 | 1:13.38 | 1:53.37 | 2:32.20 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:36.53 | |||||||||
22 | Cecilie Rud | 2006 | 408 | 34.68 | 1:12.64 | 1:52.76 | 2:32.29 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.63 | |||||||||
23 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 402 | 33.72 | 1:12.62 | 1:52.88 | 2:33.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.85 | |||||||||
24 | Alba Mantoni | 2006 | 399 | 33.58 | 1:12.46 | 1:52.54 | 2:33.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.86 | |||||||||
25 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 392 | 34.57 | 1:13.73 | 1:54.30 | 2:34.32 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:37.52 | |||||||||
26 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 390 | 35.67 | 1:15.27 | 1:54.96 | 2:34.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.08 | |||||||||
27 | Leonora M Postgaard | 2006 | 379 | 34.30 | 1:14.17 | 1:55.69 | 2:35.99 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.23 | |||||||||
28 | Maica Jensen | 2006 | 378 | 34.27 | 1:13.40 | 1:54.74 | 2:36.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:35.58 | |||||||||
29 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 371 | 35.29 | 1:15.60 | 1:56.32 | 2:37.12 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.17 | |||||||||
30 | Ane Christensen | 2006 | 369 | 35.35 | 1:15.60 | 1:57.21 | 2:37.40 | |||
Kolding SK | 2:38.42 | |||||||||
31 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 364 | 35.68 | 1:17.01 | 1:57.98 | 2:38.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
32 | Anna Røjel | 2006 | 362 | 35.43 | 1:17.00 | 1:58.69 | 2:38.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.90 | |||||||||
33 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 360 | 34.79 | 1:15.57 | 1:57.97 | 2:38.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.38 | |||||||||
34 | Christine Mols | 2006 | 342 | 35.29 | 1:16.98 | 1:59.48 | 2:41.55 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:44.00 | |||||||||
35 | Anna Blom Bygum | 2006 | 324 | 35.93 | 1:17.95 | 2:01.65 | 2:44.43 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.65 | |||||||||
36 | Kamille Bentsen | 2006 | 285 | 37.73 | 1:21.74 | 2:07.55 | 2:51.59 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.52 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | Akut Syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 500 | 29.06 | 1:01.35 | 1:35.29 | 2:08.51 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:08.27 | |||||||||
2 | Christian Duetoft | 2005 | 460 | 30.13 | 1:03.90 | 1:38.63 | 2:12.12 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.31 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 460 | 30.54 | 1:04.06 | 1:38.84 | 2:12.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.90 | |||||||||
4 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 443 | 30.55 | 1:03.89 | 1:38.71 | 2:13.77 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:14.87 | |||||||||
5 | Sejer Andersen | 2005 | 437 | 31.04 | 1:04.87 | 1:39.69 | 2:14.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.17 | |||||||||
6 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 436 | 31.37 | 1:06.24 | 1:40.77 | 2:14.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.63 | |||||||||
7 | Casper Puggaard | 2005 | 433 | 30.54 | 1:05.38 | 1:41.07 | 2:14.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.90 | |||||||||
8 | Mads Møller | 2005 | 420 | 31.80 | 1:06.28 | 1:41.49 | 2:16.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.22 | |||||||||
9 | Mathies Liersch | 2005 | 412 | 31.34 | 1:05.76 | 1:41.46 | 2:17.02 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:20.57 | |||||||||
10 | Tobias Rosengaard | 2005 | 409 | 30.72 | 1:05.36 | 1:41.57 | 2:17.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.86 | |||||||||
11 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 408 | 30.67 | 1:05.91 | 1:42.56 | 2:17.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:19.61 | |||||||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 408 | 31.90 | 1:07.17 | 1:42.75 | 2:17.51 | |||
Herlev Svømning | 2:17.89 | |||||||||
13 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 403 | 31.39 | 1:06.92 | 1:43.24 | 2:18.09 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:18.34 | |||||||||
14 | Emil Togsverd | 2005 | 400 | 32.12 | 1:07.84 | 1:43.46 | 2:18.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.20 | |||||||||
15 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 391 | 31.79 | 1:07.29 | 1:44.27 | 2:19.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.41 | |||||||||
16 | Konrad Clausen | 2005 | 388 | 32.39 | 1:08.21 | 1:44.24 | 2:19.79 | |||
SVØM Korsør | 2:20.23 | |||||||||
17 | Anders Sanggaard | 2005 | 383 | 32.11 | 1:07.86 | 1:44.28 | 2:20.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.69 | |||||||||
18 | Inas Ilic | 2005 | 380 | 31.72 | 1:06.93 | 1:43.92 | 2:20.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
19 | Malthe Foged | 2005 | 378 | 31.67 | 1:07.90 | 1:44.88 | 2:20.99 | |||
Næstved IF | 2:21.55 | |||||||||
20 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 372 | 32.53 | 1:08.93 | 1:45.68 | 2:21.71 | |||
Frem Odense | 2:22.66 | |||||||||
21 | Sebastian Rendlev | 2005 | 371 | 32.08 | 1:09.47 | 1:46.22 | 2:21.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:22.34 | |||||||||
22 | Theis Nelander | 2005 | 368 | 33.63 | 1:09.61 | 1:46.18 | 2:22.22 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.12 | |||||||||
23 | Cornelius Olsen | 2005 | 368 | 31.93 | 1:07.69 | 1:44.97 | 2:22.23 | |||
Farum Svømmeklub | 2:22.79 | |||||||||
24 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 368 | 31.44 | 1:07.56 | 1:45.33 | 2:22.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:19.83 | |||||||||
25 | Mikkel Andersen | 2005 | 367 | 32.50 | 1:08.72 | 1:45.79 | 2:22.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.78 | |||||||||
26 | Louie Uldall | 2005 | 366 | 32.03 | 1:08.06 | 1:45.31 | 2:22.48 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.76 | |||||||||
27 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 365 | 31.92 | 1:08.69 | 1:45.47 | 2:22.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.99 | |||||||||
28 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 363 | 33.04 | 1:09.41 | 1:47.54 | 2:22.93 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:23.49 | |||||||||
29 | Nicholas Simson | 2005 | 362 | 31.29 | 1:07.48 | 1:45.56 | 2:23.11 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.22 | |||||||||
30 | William Bendix Schmidt | 2005 | 360 | 31.70 | 1:08.97 | 1:46.11 | 2:23.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.28 | |||||||||
31 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 356 | 32.70 | 1:09.33 | 1:46.86 | 2:23.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.75 | |||||||||
32 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 331 | 34.25 | 1:12.04 | 1:49.59 | 2:27.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.90 | |||||||||
33 | Andreas M Nielsen | 2005 | 317 | 30.24 | 1:07.17 | 1:48.21 | 2:29.57 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:24.44 | |||||||||
34 | Kasper Jensen | 2005 | 314 | 33.30 | 1:11.38 | 1:51.36 | 2:29.99 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:39.91 | |||||||||
35 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 310 | 33.18 | 1:12.10 | 1:52.60 | 2:30.63 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:20.08 | |||||||||
36 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 298 | 34.77 | 1:13.42 | 1:53.24 | 2:32.63 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.10 | |||||||||
37 | Kasper Duch | 2005 | 272 | 35.08 | 1:14.37 | 1:55.48 | 2:37.28 | |||
Frem Odense | 2:32.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 505 | 32.49 | 1:09.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 494 | 32.69 | 1:10.36 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | 487 | 32.96 | 1:10.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.89 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 457 | 33.66 | 1:12.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.78 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 438 | 34.94 | 1:13.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
6 | Sofie A. Wolf | 2006 | 437 | 33.40 | 1:13.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.48 | |||||||||
7 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 427 | 34.63 | 1:13.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
8 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 425 | 34.20 | 1:13.98 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
9 | Ida Skov Kragh | 2006 | 396 | 34.78 | 1:15.76 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
10 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 383 | 36.59 | 1:16.60 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 378 | 34.95 | 1:16.89 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 370 | 36.21 | 1:17.48 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.40 | |||||||||
13 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 368 | 37.14 | 1:17.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
14 | Astrid Mulipola | 2006 | 367 | 34.03 | 1:17.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.91 | |||||||||
15 | Liva la Cour | 2006 | 355 | 37.16 | 1:18.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 351 | 34.43 | 1:18.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.59 | |||||||||
17 | Monika Dragieva | 2006 | 347 | 34.76 | 1:19.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
18 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 345 | 34.73 | 1:19.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
19 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 339 | 34.88 | 1:19.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.46 | |||||||||
20 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 338 | 35.39 | 1:19.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.81 | |||||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 337 | 37.32 | 1:19.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.64 | |||||||||
22 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 329 | 37.27 | 1:20.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
23 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 326 | 37.68 | 1:20.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
24 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 325 | 38.34 | 1:20.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.97 | |||||||||
25 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 322 | 36.65 | 1:21.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
26 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 318 | 39.82 | 1:21.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
27 | Alberte Pedersen | 2006 | 314 | 38.10 | 1:21.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.66 | |||||||||
28 | Kamma Rasmussen | 2006 | 312 | 37.22 | 1:21.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
29 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 309 | 37.68 | 1:22.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
30 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 308 | 39.73 | 1:22.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
31 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 293 | 38.32 | 1:23.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.07 | |||||||||
32 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 289 | 38.12 | 1:24.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.20 | |||||||||
33 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 289 | 39.39 | 1:24.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.47 | |||||||||
34 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 288 | 37.15 | 1:24.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.18 | |||||||||
35 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 287 | 35.93 | 1:24.29 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.01 | |||||||||
36 | SIF Bramm | 2006 | 284 | 37.94 | 1:24.59 | |||||
JGI Svømning | 1:21.05 | |||||||||
37 | Leonora M Postgaard | 2006 | 281 | 38.12 | 1:24.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
38 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 278 | 37.85 | 1:25.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.39 | |||||||||
39 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 276 | 39.45 | 1:25.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.43 | |||||||||
40 | Rikke Parkhøi | 2006 | 274 | 36.97 | 1:25.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.86 | |||||||||
41 | Mie Ankersen | 2006 | 273 | 36.93 | 1:25.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.02 | |||||||||
42 | Marie Elster | 2006 | 265 | 39.93 | 1:26.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
43 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 263 | 38.12 | 1:26.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.86 | |||||||||
44 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 259 | 39.59 | 1:27.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | Akut Syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
- | Naja Færgemann | 2006 | Akut Syg OD | |||||||
H2Odense | 1:14.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 535 | 27.63 | 1:01.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | 455 | 30.63 | 1:04.74 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:06.76 | |||||||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 453 | 30.66 | 1:04.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.00 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 443 | 29.68 | 1:05.31 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 389 | 31.84 | 1:08.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | 388 | 31.46 | 1:08.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.79 | |||||||||
7 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 383 | 32.43 | 1:08.56 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.27 | |||||||||
8 | Sejer Andersen | 2005 | 383 | 31.93 | 1:08.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.60 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 352 | 32.92 | 1:10.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 351 | 31.88 | 1:10.59 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.44 | |||||||||
11 | Mads Møller | 2005 | 349 | 32.64 | 1:10.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
12 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 340 | 33.08 | 1:11.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.18 | |||||||||
13 | William Bendix Schmidt | 2005 | 332 | 33.49 | 1:11.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
14 | Christian Thorhauge | 2005 | 332 | 32.13 | 1:11.94 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:14.65 | |||||||||
15 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 327 | 32.72 | 1:12.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
16 | Christian Duetoft | 2005 | 327 | 33.39 | 1:12.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
17 | Anders Sanggaard | 2005 | 327 | 33.73 | 1:12.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.33 | |||||||||
18 | Sebastian Rendlev | 2005 | 324 | 33.50 | 1:12.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.08 | |||||||||
19 | Kristian Kjær | 2005 | 321 | 33.57 | 1:12.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.40 | |||||||||
20 | August Arup Neergaard | 2005 | 319 | 32.39 | 1:12.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.51 | |||||||||
21 | Teodor Thuelund | 2005 | 318 | 34.40 | 1:12.94 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
22 | Inas Ilic | 2005 | 315 | 34.56 | 1:13.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
23 | Mathies Liersch | 2005 | 314 | 33.64 | 1:13.23 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.58 | |||||||||
24 | Nicolas Duvander | 2005 | 314 | 34.12 | 1:13.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
25 | Anders Thøgersen | 2005 | 311 | 34.55 | 1:13.47 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.27 | |||||||||
26 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 307 | 33.60 | 1:13.81 | |||||
SVØM Korsør | 1:12.89 | |||||||||
27 | Daniel Bastholm | 2005 | 306 | 35.46 | 1:13.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
28 | Theis Nelander | 2005 | 301 | 35.10 | 1:14.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
29 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 294 | 35.20 | 1:14.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.70 | |||||||||
30 | Louie Uldall | 2005 | 292 | 34.88 | 1:15.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
31 | Mikkel Andersen | 2005 | 287 | 34.38 | 1:15.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
32 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 286 | 33.72 | 1:15.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
33 | Emil Togsverd | 2005 | 286 | 35.84 | 1:15.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
34 | William Bogø Andersen | 2005 | 284 | 34.20 | 1:15.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
35 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 282 | 34.94 | 1:15.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
36 | Axel Føns Voss | 2005 | 276 | 36.08 | 1:16.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.62 | |||||||||
37 | Nicholas Simson | 2005 | 276 | 34.89 | 1:16.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.57 | |||||||||
38 | Furkan Guler | 2005 | 273 | 34.16 | 1:16.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.75 | |||||||||
39 | Matti Andersen | 2005 | 270 | 35.46 | 1:17.02 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:23.83 | |||||||||
40 | Matthias Slot | 2005 | 266 | 36.37 | 1:17.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
41 | Emil Isaksen | 2005 | 261 | 34.73 | 1:17.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.84 | |||||||||
42 | Theodor Møller | 2005 | 255 | 35.13 | 1:18.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.96 | |||||||||
43 | Thor Majgård | 2005 | 252 | 36.97 | 1:18.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.65 | |||||||||
44 | Sune Vergmann | 2005 | 229 | 36.71 | 1:21.42 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.65 | |||||||||
45 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 178 | 39.38 | 1:28.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.48 | |||||||||
46 | Tobias Lindhardt | 2005 | 172 | 39.61 | 1:29.47 | |||||
JGI Svømning | 1:32.16 | |||||||||
- | Tobias Bjørnsteen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Piger | 2004 | 632 | 4:05.46 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:10.04 | |||||||||
Liva Søby | 2004 | 30.53 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 28.83 | 1:00.03 | 2:04.19 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.25 | 1:01.48 | 3:05.67 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.68 | 59.79 | 4:05.46 | ||||||
2 | Helsingør Piger 1 | 2004 | 615 | 4:07.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:08.40 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 29.20 | 1:01.61 | 1:01.61 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.34 | 1:03.37 | 2:04.98 | ||||||
Alma Bendix Dahl | 2005 | 29.29 | 1:02.87 | 3:07.85 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 27.96 | 59.73 | 4:07.58 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2004 | 588 | 4:11.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:14.39 | |||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 30.13 | 1:03.32 | 1:03.32 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 29.94 | 1:02.97 | 2:06.29 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 30.09 | 1:03.63 | 3:09.92 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 29.56 | 1:01.43 | 4:11.35 | ||||||
4 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | 588 | 4:11.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:11.35 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 29.43 | 1:00.82 | 1:00.82 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 30.13 | 1:03.08 | 2:03.90 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 30.28 | 1:03.04 | 3:06.94 | ||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 30.94 | 1:04.48 | 4:11.42 | ||||||
5 | Lyngby Lionesses | 2004 | 576 | 4:13.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:12.97 | |||||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 30.34 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
Victoria Svensson | 2004 | 30.95 | 1:04.45 | 2:08.64 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.94 | 1:02.14 | 3:10.78 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 30.01 | 1:02.29 | 4:13.07 | ||||||
6 | Piger 1 Kalundborg | 2004 | 575 | 4:13.26 | ||||||
Kalundborg SK | 4:12.99 | |||||||||
Thea Kaiser | 2004 | 31.06 | 1:04.95 | 1:04.95 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 29.51 | 1:01.00 | 2:05.95 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 30.13 | 1:04.01 | 3:09.96 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 30.03 | 1:03.30 | 4:13.26 | ||||||
7 | Aalborg Piger 1 | 2004 | 571 | 4:13.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:11.68 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 29.52 | 1:01.60 | 1:01.60 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 31.14 | 1:05.37 | 2:06.97 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 30.20 | 1:02.93 | 3:09.90 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.98 | 1:03.87 | 4:13.77 | ||||||
8 | Aarhus Swim Piger | 2004 | 559 | 4:15.66 | ||||||
Aarhus Swim | 4:23.80 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.33 | 1:02.19 | 1:02.19 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 31.65 | 1:05.56 | 2:07.75 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 30.83 | 1:03.39 | 3:11.14 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 31.05 | 1:04.52 | 4:15.66 | ||||||
9 | Gsc Piger 1 | 2004 | 556 | 4:16.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.30 | |||||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 30.77 | 1:04.82 | 1:04.82 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.13 | 1:05.18 | 2:10.00 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 29.51 | 1:03.30 | 3:13.30 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.79 | 1:02.81 | 4:16.11 | ||||||
10 | A6 Piger 1 | 2004 | 552 | 4:16.68 | ||||||
A6 | 4:16.12 | |||||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 30.42 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 30.06 | 1:04.06 | 2:07.33 | ||||||
Emma Ekman | 2004 | 30.22 | 1:04.21 | 3:11.54 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 31.41 | 1:05.14 | 4:16.68 | ||||||
11 | Kvik 1 | 2004 | 550 | 4:17.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.62 | |||||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 30.03 | 1:03.70 | 1:03.70 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 29.84 | 1:02.36 | 2:06.06 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 31.21 | 1:05.18 | 3:11.24 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 30.75 | 1:05.82 | 4:17.06 | ||||||
12 | Neptun Havfruer | 2004 | 548 | 4:17.29 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:24.96 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 32.06 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 29.32 | 1:01.87 | 2:08.55 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 31.82 | 1:05.86 | 3:14.41 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 29.19 | 1:02.88 | 4:17.29 | ||||||
13 | Esbjerg Darlings | 2004 | 546 | 4:17.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:17.10 | |||||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 31.73 | 1:05.60 | 1:05.60 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 31.18 | 1:05.19 | 2:10.79 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 30.53 | 1:03.47 | 3:14.26 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.09 | 1:03.39 | 4:17.65 | ||||||
14 | 1 Agf Piger | 2004 | 545 | 4:17.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:18.59 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 31.81 | 1:05.90 | 1:05.90 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 30.02 | 1:02.37 | 2:08.27 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 30.27 | 1:03.94 | 3:12.21 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 31.21 | 1:05.65 | 4:17.86 | ||||||
15 | Sigma Piger 1 | 2004 | 544 | 4:18.02 | ||||||
Sigma Swim | 4:18.96 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 30.57 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 31.39 | 1:05.27 | 2:09.30 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 30.91 | 1:05.00 | 3:14.30 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 30.22 | 1:03.72 | 4:18.02 | ||||||
16 | Køge Piger | 2004 | 542 | 4:18.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:17.04 | |||||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 29.94 | 1:02.60 | 1:02.60 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.77 | 1:04.36 | 2:06.96 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 30.40 | 1:04.36 | 3:11.32 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 32.19 | 1:07.00 | 4:18.32 | ||||||
17 | Hs Piger | 2004 | 529 | 4:20.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:28.00 | |||||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 31.33 | 1:05.79 | 1:05.79 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 29.52 | 1:03.11 | 2:08.90 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 31.87 | 1:06.78 | 3:15.68 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 30.92 | 1:04.70 | 4:20.38 | ||||||
18 | Piger H2Odense | 2004 | 519 | 4:22.01 | ||||||
H2Odense | 4:21.90 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.27 | 1:04.83 | 1:04.83 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 30.74 | 1:04.24 | 2:09.07 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 32.11 | 1:06.19 | 3:15.26 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 31.18 | 1:06.75 | 4:22.01 | ||||||
19 | Farum Roses | 2004 | 517 | 4:22.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:26.45 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.85 | 1:03.65 | 1:03.65 | ||||||
Line Thode Møller | 2004 | 30.70 | 1:05.19 | 2:08.84 | ||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 31.68 | 1:06.58 | 3:15.42 | ||||||
Malou Nielsen | 2005 | 31.43 | 1:06.91 | 4:22.33 | ||||||
20 | Sigma Piger 2 | 2004 | 515 | 4:22.66 | ||||||
Sigma Swim | 4:24.57 | |||||||||
Emma Stoltz | 2004 | 31.39 | 1:05.59 | 1:05.59 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 31.26 | 1:05.54 | 2:11.13 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 31.22 | 1:05.75 | 3:16.88 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 31.07 | 1:05.78 | 4:22.66 | ||||||
21 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | 514 | 4:22.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.68 | |||||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 31.41 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 31.81 | 1:06.56 | 2:11.59 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 31.36 | 1:05.57 | 3:17.16 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 30.68 | 1:05.81 | 4:22.97 | ||||||
22 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 508 | 4:23.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:23.66 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 31.64 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 32.16 | 1:07.44 | 2:13.05 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 31.44 | 1:07.03 | 3:20.08 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 30.47 | 1:03.85 | 4:23.93 | ||||||
23 | A6 Piger 2 | 2004 | 500 | 4:25.33 | ||||||
A6 | 4:30.59 | |||||||||
Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 31.74 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 31.74 | 1:07.86 | 2:14.20 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 32.14 | 1:07.02 | 3:21.22 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 30.00 | 1:04.11 | 4:25.33 | ||||||
24 | Søllerød Damer | 2004 | 499 | 4:25.53 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 31.62 | 1:05.63 | 1:05.63 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 31.02 | 1:05.69 | 2:11.32 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 31.91 | 1:06.63 | 3:17.95 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 32.21 | 1:07.58 | 4:25.53 | ||||||
25 | Ssk Damer 1 Silkeborg | 2005 | 496 | 4:26.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:28.71 | |||||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 31.49 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 32.42 | 1:08.03 | 2:13.83 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 32.02 | 1:07.24 | 3:21.07 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 31.46 | 1:05.00 | 4:26.07 | ||||||
26 | Esbjerg Babes | 2004 | 485 | 4:28.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:29.00 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 31.74 | 1:06.90 | 1:06.90 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 32.83 | 1:07.23 | 2:14.13 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 31.46 | 1:06.93 | 3:21.06 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 32.38 | 1:07.01 | 4:28.07 | ||||||
27 | Hvidover Piger | 2004 | 473 | 4:30.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:38.77 | |||||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 31.04 | 1:05.56 | 1:05.56 | ||||||
Mikkeline Timmerman | 2005 | 32.09 | 1:08.82 | 2:14.38 | ||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 32.44 | 1:07.75 | 3:22.13 | ||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 32.04 | 1:08.14 | 4:30.27 | ||||||
28 | Kvik 2 | 2004 | 473 | 4:30.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:32.38 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 31.82 | 1:07.19 | 1:07.19 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 32.10 | 1:08.03 | 2:15.22 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 32.38 | 1:08.46 | 3:23.68 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 31.16 | 1:06.62 | 4:30.30 | ||||||
29 | Gti Piger 2 | 2004 | 469 | 4:31.04 | ||||||
GTI | 4:21.80 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 30.31 | 1:03.87 | 1:03.87 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.66 | 1:09.97 | 2:13.84 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 31.51 | 1:06.90 | 3:20.74 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 33.77 | 1:10.30 | 4:31.04 | ||||||
30 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | 462 | 4:32.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:35.00 | |||||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 31.68 | 1:06.25 | 1:06.25 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 32.76 | 1:10.04 | 2:16.29 | ||||||
Asta Palmund | 2005 | 32.01 | 1:07.06 | 3:23.35 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 33.61 | 1:08.97 | 4:32.32 | ||||||
31 | Vs Piger | 2004 | 461 | 4:32.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:32.06 | |||||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 33.42 | 1:10.24 | 1:10.24 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 31.17 | 1:06.14 | 2:16.38 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 32.42 | 1:07.83 | 3:24.21 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 32.86 | 1:08.43 | 4:32.64 | ||||||
32 | Isk Havfruer | 2005 | 449 | 4:34.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:34.89 | |||||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 32.34 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.52 | 1:08.07 | 2:16.14 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 33.00 | 1:09.48 | 3:25.62 | ||||||
Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 33.16 | 1:09.36 | 4:34.98 | ||||||
33 | Vejle Piger 1 | 2004 | 444 | 4:36.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:35.44 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.89 | 1:06.43 | 1:06.43 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 33.43 | 1:11.72 | 2:18.15 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 33.37 | 1:11.65 | 3:29.80 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.60 | 1:06.26 | 4:36.06 | ||||||
34 | Aalborg Piger 2 | 2004 | 443 | 4:36.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:22.25 | |||||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 32.25 | 1:07.16 | 1:07.16 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 32.13 | 1:06.82 | 2:13.98 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 33.58 | 1:10.58 | 3:24.56 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 33.74 | 1:11.74 | 4:36.30 | ||||||
35 | Solrød Piger | 2005 | 433 | 4:38.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:38.98 | |||||||||
Natacha Munch | 2005 | 32.84 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 31.67 | 1:06.35 | 2:14.46 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 34.42 | 1:11.98 | 3:26.44 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 34.40 | 1:11.95 | 4:38.39 | ||||||
36 | Hovedstadens Piger 3 | 2004 | 427 | 4:39.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.16 | |||||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 34.23 | 1:12.42 | 1:12.42 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 33.20 | 1:10.03 | 2:22.45 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 32.70 | 1:09.06 | 3:31.51 | ||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 32.35 | 1:08.10 | 4:39.61 | ||||||
37 | Herlev Piger | 2004 | 419 | 4:41.32 | ||||||
Herlev Svømning | 4:26.42 | |||||||||
Signe Eie | 2005 | 33.67 | 1:11.24 | 1:11.24 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 32.44 | 1:09.81 | 2:21.05 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 32.21 | 1:09.37 | 3:30.42 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 33.54 | 1:10.90 | 4:41.32 | ||||||
38 | S68 | 2004 | 395 | 4:46.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:40.00 | |||||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 32.60 | 1:08.68 | 1:08.68 | ||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 34.93 | 1:12.81 | 2:21.49 | ||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 34.37 | 1:13.13 | 3:34.62 | ||||||
Mie Asmussen | 2005 | 33.90 | 1:12.37 | 4:46.99 | ||||||
39 | Gti Piger 3 | 2005 | 392 | 4:47.68 | ||||||
GTI | 4:40.00 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 35.70 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 35.30 | 1:14.97 | 2:29.97 | ||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 31.19 | 1:06.66 | 3:36.63 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 34.32 | 1:11.05 | 4:47.68 | ||||||
40 | Gsc Piger 2 | 2004 | 373 | 4:52.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:37.00 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.26 | 1:13.28 | 1:13.28 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 33.91 | 1:13.03 | 2:26.31 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 34.61 | 1:14.95 | 3:41.26 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 33.32 | 1:11.13 | 4:52.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:59 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | 613 | 3:41.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.62 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 27.11 | 56.11 | 56.11 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 26.61 | 55.22 | 1:51.33 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 26.20 | 55.72 | 2:47.05 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 26.28 | 54.53 | 3:41.58 | ||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 593 | 3:43.98 | ||||||
Sigma Swim | 3:48.40 | |||||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 26.97 | 56.08 | 56.08 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 27.10 | 57.30 | 1:53.38 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 27.58 | 57.34 | 2:50.72 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 25.14 | 53.26 | 3:43.98 | ||||||
3 | Kvik 1 | 2003 | 556 | 3:48.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:52.76 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 26.88 | 56.53 | 56.53 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 26.36 | 55.40 | 1:51.93 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 27.29 | 58.43 | 2:50.36 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 27.42 | 58.56 | 3:48.92 | ||||||
4 | Vs Drenge 1 | 2003 | 534 | 3:51.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:56.31 | |||||||||
Anders Elsborg | 2003 | 27.98 | 57.84 | 57.84 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 28.32 | 1:00.33 | 1:58.17 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 27.75 | 58.65 | 2:56.82 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 26.19 | 55.10 | 3:51.92 | ||||||
5 | 1 Agf Drenge | 2003 | 506 | 3:56.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:57.67 | |||||||||
Markus Toft | 2003 | 27.86 | 58.62 | 58.62 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 26.91 | 57.19 | 1:55.81 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 28.79 | 1:01.41 | 2:57.22 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.04 | 58.87 | 3:56.09 | ||||||
6 | A6 Boys | 2003 | 496 | 3:57.71 | ||||||
A6 | 4:03.91 | |||||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 28.67 | 59.20 | 59.20 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.19 | 58.87 | 1:58.07 | ||||||
Julius Svarrer | 2005 | 28.09 | 58.81 | 2:56.88 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 28.71 | 1:00.83 | 3:57.71 | ||||||
7 | Vejle Drenge 1 | 2003 | 485 | 3:59.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:00.43 | |||||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.94 | 58.16 | 58.16 | ||||||
Christian Duetoft | 2005 | 29.62 | 1:00.98 | 1:59.14 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 29.03 | 1:01.48 | 3:00.62 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 28.02 | 58.82 | 3:59.44 | ||||||
8 | Triton Ballerup | 2003 | 481 | 4:00.15 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:04.62 | |||||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 29.71 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 27.65 | 58.00 | 1:59.88 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 29.47 | 1:02.18 | 3:02.06 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.60 | 58.09 | 4:00.15 | ||||||
9 | Esbjerg Gutter | 2003 | 477 | 4:00.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:59.99 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 28.58 | 1:00.84 | 1:00.84 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 27.82 | 59.33 | 2:00.17 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 28.87 | 1:00.66 | 3:00.83 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 28.60 | 59.99 | 4:00.82 | ||||||
10 | Sigma Drenge 2 | 2003 | 475 | 4:01.09 | ||||||
Sigma Swim | 4:04.42 | |||||||||
William Ølshøj | 2004 | 29.23 | 1:00.47 | 1:00.47 | ||||||
Villads Kruse | 2003 | 28.69 | 1:00.13 | 2:00.60 | ||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 29.63 | 1:02.17 | 3:02.77 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 27.03 | 58.32 | 4:01.09 | ||||||
11 | Hs Drenge | 2003 | 473 | 4:01.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:07.00 | |||||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 27.98 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.07 | 57.15 | 1:56.75 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 29.28 | 1:01.64 | 2:58.39 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 30.19 | 1:03.19 | 4:01.58 | ||||||
12 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | 469 | 4:02.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.33 | |||||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 27.54 | 57.64 | 57.64 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 28.42 | 1:00.35 | 1:57.99 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 29.35 | 1:02.33 | 3:00.32 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 29.69 | 1:01.95 | 4:02.27 | ||||||
13 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | 468 | 4:02.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:04.95 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.72 | 1:00.04 | 1:00.04 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 28.38 | 59.99 | 2:00.03 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 28.34 | 59.72 | 2:59.75 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 30.12 | 1:02.58 | 4:02.33 | ||||||
14 | Gti Drenge 2 | 2003 | 466 | 4:02.64 | ||||||
GTI | 3:57.80 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 28.46 | 1:00.27 | 1:00.27 | ||||||
Marco Knudsen | 2003 | 28.79 | 1:00.77 | 2:01.04 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 28.56 | 1:00.42 | 3:01.46 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 28.55 | 1:01.18 | 4:02.64 | ||||||
15 | S68 | 2003 | 462 | 4:03.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:02.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 28.20 | 58.33 | 58.33 | ||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 29.04 | 1:01.12 | 1:59.45 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 31.29 | 1:04.45 | 3:03.90 | ||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 28.48 | 59.43 | 4:03.33 | ||||||
16 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | 459 | 4:03.90 | ||||||
Aarhus Swim | 4:06.30 | |||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.71 | 58.71 | 58.71 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 30.32 | 1:03.14 | 2:01.85 | ||||||
William Sloth | 2003 | 29.55 | 1:02.26 | 3:04.11 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 28.04 | 59.79 | 4:03.90 | ||||||
17 | Ssk Herrer 1 Silkeborg | 2003 | 459 | 4:03.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:10.07 | |||||||||
Kasper Hansen | 2004 | 30.49 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 30.15 | 1:02.39 | 2:05.81 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.29 | 1:00.60 | 3:06.41 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 27.73 | 57.51 | 4:03.92 | ||||||
18 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 459 | 4:04.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.86 | |||||||||
Noah Bred | 2003 | 28.76 | 59.74 | 59.74 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 29.71 | 1:02.84 | 2:02.58 | ||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 29.65 | 1:02.67 | 3:05.25 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 28.26 | 58.76 | 4:04.01 | ||||||
19 | Helsingør Drenge | 2003 | 457 | 4:04.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:03.00 | |||||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 28.94 | 1:00.49 | 1:00.49 | ||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 29.09 | 1:01.27 | 2:01.76 | ||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 29.55 | 1:02.41 | 3:04.17 | ||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 28.20 | 1:00.06 | 4:04.23 | ||||||
20 | Kvik 2 | 2003 | 457 | 4:04.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:10.72 | |||||||||
Mathias Christensen | 2004 | 28.70 | 1:00.00 | 1:00.00 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 29.85 | 1:02.30 | 2:02.30 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 28.58 | 1:00.50 | 3:02.80 | ||||||
Sejer Andersen | 2005 | 29.29 | 1:01.46 | 4:04.26 | ||||||
21 | Hvidover Drenge | 2003 | 457 | 4:04.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:22.91 | |||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 29.31 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 27.94 | 59.58 | 2:01.78 | ||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 28.55 | 1:01.21 | 3:02.99 | ||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 29.60 | 1:01.38 | 4:04.37 | ||||||
22 | Gti Drenge 3 | 2004 | 445 | 4:06.45 | ||||||
GTI | 4:01.10 | |||||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 29.39 | 1:01.60 | 1:01.60 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 29.63 | 1:03.50 | 2:05.10 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 30.00 | 1:01.76 | 3:06.86 | ||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 28.27 | 59.59 | 4:06.45 | ||||||
23 | Søllerød Herrer | 2003 | 441 | 4:07.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 28.94 | 59.69 | 59.69 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 29.01 | 1:01.96 | 2:01.65 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 29.63 | 1:03.50 | 3:05.15 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 29.32 | 1:02.08 | 4:07.23 | ||||||
24 | Drenge H2Odense | 2003 | 436 | 4:08.17 | ||||||
H2Odense | 4:00.13 | |||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 29.24 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 29.60 | 1:05.29 | 2:06.95 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 28.67 | 59.70 | 3:06.65 | ||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 28.97 | 1:01.52 | 4:08.17 | ||||||
25 | Vat Drenge | 2003 | 431 | 4:09.06 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:06.82 | |||||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 30.43 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 28.61 | 1:01.27 | 2:05.04 | ||||||
Nicholas Simson | 2005 | 29.83 | 1:03.62 | 3:08.66 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.87 | 1:00.40 | 4:09.06 | ||||||
26 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | 428 | 4:09.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:26.00 | |||||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 29.84 | 1:01.51 | 1:01.51 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 30.59 | 1:04.60 | 2:06.11 | ||||||
William Breuner | 2005 | 29.78 | 1:03.62 | 3:09.73 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 28.50 | 59.93 | 4:09.66 | ||||||
27 | Stv Drenge | 2003 | 426 | 4:10.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:08.00 | |||||||||
Silas Lykke | 2003 | 28.49 | 1:01.47 | 1:01.47 | ||||||
Casper Madsen | 2004 | 29.93 | 1:02.23 | 2:03.70 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 29.21 | 1:00.99 | 3:04.69 | ||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 31.08 | 1:05.40 | 4:10.09 | ||||||
28 | Rønne Drenge | 2004 | 426 | 4:10.13 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 4:14.71 | |||||||||
William Studsgaard | 2004 | 30.66 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Phillip Quist | 2003 | 29.04 | 1:00.12 | 2:03.89 | ||||||
Malte Rasch | 2004 | 31.35 | 1:06.09 | 3:09.98 | ||||||
Malthe Berlin | 2005 | 30.26 | 1:00.15 | 4:10.13 | ||||||
29 | Aalborg Drenge | 2004 | 410 | 4:13.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:12.17 | |||||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 29.80 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 30.41 | 1:03.24 | 2:05.97 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 30.11 | 1:03.55 | 3:09.52 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 30.31 | 1:03.78 | 4:13.30 | ||||||
30 | Vejle Drenge 2 | 2003 | 408 | 4:13.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:15.25 | |||||||||
Mads Iversen | 2004 | 30.51 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 29.79 | 1:02.39 | 2:05.41 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 30.37 | 1:04.32 | 3:09.73 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 30.64 | 1:03.98 | 4:13.71 | ||||||
31 | Pingvin Drenge | 2003 | 400 | 4:15.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:29.00 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 29.95 | 1:02.69 | 1:02.69 | ||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 31.80 | 1:07.56 | 2:10.25 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 29.22 | 1:01.89 | 3:12.14 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 29.88 | 1:03.26 | 4:15.40 | ||||||
32 | Isk Tiger Sharks | 2004 | 398 | 4:15.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:17.90 | |||||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 29.57 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 28.00 | 59.53 | 2:01.45 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 32.79 | 1:09.14 | 3:10.59 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 31.21 | 1:05.13 | 4:15.72 | ||||||
33 | Herlev Knægte | 2003 | 391 | 4:17.42 | ||||||
Herlev Svømning | 4:14.42 | |||||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 31.30 | 1:05.92 | 1:05.92 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 29.11 | 1:01.61 | 2:07.53 | ||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 31.02 | 1:04.40 | 3:11.93 | ||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 30.51 | 1:05.49 | 4:17.42 | ||||||
34 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 385 | 4:18.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:18.22 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.92 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 30.77 | 1:05.81 | 2:11.34 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 28.35 | 1:01.51 | 3:12.85 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 30.88 | 1:05.89 | 4:18.74 | ||||||
35 | Gti Drenge 4 | 2005 | 375 | 4:20.86 | ||||||
GTI | 4:15.80 | |||||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 30.26 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Cilas Madsen | 2005 | 31.39 | 1:07.66 | 2:11.49 | ||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 31.52 | 1:04.58 | 3:16.07 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 30.23 | 1:04.79 | 4:20.86 | ||||||
36 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 370 | 4:22.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:27.62 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 30.13 | 1:03.90 | 1:03.90 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 30.85 | 1:06.62 | 2:10.52 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 30.52 | 1:05.89 | 3:16.41 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 30.88 | 1:05.66 | 4:22.07 | ||||||
37 | Frederikssund Swim | 2004 | 358 | 4:24.94 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:33.00 | |||||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.58 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 31.58 | 1:06.98 | 2:09.27 | ||||||
Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 31.86 | 1:08.29 | 3:17.56 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 31.76 | 1:07.38 | 4:24.94 | ||||||
38 | Esbjerg Drenge | 2003 | 347 | 4:27.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:27.50 | |||||||||
Anders Mose | 2004 | 31.41 | 1:05.76 | 1:05.76 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 32.70 | 1:08.95 | 2:14.71 | ||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 32.28 | 1:08.57 | 3:23.28 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 30.59 | 1:04.35 | 4:27.63 | ||||||
39 | Gentofte Drenge 2 | 2003 | 347 | 4:27.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:32.38 | |||||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 32.58 | 1:07.82 | 1:07.82 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 30.75 | 1:06.37 | 2:14.19 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 31.46 | 1:06.93 | 3:21.12 | ||||||
Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 31.15 | 1:06.69 | 4:27.81 | ||||||
- | Lyngby Lions | 2003 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:45.78 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 28.10 | 1:01.01 | 1:01.01 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 27.50 | 57.63 | 1:58.64 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 26.98 | 57.90 | 2:56.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:33 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 579 | 29.31 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.19 | |||||||||
2 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 528 | 30.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 521 | 30.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.29 | |||||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 489 | 31.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 473 | 31.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
6 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 470 | 31.40 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
7 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 465 | 31.52 | ||||||
Herlev Svømning | 31.58 | |||||||||
8 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 463 | 31.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | 462 | 31.58 | ||||||
Herlev Svømning | 32.35 | |||||||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 459 | 31.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
11 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 456 | 31.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 32.10 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 454 | 31.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.37 | |||||||||
13 | Malou Sejr | 2005 | 451 | 31.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.30 | |||||||||
14 | Rebecca Petersen | 2005 | 448 | 31.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
15 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 444 | 32.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
16 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 442 | 32.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
17 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 439 | 32.13 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
18 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 439 | 32.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
19 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 437 | 32.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
20 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 436 | 32.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.70 | |||||||||
21 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 435 | 32.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.86 | |||||||||
22 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 431 | 32.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.72 | |||||||||
23 | Ida Marie Platzer | 2005 | 427 | 32.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
24 | Thea Mikkelsen | 2005 | 426 | 32.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
25 | Louise Sunesen | 2005 | 419 | 32.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.95 | |||||||||
26 | Josephine Frederiksen | 2005 | 418 | 32.65 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.07 | |||||||||
27 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 418 | 32.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
28 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 415 | 32.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
29 | Sara Baumgartner | 2005 | 413 | 32.79 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.73 | |||||||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | 411 | 32.85 | ||||||
SVØM Korsør | 32.03 | |||||||||
31 | Antoinette Zafra | 2005 | 410 | 32.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.44 | |||||||||
32 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 408 | 32.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.89 | |||||||||
32 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 408 | 32.93 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.68 | |||||||||
34 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 407 | 32.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.28 | |||||||||
35 | Liva Lund Hansen | 2005 | 407 | 32.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.11 | |||||||||
36 | Ellen Jensen | 2005 | 404 | 33.04 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.85 | |||||||||
37 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 403 | 33.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
38 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 398 | 33.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.34 | |||||||||
39 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 397 | 33.22 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.26 | |||||||||
40 | Louise Lie Thisted | 2005 | 395 | 33.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
41 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 394 | 33.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.49 | |||||||||
42 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 393 | 33.33 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.05 | |||||||||
43 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 392 | 33.36 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
44 | Amalie Tolderlund | 2005 | 391 | 33.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
45 | Maja Rolighed | 2005 | 390 | 33.43 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.73 | |||||||||
46 | Caroline Villum Færch | 2005 | 387 | 33.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
47 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 382 | 33.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.63 | |||||||||
48 | Amalie Østerlund | 2005 | 377 | 33.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
49 | Emma S. Kristensen | 2005 | 374 | 33.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
50 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 371 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.12 | |||||||||
51 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 370 | 34.00 | ||||||
Frem Odense | 33.10 | |||||||||
52 | Maja Stamholt | 2005 | 370 | 34.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.34 | |||||||||
53 | Ida Hovmark | 2005 | 368 | 34.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
54 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 366 | 34.14 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 33.40 | |||||||||
55 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 366 | 34.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
56 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 365 | 34.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
57 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 360 | 34.33 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
58 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 356 | 34.44 | ||||||
H2Odense | 34.28 | |||||||||
59 | Anna Rønn | 2005 | 355 | 34.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.06 | |||||||||
60 | Ida Jacobsen | 2005 | 355 | 34.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
61 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 354 | 34.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.79 | |||||||||
62 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 351 | 34.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.34 | |||||||||
63 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 348 | 34.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
64 | Maja Friis | 2005 | 344 | 34.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
65 | Clara Jensen | 2005 | 344 | 34.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
66 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 342 | 34.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
67 | Emilie Bie Bock | 2005 | 340 | 34.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
68 | Signe Eie | 2005 | 336 | 35.14 | ||||||
Herlev Svømning | 34.95 | |||||||||
69 | Malene Reynolds | 2005 | 333 | 35.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.92 | |||||||||
70 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 328 | 35.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.82 | |||||||||
71 | Natacha Munch | 2005 | 324 | 35.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
72 | Alma Gotfredsen | 2005 | 323 | 35.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
73 | Emilie Moberg | 2005 | 317 | 35.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
74 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 315 | 35.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.03 | |||||||||
75 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 308 | 36.15 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.64 | |||||||||
76 | Cassandra Spring | 2005 | 287 | 37.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.38 | |||||||||
77 | Anna Mundt Karup | 2005 | 275 | 37.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.45 | |||||||||
78 | Mie Asmussen | 2005 | 221 | 40.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.83 | |||||||||
- | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 614 | 28.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.19 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 532 | 30.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.29 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 526 | 30.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
4 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 522 | 30.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 513 | 30.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 471 | 31.39 | ||||||
Herlev Svømning | 31.58 | |||||||||
7 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 470 | 31.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
8 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 465 | 31.53 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
9 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 470 | 31.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
10 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 466 | 31.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.37 | |||||||||
11 | Josephine Thomsen | 2005 | 465 | 31.53 | ||||||
Herlev Svømning | 32.35 | |||||||||
12 | Malou Sejr | 2005 | 459 | 31.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.30 | |||||||||
13 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 450 | 31.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
14 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 433 | 32.27 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
15 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 432 | 32.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
16 | Rebecca Petersen | 2005 | 427 | 32.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 542 | 27.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 503 | 28.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.70 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 497 | 28.30 | ||||||
H2Odense | 28.32 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 492 | 28.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.90 | |||||||||
5 | Nicklas Plank | 2004 | 483 | 28.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.16 | |||||||||
6 | Christian Landtved | 2004 | 481 | 28.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.10 | |||||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | 478 | 28.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.64 | |||||||||
8 | Linus Folke Jensen | 2004 | 465 | 28.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | |||||||||
9 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 458 | 29.08 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.63 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | 458 | 29.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.73 | |||||||||
11 | Eigil Sigfusson | 2004 | 447 | 29.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 446 | 29.34 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.77 | |||||||||
13 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 445 | 29.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
14 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 444 | 29.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
15 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 441 | 29.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
16 | Elias Noe | 2004 | 437 | 29.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
17 | William Ølshøj | 2004 | 430 | 29.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.56 | |||||||||
18 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 427 | 29.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.41 | |||||||||
19 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 423 | 29.86 | ||||||
H2Odense | 30.79 | |||||||||
20 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 423 | 29.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | |||||||||
21 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 422 | 29.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
22 | Tobias Gammelvind | 2004 | 420 | 29.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
23 | Lucas Kaavé | 2004 | 418 | 29.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.73 | |||||||||
23 | Pelle Colmorten | 2004 | 418 | 29.99 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.48 | |||||||||
25 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 413 | 30.10 | ||||||
Kalundborg SK | 31.48 | |||||||||
26 | Søren Have | 2004 | 410 | 30.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | |||||||||
27 | Oscar Isberg | 2004 | 407 | 30.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.64 | |||||||||
28 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 406 | 30.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
29 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 404 | 30.32 | ||||||
JGI Svømning | 30.25 | |||||||||
30 | Esben Rasmussen | 2004 | 404 | 30.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.11 | |||||||||
31 | Oliver Schultz | 2004 | 401 | 30.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
32 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 398 | 30.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
33 | Sebastian Greisen | 2004 | 398 | 30.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
34 | Lauritz Johansen | 2004 | 397 | 30.50 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
35 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 396 | 30.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
36 | Emil Søby | 2004 | 396 | 30.53 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.91 | |||||||||
37 | Casper Madsen | 2004 | 395 | 30.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
38 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 394 | 30.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.93 | |||||||||
39 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 392 | 30.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
40 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 390 | 30.68 | ||||||
Herlev Svømning | 30.88 | |||||||||
41 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 389 | 30.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
42 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 388 | 30.73 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.23 | |||||||||
43 | Lucas Nielsen | 2004 | 387 | 30.76 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
44 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 386 | 30.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
45 | Alexander Slente | 2004 | 383 | 30.88 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.19 | |||||||||
46 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 381 | 30.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
47 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 381 | 30.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.79 | |||||||||
48 | Silas Waterval | 2004 | 379 | 30.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.20 | |||||||||
49 | Gustav Hansen | 2004 | 378 | 31.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
50 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 378 | 31.01 | ||||||
JGI Svømning | 31.13 | |||||||||
51 | Kasper Thorn | 2004 | 372 | 31.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
52 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 366 | 31.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
53 | Lucas Rosenborg | 2004 | 365 | 31.37 | ||||||
Lyseng IF | 31.07 | |||||||||
53 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 365 | 31.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.63 | |||||||||
55 | Noah Tranum | 2004 | 364 | 31.40 | ||||||
JGI Svømning | 31.83 | |||||||||
56 | Tobias Mølbak | 2004 | 361 | 31.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.95 | |||||||||
57 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 361 | 31.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
58 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 360 | 31.51 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.33 | |||||||||
59 | Johannes Forsbæk | 2004 | 355 | 31.67 | ||||||
SVØM Korsør | 31.58 | |||||||||
60 | Mads Liechti | 2004 | 354 | 31.68 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.95 | |||||||||
61 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 351 | 31.78 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
62 | Malte Rasch | 2004 | 349 | 31.84 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 31.30 | |||||||||
63 | Mathias Lindgaard | 2004 | 348 | 31.88 | ||||||
Herlev Svømning | 31.49 | |||||||||
64 | Mikkel Roed | 2004 | 344 | 31.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
65 | Jannik Jørgensen | 2004 | 343 | 32.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
66 | William Studsgaard | 2004 | 340 | 32.13 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 32.62 | |||||||||
67 | Michael Halck | 2004 | 339 | 32.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
68 | Anton Skov Grell | 2004 | 338 | 32.18 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
69 | Anders Mose | 2004 | 335 | 32.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
70 | Andreas Torp | 2004 | 333 | 32.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.23 | |||||||||
71 | Oscar Pedersen | 2004 | 333 | 32.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.15 | |||||||||
72 | Lukas Hedegaard | 2004 | 328 | 32.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.57 | |||||||||
73 | Troels Fode | 2004 | 327 | 32.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
74 | Alexander Hillhouse | 2004 | 323 | 32.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.73 | |||||||||
75 | Jonathan Beck | 2004 | 318 | 32.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.30 | |||||||||
76 | Kasper Henriksen | 2004 | 315 | 32.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.13 | |||||||||
77 | Lasse Thulstrup | 2004 | 314 | 32.99 | ||||||
Kolding SK | 32.40 | |||||||||
78 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 314 | 33.00 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
79 | Jeppe Kjær | 2004 | 308 | 33.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.98 | |||||||||
80 | Casper Johannesen | 2004 | 301 | 33.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
81 | Alexander Griffin | 2004 | 281 | 34.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 592 | 26.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 518 | 27.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.70 | |||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 508 | 28.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.64 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 507 | 28.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.90 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 504 | 28.18 | ||||||
H2Odense | 28.32 | |||||||||
6 | Nicklas Plank | 2004 | 499 | 28.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.16 | |||||||||
7 | Christian Landtved | 2004 | 494 | 28.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.10 | |||||||||
8 | Linus Folke Jensen | 2004 | 483 | 28.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | |||||||||
9 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 467 | 28.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | 466 | 28.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.73 | |||||||||
11 | Eigil Sigfusson | 2004 | 462 | 29.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 460 | 29.05 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.77 | |||||||||
13 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 456 | 29.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
14 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 454 | 29.17 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.63 | |||||||||
15 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 446 | 29.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
16 | William Ølshøj | 2004 | 432 | 29.65 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 630 | 27.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 617 | 27.86 | ||||||
Kalundborg SK | 28.43 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 611 | 27.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.65 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 606 | 28.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.17 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 593 | 28.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 574 | 28.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.16 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 571 | 28.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.72 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 568 | 28.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.43 | |||||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | 565 | 28.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.57 | |||||||||
10 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 561 | 28.76 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.05 | |||||||||
11 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 558 | 28.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
11 | Emma Hansen | 2004 | 558 | 28.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
13 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 557 | 28.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.11 | |||||||||
14 | Christina M. Glargaard | 2004 | 554 | 28.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
14 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 554 | 28.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
16 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 538 | 29.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
17 | Jasmin Philip | 2004 | 537 | 29.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
18 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 532 | 29.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.66 | |||||||||
19 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 531 | 29.30 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.94 | |||||||||
20 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 530 | 29.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
21 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 530 | 29.32 | ||||||
Kolding SK | 29.98 | |||||||||
22 | Liva Søby | 2004 | 529 | 29.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.24 | |||||||||
23 | Frederikke Falk-List | 2004 | 525 | 29.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.63 | |||||||||
24 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 524 | 29.42 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.93 | |||||||||
25 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 522 | 29.47 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
26 | Anna Larsen | 2004 | 521 | 29.49 | ||||||
Kalundborg SK | 29.93 | |||||||||
26 | Anna Toft Petersen | 2004 | 521 | 29.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
28 | Zophia Henriks | 2004 | 517 | 29.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.95 | |||||||||
29 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 515 | 29.59 | ||||||
H2Odense | 29.92 | |||||||||
30 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 511 | 29.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
30 | Karoline Kristensen | 2004 | 511 | 29.67 | ||||||
DeltaSwim | 30.07 | |||||||||
32 | Freja Friborg | 2004 | 511 | 29.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.07 | |||||||||
33 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 510 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
34 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 509 | 29.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
34 | Thea Kaiser | 2004 | 509 | 29.71 | ||||||
Kalundborg SK | 30.11 | |||||||||
36 | Wilma Anker | 2004 | 509 | 29.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
37 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 508 | 29.73 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.69 | |||||||||
37 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 508 | 29.73 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.83 | |||||||||
39 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 507 | 29.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
40 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 504 | 29.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
40 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 504 | 29.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.14 | |||||||||
42 | Frida Saks Justesen | 2004 | 503 | 29.82 | ||||||
Lyseng IF | 30.00 | |||||||||
43 | Anna Nørskov | 2004 | 503 | 29.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
44 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 501 | 29.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.68 | |||||||||
45 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 500 | 29.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
46 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 496 | 29.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
47 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 496 | 29.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
48 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 495 | 29.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.22 | |||||||||
49 | Sofie Le Fevre | 2004 | 493 | 30.02 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
50 | Anne Terp | 2004 | 489 | 30.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | 30.12 | |||||||||
51 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 488 | 30.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 30.78 | |||||||||
52 | Victoria Svensson | 2004 | 484 | 30.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
53 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 482 | 30.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
54 | Emma Stoltz | 2004 | 478 | 30.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.62 | |||||||||
54 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 478 | 30.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
56 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 477 | 30.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.68 | |||||||||
57 | Ida Juul Grønning | 2004 | 473 | 30.44 | ||||||
H2Odense | 30.46 | |||||||||
58 | Nicoline Hansen | 2004 | 473 | 30.45 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
59 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 472 | 30.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
60 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 470 | 30.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.33 | |||||||||
61 | Karoline K. Larsen | 2004 | 469 | 30.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.12 | |||||||||
62 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 445 | 31.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.30 | |||||||||
63 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 445 | 31.08 | ||||||
JGI Svømning | 30.72 | |||||||||
64 | Pernille Nedergaard | 2004 | 436 | 31.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
65 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 434 | 31.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.21 | |||||||||
66 | Mathilde Østergaard | 2004 | 430 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.13 | |||||||||
67 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 420 | 31.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.71 | |||||||||
68 | Freja Kruse | 2004 | 399 | 32.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.67 | |||||||||
69 | Laura Pedersen | 2004 | 370 | 33.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.65 | |||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 645 | 27.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 631 | 27.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 28.17 | |||||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 629 | 27.69 | ||||||
Kalundborg SK | 28.43 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 621 | 27.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.86 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 609 | 27.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.16 | |||||||||
6 | Linnea Hietala | 2004 | 595 | 28.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.43 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 587 | 28.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.72 | |||||||||
8 | Signe Krag Andersen | 2004 | 576 | 28.52 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.57 | |||||||||
9 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 587 | 28.33 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.05 | |||||||||
10 | Jasmin Philip | 2004 | 581 | 28.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 577 | 28.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
12 | Emma Hansen | 2004 | 573 | 28.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
13 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 564 | 28.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
14 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 562 | 28.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.11 | |||||||||
15 | Christina M. Glargaard | 2004 | 547 | 29.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
- | Clara Matilde Carstensen | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 641 | 24.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.18 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 563 | 25.32 | ||||||
Kalundborg SK | 26.30 | |||||||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | 561 | 25.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.11 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 550 | 25.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.71 | |||||||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 549 | 25.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.42 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 536 | 25.73 | ||||||
Swim Team Neptun | 25.53 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 531 | 25.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.30 | |||||||||
8 | Joakim Køhn | 2003 | 526 | 25.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.62 | |||||||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | 517 | 26.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.23 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 496 | 26.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.41 | |||||||||
10 | Markus Toft | 2003 | 496 | 26.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.32 | |||||||||
12 | Frederik Jørgensen | 2003 | 491 | 26.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.10 | |||||||||
13 | Malthe Elkjær | 2003 | 490 | 26.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
14 | Fillip Bruhn | 2003 | 488 | 26.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.53 | |||||||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 486 | 26.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.62 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 481 | 26.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.58 | |||||||||
17 | Asger Johansen | 2003 | 471 | 26.86 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
18 | Harald Franck | 2003 | 470 | 26.88 | ||||||
Næstved IF | 27.46 | |||||||||
19 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 470 | 26.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
20 | Jeppe Haurum | 2003 | 468 | 26.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 27.94 | |||||||||
21 | Mathias Knudsen | 2003 | 466 | 26.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.03 | |||||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | 464 | 27.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.94 | |||||||||
23 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 462 | 27.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.44 | |||||||||
23 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 462 | 27.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.41 | |||||||||
25 | Christopher G. Trandum | 2003 | 460 | 27.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.99 | |||||||||
25 | Niklas Højbjerg | 2003 | 460 | 27.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.28 | |||||||||
27 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 458 | 27.12 | ||||||
Næstved IF | 27.70 | |||||||||
27 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 458 | 27.12 | ||||||
JGI Svømning | 27.68 | |||||||||
29 | Anders Elsborg | 2003 | 457 | 27.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.33 | |||||||||
30 | Silas Lykke | 2003 | 457 | 27.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
31 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 454 | 27.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.59 | |||||||||
32 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 451 | 27.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
33 | Victor Holm Larsen | 2003 | 446 | 27.36 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
34 | Markus Wirring | 2003 | 444 | 27.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.60 | |||||||||
35 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 442 | 27.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
35 | Oscar Cleemann | 2003 | 442 | 27.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.29 | |||||||||
35 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 442 | 27.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
38 | Marco Knudsen | 2003 | 442 | 27.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
38 | Oliver Lystlund | 2003 | 442 | 27.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.61 | |||||||||
40 | Marcus Hiort | 2003 | 441 | 27.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
41 | Valdemar Wichmann | 2003 | 441 | 27.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.46 | |||||||||
42 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 440 | 27.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.88 | |||||||||
43 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | 439 | 27.50 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
44 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 438 | 27.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.83 | |||||||||
45 | Daniel Damsbo | 2003 | 432 | 27.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
46 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 431 | 27.67 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 27.69 | |||||||||
47 | Ole Hovmand | 2003 | 431 | 27.68 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.79 | |||||||||
48 | August B Bjerregaard | 2003 | 430 | 27.69 | ||||||
H2Odense | 28.67 | |||||||||
49 | Jonas Kjær | 2003 | 427 | 27.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.73 | |||||||||
50 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 426 | 27.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.76 | |||||||||
51 | Phillip Quist | 2003 | 425 | 27.79 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 27.54 | |||||||||
52 | Christian Lorey | 2003 | 420 | 27.90 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.78 | |||||||||
53 | Casper Bang Clausen | 2003 | 418 | 27.96 | ||||||
H2Odense | 28.35 | |||||||||
54 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 413 | 28.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
55 | Laurits Sigaard | 2003 | 400 | 28.37 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.89 | |||||||||
56 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 394 | 28.52 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.43 | |||||||||
57 | Jeppe Egholm | 2003 | 390 | 28.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.78 | |||||||||
58 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 373 | 29.03 | ||||||
Herlev Svømning | 30.64 | |||||||||
59 | Bror Textor-Broch | 2003 | 341 | 29.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
60 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 337 | 30.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 650 | 24.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.18 | |||||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | 583 | 25.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.11 | |||||||||
3 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 567 | 25.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.42 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 566 | 25.27 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.71 | |||||||||
5 | Thor Brunsgaard | 2003 | 565 | 25.29 | ||||||
Swim Team Neptun | 25.53 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 555 | 25.43 | ||||||
Kalundborg SK | 26.30 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 554 | 25.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.62 | |||||||||
8 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 546 | 25.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.30 | |||||||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | 525 | 25.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.23 | |||||||||
10 | Mads Stamholt | 2003 | 501 | 26.31 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 26.41 | |||||||||
11 | Markus Toft | 2003 | 499 | 26.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.32 | |||||||||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | 494 | 26.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 487 | 26.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 483 | 26.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.58 | |||||||||
15 | Fillip Bruhn | 2003 | 480 | 26.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.53 | |||||||||
16 | Frederik Jørgensen | 2003 | 477 | 26.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 638 | 30.52 | 1:08.83 | 1:51.18 | 2:26.50 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.19 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 578 | 32.88 | 1:11.44 | 1:56.57 | 2:31.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.83 | |||||||||
3 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 577 | 31.93 | 1:12.70 | 1:58.14 | 2:31.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.13 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 555 | 32.66 | 1:08.82 | 1:57.26 | 2:33.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.29 | |||||||||
5 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 550 | 34.08 | 1:13.28 | 1:57.70 | 2:33.89 | |||
JGI Svømning | 2:33.93 | |||||||||
6 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 547 | 32.41 | 1:11.66 | 1:59.28 | 2:34.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.23 | |||||||||
7 | Fenja Romanski | 2005 | 538 | 34.46 | 1:12.86 | 1:59.85 | 2:35.06 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.26 | |||||||||
8 | Malou Sejr | 2005 | 520 | 33.28 | 1:12.14 | 2:00.36 | 2:36.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.04 | |||||||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | 505 | 32.82 | 1:12.94 | 2:01.69 | 2:38.29 | |||
Herlev Svømning | 2:35.96 | |||||||||
10 | Rebecca Petersen | 2005 | 505 | 34.77 | 1:15.33 | 2:01.85 | 2:38.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.97 | |||||||||
11 | Silja Brage | 2005 | 504 | 34.33 | 1:17.50 | 2:03.43 | 2:38.42 | |||
JGI Svømning | 2:39.62 | |||||||||
12 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 501 | 33.61 | 1:15.95 | 2:01.60 | 2:38.72 | |||
Herlev Svømning | 2:34.98 | |||||||||
13 | Mette Holstein | 2005 | 496 | 34.67 | 1:18.36 | 2:02.01 | 2:39.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.34 | |||||||||
14 | Mathilde Bager | 2005 | 490 | 35.85 | 1:17.92 | 2:02.95 | 2:39.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.41 | |||||||||
15 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 471 | 34.17 | 1:16.32 | 2:05.83 | 2:42.01 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.60 | |||||||||
16 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 465 | 34.36 | 1:15.50 | 2:06.75 | 2:42.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.67 | |||||||||
17 | Anna Rønn | 2005 | 464 | 34.66 | 1:17.73 | 2:05.30 | 2:42.85 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:45.32 | |||||||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 460 | 35.07 | 1:16.88 | 2:05.85 | 2:43.29 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.53 | |||||||||
19 | Amalie Østerlund | 2005 | 460 | 35.22 | 1:16.38 | 2:07.72 | 2:43.35 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.27 | |||||||||
20 | Ida Marie Platzer | 2005 | 458 | 35.61 | 1:19.79 | 2:07.07 | 2:43.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:44.77 | |||||||||
21 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 457 | 36.00 | 1:19.32 | 2:06.70 | 2:43.64 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.97 | |||||||||
22 | Asta Højberg | 2005 | 457 | 35.92 | 1:16.17 | 2:05.76 | 2:43.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.27 | |||||||||
23 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 456 | 34.30 | 1:16.34 | 2:04.95 | 2:43.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.17 | |||||||||
24 | Thea Mikkelsen | 2005 | 454 | 34.29 | 1:18.43 | 2:06.89 | 2:44.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:43.78 | |||||||||
25 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 451 | 36.55 | 1:20.99 | 2:10.76 | 2:44.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.06 | |||||||||
26 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 451 | 33.47 | 1:18.93 | 2:08.29 | 2:44.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.00 | |||||||||
27 | Agnete Habermann | 2005 | 448 | 35.96 | 1:19.69 | 2:07.17 | 2:44.73 | |||
H2Odense | 2:45.76 | |||||||||
28 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 446 | 35.10 | 1:17.06 | 2:06.57 | 2:44.98 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.36 | |||||||||
29 | Liva Lund Hansen | 2005 | 445 | 34.02 | 1:16.89 | 2:08.38 | 2:45.12 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.04 | |||||||||
30 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 441 | 37.93 | 1:20.06 | 2:06.35 | 2:45.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.72 | |||||||||
31 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 438 | 33.51 | 1:15.92 | 2:06.92 | 2:45.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.78 | |||||||||
32 | Caroline Villum Færch | 2005 | 438 | 35.62 | 1:20.93 | 2:06.76 | 2:46.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.01 | |||||||||
33 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 438 | 35.63 | 1:20.94 | 2:06.85 | 2:46.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.78 | |||||||||
34 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 436 | 34.89 | 1:17.18 | 2:08.37 | 2:46.24 | |||
Swim Team Neptun | 2:42.73 | |||||||||
35 | Tilde Søe Bach | 2005 | 433 | 35.85 | 1:20.62 | 2:09.19 | 2:46.69 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.35 | |||||||||
36 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 425 | 35.62 | 1:22.71 | 2:09.54 | 2:47.67 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:43.39 | |||||||||
37 | Stine Mejdahl | 2005 | 411 | 37.90 | 1:19.09 | 2:08.96 | 2:49.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:52.28 | |||||||||
38 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 410 | 35.15 | 1:18.17 | 2:08.86 | 2:49.69 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.42 | |||||||||
39 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 406 | 38.81 | 1:23.67 | 2:11.11 | 2:50.28 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:52.79 | |||||||||
40 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 403 | 33.90 | 1:21.30 | 2:12.66 | 2:50.67 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.72 | |||||||||
41 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 401 | 33.76 | 1:18.64 | 2:11.91 | 2:50.90 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.86 | |||||||||
42 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 401 | 34.53 | 1:17.52 | 2:10.05 | 2:51.02 | |||
Kolding SK | 2:46.23 | |||||||||
43 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 400 | 36.55 | 1:21.82 | 2:13.15 | 2:51.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.26 | |||||||||
44 | Agnete Høyer | 2005 | 397 | 37.22 | 1:21.62 | 2:12.18 | 2:51.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.02 | |||||||||
45 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 394 | 38.60 | 1:25.62 | 2:13.13 | 2:51.90 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:48.12 | |||||||||
46 | Laura S. Olesen | 2005 | 394 | 37.06 | 1:20.50 | 2:13.13 | 2:51.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.19 | |||||||||
47 | Antoinette Zafra | 2005 | 387 | 35.01 | 1:21.07 | 2:14.27 | 2:52.96 | |||
Roskilde Svømning | 2:46.11 | |||||||||
48 | Josefine Nielsen | 2005 | 377 | 38.81 | 1:21.78 | 2:18.57 | 2:54.52 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:01.01 | |||||||||
49 | Karoline Iversen | 2005 | 373 | 39.89 | 1:21.54 | 2:15.62 | 2:55.10 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:57.65 | |||||||||
50 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 370 | 37.41 | 1:21.75 | 2:13.48 | 2:55.58 | |||
Frem Odense | 2:42.85 | |||||||||
51 | Marie Jensen | 2005 | 366 | 36.78 | 1:22.83 | 2:12.78 | 2:56.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.16 | |||||||||
52 | Anna Mundt Karup | 2005 | 358 | 38.69 | 1:25.55 | 2:15.23 | 2:57.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:56.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 673 | 30.37 | 1:08.34 | 1:50.28 | 2:23.86 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.19 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 596 | 32.48 | 1:11.03 | 1:54.69 | 2:29.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.83 | |||||||||
3 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 587 | 31.38 | 1:11.05 | 1:56.22 | 2:30.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.13 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 575 | 33.66 | 1:09.44 | 1:57.41 | 2:31.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.29 | |||||||||
5 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 555 | 32.72 | 1:11.41 | 1:59.50 | 2:33.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.23 | |||||||||
6 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 554 | 33.35 | 1:12.24 | 1:57.83 | 2:33.48 | |||
JGI Svømning | 2:33.93 | |||||||||
7 | Malou Sejr | 2005 | 534 | 32.94 | 1:11.74 | 1:59.56 | 2:35.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.04 | |||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 503 | 35.70 | 1:14.82 | 2:02.15 | 2:38.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.26 | |||||||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | 521 | 34.34 | 1:15.40 | 2:01.54 | 2:36.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.97 | |||||||||
10 | Silja Brage | 2005 | 520 | 34.43 | 1:16.57 | 2:02.14 | 2:36.75 | |||
JGI Svømning | 2:39.62 | |||||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 519 | 33.49 | 1:14.83 | 2:01.92 | 2:36.86 | |||
Herlev Svømning | 2:34.98 | |||||||||
12 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 513 | 33.10 | 1:13.37 | 2:02.23 | 2:37.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.60 | |||||||||
13 | Mathilde Bager | 2005 | 490 | 34.80 | 1:17.13 | 2:02.66 | 2:39.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.41 | |||||||||
14 | Josephine Thomsen | 2005 | 467 | 33.42 | 1:15.22 | 2:04.43 | 2:42.45 | |||
Herlev Svømning | 2:35.96 | |||||||||
15 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 466 | 33.94 | 1:15.56 | 2:05.78 | 2:42.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.67 | |||||||||
16 | Mette Holstein | 2005 | 453 | 35.76 | 1:21.41 | 2:06.16 | 2:44.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 536 | 28.96 | 1:05.71 | 1:45.84 | 2:20.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.25 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 509 | 28.51 | 1:08.89 | 1:49.79 | 2:22.73 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.99 | |||||||||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | 499 | 30.14 | 1:07.12 | 1:49.96 | 2:23.69 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:19.56 | |||||||||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 492 | 29.14 | 1:08.78 | 1:51.10 | 2:24.36 | |||
H2Odense | 2:24.57 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 488 | 30.92 | 1:08.76 | 1:50.12 | 2:24.71 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.81 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 478 | 30.98 | 1:10.35 | 1:53.28 | 2:25.71 | |||
Lyseng IF | 2:23.43 | |||||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | 477 | 31.03 | 1:07.83 | 1:52.23 | 2:25.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.60 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 471 | 31.89 | 1:09.60 | 1:53.19 | 2:26.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.70 | |||||||||
9 | Rasmus Warberg | 2004 | 468 | 29.22 | 1:03.78 | 1:49.11 | 2:26.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.50 | |||||||||
10 | Mads Iversen | 2004 | 449 | 30.31 | 1:09.46 | 1:53.55 | 2:28.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
11 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 448 | 31.01 | 1:09.62 | 1:57.09 | 2:28.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.20 | |||||||||
12 | Nicklas Plank | 2004 | 443 | 29.99 | 1:09.06 | 1:57.45 | 2:29.53 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:30.97 | |||||||||
13 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 436 | 30.86 | 1:08.90 | 1:55.62 | 2:30.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.13 | |||||||||
14 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 434 | 31.28 | 1:11.27 | 1:56.81 | 2:30.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
15 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 433 | 31.88 | 1:12.36 | 1:57.20 | 2:30.58 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
16 | Julian Birch | 2004 | 432 | 30.97 | 1:10.65 | 1:56.43 | 2:30.80 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
17 | Oscar Kroos | 2004 | 431 | 33.11 | 1:14.93 | 1:56.27 | 2:30.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.38 | |||||||||
18 | Mads Mikkelsen | 2004 | 430 | 33.13 | 1:13.28 | 1:57.87 | 2:31.00 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.39 | |||||||||
19 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 429 | 32.17 | 1:13.15 | 1:57.10 | 2:31.04 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:29.13 | |||||||||
20 | Troels Fode | 2004 | 426 | 33.25 | 1:13.43 | 1:56.66 | 2:31.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.05 | |||||||||
21 | Linus Folke Jensen | 2004 | 424 | 31.55 | 1:13.95 | 1:56.30 | 2:31.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.24 | |||||||||
22 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 422 | 32.90 | 1:14.08 | 1:54.84 | 2:31.97 | |||
JGI Svømning | 2:27.92 | |||||||||
23 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 421 | 32.15 | 1:14.97 | 1:58.53 | 2:32.03 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:25.64 | |||||||||
24 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 420 | 32.66 | 1:14.30 | 1:57.23 | 2:32.18 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.50 | |||||||||
25 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 420 | 32.40 | 1:13.45 | 1:57.58 | 2:32.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.47 | |||||||||
26 | Silas Waterval | 2004 | 417 | 31.87 | 1:10.83 | 1:58.06 | 2:32.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.27 | |||||||||
27 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 414 | 31.76 | 1:11.94 | 1:58.56 | 2:32.91 | |||
Herlev Svømning | 2:30.57 | |||||||||
28 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 413 | 31.34 | 1:12.83 | 1:57.82 | 2:32.98 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.31 | |||||||||
29 | Elias Noe | 2004 | 411 | 30.88 | 1:11.55 | 2:00.05 | 2:33.22 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:30.69 | |||||||||
30 | Casper Madsen | 2004 | 409 | 32.48 | 1:13.54 | 2:00.42 | 2:33.47 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:33.67 | |||||||||
31 | Asger Mathiasen | 2004 | 409 | 31.59 | 1:09.22 | 1:56.40 | 2:33.53 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.73 | |||||||||
32 | Tobias Gammelvind | 2004 | 409 | 31.66 | 1:11.78 | 1:59.82 | 2:33.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.98 | |||||||||
33 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 403 | 31.04 | 1:12.00 | 1:58.19 | 2:34.22 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
34 | Eigil Sigfusson | 2004 | 401 | 30.79 | 1:10.75 | 1:57.06 | 2:34.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.52 | |||||||||
35 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 400 | 32.13 | 1:11.16 | 1:59.32 | 2:34.67 | |||
Kalundborg SK | 2:32.40 | |||||||||
36 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 394 | 31.34 | 1:11.81 | 2:01.44 | 2:35.45 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.55 | |||||||||
37 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 379 | 32.36 | 1:16.07 | 2:00.58 | 2:37.45 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
38 | Mathias Lindgaard | 2004 | 370 | 33.05 | 1:14.98 | 2:03.02 | 2:38.77 | |||
Herlev Svømning | 2:33.32 | |||||||||
39 | Victor Dyrhauge | 2004 | 363 | 33.98 | 1:16.42 | 2:03.33 | 2:39.80 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:42.50 | |||||||||
40 | Joost Rijkhoff | 2004 | 356 | 34.03 | 1:18.98 | 2:04.21 | 2:40.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.52 | |||||||||
41 | Jannik Jørgensen | 2004 | 356 | 34.12 | 1:20.01 | 2:03.09 | 2:40.80 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.97 | |||||||||
42 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 352 | 36.77 | 1:19.74 | 2:05.37 | 2:41.43 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.42 | |||||||||
43 | Mads Naver | 2004 | 350 | 36.15 | 1:19.54 | 2:04.08 | 2:41.63 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:41.32 | |||||||||
44 | Silas Fessel | 2004 | 328 | 35.54 | 1:18.76 | 2:06.63 | 2:45.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.46 | |||||||||
45 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 309 | 35.34 | 2:48.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:45.74 | |||||||||
- | Oscar Isberg | 2004 | DSQ | SW 6.5 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.85 | |||||||||
- | Sebastian Jacobsen | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 561 | 29.32 | 1:03.35 | 1:45.49 | 2:18.15 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:19.56 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 550 | 28.36 | 1:04.59 | 1:45.44 | 2:19.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.25 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 528 | 30.28 | 1:07.68 | 1:48.56 | 2:21.02 | |||
Lyseng IF | 2:23.43 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 493 | 30.60 | 1:08.06 | 1:49.70 | 2:24.29 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:24.81 | |||||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | 492 | 30.88 | 1:07.09 | 1:50.90 | 2:24.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.60 | |||||||||
6 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 487 | 28.94 | 1:07.77 | 1:50.91 | 2:24.82 | |||
H2Odense | 2:24.57 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 473 | 30.89 | 1:08.13 | 1:52.48 | 2:26.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.70 | |||||||||
8 | Mads Iversen | 2004 | 441 | 30.78 | 1:11.22 | 1:55.04 | 2:29.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 475 | 30.00 | 1:07.45 | 1:54.39 | 2:26.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.20 | |||||||||
10 | Mads Mikkelsen | 2004 | 450 | 32.47 | 1:11.18 | 1:55.15 | 2:28.69 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.39 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 450 | 30.88 | 1:08.37 | 1:54.85 | 2:28.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.13 | |||||||||
12 | Julian Birch | 2004 | 437 | 30.74 | 1:10.33 | 1:55.00 | 2:30.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
13 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 434 | 31.93 | 1:12.69 | 1:57.31 | 2:30.54 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
14 | Oscar Kroos | 2004 | 430 | 33.03 | 1:14.65 | 1:56.08 | 2:30.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.38 | |||||||||
15 | Nicklas Plank | 2004 | 428 | 31.00 | 1:08.81 | 1:57.53 | 2:31.23 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:30.97 | |||||||||
16 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 424 | 31.09 | 1:10.37 | 1:57.43 | 2:31.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 606 | 32.23 | 1:11.58 | 1:55.16 | 2:28.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.19 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 603 | 32.75 | 1:14.58 | 1:54.96 | 2:29.25 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 588 | 31.75 | 1:11.62 | 1:54.24 | 2:30.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.62 | |||||||||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | 584 | 34.02 | 1:13.42 | 1:56.92 | 2:30.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.23 | |||||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 577 | 31.57 | 1:10.57 | 1:56.77 | 2:31.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.37 | |||||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | 574 | 31.63 | 1:12.62 | 1:57.19 | 2:31.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Kolding SK | 2:30.64 | |||||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 573 | 31.32 | 1:11.27 | 1:55.95 | 2:31.82 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.87 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 560 | 33.51 | 1:12.42 | 1:57.06 | 2:32.92 | |||
H2Odense | 2:32.72 | |||||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 548 | 32.93 | 1:12.04 | 1:59.11 | 2:34.03 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.81 | |||||||||
10 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 546 | 33.10 | 1:14.11 | 1:57.23 | 2:34.23 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.97 | |||||||||
11 | Christina M. Glargaard | 2004 | 544 | 32.72 | 1:11.33 | 1:59.69 | 2:34.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
12 | Katrine Bonefeld | 2004 | 542 | 34.17 | 1:12.11 | 1:58.91 | 2:34.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.90 | |||||||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | 533 | 34.14 | 1:13.56 | 1:58.96 | 2:35.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.45 | |||||||||
14 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 531 | 32.52 | 1:11.38 | 2:00.82 | 2:35.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.58 | |||||||||
15 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 530 | 33.17 | 1:13.99 | 1:59.85 | 2:35.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.66 | |||||||||
16 | Nele Schulze | 2004 | 524 | 34.39 | 1:16.80 | 2:01.38 | 2:36.40 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:31.34 | |||||||||
17 | Jasmin Philip | 2004 | 524 | 33.37 | 1:14.39 | 2:01.59 | 2:36.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.50 | |||||||||
18 | Laura Marie Dige | 2004 | 522 | 33.47 | 1:12.75 | 1:58.43 | 2:36.62 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.51 | |||||||||
19 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 522 | 32.50 | 1:10.97 | 2:01.86 | 2:36.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.15 | |||||||||
19 | Frederikke Falk-List | 2004 | 522 | 32.67 | 1:12.21 | 2:00.28 | 2:36.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.66 | |||||||||
21 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 520 | 32.50 | 1:14.73 | 2:02.26 | 2:36.82 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:36.35 | |||||||||
22 | Clara Toft | 2004 | 519 | 33.86 | 1:14.12 | 1:59.83 | 2:36.87 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.08 | |||||||||
23 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 513 | 33.43 | 1:15.52 | 2:00.79 | 2:37.47 | |||
Frem Odense | 2:32.90 | |||||||||
24 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 512 | 32.72 | 1:14.21 | 2:00.89 | 2:37.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.04 | |||||||||
25 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 509 | 33.51 | 1:16.98 | 2:02.36 | 2:37.86 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.13 | |||||||||
26 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 508 | 33.99 | 1:13.81 | 2:01.91 | 2:38.01 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.38 | |||||||||
27 | Caroline Holm | 2004 | 507 | 33.82 | 1:17.17 | 2:01.13 | 2:38.07 | |||
Kalundborg SK | 2:38.82 | |||||||||
28 | Victoria Svensson | 2004 | 504 | 34.07 | 1:13.31 | 2:02.97 | 2:38.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.49 | |||||||||
29 | Sarah Kildahl | 2004 | 504 | 34.34 | 1:17.55 | 2:00.79 | 2:38.40 | |||
Lyseng IF | 2:38.42 | |||||||||
30 | Anna Toft Petersen | 2004 | 501 | 34.97 | 1:15.69 | 2:03.42 | 2:38.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.02 | |||||||||
31 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 500 | 32.27 | 1:15.35 | 2:00.04 | 2:38.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
32 | Eva Hjort | 2004 | 500 | 33.44 | 1:16.27 | 2:01.28 | 2:38.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:37.78 | |||||||||
33 | Kathrine Weide | 2004 | 500 | 35.42 | 1:15.25 | 2:01.84 | 2:38.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.04 | |||||||||
34 | Olivia Callesen | 2004 | 498 | 33.45 | 1:15.26 | 2:02.57 | 2:39.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.23 | |||||||||
35 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 495 | 35.62 | 1:21.15 | 2:03.29 | 2:39.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:33.44 | |||||||||
36 | Malou Soelberg | 2004 | 495 | 32.47 | 1:15.93 | 2:02.20 | 2:39.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.59 | |||||||||
37 | Freja Søndergaard | 2004 | 489 | 35.27 | 1:18.65 | 2:02.74 | 2:40.07 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:39.71 | |||||||||
38 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 483 | 35.36 | 1:19.45 | 2:03.01 | 2:40.65 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:39.10 | |||||||||
39 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 483 | 35.26 | 1:17.26 | 2:03.37 | 2:40.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.30 | |||||||||
40 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 481 | 33.84 | 1:15.29 | 2:04.49 | 2:40.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
41 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 479 | 33.40 | 1:16.98 | 2:03.81 | 2:41.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.54 | |||||||||
42 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 478 | 33.56 | 1:16.13 | 2:04.97 | 2:41.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.03 | |||||||||
43 | Sarah Carugati | 2004 | 471 | 32.59 | 1:14.74 | 2:03.78 | 2:42.07 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.61 | |||||||||
44 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 466 | 34.70 | 1:19.67 | 2:05.49 | 2:42.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.28 | |||||||||
45 | Emma Stoltz | 2004 | 464 | 35.97 | 1:20.79 | 2:05.12 | 2:42.85 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.15 | |||||||||
46 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 461 | 36.05 | 1:19.06 | 2:06.24 | 2:43.18 | |||
Swim Team Neptun | 2:38.29 | |||||||||
47 | Josefine Krumbak | 2004 | 458 | 33.56 | 1:15.70 | 2:05.85 | 2:43.59 | |||
Køge Svømmeklub | 2:39.83 | |||||||||
48 | Søs Freund | 2004 | 448 | 36.86 | 1:23.99 | 2:08.52 | 2:44.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.71 | |||||||||
49 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 447 | 35.93 | 1:19.08 | 2:08.15 | 2:44.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.64 | |||||||||
50 | Frida Saks Justesen | 2004 | 444 | 36.27 | 1:18.21 | 2:08.45 | 2:45.30 | |||
Lyseng IF | 2:39.44 | |||||||||
51 | Liva Søby | 2004 | 440 | 34.43 | 1:16.84 | 2:08.60 | 2:45.75 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.60 | |||||||||
52 | Freja Møller | 2004 | 439 | 36.75 | 1:21.64 | 2:07.55 | 2:45.92 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:44.12 | |||||||||
53 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 438 | 37.61 | 1:21.85 | 2:08.73 | 2:45.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:47.46 | |||||||||
54 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 407 | 34.76 | 1:21.04 | 2:10.80 | 2:50.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.51 | |||||||||
55 | Caroline Madsen | 2004 | 398 | 34.57 | 1:17.16 | 2:10.96 | 2:51.41 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:47.97 | |||||||||
56 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 393 | 38.09 | 1:21.57 | 2:12.47 | 2:52.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:56.13 | |||||||||
57 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 389 | 35.50 | 1:20.90 | 2:12.54 | 2:52.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:48.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 662 | 31.03 | 1:09.99 | 1:52.49 | 2:24.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.19 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 628 | 31.23 | 1:10.13 | 1:52.23 | 2:27.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.62 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 623 | 32.55 | 1:12.03 | 1:53.95 | 2:27.66 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 601 | 31.22 | 1:09.15 | 1:55.22 | 2:29.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.37 | |||||||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | 599 | 33.29 | 1:11.77 | 1:55.93 | 2:29.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.23 | |||||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 576 | 30.57 | 1:10.87 | 1:55.80 | 2:31.51 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.87 | |||||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 575 | 32.00 | 1:11.79 | 1:57.09 | 2:31.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.81 | |||||||||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 532 | 33.00 | 1:12.90 | 1:59.21 | 2:35.63 | |||
H2Odense | 2:32.72 | |||||||||
9 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 568 | 33.26 | 1:13.55 | 1:55.92 | 2:32.28 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.97 | |||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 556 | 32.33 | 1:11.43 | 1:58.27 | 2:33.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | 553 | 33.43 | 1:13.36 | 1:58.34 | 2:33.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.45 | |||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 550 | 32.81 | 1:13.54 | 1:58.99 | 2:33.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.66 | |||||||||
13 | Jasmin Philip | 2004 | 549 | 32.94 | 1:13.41 | 2:00.22 | 2:34.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.50 | |||||||||
14 | Nele Schulze | 2004 | 537 | 34.21 | 1:15.72 | 2:00.49 | 2:35.07 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:31.34 | |||||||||
15 | Katrine Bonefeld | 2004 | 535 | 33.53 | 1:11.34 | 1:59.18 | 2:35.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.90 | |||||||||
16 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 532 | 32.59 | 1:11.62 | 1:59.99 | 2:35.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 586 | 28.89 | 1:05.19 | 1:43.21 | 2:16.22 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.68 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 570 | 29.46 | 1:05.97 | 1:45.84 | 2:17.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.55 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 554 | 28.55 | 1:04.40 | 1:46.85 | 2:18.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 553 | 27.42 | 1:03.28 | 1:46.16 | 2:18.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.26 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 549 | 28.90 | 1:04.21 | 1:47.13 | 2:19.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.07 | |||||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | 530 | 29.32 | 1:05.90 | 1:48.79 | 2:20.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.03 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 530 | 29.75 | 1:06.04 | 1:48.96 | 2:20.86 | |||
Kalundborg SK | 2:17.33 | |||||||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | 528 | 30.71 | 1:09.21 | 1:50.05 | 2:21.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:23.47 | |||||||||
9 | Victor Nygaard | 2003 | 527 | 30.15 | 1:07.74 | 1:47.20 | 2:21.09 | |||
H2Odense | 2:20.28 | |||||||||
10 | Oliver Fenger | 2003 | 513 | 31.65 | 1:09.75 | 1:49.14 | 2:22.34 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
11 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 511 | 28.38 | 1:05.40 | 1:50.42 | 2:22.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.36 | |||||||||
12 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 507 | 29.51 | 1:06.59 | 1:48.00 | 2:22.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.57 | |||||||||
13 | Jonas Kjær | 2003 | 499 | 31.11 | 1:07.49 | 1:49.37 | 2:23.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.63 | |||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 498 | 31.02 | 1:07.07 | 1:49.81 | 2:23.74 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.79 | |||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 498 | 29.22 | 1:05.19 | 1:49.76 | 2:23.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.26 | |||||||||
16 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 492 | 30.33 | 1:08.32 | 1:50.69 | 2:24.37 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:22.93 | |||||||||
17 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 491 | 29.06 | 1:07.33 | 1:51.37 | 2:24.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.84 | |||||||||
18 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 485 | 31.10 | 1:05.02 | 1:49.97 | 2:25.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:25.92 | |||||||||
19 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 482 | 30.20 | 1:08.50 | 1:52.87 | 2:25.39 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
20 | Mads Stamholt | 2003 | 479 | 31.75 | 1:11.14 | 1:53.89 | 2:25.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:25.22 | |||||||||
21 | Noah Bred | 2003 | 477 | 29.63 | 1:08.68 | 1:52.32 | 2:25.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.06 | |||||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | 474 | 30.50 | 1:07.28 | 1:53.35 | 2:26.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.72 | |||||||||
23 | Elias Rought | 2003 | 473 | 31.77 | 1:10.63 | 1:51.68 | 2:26.31 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:25.07 | |||||||||
24 | Emil Lykke Grann | 2003 | 466 | 31.34 | 1:10.03 | 1:53.10 | 2:26.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.89 | |||||||||
25 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 466 | 32.61 | 1:12.00 | 1:53.28 | 2:27.00 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.12 | |||||||||
26 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 466 | 31.29 | 1:07.88 | 1:53.55 | 2:27.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:24.98 | |||||||||
27 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 465 | 29.53 | 1:07.34 | 1:55.38 | 2:27.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.79 | |||||||||
28 | Christopher G. Trandum | 2003 | 463 | 28.85 | 1:05.94 | 1:54.98 | 2:27.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.97 | |||||||||
29 | Villads Kruse | 2003 | 460 | 32.43 | 1:09.88 | 1:53.75 | 2:27.63 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:27.30 | |||||||||
30 | Malthe Elkjær | 2003 | 459 | 30.26 | 1:10.44 | 1:53.30 | 2:27.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.85 | |||||||||
31 | Ole Hovmand | 2003 | 451 | 31.67 | 1:10.08 | 1:56.99 | 2:28.64 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.39 | |||||||||
32 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 450 | 30.40 | 1:09.31 | 1:54.59 | 2:28.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.05 | |||||||||
32 | Marcus Hiort | 2003 | 450 | 32.39 | 1:12.25 | 1:55.77 | 2:28.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.92 | |||||||||
34 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 448 | 31.29 | 1:09.83 | 1:53.29 | 2:28.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.06 | |||||||||
35 | Tobias Svenningsen | 2003 | 441 | 32.90 | 1:12.85 | 1:54.34 | 2:29.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.20 | |||||||||
36 | Daniel Østerballe | 2003 | 440 | 32.80 | 1:09.32 | 1:55.14 | 2:29.84 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:27.31 | |||||||||
37 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 438 | 30.95 | 1:07.65 | 1:53.20 | 2:30.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.05 | |||||||||
38 | Christian Johannesen | 2003 | 431 | 30.43 | 1:13.52 | 1:55.02 | 2:30.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.26 | |||||||||
39 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 429 | 29.84 | 1:09.78 | 1:56.69 | 2:31.06 | |||
Køge Svømmeklub | 2:27.20 | |||||||||
40 | Tobias Lindberg | 2003 | 428 | 32.93 | 1:16.44 | 1:57.15 | 2:31.22 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:34.51 | |||||||||
41 | Andreas Hoffmann | 2003 | 425 | 31.41 | 1:11.28 | 1:57.87 | 2:31.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.06 | |||||||||
42 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 418 | 32.95 | 1:12.93 | 1:54.86 | 2:32.37 | |||
H2Odense | 2:28.33 | |||||||||
43 | Alex Søndergaard | 2003 | 412 | 31.23 | 1:10.20 | 1:56.93 | 2:33.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.25 | |||||||||
44 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 408 | 31.36 | 1:10.36 | 1:58.72 | 2:33.62 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:36.80 | |||||||||
45 | Frederik Jørgensen | 2003 | 407 | 31.97 | 1:11.02 | 1:57.67 | 2:33.77 | |||
Farum Svømmeklub | 2:26.09 | |||||||||
46 | William Kristensen | 2003 | 391 | 30.21 | 1:12.09 | 2:00.07 | 2:35.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
47 | Fillip Bruhn | 2003 | 390 | 32.60 | 1:12.03 | 1:58.31 | 2:35.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.77 | |||||||||
48 | Victor Toftehøj | 2003 | 387 | 32.83 | 1:15.16 | 1:59.92 | 2:36.43 | |||
JGI Svømning | 2:40.43 | |||||||||
49 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 384 | 34.54 | 1:15.44 | 2:00.07 | 2:36.79 | |||
Lyseng IF | 2:39.78 | |||||||||
50 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 384 | 30.88 | 1:14.12 | 1:58.66 | 2:36.84 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.77 | |||||||||
51 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 374 | 33.14 | 1:13.88 | 2:00.43 | 2:38.22 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.39 | |||||||||
52 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 361 | 33.61 | 1:16.15 | 2:00.93 | 2:40.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 624 | 29.01 | 1:04.67 | 1:43.41 | 2:13.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.55 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 614 | 28.86 | 1:03.85 | 1:42.58 | 2:14.12 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:14.68 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 574 | 28.34 | 1:02.96 | 1:44.94 | 2:17.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.26 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 565 | 28.58 | 1:03.68 | 1:47.06 | 2:17.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.03 | |||||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 552 | 28.42 | 1:04.57 | 1:47.19 | 2:18.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 551 | 28.58 | 1:04.24 | 1:47.85 | 2:19.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.07 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 533 | 28.73 | 1:05.33 | 1:46.90 | 2:20.53 | |||
H2Odense | 2:20.28 | |||||||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | 504 | 29.44 | 1:05.39 | 1:50.37 | 2:23.18 | |||
Kalundborg SK | 2:17.33 | |||||||||
9 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 540 | 27.44 | 1:04.37 | 1:48.32 | 2:19.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.36 | |||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 530 | 30.90 | 1:06.24 | 1:47.80 | 2:20.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.79 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 512 | 29.48 | 1:05.76 | 1:48.46 | 2:22.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.63 | |||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 507 | 29.49 | 1:06.38 | 1:48.84 | 2:22.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.26 | |||||||||
13 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 504 | 29.32 | 1:07.06 | 1:50.61 | 2:23.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.84 | |||||||||
14 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 500 | 29.57 | 1:06.98 | 1:48.57 | 2:23.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.57 | |||||||||
15 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 487 | 30.24 | 1:08.74 | 1:51.55 | 2:24.87 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:22.93 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 482 | 29.98 | 1:08.19 | 1:53.32 | 2:25.33 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 1:10.37 | 2:26.37 | 3:42.77 | 4:58.68 | 9:56.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | 10:00.11 | 6:14.26 | 7:30.38 | 8:45.07 | ||||||
2 | Olivia Callesen | 2004 | 1:08.60 | 2:22.37 | 3:38.40 | 4:54.32 | 9:58.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:03.22 | 6:10.76 | 7:27.90 | 8:44.53 | ||||||
3 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:09.70 | 2:24.76 | 3:40.80 | 4:57.24 | 9:59.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 10:06.24 | 6:13.28 | 7:28.63 | 8:45.22 | ||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | 1:08.26 | 2:23.36 | 3:39.35 | 4:55.75 | 9:59.71 | |||
H2Odense | 10:12.11 | 6:11.83 | 7:29.25 | 8:45.22 | ||||||
5 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:10.28 | 2:26.24 | 3:42.28 | 4:59.08 | 10:04.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 10:14.00 | 6:15.02 | 7:32.78 | 8:50.36 | ||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 1:11.50 | 2:28.23 | 3:46.52 | 5:05.27 | 10:11.79 | |||
Lyseng IF | 10:04.06 | 6:23.61 | 7:41.45 | 8:58.29 | ||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 1:10.23 | 2:26.98 | 3:45.34 | 5:04.69 | 10:15.30 | |||
Vest-Brøndby | 10:03.19 | 6:23.51 | 7:42.21 | 9:00.05 | ||||||
8 | Josephine Larsen | 2004 | 1:14.83 | 2:32.87 | 3:48.99 | 5:06.93 | 10:18.98 | |||
Viborg Svømme Klub | 10:14.38 | 6:24.61 | 7:43.52 | 9:01.62 | ||||||
9 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:11.37 | 2:29.66 | 3:48.04 | 5:07.28 | 10:20.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 10:19.82 | 6:25.71 | 7:44.87 | 9:04.01 | ||||||
10 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 1:13.07 | 2:32.42 | 3:51.80 | 5:12.07 | 10:26.26 | |||
Swim Team Neptun | 10:12.84 | 6:32.13 | 7:52.42 | 9:11.88 | ||||||
11 | Nønne Christensen | 2004 | 1:13.95 | 2:35.25 | 3:56.64 | 5:17.22 | 10:47.58 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:14.06 | 6:39.69 | 8:03.56 | 9:26.59 | ||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Teknisk fejl | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:10.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 595 | 1:08.20 | 2:21.58 | 3:35.59 | 4:49.71 | 9:36.19 | ||
Kolding SK | 9:46.64 | 6:02.88 | 7:15.61 | 8:27.70 | ||||||
2 | Fiona Andrea Have | 2004 | 590 | 1:08.48 | 2:23.31 | 3:36.81 | 4:50.70 | 9:37.98 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:56.80 | 6:04.05 | 7:16.64 | 8:28.86 | ||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 589 | 1:07.79 | 2:21.05 | 3:35.06 | 4:48.88 | 9:38.17 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:48.90 | 6:01.70 | 7:13.81 | 8:24.52 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 582 | 1:07.64 | 2:21.14 | 3:35.13 | 4:49.52 | 9:40.50 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:57.26 | 6:03.40 | 7:17.50 | 8:30.59 | ||||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 575 | 1:08.75 | 2:22.63 | 3:36.22 | 4:50.01 | 9:42.67 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:44.11 | 6:03.47 | 7:16.81 | 8:29.83 | ||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 539 | 1:08.86 | 2:22.39 | 3:36.75 | 4:51.71 | 9:55.63 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 9:43.25 | 6:07.08 | 7:23.62 | 8:40.13 | ||||||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 537 | 1:10.37 | 2:26.37 | 3:42.77 | 4:58.68 | 9:56.42 | ||
Hillerød Svømmeklub | 10:00.11 | 6:14.26 | 7:30.38 | 8:45.07 | ||||||
8 | Josefine Zebitz | 2004 | 535 | 1:10.03 | 2:27.07 | 3:42.75 | 4:59.29 | 9:57.06 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:59.97 | 6:14.38 | 7:30.34 | 8:45.52 | ||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 530 | 1:08.60 | 2:22.37 | 3:38.40 | 4:54.32 | 9:58.92 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:03.22 | 6:10.76 | 7:27.90 | 8:44.53 | ||||||
10 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 529 | 1:09.70 | 2:24.76 | 3:40.80 | 4:57.24 | 9:59.40 | ||
Sigma Swim Birkerød | 10:06.24 | 6:13.28 | 7:28.63 | 8:45.22 | ||||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | 528 | 1:08.26 | 2:23.36 | 3:39.35 | 4:55.75 | 9:59.71 | ||
H2Odense | 10:12.11 | 6:11.83 | 7:29.25 | 8:45.22 | ||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 523 | 1:09.59 | 2:24.99 | 3:41.49 | 4:58.19 | 10:01.33 | ||
Gentofte Svømme Klub | 9:59.53 | 6:14.65 | 7:30.91 | 8:47.52 | ||||||
13 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 515 | 1:10.28 | 2:26.24 | 3:42.28 | 4:59.08 | 10:04.64 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:14.00 | 6:15.02 | 7:32.78 | 8:50.36 | ||||||
14 | Martha Bjerg | 2004 | 497 | 1:11.50 | 2:28.23 | 3:46.52 | 5:05.27 | 10:11.79 | ||
Lyseng IF | 10:04.06 | 6:23.61 | 7:41.45 | 8:58.29 | ||||||
15 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 489 | 1:10.23 | 2:26.98 | 3:45.34 | 5:04.69 | 10:15.30 | ||
Vest-Brøndby | 10:03.19 | 6:23.51 | 7:42.21 | 9:00.05 | ||||||
16 | Josephine Larsen | 2004 | 480 | 1:14.83 | 2:32.87 | 3:48.99 | 5:06.93 | 10:18.98 | ||
Viborg Svømme Klub | 10:14.38 | 6:24.61 | 7:43.52 | 9:01.62 | ||||||
17 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 477 | 1:11.37 | 2:29.66 | 3:48.04 | 5:07.28 | 10:20.27 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 10:19.82 | 6:25.71 | 7:44.87 | 9:04.01 | ||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 463 | 1:13.07 | 2:32.42 | 3:51.80 | 5:12.07 | 10:26.26 | ||
Swim Team Neptun | 10:12.84 | 6:32.13 | 7:52.42 | 9:11.88 | ||||||
19 | Nønne Christensen | 2004 | 419 | 1:13.95 | 2:35.25 | 3:56.64 | 5:17.22 | 10:47.58 | ||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:14.06 | 6:39.69 | 8:03.56 | 9:26.59 | ||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | Teknisk fejl | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 10:10.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 670 | 1:01.94 | 2:08.16 | 3:14.81 | 4:21.00 | 16:35.04 | ||
Sigma Swim Birkerød | 16:55.60 | 5:27.91 | 6:34.68 | 7:41.68 | 8:49.04 | |||||
9:56.53 | 11:03.87 | 12:10.29 | 13:16.89 | |||||||
14:23.70 | 15:30.56 | |||||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 581 | 1:04.41 | 2:14.33 | 3:24.82 | 4:35.55 | 17:23.34 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:19.40 | 5:46.02 | 6:56.19 | 8:06.33 | 9:16.60 | |||||
10:26.45 | 11:35.96 | 12:45.98 | 13:56.01 | |||||||
15:05.89 | 16:16.03 | |||||||||
3 | Valdemar Kristensen | 2003 | 538 | 1:04.50 | 2:14.52 | 3:25.35 | 4:36.85 | 17:50.68 | ||
Søllerød Svømmeklub | 18:05.22 | 5:49.33 | 7:01.61 | 8:15.03 | 9:27.42 | |||||
10:40.49 | 11:52.32 | 13:04.91 | 14:18.27 | |||||||
15:31.33 | 16:43.26 | |||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 537 | 1:05.19 | 2:15.89 | 3:27.53 | 4:38.94 | 17:51.05 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:23.72 | 5:50.74 | 7:02.95 | 8:15.56 | 9:28.21 | |||||
10:40.45 | 11:53.05 | 13:05.30 | 14:18.65 | |||||||
15:31.21 | 16:42.92 | |||||||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | 526 | 1:08.33 | 2:20.95 | 3:34.08 | 4:47.73 | 17:58.62 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:23.16 | 6:00.91 | 7:13.09 | 8:25.44 | 9:38.59 | |||||
10:51.73 | 12:03.73 | 13:15.65 | 14:26.94 | |||||||
15:39.22 | 16:50.75 | |||||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | 525 | 1:05.07 | 2:15.63 | 3:27.62 | 4:40.41 | 17:59.29 | ||
Sigma Swim Birkerød | 18:03.43 | 5:52.39 | 7:05.58 | 8:19.22 | 9:32.76 | |||||
10:45.17 | 11:57.93 | 13:10.68 | 14:23.12 | |||||||
15:36.57 | 16:49.77 | |||||||||
7 | Xander Pontoppidan | 2003 | 491 | 1:08.12 | 2:21.18 | 3:34.23 | 4:47.97 | 18:23.51 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 18:19.13 | 6:01.69 | 7:14.74 | 8:28.39 | 9:42.66 | |||||
10:56.79 | 12:10.90 | 13:25.65 | 14:40.69 | |||||||
15:55.40 | 17:09.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | 546 | 36.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 544 | 36.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.37 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 510 | 36.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.61 | |||||||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | 490 | 37.37 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 472 | 37.86 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
6 | Julie Liv Madsen | 2006 | 468 | 37.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
7 | Amalie Backhausen | 2006 | 465 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.30 | |||||||||
8 | Astrid Mulipola | 2006 | 447 | 38.54 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.80 | |||||||||
9 | Emily Reuter | 2006 | 441 | 38.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.22 | |||||||||
10 | Freja Juul | 2006 | 431 | 39.01 | ||||||
Næstved IF | 39.86 | |||||||||
11 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 422 | 39.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.42 | |||||||||
12 | Sofie A. Wolf | 2006 | 421 | 39.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
13 | Alma Møller-Ern | 2006 | 416 | 39.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.70 | |||||||||
14 | Agnete Boelt | 2006 | 416 | 39.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 39.37 | |||||||||
15 | Monika Dragieva | 2006 | 411 | 39.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
16 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 409 | 39.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.80 | |||||||||
17 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 397 | 40.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 41.35 | |||||||||
18 | Mathilde Rømer | 2006 | 395 | 40.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.51 | |||||||||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | 391 | 40.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.98 | |||||||||
20 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 389 | 40.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
21 | Bianca Roos | 2006 | 387 | 40.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
22 | Henriette Roos | 2006 | 385 | 40.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
23 | Stella Harpøth | 2006 | 376 | 40.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
24 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 375 | 40.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
25 | Karoline Hansfort | 2006 | 373 | 40.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.56 | |||||||||
26 | Molly Szczepanski | 2006 | 372 | 40.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.79 | |||||||||
27 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 371 | 41.00 | ||||||
Lyseng IF | 41.42 | |||||||||
28 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 371 | 41.01 | ||||||
Kalundborg SK | 43.77 | |||||||||
29 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 370 | 41.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.04 | |||||||||
30 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 367 | 41.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.92 | |||||||||
31 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 361 | 41.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
32 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 361 | 41.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.32 | |||||||||
33 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 353 | 41.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
33 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 353 | 41.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 350 | 41.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.08 | |||||||||
36 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 343 | 42.09 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
37 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 340 | 42.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.87 | |||||||||
38 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 340 | 42.22 | ||||||
Næstved IF | 43.26 | |||||||||
39 | Kamma Rasmussen | 2006 | 339 | 42.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.99 | |||||||||
40 | Anna Bach | 2006 | 338 | 42.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.64 | |||||||||
41 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 336 | 42.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.14 | |||||||||
42 | Leonora M Postgaard | 2006 | 334 | 42.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.95 | |||||||||
43 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 332 | 42.55 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.70 | |||||||||
44 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 331 | 42.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.74 | |||||||||
45 | Annette Toft | 2006 | 330 | 42.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.50 | |||||||||
46 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 325 | 42.85 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.77 | |||||||||
47 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 324 | 42.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.77 | |||||||||
48 | Line Gjelstrup | 2006 | 323 | 42.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
49 | Alba Mantoni | 2006 | 316 | 43.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.14 | |||||||||
50 | Anna Blom Bygum | 2006 | 316 | 43.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.91 | |||||||||
51 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 315 | 43.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.82 | |||||||||
52 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 309 | 43.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
53 | Ane Christensen | 2006 | 305 | 43.76 | ||||||
Kolding SK | 42.80 | |||||||||
54 | Laura Meyer | 2006 | 304 | 43.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
55 | Marie Elster | 2006 | 297 | 44.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.79 | |||||||||
56 | Liva Mayland | 2006 | 278 | 45.14 | ||||||
Næstved IF | 45.72 | |||||||||
57 | Asta Lund | 2006 | 271 | 45.52 | ||||||
Herlev Svømning | 47.00 | |||||||||
- | Malu Melody Christensen | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 498 | 33.31 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.42 | |||||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | 438 | 34.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.37 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 426 | 35.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
4 | Laurits Boserup | 2005 | 402 | 35.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.56 | |||||||||
5 | Emil Gram Peters | 2005 | 399 | 35.86 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.43 | |||||||||
6 | Mads Drechsler | 2005 | 393 | 36.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 37.26 | |||||||||
7 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 384 | 36.32 | ||||||
Herlev Svømning | 39.06 | |||||||||
8 | Tobias Rosengaard | 2005 | 380 | 36.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.31 | |||||||||
9 | Mads Møller | 2005 | 364 | 37.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.55 | |||||||||
10 | Illia Bulba | 2005 | 362 | 37.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.48 | |||||||||
11 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 362 | 37.06 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.33 | |||||||||
12 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 354 | 37.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | 353 | 37.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.88 | |||||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 349 | 37.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
15 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 347 | 37.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
16 | August Arup Neergaard | 2005 | 342 | 37.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.52 | |||||||||
17 | Christian Duetoft | 2005 | 341 | 37.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
18 | Bertram Olesen | 2005 | 338 | 37.91 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.98 | |||||||||
19 | Alexander Halken | 2005 | 337 | 37.95 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
20 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 327 | 38.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.01 | |||||||||
21 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 323 | 38.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.40 | |||||||||
22 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 322 | 38.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
23 | Theis Nelander | 2005 | 317 | 38.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.89 | |||||||||
24 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 314 | 38.83 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.41 | |||||||||
25 | Philip Vesterby | 2005 | 314 | 38.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
26 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 313 | 38.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.16 | |||||||||
27 | Axel Føns Voss | 2005 | 312 | 38.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.53 | |||||||||
28 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 311 | 38.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
29 | August Høy | 2005 | 311 | 38.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.79 | |||||||||
30 | Inas Ilic | 2005 | 308 | 39.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
31 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 306 | 39.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.14 | |||||||||
32 | Sebastian Rendlev | 2005 | 305 | 39.22 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.07 | |||||||||
33 | Kristian Kjær | 2005 | 304 | 39.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.93 | |||||||||
34 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 304 | 39.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.67 | |||||||||
35 | Kasper Jensen | 2005 | 299 | 39.47 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
36 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 292 | 39.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
36 | Malthe Foged | 2005 | 292 | 39.81 | ||||||
Næstved IF | 39.23 | |||||||||
36 | William Bogø Andersen | 2005 | 292 | 39.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
39 | Nicholas Simson | 2005 | 290 | 39.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.30 | |||||||||
40 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 287 | 40.01 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.99 | |||||||||
41 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 287 | 40.04 | ||||||
SVØM Korsør | 40.04 | |||||||||
42 | Carl Clausen | 2005 | 286 | 40.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.88 | |||||||||
43 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 286 | 40.09 | ||||||
SVØM Korsør | 40.55 | |||||||||
44 | Magnus Tullberg | 2005 | 284 | 40.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.88 | |||||||||
45 | Tobias Lindhardt | 2005 | 283 | 40.21 | ||||||
JGI Svømning | 40.63 | |||||||||
46 | Luca Hertzog | 2005 | 282 | 40.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.10 | |||||||||
47 | Konrad Clausen | 2005 | 279 | 40.40 | ||||||
SVØM Korsør | 40.67 | |||||||||
48 | Daniel Bastholm | 2005 | 277 | 40.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.67 | |||||||||
49 | Christoffer Mejdal | 2005 | 276 | 40.56 | ||||||
Frem Odense | 39.44 | |||||||||
50 | Matthias Slot | 2005 | 270 | 40.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.64 | |||||||||
51 | Tobias Jakobsen | 2005 | 266 | 41.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.59 | |||||||||
52 | Theodor Møller | 2005 | 256 | 41.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.00 | |||||||||
53 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 219 | 43.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.29 | |||||||||
- | Kasper Duch | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 37.63 | |||||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.90 | |||||||||
- | Kristian Svenstrup | 2005 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.53 | |||||||||
- | William Breuner | 2005 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 574 | 30.50 | 1:02.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 546 | 31.48 | 1:03.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.75 | |||||||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | 539 | 31.02 | 1:03.95 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.45 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 537 | 31.02 | 1:04.02 | |||||
H2Odense | 1:05.64 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 535 | 31.26 | 1:04.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 510 | 31.47 | 1:05.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.21 | |||||||||
7 | Julie Liv Madsen | 2006 | 505 | 30.94 | 1:05.34 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 501 | 31.49 | 1:05.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
9 | Mathilde Severs | 2006 | 496 | 31.39 | 1:05.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
10 | Agnete Boelt | 2006 | 484 | 31.58 | 1:06.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.97 | |||||||||
11 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 470 | 32.16 | 1:06.93 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:06.80 | |||||||||
11 | SIF Bramm | 2006 | 470 | 32.65 | 1:06.93 | |||||
JGI Svømning | 1:07.45 | |||||||||
13 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 466 | 33.39 | 1:07.11 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.21 | |||||||||
14 | Alberte Pedersen | 2006 | 462 | 32.52 | 1:07.33 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.02 | |||||||||
15 | Ida Rønnow | 2006 | 460 | 32.72 | 1:07.42 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.79 | |||||||||
16 | Liva la Cour | 2006 | 452 | 33.63 | 1:07.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.06 | |||||||||
17 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 445 | 32.93 | 1:08.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 443 | 33.11 | 1:08.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.07 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 436 | 32.75 | 1:08.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.73 | |||||||||
20 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 425 | 33.57 | 1:09.24 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
21 | Sarah Højlund | 2006 | 417 | 33.38 | 1:09.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.69 | |||||||||
22 | Anna Røjel | 2006 | 415 | 33.29 | 1:09.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
23 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 415 | 33.96 | 1:09.79 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.45 | |||||||||
24 | Amalie Backhausen | 2006 | 414 | 33.33 | 1:09.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.20 | |||||||||
25 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 414 | 33.65 | 1:09.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.99 | |||||||||
26 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 404 | 33.29 | 1:10.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.95 | |||||||||
26 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 404 | 33.65 | 1:10.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.52 | |||||||||
28 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 401 | 33.90 | 1:10.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
29 | Laura Håkonsson | 2006 | 401 | 33.39 | 1:10.59 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
30 | Leonora M Postgaard | 2006 | 396 | 33.93 | 1:10.89 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
31 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 394 | 33.22 | 1:10.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
32 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 386 | 34.49 | 1:11.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
33 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 376 | 33.87 | 1:12.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.10 | |||||||||
34 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 376 | 33.31 | 1:12.09 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:14.15 | |||||||||
35 | Cecilie Rud | 2006 | 372 | 34.50 | 1:12.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.55 | |||||||||
36 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 364 | 33.33 | 1:12.90 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:12.03 | |||||||||
37 | Christine Mols | 2006 | 357 | 34.53 | 1:13.36 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.71 | |||||||||
38 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 353 | 33.80 | 1:13.62 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.35 | |||||||||
39 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 343 | 35.96 | 1:14.30 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
40 | Amalie F. Piiters | 2006 | 333 | 33.83 | 1:15.04 | |||||
H2Odense | 1:17.57 | |||||||||
41 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 311 | 35.62 | 1:16.80 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
42 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 306 | 36.13 | 1:17.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 36, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 543 | 27.36 | 57.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.16 | |||||||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | 523 | 29.07 | 58.21 | |||||
Rønne Svømme Klub | 59.88 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 499 | 28.80 | 59.11 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 59.92 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 484 | 28.84 | 59.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.62 | |||||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | 473 | 28.17 | 1:00.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.26 | |||||||||
6 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 454 | 29.87 | 1:01.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 431 | 29.18 | 1:02.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
8 | Mathies Liersch | 2005 | 428 | 29.98 | 1:02.20 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.90 | |||||||||
9 | Sejer Andersen | 2005 | 427 | 29.71 | 1:02.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.37 | |||||||||
10 | Christian Thorhauge | 2005 | 419 | 30.19 | 1:02.64 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 418 | 30.22 | 1:02.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.22 | |||||||||
12 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 406 | 30.34 | 1:03.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
13 | Emil Togsverd | 2005 | 405 | 30.75 | 1:03.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.35 | |||||||||
13 | Nicholas Simson | 2005 | 405 | 30.23 | 1:03.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.41 | |||||||||
15 | Andreas M Nielsen | 2005 | 396 | 30.55 | 1:03.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
16 | Tobias Rosengaard | 2005 | 394 | 30.79 | 1:03.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.44 | |||||||||
17 | Konrad Clausen | 2005 | 392 | 31.08 | 1:04.06 | |||||
SVØM Korsør | 1:04.26 | |||||||||
18 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 391 | 30.46 | 1:04.10 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:04.29 | |||||||||
19 | Louie Uldall | 2005 | 389 | 30.59 | 1:04.25 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
20 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 383 | 30.81 | 1:04.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.54 | |||||||||
21 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 382 | 30.95 | 1:04.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.54 | |||||||||
22 | Inas Ilic | 2005 | 369 | 31.21 | 1:05.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
23 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 367 | 31.82 | 1:05.50 | |||||
Frem Odense | 1:05.95 | |||||||||
24 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 360 | 31.60 | 1:05.94 | |||||
H2Odense | 1:06.35 | |||||||||
25 | Anton Rytter Bech | 2005 | 354 | 31.29 | 1:06.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.21 | |||||||||
26 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 351 | 31.14 | 1:06.48 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:07.37 | |||||||||
27 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 348 | 32.50 | 1:06.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
28 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 348 | 31.85 | 1:06.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
29 | Cilas Madsen | 2005 | 347 | 31.89 | 1:06.70 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
30 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 320 | 31.91 | 1:08.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.82 | |||||||||
31 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 315 | 32.57 | 1:08.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
32 | Sune Vergmann | 2005 | 309 | 33.06 | 1:09.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.61 | |||||||||
33 | Kasper Duch | 2005 | 291 | 33.64 | 1:10.78 | |||||
Frem Odense | 1:10.31 | |||||||||
34 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 281 | 33.55 | 1:11.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 546 | 35.05 | 1:11.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 517 | 35.25 | 1:12.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.65 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 484 | 36.52 | 1:14.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | 468 | 36.08 | 1:14.83 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 459 | 36.69 | 1:15.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
6 | Siv Reimer | 2006 | 445 | 37.11 | 1:16.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.50 | |||||||||
7 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 445 | 37.68 | 1:16.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.60 | |||||||||
7 | Mille Frydendahl | 2006 | 445 | 36.53 | 1:16.12 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:15.63 | |||||||||
9 | Clara Kapke | 2006 | 444 | 36.81 | 1:16.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.10 | |||||||||
10 | Lara Smerdal | 2006 | 437 | 37.12 | 1:16.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.10 | |||||||||
11 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 426 | 37.18 | 1:17.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.03 | |||||||||
12 | Alba Mantoni | 2006 | 414 | 37.19 | 1:17.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.10 | |||||||||
13 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 401 | 37.64 | 1:18.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
14 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 398 | 38.73 | 1:18.95 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
15 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 392 | 38.98 | 1:19.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.85 | |||||||||
16 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 386 | 39.97 | 1:19.82 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.60 | |||||||||
17 | Molly Szczepanski | 2006 | 384 | 38.64 | 1:19.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.14 | |||||||||
18 | Amalie Backhausen | 2006 | 382 | 38.44 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.38 | |||||||||
19 | Silje Mathiasen | 2006 | 382 | 38.31 | 1:20.08 | |||||
SVØM Korsør | 1:18.60 | |||||||||
20 | Astrid Mulipola | 2006 | 381 | 37.82 | 1:20.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.51 | |||||||||
21 | Aia Caroline Abel | 2006 | 380 | 38.61 | 1:20.19 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:21.02 | |||||||||
22 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 379 | 38.68 | 1:20.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.92 | |||||||||
23 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 377 | 39.70 | 1:20.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
24 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 375 | 39.16 | 1:20.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
24 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 375 | 38.90 | 1:20.58 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:21.13 | |||||||||
26 | Emily Reuter | 2006 | 374 | 38.78 | 1:20.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
27 | Line Gjelstrup | 2006 | 372 | 38.76 | 1:20.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
28 | Liva la Cour | 2006 | 367 | 40.91 | 1:21.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.75 | |||||||||
29 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 360 | 39.58 | 1:21.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
30 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 358 | 39.61 | 1:21.84 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.52 | |||||||||
31 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 357 | 39.78 | 1:21.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.50 | |||||||||
32 | Alberte Pedersen | 2006 | 353 | 39.95 | 1:22.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.68 | |||||||||
33 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 352 | 40.15 | 1:22.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.10 | |||||||||
34 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 351 | 40.14 | 1:22.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.10 | |||||||||
35 | Liva Mayland | 2006 | 349 | 40.10 | 1:22.52 | |||||
Næstved IF | 1:23.23 | |||||||||
36 | SIF Bramm | 2006 | 347 | 40.29 | 1:22.63 | |||||
JGI Svømning | 1:21.17 | |||||||||
37 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 341 | 39.83 | 1:23.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.30 | |||||||||
38 | Monika Dragieva | 2006 | 341 | 40.56 | 1:23.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.43 | |||||||||
39 | Alma Lind Babin | 2006 | 338 | 41.64 | 1:23.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.79 | |||||||||
40 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 332 | 40.67 | 1:23.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
41 | Anne Stamholt | 2006 | 330 | 42.36 | 1:24.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.23 | |||||||||
42 | Kamma Rasmussen | 2006 | 316 | 40.94 | 1:25.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.00 | |||||||||
43 | Anna Dietrichsen | 2006 | 315 | 41.25 | 1:25.38 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
43 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 315 | 41.32 | 1:25.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.19 | |||||||||
45 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 314 | 40.67 | 1:25.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.65 | |||||||||
46 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 308 | 41.21 | 1:26.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.03 | |||||||||
47 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 300 | 41.77 | 1:26.76 | |||||
Næstved IF | 1:23.21 | |||||||||
48 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 299 | 41.44 | 1:26.91 | |||||
Næstved IF | 1:25.53 | |||||||||
49 | Annette Toft | 2006 | 281 | 43.75 | 1:28.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 510 | 31.14 | 1:04.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.09 | |||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 483 | 32.20 | 1:06.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 472 | 32.03 | 1:06.57 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2005 | 454 | 32.86 | 1:07.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
5 | Christian Duetoft | 2005 | 449 | 32.52 | 1:07.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
6 | Sejer Andersen | 2005 | 434 | 33.04 | 1:08.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.24 | |||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 400 | 33.79 | 1:10.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.80 | |||||||||
8 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 395 | 34.19 | 1:10.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.82 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 379 | 34.31 | 1:11.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.41 | |||||||||
10 | Kristian Kjær | 2005 | 376 | 35.67 | 1:11.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
11 | Anders Junker | 2005 | 365 | 35.49 | 1:12.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
12 | Christian Thorhauge | 2005 | 358 | 35.87 | 1:13.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
13 | Anders Sanggaard | 2005 | 356 | 35.58 | 1:13.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.60 | |||||||||
14 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 355 | 35.50 | 1:13.20 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.24 | |||||||||
14 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 355 | 36.15 | 1:13.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.65 | |||||||||
16 | Mikkel Andersen | 2005 | 350 | 35.92 | 1:13.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
17 | Mathies Liersch | 2005 | 350 | 36.16 | 1:13.57 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.22 | |||||||||
18 | Louie Hansen | 2005 | 341 | 35.27 | 1:14.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.30 | |||||||||
19 | Luca Hertzog | 2005 | 339 | 35.81 | 1:14.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.51 | |||||||||
20 | Gustav Hoxer | 2005 | 338 | 35.83 | 1:14.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
21 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 336 | 35.33 | 1:14.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
22 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 335 | 36.18 | 1:14.59 | |||||
SVØM Korsør | 1:15.02 | |||||||||
23 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 334 | 36.41 | 1:14.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | |||||||||
24 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 332 | 35.81 | 1:14.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
25 | Vincent Matras | 2005 | 330 | 36.18 | 1:15.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
26 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 324 | 37.42 | 1:15.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
27 | August Arup Neergaard | 2005 | 323 | 36.59 | 1:15.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.43 | |||||||||
27 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 323 | 36.08 | 1:15.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
29 | William Bendix Schmidt | 2005 | 318 | 36.21 | 1:15.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
30 | Nicholas Simson | 2005 | 316 | 37.12 | 1:16.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.01 | |||||||||
31 | Cornelius Olsen | 2005 | 305 | 36.77 | 1:17.00 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.55 | |||||||||
32 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 301 | 37.54 | 1:17.32 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
33 | William Bogø Andersen | 2005 | 300 | 37.44 | 1:17.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
34 | Mads Drechsler | 2005 | 300 | 37.03 | 1:17.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.57 | |||||||||
35 | Casper Boest | 2005 | 298 | 36.58 | 1:17.56 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.22 | |||||||||
36 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 292 | 38.03 | 1:18.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
37 | Tobias Jakobsen | 2005 | 281 | 38.22 | 1:19.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.56 | |||||||||
38 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 278 | 37.87 | 1:19.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.42 | |||||||||
39 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 273 | 38.57 | 1:19.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Piger | 2004 | 604 | 4:34.38 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:39.99 | |||||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 35.20 | 1:14.68 | 1:14.68 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 34.34 | 1:13.42 | 2:28.10 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 30.09 | 1:06.76 | 3:34.86 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.32 | 59.52 | 4:34.38 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2004 | 602 | 4:34.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:36.33 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 32.35 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 37.53 | 1:20.76 | 2:28.01 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.46 | 1:06.25 | 3:34.26 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 28.80 | 1:00.42 | 4:34.68 | ||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2004 | 602 | 4:34.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.90 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.49 | 1:09.26 | 1:09.26 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.47 | 1:15.58 | 2:24.84 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 30.72 | 1:07.57 | 3:32.41 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 29.73 | 1:02.41 | 4:34.82 | ||||||
4 | Sigma Piger 1 | 2004 | 599 | 4:35.13 | ||||||
Sigma Swim | 4:35.43 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 33.28 | 1:08.20 | 1:08.20 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 35.84 | 1:17.33 | 2:25.53 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 31.23 | 1:07.82 | 3:33.35 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 29.00 | 1:01.78 | 4:35.13 | ||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2004 | 590 | 4:36.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:37.80 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 33.41 | 1:10.68 | 1:10.68 | ||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 37.25 | 1:18.98 | 2:29.66 | ||||||
Alma Bendix Dahl | 2005 | 30.98 | 1:06.85 | 3:36.51 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 27.91 | 1:00.05 | 4:36.56 | ||||||
6 | Aarhus Swim Piger | 2004 | 580 | 4:38.25 | ||||||
Aarhus Swim | 4:43.20 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.33 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 35.72 | 1:17.52 | 2:27.84 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 31.56 | 1:08.92 | 3:36.76 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.51 | 1:01.49 | 4:38.25 | ||||||
7 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | 572 | 4:39.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:37.74 | |||||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 34.10 | 1:10.58 | 1:10.58 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 36.54 | 1:18.36 | 2:28.94 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 32.54 | 1:10.34 | 3:39.28 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 29.02 | 1:00.20 | 4:39.48 | ||||||
8 | Esbjerg Darlings | 2004 | 556 | 4:42.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:40.62 | |||||||||
Kathrine Weide | 2004 | 35.73 | 1:12.03 | 1:12.03 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 35.87 | 1:17.09 | 2:29.12 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 31.21 | 1:08.18 | 3:37.30 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 30.14 | 1:04.76 | 4:42.06 | ||||||
9 | Farum Roses | 2004 | 553 | 4:42.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:44.32 | |||||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 33.92 | 1:10.52 | 1:10.52 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 34.25 | 1:15.64 | 2:26.16 | ||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 32.61 | 1:13.00 | 3:39.16 | ||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.51 | 1:03.49 | 4:42.65 | ||||||
10 | Piger 1 Kalundborg | 2004 | 531 | 4:46.56 | ||||||
Kalundborg SK | 4:49.00 | |||||||||
Thea Kaiser | 2004 | 36.92 | 1:17.25 | 1:17.25 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 36.55 | 1:18.73 | 2:35.98 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 31.49 | 1:07.69 | 3:43.67 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 29.78 | 1:02.89 | 4:46.56 | ||||||
11 | 1 Agf Piger | 2004 | 528 | 4:46.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:44.02 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 35.46 | 1:12.06 | 1:12.06 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.06 | 1:22.92 | 2:34.98 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.14 | 1:09.26 | 3:44.24 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.41 | 1:02.74 | 4:46.98 | ||||||
12 | Aalborg Piger 1 | 2004 | 527 | 4:47.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:41.17 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 36.03 | 1:13.64 | 1:13.64 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 37.76 | 1:21.82 | 2:35.46 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 32.38 | 1:09.27 | 3:44.73 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 29.20 | 1:02.44 | 4:47.17 | ||||||
13 | A6 Piger 1 | 2004 | 518 | 4:48.84 | ||||||
A6 | 4:46.89 | |||||||||
Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 35.71 | 1:15.10 | 1:15.10 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 35.39 | 1:16.32 | 2:31.42 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 33.46 | 1:15.01 | 3:46.43 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 29.85 | 1:02.41 | 4:48.84 | ||||||
14 | Lyngby Lionesses | 2004 | 509 | 4:50.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:46.21 | |||||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 35.82 | 1:12.66 | 1:12.66 | ||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 38.55 | 1:21.76 | 2:34.42 | ||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 33.15 | 1:12.98 | 3:47.40 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.83 | 1:03.08 | 4:50.48 | ||||||
15 | Ssk Damer 1 Silkeborg | 2005 | 503 | 4:51.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:54.45 | |||||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 34.52 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 37.61 | 1:19.03 | 2:30.93 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 35.09 | 1:16.86 | 3:47.79 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 30.37 | 1:03.89 | 4:51.68 | ||||||
16 | Gti Piger 2 | 2004 | 503 | 4:51.69 | ||||||
GTI | 4:45.80 | |||||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 36.17 | 1:15.07 | 1:15.07 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 38.05 | 1:22.28 | 2:37.35 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 31.96 | 1:11.30 | 3:48.65 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 29.76 | 1:03.04 | 4:51.69 | ||||||
17 | Søllerød Damer | 2004 | 502 | 4:51.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 36.51 | 1:16.07 | 1:16.07 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 37.07 | 1:20.42 | 2:36.49 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 32.06 | 1:10.60 | 3:47.09 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 30.72 | 1:04.74 | 4:51.83 | ||||||
18 | Esbjerg Babes | 2004 | 497 | 4:52.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:59.99 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 35.81 | 1:13.82 | 1:13.82 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 37.30 | 1:20.33 | 2:34.15 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 32.90 | 1:12.45 | 3:46.60 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 31.46 | 1:06.22 | 4:52.82 | ||||||
19 | Kvik 1 | 2004 | 494 | 4:53.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.80 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 32.81 | 1:07.82 | 1:07.82 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.70 | 1:21.75 | 2:29.57 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 33.41 | 1:20.26 | 3:49.83 | ||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 29.44 | 1:03.56 | 4:53.39 | ||||||
20 | Neptun Havfruer | 2004 | 494 | 4:53.46 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:42.51 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 35.61 | 1:13.96 | 1:13.96 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 37.61 | 1:22.21 | 2:36.17 | ||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 33.88 | 1:14.76 | 3:50.93 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 29.54 | 1:02.53 | 4:53.46 | ||||||
21 | Piger H2Odense | 2004 | 490 | 4:54.31 | ||||||
H2Odense | 5:01.76 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 34.19 | 1:11.76 | 1:11.76 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 38.71 | 1:23.46 | 2:35.22 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 32.67 | 1:14.09 | 3:49.31 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 31.61 | 1:05.00 | 4:54.31 | ||||||
22 | Sigma Piger 2 | 2004 | 489 | 4:54.41 | ||||||
Sigma Swim | 4:54.79 | |||||||||
Agnete Boelt | 2006 | 34.71 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 38.58 | 1:22.19 | 2:35.32 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 33.66 | 1:15.21 | 3:50.53 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 30.00 | 1:03.88 | 4:54.41 | ||||||
23 | Hovedstadens Piger 3 | 2004 | 486 | 4:55.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.95 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 36.79 | 1:15.84 | 1:15.84 | ||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 37.81 | 1:22.21 | 2:38.05 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 32.72 | 1:12.20 | 3:50.25 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 30.97 | 1:04.77 | 4:55.02 | ||||||
24 | A6 Piger 2 | 2004 | 483 | 4:55.67 | ||||||
A6 | 5:14.98 | |||||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 36.45 | 1:15.96 | 1:15.96 | ||||||
Emma Ekman | 2004 | 37.03 | 1:19.84 | 2:35.80 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 33.82 | 1:12.53 | 3:48.33 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 31.97 | 1:07.34 | 4:55.67 | ||||||
25 | Køge Piger | 2004 | 476 | 4:57.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:44.22 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 35.53 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 38.87 | 1:23.79 | 2:37.36 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 32.45 | 1:13.22 | 3:50.58 | ||||||
Olivia Lildballe Møller | 2004 | 30.81 | 1:06.55 | 4:57.13 | ||||||
26 | Vejle Piger 1 | 2004 | 462 | 5:00.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:01.28 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | 36.97 | 1:16.28 | 1:16.28 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 40.98 | 1:27.78 | 2:44.06 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.81 | 1:10.16 | 3:54.22 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.63 | 1:05.92 | 5:00.14 | ||||||
27 | Hvidover Piger | 2004 | 457 | 5:01.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:57.33 | |||||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 37.91 | 1:17.72 | 1:17.72 | ||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 37.21 | 1:21.72 | 2:39.44 | ||||||
Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 34.28 | 1:15.01 | 3:54.45 | ||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 31.47 | 1:06.68 | 5:01.13 | ||||||
28 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | 452 | 5:02.35 | ||||||
Roskilde Svømning | 5:10.00 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 35.82 | 1:14.67 | 1:14.67 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 40.68 | 1:27.07 | 2:41.74 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 33.98 | 1:14.73 | 3:56.47 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 30.50 | 1:05.88 | 5:02.35 | ||||||
29 | Isk Havfruer | 2005 | 444 | 5:04.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 5:07.94 | |||||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 37.44 | 1:16.97 | 1:16.97 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 39.67 | 1:26.21 | 2:43.18 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 33.90 | 1:14.71 | 3:57.89 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 31.58 | 1:06.12 | 5:04.01 | ||||||
30 | Vs Piger | 2004 | 438 | 5:05.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:06.04 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 37.12 | 1:16.75 | 1:16.75 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 40.50 | 1:28.48 | 2:45.23 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 33.03 | 1:09.80 | 3:55.03 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 33.04 | 1:10.38 | 5:05.41 | ||||||
31 | Gentofte Piger 3 | 2004 | 438 | 5:05.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:05.26 | |||||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 38.20 | 1:17.82 | 1:17.82 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 38.55 | 1:24.07 | 2:41.89 | ||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 34.03 | 1:14.31 | 3:56.20 | ||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 32.75 | 1:09.34 | 5:05.54 | ||||||
32 | Kvik 2 | 2004 | 431 | 5:06.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:31.20 | |||||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 36.71 | 1:17.05 | 1:17.05 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 38.41 | 1:23.04 | 2:40.09 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 35.31 | 1:20.52 | 4:00.61 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 30.47 | 1:06.36 | 5:06.97 | ||||||
33 | Gsc Piger 2 | 2004 | 401 | 5:14.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:00.03 | |||||||||
Luna Christensen | 2005 | 38.02 | 1:20.00 | 1:20.00 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 40.93 | 1:27.78 | 2:47.78 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 34.06 | 1:19.50 | 4:07.28 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 31.18 | 1:07.33 | 5:14.61 | ||||||
34 | Solrød Piger | 2005 | 387 | 5:18.26 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 5:18.50 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 38.89 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 39.40 | 1:25.54 | 2:45.40 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 36.78 | 1:20.96 | 4:06.36 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 34.17 | 1:11.90 | 5:18.26 | ||||||
35 | Gti Piger 3 | 2005 | 381 | 5:19.89 | ||||||
GTI | 4:57.80 | |||||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 39.33 | 1:20.85 | 1:20.85 | ||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 41.99 | 1:28.27 | 2:49.12 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 36.49 | 1:17.20 | 4:06.32 | ||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 34.24 | 1:13.57 | 5:19.89 | ||||||
36 | Ssk Damer 2 Silkeborg | 2006 | 371 | 5:22.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:38.53 | |||||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 40.10 | 1:23.70 | 1:23.70 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 42.23 | 1:30.66 | 2:54.36 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 36.41 | 1:20.24 | 4:14.60 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 32.35 | 1:08.28 | 5:22.88 | ||||||
37 | S68 | 2004 | 354 | 5:27.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:15.00 | |||||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 42.35 | 1:26.43 | 1:26.43 | ||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 40.27 | 1:29.02 | 2:55.45 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 36.66 | 1:20.49 | 4:15.94 | ||||||
Mie Asmussen | 2005 | 33.32 | 1:11.87 | 5:27.81 | ||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:42.10 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 34.14 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 37.31 | 1:20.96 | 2:31.95 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.50 | 1:09.36 | 3:41.31 | ||||||
- | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:43.02 | |||||||||
Falka Tind | 2006 | 36.34 | 1:14.12 | 1:14.12 | ||||||
- | Aalborg Piger 2 | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:54.66 | |||||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 36.24 | 1:14.76 | 1:14.76 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 38.73 | 1:22.30 | 2:37.06 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 33.18 | 1:11.04 | 3:48.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | 595 | 4:06.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.33 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 30.66 | 1:03.58 | 1:03.58 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 33.54 | 1:10.17 | 2:13.75 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 26.21 | 57.49 | 3:11.24 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 26.21 | 55.12 | 4:06.36 | ||||||
2 | Kvik 1 | 2003 | 547 | 4:13.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:11.56 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 30.67 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 35.28 | 1:14.87 | 2:18.90 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 27.27 | 59.63 | 3:18.53 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 25.70 | 54.89 | 4:13.42 | ||||||
3 | Lyngby Lions | 2003 | 540 | 4:14.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:16.32 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 31.71 | 1:07.11 | 1:07.11 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 33.82 | 1:14.22 | 2:21.33 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 25.79 | 56.01 | 3:17.34 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 27.12 | 57.07 | 4:14.41 | ||||||
4 | Gti Drenge 2 | 2003 | 519 | 4:17.92 | ||||||
GTI | 4:19.80 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 29.79 | 1:02.11 | 1:02.11 | ||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 33.05 | 1:12.45 | 2:14.56 | ||||||
Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 28.65 | 1:04.43 | 3:18.99 | ||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 27.69 | 58.93 | 4:17.92 | ||||||
5 | 1 Agf Drenge | 2003 | 518 | 4:18.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:19.32 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 32.89 | 1:06.84 | 1:06.84 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 33.38 | 1:12.42 | 2:19.26 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.36 | 1:00.66 | 3:19.92 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.00 | 58.11 | 4:18.03 | ||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 516 | 4:18.32 | ||||||
Sigma Swim | 4:18.41 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 31.77 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 33.67 | 1:12.79 | 2:19.57 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 29.32 | 1:05.29 | 3:24.86 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 25.41 | 53.46 | 4:18.32 | ||||||
7 | A6 Boys | 2003 | 496 | 4:21.85 | ||||||
A6 | 4:34.55 | |||||||||
Julius Svarrer | 2005 | 32.29 | 1:06.57 | 1:06.57 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 33.35 | 1:12.02 | 2:18.59 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 29.76 | 1:04.69 | 3:23.28 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.78 | 58.57 | 4:21.85 | ||||||
8 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | 479 | 4:24.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.10 | |||||||||
Mads Møller | 2005 | 33.53 | 1:09.74 | 1:09.74 | ||||||
Troels Fode | 2004 | 34.44 | 1:14.97 | 2:24.71 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 28.03 | 1:00.28 | 3:24.99 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 28.18 | 59.89 | 4:24.88 | ||||||
9 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | 478 | 4:25.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:27.93 | |||||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 32.10 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
Harald Riisager | 2003 | 35.10 | 1:17.07 | 2:24.27 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 27.72 | 1:00.50 | 3:24.77 | ||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.43 | 1:00.30 | 4:25.07 | ||||||
10 | Helsingør Drenge | 2003 | 471 | 4:26.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:27.00 | |||||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 33.69 | 1:10.28 | 1:10.28 | ||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 35.27 | 1:16.35 | 2:26.63 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 28.17 | 1:01.71 | 3:28.34 | ||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 27.42 | 58.03 | 4:26.37 | ||||||
11 | Kvik 2 | 2003 | 470 | 4:26.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:24.46 | |||||||||
Casper Puggaard | 2005 | 31.27 | 1:05.79 | 1:05.79 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 36.07 | 1:17.03 | 2:22.82 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 29.04 | 1:02.12 | 3:24.94 | ||||||
Sejer Andersen | 2005 | 29.17 | 1:01.49 | 4:26.43 | ||||||
12 | Esbjerg Gutter | 2003 | 469 | 4:26.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:20.60 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 32.57 | 1:07.60 | 1:07.60 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 32.99 | 1:11.18 | 2:18.78 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 30.41 | 1:07.62 | 3:26.40 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 28.63 | 1:00.33 | 4:26.73 | ||||||
13 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | 468 | 4:26.89 | ||||||
Aarhus Swim | 4:30.80 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 34.01 | 1:08.97 | 1:08.97 | ||||||
William Sloth | 2003 | 35.41 | 1:16.85 | 2:25.82 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 29.11 | 1:03.41 | 3:29.23 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.72 | 57.66 | 4:26.89 | ||||||
14 | Sigma Drenge 2 | 2003 | 458 | 4:28.86 | ||||||
Sigma Swim | 4:33.37 | |||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 33.04 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Mads Liechti | 2004 | 33.89 | 1:14.49 | 2:22.40 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 30.55 | 1:07.17 | 3:29.57 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 28.58 | 59.29 | 4:28.86 | ||||||
15 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 446 | 4:31.24 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.75 | |||||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 33.00 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 35.10 | 1:16.45 | 2:24.75 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 28.74 | 1:03.68 | 3:28.43 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 29.18 | 1:02.81 | 4:31.24 | ||||||
16 | Vejle Drenge 1 | 2003 | 437 | 4:33.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:22.66 | |||||||||
Christian Duetoft | 2005 | 33.05 | 1:08.19 | 1:08.19 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 34.68 | 1:17.13 | 2:25.32 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 30.50 | 1:09.62 | 3:34.94 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.95 | 58.06 | 4:33.00 | ||||||
17 | S68 | 2003 | 430 | 4:34.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:40.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 30.31 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 36.47 | 1:20.18 | 2:24.57 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 31.08 | 1:08.10 | 3:32.67 | ||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 29.05 | 1:01.94 | 4:34.61 | ||||||
17 | Vat Drenge | 2003 | 430 | 4:34.61 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:34.95 | |||||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 34.25 | 1:10.39 | 1:10.39 | ||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 37.41 | 1:20.15 | 2:30.54 | ||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 29.23 | 1:03.75 | 3:34.29 | ||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 28.88 | 1:00.32 | 4:34.61 | ||||||
19 | Vs Drenge 1 | 2003 | 428 | 4:34.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:30.21 | |||||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 31.38 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 38.21 | 1:23.82 | 2:30.06 | ||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 30.33 | 1:07.01 | 3:37.07 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 27.75 | 57.91 | 4:34.98 | ||||||
20 | Søllerød Herrer | 2003 | 422 | 4:36.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Julian Birch | 2004 | 33.80 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 37.32 | 1:20.89 | 2:30.34 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 29.70 | 1:05.86 | 3:36.20 | ||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 28.40 | 59.93 | 4:36.13 | ||||||
21 | Hs Drenge | 2003 | 420 | 4:36.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 4:40.70 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 35.24 | 1:12.92 | 1:12.92 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 37.70 | 1:21.82 | 2:34.74 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 28.99 | 1:03.05 | 3:37.79 | ||||||
Fillip Bruhn | 2003 | 28.27 | 58.90 | 4:36.69 | ||||||
22 | Drenge H2Odense | 2003 | 417 | 4:37.26 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 33.33 | 1:08.38 | 1:08.38 | ||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 34.95 | 1:15.60 | 2:23.98 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 31.93 | 1:13.07 | 3:37.05 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 28.66 | 1:00.21 | 4:37.26 | ||||||
22 | Triton Ballerup | 2003 | 417 | 4:37.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:43.47 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 33.83 | 1:09.51 | 1:09.51 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 39.34 | 1:25.59 | 2:35.10 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 29.34 | 1:04.50 | 3:39.60 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.00 | 57.66 | 4:37.26 | ||||||
24 | Hvidover Drenge | 2003 | 410 | 4:38.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:36.48 | |||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 34.07 | 1:10.56 | 1:10.56 | ||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 36.46 | 1:19.11 | 2:29.67 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 29.17 | 1:06.11 | 3:35.78 | ||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 29.49 | 1:03.05 | 4:38.83 | ||||||
25 | Gti Drenge 3 | 2004 | 402 | 4:40.69 | ||||||
GTI | 4:31.80 | |||||||||
Marco Knudsen | 2003 | 33.25 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 39.99 | 1:25.68 | 2:35.34 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 30.22 | 1:05.30 | 3:40.64 | ||||||
Nicklas Plank | 2004 | 28.79 | 1:00.05 | 4:40.69 | ||||||
26 | Vejle Drenge 2 | 2003 | 402 | 4:40.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:36.25 | |||||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 35.02 | 1:14.49 | 1:14.49 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 34.74 | 1:14.80 | 2:29.29 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 30.60 | 1:07.26 | 3:36.55 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 30.79 | 1:04.28 | 4:40.83 | ||||||
27 | Aalborg Drenge | 2004 | 382 | 4:45.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:44.96 | |||||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 34.78 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 38.78 | 1:24.32 | 2:36.43 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 31.41 | 1:08.37 | 3:44.80 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 29.58 | 1:00.77 | 4:45.57 | ||||||
28 | Rønne Drenge | 2004 | 382 | 4:45.60 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 4:45.99 | |||||||||
Phillip Quist | 2003 | 34.88 | 1:12.04 | 1:12.04 | ||||||
Malte Rasch | 2004 | 39.65 | 1:26.62 | 2:38.66 | ||||||
Malthe Berlin | 2005 | 29.53 | 1:04.45 | 3:43.11 | ||||||
William Studsgaard | 2004 | 30.43 | 1:02.49 | 4:45.60 | ||||||
29 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 376 | 4:47.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:43.42 | |||||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 34.63 | 1:11.97 | 1:11.97 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 35.74 | 1:18.79 | 2:30.76 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 33.63 | 1:14.54 | 3:45.30 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 29.08 | 1:01.87 | 4:47.17 | ||||||
30 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | 375 | 4:47.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:58.00 | |||||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 35.75 | 1:14.84 | 1:14.84 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 35.40 | 1:16.62 | 2:31.46 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 34.41 | 1:12.12 | 3:43.58 | ||||||
William Breuner | 2005 | 30.11 | 1:03.72 | 4:47.30 | ||||||
31 | Pingvin Drenge | 2003 | 373 | 4:47.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:55.00 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 35.32 | 1:13.70 | 1:13.70 | ||||||
Dion Drejer Delaney | 2003 | 35.81 | 1:17.93 | 2:31.63 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 32.53 | 1:14.75 | 3:46.38 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 28.45 | 1:01.40 | 4:47.78 | ||||||
32 | Isk Tiger Sharks | 2004 | 366 | 4:49.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 4:49.41 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.14 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 36.63 | 1:18.56 | 2:27.10 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 33.10 | 1:13.82 | 3:40.92 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 32.68 | 1:08.61 | 4:49.53 | ||||||
33 | Gentofte Drenge 2 | 2003 | 360 | 4:51.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:59.96 | |||||||||
Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 35.78 | 1:14.04 | 1:14.04 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 36.12 | 1:18.65 | 2:32.69 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 32.12 | 1:11.56 | 3:44.25 | ||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 31.97 | 1:06.92 | 4:51.17 | ||||||
34 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 347 | 4:54.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:57.87 | |||||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 36.48 | 1:15.73 | 1:15.73 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 38.07 | 1:22.32 | 2:38.05 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 33.57 | 1:13.48 | 3:51.53 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 29.52 | 1:03.42 | 4:54.95 | ||||||
35 | Frederikssund Swim | 2004 | 324 | 5:01.62 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:24.00 | |||||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 36.06 | 1:15.29 | 1:15.29 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 40.88 | 1:28.99 | 2:44.28 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 31.55 | 1:09.75 | 3:54.03 | ||||||
Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 31.03 | 1:07.59 | 5:01.62 | ||||||
36 | Vs Drenge 2 | 2004 | 308 | 5:06.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:21.58 | |||||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 38.22 | 1:18.49 | 1:18.49 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 38.11 | 1:22.68 | 2:41.17 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 39.16 | 1:25.57 | 4:06.74 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 27.93 | 1:00.00 | 5:06.74 | ||||||
- | Gsk Vg17 | 2003 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 36.06 | 1:14.40 | 1:14.40 | ||||||
- | Gti Drenge 4 | 2005 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
GTI | 4:45.80 | |||||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 35.04 | 1:13.78 | 1:13.78 | ||||||
- | Ssk Herrer 1 Silkeborg | 2003 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:29.43 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 31.89 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 33.32 | 1:11.85 | 2:16.58 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 30.57 | 1:06.65 | 3:23.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 41, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 671 | 28.56 | 59.45 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.63 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 573 | 30.16 | 1:02.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.62 | |||||||||
3 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 572 | 30.39 | 1:02.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.60 | |||||||||
4 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 570 | 30.44 | 1:02.76 | |||||
JGI Svømning | 1:03.32 | |||||||||
5 | Fenja Romanski | 2005 | 568 | 30.39 | 1:02.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.87 | |||||||||
6 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 563 | 30.75 | 1:03.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 550 | 30.95 | 1:03.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.17 | |||||||||
8 | Amalie Østerlund | 2005 | 548 | 30.31 | 1:03.58 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
9 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 547 | 30.88 | 1:03.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
10 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 544 | 30.50 | 1:03.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
11 | Ellen Jensen | 2005 | 543 | 30.37 | 1:03.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.40 | |||||||||
12 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 538 | 30.27 | 1:03.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.25 | |||||||||
13 | Josephine Thomsen | 2005 | 521 | 31.12 | 1:04.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.06 | |||||||||
14 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 517 | 31.07 | 1:04.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.61 | |||||||||
15 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 515 | 31.64 | 1:04.94 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.57 | |||||||||
16 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 509 | 30.97 | 1:05.17 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
17 | Lise Refsgaard | 2005 | 507 | 31.12 | 1:05.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.58 | |||||||||
18 | Cille Kirketerp | 2005 | 503 | 31.04 | 1:05.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.76 | |||||||||
19 | Malou Sejr | 2005 | 499 | 31.71 | 1:05.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.29 | |||||||||
20 | Caroline Koch | 2005 | 496 | 31.27 | 1:05.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.87 | |||||||||
21 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 495 | 31.42 | 1:05.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
22 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 495 | 31.78 | 1:05.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.47 | |||||||||
23 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 491 | 31.90 | 1:05.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.51 | |||||||||
24 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 491 | 31.53 | 1:05.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
25 | Liva Lund Hansen | 2005 | 490 | 31.55 | 1:06.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.81 | |||||||||
26 | Amalie Tolderlund | 2005 | 489 | 32.11 | 1:06.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.37 | |||||||||
26 | Filippa Eiler | 2005 | 489 | 31.86 | 1:06.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.36 | |||||||||
28 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 486 | 31.73 | 1:06.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.70 | |||||||||
29 | Emily Hansen | 2005 | 482 | 31.65 | 1:06.38 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.81 | |||||||||
30 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 482 | 31.59 | 1:06.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
31 | Antoinette Zafra | 2005 | 480 | 31.28 | 1:06.46 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.03 | |||||||||
32 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 480 | 31.89 | 1:06.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
33 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 479 | 31.91 | 1:06.52 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.06 | |||||||||
34 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 478 | 31.77 | 1:06.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.01 | |||||||||
35 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 477 | 31.69 | 1:06.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.78 | |||||||||
36 | Rebecca Petersen | 2005 | 476 | 31.82 | 1:06.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.37 | |||||||||
37 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 476 | 32.18 | 1:06.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.72 | |||||||||
38 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 475 | 31.83 | 1:06.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.74 | |||||||||
39 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 475 | 31.85 | 1:06.71 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:07.25 | |||||||||
40 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 473 | 31.70 | 1:06.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.05 | |||||||||
41 | Asta Palmund | 2005 | 472 | 32.23 | 1:06.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.52 | |||||||||
42 | Anna Rønn | 2005 | 471 | 32.07 | 1:06.91 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.10 | |||||||||
43 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 468 | 32.36 | 1:07.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
44 | Natacha Munch | 2005 | 465 | 32.26 | 1:07.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
45 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 463 | 31.97 | 1:07.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
45 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 463 | 32.06 | 1:07.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:08.14 | |||||||||
47 | Elida Thornsen | 2005 | 462 | 32.31 | 1:07.30 | |||||
SVØM Korsør | 1:06.41 | |||||||||
48 | Maja Stamholt | 2005 | 462 | 32.40 | 1:07.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.32 | |||||||||
49 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 459 | 32.67 | 1:07.46 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:08.02 | |||||||||
50 | Malou Nielsen | 2005 | 455 | 32.22 | 1:07.64 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.19 | |||||||||
51 | Maja Friis | 2005 | 455 | 32.12 | 1:07.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.83 | |||||||||
52 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 455 | 31.80 | 1:07.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.95 | |||||||||
53 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 452 | 33.14 | 1:07.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.73 | |||||||||
54 | Victoria W. Stahl | 2005 | 450 | 32.00 | 1:07.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.55 | |||||||||
55 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 443 | 32.94 | 1:08.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.60 | |||||||||
56 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 438 | 32.82 | 1:08.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.42 | |||||||||
57 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 434 | 33.05 | 1:08.71 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
58 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 430 | 33.09 | 1:08.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
59 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 426 | 32.94 | 1:09.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
60 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 426 | 33.35 | 1:09.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
61 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 423 | 32.25 | 1:09.30 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
62 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 423 | 32.58 | 1:09.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
63 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 412 | 33.13 | 1:09.92 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
64 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 408 | 34.26 | 1:10.14 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.32 | |||||||||
65 | Malene Reynolds | 2005 | 401 | 34.38 | 1:10.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.26 | |||||||||
66 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 398 | 33.88 | 1:10.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.89 | |||||||||
67 | Clara Jensen | 2005 | 390 | 33.59 | 1:11.24 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
68 | Johanne Weber | 2005 | 386 | 34.26 | 1:11.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
69 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 381 | 33.75 | 1:11.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
70 | Emilie Bie Bock | 2005 | 378 | 34.21 | 1:11.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
71 | Mie Asmussen | 2005 | 366 | 33.88 | 1:12.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.15 | |||||||||
72 | Cassandra Spring | 2005 | 365 | 35.03 | 1:12.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.61 | |||||||||
73 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 361 | 33.66 | 1:13.08 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:14.43 | |||||||||
74 | Emma Nygaard | 2005 | 357 | 35.33 | 1:13.37 | |||||
Frem Odense | 1:14.46 | |||||||||
75 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 348 | 35.34 | 1:13.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.33 | |||||||||
76 | Kristine Vestergaard | 2005 | 343 | 35.15 | 1:14.32 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:14.25 | |||||||||
77 | Mathilde Thirup | 2005 | 338 | 36.92 | 1:14.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.96 | |||||||||
78 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 335 | 35.58 | 1:14.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.67 | |||||||||
79 | Alma Gotfredsen | 2005 | 302 | 35.90 | 1:17.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.29 | |||||||||
80 | Maja Rolighed | 2005 | 285 | 35.89 | 1:19.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 41, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 676 | 28.29 | 59.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.63 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 627 | 29.52 | 1:00.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.62 | |||||||||
3 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 585 | 29.90 | 1:02.23 | |||||
JGI Svømning | 1:03.32 | |||||||||
4 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 569 | 30.23 | 1:02.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 562 | 30.15 | 1:03.05 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.60 | |||||||||
6 | Fenja Romanski | 2005 | 560 | 30.18 | 1:03.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.87 | |||||||||
7 | Amalie Østerlund | 2005 | 557 | 30.30 | 1:03.25 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 552 | 30.65 | 1:03.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.17 | |||||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | 574 | 30.08 | 1:02.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.40 | |||||||||
10 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 559 | 29.98 | 1:03.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.25 | |||||||||
11 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 552 | 30.38 | 1:03.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
12 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 541 | 30.24 | 1:03.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
13 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 516 | 31.39 | 1:04.87 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.57 | |||||||||
14 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 510 | 31.34 | 1:05.12 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
15 | Josephine Thomsen | 2005 | 508 | 31.10 | 1:05.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.06 | |||||||||
16 | Lise Refsgaard | 2005 | 500 | 31.26 | 1:05.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 598 | 26.58 | 55.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.72 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 589 | 26.72 | 55.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 57.77 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 548 | 27.66 | 57.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.14 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 534 | 27.66 | 57.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.77 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 520 | 28.06 | 58.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.30 | |||||||||
6 | Alexander Vergereau | 2004 | 508 | 28.21 | 58.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.34 | |||||||||
7 | Frederik Lindholm | 2004 | 501 | 28.64 | 59.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyseng IF | 58.16 | |||||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | 499 | 28.48 | 59.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.12 | |||||||||
9 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 477 | 28.52 | 1:00.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 58.90 | |||||||||
10 | Oscar Isberg | 2004 | 474 | 29.49 | 1:00.16 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.93 | |||||||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 473 | 28.44 | 1:00.19 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.74 | |||||||||
11 | Elias Noe | 2004 | 473 | 28.86 | 1:00.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
13 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 471 | 29.10 | 1:00.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.03 | |||||||||
14 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 470 | 28.80 | 1:00.33 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
15 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 468 | 29.06 | 1:00.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | 1:01.24 | |||||||||
16 | Sebastian Greisen | 2004 | 465 | 28.93 | 1:00.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.09 | |||||||||
17 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 465 | 29.40 | 1:00.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
18 | Casper Madsen | 2004 | 464 | 29.29 | 1:00.56 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
19 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 462 | 28.78 | 1:00.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.30 | |||||||||
20 | Mikkel Roed | 2004 | 460 | 29.32 | 1:00.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.85 | |||||||||
21 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 459 | 29.20 | 1:00.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
22 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 458 | 28.65 | 1:00.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.36 | |||||||||
23 | Lukas Hedegaard | 2004 | 453 | 29.65 | 1:01.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.57 | |||||||||
24 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 451 | 29.07 | 1:01.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
25 | Søren Have | 2004 | 449 | 28.79 | 1:01.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.01 | |||||||||
26 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 448 | 29.25 | 1:01.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.48 | |||||||||
26 | Nicklas Plank | 2004 | 448 | 29.14 | 1:01.30 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.50 | |||||||||
28 | Jonathan Beck | 2004 | 447 | 29.72 | 1:01.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.89 | |||||||||
29 | Pelle Colmorten | 2004 | 441 | 29.46 | 1:01.60 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.07 | |||||||||
30 | Alexander Slente | 2004 | 440 | 29.62 | 1:01.66 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:01.69 | |||||||||
31 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 436 | 29.57 | 1:01.84 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.88 | |||||||||
32 | Esben Rasmussen | 2004 | 433 | 29.38 | 1:01.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.56 | |||||||||
33 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 432 | 29.44 | 1:02.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.45 | |||||||||
34 | Lukas Frederiksen | 2004 | 431 | 29.74 | 1:02.08 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.54 | |||||||||
35 | Julian Birch | 2004 | 429 | 29.35 | 1:02.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
36 | William Ølshøj | 2004 | 429 | 29.14 | 1:02.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.34 | |||||||||
37 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 424 | 29.42 | 1:02.43 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:01.41 | |||||||||
38 | Eigil Sigfusson | 2004 | 423 | 29.31 | 1:02.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.66 | |||||||||
39 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 419 | 30.17 | 1:02.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
40 | Lucas Nielsen | 2004 | 414 | 30.32 | 1:02.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
41 | Viggo Prehn | 2004 | 411 | 30.08 | 1:03.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.96 | |||||||||
42 | Lucas Kaavé | 2004 | 410 | 30.89 | 1:03.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.27 | |||||||||
43 | Anton Skov Grell | 2004 | 403 | 30.83 | 1:03.50 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
44 | Oliver Schultz | 2004 | 400 | 30.58 | 1:03.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
45 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 397 | 30.92 | 1:03.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.93 | |||||||||
46 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 395 | 30.67 | 1:03.90 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:03.56 | |||||||||
47 | Kasper Thorn | 2004 | 392 | 30.37 | 1:04.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
48 | Johannes Forsbæk | 2004 | 392 | 30.79 | 1:04.09 | |||||
SVØM Korsør | 1:06.92 | |||||||||
49 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 385 | 30.27 | 1:04.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
50 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 384 | 30.82 | 1:04.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.50 | |||||||||
51 | Stefan Rasmussen | 2004 | 381 | 31.03 | 1:04.69 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.26 | |||||||||
52 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 369 | 31.83 | 1:05.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.49 | |||||||||
53 | Noah Tranum | 2004 | 348 | 31.24 | 1:06.65 | |||||
JGI Svømning | 1:08.48 | |||||||||
54 | Alexander Hillhouse | 2004 | 292 | 33.12 | 1:10.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 42, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 640 | 26.15 | 54.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.72 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 585 | 26.92 | 56.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 57.77 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 551 | 27.31 | 57.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.14 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 543 | 27.54 | 57.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.77 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 537 | 27.38 | 57.68 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.30 | |||||||||
6 | Alexander Vergereau | 2004 | 511 | 28.27 | 58.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.34 | |||||||||
7 | Oscar Isberg | 2004 | 484 | 28.85 | 59.73 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.93 | |||||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 480 | 28.51 | 59.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.74 | |||||||||
9 | Casper Madsen | 2004 | 492 | 29.18 | 59.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
10 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 491 | 28.90 | 59.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 486 | 28.57 | 59.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.36 | |||||||||
12 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 483 | 28.77 | 59.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
13 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 483 | 28.78 | 59.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.03 | |||||||||
14 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 478 | 29.08 | 59.99 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
15 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 455 | 29.13 | 1:00.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.30 | |||||||||
16 | Mikkel Roed | 2004 | 452 | 29.40 | 1:01.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 43 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 657 | 29.07 | 59.86 | |||||
Kalundborg SK | 59.98 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 629 | 29.57 | 1:00.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.66 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 627 | 28.76 | 1:00.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 626 | 28.74 | 1:00.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.97 | |||||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 622 | 29.58 | 1:00.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.27 | |||||||||
6 | Anna Toft Petersen | 2004 | 612 | 29.72 | 1:01.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
7 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 607 | 29.48 | 1:01.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 588 | 30.01 | 1:02.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.20 | |||||||||
9 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 584 | 29.80 | 1:02.26 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.92 | |||||||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | 581 | 29.83 | 1:02.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 576 | 30.20 | 1:02.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 576 | 29.79 | 1:02.55 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.05 | |||||||||
13 | Sarah Carugati | 2004 | 574 | 29.92 | 1:02.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.98 | |||||||||
14 | Martha Bjerg | 2004 | 569 | 30.80 | 1:02.80 | |||||
Lyseng IF | 1:03.02 | |||||||||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | 563 | 30.22 | 1:03.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.28 | |||||||||
16 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 560 | 30.33 | 1:03.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
17 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 556 | 30.87 | 1:03.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.57 | |||||||||
18 | Aurelia Pedersen | 2004 | 552 | 30.53 | 1:03.43 | |||||
H2Odense | 1:03.98 | |||||||||
19 | Fiona Andrea Have | 2004 | 552 | 30.80 | 1:03.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
20 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 545 | 30.53 | 1:03.73 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:03.55 | |||||||||
21 | Signe Krag Andersen | 2004 | 542 | 29.81 | 1:03.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.91 | |||||||||
22 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 540 | 30.20 | 1:03.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
23 | Christina M. Glargaard | 2004 | 540 | 30.29 | 1:03.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
24 | Frederikke Falk-List | 2004 | 536 | 30.66 | 1:04.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.88 | |||||||||
25 | Emma Stoltz | 2004 | 532 | 30.89 | 1:04.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.92 | |||||||||
26 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 529 | 30.28 | 1:04.35 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.75 | |||||||||
27 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 527 | 30.57 | 1:04.42 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
28 | Wilma Anker | 2004 | 527 | 31.39 | 1:04.43 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.02 | |||||||||
29 | Freja Friborg | 2004 | 527 | 30.92 | 1:04.44 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.02 | |||||||||
30 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 524 | 31.08 | 1:04.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
30 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 524 | 30.42 | 1:04.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.81 | |||||||||
32 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 524 | 31.15 | 1:04.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.87 | |||||||||
33 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 524 | 30.28 | 1:04.57 | |||||
Kolding SK | 1:05.35 | |||||||||
33 | Liva Søby | 2004 | 524 | 30.77 | 1:04.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.17 | |||||||||
35 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 523 | 31.17 | 1:04.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.19 | |||||||||
36 | Emma Ekman | 2004 | 520 | 30.88 | 1:04.70 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:04.33 | |||||||||
37 | Anastasia Smirnov | 2004 | 520 | 30.65 | 1:04.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
38 | Caroline Holm | 2004 | 519 | 31.13 | 1:04.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.81 | |||||||||
39 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 514 | 31.28 | 1:04.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
40 | Anna Nørskov | 2004 | 513 | 31.08 | 1:05.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
41 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 511 | 31.38 | 1:05.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.51 | |||||||||
42 | Laura L. Hørning | 2004 | 510 | 31.05 | 1:05.13 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
43 | Anna Larsen | 2004 | 506 | 31.23 | 1:05.33 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.47 | |||||||||
43 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 506 | 31.81 | 1:05.33 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
45 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 503 | 31.09 | 1:05.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
46 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 503 | 31.33 | 1:05.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.23 | |||||||||
47 | Anne Terp | 2004 | 501 | 30.93 | 1:05.52 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:05.23 | |||||||||
48 | Frida Saks Justesen | 2004 | 499 | 31.49 | 1:05.60 | |||||
Lyseng IF | 1:05.26 | |||||||||
49 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 496 | 31.24 | 1:05.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.00 | |||||||||
50 | Victoria Underbjerg | 2004 | 489 | 31.97 | 1:06.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
51 | Nønne Christensen | 2004 | 488 | 31.42 | 1:06.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.15 | |||||||||
52 | Thea Kaiser | 2004 | 487 | 32.14 | 1:06.13 | |||||
Kalundborg SK | 1:05.77 | |||||||||
53 | Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 487 | 31.68 | 1:06.16 | |||||
JGI Svømning | 1:06.41 | |||||||||
54 | Anne Sofie Evald | 2004 | 486 | 31.75 | 1:06.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.81 | |||||||||
55 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 485 | 31.62 | 1:06.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.51 | |||||||||
56 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 484 | 31.63 | 1:06.30 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
57 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 472 | 32.67 | 1:06.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.01 | |||||||||
58 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 472 | 31.82 | 1:06.86 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
59 | Line Thode Møller | 2004 | 470 | 31.63 | 1:06.95 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
60 | Karoline Kristensen | 2004 | 467 | 31.93 | 1:07.08 | |||||
DeltaSwim | 1:05.77 | |||||||||
61 | Ida Juul Grønning | 2004 | 454 | 32.13 | 1:07.69 | |||||
H2Odense | 1:07.28 | |||||||||
62 | Pernille Nedergaard | 2004 | 448 | 33.15 | 1:08.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
63 | Nicoline Hansen | 2004 | 446 | 32.09 | 1:08.11 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.07 | |||||||||
64 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 445 | 32.93 | 1:08.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.22 | |||||||||
65 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 440 | 31.81 | 1:08.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.67 | |||||||||
66 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 438 | 32.28 | 1:08.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
67 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 411 | 32.95 | 1:09.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.31 | |||||||||
68 | Anja Xin Andersen | 2004 | 404 | 33.36 | 1:10.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.76 | |||||||||
- | Zophia Henriks | 2004 | Akut syg | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 671 | 28.60 | 59.44 | |||||
Kalundborg SK | 59.98 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 660 | 28.35 | 59.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.18 | |||||||||
3 | Jasmin Philip | 2004 | 641 | 29.28 | 1:00.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.66 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 621 | 29.62 | 1:01.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.27 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 617 | 29.45 | 1:01.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.20 | |||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 605 | 29.53 | 1:01.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
7 | Anna Toft Petersen | 2004 | 598 | 29.53 | 1:01.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
8 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 582 | 29.66 | 1:02.32 | |||||
Swim Team Neptun | 1:02.92 | |||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 595 | 30.32 | 1:01.87 | |||||
Lyseng IF | 1:03.02 | |||||||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | 586 | 28.98 | 1:02.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 579 | 30.04 | 1:02.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 570 | 29.99 | 1:02.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.05 | |||||||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 567 | 30.39 | 1:02.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
14 | Aurelia Pedersen | 2004 | 560 | 30.54 | 1:03.13 | |||||
H2Odense | 1:03.98 | |||||||||
15 | Sarah Carugati | 2004 | 560 | 30.34 | 1:03.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.98 | |||||||||
16 | Fiona Andrea Have | 2004 | 526 | 31.13 | 1:04.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 44 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 708 | 25.30 | 52.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 618 | 26.26 | 55.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.53 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 594 | 27.15 | 55.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 591 | 26.64 | 55.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.02 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 584 | 27.20 | 56.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.35 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 580 | 27.01 | 56.24 | |||||
Kalundborg SK | 55.59 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 578 | 27.52 | 56.31 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.53 | |||||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | 575 | 27.24 | 56.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.18 | |||||||||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 570 | 27.09 | 56.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.74 | |||||||||
10 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 566 | 27.07 | 56.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
11 | Thor Brunsgaard | 2003 | 542 | 27.15 | 57.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Neptun | 56.24 | |||||||||
12 | Malthe Elkjær | 2003 | 534 | 27.56 | 57.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
13 | Anders Elsborg | 2003 | 531 | 27.99 | 57.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.63 | |||||||||
14 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 528 | 27.82 | 58.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
15 | Mathias Knudsen | 2003 | 524 | 27.66 | 58.18 | |||||
Svømmeklubben Nord | 57.68 | |||||||||
16 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 522 | 28.14 | 58.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.70 | |||||||||
17 | Mikkel Hjelm | 2003 | 515 | 27.77 | 58.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.77 | |||||||||
18 | Tobias Davidsen | 2003 | 514 | 28.16 | 58.53 | |||||
Vest-Brøndby | 58.93 | |||||||||
19 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 505 | 28.66 | 58.89 | |||||
JGI Svømning | 59.75 | |||||||||
20 | Christopher G. Trandum | 2003 | 505 | 28.15 | 58.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.37 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 499 | 28.57 | 59.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.60 | |||||||||
22 | Marcus Hiort | 2003 | 498 | 28.38 | 59.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.60 | |||||||||
23 | Valdemar Kristensen | 2003 | 497 | 28.54 | 59.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
24 | Markus Toft | 2003 | 495 | 28.55 | 59.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.98 | |||||||||
25 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 494 | 28.41 | 59.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.52 | |||||||||
26 | Frederik Jørgensen | 2003 | 493 | 28.40 | 59.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
27 | Jeppe Haurum | 2003 | 492 | 28.06 | 59.40 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 59.70 | |||||||||
28 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 491 | 28.30 | 59.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.75 | |||||||||
29 | Oliver Lystlund | 2003 | 490 | 28.54 | 59.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.62 | |||||||||
30 | Niklas Højbjerg | 2003 | 490 | 28.48 | 59.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.44 | |||||||||
31 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 486 | 28.53 | 59.65 | |||||
Næstved IF | 59.66 | |||||||||
32 | Victor Holm Larsen | 2003 | 474 | 28.68 | 1:00.16 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.53 | |||||||||
33 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 468 | 28.73 | 1:00.42 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.58 | |||||||||
34 | Harald Franck | 2003 | 465 | 28.49 | 1:00.53 | |||||
Næstved IF | 1:00.51 | |||||||||
35 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 462 | 28.57 | 1:00.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
36 | Phillip Quist | 2003 | 462 | 29.31 | 1:00.66 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:01.95 | |||||||||
37 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 454 | 29.27 | 1:01.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.32 | |||||||||
38 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 447 | 29.22 | 1:01.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
39 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 445 | 29.74 | 1:01.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
40 | William Sloth | 2003 | 437 | 29.70 | 1:01.79 | |||||
Lyseng IF | 1:01.77 | |||||||||
41 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 437 | 29.49 | 1:01.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.26 | |||||||||
42 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 432 | 29.39 | 1:02.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
43 | Markus Wirring | 2003 | 399 | 29.33 | 1:03.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.28 | |||||||||
44 | Jesse Refsgaard | 2003 | 396 | 30.84 | 1:03.86 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
45 | Marco Knudsen | 2003 | 388 | 29.64 | 1:04.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.35 | |||||||||
46 | Jeppe Egholm | 2003 | 382 | 30.97 | 1:04.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 704 | 25.40 | 52.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 654 | 26.03 | 54.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.53 | |||||||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | 602 | 26.34 | 55.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.18 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 578 | 27.02 | 56.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 56.74 | |||||||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | 577 | 26.93 | 56.33 | |||||
Kalundborg SK | 55.59 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 569 | 26.67 | 56.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 563 | 27.36 | 56.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 56.53 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 541 | 27.74 | 57.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
9 | Anders Elsborg | 2003 | 538 | 28.17 | 57.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.63 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 535 | 27.84 | 57.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.70 | |||||||||
11 | Mathias Knudsen | 2003 | 530 | 28.18 | 57.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | 57.68 | |||||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 529 | 28.24 | 58.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
13 | Tobias Davidsen | 2003 | 515 | 28.04 | 58.51 | |||||
Vest-Brøndby | 58.93 | |||||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | 514 | 27.84 | 58.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.77 | |||||||||
15 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 507 | 28.70 | 58.81 | |||||
JGI Svømning | 59.75 | |||||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 45 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 45, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Zebitz | 2004 | 606 | 1:13.32 | 2:34.96 | 4:03.37 | 5:14.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.02 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 581 | 1:14.13 | 2:38.88 | 4:09.51 | 5:19.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:07.36 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 566 | 1:12.39 | 2:34.43 | 4:09.01 | 5:21.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:20.57 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 565 | 1:11.33 | 2:36.89 | 4:09.16 | 5:22.11 | |||
Kolding SK | 5:13.99 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 562 | 1:10.63 | 2:38.11 | 4:10.19 | 5:22.72 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:09.80 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 559 | 1:11.81 | 2:38.01 | 4:08.67 | 5:23.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:24.74 | |||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 538 | 1:12.26 | 2:35.23 | 4:11.81 | 5:27.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:25.63 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 528 | 1:17.78 | 2:44.90 | 4:20.30 | 5:29.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.62 | |||||||||
9 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 520 | 1:17.09 | 2:45.71 | 4:19.15 | 5:31.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:20.40 | |||||||||
10 | Laura Marie Dige | 2004 | 519 | 1:14.51 | 2:38.04 | 4:13.52 | 5:31.38 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:29.08 | |||||||||
11 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 511 | 1:14.61 | 2:41.66 | 4:18.37 | 5:33.09 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:23.96 | |||||||||
12 | Victoria Svensson | 2004 | 510 | 1:15.75 | 2:38.12 | 4:19.31 | 5:33.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:39.54 | |||||||||
13 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 506 | 1:12.96 | 2:41.10 | 4:18.91 | 5:34.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:24.36 | |||||||||
14 | Eva Hjort | 2004 | 506 | 1:13.94 | 2:42.77 | 4:15.53 | 5:34.21 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:35.80 | |||||||||
15 | Sarah Kildahl | 2004 | 502 | 1:17.47 | 2:47.40 | 4:17.42 | 5:34.97 | |||
Lyseng IF | 5:40.43 | |||||||||
16 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 499 | 1:17.69 | 2:47.32 | 4:21.04 | 5:35.75 | |||
Køge Svømmeklub | 5:31.01 | |||||||||
17 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 494 | 1:20.66 | 2:54.93 | 4:21.84 | 5:36.74 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:32.45 | |||||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 492 | 1:21.38 | 2:46.74 | 4:22.92 | 5:37.39 | |||
Swim Team Neptun | 5:33.23 | |||||||||
19 | Anna Toft Petersen | 2004 | 490 | 1:20.81 | 2:50.86 | 4:27.93 | 5:37.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:32.42 | |||||||||
20 | Malou Soelberg | 2004 | 488 | 1:16.52 | 2:42.72 | 4:20.69 | 5:38.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:36.86 | |||||||||
21 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 484 | 1:18.22 | 2:43.24 | 4:24.40 | 5:39.23 | |||
Greve Svømmeklub | 5:31.00 | |||||||||
22 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 481 | 1:16.98 | 2:43.90 | 4:21.39 | 5:39.86 | |||
Frem Odense | 5:26.15 | |||||||||
23 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 480 | 1:22.45 | 2:55.10 | 4:26.18 | 5:40.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.39 | |||||||||
24 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 478 | 1:17.59 | 2:46.98 | 4:23.30 | 5:40.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:33.24 | |||||||||
25 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 476 | 1:21.31 | 2:51.36 | 4:24.05 | 5:41.00 | |||
Vest-Brøndby | 5:30.32 | |||||||||
26 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 471 | 1:16.82 | 2:47.86 | 4:27.35 | 5:42.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:42.44 | |||||||||
27 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 466 | 1:22.20 | 2:54.33 | 4:27.47 | 5:43.55 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 5:43.61 | |||||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 465 | 1:17.47 | 2:48.72 | 4:24.79 | 5:43.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:41.23 | |||||||||
29 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 453 | 1:25.19 | 2:53.56 | 4:29.61 | 5:46.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:41.35 | |||||||||
30 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 438 | 1:16.02 | 2:50.57 | 4:31.30 | 5:50.69 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:43.72 | |||||||||
31 | Josefine Krumbak | 2004 | 427 | 1:18.87 | 2:50.01 | 4:34.73 | 5:53.67 | |||
Køge Svømmeklub | 5:37.91 | |||||||||
32 | Laura Vangkilde | 2004 | 407 | 1:29.46 | 3:03.83 | 4:38.53 | 5:59.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:43.97 | |||||||||
Løb 45, 400m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 566 | 1:11.56 | 2:36.01 | 4:08.73 | 5:21.87 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:33.01 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 549 | 1:15.40 | 2:36.77 | 4:10.15 | 5:25.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:20.46 | |||||||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 541 | 1:11.98 | 2:37.23 | 4:13.65 | 5:26.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:25.38 | |||||||||
4 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 508 | 1:13.44 | 2:38.14 | 4:18.41 | 5:33.65 | |||
Køge Svømmeklub | 5:35.98 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 506 | 1:18.89 | 2:43.55 | 4:17.69 | 5:34.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:32.34 | |||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 500 | 1:15.11 | 2:40.44 | 4:20.20 | 5:35.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.35 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 498 | 1:13.87 | 2:44.72 | 4:23.43 | 5:36.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.21 | |||||||||
8 | Silja Brage | 2005 | 497 | 1:18.31 | 2:48.31 | 4:22.90 | 5:36.20 | |||
JGI Svømning | 5:31.44 | |||||||||
9 | Mathilde Bager | 2005 | 493 | 1:18.05 | 2:46.88 | 4:18.23 | 5:36.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.31 | |||||||||
10 | Ellen Jensen | 2005 | 484 | 1:15.75 | 2:44.08 | 4:22.89 | 5:39.13 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:32.44 | |||||||||
11 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 474 | 1:18.41 | 2:47.37 | 4:23.36 | 5:41.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:41.18 | |||||||||
12 | Josephine Frederiksen | 2005 | 455 | 1:16.72 | 2:42.98 | 4:25.48 | 5:46.10 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:52.10 | |||||||||
13 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 452 | 1:18.87 | 2:46.77 | 4:27.16 | 5:47.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:43.42 | |||||||||
14 | Mette Holstein | 2005 | 449 | 1:21.33 | 2:56.87 | 4:28.15 | 5:47.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:47.29 | |||||||||
15 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 439 | 1:22.57 | 2:54.59 | 4:29.49 | 5:50.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:54.16 | |||||||||
16 | Thea Mikkelsen | 2005 | 438 | 1:19.01 | 2:53.96 | 4:31.92 | 5:50.59 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:56.53 | |||||||||
17 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 436 | 1:21.67 | 2:54.14 | 4:34.21 | 5:51.22 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:49.52 | |||||||||
18 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 430 | 1:17.75 | 2:46.09 | 4:33.25 | 5:52.67 | |||
Swim Team Neptun | 5:53.13 | |||||||||
19 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 427 | 1:25.24 | 2:57.47 | 4:36.09 | 5:53.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:52.94 | |||||||||
20 | Liv Salhauge | 2005 | 427 | 1:21.97 | 2:55.52 | 4:36.45 | 5:53.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:59.13 | |||||||||
21 | Asta Højberg | 2005 | 426 | 1:28.79 | 2:55.13 | 4:34.75 | 5:53.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:58.31 | |||||||||
22 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 425 | 1:26.84 | 2:59.89 | 4:42.32 | 5:54.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.13 | |||||||||
23 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 424 | 1:17.96 | 2:47.77 | 4:37.13 | 5:54.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:53.46 | |||||||||
24 | Louise Sunesen | 2005 | 421 | 1:19.42 | 2:49.40 | 4:36.42 | 5:55.16 | |||
Viborg Svømme Klub | 6:02.92 | |||||||||
25 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 414 | 1:21.26 | 2:54.87 | 4:39.88 | 5:57.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:00.39 | |||||||||
26 | Catrine Porsdal | 2005 | 393 | 1:24.87 | 2:49.97 | 4:38.57 | 6:03.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:59.33 | |||||||||
27 | Annika Britt Larsen | 2005 | 390 | 1:23.13 | 2:51.97 | 4:37.31 | 6:04.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:55.96 | |||||||||
28 | Agnete Høyer | 2005 | 389 | 1:26.59 | 2:58.40 | 4:42.68 | 6:04.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:01.45 | |||||||||
29 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 374 | 1:25.66 | 2:57.25 | 4:44.85 | 6:09.49 | |||
Kolding SK | 5:57.60 | |||||||||
30 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 349 | 1:28.62 | 3:03.66 | 4:54.64 | 6:18.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:57.21 | |||||||||
- | Kristine Nilsson Norby | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:35.23 | |||||||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | DSQ | SW 9.4/7.6 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 6:03.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 45, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 654 | 1:09.05 | 2:30.45 | 3:58.68 | 5:06.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:07.36 | |||||||||
2 | Josefine Zebitz | 2004 | 639 | 1:12.12 | 2:31.48 | 3:59.68 | 5:09.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.02 | |||||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 573 | 1:11.74 | 2:34.64 | 4:09.83 | 5:20.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:20.57 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 571 | 1:10.83 | 2:36.29 | 4:08.22 | 5:20.98 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:09.80 | |||||||||
5 | Olivia Callesen | 2004 | 558 | 1:12.63 | 2:35.86 | 4:10.29 | 5:23.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:25.63 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 555 | 1:14.24 | 2:40.60 | 4:11.46 | 5:23.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:24.74 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 541 | 1:13.72 | 2:41.06 | 4:12.86 | 5:26.87 | |||
Kolding SK | 5:13.99 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 529 | 1:18.45 | 2:42.35 | 4:17.61 | 5:29.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.62 | |||||||||
Løb 45, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 592 | 1:10.31 | 2:33.32 | 4:05.03 | 5:17.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:33.01 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 571 | 1:13.43 | 2:34.09 | 4:06.17 | 5:20.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:20.46 | |||||||||
3 | Silja Brage | 2005 | 551 | 1:14.69 | 2:39.79 | 4:11.80 | 5:24.89 | |||
JGI Svømning | 5:31.44 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 526 | 1:16.27 | 2:41.14 | 4:15.93 | 5:29.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:32.34 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 521 | 1:13.00 | 2:38.68 | 4:16.01 | 5:30.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.35 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 508 | 1:17.57 | 2:45.86 | 4:17.68 | 5:33.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.31 | |||||||||
7 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 504 | 1:13.84 | 2:39.99 | 4:20.50 | 5:34.51 | |||
Køge Svømmeklub | 5:35.98 | |||||||||
8 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 497 | 1:13.07 | 2:42.95 | 4:22.00 | 5:36.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 46 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 46, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 612 | 1:04.38 | 2:21.26 | 3:42.33 | 4:47.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.68 | |||||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | 553 | 1:09.23 | 2:26.42 | 3:52.74 | 4:57.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.73 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 534 | 1:06.54 | 2:23.01 | 3:52.75 | 5:00.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:54.08 | |||||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 515 | 1:07.03 | 2:25.18 | 3:54.60 | 5:04.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.54 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 505 | 1:07.08 | 2:26.95 | 3:58.98 | 5:06.13 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:03.35 | |||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 503 | 1:10.38 | 2:28.72 | 3:55.97 | 5:06.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:58.51 | |||||||||
7 | Oliver Fenger | 2003 | 496 | 1:12.10 | 2:33.91 | 3:56.68 | 5:07.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:07.61 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 494 | 1:06.12 | 2:25.29 | 3:57.27 | 5:08.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:03.66 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 484 | 1:12.28 | 2:33.11 | 4:02.56 | 5:10.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Haderslev Svømme Klub | 5:17.89 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 483 | 1:09.60 | 2:29.74 | 4:00.17 | 5:10.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:22.60 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 478 | 1:12.87 | 2:31.30 | 4:01.04 | 5:11.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:18.95 | |||||||||
12 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 475 | 1:06.92 | 2:29.14 | 4:01.70 | 5:12.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.64 | |||||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 471 | 1:10.84 | 2:34.29 | 4:04.01 | 5:13.38 | |||
Svømmeklubben Laksen | 5:07.71 | |||||||||
14 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 470 | 1:08.98 | 2:31.69 | 4:00.84 | 5:13.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:07.04 | |||||||||
15 | Daniel Damsbo | 2003 | 469 | 1:11.33 | 2:34.39 | 4:04.92 | 5:13.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:59.33 | |||||||||
16 | Ole Hovmand | 2003 | 465 | 1:11.36 | 2:32.63 | 4:05.89 | 5:14.52 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:14.24 | |||||||||
17 | Andreas Hoffmann | 2003 | 460 | 1:10.05 | 2:29.79 | 4:06.34 | 5:15.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:05.55 | |||||||||
18 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 456 | 1:16.49 | 2:40.18 | 4:06.77 | 5:16.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:09.55 | |||||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 449 | 1:10.44 | 2:29.60 | 4:05.57 | 5:18.29 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:01.28 | |||||||||
20 | Oliver Christensen | 2003 | 444 | 1:15.27 | 2:41.63 | 4:05.74 | 5:19.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:09.06 | |||||||||
21 | Simon Degn | 2003 | 437 | 1:12.57 | 2:40.54 | 4:08.09 | 5:21.30 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 5:21.57 | |||||||||
22 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 432 | 1:14.81 | 2:40.60 | 4:10.01 | 5:22.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:21.81 | |||||||||
23 | Mathias Parkhøi | 2003 | 427 | 1:12.64 | 2:40.16 | 4:11.17 | 5:23.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:18.33 | |||||||||
24 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 422 | 1:14.22 | 2:37.80 | 4:07.92 | 5:24.96 | |||
Greve Svømmeklub | 5:12.93 | |||||||||
25 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 415 | 1:10.76 | 2:37.62 | 4:15.65 | 5:26.75 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:18.09 | |||||||||
26 | Asger Johansen | 2003 | 412 | 1:08.92 | 2:46.80 | 4:13.91 | 5:27.67 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:23.23 | |||||||||
27 | Anders Elsborg | 2003 | 405 | 1:17.59 | 2:41.99 | 4:17.15 | 5:29.48 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:21.57 | |||||||||
28 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 398 | 1:19.90 | 2:46.75 | 4:15.62 | 5:31.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:22.82 | |||||||||
29 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 383 | 1:08.20 | 2:37.62 | 4:16.95 | 5:35.51 | |||
Køge Svømmeklub | 5:15.08 | |||||||||
30 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 382 | 1:19.43 | 2:44.59 | 4:14.64 | 5:36.03 | |||
H2Odense | 5:21.38 | |||||||||
31 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 354 | 1:19.51 | 2:52.55 | 4:30.48 | 5:44.41 | |||
Næstved IF | 5:21.74 | |||||||||
- | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | DNF | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:50.29 | |||||||||
Løb 46, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 518 | 1:07.84 | 2:29.90 | 3:54.01 | 5:03.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.83 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 504 | 1:08.43 | 2:32.13 | 3:57.24 | 5:06.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:55.95 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 493 | 1:12.59 | 2:31.03 | 3:59.84 | 5:08.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:11.49 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 466 | 1:11.09 | 2:37.72 | 4:06.57 | 5:14.40 | |||
Lyseng IF | 5:19.32 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 464 | 1:07.96 | 2:31.29 | 4:01.58 | 5:14.86 | |||
H2Odense | 5:04.13 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 453 | 1:15.89 | 2:41.18 | 4:05.40 | 5:17.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:20.76 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 441 | 1:12.42 | 2:32.36 | 4:05.61 | 5:20.31 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:13.81 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 438 | 1:11.83 | 2:33.88 | 4:08.71 | 5:20.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.58 | |||||||||
9 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 432 | 1:09.61 | 2:37.51 | 4:09.98 | 5:22.52 | |||
Greve Svømmeklub | 5:22.61 | |||||||||
10 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 431 | 1:14.98 | 2:42.86 | 4:12.31 | 5:22.58 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:14.54 | |||||||||
11 | Nicklas Plank | 2004 | 431 | 1:11.87 | 2:37.54 | 4:13.74 | 5:22.66 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:27.03 | |||||||||
12 | Tobias Gammelvind | 2004 | 431 | 1:13.05 | 2:35.64 | 4:11.33 | 5:22.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:21.97 | |||||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 431 | 1:13.52 | 2:39.20 | 4:11.94 | 5:22.71 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:28.91 | |||||||||
14 | Troels Fode | 2004 | 426 | 1:18.20 | 2:43.55 | 4:11.26 | 5:24.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:18.57 | |||||||||
15 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 417 | 1:12.54 | 2:38.79 | 4:15.78 | 5:26.19 | |||
Herlev Svømning | 5:29.82 | |||||||||
16 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 413 | 1:13.66 | 2:41.02 | 4:13.39 | 5:27.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:28.18 | |||||||||
17 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 408 | 1:17.80 | 2:41.73 | 4:19.18 | 5:28.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:32.65 | |||||||||
18 | Lucas Rosenborg | 2004 | 401 | 1:16.83 | 2:43.72 | 4:16.53 | 5:30.54 | |||
Lyseng IF | 5:35.96 | |||||||||
19 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 400 | 1:17.18 | 2:44.52 | 4:17.46 | 5:30.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:32.05 | |||||||||
20 | Linus Folke Jensen | 2004 | 399 | 1:13.74 | 2:46.12 | 4:16.91 | 5:30.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:32.90 | |||||||||
21 | Victor Dyrhauge | 2004 | 395 | 1:14.85 | 2:41.97 | 4:18.14 | 5:32.26 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:34.80 | |||||||||
22 | Michael Halck | 2004 | 384 | 1:20.95 | 2:48.18 | 4:22.74 | 5:35.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:34.24 | |||||||||
23 | Emil Neumann | 2004 | 384 | 1:15.03 | 2:42.43 | 4:22.05 | 5:35.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:37.32 | |||||||||
24 | Mads Liechti | 2004 | 366 | 1:18.48 | 2:51.01 | 4:22.31 | 5:40.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:32.62 | |||||||||
25 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 365 | 1:19.50 | 2:48.63 | 4:21.98 | 5:41.16 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:35.19 | |||||||||
26 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 364 | 1:19.81 | 2:50.99 | 4:25.63 | 5:41.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:36.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 46, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 653 | 1:04.28 | 2:17.78 | 3:37.83 | 4:41.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.68 | |||||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | 570 | 1:07.96 | 2:25.89 | 3:51.52 | 4:54.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:56.73 | |||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 542 | 1:06.50 | 2:22.67 | 3:53.16 | 4:58.96 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:03.35 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 529 | 1:06.91 | 2:23.61 | 3:54.28 | 5:01.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:54.08 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 522 | 1:08.54 | 2:25.11 | 3:54.45 | 5:02.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:58.51 | |||||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | 521 | 1:11.03 | 2:29.98 | 3:52.08 | 5:02.88 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:07.61 | |||||||||
7 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 510 | 1:06.12 | 2:24.47 | 3:55.46 | 5:05.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.54 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 486 | 1:05.84 | 2:24.38 | 3:57.28 | 5:10.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:03.66 | |||||||||
Løb 46, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 548 | 1:05.01 | 2:23.36 | 3:46.57 | 4:57.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:03.83 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 539 | 1:05.17 | 2:24.47 | 3:51.54 | 4:59.59 | |||
H2Odense | 5:04.13 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 516 | 1:07.22 | 2:28.59 | 3:55.28 | 5:03.94 | |||
Lyseng IF | 5:19.32 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 500 | 1:10.44 | 2:27.10 | 3:55.57 | 5:07.21 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:13.81 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 487 | 1:11.01 | 2:29.11 | 3:59.30 | 5:09.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:11.49 | |||||||||
6 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 454 | 1:11.02 | 2:33.42 | 4:07.90 | 5:17.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.58 | |||||||||
7 | Oscar Kroos | 2004 | 452 | 1:15.36 | 2:40.69 | 4:05.36 | 5:17.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:20.76 | |||||||||
8 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 430 | 1:08.92 | 2:34.26 | 4:07.40 | 5:23.04 | |||
Greve Svømmeklub | 5:22.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 47 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 47, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 581 | 35.09 | 1:12.95 | 1:51.84 | 2:28.63 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.28 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 566 | 34.50 | 1:12.26 | 1:51.08 | 2:29.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.47 | |||||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 563 | 35.30 | 1:14.28 | 1:53.28 | 2:30.17 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.32 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 562 | 35.61 | 1:13.80 | 1:52.78 | 2:30.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.38 | |||||||||
5 | Malou Sejr | 2005 | 548 | 35.47 | 1:14.61 | 1:53.54 | 2:31.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.61 | |||||||||
6 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 502 | 36.49 | 1:16.75 | 1:57.22 | 2:36.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.38 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 478 | 36.30 | 1:16.20 | 1:57.57 | 2:38.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.05 | |||||||||
8 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 475 | 35.71 | 1:15.34 | 1:57.43 | 2:38.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.02 | |||||||||
9 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 473 | 36.99 | 1:18.13 | 1:58.97 | 2:39.16 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.90 | |||||||||
10 | Josephine Thomsen | 2005 | 464 | 36.53 | 1:17.14 | 1:59.83 | 2:40.23 | |||
Herlev Svømning | 2:36.63 | |||||||||
11 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 463 | 37.54 | 1:18.87 | 2:00.49 | 2:40.25 | Deltager ikke i finalen | ||
Køge Svømmeklub | 2:36.97 | |||||||||
12 | Stine Mejdahl | 2005 | 455 | 38.42 | 1:19.87 | 2:01.82 | 2:41.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.79 | |||||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | 455 | 38.10 | 1:19.11 | 2:01.02 | 2:41.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.53 | |||||||||
14 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 452 | 37.67 | 1:18.55 | 2:00.18 | 2:41.60 | |||
Herlev Svømning | 2:42.74 | |||||||||
15 | Laura S. Olesen | 2005 | 445 | 37.24 | 1:19.01 | 2:01.31 | 2:42.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.44 | |||||||||
16 | Camilla Porsdal | 2005 | 444 | 39.37 | 1:20.39 | 2:02.06 | 2:42.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.02 | |||||||||
17 | Lise Refsgaard | 2005 | 442 | 37.14 | 1:18.63 | 2:00.84 | 2:42.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.34 | |||||||||
18 | Emilie Moberg | 2005 | 441 | 38.85 | 1:20.93 | 2:02.67 | 2:42.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
19 | Rebecca Petersen | 2005 | 440 | 38.96 | 1:20.76 | 2:03.26 | 2:43.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.16 | |||||||||
20 | Amalie Tolderlund | 2005 | 439 | 38.66 | 1:20.68 | 2:03.02 | 2:43.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:44.27 | |||||||||
21 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 436 | 38.38 | 1:19.19 | 2:01.56 | 2:43.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:40.00 | |||||||||
22 | Ida Marie Platzer | 2005 | 433 | 39.95 | 1:23.98 | 2:07.59 | 2:43.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.30 | |||||||||
23 | Liva Lund Hansen | 2005 | 431 | 38.62 | 1:19.93 | 2:02.30 | 2:44.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:44.97 | |||||||||
24 | Malou Nielsen | 2005 | 430 | 38.80 | 1:20.44 | 2:02.63 | 2:44.25 | |||
Farum Svømmeklub | 2:45.22 | |||||||||
25 | Amalie Østerlund | 2005 | 430 | 38.49 | 1:20.81 | 2:03.55 | 2:44.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
26 | Ida Jacobsen | 2005 | 430 | 37.56 | 1:20.35 | 2:02.49 | 2:44.34 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.44 | |||||||||
27 | Karoline Iversen | 2005 | 428 | 38.35 | 1:19.69 | 2:02.45 | 2:44.50 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:45.34 | |||||||||
28 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 427 | 38.66 | 1:20.79 | 2:03.18 | 2:44.67 | |||
Kolding SK | 2:42.78 | |||||||||
29 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 427 | 39.53 | 1:21.21 | 2:03.63 | 2:44.69 | |||
Swim Team Neptun | 2:44.91 | |||||||||
30 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 423 | 39.95 | 1:22.25 | 2:04.30 | 2:45.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.43 | |||||||||
31 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 421 | 38.37 | 1:20.99 | 2:04.27 | 2:45.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:41.42 | |||||||||
32 | Alma Olivarius | 2005 | 420 | 38.79 | 1:21.37 | 2:03.88 | 2:45.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.56 | |||||||||
32 | Asta Højberg | 2005 | 420 | 39.11 | 1:21.87 | 2:04.59 | 2:45.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.08 | |||||||||
34 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 418 | 38.99 | 1:21.06 | 2:03.98 | 2:45.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:44.44 | |||||||||
35 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 418 | 39.14 | 1:21.19 | 2:03.90 | 2:45.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.08 | |||||||||
36 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 417 | 38.99 | 1:21.68 | 2:04.80 | 2:45.97 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:43.09 | |||||||||
37 | Cassandra Spring | 2005 | 417 | 39.47 | 1:21.35 | 2:04.22 | 2:46.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:42.71 | |||||||||
38 | Annika Britt Larsen | 2005 | 414 | 39.74 | 1:21.07 | 2:03.72 | 2:46.33 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:42.15 | |||||||||
39 | Josefine Nielsen | 2005 | 406 | 41.19 | 1:24.72 | 2:07.87 | 2:47.47 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:42.94 | |||||||||
40 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 404 | 39.62 | 1:22.27 | 2:05.95 | 2:47.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.10 | |||||||||
41 | Signe Eie | 2005 | 402 | 39.28 | 1:21.73 | 2:05.38 | 2:48.02 | |||
Herlev Svømning | 2:46.52 | |||||||||
42 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 392 | 38.64 | 1:21.39 | 2:05.98 | 2:49.37 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.66 | |||||||||
43 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 392 | 38.84 | 1:23.47 | 2:07.60 | 2:49.46 | |||
Næstved IF | 2:47.66 | |||||||||
44 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 384 | 40.75 | 1:24.68 | 2:08.39 | 2:50.55 | |||
Frem Odense | 2:40.05 | |||||||||
- | Josefine Staudt | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 47, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 615 | 33.69 | 1:10.12 | 1:48.18 | 2:25.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.47 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 601 | 34.28 | 1:11.22 | 1:50.14 | 2:27.00 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.28 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 557 | 35.28 | 1:13.72 | 1:52.81 | 2:30.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.38 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 547 | 35.56 | 1:14.23 | 1:53.58 | 2:31.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.61 | |||||||||
5 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 515 | 35.61 | 1:15.44 | 1:55.94 | 2:34.73 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.32 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 471 | 36.93 | 1:16.53 | 1:58.01 | 2:39.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.05 | |||||||||
7 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 466 | 36.96 | 1:18.38 | 1:59.41 | 2:39.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.38 | |||||||||
8 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 432 | 37.32 | 1:19.21 | 2:02.42 | 2:44.11 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.90 | |||||||||
9 | Josephine Thomsen | 2005 | 477 | 36.74 | 1:16.93 | 1:58.21 | 2:38.68 | |||
Herlev Svømning | 2:36.63 | |||||||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | 474 | 36.98 | 1:17.31 | 1:58.72 | 2:39.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.53 | |||||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 464 | 37.25 | 1:17.22 | 1:58.78 | 2:40.19 | |||
Herlev Svømning | 2:42.74 | |||||||||
12 | Lise Refsgaard | 2005 | 462 | 36.12 | 1:16.17 | 1:58.57 | 2:40.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.34 | |||||||||
13 | Stine Mejdahl | 2005 | 458 | 38.58 | 1:19.13 | 2:00.98 | 2:40.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.79 | |||||||||
14 | Emilie Moberg | 2005 | 442 | 38.35 | 1:20.74 | 2:02.58 | 2:42.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
15 | Laura S. Olesen | 2005 | 442 | 37.15 | 1:18.43 | 2:01.32 | 2:42.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.44 | |||||||||
16 | Camilla Porsdal | 2005 | 441 | 39.04 | 1:20.44 | 2:02.12 | 2:42.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 48 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 484 | 34.08 | 1:10.31 | 1:46.84 | 2:22.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.32 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 462 | 34.28 | 1:12.12 | 1:48.67 | 2:24.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.37 | |||||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | 457 | 33.96 | 1:10.70 | 1:48.39 | 2:25.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.12 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 445 | 35.25 | 1:12.41 | 1:50.36 | 2:26.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 440 | 34.90 | 1:12.42 | 1:49.87 | 2:27.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.56 | |||||||||
6 | Asger Mathiasen | 2004 | 423 | 34.25 | 1:12.11 | 1:50.44 | 2:29.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.93 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 420 | 35.71 | 1:13.58 | 1:52.33 | 2:29.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.48 | |||||||||
8 | Julian Birch | 2004 | 418 | 34.41 | 1:12.48 | 1:50.98 | 2:29.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.90 | |||||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 407 | 35.06 | 1:13.53 | 1:52.85 | 2:31.02 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.41 | |||||||||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | 406 | 35.09 | 1:14.42 | 1:53.44 | 2:31.14 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.44 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 392 | 35.40 | 1:13.88 | 1:53.56 | 2:32.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
12 | Mads Mikkelsen | 2004 | 391 | 36.02 | 1:16.19 | 1:55.41 | 2:32.99 | Deltager ikke i finalen | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.35 | |||||||||
13 | Viggo Prehn | 2004 | 383 | 36.54 | 1:16.22 | 1:55.79 | 2:34.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.15 | |||||||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | 380 | 36.30 | 1:15.99 | 1:55.99 | 2:34.40 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.03 | |||||||||
15 | Oscar Isberg | 2004 | 378 | 37.34 | 1:17.77 | 1:56.84 | 2:34.73 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:29.96 | |||||||||
16 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 377 | 36.09 | 1:15.59 | 1:55.16 | 2:34.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.09 | |||||||||
17 | Emil Søby | 2004 | 376 | 36.60 | 1:17.59 | 1:58.04 | 2:35.06 | Deltager ikke i finalen | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:32.39 | |||||||||
18 | Oscar Pedersen | 2004 | 362 | 35.57 | 1:15.06 | 1:56.47 | 2:37.03 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.24 | |||||||||
19 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 361 | 36.79 | 1:16.95 | 1:58.73 | 2:37.05 | |||
Greve Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
20 | Lucas Rosenborg | 2004 | 360 | 35.93 | 1:16.51 | 1:57.44 | 2:37.23 | |||
Lyseng IF | 2:31.97 | |||||||||
21 | Tobias Gammelvind | 2004 | 356 | 36.42 | 1:17.26 | 1:57.77 | 2:37.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
22 | Kasper Hansen | 2004 | 352 | 38.02 | 1:17.99 | 1:58.73 | 2:38.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.03 | |||||||||
23 | Villads Arfelt | 2004 | 341 | 38.23 | 1:18.86 | 2:00.30 | 2:40.08 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.13 | |||||||||
- | Rasmus Warberg | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 48, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | 502 | 32.93 | 1:09.17 | 1:45.57 | 2:20.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.32 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 492 | 33.35 | 1:10.01 | 1:46.81 | 2:21.74 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.37 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 490 | 34.13 | 1:10.23 | 1:46.43 | 2:21.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.03 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 464 | 33.66 | 1:10.04 | 1:47.47 | 2:24.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.12 | |||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 462 | 34.05 | 1:10.94 | 1:48.24 | 2:24.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:26.56 | |||||||||
6 | Asger Mathiasen | 2004 | 444 | 34.26 | 1:11.20 | 1:49.11 | 2:26.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.93 | |||||||||
7 | Julian Birch | 2004 | 404 | 35.15 | 1:12.84 | 1:51.88 | 2:31.38 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:28.90 | |||||||||
8 | Sebastian Greisen | 2004 | 393 | 35.79 | 1:14.18 | 1:53.56 | 2:32.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.48 | |||||||||
9 | Jeppe Kjær | 2004 | 430 | 34.67 | 1:12.66 | 1:51.03 | 2:28.25 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:27.44 | |||||||||
10 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 419 | 35.34 | 1:12.88 | 1:51.99 | 2:29.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
11 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 415 | 34.52 | 1:12.79 | 1:51.78 | 2:30.00 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.41 | |||||||||
12 | Viggo Prehn | 2004 | 396 | 35.45 | 1:14.39 | 1:54.60 | 2:32.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.15 | |||||||||
13 | Oscar Isberg | 2004 | 389 | 37.10 | 1:16.22 | 1:55.57 | 2:33.20 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:29.96 | |||||||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | 384 | 36.53 | 1:15.67 | 1:55.04 | 2:33.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.03 | |||||||||
15 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 367 | 35.73 | 1:15.67 | 1:55.99 | 2:36.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.09 | |||||||||
16 | Oscar Pedersen | 2004 | 341 | 36.21 | 1:15.94 | 1:58.20 | 2:40.18 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 49 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 594 | 34.93 | 1:12.43 | 1:50.71 | 2:27.57 | |||
H2Odense | 2:26.13 | |||||||||
2 | Katrine Bonefeld | 2004 | 578 | 34.44 | 1:11.64 | 1:50.28 | 2:28.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.93 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 574 | 35.59 | 1:12.83 | 1:51.66 | 2:29.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.67 | |||||||||
4 | Alma Heyn Stage | 2004 | 543 | 35.16 | 1:14.50 | 1:54.36 | 2:32.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.26 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 541 | 35.40 | 1:13.53 | 1:53.14 | 2:32.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.36 | |||||||||
6 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 539 | 35.25 | 1:13.24 | 1:53.08 | 2:32.37 | |||
Kolding SK | 2:37.21 | |||||||||
7 | Victoria Svensson | 2004 | 537 | 35.48 | 1:13.96 | 1:54.09 | 2:32.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 534 | 35.74 | 1:14.25 | 1:53.70 | 2:32.90 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.25 | |||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 532 | 35.04 | 1:13.61 | 1:53.49 | 2:33.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.36 | |||||||||
10 | Kathrine Weide | 2004 | 529 | 36.37 | 1:15.48 | 1:55.35 | 2:33.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.87 | |||||||||
11 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 528 | 36.00 | 1:14.17 | 1:53.85 | 2:33.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.63 | |||||||||
12 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 522 | 36.01 | 1:14.38 | 1:54.20 | 2:34.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.64 | |||||||||
13 | Karoline K. Larsen | 2004 | 522 | 37.97 | 1:17.83 | 1:56.93 | 2:34.05 | |||
Farum Svømmeklub | 2:33.96 | |||||||||
14 | Martha Bjerg | 2004 | 519 | 38.20 | 1:16.73 | 1:55.60 | 2:34.28 | |||
Lyseng IF | 2:34.68 | |||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 506 | 36.57 | 1:16.02 | 1:56.02 | 2:35.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.27 | |||||||||
16 | Laura Marie Dige | 2004 | 504 | 37.14 | 1:16.59 | 1:56.20 | 2:35.87 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:31.58 | |||||||||
17 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 502 | 36.98 | 1:16.48 | 1:56.93 | 2:36.04 | |||
Swim Team Neptun | 2:38.66 | |||||||||
18 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 499 | 37.06 | 1:16.54 | 1:56.72 | 2:36.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.27 | |||||||||
19 | Christina M. Glargaard | 2004 | 493 | 36.56 | 1:16.15 | 1:56.76 | 2:37.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.60 | |||||||||
20 | Linnea Hietala | 2004 | 489 | 36.20 | 1:16.28 | 1:57.09 | 2:37.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
21 | Clara Toft | 2004 | 485 | 37.34 | 1:17.51 | 1:58.00 | 2:37.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.41 | |||||||||
22 | Frida Saks Justesen | 2004 | 484 | 38.91 | 1:19.67 | 2:00.10 | 2:37.92 | |||
Lyseng IF | 2:35.99 | |||||||||
23 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 479 | 35.67 | 1:14.82 | 1:56.22 | 2:38.53 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.41 | |||||||||
24 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 478 | 37.90 | 1:18.31 | 1:58.53 | 2:38.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.04 | |||||||||
25 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 475 | 36.87 | 1:16.98 | 1:58.39 | 2:38.97 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:34.67 | |||||||||
26 | Aurelia Pedersen | 2004 | 469 | 37.65 | 1:17.83 | 1:59.19 | 2:39.57 | |||
H2Odense | 2:34.05 | |||||||||
27 | Jasmin Philip | 2004 | 469 | 37.66 | 1:18.33 | 1:59.61 | 2:39.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.52 | |||||||||
28 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 467 | 38.98 | 1:19.02 | 1:59.80 | 2:39.80 | |||
Odder Svømmeklub | 2:36.75 | |||||||||
29 | Sarah Carugati | 2004 | 464 | 36.63 | 1:17.94 | 1:59.65 | 2:40.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.17 | |||||||||
30 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 460 | 38.34 | 1:19.17 | 2:00.25 | 2:40.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.13 | |||||||||
31 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 457 | 37.35 | 1:17.74 | 1:59.10 | 2:41.06 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.34 | |||||||||
32 | Anastasia Smirnov | 2004 | 456 | 40.10 | 1:22.26 | 2:02.60 | 2:41.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
33 | Malou Soelberg | 2004 | 451 | 38.52 | 1:19.14 | 2:00.59 | 2:41.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.85 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 449 | 37.30 | 1:18.28 | 2:00.22 | 2:41.92 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:35.63 | |||||||||
35 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 449 | 38.49 | 1:19.87 | 2:01.25 | 2:41.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.62 | |||||||||
36 | Eva Hjort | 2004 | 444 | 39.24 | 1:20.96 | 2:01.88 | 2:42.52 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:37.56 | |||||||||
37 | Caroline Madsen | 2004 | 425 | 38.64 | 1:20.83 | 2:03.80 | 2:44.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:41.12 | |||||||||
38 | Laura L. Hørning | 2004 | 424 | 39.46 | 1:21.59 | 2:04.23 | 2:45.12 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:38.53 | |||||||||
39 | Liva Søby | 2004 | 413 | 39.25 | 1:21.50 | 2:04.64 | 2:46.46 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:39.12 | |||||||||
40 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 407 | 39.61 | 1:22.38 | 2:05.13 | 2:47.39 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.60 | |||||||||
41 | Karoline Kristensen | 2004 | 406 | 39.38 | 1:21.96 | 2:05.60 | 2:47.54 | |||
DeltaSwim | 2:46.20 | |||||||||
42 | Emily Maack | 2004 | 392 | 41.07 | 1:24.76 | 2:07.37 | 2:49.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.19 | |||||||||
43 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 389 | 39.47 | 1:21.65 | 2:06.05 | 2:49.90 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:37.51 | |||||||||
44 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 356 | 42.02 | 1:27.03 | 2:12.56 | 2:54.95 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.85 | |||||||||
45 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 337 | 42.43 | 1:27.62 | 2:14.15 | 2:58.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:49.45 | |||||||||
- | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Albertslund IF | 2:40.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 49, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bonefeld | 2004 | 607 | 34.03 | 1:10.41 | 1:48.33 | 2:26.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.93 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 588 | 34.21 | 1:11.35 | 1:49.80 | 2:28.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.67 | |||||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | 569 | 33.67 | 1:11.80 | 1:52.48 | 2:29.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.26 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 567 | 34.84 | 1:13.09 | 1:52.04 | 2:29.86 | |||
H2Odense | 2:26.13 | |||||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 545 | 34.55 | 1:12.26 | 1:52.06 | 2:31.82 | |||
Kolding SK | 2:37.21 | |||||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 537 | 35.22 | 1:13.26 | 1:53.23 | 2:32.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.36 | |||||||||
7 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 537 | 36.90 | 1:14.86 | 1:53.51 | 2:32.63 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.25 | |||||||||
8 | Victoria Svensson | 2004 | 494 | 35.68 | 1:15.15 | 1:57.05 | 2:36.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
9 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 538 | 36.16 | 1:14.52 | 1:53.56 | 2:32.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.63 | |||||||||
10 | Kathrine Weide | 2004 | 524 | 36.76 | 1:15.84 | 1:55.66 | 2:33.85 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.87 | |||||||||
11 | Frederikke Falk-List | 2004 | 521 | 35.41 | 1:14.65 | 1:54.43 | 2:34.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.36 | |||||||||
12 | Karoline K. Larsen | 2004 | 521 | 36.34 | 1:15.09 | 1:55.59 | 2:34.15 | |||
Farum Svømmeklub | 2:33.96 | |||||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 518 | 35.55 | 1:15.11 | 1:55.20 | 2:34.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.64 | |||||||||
14 | Martha Bjerg | 2004 | 508 | 38.01 | 1:17.21 | 1:56.90 | 2:35.46 | |||
Lyseng IF | 2:34.68 | |||||||||
15 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 503 | 36.56 | 1:16.26 | 1:56.93 | 2:35.98 | |||
Swim Team Neptun | 2:38.66 | |||||||||
16 | Laura Marie Dige | 2004 | 493 | 37.14 | 1:16.32 | 1:56.67 | 2:36.96 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:31.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 50 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 549 | 31.78 | 1:05.82 | 1:41.29 | 2:16.65 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:13.28 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 522 | 32.66 | 1:08.13 | 1:43.92 | 2:18.92 | |||
Kalundborg SK | 2:11.87 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 515 | 32.86 | 1:08.15 | 1:43.99 | 2:19.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.56 | |||||||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 500 | 32.47 | 1:07.85 | 1:44.81 | 2:21.01 | |||
H2Odense | 2:20.16 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 496 | 33.90 | 1:10.08 | 1:46.44 | 2:21.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:14.71 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 496 | 32.73 | 1:08.66 | 1:45.86 | 2:21.37 | |||
H2Odense | 2:20.63 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 488 | 33.04 | 1:08.74 | 1:45.45 | 2:22.07 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.38 | |||||||||
8 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 485 | 32.95 | 1:09.78 | 1:47.03 | 2:22.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.60 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 477 | 33.95 | 1:10.35 | 1:47.06 | 2:23.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.87 | |||||||||
10 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 466 | 34.50 | 1:10.60 | 1:48.07 | 2:24.32 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:24.40 | |||||||||
11 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 463 | 34.09 | 1:10.54 | 1:48.02 | 2:24.57 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.66 | |||||||||
12 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 462 | 34.10 | 1:11.16 | 1:48.67 | 2:24.77 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:21.30 | |||||||||
13 | Alex Søndergaard | 2003 | 452 | 33.69 | 1:10.52 | 1:47.33 | 2:25.75 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
14 | Zilas Aarestrup | 2003 | 447 | 33.81 | 1:10.61 | 1:48.67 | 2:26.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | 446 | 34.17 | 1:11.26 | 1:49.94 | 2:26.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.87 | |||||||||
16 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 430 | 34.69 | 1:12.47 | 1:51.04 | 2:28.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.58 | |||||||||
17 | Villads Kruse | 2003 | 429 | 33.85 | 1:11.45 | 1:50.43 | 2:28.34 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.12 | |||||||||
18 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 427 | 33.97 | 1:12.68 | 1:50.72 | 2:28.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.66 | |||||||||
19 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 425 | 34.42 | 1:12.45 | 1:50.94 | 2:28.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.05 | |||||||||
20 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 422 | 34.88 | 1:12.74 | 1:51.82 | 2:29.19 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.77 | |||||||||
21 | August B Bjerregaard | 2003 | 420 | 34.69 | 1:13.05 | 1:52.87 | 2:29.40 | |||
H2Odense | 2:28.22 | |||||||||
22 | Daniel Østerballe | 2003 | 417 | 34.89 | 1:13.44 | 1:51.72 | 2:29.72 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.50 | |||||||||
23 | Oscar Cleemann | 2003 | 413 | 32.84 | 1:10.83 | 1:51.21 | 2:30.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:24.52 | |||||||||
24 | Daniel Damsbo | 2003 | 412 | 35.46 | 1:14.02 | 1:52.25 | 2:30.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.95 | |||||||||
25 | Elias Rought | 2003 | 411 | 35.38 | 1:13.23 | 1:51.78 | 2:30.53 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.32 | |||||||||
26 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 407 | 35.26 | 1:13.08 | 1:52.25 | 2:30.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.31 | |||||||||
27 | Marcus Hiort | 2003 | 401 | 35.60 | 1:14.97 | 1:54.67 | 2:31.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.50 | |||||||||
28 | Anders Elsborg | 2003 | 394 | 36.14 | 1:14.99 | 1:54.31 | 2:32.59 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:27.21 | |||||||||
29 | Christian Lorey | 2003 | 390 | 33.80 | 1:13.03 | 1:53.75 | 2:33.13 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:35.24 | |||||||||
30 | Harald Riisager | 2003 | 344 | 37.64 | 1:17.71 | 1:59.25 | 2:39.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.96 | |||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | Akut syg | |||||||
Swim Team Neptun | 2:16.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 581 | 30.75 | 1:04.17 | 1:39.31 | 2:14.08 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:13.28 | |||||||||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | 575 | 32.45 | 1:06.76 | 1:41.13 | 2:14.53 | |||
Kalundborg SK | 2:11.87 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 519 | 31.97 | 1:07.28 | 1:43.76 | 2:19.25 | |||
H2Odense | 2:20.63 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 514 | 32.22 | 1:07.71 | 1:44.16 | 2:19.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:14.71 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 510 | 32.42 | 1:08.02 | 1:44.46 | 2:20.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.56 | |||||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 477 | 31.94 | 1:07.19 | 1:44.62 | 2:23.24 | |||
H2Odense | 2:20.16 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 475 | 32.53 | 1:09.35 | 1:46.52 | 2:23.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.60 | |||||||||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | 459 | 32.70 | 1:09.27 | 1:47.43 | 2:25.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.87 | |||||||||
9 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 484 | 33.55 | 1:09.20 | 1:46.14 | 2:22.53 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:24.40 | |||||||||
10 | Zilas Aarestrup | 2003 | 465 | 33.24 | 1:09.39 | 1:46.76 | 2:24.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.71 | |||||||||
11 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 435 | 34.50 | 1:11.37 | 1:49.96 | 2:27.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.58 | |||||||||
12 | Christopher G. Trandum | 2003 | 434 | 34.34 | 1:12.37 | 1:50.94 | 2:27.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.87 | |||||||||
13 | Alex Søndergaard | 2003 | 433 | 33.73 | 1:10.73 | 1:49.38 | 2:27.87 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
14 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 433 | 35.02 | 1:13.08 | 1:50.72 | 2:27.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.66 | |||||||||
15 | Villads Kruse | 2003 | 430 | 33.53 | 1:10.99 | 1:50.03 | 2:28.23 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.12 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 428 | 34.30 | 1:12.06 | 1:50.82 | 2:28.41 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:21.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 51, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 574 | 28.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 573 | 28.57 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 542 | 29.10 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 540 | 29.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 516 | 29.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 510 | 29.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
7 | Naja Færgemann | 2006 | 504 | 29.81 | ||||||
H2Odense | 30.59 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 486 | 30.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
9 | Sofie A. Wolf | 2006 | 475 | 30.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
10 | Laura Håkonsson | 2006 | 468 | 30.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
10 | Mille Frydendahl | 2006 | 468 | 30.56 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.46 | |||||||||
12 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 465 | 30.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.14 | |||||||||
13 | Liva la Cour | 2006 | 460 | 30.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
14 | SIF Bramm | 2006 | 459 | 30.76 | ||||||
JGI Svømning | 31.39 | |||||||||
15 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 449 | 30.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
16 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 448 | 31.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.07 | |||||||||
17 | Alberte Pedersen | 2006 | 447 | 31.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.92 | |||||||||
18 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 446 | 31.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
19 | Clara Kapke | 2006 | 445 | 31.08 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.23 | |||||||||
20 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 441 | 31.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.55 | |||||||||
21 | Anna Røjel | 2006 | 439 | 31.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
22 | Monika Dragieva | 2006 | 432 | 31.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
23 | Astrid Mulipola | 2006 | 427 | 31.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.24 | |||||||||
24 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 422 | 31.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
25 | Ida Rønnow | 2006 | 420 | 31.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.64 | |||||||||
26 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 419 | 31.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
27 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 415 | 31.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | |||||||||
28 | Molly Namensen | 2006 | 412 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.50 | |||||||||
29 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 410 | 31.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.35 | |||||||||
30 | Amalie Backhausen | 2006 | 410 | 31.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.67 | |||||||||
31 | Sarah Højlund | 2006 | 407 | 32.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.52 | |||||||||
32 | Leonora M Postgaard | 2006 | 405 | 32.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
33 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 403 | 32.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
34 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 402 | 32.13 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
35 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 401 | 32.16 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
36 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 399 | 32.23 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.62 | |||||||||
37 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 398 | 32.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.77 | |||||||||
38 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 396 | 32.29 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
39 | Kamma Rasmussen | 2006 | 394 | 32.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
40 | Siv Reimer | 2006 | 392 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | |||||||||
41 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 392 | 32.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
42 | Anne Stamholt | 2006 | 388 | 32.51 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.29 | |||||||||
43 | Lara Smerdal | 2006 | 385 | 32.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.79 | |||||||||
44 | Maica Jensen | 2006 | 382 | 32.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.51 | |||||||||
45 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 381 | 32.71 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
46 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 379 | 32.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.41 | |||||||||
47 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 377 | 32.83 | ||||||
Kalundborg SK | 33.46 | |||||||||
48 | Anna Bach | 2006 | 376 | 32.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.41 | |||||||||
49 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 376 | 32.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
50 | Christine Mols | 2006 | 375 | 32.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.95 | |||||||||
51 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 374 | 32.91 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.52 | |||||||||
52 | Freja Juul | 2006 | 374 | 32.93 | ||||||
Næstved IF | 32.40 | |||||||||
53 | Mie Ankersen | 2006 | 372 | 32.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
54 | Rikke Parkhøi | 2006 | 367 | 33.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.24 | |||||||||
55 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 363 | 33.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.08 | |||||||||
56 | Anna Dietrichsen | 2006 | 358 | 33.39 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
57 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 357 | 33.43 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
58 | Asta Lund | 2006 | 354 | 33.54 | ||||||
Herlev Svømning | 33.92 | |||||||||
59 | Cecilie Rud | 2006 | 352 | 33.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.88 | |||||||||
60 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 345 | 33.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
61 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 337 | 34.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
62 | Stella Harpøth | 2006 | 335 | 34.14 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
63 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 334 | 34.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.13 | |||||||||
64 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 325 | 34.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
65 | Alma Lind Babin | 2006 | 325 | 34.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
66 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 312 | 34.97 | ||||||
Lyseng IF | 40.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 52, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 506 | 26.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | 496 | 26.41 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 27.86 | |||||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | 460 | 27.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.03 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 449 | 27.30 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 27.96 | |||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 445 | 27.37 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.02 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 439 | 27.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
7 | Christian Duetoft | 2005 | 435 | 27.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
8 | Anders Sanggaard | 2005 | 423 | 27.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | |||||||||
9 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 401 | 28.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
10 | Nicholas Simson | 2005 | 397 | 28.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.62 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 394 | 28.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
12 | Mads Møller | 2005 | 392 | 28.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
13 | August Arup Neergaard | 2005 | 392 | 28.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.11 | |||||||||
14 | Bertram Olesen | 2005 | 382 | 28.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
15 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 380 | 28.86 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.71 | |||||||||
16 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 377 | 28.93 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.61 | |||||||||
17 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 377 | 28.94 | ||||||
Herlev Svømning | 29.45 | |||||||||
18 | Mathies Liersch | 2005 | 371 | 29.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.96 | |||||||||
19 | Andreas M Nielsen | 2005 | 369 | 29.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
20 | Louie Uldall | 2005 | 368 | 29.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
21 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 367 | 29.19 | ||||||
Herlev Svømning | 29.83 | |||||||||
22 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 365 | 29.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
23 | Daniel Bastholm | 2005 | 364 | 29.28 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
24 | Furkan Guler | 2005 | 362 | 29.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
25 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 355 | 29.51 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
26 | Sebastian Rendlev | 2005 | 353 | 29.56 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.55 | |||||||||
27 | Tobias Rosengaard | 2005 | 351 | 29.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.79 | |||||||||
28 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 351 | 29.64 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.06 | |||||||||
29 | Konrad Clausen | 2005 | 350 | 29.67 | ||||||
SVØM Korsør | 29.95 | |||||||||
30 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 348 | 29.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.69 | |||||||||
31 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 345 | 29.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
31 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 345 | 29.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
33 | Emil Gram Peters | 2005 | 344 | 29.83 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
34 | William Bogø Andersen | 2005 | 343 | 29.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
35 | Emil Togsverd | 2005 | 342 | 29.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
36 | Matti Andersen | 2005 | 336 | 30.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.25 | |||||||||
37 | Anders Thøgersen | 2005 | 335 | 30.09 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
38 | Cilas Madsen | 2005 | 334 | 30.13 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
39 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 333 | 30.16 | ||||||
H2Odense | 30.67 | |||||||||
40 | Anton Rytter Bech | 2005 | 329 | 30.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.32 | |||||||||
41 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 324 | 30.43 | ||||||
DeltaSwim | 35.19 | |||||||||
42 | Teodor Thuelund | 2005 | 311 | 30.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
43 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 305 | 31.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
44 | Oliver Lassen | 2005 | 303 | 31.12 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.06 | |||||||||
45 | Casper Boest | 2005 | 293 | 31.47 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.42 | |||||||||
46 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 292 | 31.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
47 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 283 | 31.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
48 | Louie Hansen | 2005 | 281 | 31.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.58 | |||||||||
49 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 277 | 32.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.77 | |||||||||
50 | Philip Vesterby | 2005 | 258 | 32.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
- | Gustav Hoxer | 2005 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 53, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 545 | 33.26 | 1:14.51 | 2:00.25 | 2:34.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.61 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 530 | 34.74 | 1:16.41 | 2:00.02 | 2:35.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.71 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 501 | 35.30 | 1:15.47 | 2:04.73 | 2:38.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.09 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 487 | 33.98 | 1:14.33 | 2:01.67 | 2:40.26 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.65 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 470 | 36.44 | 1:18.52 | 2:03.72 | 2:42.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.24 | |||||||||
6 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 469 | 35.70 | 1:18.91 | 2:05.64 | 2:42.23 | |||
Roskilde Svømning | 2:49.28 | |||||||||
7 | Ida Skov Kragh | 2006 | 464 | 34.63 | 1:18.41 | 2:05.43 | 2:42.88 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:38.59 | |||||||||
8 | Mille Frydendahl | 2006 | 456 | 35.50 | 1:16.25 | 2:04.53 | 2:43.75 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 447 | 36.03 | 1:20.50 | 2:07.50 | 2:44.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.68 | |||||||||
10 | Malu Melody Christensen | 2006 | 439 | 33.81 | 1:14.89 | 2:09.24 | 2:45.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.38 | |||||||||
11 | Julie Liv Madsen | 2006 | 428 | 34.54 | 1:16.64 | 2:05.46 | 2:47.24 | |||
Greve Svømmeklub | 2:42.61 | |||||||||
12 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 428 | 34.50 | 1:18.02 | 2:09.75 | 2:47.25 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:48.53 | |||||||||
13 | SIF Bramm | 2006 | 420 | 36.38 | 1:21.37 | 2:10.11 | 2:48.28 | |||
JGI Svømning | 2:50.47 | |||||||||
14 | Alba Mantoni | 2006 | 419 | 36.08 | 1:17.69 | 2:09.61 | 2:48.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.15 | |||||||||
15 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 418 | 37.03 | 1:21.69 | 2:12.29 | 2:48.56 | |||
Køge Svømmeklub | 2:48.51 | |||||||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 417 | 35.18 | 1:21.09 | 2:07.41 | 2:48.76 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.94 | |||||||||
17 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 415 | 36.00 | 1:20.80 | 2:11.88 | 2:49.00 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.58 | |||||||||
18 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 411 | 37.26 | 1:22.99 | 2:11.79 | 2:49.63 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.68 | |||||||||
19 | Alma Møller-Ern | 2006 | 405 | 33.41 | 1:21.83 | 2:10.70 | 2:50.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:51.29 | |||||||||
20 | Amalie Backhausen | 2006 | 405 | 37.42 | 1:21.69 | 2:09.03 | 2:50.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.95 | |||||||||
21 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 405 | 37.82 | 1:22.17 | 2:11.74 | 2:50.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.04 | |||||||||
22 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 403 | 37.50 | 1:22.32 | 2:12.88 | 2:50.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.57 | |||||||||
23 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 400 | 37.58 | 1:23.29 | 2:12.86 | 2:51.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.92 | |||||||||
24 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 397 | 38.79 | 1:25.06 | 2:13.64 | 2:51.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.65 | |||||||||
25 | Silje Mathiasen | 2006 | 396 | 39.16 | 1:23.62 | 2:13.43 | 2:51.66 | |||
SVØM Korsør | 2:53.04 | |||||||||
26 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 392 | 34.92 | 1:21.55 | 2:11.54 | 2:52.22 | |||
Vest-Brøndby | 2:50.18 | |||||||||
27 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 385 | 38.37 | 1:22.66 | 2:15.09 | 2:53.29 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:53.20 | |||||||||
28 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 384 | 35.88 | 1:21.24 | 2:12.22 | 2:53.38 | |||
Greve Svømmeklub | 2:53.50 | |||||||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 376 | 37.45 | 1:22.11 | 2:14.25 | 2:54.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.60 | |||||||||
30 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 375 | 37.60 | 1:20.57 | 2:14.98 | 2:54.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.37 | |||||||||
31 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 364 | 39.33 | 1:25.26 | 2:16.55 | 2:56.52 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:03.60 | |||||||||
32 | Emily Reuter | 2006 | 363 | 40.53 | 1:25.48 | 2:14.18 | 2:56.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.78 | |||||||||
33 | Karoline Hansfort | 2006 | 360 | 40.57 | 1:25.57 | 2:16.31 | 2:57.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.58 | |||||||||
34 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 359 | 38.16 | 1:24.26 | 2:15.56 | 2:57.42 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.82 | |||||||||
35 | Monika Dragieva | 2006 | 358 | 34.96 | 1:22.64 | 2:13.45 | 2:57.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:51.18 | |||||||||
36 | Kamma Rasmussen | 2006 | 350 | 39.23 | 1:26.26 | 2:18.68 | 2:58.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.75 | |||||||||
37 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 349 | 36.91 | 1:24.83 | 2:17.86 | 2:59.12 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:10.53 | |||||||||
38 | Johanna Rasmussen | 2006 | 339 | 39.93 | 1:28.19 | 2:17.88 | 3:00.74 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:06.71 | |||||||||
39 | Laura Meyer | 2006 | 328 | 39.62 | 1:28.34 | 2:19.24 | 3:02.71 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:09.86 | |||||||||
40 | Ida Rønnow | 2006 | 322 | 39.61 | 1:26.91 | 2:23.81 | 3:03.85 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:53.17 | |||||||||
41 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 316 | 39.35 | 1:28.80 | 2:21.13 | 3:05.15 | |||
Greve Svømmeklub | 3:22.01 | |||||||||
42 | Aia Caroline Abel | 2006 | 313 | 41.27 | 1:25.37 | 2:25.40 | 3:05.60 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:37.08 | |||||||||
43 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 308 | 45.96 | 1:34.30 | 2:23.49 | 3:06.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.63 | |||||||||
- | Freja Juul | 2006 | DSQ | SW 7.2 | ||||||
Næstved IF | 2:52.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 54, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 483 | 28.80 | 1:05.91 | 1:49.98 | 2:25.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.87 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 480 | 29.47 | 1:09.48 | 1:51.15 | 2:25.58 | |||
Roskilde Svømning | 2:27.32 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 451 | 32.27 | 1:09.58 | 1:54.48 | 2:28.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.06 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 449 | 29.77 | 1:07.66 | 1:55.06 | 2:28.80 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:27.51 | |||||||||
5 | Sejer Andersen | 2005 | 423 | 32.40 | 1:08.89 | 1:56.61 | 2:31.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.08 | |||||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | 417 | 32.14 | 1:10.35 | 1:56.42 | 2:32.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.65 | |||||||||
7 | Christian Duetoft | 2005 | 407 | 33.06 | 1:11.70 | 1:59.70 | 2:33.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.41 | |||||||||
8 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 402 | 31.81 | 1:14.65 | 2:00.22 | 2:34.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.05 | |||||||||
9 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 401 | 32.72 | 1:13.01 | 2:00.89 | 2:34.59 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.71 | |||||||||
10 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 396 | 34.13 | 1:14.78 | 2:00.78 | 2:35.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.00 | |||||||||
11 | Tobias Rosengaard | 2005 | 386 | 33.81 | 1:14.90 | 2:00.72 | 2:36.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.04 | |||||||||
12 | Mads Drechsler | 2005 | 379 | 34.90 | 1:16.53 | 1:59.92 | 2:37.52 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:38.98 | |||||||||
13 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 374 | 36.00 | 1:18.18 | 2:05.06 | 2:38.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.84 | |||||||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | 374 | 35.13 | 1:15.86 | 2:01.98 | 2:38.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.73 | |||||||||
15 | Illia Bulba | 2005 | 373 | 34.69 | 1:17.21 | 2:01.99 | 2:38.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:40.32 | |||||||||
16 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 372 | 35.40 | 1:17.12 | 2:02.90 | 2:38.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.19 | |||||||||
17 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 369 | 34.38 | 1:14.88 | 2:03.09 | 2:38.92 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.88 | |||||||||
18 | Laurits Boserup | 2005 | 369 | 35.95 | 1:18.52 | 2:02.35 | 2:38.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.34 | |||||||||
19 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 368 | 33.47 | 1:14.88 | 2:00.40 | 2:39.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.69 | |||||||||
20 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 365 | 32.70 | 1:14.27 | 2:01.06 | 2:39.42 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:36.53 | |||||||||
21 | Louie Uldall | 2005 | 361 | 34.25 | 1:15.71 | 2:02.85 | 2:40.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
22 | Theis Nelander | 2005 | 358 | 33.95 | 1:16.30 | 2:03.55 | 2:40.54 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:40.16 | |||||||||
23 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 356 | 34.04 | 1:11.57 | 2:02.73 | 2:40.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.32 | |||||||||
24 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 337 | 35.17 | 1:14.34 | 2:05.37 | 2:43.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.55 | |||||||||
25 | William Bogø Andersen | 2005 | 326 | 35.18 | 1:18.20 | 2:07.02 | 2:45.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.15 | |||||||||
26 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 326 | 36.01 | 1:19.46 | 2:10.29 | 2:45.63 | |||
Herlev Svømning | 2:40.03 | |||||||||
27 | Thor Majgård | 2005 | 320 | 34.89 | 1:22.24 | 2:09.41 | 2:46.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.42 | |||||||||
28 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 291 | 35.86 | 1:23.15 | 2:10.59 | 2:51.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:56.25 | |||||||||
29 | Alexander Halken | 2005 | 290 | 36.13 | 1:22.29 | 2:10.65 | 2:52.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
30 | Magnus Tullberg | 2005 | 280 | 40.85 | 1:26.86 | 2:16.42 | 2:54.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.50 | |||||||||
31 | Kristian Svenstrup | 2005 | 262 | 36.00 | 1:24.63 | 2:17.04 | 2:57.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:59.87 | |||||||||
32 | Christoffer Mejdal | 2005 | 234 | 42.00 | 1:31.87 | 2:21.09 | 3:04.87 | |||
Frem Odense | 3:13.22 | |||||||||
- | Christian Thorhauge | 2005 | DSQ | SW 9.4/6.5 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 2:35.32 | |||||||||
- | Inas Ilic | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 55, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vat Piger | 2004 | 636 | 8:57.17 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:11.04 | |||||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:03.59 | 2:13.46 | 2:13.46 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:06.36 | 2:18.49 | 4:31.95 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:03.31 | 2:12.29 | 6:44.24 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 1:03.07 | 2:12.93 | 8:57.17 | ||||||
2 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | 611 | 9:04.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:06.47 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:03.33 | 2:11.90 | 2:11.90 | ||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 1:05.19 | 2:17.83 | 4:29.73 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:04.52 | 2:15.09 | 6:44.82 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:07.28 | 2:19.51 | 9:04.33 | ||||||
3 | A6 Piger 1 | 2004 | 597 | 9:08.62 | ||||||
A6 | 9:17.42 | |||||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 1:04.87 | 2:16.57 | 2:16.57 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:05.41 | 2:17.79 | 4:34.36 | ||||||
Emma Ekman | 2004 | 1:05.42 | 2:17.24 | 6:51.60 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:05.91 | 2:17.02 | 9:08.62 | ||||||
4 | Helsingør Piger 1 | 2004 | 588 | 9:11.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 9:11.00 | |||||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 1:04.11 | 2:15.45 | 2:15.45 | ||||||
Alma Bendix Dahl | 2005 | 1:07.27 | 2:18.70 | 4:34.15 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 1:06.42 | 2:18.31 | 6:52.46 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 1:05.65 | 2:18.80 | 9:11.26 | ||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2004 | 582 | 9:13.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:07.67 | |||||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 1:04.46 | 2:16.69 | 2:16.69 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:07.92 | 2:22.31 | 4:39.00 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:06.64 | 2:20.15 | 6:59.15 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:04.64 | 2:14.15 | 9:13.30 | ||||||
6 | Aalborg Piger 1 | 2004 | 554 | 9:22.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:17.47 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:05.34 | 2:17.65 | 2:17.65 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:07.18 | 2:20.74 | 4:38.39 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 1:08.82 | 2:24.08 | 7:02.47 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:07.16 | 2:19.86 | 9:22.33 | ||||||
7 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | 553 | 9:22.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:24.48 | |||||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:07.08 | 2:18.70 | 2:18.70 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:09.38 | 2:21.40 | 4:40.10 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:09.18 | 2:22.54 | 7:02.64 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 1:08.29 | 2:20.08 | 9:22.72 | ||||||
8 | Sigma Piger 1 | 2004 | 545 | 9:25.62 | ||||||
Sigma Swim | 9:16.73 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:05.93 | 2:18.93 | 2:18.93 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:07.04 | 2:20.96 | 4:39.89 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:06.75 | 2:19.95 | 6:59.84 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:09.54 | 2:25.78 | 9:25.62 | ||||||
9 | Esbjerg Darlings | 2004 | 543 | 9:26.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:27.44 | |||||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:10.07 | 2:24.03 | 2:24.03 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:06.74 | 2:18.54 | 4:42.57 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 1:09.60 | 2:22.56 | 7:05.13 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:08.51 | 2:21.13 | 9:26.26 | ||||||
10 | Piger 1 Kalundborg | 2004 | 541 | 9:26.80 | ||||||
Kalundborg SK | 9:40.00 | |||||||||
Caroline Holm | 2004 | 1:07.33 | 2:20.63 | 2:20.63 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 1:10.56 | 2:25.50 | 4:46.13 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 1:05.70 | 2:14.88 | 7:01.01 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 1:09.89 | 2:25.79 | 9:26.80 | ||||||
11 | 1 Agf Piger | 2004 | 540 | 9:27.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:18.40 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:08.28 | 2:23.35 | 2:23.35 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:06.03 | 2:18.00 | 4:41.35 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:09.21 | 2:24.67 | 7:06.02 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:08.51 | 2:21.38 | 9:27.40 | ||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 539 | 9:27.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:22.98 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:09.10 | 2:23.18 | 2:23.18 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:07.73 | 2:22.86 | 4:46.04 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 1:05.91 | 2:19.95 | 7:05.99 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:08.87 | 2:21.58 | 9:27.57 | ||||||
13 | Aarhus Swim Piger | 2004 | 526 | 9:32.29 | ||||||
Aarhus Swim | 9:22.50 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:09.31 | 2:24.78 | 2:24.78 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:08.59 | 2:23.76 | 4:48.54 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:10.68 | 2:24.88 | 7:13.42 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:07.37 | 2:18.87 | 9:32.29 | ||||||
14 | Sigma Piger 2 | 2004 | 524 | 9:32.90 | ||||||
Sigma Swim | 9:34.48 | |||||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:07.10 | 2:19.24 | 2:19.24 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:10.20 | 2:26.02 | 4:45.26 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:08.45 | 2:23.47 | 7:08.73 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 1:07.81 | 2:24.17 | 9:32.90 | ||||||
15 | A6 Piger 2 | 2004 | 512 | 9:37.26 | ||||||
A6 | 9:44.01 | |||||||||
Isabel Malou Lillebæk | 2004 | 1:08.21 | 2:21.98 | 2:21.98 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 1:09.80 | 2:28.15 | 4:50.13 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:06.97 | 2:20.72 | 7:10.85 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 1:09.80 | 2:26.41 | 9:37.26 | ||||||
16 | Søllerød Damer | 2004 | 512 | 9:37.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:40.00 | |||||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 1:08.14 | 2:23.18 | 2:23.18 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 1:09.08 | 2:24.94 | 4:48.12 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 1:12.92 | 2:28.69 | 7:16.81 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 1:07.72 | 2:20.63 | 9:37.44 | ||||||
17 | Esbjerg Babes | 2004 | 506 | 9:39.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:43.30 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:07.57 | 2:19.70 | 2:19.70 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 1:09.71 | 2:22.37 | 4:42.07 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:08.70 | 2:21.17 | 7:03.24 | ||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 1:14.97 | 2:36.57 | 9:39.81 | ||||||
18 | Farum Roses | 2004 | 497 | 9:43.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 9:42.29 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 1:07.31 | 2:21.86 | 2:21.86 | ||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | 1:10.31 | 2:27.10 | 4:48.96 | ||||||
Line Thode Møller | 2004 | 1:08.52 | 2:25.92 | 7:14.88 | ||||||
Malou Nielsen | 2005 | 1:10.75 | 2:28.25 | 9:43.13 | ||||||
19 | Aalborg Piger 2 | 2004 | 485 | 9:48.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:35.55 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:11.56 | 2:27.51 | 2:27.51 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:11.78 | 2:29.00 | 4:56.51 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:09.30 | 2:22.62 | 7:19.13 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 1:11.74 | 2:28.94 | 9:48.07 | ||||||
20 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | 472 | 9:53.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 11:55.00 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 1:09.24 | 2:22.04 | 2:22.04 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 1:12.42 | 2:30.20 | 4:52.24 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 1:10.19 | 2:30.48 | 7:22.72 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 1:12.61 | 2:30.58 | 9:53.30 | ||||||
21 | Kvik 2 | 2004 | 463 | 9:57.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:51.82 | |||||||||
Caroline Koch | 2005 | 1:08.17 | 2:23.87 | 2:23.87 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:10.81 | 2:30.07 | 4:53.94 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 1:09.88 | 2:29.92 | 7:23.86 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | 1:13.74 | 2:33.24 | 9:57.10 | ||||||
22 | Vs Piger | 2004 | 448 | 10:03.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 9:44.79 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:14.07 | 2:31.48 | 2:31.48 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:11.93 | 2:29.07 | 5:00.55 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:09.24 | 2:24.44 | 7:24.99 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:16.59 | 2:38.72 | 10:03.71 | ||||||
23 | Vejle Piger 1 | 2004 | 444 | 10:05.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:55.59 | |||||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:14.89 | 2:37.72 | 2:37.72 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 1:16.71 | 2:39.77 | 5:17.49 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:09.82 | 2:23.84 | 7:41.33 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:09.16 | 2:23.98 | 10:05.31 | ||||||
24 | Gsc Piger 1 | 2004 | 436 | 10:09.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:00.66 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:10.47 | 2:28.25 | 2:28.25 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:12.24 | 2:29.33 | 4:57.58 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 1:14.96 | 2:39.04 | 7:36.62 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:12.61 | 2:32.57 | 10:09.19 | ||||||
25 | Isk Havfruer | 2005 | 426 | 10:13.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 10:08.45 | |||||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 1:12.06 | 2:32.13 | 2:32.13 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 1:15.24 | 2:32.50 | 5:04.63 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 1:12.83 | 2:31.08 | 7:35.71 | ||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 1:15.15 | 2:38.21 | 10:13.92 | ||||||
26 | Ssk Damer 1 Silkeborg | 2005 | 413 | 10:20.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:26.83 | |||||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 1:15.79 | 2:38.17 | 2:38.17 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 1:10.87 | 2:26.19 | 5:04.36 | ||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 1:19.67 | 2:44.20 | 7:48.56 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 1:13.48 | 2:31.58 | 10:20.14 | ||||||
- | Kvik 1 | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:31.42 | |||||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 1:08.70 | 2:23.07 | 2:23.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 02 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 20:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 56, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | 632 | 8:07.72 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:13.92 | |||||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 58.14 | 1:58.97 | 1:58.97 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 58.13 | 2:02.64 | 4:01.61 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 57.94 | 2:05.53 | 6:07.14 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 57.29 | 2:00.58 | 8:07.72 | ||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 617 | 8:11.59 | ||||||
Sigma Swim | 8:16.50 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 57.04 | 1:59.00 | 1:59.00 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 58.93 | 2:00.41 | 3:59.41 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 58.38 | 2:04.20 | 6:03.61 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 1:00.00 | 2:07.98 | 8:11.59 | ||||||
3 | Lyngby Lions | 2003 | 576 | 8:22.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:35.11 | |||||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 56.44 | 1:58.38 | 1:58.38 | ||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 1:01.13 | 2:06.53 | 4:04.91 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 1:01.50 | 2:09.11 | 6:14.02 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 1:01.73 | 2:08.87 | 8:22.89 | ||||||
4 | Kvik 1 | 2003 | 555 | 8:29.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:28.11 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 58.62 | 2:04.21 | 2:04.21 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 59.17 | 2:06.35 | 4:10.56 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 58.76 | 2:08.90 | 6:19.46 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:01.66 | 2:09.80 | 8:29.26 | ||||||
5 | A6 Boys | 2003 | 516 | 8:41.81 | ||||||
A6 | 8:46.88 | |||||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:01.87 | 2:08.90 | 2:08.90 | ||||||
Julius Svarrer | 2005 | 1:00.87 | 2:08.70 | 4:17.60 | ||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 1:02.73 | 2:10.16 | 6:27.76 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:03.45 | 2:14.05 | 8:41.81 | ||||||
6 | Vejle Drenge 1 | 2003 | 508 | 8:44.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:39.01 | |||||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:01.81 | 2:10.62 | 2:10.62 | ||||||
Christian Duetoft | 2005 | 1:04.90 | 2:14.99 | 4:25.61 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:02.34 | 2:10.66 | 6:36.27 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 1:00.68 | 2:08.09 | 8:44.36 | ||||||
7 | Vs Drenge 1 | 2003 | 508 | 8:44.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 8:43.00 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:03.00 | 2:12.67 | 2:12.67 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 1:03.18 | 2:14.15 | 4:26.82 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:00.63 | 2:05.58 | 6:32.40 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 1:03.22 | 2:12.10 | 8:44.50 | ||||||
8 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | 505 | 8:45.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:48.50 | |||||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 1:00.19 | 2:07.36 | 2:07.36 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 1:01.70 | 2:10.10 | 4:17.46 | ||||||
Mads Møller | 2005 | 1:03.56 | 2:14.07 | 6:31.53 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 1:05.24 | 2:14.06 | 8:45.59 | ||||||
9 | Sigma Drenge 2 | 2003 | 504 | 8:45.61 | ||||||
Sigma Swim | 8:48.09 | |||||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 1:00.72 | 2:07.84 | 2:07.84 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:02.88 | 2:12.77 | 4:20.61 | ||||||
Villads Kruse | 2003 | 1:02.66 | 2:11.67 | 6:32.28 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 1:04.59 | 2:13.33 | 8:45.61 | ||||||
10 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | 499 | 8:47.53 | ||||||
Aarhus Swim | 9:07.80 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:02.38 | 2:09.79 | 2:09.79 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:06.12 | 2:17.09 | 4:26.88 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 1:04.50 | 2:13.74 | 6:40.62 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:02.22 | 2:06.91 | 8:47.53 | ||||||
11 | 1 Agf Drenge | 2003 | 499 | 8:47.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:50.75 | |||||||||
Markus Toft | 2003 | 1:03.10 | 2:11.92 | 2:11.92 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:00.98 | 2:08.22 | 4:20.14 | ||||||
Søren Have | 2004 | 1:04.03 | 2:17.27 | 6:37.41 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 1:02.91 | 2:10.27 | 8:47.68 | ||||||
12 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 496 | 8:48.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 8:50.90 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:02.72 | 2:09.88 | 2:09.88 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:01.87 | 2:09.11 | 4:18.99 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:03.72 | 2:14.26 | 6:33.25 | ||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 1:03.85 | 2:15.42 | 8:48.67 | ||||||
13 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | 487 | 8:51.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:53.66 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:03.12 | 2:10.65 | 2:10.65 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:01.66 | 2:08.98 | 4:19.63 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 1:08.28 | 2:22.14 | 6:41.77 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:02.34 | 2:10.03 | 8:51.80 | ||||||
14 | Kvik 2 | 2003 | 482 | 8:53.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:34.26 | |||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:01.77 | 2:09.12 | 2:09.12 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:03.78 | 2:12.74 | 4:21.86 | ||||||
Sejer Andersen | 2005 | 1:03.88 | 2:13.42 | 6:35.28 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 1:05.78 | 2:18.40 | 8:53.68 | ||||||
15 | Søllerød Herrer | 2003 | 471 | 8:57.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 9:00.00 | |||||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 1:02.14 | 2:09.68 | 2:09.68 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 1:06.17 | 2:16.32 | 4:26.00 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 1:05.09 | 2:17.62 | 6:43.62 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 1:05.09 | 2:14.12 | 8:57.74 | ||||||
16 | Esbjerg Gutter | 2003 | 470 | 8:58.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:52.70 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 1:06.20 | 2:14.46 | 2:14.46 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:02.51 | 2:10.54 | 4:25.00 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 1:06.73 | 2:18.40 | 6:43.40 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 1:05.18 | 2:14.88 | 8:58.28 | ||||||
17 | Ssk Herrer 1 Silkeborg | 2003 | 444 | 9:08.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:07.80 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:03.78 | 2:10.28 | 2:10.28 | ||||||
Emil Togsverd | 2005 | 1:08.58 | 2:21.56 | 4:31.84 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 1:06.24 | 2:16.68 | 6:48.52 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 1:07.33 | 2:20.08 | 9:08.60 | ||||||
18 | Aalborg Drenge | 2004 | 436 | 9:11.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:13.64 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 1:06.97 | 2:22.92 | 2:22.92 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:05.58 | 2:17.04 | 4:39.96 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:06.43 | 2:16.65 | 6:56.61 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 1:06.29 | 2:15.32 | 9:11.93 | ||||||
19 | Vejle Drenge 2 | 2003 | 434 | 9:12.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:27.35 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | 1:05.15 | 2:15.14 | 2:15.14 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:09.15 | 2:24.88 | 4:40.02 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 1:07.38 | 2:18.17 | 6:58.19 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:04.98 | 2:14.22 | 9:12.41 | ||||||
20 | Drenge H2Odense | 2003 | 430 | 9:14.25 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 1:02.90 | 2:11.31 | 2:11.31 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 1:06.22 | 2:16.32 | 4:27.63 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 1:10.29 | 2:25.65 | 6:53.28 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:07.06 | 2:20.97 | 9:14.25 | ||||||
21 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | 409 | 9:23.51 | ||||||
Roskilde Svømning | 11:06.00 | |||||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 1:06.44 | 2:18.88 | 2:18.88 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 1:09.87 | 2:22.85 | 4:41.73 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 1:09.29 | 2:24.65 | 7:06.38 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 1:05.28 | 2:17.13 | 9:23.51 | ||||||
22 | Isk Tiger Sharks | 2004 | 398 | 9:28.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 9:23.66 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:05.09 | 2:14.89 | 2:14.89 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 1:06.30 | 2:15.71 | 4:30.60 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 1:13.20 | 2:25.91 | 6:56.51 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 1:12.40 | 2:32.17 | 9:28.68 | ||||||
23 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 396 | 9:29.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:21.54 | |||||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:08.19 | 2:24.36 | 2:24.36 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 1:09.39 | 2:25.86 | 4:50.22 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 1:05.93 | 2:18.23 | 7:08.45 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 1:07.14 | 2:21.22 | 9:29.67 | ||||||
24 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 384 | 9:35.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:30.39 | |||||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:08.44 | 2:24.22 | 2:24.22 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 1:12.86 | 2:27.04 | 4:51.26 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:10.07 | 2:24.55 | 7:15.81 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:05.91 | 2:19.91 | 9:35.72 | ||||||
25 | Vs Drenge 2 | 2004 | 320 | 10:11.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 10:27.03 | |||||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 1:08.11 | 2:18.15 | 2:18.15 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 1:17.96 | 2:43.93 | 5:02.08 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 1:18.00 | 2:44.57 | 7:46.65 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 1:09.57 | 2:25.18 | 10:11.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:17 |
Resultat Løb 57 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 57, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 502 | 31.91 | 1:10.20 | 1:51.14 | 2:33.22 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.47 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 497 | 32.91 | 1:11.56 | 1:52.60 | 2:33.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.84 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 483 | 33.19 | 1:12.37 | 1:54.49 | 2:35.15 | |||
Kolding SK | 2:28.35 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 477 | 33.25 | 1:12.43 | 1:54.49 | 2:35.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.06 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 477 | 32.97 | 1:12.00 | 1:54.27 | 2:35.84 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.06 | |||||||||
6 | Josephine Larsen | 2004 | 444 | 35.65 | 1:15.51 | 1:57.77 | 2:39.64 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.05 | |||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 439 | 34.45 | 1:15.34 | 1:57.67 | 2:40.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 408 | 34.13 | 1:15.20 | 1:59.84 | 2:44.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.69 | |||||||||
9 | Wilma Anker | 2004 | 404 | 33.97 | 1:13.97 | 1:57.66 | 2:44.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.50 | |||||||||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 404 | 35.05 | 1:16.33 | 2:01.11 | 2:44.67 | |||
Greve Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
11 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 404 | 34.68 | 1:16.27 | 2:01.55 | 2:44.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.50 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 400 | 35.87 | 1:17.72 | 2:02.22 | 2:45.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.92 | |||||||||
13 | Sofie Le Fevre | 2004 | 385 | 33.13 | 1:14.40 | 1:59.69 | 2:47.34 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:42.63 | |||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 381 | 34.74 | 1:15.70 | 2:01.05 | 2:47.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | |||||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 380 | 34.71 | 1:16.36 | 2:01.51 | 2:48.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
16 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 379 | 36.04 | 1:18.50 | 2:02.97 | 2:48.29 | |||
Frem Odense | 2:39.14 | |||||||||
17 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 376 | 34.85 | 1:16.53 | 2:01.67 | 2:48.64 | Deltager ikke i finalen | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:51.36 | |||||||||
18 | Sarah Carugati | 2004 | 375 | 34.45 | 1:15.92 | 2:00.78 | 2:48.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:43.38 | |||||||||
19 | Anna Nørskov | 2004 | 371 | 34.94 | 1:17.61 | 2:03.39 | 2:49.45 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:37.23 | |||||||||
20 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 368 | 35.88 | 1:18.98 | 2:04.08 | 2:49.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.52 | |||||||||
21 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 359 | 35.46 | 1:18.40 | 2:04.68 | 2:51.32 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:57.08 | |||||||||
22 | Anne Terp | 2004 | 359 | 35.86 | 1:18.39 | 2:05.75 | 2:51.35 | Deltager ikke i finalen | ||
Struer Svømmeklub | 2:52.61 | |||||||||
23 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 345 | 33.92 | 1:16.99 | 2:04.40 | 2:53.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.64 | |||||||||
24 | Nicoline Dyrman | 2004 | 341 | 34.91 | 1:17.19 | 2:03.83 | 2:54.26 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:46.14 | |||||||||
25 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 334 | 38.07 | 1:22.87 | 2:09.36 | 2:55.55 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.32 | |||||||||
26 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 329 | 36.90 | 1:22.15 | 2:10.54 | 2:56.27 | |||
Kolding SK | 2:48.11 | |||||||||
27 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 303 | 36.18 | 1:22.60 | 2:11.84 | 3:01.21 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:53.59 | |||||||||
28 | Josefine Krumbak | 2004 | 279 | 34.62 | 1:18.61 | 2:10.54 | 3:06.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.56 | |||||||||
- | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 57, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 562 | 32.49 | 1:09.80 | 1:48.52 | 2:27.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.84 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 546 | 31.25 | 1:08.80 | 1:49.19 | 2:29.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.06 | |||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 541 | 32.70 | 1:11.17 | 1:50.88 | 2:29.42 | |||
Kolding SK | 2:28.35 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 540 | 32.40 | 1:10.68 | 1:50.81 | 2:29.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.06 | |||||||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 510 | 32.53 | 1:10.83 | 1:51.34 | 2:32.42 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.47 | |||||||||
6 | Josephine Larsen | 2004 | 498 | 35.23 | 1:13.91 | 1:52.95 | 2:33.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:35.05 | |||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 454 | 33.37 | 1:12.26 | 1:54.83 | 2:38.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 427 | 34.20 | 1:13.68 | 1:56.79 | 2:41.66 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.69 | |||||||||
9 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 466 | 33.62 | 1:15.01 | 1:56.39 | 2:37.11 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.50 | |||||||||
10 | Wilma Anker | 2004 | 460 | 34.62 | 1:15.05 | 1:56.41 | 2:37.76 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.50 | |||||||||
11 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 426 | 34.85 | 1:15.02 | 1:57.93 | 2:41.88 | |||
Greve Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 425 | 37.18 | 1:17.26 | 2:00.39 | 2:41.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.92 | |||||||||
13 | Sofie Le Fevre | 2004 | 423 | 33.22 | 1:13.36 | 1:57.51 | 2:42.24 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:42.63 | |||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 413 | 35.15 | 1:16.49 | 1:59.37 | 2:43.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | |||||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 387 | 34.76 | 1:16.83 | 2:01.58 | 2:47.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
16 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 377 | 35.96 | 1:19.19 | 2:03.51 | 2:48.50 | |||
Frem Odense | 2:39.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 58 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 616 | 28.49 | 1:02.99 | 1:37.77 | 2:11.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.02 | |||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 560 | 28.84 | 1:03.43 | 1:38.78 | 2:15.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.95 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 548 | 30.50 | 1:04.76 | 1:40.12 | 2:16.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.22 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 512 | 29.93 | 1:05.53 | 1:43.24 | 2:19.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.80 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 501 | 29.54 | 1:04.37 | 1:41.35 | 2:20.38 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.15 | |||||||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | 478 | 30.19 | 1:06.87 | 1:44.57 | 2:22.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.11 | |||||||||
7 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 472 | 31.80 | 1:08.80 | 1:45.16 | 2:23.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.55 | |||||||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 444 | 30.93 | 1:07.40 | 1:46.18 | 2:26.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.31 | |||||||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | 437 | 31.35 | 1:07.70 | 1:47.38 | 2:26.88 | |||
Kalundborg SK | 2:19.78 | |||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | 434 | 32.62 | 1:10.38 | 1:48.83 | 2:27.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.13 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 424 | 31.61 | 1:09.39 | 1:49.03 | 2:28.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.58 | |||||||||
12 | William Kristensen | 2003 | 414 | 30.75 | 1:07.98 | 1:47.46 | 2:29.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
13 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 405 | 30.81 | 1:07.20 | 1:46.44 | 2:30.65 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.52 | |||||||||
14 | Valdemar Kristensen | 2003 | 397 | 31.72 | 1:10.27 | 1:50.71 | 2:31.62 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:33.80 | |||||||||
15 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 390 | 31.02 | 1:08.67 | 1:49.31 | 2:32.55 | Deltager ikke i finalen | ||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.43 | |||||||||
16 | Alex Søndergaard | 2003 | 384 | 32.65 | 1:10.57 | 1:50.88 | 2:33.39 | Deltager ikke i finalen | ||
Thisted Svømmeklub | 2:27.70 | |||||||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 374 | 31.48 | 1:09.90 | 1:51.37 | 2:34.71 | Deltager ikke i finalen | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.30 | |||||||||
18 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 371 | 31.42 | 1:09.08 | 1:52.36 | 2:35.11 | |||
Farum Svømmeklub | 2:37.08 | |||||||||
19 | Jonas Kjær | 2003 | 369 | 33.34 | 1:12.66 | 1:52.99 | 2:35.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
20 | Noah Bred | 2003 | 355 | 31.38 | 1:11.53 | 1:54.41 | 2:37.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.41 | |||||||||
21 | Sune Schaarup | 2003 | 353 | 34.63 | 1:14.98 | 1:56.56 | 2:37.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.55 | |||||||||
22 | Mathias Knudsen | 2003 | 348 | 32.32 | 1:11.05 | 1:52.15 | 2:38.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Nord | 2:34.72 | |||||||||
23 | Mikkel Stilling | 2003 | 346 | 31.67 | 1:10.30 | 1:53.09 | 2:38.71 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.75 | |||||||||
24 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 340 | 34.25 | 1:14.84 | 1:57.36 | 2:39.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.88 | |||||||||
25 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 336 | 31.23 | 1:09.84 | 1:54.00 | 2:40.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.19 | |||||||||
26 | Tobias Davidsen | 2003 | 334 | 30.79 | 1:08.82 | 1:53.77 | 2:40.59 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.89 | |||||||||
27 | Silas Lykke | 2003 | 332 | 32.25 | 1:11.97 | 1:55.28 | 2:40.89 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.64 | |||||||||
28 | Mathias Parkhøi | 2003 | 329 | 33.53 | 1:14.69 | 1:57.87 | 2:41.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:38.11 | |||||||||
29 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 324 | 34.13 | 1:14.95 | 1:58.16 | 2:42.33 | |||
Greve Svømmeklub | 2:30.74 | |||||||||
30 | Laurits Sigaard | 2003 | 322 | 33.72 | 1:14.87 | 1:57.47 | 2:42.64 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:41.53 | |||||||||
31 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 311 | 34.30 | 1:15.09 | 1:59.58 | 2:44.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
32 | Bror Textor-Broch | 2003 | 263 | 36.05 | 1:18.20 | 2:02.82 | 2:54.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.32 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNF | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:37.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 628 | 28.80 | 1:03.28 | 1:37.81 | 2:10.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.02 | |||||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 618 | 28.95 | 1:02.87 | 1:37.05 | 2:10.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.95 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 560 | 30.38 | 1:05.04 | 1:39.96 | 2:15.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.22 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 527 | 30.24 | 1:06.01 | 1:42.36 | 2:18.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.80 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 520 | 30.62 | 1:06.19 | 1:42.15 | 2:18.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.11 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 492 | 31.55 | 1:08.55 | 1:44.36 | 2:21.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.55 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 442 | 32.02 | 1:09.74 | 1:47.79 | 2:26.34 | |||
Kalundborg SK | 2:19.78 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 430 | 32.14 | 1:09.44 | 1:47.52 | 2:27.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.13 | |||||||||
9 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 456 | 31.65 | 1:09.07 | 1:47.51 | 2:24.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.58 | |||||||||
10 | William Kristensen | 2003 | 436 | 31.05 | 1:07.23 | 1:46.33 | 2:27.03 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 412 | 31.11 | 1:08.58 | 1:48.08 | 2:29.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.52 | |||||||||
12 | Valdemar Kristensen | 2003 | 389 | 33.08 | 1:11.80 | 1:53.07 | 2:32.67 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:33.80 | |||||||||
13 | Jonas Kjær | 2003 | 376 | 32.91 | 1:12.33 | 1:51.85 | 2:34.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
14 | Noah Bred | 2003 | 370 | 32.30 | 1:12.68 | 1:55.15 | 2:35.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.41 | |||||||||
15 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 362 | 32.09 | 1:10.11 | 1:52.02 | 2:36.39 | |||
Farum Svømmeklub | 2:37.08 | |||||||||
16 | Sune Schaarup | 2003 | 354 | 34.05 | 1:14.23 | 1:55.64 | 2:37.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:39.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 59 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 629 | 35.47 | 1:15.08 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.85 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 545 | 37.73 | 1:18.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 527 | 38.22 | 1:19.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 519 | 37.71 | 1:20.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 503 | 38.37 | 1:20.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
6 | Luna Christensen | 2005 | 502 | 38.11 | 1:20.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 501 | 38.34 | 1:20.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.27 | |||||||||
8 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 500 | 37.71 | 1:21.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.43 | |||||||||
9 | Mathilde Bager | 2005 | 500 | 38.16 | 1:21.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.14 | |||||||||
10 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 494 | 39.41 | 1:21.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
11 | Caroline Koch | 2005 | 480 | 37.96 | 1:22.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.12 | |||||||||
12 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 468 | 38.90 | 1:22.85 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
13 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 467 | 39.29 | 1:22.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.33 | |||||||||
14 | Ida Marie Platzer | 2005 | 456 | 40.46 | 1:23.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
15 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 451 | 40.25 | 1:23.86 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:22.63 | |||||||||
16 | Marie Jensen | 2005 | 446 | 39.57 | 1:24.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
17 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 445 | 40.28 | 1:24.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.07 | |||||||||
18 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 445 | 39.72 | 1:24.26 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.20 | |||||||||
19 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 443 | 39.66 | 1:24.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.14 | |||||||||
20 | Cille Kirketerp | 2005 | 438 | 39.40 | 1:24.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.67 | |||||||||
21 | Agnete Habermann | 2005 | 436 | 40.14 | 1:24.81 | |||||
H2Odense | 1:24.82 | |||||||||
22 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 427 | 38.89 | 1:25.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
23 | Thea Mikkelsen | 2005 | 426 | 40.85 | 1:25.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
24 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 425 | 40.08 | 1:25.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
25 | Asta Højberg | 2005 | 424 | 40.35 | 1:25.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
26 | Ida Hovmark | 2005 | 421 | 39.35 | 1:25.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.02 | |||||||||
27 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 418 | 39.94 | 1:26.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.41 | |||||||||
28 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 415 | 40.67 | 1:26.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
29 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 413 | 40.98 | 1:26.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.60 | |||||||||
30 | Tilde Søe Bach | 2005 | 412 | 40.38 | 1:26.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
31 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 412 | 41.21 | 1:26.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
32 | Rebecca Petersen | 2005 | 410 | 41.37 | 1:26.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
33 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 407 | 40.24 | 1:26.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.96 | |||||||||
34 | Anna R. Strøbek | 2005 | 406 | 41.17 | 1:26.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.81 | |||||||||
35 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 404 | 40.48 | 1:26.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.52 | |||||||||
36 | Anna Rønn | 2005 | 404 | 41.10 | 1:27.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.45 | |||||||||
36 | Johanne Weber | 2005 | 404 | 40.61 | 1:27.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
38 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 402 | 40.13 | 1:27.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.94 | |||||||||
39 | Emma S. Kristensen | 2005 | 400 | 42.09 | 1:27.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.40 | |||||||||
40 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 389 | 41.69 | 1:28.15 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
41 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 385 | 42.30 | 1:28.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.02 | |||||||||
42 | Mathilde Thirup | 2005 | 384 | 42.04 | 1:28.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.63 | |||||||||
43 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 380 | 41.78 | 1:28.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.36 | |||||||||
44 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 380 | 41.32 | 1:28.82 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
45 | Jazmin Jensen | 2005 | 380 | 41.54 | 1:28.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
46 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 378 | 41.33 | 1:28.96 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
47 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 376 | 42.37 | 1:29.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.46 | |||||||||
48 | Emma Nygaard | 2005 | 375 | 41.70 | 1:29.21 | |||||
Frem Odense | 1:25.45 | |||||||||
49 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 374 | 42.03 | 1:29.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.46 | |||||||||
50 | Sara Baumgartner | 2005 | 371 | 42.04 | 1:29.55 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.16 | |||||||||
51 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 369 | 40.85 | 1:29.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.73 | |||||||||
52 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 360 | 42.61 | 1:30.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.72 | |||||||||
53 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 353 | 41.76 | 1:31.03 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:38.88 | |||||||||
54 | Kristine Vestergaard | 2005 | 351 | 42.66 | 1:31.19 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:26.67 | |||||||||
55 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 345 | 42.50 | 1:31.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.71 | |||||||||
56 | Liv Salhauge | 2005 | 342 | 44.26 | 1:31.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.97 | |||||||||
57 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 336 | 43.05 | 1:32.54 | |||||
Frem Odense | 1:23.08 | |||||||||
58 | Camilla Porsdal | 2005 | 285 | 46.23 | 1:37.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 59 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 647 | 34.94 | 1:14.38 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.85 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 593 | 36.58 | 1:16.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 554 | 37.01 | 1:18.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 545 | 37.00 | 1:18.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.43 | |||||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | 539 | 37.87 | 1:19.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
6 | Luna Christensen | 2005 | 515 | 37.88 | 1:20.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
7 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 514 | 37.47 | 1:20.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.27 | |||||||||
8 | Mathilde Bager | 2005 | 489 | 38.19 | 1:21.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.14 | |||||||||
9 | Alma Bendix Dahl | 2005 | 500 | 38.45 | 1:21.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
10 | Caroline Koch | 2005 | 488 | 38.11 | 1:21.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.12 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 481 | 40.04 | 1:22.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.33 | |||||||||
12 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 474 | 38.70 | 1:22.51 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
13 | Ida Marie Platzer | 2005 | 473 | 39.84 | 1:22.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
14 | Marie Jensen | 2005 | 464 | 38.80 | 1:23.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
15 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 458 | 40.20 | 1:23.44 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:22.63 | |||||||||
16 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 450 | 40.28 | 1:23.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 60 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 483 | 34.56 | 1:12.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 480 | 34.16 | 1:12.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.41 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 468 | 34.55 | 1:13.54 | |||||
JGI Svømning | 1:11.41 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 452 | 34.13 | 1:14.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
5 | Mads Liechti | 2004 | 441 | 36.28 | 1:15.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.32 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 436 | 36.20 | 1:15.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.27 | |||||||||
7 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 427 | 35.98 | 1:15.83 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
8 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 426 | 34.57 | 1:15.91 | |||||
H2Odense | 1:19.22 | |||||||||
9 | Rasmus Warberg | 2004 | 414 | 35.95 | 1:16.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.12 | |||||||||
10 | Linus Folke Jensen | 2004 | 412 | 36.24 | 1:16.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.18 | |||||||||
11 | Oscar Kroos | 2004 | 410 | 36.66 | 1:16.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.32 | |||||||||
12 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 406 | 37.07 | 1:17.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.66 | |||||||||
13 | Troels Fode | 2004 | 403 | 36.67 | 1:17.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
14 | Julian Birch | 2004 | 391 | 36.01 | 1:18.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
15 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 391 | 36.05 | 1:18.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
16 | Mads Iversen | 2004 | 389 | 36.82 | 1:18.23 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
17 | Jannik Jørgensen | 2004 | 385 | 36.20 | 1:18.51 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
18 | Villads Arfelt | 2004 | 380 | 37.52 | 1:18.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.06 | |||||||||
19 | Eigil Sigfusson | 2004 | 371 | 37.66 | 1:19.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
20 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 370 | 36.73 | 1:19.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.61 | |||||||||
21 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 367 | 36.63 | 1:19.76 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
22 | Asger Mathiasen | 2004 | 362 | 37.52 | 1:20.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
23 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 362 | 38.23 | 1:20.14 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:19.70 | |||||||||
24 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 361 | 36.62 | 1:20.23 | |||||
Næstved IF | 1:21.21 | |||||||||
25 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 359 | 36.49 | 1:20.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.53 | |||||||||
25 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 359 | 37.51 | 1:20.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.54 | |||||||||
27 | Andreas Torp | 2004 | 352 | 38.43 | 1:20.91 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.00 | |||||||||
28 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 351 | 37.37 | 1:20.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
29 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 347 | 37.93 | 1:21.23 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.33 | |||||||||
30 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 346 | 37.90 | 1:21.35 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
31 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 345 | 38.39 | 1:21.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.70 | |||||||||
32 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 344 | 38.05 | 1:21.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
33 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 343 | 38.77 | 1:21.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.20 | |||||||||
34 | Alexander Griffin | 2004 | 342 | 38.22 | 1:21.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.35 | |||||||||
35 | Michael Halck | 2004 | 338 | 39.06 | 1:21.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.26 | |||||||||
36 | Silas Fessel | 2004 | 338 | 37.93 | 1:22.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
37 | Esben Rasmussen | 2004 | 336 | 37.88 | 1:22.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.21 | |||||||||
37 | Søren Have | 2004 | 336 | 38.01 | 1:22.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.42 | |||||||||
39 | Kasper Henriksen | 2004 | 336 | 38.50 | 1:22.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.27 | |||||||||
40 | Mads Mikkelsen | 2004 | 335 | 38.27 | 1:22.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.25 | |||||||||
41 | Lucas Rosenborg | 2004 | 333 | 38.30 | 1:22.42 | |||||
Lyseng IF | 1:20.32 | |||||||||
42 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 329 | 39.02 | 1:22.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.80 | |||||||||
43 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 324 | 38.90 | 1:23.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.25 | |||||||||
44 | Alexander Slente | 2004 | 321 | 39.24 | 1:23.43 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.53 | |||||||||
45 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 318 | 39.19 | 1:23.67 | |||||
JGI Svømning | 1:21.88 | |||||||||
46 | Mads Naver | 2004 | 317 | 39.23 | 1:23.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.96 | |||||||||
47 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 316 | 38.40 | 1:23.80 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
48 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 315 | 38.98 | 1:23.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.43 | |||||||||
49 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 314 | 38.48 | 1:24.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.09 | |||||||||
50 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 312 | 39.63 | 1:24.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.99 | |||||||||
51 | Lasse Thulstrup | 2004 | 311 | 39.07 | 1:24.28 | |||||
Kolding SK | 1:24.38 | |||||||||
52 | Anders Mose | 2004 | 308 | 39.54 | 1:24.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
53 | Casper Johannesen | 2004 | 304 | 39.95 | 1:24.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.13 | |||||||||
54 | Joost Rijkhoff | 2004 | 304 | 39.50 | 1:24.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.30 | |||||||||
55 | Tobias Gammelvind | 2004 | 303 | 40.69 | 1:25.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.08 | |||||||||
56 | Gustav Hansen | 2004 | 302 | 39.59 | 1:25.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
57 | Tobias Mølbak | 2004 | 301 | 38.90 | 1:25.16 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.34 | |||||||||
58 | Emil Søby | 2004 | 298 | 39.56 | 1:25.44 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.65 | |||||||||
59 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 294 | 40.04 | 1:25.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.41 | |||||||||
60 | Oliver Schultz | 2004 | 282 | 40.99 | 1:27.05 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
61 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 282 | 40.51 | 1:27.07 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:21.25 | |||||||||
61 | Malte Rasch | 2004 | 282 | 40.18 | 1:27.07 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:24.29 | |||||||||
- | Lauritz Johansen | 2004 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
- | Viktor Lei Lamberg | 2004 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 60 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 60, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 520 | 34.24 | 1:11.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 503 | 33.30 | 1:11.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.41 | |||||||||
3 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 490 | 34.17 | 1:12.45 | |||||
JGI Svømning | 1:11.41 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 463 | 33.75 | 1:13.83 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
5 | Mads Liechti | 2004 | 451 | 34.17 | 1:14.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.32 | |||||||||
6 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 450 | 34.94 | 1:14.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
7 | Mathias Christensen | 2004 | 440 | 35.20 | 1:15.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.27 | |||||||||
8 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 417 | 35.04 | 1:16.46 | |||||
H2Odense | 1:19.22 | |||||||||
9 | Linus Folke Jensen | 2004 | 444 | 35.04 | 1:14.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.18 | |||||||||
10 | Rasmus Warberg | 2004 | 443 | 35.44 | 1:14.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.12 | |||||||||
11 | Julian Birch | 2004 | 434 | 35.86 | 1:15.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
12 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 424 | 35.79 | 1:16.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
13 | Oscar Kroos | 2004 | 405 | 36.34 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.32 | |||||||||
14 | Troels Fode | 2004 | 398 | 36.36 | 1:17.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
15 | Mads Iversen | 2004 | 386 | 36.46 | 1:18.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.81 | |||||||||
16 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 383 | 37.25 | 1:18.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 61 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 671 | 34.99 | 1:13.48 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.37 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 603 | 35.55 | 1:16.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.97 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 601 | 35.60 | 1:16.25 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
4 | Sarah Kildahl | 2004 | 591 | 35.97 | 1:16.65 | |||||
Lyseng IF | 1:18.25 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 569 | 36.44 | 1:17.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.10 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 559 | 36.91 | 1:18.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.48 | |||||||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 558 | 36.97 | 1:18.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
8 | Dagmar Boeck | 2004 | 550 | 35.11 | 1:18.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
9 | Caroline Holm | 2004 | 546 | 36.58 | 1:18.73 | |||||
Kalundborg SK | 1:19.90 | |||||||||
10 | Mathilde Østergaard | 2004 | 531 | 37.35 | 1:19.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:19.82 | |||||||||
11 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 530 | 37.44 | 1:19.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 519 | 38.22 | 1:20.03 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.98 | |||||||||
13 | Emma Ekman | 2004 | 515 | 37.88 | 1:20.24 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:19.50 | |||||||||
14 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 512 | 37.48 | 1:20.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
15 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 511 | 37.89 | 1:20.44 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.58 | |||||||||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 508 | 37.72 | 1:20.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.63 | |||||||||
17 | Freja Søndergaard | 2004 | 501 | 38.73 | 1:21.00 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.15 | |||||||||
18 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 496 | 38.19 | 1:21.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
19 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 487 | 38.74 | 1:21.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:19.57 | |||||||||
20 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 483 | 38.14 | 1:21.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.56 | |||||||||
21 | Laura Marie Dige | 2004 | 482 | 38.84 | 1:22.05 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.69 | |||||||||
22 | Josefine Zebitz | 2004 | 481 | 38.53 | 1:22.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
23 | Anne Sofie Evald | 2004 | 478 | 38.59 | 1:22.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.02 | |||||||||
24 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 476 | 37.57 | 1:22.39 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.55 | |||||||||
25 | Maja Buck | 2004 | 475 | 38.88 | 1:22.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:23.70 | |||||||||
26 | Clara Toft | 2004 | 474 | 38.09 | 1:22.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.35 | |||||||||
27 | Signe Krag Andersen | 2004 | 471 | 38.87 | 1:22.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.34 | |||||||||
28 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 466 | 39.09 | 1:23.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:23.44 | |||||||||
29 | Emma Hansen | 2004 | 464 | 38.04 | 1:23.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
30 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 463 | 38.83 | 1:23.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.38 | |||||||||
31 | Laura Vangkilde | 2004 | 462 | 38.47 | 1:23.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.42 | |||||||||
32 | Freja Møller | 2004 | 456 | 39.94 | 1:23.58 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
33 | Freja Kruse | 2004 | 454 | 39.31 | 1:23.70 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:23.77 | |||||||||
34 | Line Thode Møller | 2004 | 447 | 40.65 | 1:24.11 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
35 | Anja Xin Andersen | 2004 | 447 | 38.92 | 1:24.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.69 | |||||||||
36 | Kathrine Weide | 2004 | 438 | 39.93 | 1:24.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
37 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 432 | 39.10 | 1:25.07 | |||||
Albertslund IF | 1:26.55 | |||||||||
38 | Nicoline Dyrman | 2004 | 432 | 39.60 | 1:25.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.78 | |||||||||
39 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 432 | 39.46 | 1:25.12 | |||||
Swim Team Neptun | 1:24.19 | |||||||||
40 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 431 | 41.00 | 1:25.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
41 | Søs Freund | 2004 | 431 | 40.54 | 1:25.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
42 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 431 | 40.54 | 1:25.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.62 | |||||||||
43 | Nønne Christensen | 2004 | 426 | 39.88 | 1:25.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.80 | |||||||||
44 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 418 | 40.29 | 1:26.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.60 | |||||||||
45 | Laura Pedersen | 2004 | 410 | 40.98 | 1:26.61 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:25.04 | |||||||||
46 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 399 | 41.32 | 1:27.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
47 | Emily Maack | 2004 | 393 | 41.65 | 1:27.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
48 | Victoria Underbjerg | 2004 | 359 | 42.66 | 1:30.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 669 | 34.81 | 1:13.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.37 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 642 | 35.27 | 1:14.57 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 624 | 35.89 | 1:15.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.97 | |||||||||
4 | Sarah Kildahl | 2004 | 623 | 35.48 | 1:15.31 | |||||
Lyseng IF | 1:18.25 | |||||||||
5 | Dagmar Boeck | 2004 | 602 | 36.29 | 1:16.17 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.64 | |||||||||
6 | Emma Stoltz | 2004 | 585 | 36.23 | 1:16.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.48 | |||||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | 578 | 36.31 | 1:17.24 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.10 | |||||||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 578 | 36.73 | 1:17.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
9 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 565 | 36.78 | 1:17.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 554 | 37.17 | 1:18.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.98 | |||||||||
11 | Caroline Holm | 2004 | 532 | 37.01 | 1:19.39 | |||||
Kalundborg SK | 1:19.90 | |||||||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | 518 | 37.27 | 1:20.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.15 | |||||||||
13 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 517 | 37.62 | 1:20.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
14 | Emma Ekman | 2004 | 509 | 38.36 | 1:20.59 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:19.50 | |||||||||
15 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 506 | 37.45 | 1:20.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.63 | |||||||||
16 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 494 | 38.08 | 1:21.36 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 62 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 574 | 32.42 | 1:08.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.99 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 508 | 33.28 | 1:11.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 507 | 33.32 | 1:11.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
4 | Oliver Christensen | 2003 | 506 | 33.69 | 1:11.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 504 | 33.85 | 1:11.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.75 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 481 | 33.13 | 1:12.87 | |||||
H2Odense | 1:11.99 | |||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 477 | 35.03 | 1:13.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 470 | 34.78 | 1:13.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 463 | 34.30 | 1:13.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.09 | |||||||||
10 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 451 | 34.64 | 1:14.47 | |||||
H2Odense | 1:14.42 | |||||||||
11 | Oliver Lystlund | 2003 | 449 | 35.09 | 1:14.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.07 | |||||||||
12 | Christian Johannesen | 2003 | 448 | 34.17 | 1:14.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
13 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 448 | 34.60 | 1:14.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
14 | Oliver Fenger | 2003 | 446 | 35.11 | 1:14.77 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
15 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 431 | 35.54 | 1:15.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
16 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 430 | 35.67 | 1:15.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
17 | Tobias Lindberg | 2003 | 422 | 35.69 | 1:16.11 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.42 | |||||||||
18 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 421 | 35.55 | 1:16.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.55 | |||||||||
19 | Tobias Svenningsen | 2003 | 417 | 36.12 | 1:16.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
20 | Villads Kruse | 2003 | 413 | 35.77 | 1:16.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.99 | |||||||||
21 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 409 | 35.76 | 1:16.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.73 | |||||||||
22 | Marcus Hiort | 2003 | 407 | 35.34 | 1:17.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
23 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 403 | 35.71 | 1:17.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.45 | |||||||||
24 | William Sloth | 2003 | 397 | 36.84 | 1:17.72 | |||||
Lyseng IF | 1:17.56 | |||||||||
25 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 394 | 36.33 | 1:17.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
26 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 392 | 36.25 | 1:18.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.39 | |||||||||
27 | Jesse Refsgaard | 2003 | 391 | 37.44 | 1:18.10 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
28 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 390 | 36.49 | 1:18.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.27 | |||||||||
29 | Casper Bang Clausen | 2003 | 388 | 36.60 | 1:18.27 | |||||
H2Odense | 1:17.19 | |||||||||
30 | Malthe Elkjær | 2003 | 387 | 36.31 | 1:18.38 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.59 | |||||||||
31 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 384 | 37.31 | 1:18.56 | |||||
Lyseng IF | 1:19.63 | |||||||||
32 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 381 | 36.07 | 1:18.80 | |||||
Næstved IF | 1:16.74 | |||||||||
33 | Harald Riisager | 2003 | 380 | 36.59 | 1:18.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.75 | |||||||||
34 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 380 | 36.92 | 1:18.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
35 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 380 | 37.81 | 1:18.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.14 | |||||||||
36 | Noah Bred | 2003 | 377 | 37.49 | 1:19.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
37 | Oscar Cleemann | 2003 | 372 | 36.01 | 1:19.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.39 | |||||||||
38 | Fillip Bruhn | 2003 | 372 | 36.59 | 1:19.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.79 | |||||||||
39 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 369 | 37.68 | 1:19.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
40 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 367 | 36.41 | 1:19.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.64 | |||||||||
40 | Sune Schaarup | 2003 | 367 | 37.69 | 1:19.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
42 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 364 | 37.95 | 1:20.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.72 | |||||||||
43 | Simon Degn | 2003 | 363 | 38.20 | 1:20.05 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.17 | |||||||||
44 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 354 | 37.02 | 1:20.70 | |||||
H2Odense | 1:18.31 | |||||||||
45 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 353 | 38.62 | 1:20.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
46 | Victor Toftehøj | 2003 | 352 | 37.95 | 1:20.90 | |||||
JGI Svømning | 1:17.60 | |||||||||
47 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 348 | 38.56 | 1:21.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.78 | |||||||||
48 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 343 | 38.03 | 1:21.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.60 | |||||||||
49 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 343 | 37.97 | 1:21.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.66 | |||||||||
50 | Jakob Legaard | 2003 | 332 | 39.05 | 1:22.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.46 | |||||||||
51 | Markus Wirring | 2003 | 324 | 39.13 | 1:23.11 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.84 | |||||||||
52 | Harald Franck | 2003 | 314 | 38.24 | 1:24.02 | |||||
Næstved IF | 1:21.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 547 | 32.17 | 1:09.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.99 | |||||||||
2 | Oliver Christensen | 2003 | 521 | 33.43 | 1:10.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 514 | 32.90 | 1:11.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.20 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 509 | 33.64 | 1:11.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.75 | |||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 505 | 32.73 | 1:11.73 | |||||
H2Odense | 1:11.99 | |||||||||
6 | Elias Rought | 2003 | 503 | 32.91 | 1:11.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | 462 | 34.72 | 1:13.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 458 | 34.04 | 1:14.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.09 | |||||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | 469 | 34.30 | 1:13.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
10 | Oliver Fenger | 2003 | 465 | 34.63 | 1:13.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
11 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 452 | 34.84 | 1:14.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
12 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 450 | 34.88 | 1:14.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
13 | Oliver Lystlund | 2003 | 443 | 36.08 | 1:14.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.07 | |||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 441 | 35.38 | 1:15.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
15 | Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 440 | 34.81 | 1:15.10 | |||||
H2Odense | 1:14.42 | |||||||||
16 | Tobias Lindberg | 2003 | 418 | 36.19 | 1:16.36 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:17.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 63 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 587 | 1:06.85 | 2:18.05 | 3:31.52 | 4:42.36 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:45.98 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 579 | 1:07.58 | 2:21.33 | 3:34.22 | 4:43.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:36.49 | |||||||||
3 | Fiona Andrea Have | 2004 | 577 | 1:08.72 | 2:21.39 | 3:33.53 | 4:43.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:43.48 | |||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 568 | 1:08.56 | 2:21.99 | 3:35.21 | 4:45.48 | |||
Kolding SK | 4:43.18 | |||||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 567 | 1:07.27 | 2:21.08 | 3:34.66 | 4:45.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:43.81 | |||||||||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 551 | 1:09.42 | 2:22.54 | 3:36.76 | 4:48.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:43.98 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 551 | 1:08.57 | 2:22.73 | 3:36.31 | 4:48.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.33 | |||||||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 547 | 1:08.80 | 2:22.71 | 3:37.18 | 4:48.99 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
9 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 541 | 1:09.13 | 2:23.40 | 3:37.45 | 4:50.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:43.86 | |||||||||
10 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 539 | 1:08.81 | 2:22.63 | 3:36.91 | 4:50.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:52.40 | |||||||||
11 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 528 | 1:08.21 | 2:21.40 | 3:37.11 | 4:52.44 | |||
H2Odense | 4:55.06 | |||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 524 | 1:09.91 | 2:24.17 | 3:38.96 | 4:53.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:49.68 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 521 | 1:07.66 | 2:22.27 | 3:38.34 | 4:53.71 | |||
Vest-Brøndby | 4:47.67 | |||||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 520 | 1:09.84 | 2:25.20 | 3:40.23 | 4:53.90 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.04 | |||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 515 | 1:09.93 | 2:25.21 | 3:40.36 | 4:54.81 | |||
Lyseng IF | 4:46.83 | |||||||||
16 | Søs Freund | 2004 | 512 | 1:11.89 | 2:26.90 | 3:42.21 | 4:55.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:58.82 | |||||||||
17 | Anna Toft Petersen | 2004 | 512 | 1:09.95 | 2:26.27 | 3:42.59 | 4:55.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:57.24 | |||||||||
18 | Jasmin Philip | 2004 | 510 | 1:06.57 | 2:21.68 | 3:38.79 | 4:55.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.53 | |||||||||
19 | Clara Toft | 2004 | 510 | 1:10.34 | 2:25.21 | 3:40.91 | 4:55.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:51.54 | |||||||||
20 | Olivia Callesen | 2004 | 509 | 1:09.67 | 2:25.49 | 3:41.89 | 4:56.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.31 | |||||||||
21 | Elisabeth Roskær | 2004 | 491 | 1:11.16 | 2:27.17 | 3:43.65 | 4:59.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.86 | |||||||||
22 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 489 | 1:10.47 | 2:28.07 | 3:46.20 | 5:00.06 | |||
Greve Svømmeklub | 4:59.70 | |||||||||
23 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 488 | 1:10.20 | 2:26.61 | 3:44.54 | 5:00.14 | |||
Køge Svømmeklub | 4:59.39 | |||||||||
24 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 482 | 1:11.01 | 2:28.44 | 3:46.74 | 5:01.39 | |||
Swim Team Neptun | 4:58.77 | |||||||||
25 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 478 | 1:11.56 | 2:28.25 | 3:46.36 | 5:02.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:58.44 | |||||||||
26 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 477 | 1:10.99 | 2:28.52 | 3:47.25 | 5:02.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:01.12 | |||||||||
27 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 476 | 1:12.24 | 2:29.70 | 3:47.32 | 5:02.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:58.57 | |||||||||
28 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 473 | 1:14.02 | 2:30.31 | 3:47.74 | 5:03.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.13 | |||||||||
29 | Katrine Bonefeld | 2004 | 470 | 1:09.30 | 2:27.44 | 3:45.68 | 5:03.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:58.00 | |||||||||
30 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 459 | 1:13.85 | 2:32.36 | 3:50.28 | 5:06.32 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:00.88 | |||||||||
31 | Frederikke Falk-List | 2004 | 449 | 1:10.04 | 2:27.79 | 3:48.81 | 5:08.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:00.72 | |||||||||
32 | Nønne Christensen | 2004 | 443 | 1:12.69 | 2:31.60 | 3:51.30 | 5:10.09 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:55.92 | |||||||||
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 551 | 1:07.45 | 2:20.77 | 3:35.27 | 4:48.39 | |||
JGI Svømning | 4:45.43 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 539 | 1:09.39 | 2:25.55 | 3:40.27 | 4:50.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:10.43 | |||||||||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 537 | 1:06.36 | 2:20.93 | 3:36.83 | 4:50.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.15 | |||||||||
4 | Fenja Romanski | 2005 | 519 | 1:09.56 | 2:25.47 | 3:42.23 | 4:54.23 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:58.22 | |||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 515 | 1:10.49 | 2:25.94 | 3:41.83 | 4:54.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.17 | |||||||||
6 | Silja Brage | 2005 | 511 | 1:10.60 | 2:26.02 | 3:42.12 | 4:55.60 | |||
JGI Svømning | 4:57.61 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 492 | 1:10.83 | 2:27.68 | 3:44.32 | 4:59.41 | |||
Køge Svømmeklub | 4:55.56 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 491 | 1:11.56 | 2:29.24 | 3:45.85 | 4:59.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:05.68 | |||||||||
9 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 489 | 1:13.07 | 2:29.51 | 3:45.55 | 5:00.10 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:58.45 | |||||||||
10 | Asta Palmund | 2005 | 486 | 1:10.60 | 2:27.79 | 3:45.95 | 5:00.59 | |||
Roskilde Svømning | 5:09.49 | |||||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 484 | 1:11.23 | 2:28.07 | 3:45.48 | 5:01.10 | |||
Herlev Svømning | 5:05.47 | |||||||||
12 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 479 | 1:10.57 | 2:28.15 | 3:46.41 | 5:02.18 | |||
Swim Team Neptun | 5:03.12 | |||||||||
13 | Amalie Østerlund | 2005 | 471 | 1:09.05 | 2:25.89 | 3:46.09 | 5:03.83 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:49.80 | |||||||||
14 | Malou Sejr | 2005 | 468 | 1:11.70 | 2:29.32 | 3:47.42 | 5:04.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:04.44 | |||||||||
15 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 464 | 1:11.65 | 2:29.52 | 3:47.64 | 5:05.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:05.02 | |||||||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | 462 | 1:12.97 | 2:30.91 | 3:49.15 | 5:05.70 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:06.64 | |||||||||
17 | Tilde Søe Bach | 2005 | 458 | 1:11.90 | 2:29.32 | 3:48.45 | 5:06.71 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:11.08 | |||||||||
18 | Rebecca Petersen | 2005 | 457 | 1:12.79 | 2:32.15 | 3:50.18 | 5:06.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:04.49 | |||||||||
19 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 455 | 1:12.94 | 2:30.79 | 3:49.82 | 5:07.41 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:06.98 | |||||||||
20 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 452 | 1:11.94 | 2:31.61 | 3:51.53 | 5:07.89 | |||
Køge Svømmeklub | 5:01.78 | |||||||||
21 | Elida Thornsen | 2005 | 450 | 1:12.96 | 2:32.70 | 3:52.71 | 5:08.37 | |||
SVØM Korsør | 5:06.01 | |||||||||
22 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 446 | 1:11.61 | 2:31.32 | 3:52.02 | 5:09.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:08.25 | |||||||||
23 | Lise Refsgaard | 2005 | 446 | 1:11.75 | 2:32.12 | 3:52.63 | 5:09.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.97 | |||||||||
24 | Amalie Tolderlund | 2005 | 441 | 1:12.47 | 2:33.58 | 3:53.64 | 5:10.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:05.77 | |||||||||
25 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 440 | 1:12.08 | 2:30.51 | 3:51.02 | 5:10.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:00.89 | |||||||||
26 | Anna R. Strøbek | 2005 | 438 | 1:14.58 | 2:33.27 | 3:52.59 | 5:11.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:10.40 | |||||||||
27 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 434 | 1:13.87 | 2:34.93 | 3:55.35 | 5:12.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:11.48 | |||||||||
28 | Asta Højberg | 2005 | 432 | 1:14.16 | 2:35.89 | 3:56.25 | 5:12.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:11.40 | |||||||||
29 | Emily Hansen | 2005 | 430 | 1:12.81 | 2:34.79 | 3:55.35 | 5:13.12 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:11.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 640 | 1:04.93 | 2:15.65 | 3:26.75 | 4:34.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:36.49 | |||||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 604 | 1:06.76 | 2:18.75 | 3:30.83 | 4:39.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:43.81 | |||||||||
3 | Fiona Andrea Have | 2004 | 604 | 1:08.70 | 2:20.86 | 3:31.80 | 4:39.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:43.48 | |||||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 595 | 1:07.27 | 2:19.56 | 3:31.21 | 4:41.08 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:45.98 | |||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 581 | 1:08.54 | 2:20.99 | 3:33.17 | 4:43.27 | |||
Kolding SK | 4:43.18 | |||||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 571 | 1:07.66 | 2:20.53 | 3:33.98 | 4:45.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 561 | 1:08.40 | 2:21.92 | 3:35.20 | 4:46.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.33 | |||||||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 560 | 1:07.97 | 2:20.78 | 3:34.54 | 4:46.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:43.98 | |||||||||
Løb 63, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 576 | 1:06.15 | 2:18.60 | 3:32.20 | 4:44.05 | |||
JGI Svømning | 4:45.43 | |||||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 574 | 1:05.72 | 2:19.60 | 3:33.32 | 4:44.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.15 | |||||||||
3 | Fenja Romanski | 2005 | 546 | 1:06.97 | 2:21.78 | 3:37.98 | 4:49.24 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:58.22 | |||||||||
4 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 546 | 1:07.73 | 2:22.46 | 3:37.46 | 4:49.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.17 | |||||||||
5 | Silja Brage | 2005 | 531 | 1:08.46 | 2:23.02 | 3:38.51 | 4:51.83 | |||
JGI Svømning | 4:57.61 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 496 | 1:09.19 | 2:24.61 | 3:41.81 | 4:58.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:05.68 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 484 | 1:09.66 | 2:26.99 | 3:44.84 | 5:00.97 | |||
Køge Svømmeklub | 4:55.56 | |||||||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 475 | 1:12.12 | 2:29.00 | 3:46.45 | 5:02.95 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:58.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 64 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 656 | 1:01.25 | 2:06.09 | 3:10.56 | 4:13.24 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:15.77 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 566 | 1:01.94 | 2:08.37 | 3:16.76 | 4:26.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.57 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 559 | 1:02.17 | 2:08.74 | 3:17.92 | 4:27.01 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.56 | |||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 557 | 1:03.05 | 2:12.51 | 3:21.59 | 4:27.45 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:24.36 | |||||||||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 555 | 1:03.66 | 2:12.52 | 3:21.42 | 4:27.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:28.80 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 537 | 1:03.75 | 2:13.32 | 3:23.64 | 4:30.66 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:32.04 | |||||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | 534 | 1:04.71 | 2:14.73 | 3:23.98 | 4:31.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.56 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 533 | 1:03.65 | 2:13.60 | 3:22.55 | 4:31.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:31.14 | |||||||||
9 | Ole Hovmand | 2003 | 533 | 1:04.78 | 2:13.72 | 3:23.74 | 4:31.39 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:37.78 | |||||||||
10 | Daniel Damsbo | 2003 | 532 | 1:04.07 | 2:13.13 | 3:23.12 | 4:31.48 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:31.34 | |||||||||
11 | Valdemar Kristensen | 2003 | 527 | 1:04.58 | 2:15.16 | 3:24.91 | 4:32.41 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.20 | |||||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 514 | 1:06.80 | 2:16.30 | 3:26.02 | 4:34.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:40.36 | |||||||||
13 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 511 | 1:04.51 | 2:14.32 | 3:24.99 | 4:35.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:32.31 | |||||||||
14 | Mads Stamholt | 2003 | 510 | 1:05.13 | 2:15.67 | 3:26.92 | 4:35.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:26.66 | |||||||||
15 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 506 | 1:06.86 | 2:17.43 | 3:28.06 | 4:36.09 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:40.99 | |||||||||
16 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 505 | 1:06.02 | 2:17.19 | 3:26.65 | 4:36.20 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben S 68 | 4:34.06 | |||||||||
17 | Frederik Jørgensen | 2003 | 500 | 1:05.67 | 2:16.57 | 3:27.65 | 4:37.16 | |||
Farum Svømmeklub | 4:31.98 | |||||||||
18 | Mathias Knudsen | 2003 | 483 | 1:05.37 | 2:17.53 | 3:31.45 | 4:40.32 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Nord | 4:35.61 | |||||||||
19 | Emil Lykke Grann | 2003 | 479 | 1:07.75 | 2:20.17 | 3:32.03 | 4:41.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:40.20 | |||||||||
20 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 472 | 1:05.74 | 2:18.43 | 3:30.69 | 4:42.55 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:36.15 | |||||||||
21 | Xander Pontoppidan | 2003 | 466 | 1:07.60 | 2:19.30 | 3:31.60 | 4:43.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:40.17 | |||||||||
22 | Simon Degn | 2003 | 452 | 1:08.75 | 2:22.21 | 3:35.17 | 4:46.70 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 4:39.07 | |||||||||
23 | Daniel Østerballe | 2003 | 449 | 1:07.16 | 2:20.28 | 3:34.36 | 4:47.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:41.37 | |||||||||
23 | Zilas Aarestrup | 2003 | 449 | 1:07.52 | 2:21.22 | 3:35.34 | 4:47.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:41.16 | |||||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 447 | 1:07.44 | 2:23.42 | 3:37.46 | 4:47.75 | |||
Næstved IF | 4:40.73 | |||||||||
26 | Alex Søndergaard | 2003 | 428 | 1:06.37 | 2:20.13 | 3:35.61 | 4:51.91 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:36.61 | |||||||||
- | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.80 | |||||||||
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 563 | 1:03.02 | 2:10.63 | 3:20.20 | 4:26.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.40 | |||||||||
2 | Elias Noe | 2004 | 533 | 1:03.79 | 2:13.21 | 3:22.77 | 4:31.30 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:33.44 | |||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 532 | 1:05.53 | 2:14.77 | 3:24.30 | 4:31.48 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:36.70 | |||||||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | 521 | 1:04.64 | 2:14.42 | 3:24.82 | 4:33.34 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:37.50 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 508 | 1:05.09 | 2:15.63 | 3:27.04 | 4:35.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:43.99 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 506 | 1:05.62 | 2:16.68 | 3:27.06 | 4:36.05 | |||
Lyseng IF | 4:30.74 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 506 | 1:07.03 | 2:17.83 | 3:28.04 | 4:36.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:33.47 | |||||||||
8 | William Ølshøj | 2004 | 500 | 1:06.07 | 2:17.05 | 3:27.93 | 4:37.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:35.16 | |||||||||
9 | Mads Peter Hansen | 2004 | 499 | 1:06.20 | 2:17.77 | 3:28.81 | 4:37.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Viborg Svømme Klub | 4:30.03 | |||||||||
10 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 485 | 1:07.38 | 2:19.55 | 3:31.19 | 4:40.01 | |||
Herlev Svømning | 4:40.35 | |||||||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 484 | 1:06.45 | 2:19.00 | 3:31.21 | 4:40.27 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:45.91 | |||||||||
12 | Mads Mikkelsen | 2004 | 482 | 1:09.90 | 2:23.66 | 3:33.56 | 4:40.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:40.21 | |||||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | 481 | 1:06.92 | 2:18.09 | 3:29.93 | 4:40.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:45.17 | |||||||||
14 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 478 | 1:08.44 | 2:19.73 | 3:31.16 | 4:41.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:47.80 | |||||||||
15 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 472 | 1:06.53 | 2:19.23 | 3:32.75 | 4:42.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Odder Svømmeklub | 4:39.69 | |||||||||
16 | Christian Landtved | 2004 | 471 | 1:04.97 | 2:15.74 | 3:28.29 | 4:42.73 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:46.50 | |||||||||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 464 | 1:06.30 | 2:17.65 | 3:30.83 | 4:44.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:42.20 | |||||||||
18 | Alexander Vergereau | 2004 | 463 | 1:07.89 | 2:19.66 | 3:32.33 | 4:44.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:34.96 | |||||||||
19 | Asger Mathiasen | 2004 | 462 | 1:08.30 | 2:20.90 | 3:33.02 | 4:44.57 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:48.09 | |||||||||
20 | Nicklas Plank | 2004 | 461 | 1:07.80 | 2:22.20 | 3:34.32 | 4:44.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:48.94 | |||||||||
21 | Silas Waterval | 2004 | 455 | 1:07.48 | 2:20.83 | 3:34.42 | 4:46.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:47.45 | |||||||||
22 | Lukas Frederiksen | 2004 | 452 | 1:06.87 | 2:20.07 | 3:33.85 | 4:46.69 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:49.43 | |||||||||
23 | Kasper Hansen | 2004 | 451 | 1:09.55 | 2:21.97 | 3:34.84 | 4:46.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:48.01 | |||||||||
24 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 443 | 1:07.09 | 2:21.90 | 3:36.71 | 4:48.62 | Deltager ikke i finalen | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:45.55 | |||||||||
25 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 440 | 1:08.70 | 2:22.47 | 3:38.31 | 4:49.33 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:44.63 | |||||||||
26 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 437 | 1:09.15 | 2:23.90 | 3:37.29 | 4:50.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:49.39 | |||||||||
27 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 434 | 1:08.97 | 2:24.05 | 3:39.14 | 4:50.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:45.21 | |||||||||
28 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 434 | 1:07.60 | 2:22.84 | 3:37.71 | 4:50.50 | |||
Greve Svømmeklub | 4:51.32 | |||||||||
29 | Emil Neumann | 2004 | 432 | 1:09.29 | 2:24.38 | 3:39.16 | 4:51.01 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:41.89 | |||||||||
30 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 427 | 1:07.88 | 2:23.59 | 3:39.07 | 4:52.21 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:49.87 | |||||||||
31 | Stefan Rasmussen | 2004 | 426 | 1:08.57 | 2:22.52 | 3:37.76 | 4:52.28 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:49.35 | |||||||||
32 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 418 | 1:09.20 | 2:24.80 | 3:40.19 | 4:54.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:50.25 | |||||||||
33 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 413 | 1:09.26 | 2:24.76 | 3:40.54 | 4:55.50 | |||
Svømmeklubben Laksen | 4:49.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | 660 | 59.89 | 2:04.16 | 3:09.17 | 4:12.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:15.77 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 611 | 1:00.68 | 2:07.18 | 3:14.66 | 4:19.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:24.36 | |||||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 588 | 1:00.92 | 2:07.70 | 3:16.14 | 4:22.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:28.80 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 581 | 1:00.27 | 2:06.41 | 3:14.87 | 4:23.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.57 | |||||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | 547 | 1:02.70 | 2:11.21 | 3:55.43 | 4:28.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.56 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 543 | 1:02.58 | 2:11.57 | 3:22.10 | 4:29.69 | |||
Ikast Svømmeklub | 4:32.04 | |||||||||
7 | Ole Hovmand | 2003 | 534 | 1:03.90 | 2:12.86 | 3:22.42 | 4:31.13 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:37.78 | |||||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | 513 | 1:02.85 | 2:12.75 | 3:23.82 | 4:34.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:31.14 | |||||||||
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 570 | 1:02.88 | 2:10.68 | 3:18.30 | 4:25.40 | |||
Lyseng IF | 4:30.74 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 554 | 1:03.37 | 2:12.83 | 3:21.64 | 4:27.83 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:36.70 | |||||||||
3 | Elias Noe | 2004 | 553 | 1:02.15 | 2:10.01 | 3:19.55 | 4:28.04 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:33.44 | |||||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 518 | 1:03.56 | 2:14.10 | 3:25.89 | 4:33.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:43.99 | |||||||||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | 518 | 1:06.49 | 2:51.19 | 4:33.91 | 4:33.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:33.47 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 516 | 1:02.57 | 2:10.99 | 3:23.32 | 4:34.33 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:37.50 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 497 | 1:06.32 | 2:16.61 | 3:27.29 | 4:37.76 | |||
Herlev Svømning | 4:40.35 | |||||||||
8 | William Ølshøj | 2004 | 479 | 1:04.68 | 2:15.39 | 3:28.36 | 4:41.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:35.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 65 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 65, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 530 | 30.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 506 | 30.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 495 | 30.87 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 449 | 31.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.57 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 446 | 31.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
6 | Naja Færgemann | 2006 | 441 | 32.08 | ||||||
H2Odense | 32.29 | |||||||||
7 | Ida Skov Kragh | 2006 | 438 | 32.16 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 421 | 32.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.11 | |||||||||
9 | Monika Dragieva | 2006 | 413 | 32.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
10 | Liva la Cour | 2006 | 413 | 32.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.08 | |||||||||
11 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 403 | 33.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
11 | Astrid Mulipola | 2006 | 403 | 33.05 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.44 | |||||||||
13 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 394 | 33.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
14 | Falka Tind | 2006 | 383 | 33.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
15 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 381 | 33.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
15 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 381 | 33.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.87 | |||||||||
17 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 380 | 33.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.18 | |||||||||
18 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 378 | 33.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.53 | |||||||||
19 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 373 | 33.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
20 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 373 | 33.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.15 | |||||||||
21 | SIF Bramm | 2006 | 371 | 33.99 | ||||||
JGI Svømning | 34.29 | |||||||||
22 | Kamma Rasmussen | 2006 | 368 | 34.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.09 | |||||||||
23 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 364 | 34.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.34 | |||||||||
24 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 363 | 34.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.78 | |||||||||
25 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 359 | 34.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
26 | Mie Ankersen | 2006 | 358 | 34.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
27 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 356 | 34.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
28 | Alba Mantoni | 2006 | 353 | 34.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.22 | |||||||||
28 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 353 | 34.54 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
30 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 351 | 34.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
31 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 340 | 34.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.49 | |||||||||
32 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 338 | 35.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.03 | |||||||||
33 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 336 | 35.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
34 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 334 | 35.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
35 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 327 | 35.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
36 | Ida Rønnow | 2006 | 325 | 35.53 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.61 | |||||||||
37 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 324 | 35.56 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
38 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 321 | 35.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.43 | |||||||||
39 | Leonora M Postgaard | 2006 | 320 | 35.71 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
40 | Freja Juul | 2006 | 315 | 35.89 | ||||||
Næstved IF | 36.66 | |||||||||
41 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 313 | 35.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
42 | Rikke Parkhøi | 2006 | 312 | 35.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.22 | |||||||||
43 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 311 | 36.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.45 | |||||||||
43 | Sarah Højlund | 2006 | 311 | 36.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.45 | |||||||||
45 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 311 | 36.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.47 | |||||||||
45 | Rikke Therp | 2006 | 311 | 36.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.51 | |||||||||
47 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 305 | 36.29 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.99 | |||||||||
48 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 297 | 36.59 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
49 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 295 | 36.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.93 | |||||||||
50 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 293 | 36.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
51 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 292 | 36.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
52 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 289 | 36.94 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
53 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 279 | 37.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
54 | Marie Elster | 2006 | 277 | 37.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
55 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 263 | 38.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
56 | Bianca Roos | 2006 | 263 | 38.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 66 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 66, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 560 | 27.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
2 | Malthe Berlin | 2005 | 508 | 28.10 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 28.50 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 479 | 28.66 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
4 | Casper Puggaard | 2005 | 462 | 29.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.36 | |||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 447 | 29.32 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.56 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 431 | 29.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
7 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 415 | 30.07 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
8 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 406 | 30.27 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.81 | |||||||||
9 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 406 | 30.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
10 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 395 | 30.55 | ||||||
SVØM Korsør | 32.01 | |||||||||
11 | Anders Sanggaard | 2005 | 395 | 30.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.81 | |||||||||
12 | Sejer Andersen | 2005 | 386 | 30.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | |||||||||
13 | Sebastian Rendlev | 2005 | 383 | 30.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.40 | |||||||||
14 | Anders Thøgersen | 2005 | 382 | 30.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
15 | Christian Thorhauge | 2005 | 380 | 30.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
16 | Christian Duetoft | 2005 | 374 | 31.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
17 | Cornelius Olsen | 2005 | 374 | 31.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.46 | |||||||||
18 | August Arup Neergaard | 2005 | 371 | 31.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
19 | William Bogø Andersen | 2005 | 370 | 31.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
20 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 365 | 31.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
21 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 364 | 31.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
22 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 359 | 31.54 | ||||||
Herlev Svømning | 33.84 | |||||||||
23 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 358 | 31.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
24 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 354 | 31.68 | ||||||
H2Odense | 31.97 | |||||||||
25 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 352 | 31.74 | ||||||
DeltaSwim | 33.85 | |||||||||
26 | Gustav Hoxer | 2005 | 349 | 31.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
27 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 341 | 32.08 | ||||||
Herlev Svømning | 32.89 | |||||||||
28 | Furkan Guler | 2005 | 340 | 32.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
29 | Teodor Thuelund | 2005 | 339 | 32.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
30 | Nicholas Simson | 2005 | 338 | 32.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.39 | |||||||||
31 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 337 | 32.22 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.94 | |||||||||
32 | Emil Isaksen | 2005 | 337 | 32.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.23 | |||||||||
33 | Theis Nelander | 2005 | 330 | 32.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
34 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 330 | 32.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.97 | |||||||||
35 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 329 | 32.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
36 | Inas Ilic | 2005 | 329 | 32.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
37 | Daniel Bastholm | 2005 | 328 | 32.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
38 | Louie Uldall | 2005 | 327 | 32.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
39 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 327 | 32.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.49 | |||||||||
40 | Emil Togsverd | 2005 | 326 | 32.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
41 | Cilas Madsen | 2005 | 324 | 32.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
42 | Thor Majgård | 2005 | 322 | 32.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
43 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 321 | 32.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
44 | Matti Andersen | 2005 | 320 | 32.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
45 | Malthe Foged | 2005 | 317 | 32.87 | ||||||
Næstved IF | 34.69 | |||||||||
46 | Matthias Slot | 2005 | 315 | 32.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
47 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 314 | 32.97 | ||||||
Frem Odense | 32.84 | |||||||||
48 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 313 | 33.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
49 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 312 | 33.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
50 | William Bendix Schmidt | 2005 | 311 | 33.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
51 | Tobias Rosengaard | 2005 | 309 | 33.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.23 | |||||||||
52 | Kristian Kjær | 2005 | 305 | 33.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
53 | Bertram Olesen | 2005 | 303 | 33.37 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
54 | Luca Hertzog | 2005 | 301 | 33.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.23 | |||||||||
55 | Nicolas Duvander | 2005 | 300 | 33.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.50 | |||||||||
56 | William Breuner | 2005 | 299 | 33.51 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.71 | |||||||||
57 | Axel Føns Voss | 2005 | 289 | 33.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.27 | |||||||||
58 | Sune Vergmann | 2005 | 287 | 33.97 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.18 | |||||||||
59 | Carl Clausen | 2005 | 286 | 34.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
60 | Vincent Matras | 2005 | 286 | 34.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.54 | |||||||||
61 | Illia Bulba | 2005 | 285 | 34.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.46 | |||||||||
62 | Theodor Møller | 2005 | 282 | 34.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.02 | |||||||||
63 | Konrad Clausen | 2005 | 278 | 34.36 | ||||||
SVØM Korsør | 34.42 | |||||||||
64 | Kristian Svenstrup | 2005 | 274 | 34.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.17 | |||||||||
65 | Anders Junker | 2005 | 267 | 34.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
66 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 267 | 34.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.88 | |||||||||
67 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 264 | 34.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.48 | |||||||||
68 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 258 | 35.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
- | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 32.16 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
- | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 67 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 67, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 541 | 33.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 519 | 33.67 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | 517 | 33.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.94 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 515 | 33.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 492 | 34.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | 481 | 34.52 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
7 | Alba Mantoni | 2006 | 449 | 35.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.77 | |||||||||
8 | Lara Smerdal | 2006 | 442 | 35.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.39 | |||||||||
9 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 438 | 35.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.80 | |||||||||
10 | Clara Kapke | 2006 | 436 | 35.68 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.97 | |||||||||
11 | Siv Reimer | 2006 | 429 | 35.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.37 | |||||||||
12 | Naja Færgemann | 2006 | 427 | 35.91 | ||||||
H2Odense | 35.93 | |||||||||
13 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | 424 | 36.00 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.59 | |||||||||
14 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 411 | 36.38 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.24 | |||||||||
15 | Laura Håkonsson | 2006 | 407 | 36.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
16 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 406 | 36.52 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.51 | |||||||||
16 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 406 | 36.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 36.42 | |||||||||
18 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 401 | 36.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.92 | |||||||||
19 | Liva Mayland | 2006 | 397 | 36.79 | ||||||
Næstved IF | 36.30 | |||||||||
20 | Amalie Backhausen | 2006 | 396 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.36 | |||||||||
21 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 394 | 36.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.53 | |||||||||
22 | Emily Reuter | 2006 | 392 | 36.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
23 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 389 | 37.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.68 | |||||||||
24 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 388 | 37.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
25 | Liva la Cour | 2006 | 388 | 37.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.97 | |||||||||
26 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 385 | 37.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
27 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 383 | 37.26 | ||||||
Kalundborg SK | 37.97 | |||||||||
28 | Aia Caroline Abel | 2006 | 381 | 37.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.94 | |||||||||
29 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 379 | 37.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.04 | |||||||||
29 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 379 | 37.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
31 | Mathilde Rømer | 2006 | 376 | 37.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 38.97 | |||||||||
32 | Anna Bach | 2006 | 376 | 37.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.34 | |||||||||
32 | Molly Szczepanski | 2006 | 376 | 37.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.73 | |||||||||
34 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 371 | 37.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
35 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 371 | 37.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.12 | |||||||||
36 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 368 | 37.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.00 | |||||||||
37 | SIF Bramm | 2006 | 368 | 37.76 | ||||||
JGI Svømning | 36.77 | |||||||||
38 | Line Gjelstrup | 2006 | 362 | 37.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
39 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 355 | 38.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
40 | Anna Dietrichsen | 2006 | 355 | 38.21 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
41 | Alberte Pedersen | 2006 | 354 | 38.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.91 | |||||||||
42 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 354 | 38.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
43 | Silje Mathiasen | 2006 | 351 | 38.35 | ||||||
SVØM Korsør | 38.20 | |||||||||
44 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 346 | 38.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.51 | |||||||||
45 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 343 | 38.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.95 | |||||||||
46 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 343 | 38.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.88 | |||||||||
47 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 338 | 38.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.58 | |||||||||
48 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 338 | 38.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
49 | Ida Rønnow | 2006 | 338 | 38.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.13 | |||||||||
50 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 334 | 38.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
51 | Maica Jensen | 2006 | 334 | 38.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.91 | |||||||||
52 | Alma Lind Babin | 2006 | 332 | 39.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
53 | Kamma Rasmussen | 2006 | 332 | 39.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
54 | Anne Stamholt | 2006 | 330 | 39.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.79 | |||||||||
55 | Laura Meyer | 2006 | 325 | 39.33 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
56 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 325 | 39.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
57 | Asta Lund | 2006 | 323 | 39.40 | ||||||
Herlev Svømning | 37.43 | |||||||||
57 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 323 | 39.40 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
59 | Freja Juul | 2006 | 323 | 39.43 | ||||||
Næstved IF | 38.24 | |||||||||
60 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 321 | 39.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
61 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 315 | 39.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.94 | |||||||||
62 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 312 | 39.89 | ||||||
Næstved IF | 38.70 | |||||||||
63 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 309 | 39.99 | ||||||
Næstved IF | 38.02 | |||||||||
64 | Henriette Roos | 2006 | 290 | 40.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 68 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 68, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 513 | 30.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | |||||||||
2 | Christian Duetoft | 2005 | 478 | 30.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 468 | 30.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 466 | 31.00 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 30.42 | |||||||||
5 | Mads Møller | 2005 | 428 | 31.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
6 | Sejer Andersen | 2005 | 424 | 31.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | |||||||||
7 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 415 | 32.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
8 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 414 | 32.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
9 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 414 | 32.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.50 | |||||||||
10 | Anders Sanggaard | 2005 | 402 | 32.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.41 | |||||||||
11 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 383 | 33.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.23 | |||||||||
12 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 378 | 33.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
13 | Christian Thorhauge | 2005 | 370 | 33.47 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | 362 | 33.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
15 | Mathies Liersch | 2005 | 356 | 33.89 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 35.36 | |||||||||
16 | William Bogø Andersen | 2005 | 354 | 33.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
17 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 350 | 34.11 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.60 | |||||||||
18 | Louie Uldall | 2005 | 349 | 34.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.35 | |||||||||
19 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 343 | 34.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
20 | August Arup Neergaard | 2005 | 342 | 34.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.68 | |||||||||
21 | Malthe Foged | 2005 | 340 | 34.41 | ||||||
Næstved IF | 35.02 | |||||||||
22 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 339 | 34.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
23 | Casper Boest | 2005 | 338 | 34.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.05 | |||||||||
24 | Nicholas Simson | 2005 | 336 | 34.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.95 | |||||||||
25 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 333 | 34.66 | ||||||
Herlev Svømning | 36.10 | |||||||||
26 | Andreas M Nielsen | 2005 | 331 | 34.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
27 | Anders Junker | 2005 | 331 | 34.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
28 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 329 | 34.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.10 | |||||||||
29 | Louie Hansen | 2005 | 329 | 34.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.35 | |||||||||
30 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 326 | 34.91 | ||||||
SVØM Korsør | 34.18 | |||||||||
31 | Kristian Kjær | 2005 | 323 | 35.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
32 | Emil Isaksen | 2005 | 319 | 35.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.89 | |||||||||
33 | Sebastian Rendlev | 2005 | 315 | 35.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.09 | |||||||||
34 | Tobias Jakobsen | 2005 | 315 | 35.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.83 | |||||||||
35 | Luca Hertzog | 2005 | 312 | 35.41 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.26 | |||||||||
36 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 311 | 35.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
37 | Cornelius Olsen | 2005 | 311 | 35.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
38 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 310 | 35.52 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.03 | |||||||||
39 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 309 | 35.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
40 | Vincent Matras | 2005 | 308 | 35.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.45 | |||||||||
41 | Carl Clausen | 2005 | 307 | 35.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.16 | |||||||||
42 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 306 | 35.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
43 | Anton Rytter Bech | 2005 | 303 | 35.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.06 | |||||||||
44 | William Bendix Schmidt | 2005 | 301 | 35.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
45 | William Breuner | 2005 | 297 | 36.02 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.78 | |||||||||
46 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 293 | 36.19 | ||||||
SVØM Korsør | 36.27 | |||||||||
47 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 281 | 36.68 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
48 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 280 | 36.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
49 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 269 | 37.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
- | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 34.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 69 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 69, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 541 | 37.29 | 1:18.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 516 | 37.84 | 1:20.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.30 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 468 | 39.30 | 1:22.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 463 | 38.48 | 1:23.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.09 | |||||||||
5 | Astrid Mulipola | 2006 | 445 | 38.34 | 1:24.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.97 | |||||||||
6 | Mille Frydendahl | 2006 | 445 | 39.43 | 1:24.26 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
7 | Amalie Backhausen | 2006 | 442 | 40.19 | 1:24.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.33 | |||||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 417 | 40.52 | 1:26.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.64 | |||||||||
9 | Emily Reuter | 2006 | 410 | 41.93 | 1:26.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.42 | |||||||||
10 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 406 | 42.22 | 1:26.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
11 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 405 | 41.62 | 1:26.91 | |||||
Roskilde Svømning | 1:28.76 | |||||||||
12 | Monika Dragieva | 2006 | 399 | 40.55 | 1:27.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
13 | Julie Liv Madsen | 2006 | 399 | 41.33 | 1:27.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:27.32 | |||||||||
14 | Agnete Boelt | 2006 | 399 | 41.32 | 1:27.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.28 | |||||||||
15 | Annette Toft | 2006 | 385 | 41.90 | 1:28.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.84 | |||||||||
16 | Alma Møller-Ern | 2006 | 383 | 42.25 | 1:28.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.67 | |||||||||
17 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 382 | 41.99 | 1:28.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
18 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 376 | 42.18 | 1:29.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.84 | |||||||||
19 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 375 | 42.54 | 1:29.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
20 | Henriette Roos | 2006 | 369 | 41.60 | 1:29.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.84 | |||||||||
21 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 367 | 42.95 | 1:29.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.79 | |||||||||
22 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 366 | 43.27 | 1:29.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.10 | |||||||||
23 | Mathilde Rømer | 2006 | 366 | 42.22 | 1:29.96 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:28.66 | |||||||||
24 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 359 | 42.72 | 1:30.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.76 | |||||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | 357 | 42.49 | 1:30.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
26 | Molly Szczepanski | 2006 | 350 | 42.51 | 1:31.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.86 | |||||||||
27 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 341 | 43.69 | 1:32.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
28 | Line Gjelstrup | 2006 | 338 | 45.26 | 1:32.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
29 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 338 | 42.33 | 1:32.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:51.73 | |||||||||
30 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 335 | 43.54 | 1:32.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.57 | |||||||||
31 | Anna Blom Bygum | 2006 | 332 | 43.91 | 1:32.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.77 | |||||||||
31 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 332 | 43.95 | 1:32.90 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.82 | |||||||||
33 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 331 | 43.85 | 1:33.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
34 | Stella Harpøth | 2006 | 330 | 42.30 | 1:33.05 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:40.70 | |||||||||
35 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 328 | 42.55 | 1:33.26 | |||||
Lyseng IF | 1:31.87 | |||||||||
36 | Rikke Therp | 2006 | 325 | 43.67 | 1:33.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.23 | |||||||||
37 | Karoline Hansfort | 2006 | 325 | 43.73 | 1:33.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.06 | |||||||||
38 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 325 | 44.16 | 1:33.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.27 | |||||||||
39 | Johanna Rasmussen | 2006 | 324 | 43.85 | 1:33.60 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.98 | |||||||||
40 | Ane Christensen | 2006 | 317 | 44.94 | 1:34.35 | |||||
Kolding SK | 1:33.64 | |||||||||
- | Sofie A. Wolf | 2006 | Akut Syg | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.80 | |||||||||
- | Freja Juul | 2006 | DSQ | SW 7.2 | ||||||
Næstved IF | 1:28.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 70 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 70, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 447 | 36.02 | 1:14.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:17.90 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 399 | 36.70 | 1:17.59 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | 371 | 36.90 | 1:19.49 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.80 | |||||||||
4 | Laurits Boserup | 2005 | 368 | 36.59 | 1:19.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.55 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 358 | 37.46 | 1:20.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.90 | |||||||||
6 | Mads Drechsler | 2005 | 357 | 37.83 | 1:20.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.73 | |||||||||
7 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 352 | 37.71 | 1:20.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
8 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 339 | 38.54 | 1:21.91 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.06 | |||||||||
9 | Mikkel Andersen | 2005 | 337 | 39.04 | 1:22.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
10 | Mads Møller | 2005 | 334 | 38.85 | 1:22.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.49 | |||||||||
11 | Illia Bulba | 2005 | 332 | 37.96 | 1:22.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.53 | |||||||||
12 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 329 | 38.53 | 1:22.72 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:23.40 | |||||||||
13 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 316 | 38.59 | 1:23.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.11 | |||||||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 314 | 39.62 | 1:23.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.91 | |||||||||
15 | Christian Duetoft | 2005 | 314 | 39.57 | 1:24.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.59 | |||||||||
16 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 311 | 39.42 | 1:24.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.79 | |||||||||
17 | Alexander Halken | 2005 | 305 | 39.89 | 1:24.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
18 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 303 | 39.42 | 1:24.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.50 | |||||||||
19 | Philip Vesterby | 2005 | 303 | 40.87 | 1:25.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.77 | |||||||||
20 | Axel Føns Voss | 2005 | 302 | 39.85 | 1:25.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.46 | |||||||||
21 | Oliver Lassen | 2005 | 302 | 39.73 | 1:25.15 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.64 | |||||||||
22 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 301 | 40.48 | 1:25.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.62 | |||||||||
23 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 294 | 39.38 | 1:25.83 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.39 | |||||||||
24 | Inas Ilic | 2005 | 293 | 40.66 | 1:25.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
25 | Kasper Jensen | 2005 | 292 | 40.69 | 1:26.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
26 | William Bogø Andersen | 2005 | 283 | 40.93 | 1:26.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.55 | |||||||||
27 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 280 | 40.72 | 1:27.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.34 | |||||||||
28 | Theis Nelander | 2005 | 280 | 41.09 | 1:27.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.72 | |||||||||
29 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 276 | 41.71 | 1:27.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
29 | Nicolas Duvander | 2005 | 276 | 41.79 | 1:27.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.60 | |||||||||
31 | Malthe Foged | 2005 | 275 | 40.51 | 1:27.82 | |||||
Næstved IF | 1:25.07 | |||||||||
32 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 274 | 41.16 | 1:27.95 | |||||
SVØM Korsør | 1:27.38 | |||||||||
33 | Magnus Tullberg | 2005 | 273 | 42.21 | 1:28.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.51 | |||||||||
34 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 270 | 41.07 | 1:28.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
35 | Bertram Olesen | 2005 | 249 | 42.81 | 1:30.72 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
36 | Christoffer Mejdal | 2005 | 247 | 43.45 | 1:31.03 | |||||
Frem Odense | 1:27.10 | |||||||||
37 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 244 | 41.69 | 1:31.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:33.49 | |||||||||
38 | Luca Hertzog | 2005 | 240 | 43.58 | 1:31.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.80 | |||||||||
- | Tobias Lindhardt | 2005 | DNS | |||||||
JGI Svømning | 1:28.07 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 71 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 71, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 2004 | 10:04.04 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:11.88 | |||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:12.85 | 2:33.49 | 2:33.49 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:09.04 | 2:28.99 | 5:02.48 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:07.39 | 2:29.76 | 7:32.24 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 1:09.62 | 2:31.80 | 10:04.04 | ||||||
2 | Vat Piger | 2004 | 10:07.25 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:09.31 | |||||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 1:09.05 | 2:25.58 | 2:25.58 | ||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:15.27 | 2:37.17 | 5:02.75 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:13.45 | 2:36.06 | 7:38.81 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:10.20 | 2:28.44 | 10:07.25 | ||||||
3 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | 10:11.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:03.37 | |||||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:11.83 | 2:34.39 | 2:34.39 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:12.08 | 2:30.57 | 5:04.96 | ||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:13.74 | 2:31.99 | 7:36.95 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:13.10 | 2:34.27 | 10:11.22 | ||||||
4 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 10:17.93 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:15.98 | |||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:11.51 | 2:34.62 | 2:34.62 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:11.35 | 2:34.31 | 5:08.93 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:14.24 | 2:34.76 | 7:43.69 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 1:09.43 | 2:34.24 | 10:17.93 | ||||||
5 | Aarhus Swim Piger | 2004 | 10:21.76 | |||||||
Aarhus Swim | 10:28.40 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:12.26 | 2:40.05 | 2:40.05 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:13.65 | 2:33.51 | 5:13.56 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:11.91 | 2:33.44 | 7:47.00 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:15.61 | 2:34.76 | 10:21.76 | ||||||
6 | Esbjerg Darlings | 2004 | 10:25.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:20.01 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:11.44 | 2:30.30 | 2:30.30 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:16.89 | 2:39.96 | 5:10.26 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:12.54 | 2:35.70 | 7:45.96 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:15.57 | 2:39.22 | 10:25.18 | ||||||
7 | 1 Agf Piger | 2004 | 10:28.56 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:15.48 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 1:11.49 | 2:34.35 | 2:34.35 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:18.19 | 2:40.95 | 5:15.30 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:13.50 | 2:35.53 | 7:50.83 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:13.60 | 2:37.73 | 10:28.56 | ||||||
8 | Gsc Piger 1 | 2004 | 10:29.02 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:26.38 | |||||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:14.54 | 2:33.92 | 2:33.92 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 1:11.27 | 2:37.14 | 5:11.06 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:14.26 | 2:38.29 | 7:49.35 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:11.80 | 2:39.67 | 10:29.02 | ||||||
9 | Aalborg Piger 1 | 2004 | 10:29.89 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:28.57 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:13.28 | 2:36.44 | 2:36.44 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:16.81 | 2:37.30 | 5:13.74 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:17.47 | 2:39.55 | 7:53.29 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:13.69 | 2:36.60 | 10:29.89 | ||||||
10 | Køge Piger | 2004 | 10:32.10 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:23.89 | |||||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:13.60 | 2:30.25 | 2:30.25 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 1:18.18 | 2:42.02 | 5:12.27 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:13.22 | 2:37.76 | 7:50.03 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 1:14.63 | 2:42.07 | 10:32.10 | ||||||
11 | A6 Piger 1 | 2004 | 10:32.30 | |||||||
A6 | 10:30.63 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:15.46 | 2:40.83 | 2:40.83 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:14.11 | 2:34.02 | 5:14.85 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:17.87 | 2:40.14 | 7:54.99 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 1:15.96 | 2:37.31 | 10:32.30 | ||||||
12 | Sigma Piger 1 | 2004 | 10:35.41 | |||||||
Sigma Swim | 10:21.51 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:13.13 | 2:37.82 | 2:37.82 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:20.16 | 2:41.65 | 5:19.47 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:13.24 | 2:38.87 | 7:58.34 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:12.75 | 2:37.07 | 10:35.41 | ||||||
13 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | 10:42.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:27.88 | |||||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:14.62 | 2:37.33 | 2:37.33 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 1:17.74 | 2:42.92 | 5:20.25 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:16.64 | 2:40.54 | 8:00.79 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 1:16.66 | 2:41.77 | 10:42.56 | ||||||
14 | Esbjerg Babes | 2004 | 11:01.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:51.99 | |||||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 1:17.86 | 2:47.12 | 2:47.12 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:21.69 | 2:45.75 | 5:32.87 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:19.46 | 2:44.91 | 8:17.78 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 1:20.17 | 2:43.99 | 11:01.77 | ||||||
15 | Vejle Piger 1 | 2004 | 11:03.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 11:04.43 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | 1:20.97 | 2:51.15 | 2:51.15 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:15.36 | 2:39.15 | 5:30.30 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:24.69 | 2:52.82 | 8:23.12 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:14.21 | 2:39.91 | 11:03.03 | ||||||
16 | Sigma Piger 2 | 2004 | 11:08.90 | |||||||
Sigma Swim | 10:52.91 | |||||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:18.32 | 2:44.00 | 2:44.00 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:17.84 | 2:49.14 | 5:33.14 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:22.54 | 2:47.63 | 8:20.77 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:18.48 | 2:48.13 | 11:08.90 | ||||||
17 | Vs Piger | 2004 | 11:12.45 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 11:10.81 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:19.00 | 2:49.45 | 2:49.45 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:18.86 | 2:45.45 | 5:34.90 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:19.42 | 2:51.44 | 8:26.34 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:14.91 | 2:46.11 | 11:12.45 | ||||||
18 | Roskilde Skjolmøer Årgang | 2005 | 11:17.72 | |||||||
Roskilde Svømning | 12:10.00 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:16.84 | 2:45.94 | 2:45.94 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 1:21.33 | 2:47.13 | 5:33.07 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 1:18.04 | 2:52.27 | 8:25.34 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 1:19.91 | 2:52.38 | 11:17.72 | ||||||
19 | Gsc Piger 2 | 2004 | 11:33.54 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:21.08 | |||||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:22.90 | 2:53.64 | 2:53.64 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:20.77 | 2:54.06 | 5:47.70 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:17.97 | 2:49.89 | 8:37.59 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 1:26.11 | 2:55.95 | 11:33.54 | ||||||
- | A6 Piger 2 | 2004 | DSQ | SV 9.1 | ||||||
A6 | 10:58.82 | |||||||||
Freja Møller | 2004 | 1:20.67 | 2:44.01 | 2:44.01 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 1:16.60 | 2:44.45 | 5:28.46 | ||||||
- | Aalborg Piger 2 | 2004 | DSQ | SV 9.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:36.88 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:15.37 | 2:42.49 | 2:42.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 72 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 03 juli 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 72, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | 9:12.87 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:07.38 | |||||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 1:05.66 | 2:19.83 | 2:19.83 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:04.76 | 2:19.70 | 4:39.53 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 1:04.21 | 2:19.72 | 6:59.25 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:05.05 | 2:13.62 | 9:12.87 | ||||||
2 | Kvik 1 | 2003 | 9:21.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:31.31 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 1:04.50 | 2:19.96 | 2:19.96 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:05.04 | 2:19.81 | 4:39.77 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 1:02.64 | 2:20.17 | 6:59.94 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:06.60 | 2:21.88 | 9:21.82 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 2003 | 9:24.61 | |||||||
Sigma Swim | 9:21.75 | |||||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:06.40 | 2:22.65 | 2:22.65 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 1:06.72 | 2:24.35 | 4:47.00 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 1:07.68 | 2:20.57 | 7:07.57 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 1:03.94 | 2:17.04 | 9:24.61 | ||||||
4 | Vejle Drenge 1 | 2003 | 9:35.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:39.51 | |||||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 1:08.06 | 2:23.48 | 2:23.48 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:08.30 | 2:24.62 | 4:48.10 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:07.88 | 2:25.51 | 7:13.61 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:08.00 | 2:21.50 | 9:35.11 | ||||||
5 | Esbjerg Gutter | 2003 | 9:41.72 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:43.20 | |||||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:08.26 | 2:22.16 | 2:22.16 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 1:07.87 | 2:23.45 | 4:45.61 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 1:08.67 | 2:27.54 | 7:13.15 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 1:12.27 | 2:28.57 | 9:41.72 | ||||||
6 | Aarhus Swim Drenge | 2003 | 9:52.36 | |||||||
Aarhus Swim | 10:18.50 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:07.64 | 2:25.19 | 2:25.19 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:12.59 | 2:29.36 | 4:54.55 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 1:13.13 | 2:31.30 | 7:25.85 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:11.92 | 2:26.51 | 9:52.36 | ||||||
7 | Kvik 2 | 2003 | 9:53.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:08.71 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 1:06.50 | 2:25.20 | 2:25.20 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 1:14.07 | 2:30.17 | 4:55.37 | ||||||
Sejer Andersen | 2005 | 1:07.53 | 2:30.30 | 7:25.67 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 1:07.43 | 2:27.76 | 9:53.43 | ||||||
8 | Gsc Drenge 1 | 2003 | 9:54.24 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:55.40 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:10.50 | 2:28.41 | 2:28.41 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:09.16 | 2:26.40 | 4:54.81 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:10.85 | 2:31.82 | 7:26.63 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 1:08.40 | 2:27.61 | 9:54.24 | ||||||
9 | Vs Drenge 1 | 2003 | 9:55.34 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 9:48.64 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:08.73 | 2:29.47 | 2:29.47 | ||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 1:10.23 | 2:31.35 | 5:00.82 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 1:13.07 | 2:32.15 | 7:32.97 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:05.11 | 2:22.37 | 9:55.34 | ||||||
10 | Sigma Drenge 2 | 2003 | 10:01.60 | |||||||
Sigma Swim | 9:56.70 | |||||||||
Villads Kruse | 2003 | 1:10.14 | 2:27.65 | 2:27.65 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 1:09.81 | 2:31.14 | 4:58.79 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:10.63 | 2:30.03 | 7:28.82 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:12.78 | 2:32.78 | 10:01.60 | ||||||
11 | A6 Boys | 2003 | 10:02.88 | |||||||
A6 | 9:55.23 | |||||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:09.92 | 2:27.45 | 2:27.45 | ||||||
Julius Svarrer | 2005 | 1:05.99 | 2:30.95 | 4:58.40 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 1:13.14 | 2:34.13 | 7:32.53 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:08.15 | 2:30.35 | 10:02.88 | ||||||
12 | Lyngby Lions | 2003 | 10:07.90 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:05.88 | |||||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 1:12.39 | 2:25.86 | 2:25.86 | ||||||
Michael Halck | 2004 | 1:18.27 | 2:41.28 | 5:07.14 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 1:06.51 | 2:27.84 | 7:34.98 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:12.15 | 2:32.92 | 10:07.90 | ||||||
13 | Gentofte Drenge 1 | 2003 | 10:09.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:09.36 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 1:11.64 | 2:34.57 | 2:34.57 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:08.85 | 2:28.03 | 5:02.60 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:05.89 | 2:27.59 | 7:30.19 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 1:16.79 | 2:39.50 | 10:09.69 | ||||||
14 | Stv Drenge | 2003 | 10:18.61 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 10:00.00 | |||||||||
Elias Rought | 2003 | 1:11.05 | 2:26.33 | 2:26.33 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 1:08.47 | 2:32.42 | 4:58.75 | ||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 1:18.48 | 2:41.65 | 7:40.40 | ||||||
Casper Madsen | 2004 | 1:15.67 | 2:38.21 | 10:18.61 | ||||||
15 | Aalborg Drenge | 2004 | 10:25.28 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:22.79 | |||||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:14.99 | 2:37.73 | 2:37.73 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 1:15.12 | 2:35.71 | 5:13.44 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:13.69 | 2:34.86 | 7:48.30 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:12.12 | 2:36.98 | 10:25.28 | ||||||
16 | Vejle Drenge 2 | 2003 | 10:28.64 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:15.78 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | 1:14.88 | 2:32.71 | 2:32.71 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:17.57 | 2:41.06 | 5:13.77 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 1:17.13 | 2:39.64 | 7:53.41 | ||||||
Christian Duetoft | 2005 | 1:12.60 | 2:35.23 | 10:28.64 | ||||||
17 | Gsc Drenge 2 | 2003 | 10:29.62 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:24.58 | |||||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 1:10.39 | 2:34.96 | 2:34.96 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:14.20 | 2:33.92 | 5:08.88 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 1:14.87 | 2:42.17 | 7:51.05 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 1:12.08 | 2:38.57 | 10:29.62 | ||||||
18 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | 10:37.98 | |||||||
Roskilde Svømning | 12:09.00 | |||||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 1:13.61 | 2:39.23 | 2:39.23 | ||||||
William Breuner | 2005 | 1:17.44 | 2:42.29 | 5:21.52 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 1:17.36 | 2:45.73 | 8:07.25 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 1:12.66 | 2:30.73 | 10:37.98 | ||||||
19 | Vs Drenge 2 | 2004 | 11:19.66 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 11:14.40 | |||||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 1:14.22 | 2:36.27 | 2:36.27 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 1:26.71 | 2:58.65 | 5:34.92 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 1:25.52 | 3:01.92 | 8:36.84 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 1:17.56 | 2:42.82 | 11:19.66 | ||||||
- | 1 Agf Drenge | 2003 | DSQ | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:34.21 | |||||||||
- | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | DSQ | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:45.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:45 |