Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Mandag 09.30
Resultat Løb 50 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 50 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
14:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
549 |
31.78 |
1:05.82 |
1:41.29 |
|
2:16.65 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
522 |
32.66 |
1:08.13 |
1:43.92 |
|
2:18.92 |
|
|
Kalundborg SK |
2:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
515 |
32.86 |
1:08.15 |
1:43.99 |
|
2:19.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
500 |
32.47 |
1:07.85 |
1:44.81 |
|
2:21.01 |
|
|
H2Odense |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
496 |
33.90 |
1:10.08 |
1:46.44 |
|
2:21.31 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
496 |
32.73 |
1:08.66 |
1:45.86 |
|
2:21.37 |
|
|
H2Odense |
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
|
488 |
33.04 |
1:08.74 |
1:45.45 |
|
2:22.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
485 |
32.95 |
1:09.78 |
1:47.03 |
|
2:22.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
477 |
33.95 |
1:10.35 |
1:47.06 |
|
2:23.19 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
|
466 |
34.50 |
1:10.60 |
1:48.07 |
|
2:24.32 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
463 |
34.09 |
1:10.54 |
1:48.02 |
|
2:24.57 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
462 |
34.10 |
1:11.16 |
1:48.67 |
|
2:24.77 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
452 |
33.69 |
1:10.52 |
1:47.33 |
|
2:25.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
447 |
33.81 |
1:10.61 |
1:48.67 |
|
2:26.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
446 |
34.17 |
1:11.26 |
1:49.94 |
|
2:26.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
430 |
34.69 |
1:12.47 |
1:51.04 |
|
2:28.23 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Villads Kruse |
2003 |
|
429 |
33.85 |
1:11.45 |
1:50.43 |
|
2:28.34 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
427 |
33.97 |
1:12.68 |
1:50.72 |
|
2:28.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
|
425 |
34.42 |
1:12.45 |
1:50.94 |
|
2:28.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristoffer H. Jensen |
2003 |
|
422 |
34.88 |
1:12.74 |
1:51.82 |
|
2:29.19 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
August B Bjerregaard |
2003 |
|
420 |
34.69 |
1:13.05 |
1:52.87 |
|
2:29.40 |
|
|
H2Odense |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
417 |
34.89 |
1:13.44 |
1:51.72 |
|
2:29.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
413 |
32.84 |
1:10.83 |
1:51.21 |
|
2:30.17 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
412 |
35.46 |
1:14.02 |
1:52.25 |
|
2:30.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Elias Rought |
2003 |
|
411 |
35.38 |
1:13.23 |
1:51.78 |
|
2:30.53 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
407 |
35.26 |
1:13.08 |
1:52.25 |
|
2:30.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
401 |
35.60 |
1:14.97 |
1:54.67 |
|
2:31.69 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
394 |
36.14 |
1:14.99 |
1:54.31 |
|
2:32.59 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Christian Lorey |
2003 |
|
390 |
33.80 |
1:13.03 |
1:53.75 |
|
2:33.13 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Harald Riisager |
2003 |
|
344 |
37.64 |
1:17.71 |
1:59.25 |
|
2:39.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thor Brunsgaard |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Swim Team Neptun |
2:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:00 |
|