Tulokset Glostrup Sommerstævne 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Sommerstævne 2018 | Udskriftsdato | 16 juni 2018 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2018 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Larsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.31 | ||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.82 | ||||||
3 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.22 | ||||||
4 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.72 | ||||||
5 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | Herlev Svømning | 44.82 | ||||||
6 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.88 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 38.31 | ||||||
2 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 38.98 | ||||||
3 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 41.46 | ||||||
4 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 42.01 | ||||||
5 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 42.35 | ||||||
6 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 42.96 | ||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 43.74 | ||||||
8 | Celina Bruhn Kyhnæb | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.24 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 41.49 | ||||||
2 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 42.50 | ||||||
3 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 42.71 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Birkerød Svømmeklub | 43.49 | ||||||
5 | Christine Dalsgaard | 2007 | Birkerød Svømmeklub | 43.72 | ||||||
6 | Siri Lauth | 2007 | Herlev Svømning | 50.33 | ||||||
7 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 55.79 | ||||||
- | Fenja Apsarah Redlich | 2007 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Afsl. på maven | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 47.42 | ||||||
2 | Ellen Klitvang | 2008 | Birkerød Svømmeklub | 47.62 | ||||||
3 | Smilla Hansson | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 48.04 | ||||||
4 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 49.67 | ||||||
5 | Emma Panton Nielsen | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 50.38 | ||||||
6 | Liva Christensen | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 50.86 | ||||||
7 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 52.00 | ||||||
8 | Fiona Bergqvist | 2008 | Birkerød Svømmeklub | 53.88 | ||||||
9 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Tåstrup | 58.47 | ||||||
- | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Tåstrup | DSQ | EFB v. 25 m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 48.33 | ||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 51.52 | ||||||
3 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømme Klub | 55.08 | ||||||
4 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 55.67 | ||||||
5 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 57.99 | ||||||
6 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømme Klub | 59.62 | ||||||
7 | Liv Peters | 2009 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.07 | ||||||
8 | Kaya Gram | 2009 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.14 | ||||||
9 | Sigrid Heunicke | 2009 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.76 | ||||||
10 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.37 | ||||||
11 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømme Klub | 1:14.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 juni 2018 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |