Tulokset GTI Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zenia Aarestrup | 2001 | 543 | 32.94 | 1:07.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 523 | 33.09 | 1:08.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 508 | 33.23 | 1:08.94 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.97 | |||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 497 | 34.24 | 1:09.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.22 | |||||||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | 490 | 33.62 | 1:09.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | 475 | 34.11 | 1:10.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 638 | 31.47 | 1:03.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 623 | 31.41 | 1:04.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.07 | |||||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 543 | 31.65 | 1:07.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 510 | 33.16 | 1:08.84 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
5 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 482 | 33.86 | 1:10.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 464 | 33.70 | 1:11.05 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 464 | 34.70 | 1:11.08 | |||||
GTI | 1:12.41 | |||||||||
8 | Fiona Burmester | 2003 | 427 | 35.88 | 1:13.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.37 | |||||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 425 | 35.43 | 1:13.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
10 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 422 | 35.11 | 1:13.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
11 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 387 | 36.69 | 1:15.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
12 | Sofia Levisen | 2002 | 372 | 36.72 | 1:16.51 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | 556 | 31.76 | 1:06.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 473 | 34.10 | 1:10.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
3 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 458 | 35.35 | 1:11.38 | |||||
GTI | 1:11.21 | |||||||||
4 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 440 | 35.24 | 1:12.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.44 | |||||||||
5 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 431 | 35.47 | 1:12.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 426 | 34.86 | 1:13.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.16 | |||||||||
7 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 422 | 35.98 | 1:13.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.47 | |||||||||
8 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 411 | 36.07 | 1:14.01 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
9 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 375 | 37.34 | 1:16.28 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
10 | Ella Gohr Metz | 2005 | 362 | 37.58 | 1:17.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.99 | |||||||||
11 | Clara Schmedes | 2004 | 358 | 37.74 | 1:17.50 | |||||
GTI | 1:17.68 | |||||||||
12 | Caroline Koch | 2005 | 356 | 38.01 | 1:17.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.41 | |||||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 337 | 38.61 | 1:19.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.86 | |||||||||
14 | Julie Segato | 2005 | 333 | 39.20 | 1:19.35 | |||||
GTI | 1:18.54 | |||||||||
15 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 318 | 40.03 | 1:20.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
16 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 316 | 39.72 | 1:20.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.39 | |||||||||
17 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 316 | 39.63 | 1:20.78 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.94 | |||||||||
18 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 307 | 38.62 | 1:21.51 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.82 | |||||||||
19 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 280 | 41.26 | 1:24.04 | |||||
GTI | 1:27.24 | |||||||||
20 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 261 | 42.03 | 1:26.06 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.06 | |||||||||
21 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 225 | 43.27 | 1:30.47 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:36.15 | |||||||||
22 | Cecilie Rasmussen | 2005 | 221 | 45.06 | 1:30.94 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:36.75 | |||||||||
23 | Emma F. Rouse | 2004 | 211 | 43.79 | 1:32.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
24 | Mathilde Lund | 2004 | 207 | 45.52 | 1:32.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.15 | |||||||||
25 | Mathilde F Handberg | 2005 | 190 | 46.28 | 1:35.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.58 | |||||||||
- | Annika Britt Larsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | 1:13.77 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 458 | 34.81 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.21 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 404 | 35.73 | 1:14.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.13 | |||||||||
3 | Lara Smerdal | 2006 | 379 | 37.98 | 1:16.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.24 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 377 | 36.73 | 1:16.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
5 | Siv Reimer | 2006 | 358 | 37.84 | 1:17.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | |||||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 357 | 38.01 | 1:17.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
7 | Emily Reuter | 2006 | 335 | 39.12 | 1:19.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
8 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 334 | 38.21 | 1:19.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.92 | |||||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | 318 | 38.82 | 1:20.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.08 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 315 | 39.35 | 1:20.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.52 | |||||||||
11 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 315 | 39.89 | 1:20.83 | |||||
GTI | 1:32.69 | |||||||||
12 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 314 | 38.90 | 1:20.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 306 | 39.61 | 1:21.61 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.91 | |||||||||
14 | Rikke Therp | 2006 | 306 | 40.12 | 1:21.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.48 | |||||||||
15 | Jaqueline Haack | 2006 | 302 | 39.80 | 1:21.97 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
16 | Amalie Backhausen | 2006 | 296 | 40.35 | 1:22.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.08 | |||||||||
17 | Molly Namensen | 2006 | 293 | 40.63 | 1:22.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.98 | |||||||||
18 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 286 | 40.59 | 1:23.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
19 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 280 | 41.06 | 1:24.03 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
20 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 280 | 40.68 | 1:24.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
21 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 270 | 41.81 | 1:25.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.11 | |||||||||
22 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 269 | 41.44 | 1:25.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
23 | Olga Vejlby | 2006 | 253 | 42.41 | 1:26.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.47 | |||||||||
24 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 244 | 43.82 | 1:28.05 | |||||
GTI | 1:35.49 | |||||||||
25 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 242 | 43.49 | 1:28.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
26 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 241 | 42.38 | 1:28.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.03 | |||||||||
27 | Wilma Nørgaard | 2006 | 239 | 42.44 | 1:28.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.13 | |||||||||
28 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 233 | 43.46 | 1:29.40 | |||||
GTI | 1:32.32 | |||||||||
29 | Mathilde Johansen | 2007 | 227 | 44.02 | 1:30.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.25 | |||||||||
30 | Isabell Hansen | 2007 | 226 | 1:30.33 | 1:30.33 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
31 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 212 | 45.34 | 1:32.23 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.06 | |||||||||
32 | Mille-Mai Krog | 2007 | 203 | 47.55 | 1:33.54 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.13 | |||||||||
33 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 201 | 45.60 | 1:33.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.38 | |||||||||
34 | Agnes Højsteen | 2007 | 198 | 45.93 | 1:34.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.04 | |||||||||
35 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 198 | 1:34.41 | 1:34.41 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:36.68 | |||||||||
36 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 197 | 44.54 | 1:34.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.15 | |||||||||
37 | Emma Spang | 2006 | 194 | 44.84 | 1:34.96 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.18 | |||||||||
38 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 191 | 46.34 | 1:35.45 | |||||
GTI | 1:51.47 | |||||||||
39 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 184 | 46.15 | 1:36.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.08 | |||||||||
40 | Caroline Haugland | 2007 | 165 | 47.81 | 1:40.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.76 | |||||||||
41 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 163 | 46.86 | 1:40.62 | |||||
GTI | 1:46.17 | |||||||||
42 | Fiona Emilie West | 2006 | 148 | 51.30 | 1:44.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:49.66 | |||||||||
43 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 116 | 56.11 | 1:52.59 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.12 | |||||||||
44 | Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 88 | 57.31 | 2:03.70 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | DSQ | SW 6.2 sv mave 50m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.45 | |||||||||
- | Nikoline E. Larsen | 2007 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.66 | |||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 224 | 43.67 | 1:30.49 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.41 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 209 | 44.72 | 1:32.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.90 | |||||||||
3 | Smilla Hansson | 2008 | 175 | 47.62 | 1:38.38 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.30 | |||||||||
4 | Luka Revitz | 2008 | 143 | 51.72 | 1:45.03 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.81 | |||||||||
5 | Merle Otzen | 2008 | 141 | 50.85 | 1:45.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.71 | |||||||||
6 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 128 | 51.34 | 1:49.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.67 | |||||||||
7 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 128 | 52.20 | 1:49.18 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Emma De Palo-Jonas | 2008 | 115 | 56.37 | 1:52.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:52.01 | |||||||||
9 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 115 | 54.05 | 1:52.97 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.95 | |||||||||
10 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 112 | 53.75 | 1:54.07 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Liva Yri | 2008 | 105 | 56.48 | 1:56.41 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.39 | |||||||||
12 | Mathilde Dithmar | 2009 | 99 | 57.43 | 1:58.89 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Eirfeldt | 2009 | 98 | 1:00.30 | 1:59.21 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 92 | 59.70 | 2:01.82 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Frida Christoffersen | 2009 | 83 | 57.68 | 2:06.12 | |||||
Vest-Brøndby | 2:04.66 | |||||||||
16 | Ida Matthesen | 2009 | 78 | 1:02.09 | 2:08.25 | |||||
Vest-Brøndby | 2:15.52 | |||||||||
17 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 63 | 1:04.01 | 2:17.88 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 56 | 1:06.29 | 2:23.12 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Cecilia Janning | 2009 | 53 | 1:11.27 | 2:26.21 | |||||
Vest-Brøndby | 2:32.48 | |||||||||
- | Angela Bang Svendsen | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.59 | |||||||||
- | Mille Therp | 2009 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:56.19 | |||||||||
- | Caroline Stefansen | 2009 | DSQ | SW 6.2 Ej rygl 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.63 | |||||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | DSQ | SW 6.4 EFB 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.95 | |||||||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | DSQ | SW 6.4 EFB 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:23 |