Results for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
744 |
1:05.23 |
2:23.47 |
3:46.01 |
|
4:53.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
737 |
1:04.70 |
2:22.67 |
3:48.93 |
|
4:54.81 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
698 |
1:05.60 |
2:25.00 |
3:52.67 |
|
5:00.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
661 |
1:06.58 |
2:29.04 |
3:57.64 |
|
5:05.67 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
659 |
1:07.71 |
2:25.43 |
3:55.65 |
|
5:06.01 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
636 |
1:06.01 |
2:28.86 |
3:59.00 |
|
5:09.69 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
635 |
1:10.00 |
2:32.50 |
3:59.40 |
|
5:09.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
603 |
1:10.83 |
2:32.95 |
4:03.11 |
|
5:15.22 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Schmid |
2000 |
|
598 |
1:08.91 |
2:34.73 |
4:05.02 |
|
5:16.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
598 |
1:08.72 |
2:31.09 |
4:06.16 |
|
5:16.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
593 |
1:10.32 |
2:31.99 |
4:04.15 |
|
5:16.87 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
592 |
1:11.82 |
2:33.73 |
4:02.32 |
|
5:17.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
568 |
1:11.71 |
2:33.52 |
4:08.11 |
|
5:21.52 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
772 |
1:05.17 |
2:22.95 |
3:43.22 |
|
4:50.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
748 |
1:04.80 |
2:23.63 |
3:49.41 |
|
4:53.40 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
747 |
1:05.18 |
2:22.73 |
3:48.64 |
|
4:53.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
695 |
1:06.11 |
2:27.21 |
3:55.71 |
|
5:00.59 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
684 |
1:08.29 |
2:25.17 |
3:53.57 |
|
5:02.18 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
657 |
1:04.27 |
2:26.13 |
3:56.33 |
|
5:06.26 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
651 |
1:10.33 |
2:32.51 |
3:59.20 |
|
5:07.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
639 |
1:11.06 |
2:32.50 |
4:00.35 |
|
5:09.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Schmid |
2000 |
|
629 |
1:07.81 |
2:31.19 |
3:59.60 |
|
5:10.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
622 |
1:11.88 |
2:33.29 |
3:59.83 |
|
5:12.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
611 |
1:08.40 |
2:31.34 |
4:04.45 |
|
5:13.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
597 |
1:09.09 |
2:31.15 |
4:03.50 |
|
5:16.19 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
582 |
1:12.46 |
2:34.82 |
4:07.34 |
|
5:18.99 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:26 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
749 |
1:00.81 |
2:12.94 |
3:26.74 |
|
4:28.44 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
724 |
1:02.17 |
2:12.25 |
3:30.44 |
|
4:31.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
721 |
1:01.14 |
2:12.28 |
3:32.54 |
|
4:31.82 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
697 |
1:01.12 |
2:11.40 |
3:31.95 |
|
4:34.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
689 |
1:02.37 |
2:14.38 |
3:33.73 |
|
4:36.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Holm |
1996 |
|
662 |
1:04.14 |
2:14.96 |
3:35.80 |
|
4:39.73 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
653 |
1:01.71 |
2:14.10 |
3:36.85 |
|
4:40.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
591 |
1:04.14 |
2:22.97 |
3:44.99 |
|
4:50.48 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
14:28 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:00 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
766 |
1:04.87 |
2:12.39 |
3:19.89 |
4:27.80 |
16:51.43 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
16:46.62 |
|
|
5:35.64 |
6:43.35 |
7:51.03 |
8:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10:05.99 |
11:13.60 |
12:21.22 |
13:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
14:36.87 |
15:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Grandt |
1998 |
|
736 |
1:05.39 |
2:14.65 |
3:23.96 |
4:32.65 |
17:04.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
16:46.22 |
|
|
5:41.18 |
6:49.70 |
7:57.87 |
9:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10:14.32 |
11:22.26 |
12:30.45 |
13:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.42 |
15:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jackie Gade |
1998 |
|
676 |
1:06.09 |
2:16.13 |
3:26.37 |
4:36.52 |
17:34.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
17:30.22 |
|
|
5:47.10 |
6:57.42 |
8:08.37 |
9:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
10:29.96 |
11:40.39 |
12:50.50 |
14:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
15:12.27 |
16:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
650 |
1:06.26 |
2:16.72 |
3:27.60 |
4:38.30 |
17:48.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
17:13.02 |
|
|
5:49.62 |
7:00.51 |
8:11.79 |
9:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.51 |
11:46.14 |
12:58.78 |
14:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15:23.60 |
16:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
609 |
1:07.19 |
2:18.60 |
3:30.70 |
4:43.15 |
18:11.62 |
|
|
H2Odense |
18:17.33 |
|
|
5:55.80 |
7:08.78 |
8:21.49 |
9:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.20 |
12:01.79 |
13:15.81 |
14:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
15:44.62 |
16:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
584 |
1:08.35 |
2:21.28 |
3:35.13 |
4:49.29 |
18:27.13 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
18:29.05 |
|
|
6:03.50 |
7:18.01 |
8:32.04 |
9:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.95 |
12:15.63 |
13:29.67 |
14:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15:58.48 |
17:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
570 |
1:10.15 |
2:23.88 |
3:37.91 |
4:52.24 |
18:36.04 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
18:32.27 |
|
|
6:06.75 |
7:22.43 |
8:38.31 |
9:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.58 |
12:23.74 |
13:39.08 |
14:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.93 |
17:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 2018-07-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
772 |
57.71 |
1:59.02 |
3:04.54 |
4:09.77 |
15:49.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
15:26.97 |
|
|
5:14.81 |
6:20.66 |
7:25.69 |
8:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
9:33.52 |
10:37.18 |
11:40.81 |
12:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
13:48.19 |
14:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Holm |
1998 |
|
768 |
1:00.68 |
2:04.25 |
3:08.13 |
4:12.11 |
15:51.08 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
15:51.46 |
|
|
5:16.53 |
6:20.85 |
7:25.20 |
8:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
9:32.74 |
10:36.16 |
11:40.18 |
12:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
13:47.69 |
14:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
707 |
1:02.62 |
2:07.85 |
3:13.90 |
4:20.07 |
16:17.49 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
16:21.19 |
|
|
5:25.98 |
6:31.09 |
7:36.22 |
8:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
9:46.62 |
10:52.20 |
11:57.51 |
13:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
14:07.91 |
15:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
694 |
1:01.07 |
2:05.91 |
3:11.21 |
4:16.68 |
16:23.65 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
16:02.44 |
|
|
5:22.21 |
6:27.59 |
7:32.87 |
8:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
9:44.19 |
10:50.05 |
11:56.30 |
13:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
14:10.23 |
15:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
640 |
1:01.04 |
2:07.10 |
3:14.26 |
4:22.17 |
16:50.47 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:20.48 |
|
|
5:29.77 |
6:37.86 |
7:46.15 |
8:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.29 |
11:11.10 |
12:19.94 |
13:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.48 |
15:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
638 |
1:01.62 |
2:07.00 |
3:12.86 |
4:18.54 |
16:51.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
16:18.77 |
|
|
5:24.69 |
6:30.11 |
7:36.41 |
8:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
9:49.05 |
10:57.76 |
12:07.42 |
13:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
14:29.99 |
15:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
636 |
1:01.32 |
2:07.01 |
3:13.52 |
4:20.95 |
16:52.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:52.75 |
|
|
5:28.91 |
6:37.10 |
7:45.68 |
8:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.29 |
11:11.03 |
12:19.72 |
13:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.27 |
15:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:27.83 2018-07-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
818 |
34.35 |
1:12.35 |
1:50.27 |
|
2:28.69 |
|
|
Kolding SK |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
748 |
35.02 |
1:14.09 |
1:53.27 |
|
2:33.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
728 |
34.96 |
1:14.30 |
1:54.05 |
|
2:34.58 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
727 |
35.18 |
1:14.72 |
1:54.46 |
|
2:34.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
716 |
37.91 |
1:19.65 |
1:57.28 |
|
2:35.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
647 |
36.28 |
1:17.09 |
1:59.34 |
|
2:40.77 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
617 |
37.07 |
1:19.41 |
2:01.49 |
|
2:43.33 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
605 |
37.36 |
1:18.89 |
2:01.11 |
|
2:44.42 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
604 |
37.83 |
1:20.16 |
2:02.22 |
|
2:44.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
590 |
37.31 |
1:19.21 |
2:02.28 |
|
2:45.82 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
585 |
37.68 |
1:19.94 |
2:02.60 |
|
2:46.28 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
583 |
37.36 |
1:19.94 |
2:02.75 |
|
2:46.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
580 |
37.57 |
1:19.40 |
2:03.08 |
|
2:46.73 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Bak |
1997 |
|
567 |
37.21 |
1:20.10 |
2:03.64 |
|
2:48.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
563 |
37.20 |
1:19.89 |
2:03.90 |
|
2:48.40 |
|
|
H2Odense |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
537 |
37.64 |
1:21.31 |
2:05.15 |
|
2:51.09 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helene Olesen |
2000 |
|
527 |
37.11 |
1:20.26 |
2:04.67 |
|
2:52.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Meng |
2003 |
|
518 |
37.82 |
1:21.79 |
2:07.27 |
|
2:53.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:27.83 2018-07-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
882 |
33.17 |
1:09.72 |
1:47.31 |
|
2:25.01 |
|
|
Kolding SK |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
785 |
35.04 |
1:13.00 |
1:51.83 |
|
2:30.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
777 |
35.28 |
1:14.18 |
1:52.61 |
|
2:31.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
752 |
34.60 |
1:14.10 |
1:53.75 |
|
2:32.95 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
737 |
35.35 |
1:14.72 |
1:54.02 |
|
2:33.95 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
671 |
35.56 |
1:16.88 |
1:57.60 |
|
2:38.88 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
636 |
36.83 |
1:17.83 |
1:59.57 |
|
2:41.68 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
619 |
36.73 |
1:18.05 |
1:59.75 |
|
2:43.21 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
633 |
37.19 |
1:18.11 |
1:59.78 |
|
2:41.99 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
610 |
36.64 |
1:18.14 |
2:00.62 |
|
2:43.95 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
597 |
37.10 |
1:18.79 |
2:01.37 |
|
2:45.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Bak |
1997 |
|
576 |
36.22 |
1:18.43 |
2:02.05 |
|
2:47.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
566 |
37.05 |
1:20.95 |
2:04.10 |
|
2:48.12 |
|
|
H2Odense |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
561 |
37.70 |
1:20.64 |
2:04.58 |
|
2:48.57 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
551 |
37.90 |
1:20.71 |
2:04.82 |
|
2:49.59 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helene Olesen |
2000 |
|
549 |
37.23 |
1:20.44 |
2:04.10 |
|
2:49.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:10 |
|
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
701 |
32.07 |
1:08.37 |
1:45.50 |
|
2:22.95 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
671 |
33.06 |
1:10.87 |
1:47.24 |
|
2:25.03 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
667 |
32.67 |
1:10.02 |
1:47.36 |
|
2:25.33 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
644 |
33.25 |
1:10.49 |
1:48.17 |
|
2:27.07 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
634 |
33.20 |
1:10.85 |
1:49.16 |
|
2:27.80 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
615 |
33.17 |
1:11.22 |
1:50.17 |
|
2:29.28 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
612 |
33.18 |
1:11.80 |
1:50.69 |
|
2:29.54 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janus Meinert |
1995 |
|
606 |
32.96 |
1:11.34 |
1:50.32 |
|
2:30.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
592 |
32.60 |
1:11.80 |
1:51.12 |
|
2:31.20 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
583 |
33.71 |
1:12.56 |
1:52.22 |
|
2:31.97 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Koch |
1998 |
|
513 |
34.83 |
1:14.29 |
1:55.63 |
|
2:38.64 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Andersen |
1992 |
|
482 |
35.50 |
1:16.50 |
1:58.07 |
|
2:41.89 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:25 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
777 |
32.33 |
1:07.79 |
1:43.69 |
|
2:18.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
694 |
31.59 |
1:07.72 |
1:44.33 |
|
2:23.45 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
692 |
32.62 |
1:09.17 |
1:46.38 |
|
2:23.59 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
663 |
32.67 |
1:09.50 |
1:47.32 |
|
2:25.61 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
651 |
32.77 |
1:09.79 |
1:47.25 |
|
2:26.53 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janus Meinert |
1995 |
|
640 |
32.67 |
1:10.79 |
1:48.74 |
|
2:27.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
603 |
33.46 |
1:11.74 |
1:50.39 |
|
2:30.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
600 |
33.31 |
1:11.54 |
1:50.86 |
|
2:30.57 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
625 |
34.13 |
1:12.46 |
1:50.89 |
|
2:28.49 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
584 |
34.95 |
1:12.71 |
1:53.43 |
|
2:31.88 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Koch |
1998 |
|
506 |
34.49 |
1:14.36 |
1:56.50 |
|
2:39.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Andersen |
1992 |
|
490 |
34.54 |
1:14.98 |
1:56.98 |
|
2:41.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:18 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
742 |
1:03.13 |
2:09.26 |
3:14.97 |
|
4:21.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
732 |
1:03.13 |
2:10.89 |
3:18.39 |
|
4:22.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Grandt |
1998 |
|
730 |
1:05.42 |
2:13.78 |
3:20.15 |
|
4:22.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
716 |
1:03.47 |
2:10.19 |
3:17.85 |
|
4:24.29 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Reeh |
1999 |
|
704 |
1:03.71 |
2:11.40 |
3:18.77 |
|
4:25.75 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
669 |
1:04.20 |
2:12.41 |
3:22.34 |
|
4:30.27 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jackie Gade |
1998 |
|
635 |
1:06.05 |
2:15.55 |
3:25.53 |
|
4:35.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
621 |
1:05.09 |
2:15.21 |
3:26.26 |
|
4:37.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
610 |
1:07.46 |
2:17.69 |
3:27.88 |
|
4:38.81 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
598 |
1:07.87 |
2:19.33 |
3:30.56 |
|
4:40.58 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
554 |
1:08.55 |
2:20.98 |
3:34.94 |
|
4:47.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
780 |
1:02.52 |
2:08.03 |
3:12.32 |
|
4:16.87 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
757 |
1:02.15 |
2:08.85 |
3:15.99 |
|
4:19.34 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Grandt |
1998 |
|
753 |
1:03.02 |
2:09.45 |
3:15.63 |
|
4:19.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
714 |
1:04.24 |
2:11.77 |
3:18.84 |
|
4:24.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Reeh |
1999 |
|
709 |
1:04.02 |
2:11.39 |
3:18.97 |
|
4:25.16 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jackie Gade |
1998 |
|
672 |
1:05.18 |
2:13.32 |
3:22.32 |
|
4:29.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
665 |
1:04.98 |
2:14.33 |
3:24.03 |
|
4:30.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
664 |
1:04.76 |
2:13.87 |
3:23.49 |
|
4:31.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
643 |
1:06.90 |
2:16.77 |
3:26.57 |
|
4:33.84 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
623 |
1:06.68 |
2:16.59 |
3:26.44 |
|
4:36.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
768 |
57.00 |
1:58.07 |
2:59.43 |
|
4:00.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
757 |
56.41 |
1:56.86 |
2:59.31 |
|
4:01.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
727 |
59.64 |
2:03.22 |
3:03.76 |
|
4:04.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Holm |
1998 |
|
723 |
59.87 |
2:02.16 |
3:04.05 |
|
4:05.18 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
721 |
58.51 |
2:01.78 |
3:05.41 |
|
4:05.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Holm |
1996 |
|
703 |
58.60 |
2:01.23 |
3:04.88 |
|
4:07.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
691 |
1:00.91 |
2:03.91 |
3:06.56 |
|
4:08.83 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
691 |
1:00.19 |
2:04.18 |
3:06.33 |
|
4:08.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
664 |
1:01.81 |
2:06.17 |
3:10.64 |
|
4:12.13 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
659 |
59.28 |
2:02.78 |
3:07.40 |
|
4:12.84 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
653 |
1:01.05 |
2:05.46 |
3:10.26 |
|
4:13.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Søren Villumsen |
1998 |
|
643 |
1:01.30 |
2:06.72 |
3:11.32 |
|
4:14.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
631 |
1:01.75 |
2:06.44 |
3:11.61 |
|
4:16.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
627 |
1:01.69 |
2:07.13 |
3:11.98 |
|
4:17.04 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
597 |
1:00.95 |
2:06.89 |
3:14.29 |
|
4:21.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
580 |
1:01.59 |
2:08.61 |
3:15.15 |
|
4:23.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
4:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
562 |
1:01.33 |
2:08.10 |
3:16.78 |
|
4:26.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
825 |
56.53 |
1:56.06 |
2:56.27 |
|
3:54.60 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
819 |
56.55 |
1:56.05 |
2:56.20 |
|
3:55.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
758 |
57.97 |
1:59.53 |
3:01.36 |
|
4:01.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
749 |
57.05 |
1:58.14 |
3:00.56 |
|
4:02.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Holm |
1998 |
|
722 |
58.73 |
2:00.83 |
3:03.54 |
|
4:05.22 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
708 |
59.38 |
2:01.55 |
3:04.70 |
|
4:06.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Holm |
1996 |
|
702 |
59.08 |
2:01.36 |
3:04.75 |
|
4:07.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
692 |
1:00.40 |
2:03.07 |
3:06.39 |
|
4:08.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
716 |
1:00.78 |
2:04.01 |
3:05.47 |
|
4:05.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Søren Villumsen |
1998 |
|
692 |
58.44 |
2:01.93 |
3:05.98 |
|
4:08.73 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
686 |
1:00.33 |
2:03.15 |
3:06.88 |
|
4:09.41 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
674 |
1:00.19 |
2:03.58 |
3:07.30 |
|
4:10.95 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
667 |
1:00.35 |
2:04.17 |
3:08.44 |
|
4:11.78 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
630 |
59.89 |
2:05.12 |
3:11.12 |
|
4:16.63 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
617 |
1:01.58 |
2:07.32 |
3:13.34 |
|
4:18.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:24 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
702 |
32.74 |
1:08.37 |
1:44.13 |
|
2:19.54 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
687 |
33.14 |
1:09.35 |
1:45.14 |
|
2:20.59 |
|
|
H2Odense |
2:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
679 |
33.36 |
1:09.24 |
1:45.49 |
|
2:21.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
666 |
33.17 |
1:08.95 |
1:45.31 |
|
2:22.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Toft |
2000 |
|
656 |
33.11 |
1:09.35 |
1:46.20 |
|
2:22.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
653 |
33.74 |
1:10.80 |
1:46.93 |
|
2:22.96 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
636 |
34.30 |
1:10.61 |
1:47.69 |
|
2:24.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
629 |
33.66 |
1:09.72 |
1:47.01 |
|
2:24.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
621 |
35.19 |
1:12.07 |
1:48.63 |
|
2:25.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
613 |
34.51 |
1:11.35 |
1:47.81 |
|
2:26.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
552 |
35.95 |
1:14.33 |
1:53.16 |
|
2:31.15 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marie Christensen |
2002 |
|
549 |
35.22 |
1:13.56 |
1:52.15 |
|
2:31.47 |
Deltager ikke i finalen |
|
Odder Svømmeklub |
2:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
544 |
33.82 |
1:11.69 |
1:51.46 |
|
2:31.92 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
765 |
32.45 |
1:07.11 |
1:41.63 |
|
2:15.61 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
730 |
32.72 |
1:07.91 |
1:42.80 |
|
2:17.74 |
|
|
H2Odense |
2:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
716 |
32.77 |
1:07.69 |
1:42.61 |
|
2:18.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
700 |
32.65 |
1:08.02 |
1:43.70 |
|
2:19.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Toft |
2000 |
|
688 |
32.85 |
1:08.05 |
1:44.07 |
|
2:20.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
659 |
33.35 |
1:09.29 |
1:45.81 |
|
2:22.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
628 |
34.35 |
1:10.39 |
1:47.87 |
|
2:24.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
625 |
35.08 |
1:11.91 |
1:48.57 |
|
2:25.05 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
636 |
33.49 |
1:09.50 |
1:46.57 |
|
2:24.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
590 |
34.73 |
1:11.71 |
1:49.87 |
|
2:27.86 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
544 |
34.55 |
1:13.48 |
1:52.76 |
|
2:31.88 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
701 |
30.66 |
1:02.96 |
1:35.44 |
|
2:05.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
688 |
29.74 |
1:00.93 |
1:33.62 |
|
2:06.77 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
659 |
30.16 |
1:02.85 |
1:35.76 |
|
2:08.57 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
654 |
30.92 |
1:02.35 |
1:35.84 |
|
2:08.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
603 |
31.60 |
1:05.78 |
1:39.67 |
|
2:12.44 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
599 |
30.47 |
1:03.92 |
1:38.31 |
|
2:12.72 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
578 |
30.75 |
1:04.63 |
1:39.41 |
|
2:14.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
|
549 |
31.50 |
1:05.72 |
1:41.19 |
|
2:16.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
532 |
31.24 |
1:06.01 |
1:42.10 |
|
2:18.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
|
504 |
31.76 |
1:06.92 |
1:44.12 |
|
2:20.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bjørn Hansen |
1998 |
|
488 |
31.28 |
1:05.93 |
1:42.97 |
|
2:22.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
728 |
29.86 |
1:01.66 |
1:33.46 |
|
2:04.39 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
719 |
29.60 |
1:01.58 |
1:33.45 |
|
2:04.91 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
692 |
29.46 |
1:01.06 |
1:33.49 |
|
2:06.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
661 |
30.18 |
1:03.21 |
1:36.09 |
|
2:08.48 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
608 |
31.19 |
1:05.17 |
1:38.89 |
|
2:12.05 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
608 |
30.33 |
1:03.57 |
1:37.31 |
|
2:12.07 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
|
554 |
31.10 |
1:05.51 |
1:41.00 |
|
2:16.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:38 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
19:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
19:23 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.92 2018-06-29 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.92 2018-06-29 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
702 |
31.12 |
1:06.25 |
1:41.56 |
|
2:17.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
697 |
31.22 |
1:06.58 |
1:41.92 |
|
2:17.32 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
694 |
31.57 |
1:06.45 |
1:41.65 |
|
2:17.53 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
691 |
30.85 |
1:06.19 |
1:41.87 |
|
2:17.75 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
687 |
32.48 |
1:07.46 |
1:42.56 |
|
2:17.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
634 |
31.37 |
1:07.52 |
1:44.12 |
|
2:21.76 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
623 |
32.41 |
1:09.15 |
1:45.59 |
|
2:22.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
570 |
32.05 |
1:08.82 |
1:47.11 |
|
2:26.89 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
562 |
31.85 |
1:08.89 |
1:47.47 |
|
2:27.55 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
503 |
33.10 |
1:11.42 |
1:51.39 |
|
2:33.12 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
|
488 |
32.86 |
1:11.86 |
1:53.85 |
|
2:34.68 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:25 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
749 |
29.55 |
1:03.68 |
1:38.28 |
|
2:14.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
747 |
30.07 |
1:04.26 |
1:39.03 |
|
2:14.23 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
736 |
29.71 |
1:04.13 |
1:39.00 |
|
2:14.86 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
726 |
30.89 |
1:05.20 |
1:39.81 |
|
2:15.47 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
716 |
30.94 |
1:05.52 |
1:40.47 |
|
2:16.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
674 |
29.66 |
1:03.25 |
1:39.02 |
|
2:18.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
653 |
32.69 |
1:08.05 |
1:43.90 |
|
2:20.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
578 |
32.12 |
1:09.08 |
1:46.87 |
|
2:26.17 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
577 |
31.97 |
1:08.48 |
1:46.59 |
|
2:26.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
|
538 |
32.62 |
1:10.73 |
1:50.12 |
|
2:29.71 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
519 |
32.60 |
1:10.82 |
1:51.15 |
|
2:31.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
840 |
27.13 |
58.31 |
1:28.05 |
|
1:58.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
703 |
27.70 |
1:00.10 |
1:32.07 |
|
2:05.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
686 |
27.21 |
58.81 |
1:31.73 |
|
2:06.43 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
675 |
28.40 |
1:00.58 |
1:34.07 |
|
2:07.11 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
672 |
28.13 |
1:00.67 |
1:33.53 |
|
2:07.26 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
659 |
29.01 |
1:01.41 |
1:34.55 |
|
2:08.09 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
650 |
27.86 |
1:00.00 |
1:33.51 |
|
2:08.67 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
640 |
28.84 |
1:02.06 |
1:35.61 |
|
2:09.35 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
618 |
28.33 |
1:01.47 |
1:36.01 |
|
2:10.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
605 |
28.57 |
1:02.35 |
1:36.94 |
|
2:11.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
602 |
28.84 |
1:02.00 |
1:35.55 |
|
2:12.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thomas Bech |
1998 |
|
559 |
29.27 |
1:02.83 |
1:38.31 |
|
2:15.34 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
557 |
29.10 |
1:03.12 |
1:38.78 |
|
2:15.48 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
542 |
29.67 |
1:04.66 |
1:40.59 |
|
2:16.75 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
540 |
29.89 |
1:03.20 |
1:38.98 |
|
2:16.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martin Szokody |
1999 |
|
450 |
29.63 |
1:05.66 |
1:44.61 |
|
2:25.44 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:32 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
861 |
26.12 |
56.08 |
1:26.55 |
|
1:57.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
737 |
27.57 |
58.82 |
1:30.60 |
|
2:03.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
727 |
27.43 |
59.61 |
1:31.64 |
|
2:04.01 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
706 |
26.92 |
58.79 |
1:31.86 |
|
2:05.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
694 |
28.55 |
1:00.66 |
1:32.95 |
|
2:05.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
684 |
28.05 |
59.90 |
1:32.69 |
|
2:06.54 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
661 |
28.62 |
1:00.85 |
1:34.17 |
|
2:07.97 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
650 |
27.75 |
59.59 |
1:33.49 |
|
2:08.72 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
649 |
29.09 |
1:01.61 |
1:35.11 |
|
2:08.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
618 |
28.75 |
1:02.42 |
1:36.72 |
|
2:10.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
578 |
29.52 |
1:03.02 |
1:38.20 |
|
2:13.86 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thomas Bech |
1998 |
|
559 |
29.37 |
1:02.95 |
1:38.58 |
|
2:15.34 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai Andersen |
1998 |
|
551 |
30.30 |
1:05.45 |
1:40.97 |
|
2:15.99 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
548 |
29.97 |
1:04.81 |
1:40.90 |
|
2:16.21 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martin Szokody |
1999 |
|
478 |
30.37 |
1:06.50 |
1:44.44 |
|
2:22.61 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:01 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
720 |
29.71 |
1:05.06 |
1:47.40 |
|
2:20.65 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
716 |
29.22 |
1:04.55 |
1:46.28 |
|
2:20.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
694 |
30.00 |
1:06.23 |
1:47.68 |
|
2:22.43 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
682 |
30.18 |
1:08.99 |
1:48.71 |
|
2:23.27 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
680 |
31.24 |
1:08.58 |
1:50.87 |
|
2:23.39 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
660 |
31.68 |
1:10.18 |
1:49.86 |
|
2:24.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
659 |
29.67 |
1:07.37 |
1:51.91 |
|
2:24.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
654 |
31.50 |
1:11.47 |
1:50.03 |
|
2:25.24 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Grandt |
1998 |
|
654 |
31.06 |
1:10.54 |
1:52.48 |
|
2:25.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
648 |
30.21 |
1:07.09 |
1:52.45 |
|
2:25.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nina Toft |
2000 |
|
645 |
31.98 |
1:08.59 |
1:51.55 |
|
2:25.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
644 |
31.77 |
1:11.65 |
1:50.65 |
|
2:25.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
644 |
31.71 |
1:11.43 |
1:50.35 |
|
2:26.02 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
643 |
30.42 |
1:10.04 |
1:51.90 |
|
2:26.11 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
642 |
31.13 |
1:09.72 |
1:53.84 |
|
2:26.15 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Liva Schmid |
2000 |
|
623 |
30.27 |
1:10.09 |
1:53.21 |
|
2:27.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
623 |
29.55 |
1:08.82 |
1:52.44 |
|
2:27.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
619 |
31.87 |
1:11.06 |
1:54.18 |
|
2:27.95 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
617 |
31.79 |
1:12.21 |
1:53.84 |
|
2:28.09 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
615 |
31.18 |
1:09.43 |
1:53.60 |
|
2:28.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
604 |
31.40 |
1:12.91 |
1:53.87 |
|
2:29.18 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
602 |
31.98 |
1:10.56 |
1:54.97 |
|
2:29.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Freja Gram |
1999 |
|
592 |
32.19 |
1:10.17 |
1:57.69 |
|
2:30.19 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
588 |
31.76 |
1:09.73 |
1:54.97 |
|
2:30.53 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
583 |
31.48 |
1:09.11 |
1:54.46 |
|
2:30.91 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
581 |
32.74 |
1:11.82 |
1:55.02 |
|
2:31.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
577 |
31.54 |
1:13.29 |
1:56.17 |
|
2:31.45 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emilie Meng |
2003 |
|
576 |
31.77 |
1:11.62 |
1:55.61 |
|
2:31.50 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
561 |
33.20 |
1:14.88 |
1:55.57 |
|
2:32.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
556 |
31.44 |
1:11.12 |
1:57.67 |
|
2:33.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
552 |
31.36 |
1:11.76 |
1:58.58 |
|
2:33.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
549 |
33.20 |
1:15.09 |
1:56.84 |
|
2:34.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:04 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
742 |
29.52 |
1:05.24 |
1:46.64 |
|
2:19.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
739 |
30.14 |
1:05.41 |
1:47.49 |
|
2:19.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
722 |
31.59 |
1:08.35 |
1:47.10 |
|
2:20.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
711 |
29.86 |
1:05.21 |
1:47.11 |
|
2:21.29 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
690 |
31.05 |
1:08.37 |
1:50.36 |
|
2:22.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
688 |
30.09 |
1:08.21 |
1:48.84 |
|
2:22.82 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
652 |
31.64 |
1:12.30 |
1:50.95 |
|
2:25.41 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
648 |
31.57 |
1:11.34 |
1:50.01 |
|
2:25.68 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Schmid |
2000 |
|
642 |
30.05 |
1:09.49 |
1:51.98 |
|
2:26.19 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
631 |
31.10 |
1:11.00 |
1:53.54 |
|
2:26.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
631 |
31.71 |
1:10.64 |
1:53.78 |
|
2:27.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
629 |
30.81 |
1:08.45 |
1:52.33 |
|
2:27.13 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
621 |
31.12 |
1:12.37 |
1:53.81 |
|
2:27.77 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
602 |
32.26 |
1:11.43 |
1:53.80 |
|
2:29.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Gram |
1999 |
|
592 |
31.59 |
1:10.03 |
1:57.01 |
|
2:30.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Meng |
2003 |
|
587 |
31.50 |
1:11.48 |
1:54.90 |
|
2:30.57 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
685 |
27.26 |
1:02.99 |
1:38.83 |
|
2:09.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
669 |
27.14 |
1:00.69 |
1:40.13 |
|
2:10.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
669 |
26.92 |
1:00.78 |
1:39.79 |
|
2:10.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
665 |
27.54 |
1:02.44 |
1:38.28 |
|
2:10.59 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
659 |
27.16 |
1:02.77 |
1:39.90 |
|
2:10.96 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
644 |
28.35 |
1:02.69 |
1:41.13 |
|
2:11.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Holm |
1996 |
|
635 |
28.97 |
1:03.26 |
1:42.43 |
|
2:12.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
634 |
27.63 |
1:03.37 |
1:39.31 |
|
2:12.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
625 |
27.85 |
1:04.12 |
1:41.98 |
|
2:13.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
619 |
27.16 |
1:04.96 |
1:41.41 |
|
2:13.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
590 |
29.08 |
1:04.87 |
1:42.57 |
|
2:15.92 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
582 |
28.58 |
1:02.73 |
1:43.01 |
|
2:16.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
571 |
28.79 |
1:04.83 |
1:44.99 |
|
2:17.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
554 |
27.64 |
1:04.10 |
1:45.56 |
|
2:18.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
540 |
27.39 |
1:03.86 |
1:48.93 |
|
2:19.96 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
537 |
28.45 |
1:08.08 |
1:46.00 |
|
2:20.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
522 |
29.68 |
1:08.38 |
1:49.21 |
|
2:21.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
757 |
26.96 |
58.66 |
1:35.32 |
|
2:05.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
743 |
27.42 |
1:02.03 |
1:37.42 |
|
2:05.86 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
712 |
26.85 |
1:01.90 |
1:37.54 |
|
2:07.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
699 |
27.29 |
1:02.04 |
1:38.05 |
|
2:08.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
683 |
26.97 |
1:00.10 |
1:38.27 |
|
2:09.42 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
668 |
28.30 |
1:01.84 |
1:39.64 |
|
2:10.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
646 |
28.22 |
1:01.40 |
1:41.24 |
|
2:11.84 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Holm |
1996 |
|
571 |
28.53 |
1:02.79 |
1:43.69 |
|
2:17.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
651 |
27.75 |
1:03.71 |
1:40.64 |
|
2:11.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
581 |
27.91 |
1:04.57 |
1:44.86 |
|
2:16.58 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
567 |
29.05 |
1:06.42 |
1:45.16 |
|
2:17.66 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
555 |
28.94 |
1:07.26 |
1:46.97 |
|
2:18.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
545 |
27.42 |
1:03.34 |
1:48.34 |
|
2:19.52 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:34 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
|
752 |
1:04.17 |
2:12.16 |
3:19.16 |
4:26.21 |
8:53.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
8:55.80 |
|
|
5:33.23 |
6:40.20 |
7:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
731 |
1:02.89 |
2:10.22 |
3:18.08 |
4:25.84 |
8:57.96 |
|
|
H2Odense |
9:13.09 |
|
|
5:33.87 |
6:42.62 |
7:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
713 |
1:04.38 |
2:12.19 |
3:20.04 |
4:28.51 |
9:02.60 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:02.55 |
|
|
5:37.32 |
6:46.36 |
7:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Reeh |
1999 |
|
693 |
1:04.45 |
2:12.99 |
3:22.35 |
4:31.73 |
9:07.68 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
8:52.00 |
|
|
5:41.31 |
6:50.72 |
7:59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Toft |
2000 |
|
686 |
1:04.66 |
2:13.54 |
3:22.95 |
4:32.07 |
9:09.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
9:06.56 |
|
|
5:41.36 |
6:50.97 |
8:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jackie Gade |
1998 |
|
674 |
1:05.80 |
2:15.02 |
3:24.17 |
4:33.75 |
9:12.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:07.43 |
|
|
5:43.37 |
6:53.52 |
8:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 2018-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
743 |
1:02.66 |
2:08.08 |
3:07.27 |
4:07.70 |
8:19.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:03.37 |
|
|
5:14.49 |
6:21.22 |
7:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Holm |
1998 |
|
720 |
1:00.33 |
2:04.20 |
3:07.59 |
4:10.78 |
8:24.25 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
8:11.76 |
|
|
5:14.63 |
6:19.29 |
7:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
705 |
1:01.91 |
2:06.27 |
3:10.55 |
4:14.42 |
8:27.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
8:29.70 |
|
|
5:18.05 |
6:21.68 |
7:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
686 |
1:01.87 |
2:06.99 |
3:11.95 |
4:16.64 |
8:32.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
8:33.92 |
|
|
5:20.70 |
6:24.76 |
7:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
685 |
1:01.13 |
2:05.53 |
3:10.68 |
4:16.21 |
8:32.64 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
8:19.99 |
|
|
5:21.32 |
6:26.25 |
7:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:50 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:42 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:42.08 2017-07-08 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
14:42 |
|
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:19 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:07 |
|
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
792 |
28.94 |
59.73 |
1:30.79 |
|
2:02.08 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
774 |
28.32 |
59.13 |
1:30.24 |
|
2:03.01 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Grandt |
1998 |
|
740 |
30.31 |
1:03.04 |
1:34.31 |
|
2:04.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
731 |
29.01 |
1:01.06 |
1:33.03 |
|
2:05.41 |
|
|
H2Odense |
2:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
726 |
29.32 |
1:01.19 |
1:32.95 |
|
2:05.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
717 |
29.51 |
1:01.63 |
1:33.99 |
|
2:06.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
717 |
29.60 |
1:02.01 |
1:34.20 |
|
2:06.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
716 |
29.57 |
1:01.40 |
1:33.45 |
|
2:06.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
708 |
29.69 |
1:01.74 |
1:34.27 |
|
2:06.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
696 |
29.96 |
1:02.40 |
1:35.18 |
|
2:07.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Klara Reeh |
1999 |
|
671 |
30.06 |
1:02.70 |
1:36.12 |
|
2:09.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
670 |
30.02 |
1:03.03 |
1:36.23 |
|
2:09.06 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jackie Gade |
1998 |
|
665 |
30.09 |
1:03.09 |
1:36.72 |
|
2:09.41 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nina Toft |
2000 |
|
657 |
29.70 |
1:02.10 |
1:35.80 |
|
2:09.93 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
|
649 |
29.55 |
1:02.03 |
1:35.92 |
|
2:10.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
637 |
29.91 |
1:03.12 |
1:37.48 |
|
2:11.29 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
634 |
31.50 |
1:04.15 |
1:37.73 |
|
2:11.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
632 |
30.59 |
1:03.83 |
1:37.67 |
|
2:11.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
630 |
31.14 |
1:04.23 |
1:38.06 |
|
2:11.73 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
589 |
30.93 |
1:04.59 |
1:39.20 |
|
2:14.73 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
586 |
31.31 |
1:05.58 |
1:40.19 |
|
2:14.95 |
|
|
H2Odense |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofia Altoft |
1998 |
|
430 |
28.16 |
58.82 |
1:46.53 |
|
2:29.64 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
805 |
28.45 |
59.23 |
1:29.99 |
|
2:01.42 |
|
|
H2Odense |
2:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
797 |
28.79 |
59.51 |
1:30.47 |
|
2:01.82 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
773 |
28.47 |
59.47 |
1:31.22 |
|
2:03.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emily Gantriis |
1999 |
|
769 |
28.30 |
58.97 |
1:30.40 |
|
2:03.27 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
746 |
29.17 |
1:00.52 |
1:32.53 |
|
2:04.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
741 |
29.59 |
1:01.18 |
1:32.70 |
|
2:04.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
690 |
29.15 |
1:01.13 |
1:34.19 |
|
2:07.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
658 |
29.45 |
1:02.38 |
1:35.56 |
|
2:09.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
715 |
29.15 |
1:01.09 |
1:33.62 |
|
2:06.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jackie Gade |
1998 |
|
670 |
30.15 |
1:03.21 |
1:36.52 |
|
2:09.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
651 |
30.54 |
1:03.43 |
1:37.16 |
|
2:10.35 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
648 |
30.02 |
1:03.18 |
1:37.07 |
|
2:10.52 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
632 |
30.49 |
1:03.84 |
1:37.81 |
|
2:11.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
616 |
30.74 |
1:04.41 |
1:38.78 |
|
2:12.77 |
|
|
H2Odense |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Altoft |
1998 |
|
385 |
27.67 |
58.88 |
1:54.22 |
|
2:35.27 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:27 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
742 |
26.03 |
54.03 |
1:22.76 |
|
1:52.65 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
731 |
26.52 |
55.42 |
1:24.44 |
|
1:53.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
722 |
26.58 |
55.57 |
1:24.69 |
|
1:53.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
722 |
26.16 |
54.48 |
1:23.64 |
|
1:53.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
717 |
26.41 |
55.29 |
1:24.34 |
|
1:53.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
696 |
27.75 |
56.95 |
1:26.25 |
|
1:55.07 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
695 |
26.78 |
56.15 |
1:25.58 |
|
1:55.13 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
679 |
26.41 |
55.00 |
1:25.33 |
|
1:56.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
661 |
27.45 |
56.91 |
1:26.82 |
|
1:57.06 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
649 |
27.69 |
57.49 |
1:27.48 |
|
1:57.77 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Søren Villumsen |
1998 |
|
646 |
26.91 |
56.67 |
1:27.14 |
|
1:57.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
|
644 |
26.63 |
56.44 |
1:26.85 |
|
1:58.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
639 |
27.93 |
58.11 |
1:28.27 |
|
1:58.41 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viktor Holm |
1996 |
|
637 |
27.33 |
57.26 |
1:27.95 |
|
1:58.50 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Holm |
1998 |
|
625 |
28.01 |
57.85 |
1:28.55 |
|
1:59.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nakskov Svømme Klub |
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
621 |
28.27 |
58.66 |
1:29.38 |
|
1:59.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
617 |
26.80 |
56.99 |
1:27.89 |
|
1:59.78 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
615 |
27.27 |
57.98 |
1:29.01 |
|
1:59.88 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jacob Holst |
1991 |
|
601 |
28.19 |
59.01 |
1:29.61 |
|
2:00.83 |
|
|
H2Odense |
1:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
598 |
27.61 |
58.28 |
1:29.75 |
|
2:01.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
595 |
27.87 |
58.51 |
1:29.85 |
|
2:01.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Roar Andersen |
2001 |
|
593 |
27.61 |
58.71 |
1:29.79 |
|
2:01.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
587 |
28.21 |
58.80 |
1:30.45 |
|
2:01.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Syd |
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
584 |
27.58 |
56.87 |
1:29.12 |
|
2:02.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
569 |
27.69 |
58.24 |
1:29.88 |
|
2:03.03 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
554 |
28.05 |
59.33 |
1:31.79 |
|
2:04.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
551 |
27.99 |
58.69 |
1:31.12 |
|
2:04.35 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
782 |
26.00 |
53.89 |
1:22.34 |
|
1:50.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
780 |
25.79 |
53.88 |
1:21.94 |
|
1:50.78 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
1:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
769 |
26.29 |
54.53 |
1:22.84 |
|
1:51.29 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
755 |
26.26 |
54.72 |
1:23.21 |
|
1:51.99 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
736 |
26.53 |
54.82 |
1:23.56 |
|
1:52.93 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
730 |
26.11 |
54.93 |
1:23.53 |
|
1:53.26 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
702 |
27.04 |
56.21 |
1:25.21 |
|
1:54.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
687 |
26.59 |
55.68 |
1:25.31 |
|
1:55.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktor Holm |
1996 |
|
687 |
27.42 |
56.79 |
1:26.59 |
|
1:55.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
668 |
27.06 |
56.38 |
1:26.63 |
|
1:56.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
656 |
28.04 |
57.75 |
1:27.72 |
|
1:57.37 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Søren Villumsen |
1998 |
|
631 |
27.52 |
57.59 |
1:28.07 |
|
1:58.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
618 |
28.30 |
58.24 |
1:29.07 |
|
1:59.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
615 |
27.83 |
58.21 |
1:29.60 |
|
1:59.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Holst |
1991 |
|
608 |
28.35 |
58.87 |
1:29.32 |
|
2:00.34 |
|
|
H2Odense |
1:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roar Andersen |
2001 |
|
595 |
27.69 |
58.07 |
1:29.41 |
|
2:01.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:46 |
|
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|