Resultater for Aarhus Bymesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
532 |
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Østerberg |
2000 |
Aarhus Swim |
|
492 |
2:31.02 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
415 |
2:39.83 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
330 |
2:52.40 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
559 |
2:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim |
+0.73 |
473 |
2:32.95 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.87 |
471 |
2:33.17 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
+0.88 |
418 |
2:39.39 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
389 |
2:43.28 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Lindberg |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.98 |
362 |
2:47.15 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Lauritsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.41 |
401 |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
378 |
2:44.90 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Buchholt Kristensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
371 |
2:45.80 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
361 |
2:47.38 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caden Halle |
2005 |
Odder Svømmeklub |
+0.32 |
357 |
2:48.05 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
349 |
2:49.32 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
311 |
2:55.89 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.97 |
300 |
2:57.95 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Aarhus Swim |
+0.82 |
282 |
3:01.74 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
278 |
3:02.66 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
273 |
3:03.59 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
250 |
3:09.17 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 200m Rygsvømning Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
249 |
3:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
157 |
3:40.76 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.47 |
157 |
3:40.80 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-01 16:47:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|