Results for Holdstævne Årgang, Fredericia
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 503 | 1:08.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 471 | 1:09.78 | ||||||
DeltaSwim | 1:15.23 | |||||||||
3 | Casper Johannesen | 2004 | 462 | 1:10.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
4 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 407 | 1:13.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
5 | Tobias Jakobsen | 2005 | 390 | 36.17 | 1:14.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.69 | |||||||||
6 | Carl Clausen | 2005 | 376 | 1:15.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
7 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 373 | 37.17 | 1:15.39 | |||||
H2Odense | 1:17.68 | |||||||||
8 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 367 | 37.17 | 1:15.79 | |||||
DeltaSwim | 1:18.64 | |||||||||
9 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 365 | 1:15.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
10 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 354 | 1:16.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
11 | August Sand Jensen | 2005 | 343 | 36.70 | 1:17.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.31 | |||||||||
12 | Max Venborg Kromann | 2005 | 323 | 38.53 | 1:19.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.06 | |||||||||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 323 | 38.60 | 1:19.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
14 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 309 | 40.20 | 1:20.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.13 | |||||||||
15 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 276 | 1:23.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
16 | Alexander Drachmann | 2005 | 257 | 41.04 | 1:25.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
17 | Karl B. Hansen | 2006 | 246 | 43.28 | 1:26.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.68 | |||||||||
18 | Bertil Tidemann | 2006 | 239 | 42.85 | 1:27.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.35 | |||||||||
19 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 230 | 43.42 | 1:28.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.98 | |||||||||
20 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 223 | 41.79 | 1:29.49 | |||||
H2Odense | 1:28.04 | |||||||||
21 | Niklas Bay Rasmussen | 2007 | 214 | 43.51 | 1:30.79 | |||||
H2Odense | 1:34.24 | |||||||||
22 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 211 | 45.74 | 1:31.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.30 | |||||||||
23 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 210 | 45.32 | 1:31.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.33 | |||||||||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:30.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:01 |