Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.07 | 1:09.67 | 1:47.35 | 2:23.90 | |||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.15 | 1:14.21 | 1:53.10 | 2:29.65 | |||
3 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 36.50 | 1:15.35 | 1:54.94 | 2:34.36 | |||
4 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 36.37 | 1:15.69 | 1:56.38 | 2:35.17 | |||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.06 | 1:16.08 | 1:56.60 | 2:35.34 | |||
6 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.52 | 1:15.98 | 1:56.43 | 2:35.67 | |||
7 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | 1:18.61 | 1:58.44 | 2:36.33 | |||
8 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | 1:16.01 | 1:57.34 | 2:37.25 | |||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.54 | 1:15.65 | 1:57.05 | 2:37.89 | |||
10 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.36 | 1:17.59 | 1:58.23 | 2:38.15 | |||
11 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.27 | 1:18.96 | 2:00.42 | 2:39.60 | |||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim | 38.19 | 1:18.43 | 1:59.50 | 2:39.86 | |||
13 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.15 | 1:17.38 | 1:58.78 | 2:40.10 | |||
14 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.10 | 1:19.38 | 2:02.60 | 2:41.05 | |||
15 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.82 | 1:20.13 | 2:01.80 | 2:41.60 | |||
16 | Alberte Crone Larsen | 2006 | GTI | 37.90 | 1:19.31 | 2:01.57 | 2:42.86 | |||
17 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.76 | 1:20.59 | 2:02.37 | 2:43.40 | |||
18 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.99 | 1:19.16 | 2:04.10 | 2:45.83 | |||
19 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.27 | 1:24.47 | 2:07.09 | 2:49.49 | |||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.45 | 1:25.46 | 2:10.48 | 2:52.44 | |||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.81 | 1:24.95 | 2:09.32 | 2:52.48 | |||
22 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:25.29 | 2:10.18 | 2:52.87 | |||
23 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 43.63 | 1:28.71 | 2:13.89 | 2:57.87 | |||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.79 | 1:28.95 | 2:14.94 | 2:58.55 | |||
25 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.93 | 1:27.91 | 2:14.36 | 2:59.06 | |||
26 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.61 | 1:29.14 | 2:17.08 | 3:02.95 | |||
27 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.59 | 1:30.77 | 2:18.81 | 3:05.77 | |||
28 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 44.55 | 1:32.49 | 2:19.17 | 3:07.30 | |||
29 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 46.27 | 1:34.53 | 2:23.01 | 3:09.85 | |||
- | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw6.4 efb v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:27 |