Results for Holdstævne Årgang, Gentofte
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.35 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.40 | ||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.44 | ||||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.65 | ||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.06 | ||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim | 31.15 | ||||||
7 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.25 | ||||||
8 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.61 | ||||||
9 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.14 | ||||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.15 | ||||||
11 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim | 32.16 | ||||||
12 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.58 | ||||||
13 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.78 | ||||||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.54 | ||||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | ||||||
16 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | ||||||
17 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | GTI | 34.77 | ||||||
18 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.33 | ||||||
19 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.47 | ||||||
20 | Julie Segato | 2005 | GTI | 35.87 | ||||||
21 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | ||||||
22 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.71 | ||||||
23 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.88 | ||||||
24 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 38.67 | ||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.39 | ||||||
26 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | GTI | 39.44 | ||||||
27 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.11 | ||||||
28 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 41.42 | ||||||
29 | Freya Fenger | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.50 | ||||||
30 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.67 | ||||||
31 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.80 | ||||||
32 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.97 | ||||||
33 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 46.49 | ||||||
34 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.94 | ||||||
- | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS akut syg | ||||||
- | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw88 esb v25m | |||||
- | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw44 tyvstart | |||||
- | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw76 esb v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:09 |