Resultater for Sprintstævne junior og senior
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag - Stævnestart kl. 17.15
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sprintstævne junior og senior | Udskriftsdato | 14 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 31.70 | 1:04.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 33.28 | 1:06.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 32.65 | 1:06.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.17 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 33.79 | 1:09.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 32.72 | 1:07.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.16 | |||||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | 32.57 | 1:07.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | 33.75 | 1:08.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | 33.39 | 1:08.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 33.92 | 1:09.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 33.55 | 1:09.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.97 | |||||||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | 33.75 | 1:09.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.81 | |||||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | 33.63 | 1:10.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.26 | |||||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | 34.37 | 1:10.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 34.36 | 1:10.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.54 | |||||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 34.96 | 1:12.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 35.72 | 1:12.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.81 | |||||||||
13 | Olivia Callesen | 2004 | 35.45 | 1:13.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
14 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 37.68 | 1:14.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.34 | |||||||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | 36.25 | 1:14.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
16 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 36.73 | 1:15.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
17 | Frederikke Elster | 2004 | 40.31 | 1:21.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:24 |