Results for Sprintstævne junior og senior
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag - Stævnestart kl. 17.15
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sprintstævne junior og senior | Udskriftsdato | 14 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2018 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 27.62 | 57.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.56 | |||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 28.86 | 59.46 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.85 | |||||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 28.99 | 59.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.97 | |||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 28.51 | 59.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.51 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 29.63 | 1:01.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59.02 | |||||||||
6 | Victoria Vorm | 2001 | 29.98 | 1:01.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.06 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.47 | 1:00.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 58.65 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 29.38 | 1:00.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.01 | |||||||||
3 | Fiona Andrea Have | 2004 | 30.10 | 1:01.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.95 | |||||||||
4 | Emilie Krog | 2002 | 30.31 | 1:01.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.73 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 29.91 | 1:01.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.24 | |||||||||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 30.27 | 1:02.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.16 | 1:02.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | 30.45 | 1:02.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.50 | |||||||||
9 | Claudia Sperling | 2002 | 30.47 | 1:03.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 30.54 | 1:03.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.31 | |||||||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | 30.94 | 1:04.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.03 | |||||||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | 30.75 | 1:04.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.44 | |||||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.65 | 1:04.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
14 | Mia Lindberg | 2003 | 31.29 | 1:05.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
15 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 32.49 | 1:05.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
16 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 32.15 | 1:05.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
17 | Frida Uldall | 2003 | 31.84 | 1:06.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
18 | Josefine Zebitz | 2004 | 31.63 | 1:06.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.75 | |||||||||
19 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 33.17 | 1:06.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.51 | |||||||||
20 | Amalie Schou | 2003 | 32.18 | 1:07.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.51 | |||||||||
21 | Frederikke Elster | 2004 | 33.44 | 1:08.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
22 | Astrid Permin | 2003 | 33.85 | 1:11.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.00 | |||||||||
23 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 35.04 | 1:12.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:53 |