Tulokset SydCup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
19:40 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
568 |
25.50 |
|
|
|
54.26 |
|
|
Tsb Flensburg |
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
534 |
26.52 |
|
|
|
55.38 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
523 |
26.92 |
|
|
|
55.77 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
500 |
27.05 |
|
|
|
56.59 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
|
444 |
27.32 |
|
|
|
58.88 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
|
441 |
28.04 |
|
|
|
59.02 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Teuchler |
2000 |
|
401 |
28.79 |
|
|
|
1:00.94 |
|
|
DeltaSwim |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
|
389 |
29.63 |
|
|
|
1:01.56 |
|
|
DeltaSwim |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Gaardsted |
2001 |
|
383 |
29.91 |
|
|
|
1:01.88 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christian Oxenvad |
2003 |
|
382 |
29.51 |
|
|
|
1:01.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jan Hackel |
2005 |
|
375 |
29.58 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henrik Reidt |
2002 |
|
373 |
30.23 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Sg Elbe |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
372 |
29.62 |
|
|
|
1:02.44 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
|
371 |
29.73 |
|
|
|
1:02.49 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kasper Hansen |
2004 |
|
371 |
30.31 |
|
|
|
1:02.53 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jakob Riisgaard |
2003 |
|
369 |
30.29 |
|
|
|
1:02.62 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maximilian Kocemba |
2003 |
|
369 |
28.83 |
|
|
|
1:02.63 |
|
|
Sg Elbe |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alexander Mortensen |
2004 |
|
350 |
30.70 |
|
|
|
1:03.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peter Rom Poulsen |
2005 |
|
350 |
30.88 |
|
|
|
1:03.71 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Skorstengaard |
2001 |
|
349 |
31.30 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
DeltaSwim |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
339 |
31.12 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emil Togsverd |
2005 |
|
336 |
31.20 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sigurd Wemmelund |
2005 |
|
311 |
31.74 |
|
|
|
1:06.26 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
311 |
31.91 |
|
|
|
1:06.28 |
|
|
Tsb Flensburg |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Thomas Kjær Thorsen |
2004 |
|
305 |
32.21 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
299 |
32.03 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
|
294 |
32.64 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
285 |
32.41 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jakob Skorstengaard |
2003 |
|
258 |
33.64 |
|
|
|
1:10.53 |
|
|
DeltaSwim |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
255 |
33.95 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Tsb Flensburg |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
231 |
34.42 |
|
|
|
1:13.15 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Carl Roulund Holm |
2006 |
|
227 |
35.49 |
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
|
209 |
35.49 |
|
|
|
1:15.66 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Asger Schnieber Klausen |
2005 |
|
199 |
35.80 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sönke Reidt |
2005 |
|
198 |
37.50 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Sg Elbe |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
|
195 |
37.01 |
|
|
|
1:17.39 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Laurits Romvig Schou |
2004 |
|
182 |
37.68 |
|
|
|
1:19.26 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
171 |
36.27 |
|
|
|
1:20.81 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mikkel Kjær Mikkelsen |
2005 |
|
167 |
37.97 |
|
|
|
1:21.59 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Dany Valiu Nielsen |
2008 |
|
166 |
38.09 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
DeltaSwim |
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Mads Jeppesen |
2006 |
|
163 |
39.54 |
|
|
|
1:22.21 |
|
|
Herning Svømmeklub |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Zilas Vilsen |
2006 |
|
162 |
38.90 |
|
|
|
1:22.40 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
David Hansen Hobolt |
2006 |
|
142 |
41.18 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Enno Seeck |
2008 |
|
141 |
40.20 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Noah Bie Bock |
2008 |
|
120 |
42.93 |
|
|
|
1:31.10 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
110 |
41.13 |
|
|
|
1:33.61 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Sebastian Christiansen |
2006 |
|
104 |
44.32 |
|
|
|
1:35.44 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Laurits Holm |
2006 |
|
102 |
42.91 |
|
|
|
1:36.06 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
92 |
45.85 |
|
|
|
1:39.22 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:40 |
|