Resultater for SydCup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2018 | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub - HSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2018 |
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 540 | 2:02.02 | ||||||
DeltaSwim | 1:57.17 | |||||||||
2 | Nils Hollesen | 2001 | 521 | 2:03.44 | ||||||
Tsb Flensburg | 2:03.51 | |||||||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | 424 | 2:12.24 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:11.13 | |||||||||
4 | Ejnar Truelsen | 2002 | 410 | 2:13.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:13.67 | |||||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | 401 | 2:14.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:11.31 | |||||||||
6 | Mathias Jørgensen | 2002 | 371 | 2:18.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:24.07 | |||||||||
7 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 349 | 2:21.06 | ||||||
DeltaSwim | 2:22.47 | |||||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | 340 | 2:22.29 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.28 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 533 | 2:02.53 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:00.60 | |||||||||
2 | Kasper Hansen | 2004 | 411 | 2:13.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.69 | |||||||||
3 | Jakob Riisgaard | 2003 | 407 | 2:14.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.78 | |||||||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | 356 | 2:20.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maximilian Kocemba | 2003 | 348 | 2:21.19 | ||||||
Sg Elbe | 2:15.19 | |||||||||
6 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 305 | 2:27.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:28.31 | |||||||||
7 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 293 | 2:29.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.64 | |||||||||
8 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 255 | 2:36.60 | ||||||
DeltaSwim | 2:39.29 | |||||||||
9 | Kasper Christiansen | 2003 | 252 | 2:37.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.08 | |||||||||
10 | Laurits Romvig Schou | 2004 | 216 | 2:45.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:44.32 | |||||||||
- | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 2:46.25 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Dittloff | 2006 | 329 | 2:23.88 | ||||||
Tsb Flensburg | 2:31.00 | |||||||||
2 | Jesper Ulleseit | 2008 | 282 | 2:31.43 | ||||||
Tsb Flensburg | 2:44.14 | |||||||||
3 | Sönke Reidt | 2005 | 214 | 2:45.91 | ||||||
Sg Elbe | 2:50.43 | |||||||||
4 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 213 | 2:46.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:40.68 | |||||||||
5 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 179 | 2:56.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:03.95 | |||||||||
6 | Andreas Bahnsen | 2005 | 177 | 2:56.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:26.45 | |||||||||
7 | Zilas Vilsen | 2006 | 150 | 3:06.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:59.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |