Resultat för Vestkyst Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 554 | 26.53 | ||||||
Herlev Svømning | 27.20 | |||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 503 | 27.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
3 | Jakob Mose | 2000 | 497 | 27.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
4 | Christopher Kristiansen | 2000 | 470 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.62 | |||||||||
5 | Martin Broch | 2001 | 468 | 28.07 | ||||||
DeltaSwim | 27.36 | |||||||||
6 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 454 | 28.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.13 | |||||||||
7 | Oliver Mølby | 2001 | 417 | 29.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | 401 | 29.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
9 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 366 | 30.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 365 | 30.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
11 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 363 | 30.54 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.54 | |||||||||
12 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 338 | 31.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.21 | |||||||||
13 | Simon Finch | 2002 | 305 | 32.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
14 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 256 | 34.32 | ||||||
DeltaSwim | 36.60 | |||||||||
15 | Dennis Hansen | 2002 | 244 | 34.87 | ||||||
Bov IF | 33.68 | |||||||||
16 | Jakob Heeb | 2001 | 226 | 35.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 436 | 28.73 | ||||||
Aarhus Swim | 28.07 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 421 | 29.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 401 | 29.54 | ||||||
Aarhus Swim | 29.67 | |||||||||
4 | Christian Oxenvad | 2003 | 362 | 30.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.22 | |||||||||
5 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 336 | 31.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.94 | |||||||||
6 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 335 | 31.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.02 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 333 | 31.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
8 | Peter Holm | 2003 | 321 | 31.83 | ||||||
Herlev Svømning | 32.80 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 317 | 31.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | 307 | 32.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
11 | Markus Jessen | 2003 | 291 | 32.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
12 | Mikkel Nielsen | 2004 | 289 | 32.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.96 | |||||||||
13 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 271 | 33.68 | ||||||
Bov IF | 33.46 | |||||||||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | 267 | 33.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
15 | Esben Breum Lau | 2003 | 246 | 34.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
16 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 245 | 34.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.09 | |||||||||
17 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 241 | 34.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
18 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 238 | 35.17 | ||||||
Aarhus Swim | 36.40 | |||||||||
19 | Jacob Mxrup | 2004 | 226 | 35.74 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.28 | |||||||||
20 | Frej Liltorp | 2004 | 221 | 36.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
21 | Emil Stidsen | 2003 | 84 | 49.59 | ||||||
H.G.F. Svømning | 49.31 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 319 | 31.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 33.87 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 307 | 32.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | 294 | 32.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
4 | Andreas Bahnsen | 2005 | 241 | 35.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.26 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 235 | 35.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.96 | |||||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | 217 | 36.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
7 | Oskar Foss | 2006 | 210 | 36.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
8 | Alexander Drachmann | 2005 | 208 | 36.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
9 | Mikkel Borreskov | 2005 | 207 | 36.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 37.28 | |||||||||
10 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 188 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.90 | |||||||||
11 | Elliott Mitaine | 2006 | 179 | 38.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
12 | Silas Åkerlind | 2005 | 178 | 38.73 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.74 | |||||||||
13 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 175 | 38.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.30 | |||||||||
14 | Lukas Nissen | 2006 | 166 | 39.65 | ||||||
Bov IF | 40.72 | |||||||||
15 | Jacob Timmermand | 2006 | 156 | 40.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
16 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 118 | 44.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
17 | Simon N. Andersen | 2006 | 117 | 44.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | 48.96 | |||||||||
18 | Anton Egholm Husted | 2006 | 112 | 45.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.98 | |||||||||
19 | David Hansen Hobolt | 2006 | 109 | 45.59 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Henrik Hansen | 2005 | 108 | 45.71 | ||||||
Bov IF | 50.25 | |||||||||
21 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 99 | 47.07 | ||||||
H.G.F. Svømning | 53.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 220 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.79 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 195 | 37.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.21 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 192 | 37.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 140 | 41.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 44.06 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 128 | 43.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
6 | Sophus Heningsen | 2007 | 103 | 46.50 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.84 | |||||||||
7 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 86 | 49.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.41 | |||||||||
8 | Noah Junior Grene | 2008 | 84 | 49.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.20 | |||||||||
9 | Hjalte Gregersen | 2008 | 64 | 54.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
10 | Alexander Glargaard | 2009 | 36 | 1:05.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.09 | |||||||||
- | Xander Kjølby Jacobsen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
- | Anders Hauge Sørensen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |