Resultater for Vestkyst Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Mølby | 2001 | 379 | 35.49 | 1:16.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
2 | Karl Johansen | 2002 | 346 | 36.68 | 1:19.16 | |||||
DeltaSwim | 1:22.31 | |||||||||
3 | Anders Eenberg | 2001 | 330 | 35.86 | 1:20.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
4 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 300 | 39.58 | 1:23.01 | |||||
DeltaSwim | 1:24.73 | |||||||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | 292 | 39.71 | 1:23.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.05 | |||||||||
6 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 280 | 39.12 | 1:24.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.97 | |||||||||
- | Jakob Heeb | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 534 | 32.44 | 1:08.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 395 | 35.74 | 1:15.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
3 | Anton Pedersen | 2003 | 375 | 36.04 | 1:17.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.83 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 369 | 36.38 | 1:17.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.66 | |||||||||
5 | Casper Fink | 2003 | 352 | 36.63 | 1:18.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.25 | |||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 346 | 37.53 | 1:19.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:23.59 | |||||||||
7 | Esben Breum Lau | 2003 | 332 | 37.84 | 1:20.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 330 | 37.35 | 1:20.41 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.02 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 328 | 38.56 | 1:20.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
10 | Markus Jessen | 2003 | 304 | 38.62 | 1:22.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
11 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 301 | 38.76 | 1:22.91 | |||||
Bov IF | 1:23.38 | |||||||||
12 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 285 | 40.04 | 1:24.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
13 | Frej Liltorp | 2004 | 280 | 39.36 | 1:24.91 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | 268 | 40.17 | 1:26.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
15 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 216 | 42.83 | 1:32.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.24 | |||||||||
16 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 190 | 45.25 | 1:36.57 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Sander Kejser | 2003 | 190 | 45.76 | 1:36.64 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:41.89 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 383 | 36.19 | 1:16.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.40 | |||||||||
2 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 314 | 38.71 | 1:21.78 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.81 | |||||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | 303 | 38.90 | 1:22.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 292 | 39.45 | 1:23.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
5 | Kasper Petersen | 2006 | 281 | 39.90 | 1:24.90 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
6 | Silas Åkerlind | 2005 | 266 | 41.13 | 1:26.41 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.27 | |||||||||
7 | Karl Heeb | 2005 | 256 | 42.21 | 1:27.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.91 | |||||||||
8 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 236 | 42.70 | 1:29.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.41 | |||||||||
9 | Andreas Bahnsen | 2005 | 212 | 43.81 | 1:33.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:39.61 | |||||||||
10 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 199 | 43.89 | 1:35.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
11 | Esben Frimand | 2006 | 187 | 1:37.14 | ||||||
H.G.F. Svømning | 2:09.69 | |||||||||
12 | Henrik Hansen | 2005 | 182 | 46.07 | 1:38.09 | |||||
Bov IF | 1:42.45 | |||||||||
13 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 181 | 46.09 | 1:38.27 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 150 | 48.69 | 1:44.65 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:55.58 | |||||||||
15 | Anton Egholm Husted | 2006 | 143 | 48.90 | 1:46.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.19 | |||||||||
16 | David Hansen Hobolt | 2006 | 142 | 50.63 | 1:46.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.32 | |||||||||
17 | Simon N. Andersen | 2006 | 114 | 55.23 | 1:54.61 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
18 | Alexander Sørensen | 2006 | 67 | 2:16.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.77 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | ej samt beør v75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.08 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 251 | 40.94 | 1:28.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.52 | |||||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | 184 | 47.05 | 1:37.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:46.02 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 118 | 1:53.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.26 | |||||||||
4 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 112 | 52.62 | 1:55.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 82 | 2:07.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.76 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 75 | 2:11.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.84 | |||||||||
7 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 69 | 1:02.65 | 2:15.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.21 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.19 | |||||||||
- | Alexander Glargaard | 2009 | DSQ | ej be samt berør v75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.41 | |||||||||
- | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | DSQ | ej samt berør v75m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |