Resultat för Novo Nordisk Hillerød Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.53 | 1:10.69 | 1:54.10 | 2:27.21 | |||
2 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.82 | 1:11.13 | 1:58.58 | 2:35.11 | |||
3 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.17 | 1:13.09 | 2:01.10 | 2:36.91 | |||
4 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 37.56 | 1:22.21 | 2:12.95 | 2:49.78 | |||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 32.19 | 1:10.15 | 1:56.00 | 2:33.14 | |||
2 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.40 | 1:17.77 | 2:00.84 | 2:37.61 | |||
3 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.02 | 1:15.92 | 2:01.26 | 2:38.88 | |||
4 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.74 | 1:14.71 | 2:02.66 | 2:41.34 | |||
5 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.22 | 1:13.02 | 2:05.75 | 2:41.74 | |||
6 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 35.91 | 1:19.12 | 2:05.21 | 2:42.56 | |||
7 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.27 | 1:18.00 | 2:05.84 | 2:42.62 | |||
8 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 37.56 | 1:19.55 | 2:07.40 | 2:44.26 | |||
9 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.39 | 1:20.11 | 2:07.67 | 2:44.90 | |||
10 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.71 | 1:17.37 | 2:08.54 | 2:45.75 | |||
11 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 39.43 | 1:22.58 | 2:08.99 | 2:47.60 | |||
12 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.26 | 1:20.99 | 2:07.26 | 2:47.72 | |||
13 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.61 | 1:17.67 | 2:09.98 | 2:48.98 | |||
14 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.55 | 1:23.40 | 2:09.78 | 2:50.25 | |||
15 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 38.96 | 1:20.49 | 2:12.34 | 2:50.53 | |||
16 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.63 | 1:21.41 | 2:13.87 | 2:51.96 | |||
17 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 38.58 | 1:22.58 | 2:11.17 | 2:52.18 | |||
18 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.35 | 1:22.89 | 2:15.05 | 2:54.56 | |||
19 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.47 | 1:27.49 | 2:14.18 | 2:55.41 | |||
20 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 42.40 | 1:27.62 | 2:16.25 | 2:55.82 | |||
21 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 42.45 | 1:27.60 | 2:23.48 | 3:04.55 | |||
22 | Trine Munkholm | 1995 | Swim Team Tåstrup | 41.25 | 1:27.19 | 2:24.70 | 3:06.14 | |||
23 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 43.39 | 1:33.41 | 2:22.54 | 3:07.10 | |||
24 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.84 | 1:33.77 | 2:27.71 | 3:10.30 | |||
25 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 45.54 | 1:38.01 | 2:33.42 | 3:19.33 | |||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | DSQ | ||||||
- | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | DSQ | ||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.51 | 1:17.60 | 2:05.92 | 2:44.76 | |||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 38.34 | 1:23.42 | 2:15.02 | 2:51.84 | |||
3 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 41.41 | 1:24.23 | 2:14.66 | 2:53.23 | |||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.75 | 1:25.58 | 2:18.04 | 2:56.29 | |||
5 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.91 | 1:28.41 | 2:17.21 | 2:57.52 | |||
6 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.92 | 1:28.15 | 2:16.76 | 2:57.53 | |||
7 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.96 | 1:28.97 | 2:16.22 | 2:57.68 | |||
8 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.03 | 1:29.55 | 2:17.45 | 2:58.86 | |||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.63 | 1:30.27 | 2:19.09 | 2:59.12 | |||
10 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.41 | 1:28.51 | 2:20.36 | 3:00.69 | |||
11 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 42.79 | 1:31.57 | 2:21.74 | 3:02.61 | |||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.77 | 1:29.49 | 2:21.91 | 3:03.94 | |||
13 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 45.37 | 1:32.74 | 2:22.00 | 3:04.88 | |||
14 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.53 | 1:29.40 | 2:24.58 | 3:06.39 | |||
15 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 44.38 | 1:34.42 | 2:26.06 | 3:10.55 | |||
16 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 43.79 | 1:32.69 | 2:28.99 | 3:12.21 | |||
17 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 46.62 | 1:34.70 | 2:31.49 | 3:18.67 | |||
18 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 42.66 | 1:36.15 | 2:34.47 | 3:19.27 | |||
19 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 47.61 | 1:38.86 | 2:38.11 | 3:26.80 | |||
20 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 50.67 | 1:41.64 | 2:45.17 | 3:29.50 | |||
21 | Lea Nooristani | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 59.07 | 1:56.00 | 2:56.86 | 3:52.25 | |||
- | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.84 | 1:28.78 | 2:19.91 | 2:59.69 | |||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 50.09 | 1:45.45 | 2:46.66 | 3:32.18 | |||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.33 | 1:42.48 | 2:51.94 | 3:40.16 | |||
4 | Kristine Abrahamsen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 54.73 | 1:50.19 | 2:51.50 | 3:40.73 | |||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 49.70 | 1:40.92 | 2:50.84 | 3:41.42 | |||
6 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 55.08 | 1:48.57 | 2:55.88 | 3:45.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |