Results for Novo Nordisk Hillerød Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.68 | ||||||
2 | Marie Lensbjerg | 1991 | Farum Svømmeklub | 31.26 | ||||||
3 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 31.43 | ||||||
4 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | ||||||
5 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 31.96 | ||||||
6 | Nina Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 33.06 | ||||||
7 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.09 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 30.20 | ||||||
2 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.44 | ||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 32.40 | ||||||
4 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.41 | ||||||
5 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 32.66 | ||||||
6 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 32.76 | ||||||
7 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.26 | ||||||
8 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.30 | ||||||
9 | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.72 | ||||||
10 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 37.55 | ||||||
11 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 40.48 | ||||||
12 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 40.82 | ||||||
13 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 44.26 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | ||||||
2 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.36 | ||||||
3 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.38 | ||||||
4 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 32.13 | ||||||
5 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.40 | ||||||
6 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 32.90 | ||||||
7 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.14 | ||||||
8 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 33.87 | ||||||
9 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 33.98 | ||||||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.01 | ||||||
11 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.19 | ||||||
12 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 34.40 | ||||||
13 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | ||||||
14 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.63 | ||||||
15 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.85 | ||||||
16 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.01 | ||||||
17 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.06 | ||||||
18 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.25 | ||||||
19 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 35.64 | ||||||
20 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 36.21 | ||||||
21 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.05 | ||||||
22 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.71 | ||||||
23 | Nadia Christian | 1995 | Farum Svømmeklub | 37.85 | ||||||
24 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.70 | ||||||
25 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 39.99 | ||||||
26 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.05 | ||||||
27 | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.86 | ||||||
28 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 41.94 | ||||||
29 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 42.08 | ||||||
30 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.23 | ||||||
31 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 47.94 | ||||||
32 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 59.09 | ||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 33.19 | ||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 35.23 | ||||||
3 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 35.94 | ||||||
4 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | ||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.88 | ||||||
6 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 37.18 | ||||||
7 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.22 | ||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.51 | ||||||
9 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 38.15 | ||||||
10 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.19 | ||||||
11 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 38.36 | ||||||
12 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.50 | ||||||
13 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.70 | ||||||
14 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.87 | ||||||
15 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.52 | ||||||
16 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
17 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | ||||||
18 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 40.73 | ||||||
19 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 41.41 | ||||||
20 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.81 | ||||||
21 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 42.14 | ||||||
22 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 43.12 | ||||||
23 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | ||||||
24 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 45.47 | ||||||
25 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 46.35 | ||||||
26 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 47.24 | ||||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 54.34 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.69 | ||||||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 43.76 | ||||||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.19 | ||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 47.23 | ||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 47.34 | ||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.11 | ||||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 49.78 | ||||||
8 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.96 | ||||||
9 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.25 | ||||||
10 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 59.13 | ||||||
11 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.41 | ||||||
- | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |