Results for Novo Nordisk Hillerød Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 2
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Valentiner Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.23 | 1:15.91 | 1:56.34 | 2:34.71 | |||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 31.94 | 1:06.35 | 1:41.29 | 2:16.53 | |||
2 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 32.76 | 1:08.44 | 1:45.26 | 2:22.61 | |||
3 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 33.46 | 1:10.75 | 1:48.99 | 2:27.24 | |||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.23 | 1:09.23 | 1:44.19 | 2:17.70 | |||
2 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.28 | 1:08.45 | 1:43.92 | 2:18.74 | |||
3 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.33 | 1:09.29 | 1:45.82 | 2:20.21 | |||
4 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.27 | 1:07.85 | 1:44.14 | 2:20.22 | |||
5 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.21 | 1:09.26 | 1:45.71 | 2:21.02 | |||
6 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.70 | 1:08.40 | 1:44.85 | 2:21.11 | |||
7 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | 1:08.31 | 1:45.35 | 2:21.37 | |||
8 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.73 | 1:09.19 | 1:46.53 | 2:23.18 | |||
9 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.83 | 1:11.04 | 1:48.43 | 2:25.46 | |||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.84 | 1:11.08 | 1:49.05 | 2:26.55 | |||
11 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.01 | 1:11.58 | 1:49.19 | 2:26.92 | |||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 33.40 | 1:11.54 | 1:51.54 | 2:30.20 | |||
13 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.12 | 1:14.22 | 1:53.36 | 2:30.61 | |||
14 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 33.88 | 1:12.68 | 1:52.35 | 2:31.42 | |||
15 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.08 | 1:13.51 | 1:53.97 | 2:33.70 | |||
16 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 34.55 | 1:13.03 | 1:53.88 | 2:34.06 | |||
17 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 35.96 | 1:15.31 | 1:54.97 | 2:34.71 | |||
18 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 35.25 | 1:14.91 | 1:56.77 | 2:38.30 | |||
19 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.30 | 1:16.28 | 1:58.53 | 2:38.47 | |||
20 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.52 | 1:15.75 | 1:58.28 | 2:39.17 | |||
21 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 38.24 | 1:19.72 | 2:02.38 | 2:45.03 | |||
22 | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | 37.24 | 1:20.08 | 2:03.67 | 2:45.43 | |||
23 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.06 | 1:22.47 | 2:07.06 | 2:47.87 | |||
24 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.94 | 1:19.95 | 2:04.48 | 2:48.70 | |||
25 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 37.71 | 2:05.85 | 2:48.75 | ||||
- | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.85 | 1:13.06 | 1:52.22 | 2:30.52 | |||
2 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.33 | 1:11.88 | 1:51.94 | 2:30.75 | |||
3 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 34.99 | 1:13.19 | 1:52.52 | 2:30.82 | |||
4 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 35.02 | 1:13.99 | 1:52.99 | 2:30.95 | |||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 35.49 | 1:14.91 | 1:54.09 | 2:31.50 | |||
6 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 35.54 | 1:14.15 | 1:53.57 | 2:32.52 | |||
7 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 36.05 | 1:15.27 | 1:55.03 | 2:35.16 | |||
8 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.68 | 1:16.59 | 1:56.78 | 2:36.24 | |||
9 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 36.98 | 1:19.10 | 2:02.61 | 2:44.95 | |||
10 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.40 | 1:22.81 | 2:08.09 | 2:49.71 | |||
11 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.15 | 1:23.97 | 2:09.92 | 2:53.18 | |||
12 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.00 | 1:24.45 | 2:11.28 | 2:56.84 | |||
13 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 46.72 | 1:38.89 | 2:35.38 | 3:26.44 | |||
14 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 49.60 | 1:47.56 | 2:44.42 | 3:40.38 | |||
- | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 39.74 | 1:26.28 | 2:13.05 | 2:57.59 | |||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 40.32 | 1:26.14 | 2:14.11 | 2:59.18 | |||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 41.06 | 1:28.95 | 2:18.05 | 3:04.43 | |||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 44.93 | 1:38.19 | 2:31.59 | 3:22.98 | |||
5 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.40 | 2:34.94 | 3:26.02 | ||||
6 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.37 | 1:37.88 | 2:34.21 | 3:28.07 | |||
7 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.00 | 1:41.57 | 2:38.38 | 3:31.99 | |||
8 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.21 | 1:46.58 | 2:45.42 | 3:38.58 | |||
9 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 50.57 | 1:51.76 | 2:52.26 | 3:50.35 | |||
10 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 57.99 | 2:06.03 | 3:18.92 | 4:30.62 | |||
11 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 59.42 | 2:10.65 | 3:20.52 | 4:48.60 | |||
12 | Maria Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 2:27.70 | 3:45.06 | 5:03.47 | ||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |