Resultat för Tureberg knatte cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m ryggsim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
310 |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
309 |
32.85 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.54 |
259 |
34.85 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
247 |
35.40 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
243 |
35.58 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
243 |
35.59 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
205 |
37.65 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
194 |
38.37 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.52 |
187 |
38.83 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
171 |
39.98 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
170 |
40.07 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
167 |
40.28 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.68 |
163 |
40.61 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
161 |
40.78 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.39 |
147 |
42.03 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
140 |
42.71 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.54 |
139 |
42.82 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
136 |
43.11 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
126 |
44.29 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
123 |
44.58 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elliott Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
115 |
45.69 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
100 |
47.80 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
100 |
47.85 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m ryggsim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
262 |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
227 |
36.40 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
224 |
36.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
210 |
37.33 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:36:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|