Results for Åbne Københavnske Masters 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | Ku Svømning Og Vandpolo | 36.04 | 1:11.88 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Abed Ouadah | 1952 | Boulogne Billancourt | 30.84 | 1:04.31 | |||||
2 | Ebbe Rasmussen | 1949 | Ku Svømning Og Vandpolo | 35.65 | 1:15.49 | |||||
3 | Kent Hamberg | 1951 | Helsingborgs Simsällskap | 36.75 | 1:15.87 | |||||
4 | Wiggo Kristensen | 1950 | Haldens Svømmeklub | 40.88 | 1:27.65 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 30.38 | 1:04.52 | Dansk rekord | ||||
2 | Björn Johansson | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 30.75 | 1:04.80 | |||||
3 | Eirik Vågshaug | 1958 | Eidsvoll Svømmeklubb | 31.93 | 1:05.76 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim Birkerød | 28.39 | 1:00.23 | |||||
2 | Per Fodslette Møller | 1960 | Næstved IF | 31.89 | 1:06.05 | |||||
3 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim Birkerød | 32.56 | 1:07.38 | |||||
4 | Peter Eriksson | 1960 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.24 | 1:31.79 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Schacht | 1967 | Hørsholm Svømmeforening | 30.18 | 1:02.57 | |||||
2 | Lennart Marmetschke | 1966 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.55 | 1:03.39 | |||||
3 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 32.20 | 1:06.76 | |||||
4 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:08.11 | |||||
5 | Rune Svendsen | 1968 | Eidsvoll Svømmeklubb | 31.73 | 1:08.23 | |||||
6 | Bo Felding | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 33.02 | 1:09.43 | |||||
7 | Morten Jørgensen | 1968 | Lørenskog-Rælingen KK | 1:11.31 | 2:12.56 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim Birkerød | 26.15 | 54.40 | Dansk rekord | ||||
2 | Joakim Olofsson | 1970 | Ängelholms Simsällskap | 28.96 | 1:00.66 | |||||
3 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 30.25 | 1:03.08 | |||||
4 | Søren Hornskov | 1973 | Glostrup Svømme Klub | 31.20 | 1:07.30 | |||||
5 | Henrik Petersen | 1969 | Hørsholm Svømmeforening | 32.91 | 1:08.38 | |||||
6 | Niklas Thode | 1973 | Ku Svømning Og Vandpolo | 33.32 | 1:08.82 | |||||
7 | Carsten Møller | 1970 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.63 | 1:12.60 | |||||
8 | Fredrik Höggren | 1969 | Ängelholms Simsällskap | 35.40 | 1:16.07 | |||||
- | Anders Hvilsom | 1971 | Svøm Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Carlén | 1976 | Täby Sim | 27.14 | 56.30 | |||||
2 | Lenny Persson | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.99 | 57.98 | |||||
3 | Oscar Åkesson | 1977 | Simklubben Sydsim | 28.10 | 1:00.18 | |||||
4 | Dan Bang | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.66 | 1:00.82 | |||||
5 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim Birkerød | 29.55 | 1:01.50 | |||||
6 | Erik Nørgaard | 1974 | Ku Svømning Og Vandpolo | 29.77 | 1:02.52 | |||||
7 | Torben Marott Klint | 1974 | Swim Team Tåstrup | 30.02 | 1:02.66 | |||||
8 | Caspar Grauballe | 1974 | Hørsholm Svømmeforening | 33.86 | 1:11.19 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Nielsen | 1979 | Næstved IF | 28.94 | 59.41 | |||||
2 | Rune Solvang | 1980 | Ku Svømning Og Vandpolo | 29.51 | 1:02.67 | |||||
3 | Giedrius Saltenis | 1982 | Helsingør Svømmeklub | 31.01 | 1:04.44 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | Ku Svømning Og Vandpolo | 24.41 | 51.26 | Dansk rekord | ||||
2 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim Birkerød | 26.23 | 53.79 | |||||
3 | Luka Dalum | 1988 | Ku Svømning Og Vandpolo | 30.51 | 1:03.75 | |||||
- | Kjertan Lyster | 1988 | Ku Svømning Og Vandpolo | DNS | ||||||
- | Thomas Lianee | 1985 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1993 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | Ku Svømning Og Vandpolo | 24.48 | 52.08 | |||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.44 | 56.51 | |||||
3 | Glebs Rjabovs | 1991 | Sigma Swim Allerød | 27.17 | 58.76 | |||||
4 | Denis Korajkic | 1991 | Ängelholms Simsällskap | 32.68 | 1:09.27 | |||||
5 | Daniel Bunckenburg | 1993 | Ku Svømning Og Vandpolo | 35.48 | 1:15.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 10:33 |